Onze Puzzelrubriek BOLS lekker en gezond Beeldbuis STAD EN PROVINCIE Ingezonden mededeling Xt ÉÉ82® ^5ï——-1'9 cent per rol De puzzelaars(sters) hebben in de afgelopen week weer uitstekend werk geleverd, zodat het aantal goede inzendingen relatief hoog ge noemd kan worden. De kaartjes gaan deze week naar: de heer W. Hoek Schipperslaan 21, Bruinisse. Het pocket-boek is bestemd voor: mej. G. Viergever Minnebroersfraat 18, Zierikzee. De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. kor, 3. a.n.p., 6. kam, 8. sla, 10. sol, 11. sta, 12. eva, 14. fa, 16. l.k., 17. r.k., 18. arena, 19. sr, 20. dr, 21. tij, 23. pro, 25. den, 26. die, 28. elk, 30. les, 31. k. m a., 32. mol. Verticaal: 1. kalf, 2. om, 4. n.s., 5. plek, 6. ko, 7. streven, 9. a.v., 10. strop, 13. aarde, 15. aar, 16. lat, 20. dolk, 22. ijdel, 24. re, 27. is, 29. km, 30. l.o. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 2. kledingstuk, 5. op geld, 9. muziekteken, 10. leger, 12. grondsoort, 13. liefkozing, 14. aan- w. voornaamw., 15. bergplaats, 17. voorzetsel, 19. op dit moment, 20. hennepbraak, 23. glad, 24. voor schrift, vaste regel, 28. bijvoegsel, 32. bekende motorraces, 34. Frans pers. voornaamw., 35. vod, 37. ge loof, 38. titel, 39. Frans pers. voor naamw., 40. klaar, 41. rivier in Ita_ lië, 42. N.V. (Duitse afk.), 43. water in Friesland, 44. uitroep, 45. deel v. h. oor, 47. N.V. (Franse afk.), 49. en omgekeerd, 51. plaats in de Ach terhoek, 5'4. uitlating, 57. flauwe kul, waanzin, 58. verlichtingsarti kel, 61. gewicht, 62. bekende motor races, 63. wel, 65. jong dier, 67. schortje, 68. vriendin (Fr.), 69. ooievaar, 72. deel v.e. bijenkorf, 73. sluiting, 74. teken van verdriet. Verticaal: 1. tijdperk, 2. gebak, 3 soort schildering, 4. bijwoord, 5. als eerder, 6. met kalmte verduren, 7. voorzetsel, 8. beproeving, proef, 11. afstandsmaat (afk.), 15. hef werktuig, 16. onvruchtbaar, 18. in- sekteneter, 19. onaangenaam, 21. lidwoord, 22. plaats in Noord-Hol land, 25. waterroofdier, 26, zang- noot, 27. gewapende ruiter, 29. ge- biedsrechter, 30. maanstand, 31. wapen, 36. lofdicht, 43. insekten- eter, 44. uitroep, 45. inwendig or gaan, 46. muziekinstrument, 48. En gels voorzetsel, 50. deel v. h. hoofd, 52. familielid, 53. schaduw, 55. in wendig, 56. Europeaan, 59. behoef tige, 60. plaats, 63. schip, 64. plaats in Afrika, 66. rivier in Siberië, 70. pers. voornaamw., 71. verlaagde toon. LINNE. De 37-jarige arbeider P. Thijssen uit Meyel is dodelijk ver ongelukt toen hij met zijn brom fiets ten zuiden van Roermond werd aangereden door een perso nenauto. De auto slipte en greep de bromfietser op het fietspad. De bestuurder van de bromfiets was gehuwd en had geen kinderen. Ingezonden mededeling zuiKe neueeLTjes VINDT U BIJ ONS. £6N ECHTE AANWINST VOOR UW WONING Gratis advies van onze binnenhuisarchitect KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Den Burg: D. J. Froentjes, Nijega (H.O.); te Wad- dinxveen (vac. J. van der Haar): P. J. F. Lamens, Kamerik; te Hark- stede-Scharmer (toez.): P. H. Bor- gers, Birdaard. Bedankt voor Brouwershaven (toez): A. M. Arntzenius, Groote- gast. Ger. Kerken Beroepen te Renkum-Heelsum: W. C. van den Brink, 's-Graven- hage-Oost; te Nes (W.D.): kand. G. Clements, Rotterdam; te Exmorra- Allingewier en Tjerkwerd: kand. P. J. Westerseng, Edam. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Zeist: Chr. Verhage, Hilversum. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Zuid: P. van Vliet, Oldebroek. Oud Ger. Kerken BRUINISSE. Dinsdagavond 27 september, 7 uur ds. v. d. Poel, Ede. Opening verpleeg inrichting „Der Boetle" MIDDELBURG, 22-9. Dc opening van de verpleeginrichting „Der Boede" met het reaktiveringscen- trum is gesteld op 10 oktober. De opening werd onlangs uitgesteld omdat minister mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, die de opening zou ver richten, was verhinderd. De openingsplechtigheid begint op 10 oktober te 1.30 uur in de aula van de afdeling .Terpoorte". Te 14 uur zal de minister van sociale za ken en volksgezondheid de ope ningsplechtigheid verrichten. WAT BIEDT DE Vele kijkers zullen zich hebben afgevraagd, hoe de roulering van de programma's zal plaats vinden, nu per 1 oktober a.s. de maandag avond kan worden uitgezonden. Er is tot nog toe namelijk een strak schema gevolgd, waarbij een om roep die zondag aan de beurt is, ook de zaterdagavond daaraanvol gende voor zijn rekening neemt en de week daarop de vrijdagavond krijgt toegewezen, in de derde week op donderdag en de vierde week op woensdag in de ether komt. Uitgezonderd de V.P.R.O. dan, want die beschikt maar over een derde van de zendtijd en ver dringt dus om de 2 d 3 weken een andere zuil van haar plaats. Wij hebben ons licht eens opge stoken bij de programmadienst van de N.T.S. en vernamen, dat er eigenlijk weinig verandert. Het schema is nl. opgezet voor alle da gen en als de maandag er nu bij komt, kan er eindelijk worden ge bruik gemaakt van het volledige rooster, waar die maandag reeds vele jaren op prijkte. Deze wasdag valt, dat kunnen we verklappen, toe aan de omroep die in dezelfde week op donderdag in de lucht is. U zult zien, dat het zo uitgekiend is, dat elke omroep telkens enkele dagen rust heeft (nou, rust voor repetities e.d., alvorens weer de studio's te betreden. Voor de be. langrijke amusementsprodukties op zaterdag is op deze wijze de mees te tijd beschikbaar. DE EERSTE MAANDAG. De spits wordt afgebeten door de V.P.R.O., die volgens genoemd be staand schema maandag 3 oktober de primeur heeft. Na journaal en weerman (voortaan ook op de eer ste werkdag present) wacht ons een interessante avond. Gestart wordt met Bouwmeesters der cultuur", een rubriek van wetenswaardighe den over grote figuren uit het ver leden. Aan de beurt is Christoffel Columbus. Daarna zullen we dr. van Swol aanschouwen in zijn nieuwe gedaante als spreker met lichtbeelden. Het onderwerp van een kwartiertje medisch onderwijs is: therapeutische apparaten voor gebrekkige kinderen, voor welke men vaak denkt geen hulpmiddelen nodig te hebben. Simon van Collem heeft een aan tal oude films ontdekt, welke hij nog niet in zijn bezit had en gaat ons vervolgens trakteren op een aantal flitsen uit deze nieuwe vond sten. Tot slot volgt dan nog een ge zellig cabaretje van Ramses Shaffy Zij drieën". Als de maandagavonden in de toekomst op dergelijke wijze wor den opgebouwd, kunnen het bijzon der leerzame en onderhoudende programma's worden. Omdat de meeste omroepverenigingen even wel niet de maandag hebben voor bestemd voor documentaires en studie, mogen we niet altijd op zo'n gevarieerde samenstelling rekenen. UIT OF THUIS? Zaterdag kijken onze kinderen weer naar Liang en 's avonds ver telt wereldreiziger Wim Hornman over Paraguay en presenteren Ted. dy en Henk Scholten hun zaterdag avondakkoorden. Daarna griezelen met Alfred Hitchcock. Thuisblijven dus! Zondag enkele „kunst-gr epen" van Pierre Janssen en vele kwart jes van Lou van Burg. Liefhebbers voor. Dinsdag een spannende spionage- film „13, Rue Madeleine". Woens dag zullen de jongeren en vele ouderen Pipo niet willen missen. Het avondprogramma moogt u daarentegen gerust missen. Donder dag na Nigeria een droomspel ,Leocadia" over een familie, die de doden als levend blijft beschouwen, met o.a. Ellen van Hemert, Mary Dresselhys, Herbert Joeks, Ramses Shaffy en Matthieu van Eysden. Eindelijk weer eens spelers die we lang niet gezien hebben! Vrijdag een reportage van de an tislipschool te Amsterdam en de 5de aflevering van de vier recht vaardige mannen. Daarna Jan Cot- taar. Het daar op volgende week end kunt u gevoegelijk uitgaan. Ingezonden mededeling frambozen brandewijn p. liter 7.4Q BRUINISSE Verkeerspolitie reconstrueerde verkeersongeluk Donderdagmiddag was de ver keerspolitie geruime tijd bezig mei de reconstructie van het verkeers ongeluk met dodelijke afloop, dat woensdagmiddag op rijksweg 18 plaats vond. Het verkeer moest tij dens deze reconstructie opnieuw worden omgelegd en van de situ atie werden verschillende foto's gemaakt. ZIERIKZEE Stoffelijk overschot oud-adjudant Chr. C. van Ast ter aarde besteld Onder grote belangstelling werd donderdagmiddag op de algemene begraafplaats het stoffelijk over schot ter aarde besteld van de heer Chr. C. van Ast, in leven gepen sioneerd adjudant-groepscomman dant der rijkspolitie te Zierikzee. Leden van de groep der rijkspo litie begeleidden de oud-adjudant naar zijn laatste rustplaats. Ver schillende politie- en burgerlijke autoriteiten waren bij deze ter aar- debestelling verder tegenwoordig, o,w. namens de districtscomman dant Zeeland der Rijkspolitie de luitenant D. van Ooyen te Middel burg, de groepscommandant te Zie rikzee adjudant M. A. Stegeman en de groepscommandant te Brui nisse adjudant A. Pipping. De ge meente was vertegenwoordigd door wethouder M. C. Verheijen. Onder de verdere aanwezigen merkten wij o.m. op de kantonrechter te Zierikzee mr. W. E. van Vloten en mr. C. J. B. du Croo. De begrafe nis vond plaats in alle stilte. Aan de groeve werd niet gesproken. Afdeling Schouwen-Duiveland „Phiïatelica" Op dinsdag 27 september a.s. zal het seizoen van de afdeling „Schou wen-Duiveland" van de internatio_ nale vereniging van postzegelver zamelaars „Phiïatelica" worden ge opend met een vergadering in Mondragon". In november hoopt de afdeling het eerste lustrum te vieren. Het begin van het nieuwe seizoen, is uitstekend geschikt voor adspirant- leden zich aan te melden. Van be stuurszijde wijst men er ons op, dat iedere belangstellende ter vergade ring hartelijk welkom is. Slachtoffer ongeluk Centrale Werkplaafs overleden In het Zweedse Rode Kruis-zie- kenhuis is overleden de heer A. Schülts te Zierikzee, één der twee mannen, die veertien dagen gele den ernstig werd gewond bij een ontploffing in de Centrale Werk plaats aan de Wevershoek alhier. Hij is het tweede slachtoffer, dat als gevolg van de onverwachte ex plosie het leven verloor. Bromfietser na aanrijding overleden In het Zweedse Rode Kruis-zie- kenhuis overleed op 62-jarige leef tijd de heer M. J. Scheffer, die za terdag voor een week betrokken was bij een aanrijding op de hoek Minhebroerstraat-Beddeweeg. De heeii S. bereed een bromfiets en werd op het kruispunt aangereden door een van rechts komende land- bouwtractor, waardoor hij ernstig werd gewond. Collekte Nationale Reclasseringsdag In verband met de Nationale Re classeringsdag zijn te Zierikzee huis-aan-huis folders verstuurd, vooïzien van een enveloppe, waar in men zijn gift voor de reclasse ring kwijt kan. Met de organisatie is een comité belast, waarin de vol gende personen zitting hebben: de heer A. van Pel (voorzitter), de heer D. Goudzwaard (sec.-penning- meester), de heren H. Uijl en J. Dekker en de dames mevr. J. Lugt- v. Heioma, mevr. mr. M. J. Keu- ning-Istha, mevr. M. J. Potappel- v. d. Doel en mevr. M. Steendam- Quaak. Een uitgebreid comité van aanbeveling staat achter deze col- lekte, waarvoor wij gaarne alle be langstelling vragen. De datum voor de collekte is morgen (zaterdag). BROUWERSHAVEN Winterprogramma gereed van Nutsdepartement Woensdagavond hield het depar tement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Brouwershaven een algemene ledenvergadering in hotel „Jacob Cats". In zijn ope ningswoord verwelkomde de voor zitter, de heer H. Stouten, in het bijzonder het ere-lid de heer P. Lij- baart. Spr. weet de geringe op komst aan het zeer slechte weer. In een kort resumé schetste de voorzitter het afgelopen Nutsjaar als zeer succesvol met de verschil lende ontspanningsavonden en de toneeluitwisseling met de Culturele Vereniging uit Renesse. Uit het ver slag van de penningmeester bleek, dat de kas met een nadelig saldo sloot van f 28,52. Hoewel volgens het verslag der bibliotheekcommissie het lezerstal iets is teruggelopen, zijn toch in het afgelopen seizoen door een 73 gezinnen 3070 boeken gelezen. Er werden 83 nieuwe boeken aange schaft. Goedgekeurd werd vervolgens de begroting 1960-1961, waarna ver kiezing volgde van een bestuurs lid en, lid bibliotheekcommisie. Voor beide vacatures was aftredend de heer H. P. de Munck, welke m.a.s. in beide functies werd herkozen. Dc gemeenschapsavonden van het „Nut" werden negen maal gehou den en muntten uit door gezellig heid en binding van de leden on derling. Nieuwe leden zijn van har te welkom. Op deze avonden wordt bridge gespeeld, geschaakt, gedanst enz. De eerstvolgende avond is be paald op dinsdag 27 september a.s. Een uitvoerige bespreking vormt het agendapunt: vaststelling win terprogramma. Door het bestuur is het volgende programma vastge steld: op 27 okt. a.s. zal de heer PREDIKBEURTEN voor zondag 18 september Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Bezemer; Gasthuiskerk: 10 uur ds Assepdorp, 7 uur dhr. van Pel. Kerkwerve: 2.30 uur vic. Keiling, Serooskerke: 10 uur ds. v. d. Ban (bed. H.D.). Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer; Renesse: 10 uur ds. van Liere (H.D. Noordweile: 7 uur ds. van Liere, Eikerzee: 7 uur ds. v. d. Ban. Brou wershaven: 2.30 uur ds. Groot, af scheid. Zonnemaire: 10 uur dhr. S. v. d. Meulen, Breda. Noordgouwe. 7 uur ds. Don. Dreischor: 10 uur vic. Keiling. Ouuerkerk: 20 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. Rijks, 6 uur dhr. P. Th. den Boer, Rockanje. Sirjansland: 10 uur dhr. den Boer, 6.30 uur vic. Kelling. Bruinisse: 10 uur (H.D.) en 5 uur ds. H. W. v. d. Brink, Den Haag. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren (bed. H.A. en Dankz.), Lutherse kerk Zierikzee: 10 uur mej. ds. M. E. Monsees, Amersfoort. Gerei. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tie- mersma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. E. Brunsting uit Baarn Renesse: 7.30 uur ds. Melse. Scha- rendyke: 10 en 2.30 uur ds. G. Aal- bersberg, Vlaardingen. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Boerma. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker (Oogstzondag). Ooster land: 10 en 3 uur ds. J. den Boer, Waarder. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp (Bed. en Dankz. H.A.). Gerei. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur lees- dienst. Chr. Gerelormeerde kerken Zierikzee; 10 en 6 uur ds. v. d. Klis Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. A. Pon- stein, em. pred., Hasselt. Haamste de: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Ponstein. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, ~;.30 en 6 uur leesdienst. Gerei. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 u. lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Aangeenbrug, Terneuzen. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. v. d. Poel, Ede. Bruinisse; 10 en uur leesdienst. St. Philipsland; ,30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke kerk GODSDIENSTOEFENINGEN Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 en 10 uur; het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7 uur (of 7.15) en te 7.30 uur (of 8). Za terdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: Zondag de H.H. Mis sen te 8 en 9.30 uur Verhage een lezing houden over de zeesleepvaart, deze kon vorig jaar wegens ziekte niet doorgaan. Dan volgt op 24 nov. een filmavond in het lichte genre; op 19 januari een lezing in samenwerking met de Nutsbibliotheek en half februari een eigen krachten toneelavond. De aanwezige leden gingen akkoord met deze opstelling. Na behandeling van enige vragen tijdens de rond vraag werd deze vergadering be sloten. Vergadering gemeenteraad Op dinsdagavond 27 september a.s. komt de raad der gemeente Brouwershaven in openbare ver gadering bijeen. De agenda luidt: Vaststelling ri- oolbelastingverordeningvaststel ling havengeldverordening; vast stelling bezoldigingsverordening verlenen van een premie ingevolge de premieregeling woningverbete ring en -splitsing; aanbieding ge meenterekening 1959; vaststelling zesde wijziging der begroting 1960; schilderen muziektent; verbeteren straatverlichting; verbetering be strating haven zuidzijde, tussen Markt en Poortdijkstraat; aanleg nieuwe begraafplaats. BRUINISSE Motorschip kreeg pech Het motorschip „Alma", schipper Dijken, uit Oude Pelcela, met vlas op weg naar België, kreeg in het Slaak nabij Bruinisse motorstoring. Het schip werd door een passeren de sleepboot opgepikt en naar de haven van Bruinisse gesleept waar na het bij machinefabriek Padmos in reparatie ging. De motorstoring was zo ernstig dat de keerkoppe- ling door een nieuwe moet worden vervangen. ADVERTENTIES Met droefheid geven wij kennis dat, tengevolge van een noodlottig ongeval, zacht en kalm is overleden, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader MARINUS JOHANNES SCHEFFERS in de ouderdom van 62 jaar Namens de familie: W. SCHEFFERS- DE WAARD Zierikzee, 22 september '60 Varremarkt 22 Heden nam de Heere van ons weg, tengevolge van een droevig ongeval, onze geliefde zoon, broeder, zwa ger en oom ANTHONIE JACOBUS SCHULTS in de leeftijd van 46 jaar Uit aller naam: J. L. SCHULTS Zierikzee, 23 september '60 Minderbroederstraat 33 De teraardebestelling zal plaais hebben op maandag 26 september a.s. Vertrek van het sterfhuis Minder broederstraat 33 te 15.00 u. Met leedwezen geeft het bestuur van de Centrale Werkplaats Schouwen-Dui veland te Zierikzee kennis van het overlijden van haar geachte werknemer, de heer A. J. SCHULTS oud 46 jaar Zierikzee, 23 september '60 Met verslagenheid geven wij kennis van het over lijden van onze geachte medewerker, de heer A. J. SCHULTS oud 46 jaar Zierikzee, 23 september '60 J. POMPER, directeur Centr. Werkplaats Schouwen-Duiveland C. HEIJBOER, werkmeester Heden overleed, tengevolge van het ongeluk op vrijdag 9 september jl., onze ge achte collega en vriend, de heer A. J. SCHULTS oud 46 jaar Zierikzee, 23 september '60 Het personeel van de Centr. Werkplaats Schouwen-Duiveland te Zierikzee SUCCESJES Te koop: Witte bruidsjapon, maat 42. Te bevr. Boekh. P. Ochtman, Zierikzee. Wandelwagen met voetenzak. Duinroosweg 2, telefoon 548, Haamstede. Z.g.a.n. winterjas. Te bevragen agent L. W. Boogert, Ooster land. Zendtijd televisie wordt uitgebreid HILVERSUM, 23-9. De zendtijd van de Nederlandse televisie wordt per 1 oktober uitgebreid van 18 tot 22 uren per week, aldus een mede deling van de N.T.S. Dit houdt in dat na deze datum - voor het eerst op 3 oktober - ook op maandag avond een volledig programma zal worden uitgezonden. Dit program ma zal verzorgd worden door de televisiediensten der omroeporgani saties. In verband met het feit dat nog geen extra studioruimte voor deze maandagavond beschikbaar is, zal, zolang deze toestand voortduurt, voornamelijk worden uitgezonden uit de Singer Concertzaal te Laren. Ook het N.T.S-journaal zal wor den uitgebreid, zodat voortaan naast de bestaande journaaluitzen dingen, ook op maandagavond een N.T.S.-journaal wordt uitgezonden. Het uitzendschema zal vanaf 1 oktober er als volgt uitzien: Zondag 20.00-22.30 uur; maandag 20.00-22.05 uur; dinsdag 20.00-22.20 uur; woensdag 17.00-17.40 uur 20.00 -22.20 uur; donderdag 20.00-22.20 uur; vrijdag 20.00-22.15 uur; zater dag 17.00-17.30 uur 20.00-22.20 uur. De resterende zendtijd zal wor den gebruikt voor Eurovisie-pro gramma's en extra uitzendingen. Schipper met voet beklemd Schipper Jan Faasse Cz„ van het motorschip „Adriana" uit St. Phi lipsland had woensdag tijdens stormweer het ongeluk met zijn voet in een meerdraad verward te raken. Het lichaamsdeel werd ge deeltelijk afgeklemd. Het ongeluk gebeurde nabij Dinteloord en Faase werd naar het ziekenhuis le Bergen op Zoom vervoerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3