De jaren waarop wij wachten Ouders bedoelen het wel goed GRATIS SCHOOL SCHRIFTEN Beeldbuis ZIERLKZEESCHE NIEUWSBODE VRLJ O AG 9 SEPTEMBER I960 No. 18834 ONDER DE DUIZEND WEKEN ij zijn het produkt van ,,hun" tijd „Jullie zijn ook zo hopeloos ou derwets I" Dat is de noodkreet die wij de „teenagers" maar al te dik wijls tegen hun ouders horen uiten. Zoiets komt wel eens voor, wan neer de kinderen en ouders botsen. Het kind meent, dat het dit of dat wel mag en de ouders zijn het daar niet mee eens en verbieden het. In de meeste gevallen voel je je dan verschrikkelijk tekort gedaan en onrechtvaardig behandeld want Ronny, Marianne en zoveel ande ren mogen dat wel. Wat zijn jouw ouders toch buitengewoon ouder wets! Maar je moet er eens goed op letten en dan zul je zien, dat er ook dingen zijn die jij wel mag en die Ron of Marianne weer niet mag van thuis. In wezen zijn alle ouders het zelfde en allen even „ouderwets"; althans ln ónze ogen, want al die ouders menen van zichzelf, dat ze hun kinderen een moderne opvoe ding geven, dat ze echt wel met de tijd mee gaan en dat ze van ons een heleboel dingen goed vinden en toe staan, die zij vroeger niet mochten van hun ouders. En onze ouders hebben ook gelijk, want de mees ten van hen handelen ook zo. Het geen ons parten speelt is de snelle tijdsontwikkeling, waarbij de onde_ ren altijd iets achter lopen, zodat zij pas na langere tijd en ervaring een en ander van het nieuwe accep teren, terwijl wij jongeren veel sneller bereid zijn het nieuwe te aanvaarden, ja, het zelfs wel per soonlijk scheppen door ons jong zijn. Wü doen het zelf ook Wij kunnen en wij mogen de ou deren nooit verwijten dat zij ouder wets zijn, want dat zelfde verwijt kunnen onze kinderen ons later maken, want wij worden precies als onze ouders. Onze ouders zijn namelijk een produkt van „hun" tijd. Zij hebben in de meeste gevallen evenals wij conflicten met hun ouders gehad. Zij waren kinderen van hun tijd, aanvaardden in hun jeugd ook alle nieuwe normen en opvattingen, kwamen daardoor met hun ouders in strijd en later toen ze ouder wer den waren die normen hun levens wijze. Zo hadden zij het gedaan en zo hoorde het. De tijd ontwikkelt zich inmiddels verder en de vol wassenen passen zich aan, maar al naar gelang zij ouder worden, gaat dit aanpassen aan de ontwikkeling wat langzamer, zij hebben namelijk geleerd - dikwijls door schade en schande - elke nieuwe ontwikkeling maar niet zo voetstoots te aanvaar den. zij zijn voorzichtiger geworden en kijken liever eerst de kat uit de boom. Blijken nieuwe vormen en nor men na verloop van tijd juist te zijn, dan kunnen ze die altijd nog accepteren. En tenslotte komt er een leeftijd, waarop zij de nieuwe ontwikkeling helemaal niet meer kunnen aanvaarden. Overigens va rieert deze mogelijkheid tot aan passing natuurlijk sterk; het ene stel ouders zal moderner zijn in onze ogen dan het andere, maar bijzonder veel verschil zit er niet Vraag tekst en uitleg Later als wij ouder en volwassen zijn zullen wij deze zelfde gang maken. Wij zullen op den duur ook voorzichtiger worden, door onze er varing en ook minder snel de nieu wigheden gaan accepteren en ten slotte komt er een tijd dat ook wij kinderen hebben van omstreeks vijftien tot twintig jaar en dan han delen we precies eender als onze ouders. Dan zijn wij ook van me ning, dat dit of dat niet mag of kan en krijgen we ook conflicten met hen. Dit is nu eenmaal de loop van het leven. Komt het voor, dat we een ver bod krijgen van onze ouders, dan is het verstandiger om te vragen waarom of zij het niet goed vinden. Vraag om uitleg, dan bestaat de kans, dat je het begrijpt. Oh zeker, in je hart zul je menen, dat ze het wel erg donker, of zwaar zien en dat het heus wel meevalt, maar vergeet aan de andere kant niet, dat je ouders meer levenservaring hebben en dat zij het heus niet ver bieden om je dwars te zitten, want wanneer je in een goed gezin leeft, zullen je ouders het juist prettig vinden, wanneer ze je zoveel mo gelijk een plezier kunnen doen. Dus dóór zit het niet in. In zo'n geval hebben ze er wel degelijk hun redenen voor. Natuurlijk heb je ook het recht om in zo'n onderling gesprekje over het onderwerp jouw zienswijze te geven en dan is het zeker niet uitgesloten dat je samen tot een compromis kunt komen. NORA VAN HEEMSTEDE. RUIM 53.000 LEDEN Het jubileum van <le Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen DEN HAAG. 7-9. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen zal 14 oktober zjjn dertigjarig bestaan herdenken. De viering van het dertigjarig bestaan vindt plaats op 13 september in Krasnapolsky in Amsterdam, waar voor de leden in intieme kring dit jubileum ge vierd wordt. Het doel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen is, zo vertelde de presidente van deze bond, mevrouw A. Dethmers- Brouwer, vanmiddag tijdens een persconferentie, de bevordering van de belangen van de bevolking van het platteland, in de ruimste zin van het woord. De bond heeft totaal 626 plaat selijke afdelingen met ruim 53.500 leden in het hele land. Deze plaatselijke afdelingen komen maandelijks bijeen om zich te ori ënteren. Dit geschiedt door middel van lezingen en groepsdiscussies. De bond kenmerkt zich als een algemene organisatie, dat wil zeg gen dat de bond open staat voor een ieder, ongeacht haar politieke en godsdienstige overtuiging. Dat de bond zijn werkzaamheden op uiteenlopend gebied verricht, blijkt wel uit het grote aantal commissies voor ieder onderwerp. Zo is er een commissie voor hand werken, kleding, woninginrichting literatuur, voordracht, muziek, volksdans en zang. De bond sti muleert het werk van en het deel nemen aan de organisatie van het landbouwhuishoudonderwijs, net kleuteronderwijs, de gezinsverzor ging, het maatschappelijk werk, Kans op nieuwe maat regelen tegen Berlijn? NEW YORK, 8-9. „The New York Times" schrift vandaag (donderdag) dat de Sow jet-Unie drastische maatregelen inzake Duitsland zal nemen, wanneer het westen de ontwapeningsvoorstel len die Chroesjtsjef in de Verenig de Naties zal doen, verwerpt. „Chroesjtsjef's reis naar de Ver enigde Naties is de laatste kans voor het westen om een crisis van de eerste orde over Berlijn en Duitsland te voorkomen". Het be richt van het blad is afkomstig uit Wenen en de uitlatingen worden toegeschreven aan iemand die in het verleden zeer goed op de hoog te is geweest van de buitenlandse politiek van de Sowjet-Unie. „Het motief voor het geven van berichten over mogelijk Sowjet- optreden inzake Duitsland kon hier (in Wenen) niet worden vast gesteld. Het is niet uitgesloten dat het geschiedt uit propaganda- overwegingen". „Wanneer de westelijke mo gendheden Chroesjtsjef's voorstel len zouden verwerpen, zou de Sowjetregering een totale blokka de van Berlijn afkondigen, die waarschijnlijk veel effectiever zou z(jn dan die van 1948-1949, die door bet westen met een lucht brug werd ondervangen". Ook werd gezegd, dat de grens tussen oost- en west-Duitsland wellicht zal worden gesloten en dat de Sowjet-Unie een afzonder lijk vredesverdrag met oost-Duits- land zal sluiten". de beroepskeuze, de zorg voor zie ken en bejaarden. Ook geeft de bond voorlichting tot een doelma tige besteding van het huishoud geld. WAT BIEDT DE Ongetwijfeld zullen velen weer wet belangstelling uitkijken naar de nieuwe programma's die de di verse televisiesecties ons in het ko mende seizoen zullen voorschotelen. Deze belangstelling is begrijpelijk wanneer we ons realiseren, dat een groot deel van het Nederlandse te levisie-kijkende publiek zijn win terse ontspanning zoekt in de tele visie-avonden. Voor zover het momenteel te be zien valt, lijkt het ons, dat er wel het een en ander te genieten zal zijn. Er staan tenminste de nodige nieuwe programma's klaar, die ze ker aantrekkelijk lijken. Van de uitvoering zal de rest afhangen. Bij de AVRO krijgen we een ge heel nieuw zaterdagavondpro gramma onder de titel: „Don Qui- chotte", geschreven door het be kende duo Geert Elfferich en Jan Moraal. De hoofdrol in deze tele visiestrip die tienmaal zal worden uitgevoerd in het komende seizoen, wordt vertolkt door de bekende acteur en televisieregisseur Ton Lensink, met John Soer als part ner, terivijl een aantal andere be kende acteurs en actrices het team zullen completeren. Mr. Evart Straat zal een maan delijks programma „Ontmoetingen met kunst" presenteren, terwijl ook de sympathieke Pierre Janssen op ons scherm weerkeert met zijn „Kustgrepen", welk programmawe vijf maal zullen kunnen zien dit seizoen. Enkele oude succesprogramma's blijven gehandhaafd, zoals Een kwartje per seconde" met hou van Burgh, „Zonder schmink en voet licht" van Mies Bouwman, en „Flits". De VARA brengt ons een t.v.- toto, een spel onder leiding van de beproefde Theo Eerdmans en onder regie van Tijs Stappershoef, waar in het amusement een ruime plaats krijgt. Onder regie van Eric de Vries zul- len we een aantal éénacters zien onder het motto: „Bijna twintig", Deze stukjes worden door een aan tal acteurs in opdracht van de VA RA speciaal geschreven. Ook geheel nieuw wordt „Thuis bij een rubriek waarin men op bezoek gaat bij bekende figuren. Voorts krijgen we een filmserie te zien over gevaarlijke beroepen, terwijl bekende rubrieken als „An ders dan anderen" en onder meer lezingen van dr. Van Egeraat over toerisme worden gehandhaafd. De NCRV komt op de maandag avonden met iets nieuws, geïnspi reerd op een programma van de Duitse televisie en wel een inter nationaal journalistenforum, dat na 1 november a.s. zal starten. De KRO brengt op haar zater dagavonden een vlot cabaret van Martie Verdenius onder de naam „School voor volwassenen". Ook presenteert deze vereniging ons nog een nieuwe actualiteitenrubriek „Focus". De VPRO komt met een groot scheepse inzamelingsactie ten bate van de door aardbevingen zo bui tengewoon ernstig getroffen gebie den in Chili. Een speciaal VPRO- team is vertrokken om gedurende een maand filmopnamen in Chili te maken en stof op te doen voor dit groots opgezette programma, waar van men hoopt dat het tot een na tionale actie zal uitgroeien. Voorts staan er nog enige inte ressante Eurovisieevenementen op stapel. Interessant voor ons is wel, dat de nachtmis op 24 december dit jaar, die door alle Eurovisie- landen gezien zal worden, uitgezon den wordt uit Volendam. UIT EN THUIS. Zondag kunnen we kijken naar de plechtige sluiting van de Olym pische Spelen 1960. Daarna zien we de rubriek „Achter het Nieuws", die gevolgd wordt door de „Tom Manders Show". Vooral van dit laatste mogen we ons wel iets voorstellen. Dinsdag is de traditionele film avond, waarop de film „No place for Jennifer" zal worden vertoond. Woensdag brengt ons de filmbe spreking, de rubriek televitrine met Maria van der Eist en daarna „Piste" en Christelijke Charitas. De donderdag biedt „Televizier" voorts gaan we met Armand Denis naar Azië en tenslotte kijken we naar het televisiespel „Colom.be". Vrijdag toont onze beeldbuis het tweede deel van „De Bezetting", daarna professor van Holk, wat luchtige liedjes gevolgd door een medische documentaire. Zaterdag worden de kinderen des middags getracteerd op het zo zachtjes aan beroemd geworden kinderprogramma „Pipo de Clown" 's Avonds „Espresso", een van de voortreffelijke spannende filmpjes van Interpol en daarna een éénac- ter „De Barpianist" Wanneer we de programma's eens bezien, dan blijkt, dat de lief hebbers van ontspanning zondag de Tom Manders Sholw, dinsdag de film, woensdag Piste, donderdag het televisiestuk en zaterdag Inter pol en de éénacter niet mogen mis sen. Chroesjtsjef aan het woord op receptie ROME, 7-9. Op een receptie in het Kremlin heeft premier Chroesj tsjef woensdagavond gezegd over inlichtingen te beschikken, volgens welke de Navo-landen van plan zijn in september een vliegtuig bo ven de Zwarte Zee te laten vliegen. Er was opdracht gegeven het toe stel neer te schieten zodra het bo ven de Russische territoriale wate ren kwam. Tot de Amerikaanse ambassa deur, Thompson, zei de Russische premier er nog steeds van over tuigd te zijn, dat president Eisen hower niets wist van de verken ningsvlucht van de U-2 boven Rus sisch gebied. Thompson zei dat er Russische vliegtuigen boven Alaska gevlogen hebben. Chroesjtsjef ontkende dit en ried de ambassadeur aan geen geloof te schenken aan „verzinsels van de Amerikaanse pers". Chroesjtsjef toonde zich overi gens bijzonder vriendelijk jegens Thompson. Hij heeft een half uur met hem en zijn echtgenote ge sproken. SCHIPHOL miljoen passagiers SCHIPHOL, 8-9. Afgelopen dins dag is de miljoenste passagier van het jaar de toegangspoorten eau de luchthaven Schiphol gepasseerd. De luchthaven-directie, die dit van ochtend bekend maakte, heeft het feit verder onopgemerkt voorbij laten gaan. Het totaal van een miljoen pas sagiers werd twee maanden eerder bereikt dan in 1959, toen de lucht haven op 5 november voor het eerst in de geschiedenis de miljoenste passagier in één jaar kon begroe ten. Per dag reizen op het ogenblik gemiddeld 5600 passagiers van, naar en via Schiphol. Een record werd gevestigd op 3 september jl., toen in totaal 6110 aankomende, vertrekkende en doorreizende pas sagiers op de nationale luchthaven werden geteld. De directie van Schiphol acht de verwachting gerechtvaardigd, dat het totaal aantal passagiers dat via Schiphol zal reizen dit jaar min stens 1.350.000 zal bedragen. Ingezonden mededeling Nu! Haast u! Olympiade bij Knorr soep bouillon. Pakket van fó?30 nu slechts f 1,03 Alléén bij TJhoW KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Drachten: kand. T. Tijsma, Workum. Aangenomen naar Nieuwveen (toez.): kand. A. S. Klusener, Delft; naar Workum (toez.): G. van Ze- ben, Windesheim; naar Koude- kerke-'t Zandt (toez.): H. A. van Herwaarden, voorheen zendings predikant, Hilversum. Geref. Kerken Beroepen te Lekkerkerk: kand. G. Clements, Rotterdam; te Mel bourne (Australië): rev. J. F. H. van der Bom, Sydney (Australië), voorheen predikant te Groningen. Aangenomen naar Grijpskerk (Gr.): G. van den Berg, Wetsinge- Saüwerd; naar Blacktown (New South Wales): rev. H. L. Hoving, Hamilton (Ontario, Canada). Chr. Geref. Kerken Tweetal te Huizen (N.H.): M. Baan, Dordrecht en N. de Jong, Katwijk aan Zee. Beroepen te Schiedam: M. S. Roos, Alphen a/d Rijn; te Zwaag- westeinde: G. J. Buys, Papen- drecht. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Muntendam: A. H. Agtereek, Den Helder. Geref, Gemeenten Tweetal te Rijssen (2e pred.pl.): Chr. van Dam, Rotterdam-zuid en J. van Haaren, Kampen. Beroepen te Paterson (U.S.A.): A. Vergunst, Rotterdam-centrum. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee I begint de competitie met de (zware) uitwedstrijd tegen 1 Axel e Reneses I ontvangt Vosmeer I e Burgh I ls niet kans- loos tegen De Schuters I e MEVO I heeft lastige uitwedstrijd tegen SVD I e Korfbalontmoeting Flakkee-Scbouwen-Dulveland. VOETBAL KN.V.B. Voor onze KNVB-verenigingen gaat de com petitie zondag ook een aanvang ne men. In de 3e klas D staat Zierik- zee b\j het bezoek aan Axel al di rect voor een zware taak. De Zeeuws Vlamingen zijn in eigen huis een moeilijk te kloppen tegen stander en de rood-zwarten zullen dan ook, als ze met een redelijk resultaat voor de dag wil komen, uit een ander vaatje moeten tappen als in de wedstrijd tegen Vliss'tngen 11 en Burgh. Hopelijk zorgt onze 3e klasser voor een verrassing, wat dan een morele steun zou wezen voor de nog komende zware strijd. BSC kan winst halen uit de thuis wedstrijd tegen Hontenisse evenals Zeeland Sport dit tegen RCS kan doen. De Brabantse derby tussen METO en ODIO zou wel eens in een puntenverdeling kunnen ein digen, terwijl Zeelandia beter voor de dag zal moeten komen dan jl. zondag als.het de puntjes uit Ber gen op Zoom tegen RKFC naar huis zal willen meenemen. Benjamin Kaaise Boys gaat het in eigen om geving opnemen tegen Corn. Boys. Hoewel Kaaise Boys op eigen ter rein zeker geen gemakkelijk te be strijden tegenstander is geloven wij toch wel dat de bezoekers er in zullen slagen de winst mee naar Zeeuws Vlaanderen te nemen. In de 4e klas G gaat Renesse het in de duinstreek opnemen tegen het uit de afd. Brabant gepromoveerde Vosmeer. Een voorspelling valt hier wel uiterst moeilijk, daar ons van de sterkte van Vosmeer totaal niets bekend is, zodat wij met be- langstelling deze ontmoeting tege moet zien. Burgh gaat de competi tie beginnen met een bezoek aan De Schutters. Bij voorbaat kans loos achten wij de groen-witten niet, en als het een beetje mee wil zitten moet een puntenverdeling wel binnen hun bereik liggen. NSV kan de competitie inzetten met een overwinning op Oude Molen. Nieuw Borgvliet geven wij op eigen grond ook een uitstekende kans op de zege tegen Noordhoek terwijl het voor treffelijk gestarte Grenswachters het bezoekende Halsteren wel eens een puntje kon afsnoepen. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. In de le klas van de zondagcompetitie zal Brouwershaven, als het een kans wil maken op de titel, de uit wedstrijd tegen Burgh II in winst moeten omzetten. Burgh II zal zich echter zo maar niet een gewillig slachtoffe rwillen tonen en de Brouwenaren zullen zich zeker terdege moeten inzetten als zij de competitie met een zege willen be ginnen. Bij Dreischor-Zierikzee III kon het terreinvoordeel wel eens de doorslag geven. In de 2e klas C slaan wij de kansen van het thuis spelende Brouwershaven 11 iets hoger aan dan die van Renesse II. SVOWK zal wel we,inig moeite hebben om Zonnemaire II er onder te houden terwijl dit ook ivel het geval zal zijn met Zonnemaire te gen de reserves van SVOWK. ZATERDAGCOMPETITIE. Het in de le klas uitstekend gestarte MEVO gaat zaterdag in Driewegen op bezoek bij SVD. Als de oranje- witten volledig binnen de lijnen kunnen komen moet er voor hen toch minstens een puntenverdeling in zitten. Col. Boys kan de compe titie inzetten met een zege op Tem. Boys, al zullen de bezoekers zich zeker niet zomaar gewonnen geven. Wolf aartsdijk zal alle zeilen moe ten bijzetten om het bezoekende Hoek van het lijf te houden. Spui kan zich van de nederlaag tegen MEVO herstellen nu Veere op be zoek komt. Ook bij de ontmoeting tussen Wemeldinge en Kapelle ge ven wij de thuisspelers de beste kansen. In de 2e klas C zien wij het gepromoveerde Brouwershaven III met lege handen van het bezoek aan Burgh III naar huis vertrek ken. Britse Boys zien wij de volle winst opstrijken in de Duivelandse derby tegen het Oosterlandse Dui- veland. MEVÖ II en Zeemeeuwen hebben sinds lange tijd niet meer gespeeld zodat een voorspelling tussen deze twee elftallen wel uiterst gewaagd is. In de 3e klas D gaat WIK II met goede kansen van start tegen Burgh IV. Het gedegra deerde SINOTO zien wij met goede winstkansen op bezoek gaan bV Duiveland II. JUNIOREN. In groep A IV sepelt Zierikzee A I zaterdagmiddag thuis tegen Wolf aartsdijk A 1 dat jl. za- terdam met maar liefst 10-1 wist te winnen van Kloetinge A I. De rood-zwarten zijn in de uitwed strijd tegen Goes A I uitstekend gestart en tegen Wolfaartsdijk A I krijgen zij nu de gelegenheid te be. wijzen dat dit geen uitschieter is geweest. Zeemeeuwen A I zal te Goes de winst wel moeten afstaan aan Goes A I terwijl Patrijzen A I en Luctor A I met de beste papie ren de strijd gaan aanbinden tegen Kapelle A I en Kloetinge A I. In groep B VIII zal Renesse B I de inzet wel moeten afstaan aan Zie rikzee B I, terwijl Burgh B I wel licht een kleine zege kan behalen op Brouwershaven B I. In groep B IX is Zierikzee B II vrijwel zeker van de winst tegen Zierikzee B III. Bruse Boys I zou tegen Dreischor B I wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. KORFBAL. De SDKB gaat het korfbalseizoen 1960 afsluiten met een ontmoeting tussen een Duive- lands 12-tal en een vertegenwoor digend 12-tal van de nog jonge Goeree-Overflakkeese Korfbal Bond. Gezien de korte tijd dat de korfbalsport bij onze buren wordt beoefend moet het Duivelands 12- tal in staat worden geacht een be hoorlijk resultaat in deze ontmoe ting te boeken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Veenhul- zen in Drente: vie. J. C. Schone- veld, Noordgouwe (Z,). Beroepen te Wierden: W. H. van Kooten, Hasselt. Beroepen en aangenomen naar Scherpenzeel (Fr.): kand. J. C. Del beek, Scheveningen. Bedankt voor Oude en Nieuwe Niedorp (toez.): A. D. H. Huyiman, Ruinerwold. Ger. Kerken Aangenomen naar Rutten (N.O. P.): kand. W. Visscher, Nieuw Am sterdam, die bedankte voor Eerne- woude, Hijum-Finkum en voor Westerlee (Gron.). FEUILLETON door HANOL SPOOR Terwijl alles in het tehuis een bevredigend verloop had, durfden de vader en moeder toch niet aan vacantie te denken. De beide da mes van het bestuur, die gewend waren om dan het toezicht over te nemen, waren niet disponibel. De een was door ziekte verhinderd, de ander door familieomstandigheden. De moeder was al aan het idee ge wend om dit jaar haar vacantie niet op te nemen, toen er iets gebeurde, dat haar zo ontzettend boos maak te, dat ze zonder meer het bestuur dwong, de vacantie toch te laten doorgaan. Het voorval op zichzelf was niet van zoveel belang geweest, als de moeder maar voldoende gevoel voor humor had getoond. Daar ze dit niet kon opbrengen, voelde ze zich tegenover de mensen, belachelijk gemaakt. Bovendien bezorgde haar de scène het grootste ongenoegen met een van de personeelsleden, namelijk het keukenmeisje. Dit meisje was al enige jaren in dienst van het tehuis en had zich daar door een zekere mate van vrijheid aangewend. Geboren op het platte land ging haar liefde uit naar alles wat leeft. Vooral het houden van vee had haar grote belangstelling. Behalve aan de enkele varkens, die achter in de tuin met het overge bleven eten werden opgefokt, was er niets, waaraan ze. haar zorgen besteden kon. Dat had haar op de gedachten gebracht, om wat konij nen te gaan houden. Een broer van haar had twee hokken op de bin nenplaats getimmerd. Omdat het keukenmeisje een niet te versma den hulp was, had de moeder een en ander oogluikend toegelaten. Twee konijnen hadden daar een jaar lang een lui leventje geleid. Doch dit was gebeurd in de tijd dat de mannen nog naar een on derwerp zochten, om over te pra ten. Er waren klachten, dat de ko nijnen een onwelriekend luchtje zouden verspreiden. Het keuken meisje was over die aantijgingen van haar geliefde dieren zeer ge belgd. De moeder was echter bang dat het bestuur aanmerkingen zou ma ken over een te slappe houding. Nu de mensen er over klaagden, zou men de konijnen waarschijnlijk verbieden. Het was tenslotte tegen de reglementen. Verder dan kana riepietjes kon je toch niet gaan. Die varkens, nu ja, die waren voordelig voor het tehuis en bo vendien ver genoeg van het tehuis verwijderd. Heel diplomatiek had het keu kenmeisje niet meer over de konij nen gesproken. Eén van de beestjes schonk ze aan haar ouders, die ook al hun hoofd schudden over zoveel verkeerd begrip. Het" andere werd verkocht en leverde een welkome aanvulling voor de spaarpot, waar uit later een degelijke uitzet be taald moest worden. Alles zou dan ook met een sisser zijn afgelopen, als het keukenmeis je nog maanden later een zeker heimwee naar konijnen niet had kunnen onderdrukken. Ze miste het levendig beweeg van de konijnen snuitjes en het gekrabbel met de voorpootjes, als ze over de binnen plaats kwam. Op zekere dag waren de hokken weer bewoond. Twee kleine ko nijntjes renden achter de tralies heen en weer. De moeder, met haar drukke bezigheden had niets be merkt. Wel echter de mensen, die al pratende met elkaar, de lucht op de binnenplaats bestudeerden. Het pleitte voor de veranderde omstan digheden in het tehuis, dat niemand 'iets tegen de moeder had gezegd. Het was dus overal pais en vre de, toen op een dag, de over de gang wandelende mensen, drie meisjes over de binnenplaats heen en weer zagen rennen. Al vlug be merkten ze, dat de kleine konijn tjes, door de tralies heen, waren ontvlucht. Pijlsnel scholen ze over de binnenplaats. Hoe hard de meis jes ook liepen, de jonge diertjes waren altijd nog vlugger. Juist door het opjagen, holden ze, de geestige staartjes telkens omhoog wippend, kris en kras door de schaarse beplanting van de bin nenplaats. Opeens klonk er een waarschu wend gesis. De meisjes richtten zich dadelijk op en begonnen een geani meerd praatje over het weer. Voor iedere opmerkzame toeschouwer zou de zaak niet helemaal zuiver hebben geleken. De moeder was in aantocht, maar door haar chronische haast, zag ze niet dadelijk de grote schrik van de meisjes. Wel vond ze het vreemd dat de meisjes toevallig alle drie op de binnenplaats liepen. Ze bleef daarom even staan en ging toen in op het gesprek dat de meisjes zo opgewonden met elkaar voerden. Ze zag niets van de wan hopige blikken, die het keuken meisje tersluiks rondwierp. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 9