De jaren waarop wij wachten Herfst vraagt LEVERTRAAN-VITAMINEPREPARATEN er nu mee Drogisterij „HET CENTRUM" meer luxe voor minder geld Voor Radio V. D. BERGE MATRASSEN Voor uw voordeel: de beste kwaliteit Topslager QUIST „DE MAGNEET" Prijswinnende corsa-Jruitwagen maakte zegetocht door Schouwse Westhoek CHROESJTSJEF IN NEW YORK AANGEKOMEN STAD EN PROVINCIE Begin R. TEN KATE Apotheker-assistent Dam 5 - Zierikzee z De standaarduitrusting van de SKODA 13 verrassend compleet en van een luxe. welke U in een wagen van deze prijsklasse niet zou 5 verwachten. In de billijke prijs ls o.a. begrepen: verwarming, air- conditioning, rolhoes, 2 zonnekleppen. 3 asbakjes. 2 kleerhaakjes. K benzinedop met slot, kofferverlichting, uitlaatsierstuk. stopcontact voor looplamp. regelbare dashbordverlichting, benzine- en tempera- tuurmeter. olie-indicator, verklikkerlicht voor richtingaanwijzers en een zeer uitgebreide set gereedschap. Alléén Uw nummerborden er nog op en Uw SKODA is geheel compleet. U koopt werkelijk degelijkheid, veiligheid, luxe en comfort voor V weinig geld. Vandaar het gevleugelde gezegde: .4,-1V z SKQDA - ZIJN PRIJS MÉÉR DAN WAARD Skoda Octavla (43 pk) 2d. sedan 5.695.— Octavia Super 147 pk) 2d. sedan 6.095.m Touring Sport (53 pk) 2d. sedan 6.495.— Felicia (53 pk) sportcabriolet 8.950.— Incl. verwarming en rolhoes. Prijzen: af Den Haag. Aj Kunstleren bekleding 85.— extra De uitstekend geregelde onder delenvoorziening, de grote voorraad Q onderdelen en de meer dan 50 dealers over het gehele land verspreid, waarborgen een tuuo/0 service. DEALER: BARAGE MOSER Zuidstraat 10 Nieuwerkerk Z. Telefoon 482 PASSAP I. 355 Dagelijks gratis de monstratie Zwitsers De dealer voor fabrikaat Schouwen Dulveland G.J. WILBRINK Korte St. Janstraat 4 Z'zee Tel. 2923 Zierikzee Diversen: Voor luxe auto's of auto's voor trouwpartijen: Garage C. H. van Oeveren, Zierikzee, telef. 2319, bij geen gehoor 2597. in dt verse prijzen Ook in kapok matrassen ON INGlIVP, 11E R1 kTTT Verloren: tussen Kerkwerve (Lokkens- weg) en Noordgouwe: een bruine manchester jongensjas. Tegen beloning terug te be zorgen bij K. van As, Roze- gaard A 81, Noordgouwe. RIBLAPPEN 500 gr. 2,48 Ze zijn weer voordelig: botermalse karbonaden 500 gr. 1,98 Heerlijke speklappen 500 gr. 1.18 300 gr. verse lever1,08 Heerlijk, zo'n forse bal GEHAKT Midden in de week per 500 gr. slechts 1,78 Neem ook een pakje Gehakt- melange voor slechts 0,39 U maakt een heerlijke soep met ons SOEPCOMPLET slechts 0,98 Botermals hachêvlees 300 gr. 1,18 Voor een fijne boterham: 150 gr. snij worst 0,59 100 gr. leverkaas0,44 Ga voor het fijnste naar: Zierikzee Adverteren.. is verkopen Voor de vele blijken van deel neming, ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, WILHELMINA CORNELIA DEN BOER-VERMUNT. beluigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, C. J. DEN BOER Zierikzee, september I960 St.-Domusstraat 9. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan allen, die blijken van medeleven be toonden voor en na het over lijden van onze lieve zuster, behuwdzuster en tante, wed. A. VAN DER ZANDE- FOLMER Uit aller naam, Families FOLMER en VAN DER ZANDE Nieuwerkerk, september 1960 in shawls en handschoenen voor dames, heren en kinderen zijn wij uiterst ruim gesorteerd Nieuwerkerk Telef. 265 Bruinisse Telef. 470 Drukte als zelden tevoren Nu reeds hoopvolle voornemens voor volgend jaar (Van onze redakteur) (Naar gegevens) HAAMSTEDE, 19-9. De prijs winnende corso-fruitwagen heeft maandagavond een triomfantelijke tocht door de Schouwse Westhoek gemaakt. De wagen, die in het Goese fruitcorso een trits van prij zen als een echte zegekar weg sleepte, trok in de duindorpen een belangstelling, die uitzonderlijk mag heten, ook al is men ginds wat betreft „volksoplopen" door aller lei manifestaties in het badseizoen, toch werkelijk wel iets gewoon. Het was overal hetzelfde beeld, zo wel te Renesse, Haamstede als Burgh de wagen werd om stuwd door een steeds verder op dringende enthousiaste menigte, die zich verheugde over het koste lijk gewin der boomgaarden, de stoerheid van de mannen op de wagen en de bekoorlijkheid der meermin, die met haar mannelijke „wagenconfraters" gestalte gaf aan de „Legende van Westenschou- wen". Een eerste bezoek gold Renesse, waar burgemeester mr. G. F. Lun- singh Tonckens, in gezelschap van de wethouders en enkele raadsle den zijn „zegje" deed over de prachtige wagen, zich speciaal richtend tot de voorzitter van „Po mona" (belangrijkste initiatiefne mer) de heer J. de Feijter. Een „rondje rond Renesse" kon er ge zien het enthousiaste publiek be paald wel op overschieten en via de Hoogezoom ging het naar Haam stede, met als eerste doel het rust huis „Duinoord", waar de verza melde bewoonsters en bewoners - geposteerd op de waranda en bij de hoofddeur - een waarderend oogje waagden aan wagen en „be manning". Een bejaarde inwoner waagde zich zelfs aan de kreet: „Lang leve „Pomona" en gezien de met de wagen behaalde resultaten, klonk dit zeker niet geëxalteerd. Te Haamstede In het dorpscentrum van Haam stede was de drukte overweldigend. Burgemeester Jhr. R. J. H. Q. Röell - nog onder de indruk van het enorme succes - beklom de tractor en sprak woorden van vreugde over 't behaalde resultaat, dat een fraaie prestatie mag worden ge noemd. Intussen had zich ook de Kon. Harmonie „Witte van Haem- stede" gemeld om de wagen naar Burgh te begeleiden. De politie had dc handen vol de drukte in goede banen te leiden en te houden. Het werd een zegetocht naar het Burghse gemeentehuis, waar loco burgemeester L. v. d. Klooster de wagen reeds stond op te wachten. In navolging van zijn Haamsteedse collega sprak ook hij woorden van waardering over het behaalde re sultaat. Naar „Hel Wapen van Burgh" De volgende halteplaats van de wagen was hotel „Het wapen van Burgh", waar de kostelijke inhoud van de wagen (uiteraard was dc „bemanning" niet te koop) aan de man werd gebracht. De kostelijke verzameling fruit ging voor een prikje van de hand. Alleen de 66 kg. druiven was de nu betaalde prijs reeds waard, maar natuurlijk wilde mén van de uiteindelijke be derfelijke inventaris af. In de eetzaal van het hotel bracht de heer J. de Feijter een dronk uit op de eerste prijs. Hierna sprak hij een dankwoord aan het adres van medewerksters en medewerkers. De zeemeermin, mej. N. den Haan, ontving een fraaie fruitmand voor haar aandeel in het succes. Ook de heer J. Evers - ontwerper van de wagen werd hartelijk gehuldigd. Hij ontving een doos sigaretten, maar een importantier cadeau werd hem toegezegd. In het dankwoord betrok spr. verder de heer N. Steur die het timmerwerk voor zijn reke ning nam, de heer F. Saman, die het chassis van de wagen verzorg de, de heer J. Fondse, die als net- tenboeter zijn diensten verleende, de heren A. van Zuijen en C. Dijk man, de „bemanning" en verder al len die hun medewerking verleen den. Spr. besloot met de woorden: „durf, inspanning cn offervaardig heid hebben de fruittelers van wes_ telijk Schouwen dit resultaat be zorgd". Goede samenwerking De heer J. Evers gewaagde van een uitstekende samenwerking met de Schouwse mensen. De samen stelling van de wagen had hem veel slaap gekost, maar al zou het nog erger worden, hij meldde zich al vast voor volgend jaar. Hij bood mevr. de Feijter een ruiker bloe men aan, terwijl een grootformaat- foto^van de wagen was bestemd voor de voorzitter en voor burge meester Röell. De voorzitter van de N.F.O. de heer J. P. C. Boot dankte voor het genomen initiatief door de heer de Feijter. Hij releveerde „leuke dingen" tijdens de opbouw van de wagen en sloeg voor de han den ook voor volgend jaar in elkaar te slaan. Jhr. Röell zag met de deel neming aan het corso door de Schouwse wagen een reeds Jang ge koesterde wens in vervulling gaan. Hij herinnerde nog aan de komst van de fruitfee en deed enkele sug gesties over de besteding van de dorpsprijs ad f 1000, die de wagen ten deel viel. De aangeboden foto zal in het „grote archief" der ge meente een plaatsje vinden. Na deze waterval van opwekken de woorden, was het officiële ge deelte achter de rug en bleef men nog - hoe kon het anders - gerui me tijd gezellig bijeen. De afgetuig de wagen zal vandaag wat triest in de regen staan. Hoe ook, hij kan dromen van glorievolle uren, ge steld al dat wagens dromen kunnen. Politie hield demonstranten op veilige afstand NEW YORK, 19-9. Premier Chroesjtsjef is in gezelschap van een aantal communistische leiders in New York aangekomen om de zitting van de Algemene Vergade ring van de Verenigde Naties bij te wonen. Talrijke demonstranten - haven arbeiders en Oosteuropese vluchte lingen - werden door de politie op een veilige afstand gehouden. Door de voortdurend neervallende regen konden helikopters die de vluchte lingen hadden gehuurd om pamflet ten uit tc werpen en spandoeken te slepen niet opstijgen. De enige hi- likopters die boven de „Baltika" cirkelden waren van dc politie. Door hun geraas was het afkeurend gejouw van de betogers bijna on hoorbaar. Een sleepboot van de dokwerkers was versierd met span doeken: „Chroesjtsjef - doodgraver van de wereld - moordenaar van de Russische volkeren" en doeken waarop in krachtige bewoordingen zijn vertrek werd geëist. ZANDVOORT. De zondagmiddag op het circuit van Zandvoort met zijn auto over dc kop geslagen sla ger, L. J. A. Fonteijn uit Amster dam is hedenmorgen om zes uur in het St. Elisabethgasthuis in Haarlem aan zijn verwondingen overleden. De enige Amerikaan die ter be groeting aanwezig was was de mil jonair Cyrus Eaton. Namens de Verenigde Naties werd de Sowjet- premier begroet door de chef van het protocol graaf Jean de Noue. Chroesjtsjef hield een gematigde rede, waarin hij geen aanvallen op Eisenhower deed en algehele en al gemene ontwapening bepleitte. Premier Loemoemba en een delegatie van vgf aanhangers heb ben Amerikaanse visa aange vraagd en zouden van plan zijn vanmiddag naar New York te ver trekken, aldus is van gewoonlijk betrouwbare zydc in Lcopoldstad vernomen. ZIERIKZEE Wielrijdster door auto aangereden De lerares mejuffrouw C. G. al hier is maandagmiddag op de krui sing Visstraat-Sint Domusstraat- Nieuwe Boogerdstraat in botsing gekomen met een personenauto be stuurd door mevr. L. C. E.-B. te Haamstede. Mej. G. kwam ten val en liep schaafwonden op en een hoofdwonde. Opname in 't Zweed- seL Rode Kruisziekenhuis bleek ncydzakelijk. -De wielrijdster, die gereden kwam uit de Visstraat ver zuimde voorrang te verlenen aan de uit de St. Domusstraat komende personenauto. De bestuurster van de auto trachtte nog een aanrijding te voorkomen door sterk naar links uit te wijken. Ballonnetje kwam in Engeland De zaterdag gehouden jeugd- ballonnenwedstrijd, georganiseerd door de leiding van het clubhuis „De Lichtboei" van het Leger des Heils, heeft al in zoverre succes gehad, dat een terugmelding is ontvangen van een ballon, die in Engeland is terecht gekomen en dus de tocht over de Noordzee ge maakt heeft. Het kaartje kwam uit een plaatsje in Yorkshire. De vinder bleek baas te hebben gekund over de continentale talen Frans en Duits, want de aanwij zingen in het Engels ontbraken op de kaartjes, omdat men niet ver wacht had dat de ballonnen trek zouden krijgen in „oversea trips". Een ander - uiteraard minder spektakulaire - terugmelding kwam uitKerkwerve. OUWERKERK Vergadering P.v.d.A. Tijdens een algemene ledenver gadering van de Partij van de Ar beid, afdeling Ouwerkerk, vond de candidaatstelling plaats voor de nieuwe gemeenteraad, waarvoor de verkiezingen plaats zullen vinden op 17 november a.s. De candidatenlijst werd als volgt samengesteld: 1. C. P. Kuijper, 2. A. de Later, 3. J. J. Smits, 4. P. W. v. d. Bos. De nieuwe raad zal uit elf leden bestaan. Er zullen 3 nieuwe instanties bij komen: 1. Federatie-bestuur (be staande uit 6 personen, 2 uit Oos- terland, 2 uit Nieuwerkerk en 2 uit Ouwerkerk); 2. Federatievergade- ring van alle afdelingsbestuurders; 3. Federatie-leden-vergadering. Het referendum zal gehouden worden over ongeveer drie weken. Hierbij zullen uitvoerige toelich tingen gevoegd worden, waarbij uit zal komen, hoe het federatie-be stuur tot de candidaatstelling is ge_ komen. De vergadering, o.l.v. de heer R. Döornenbal, ging voorts accoord met de aanbeveling van de heer Suurhof in de vacature E. Vermeer. Voor de verkiezing zal de heer van Poelje worden uitgenodigd op 3 november. Hierbij zal dan filmver toning plaats hebben. Nog altijd behoefte aan maatschappelijke werkers DEN HAAG, 19-9. Na overleg met de minister van Maatschappelijk Werk en met de organisaties van de besturen der scholen voor maat schappelijk werk heeft de staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer G. C. Stubenrouch een regeling vastge steld voor de voortzetting van de urgentie-opleiding van maatschap pelijke werkers na 1 januari 1961. Deze opleiding duurt vier jaar. Hoewel het grote tekort aan maatschappelijke werkers, vooral in het algemeen maatschappelijk werk, door middel van de urgentie opleiding van maatschappelijke werkers enigszins is afgenomen, blijft er grote behoefte bestaan aan geschoolde maatschappelijke wer kers, aldus wordt gezegd. FEUILLETON door HANOL SPOOR Haar verloving met Henk was al geen onverdeeld geluk geweest. Al tijd was er de twijfel al, of Henk wel dc juiste man voor haar was. Altijd de kleine en grote ergernis sen over de onvolkomenheden in zijn karakter. Telkens had ze daar wel een verontschuldiging voor ge zocht, die haar achteraf altijd maar half bevredigde. Nu had ze totaal afstand van hem gedaan, ook met al haar stille gedachten, maar nu voelde ze zich zo eenzaam in het leven staan. Wie zou haar missen, als er plotseling iets met haar ge beurde. Nu weer de verdachtmakingen, met betrekking tot die jonge in dringer. Wie kon dat toch in vre desnaam geweest zijn? Waarom moest nu juist weer de schuld op haar vallen? Ze ging in gedachten de jonge mannen uit het stadje na. Mevrouw Wibeau kende bijna alle families, maar deze jongeman was voor haar een vreemdeling geweest. De dienstmeisjes waren verloofd en de geliefden waren allemaal aan mevrouw Wibeau bekend, daar ze altijd nog al belang stelde in het afscheid nemen, dat meestal bij het hek van de voortuin plaats had. Zuster Wilma had, zover ze na kon gaan, geen mannelijke kennis sen. Ze scheen ook praktisch geen familie te hebben. Trouwens, wie zou zuster Wilma verdenken? Zij was een voorbeeld van deugdzaam heid. Bovendien had de insluiper niet boven, maar dan beneden moe ten zijn. Henny peinsde tot zc streepjes voor haar ogen zag. Ze kwam niet tot ccn oplossing. Ze bleef zich die dag diep ongelukkig voelen. De nachtelijke indringer hield de ge moederen voortdurend bezig. Ieder had voor zich een theorie opge bouwd, in welke Henny doorgaans een grote rol speelde. Verschillende mensen wezen die dag haar diensten af en moedeloos zocht ze juffrouw Koos je op, om voor de rest van de dag vrijaf te vragen. Juffrouw Koosje raadde Henny af, zich terug te trekken. Het zou olie op het vuur zijn. Ze sprak Hen ny moed in en zei dat ze met opge heven hoofd haar werk moest blij ven doen. „Niet capituleren kindje, dan geef je de lasterpraatjes vrij baan. Ik begrijp best, dat het niet meevaltWeet je wat", zei juf frouw Koosje, na een blik op het vermoeide gezicht van Henny, ga een uurtje in je kamer op bed lig gen en begin dan weer met nieuwe moed, zo'n rustuurtje doet soms wonderen". Weer een beetje opgemonterd door het medeleven van juffrouw Koosje en niet minder door het on voorwaardelijke vertrouwen, wat deze in haar stelde, wilde Henny de zoldertrap opgaan, naar haar kamer. Onder aan dc trap stond zuster Wilma en het drong vaag tot Hen ny door, dat zc de zuster die dag opvallend dikwijls bij de zolder trap had gezien. Ze wilde zonder meer zuster Wilma passeren, maar kreeg daar toe geen kans. Zuster Wilma ver sperde haar de weg en vroeg streng wat ze op dat ongewone uur op haar kamer moest doen. Zuster Wilma sprak onnodig luid alsof ze alle mensen op de gang goed wilde laten horen, hoe ze haar gezag wist te handhaven. Eerst was Henny verbaasd over de manier waarop zuster Wilma haar aansprak. Daarna kreeg haar boosheid, die door het gebeuren eerder werd opgewekt, dan nor maal het geval zou zijn, de over hand. Met een vlugge sprong schoot ze de zoldertrap op. Ze had geen zin om zich in het bijzijn van al de be woners de les te laten lezen door zuster Wilma. Ten slotte waren ze haast van dezelfde leeftijd en hoe wel zuster Wilma haar afkeer voor Henny meer dan eenmaal openlijk getoond had, was ze nog nooit zo kleingeestig en onsportief tegen haar opgetreden. Haar verbazing groeide echter lot tophoogte, toen zuster Wilma haar met ongekende vlugheid ach terna kwam en haar boven aan de trap nogmaals het voorbijgaan be lette. Bij Henny was nu de maat vol. Ze kon toch moeilijk met zus ter Wilma een gevecht beginnen. Ze zou trouwens toch tegenover iedereen in het ongelijk gesteld worden. Tranen van vernedering sprongen in haar ogen. Op dat mo ment verlangde ze intens naar een plekje op de wereld, waar ze zich lange tijd voor iedereen verborgen zou kunnen houden. Ze wendde zich af, want ze wilde voor zuster Wilma niet bekennen, dat ze gees telijk en lichamelijk de strijd opgaf. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3