835 iWFl Een Haamsteedse landbouwer vertelt WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Chroesjtsjef naar New York CETA-BEVER BUITENBMTS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag s september i960 No. 1m33 Wanneer binnenkort de assem blee der Verenigde Naties zal bij eenkomen met haar 82 leden, zal de Sowjet-premier Chroesjtejef de Russische delegatie leiden, zo is ge meld. Als men zoekt naar de be weegredenen, dan vindt men al lereerst, dat de premier zelf ver klaard heeft, dat hij op deze wijze een topconferentie wil forceren. Indien immers ook Eisenhower, MacMillan en de Gaulle komen, om als hoofden van hun delegaties te fungeren, is er allicht gelegen heid met hen over ontwapening en dergelijke te praten. Nu is het merkwaardig, dat Chroetjtsjef in Parijs heeft gezegd, dat hij niet met Eisenhower wilde overleggen na het spionage-incident met de U-2 Hij moet er dan nu spijt van heb ben, dat hij toen de kans afbrak om een topconferentie te houden. Gezegd is, dat Eisenhower en MacMillan wel zouden willen ko men. De Amerikaanse president is dan toch in zijn eigen land, al ligt het V.N.-gebouw in New York op exterritoriaal gebied. MacMillan wil nog altijd bemiddelen. De reden is dat men in Londen het oorlogs gevaar ernstig acht. De Verenigde Staten en Rusland beleven een technische en economische hoog conjunctuur. In zo'n tijd kan men ontzaglijk veel uitgeven voor wa pens en die moderniseren, het be hoeft geen betoog, dat aldus de ene groep de andere poogt voorbij te streven. Het wantrouwen is zo groot, dat nu de gedachte opkomt, die in vorige perioden zo'n grote rol heeft gespeeld: „Als ik een voorsprong heb, moet de oorlog maar komen. Anders verlies ik hem straks". Of die andere gedachte: „Zodra mijn tegenstander meent een voorsprong te hebben, zal hij mij overvallen. Ik moet bedacht zijn niet de eerste slag te krijgen. Ik moet de eerste slag geven en dus „een preventieve oorlog" uitlok ken. Britse historici, zoals Taylor, hebben op het verleden gewezen, om aan te tonen, dat er geen reden is voor optimisme. Dit heeft invloed op de staatslieden, die dus juist in deze door hen gevaarlijk geachte tijd proberen te bemiddelen. In Parijs verluidt echter, dat de Gaulle niet gaat. Hij laat zich niet door de Russen naar New York commanderen. Ook dat is begrijpe lijk, omdat in mei de topconferen tie bij de Gaulle thuis door de Rus_ sen is getorpedeerd. Russische doeleinden Welke doeleinden streeft Chroesj tsjef na in de Ver. Naties? Natuur lijk komt hij weer met zijn ontwa peningsvoorstellen. Men behoeft niet te zeggen, dat zij alleen op pro paganda berusten en onoprecht zijn. Men moet aannemen, dat iedereen in de wereld doodsbang is voor een oorlog met kernwapens behalve, naar men tenminste zegt de Chinese communisten, dié zou den menen dat zij er nog het best zullen afkomen. Zij zijn met 650 miljoen zielen de grootste natie ter wereld en na een catastrophe zul len zij dat wel blijven, tenzij India (met ruim 400 miljoen) er geheel buiten zou blijven. De Russen hebben overigens geen klagen in vredestijd en waarom zouden zij dus belang hebben bij een oorlog, waarin zij verschrikke lijk zouden worden getroffen? Hun produktie en welvaart stijgen, zij voelen zich veilig om dat geen mo gendheid op het vasteland hun naar het leven kan staan, hun prestaties op het terrein van de raketten mo gen er zijn en ze zullen elk punt op de aardbol met raketten en kunst manen kunnen treffen. De Sow- jet-politici herhalen onophoudelijk, dat zij zo sterk zijn, dat zij daar om eigenlijk geen aanval hebben te vrezen. Intussen weten zij door Vergoeding verpleging in verpleegtehuis door ziekenfondsen AMSTERDAM, 7-9. De moge- lijke verstrekkingen aan de zie kenfondsverzekerden dienen te worden uitgebreid met een ver goeding in verband met de hoge kosten van verpleging in een er kend verpleegtehuis. Tot deze conclusie is de ziekenfondsraad in overgrote meerderheid gekomen na zich op verzoek van de minister van sociale zaken en volksgezond heid daarover te hebben beraden. Aan de minister is rapport uitge bracht. Voor het eerste jaar be groot de raad de kosten van deze nieuwe voorziening op 20 miljoen gulden. Bietencampagne Puttershoek begint De bietencampagne zal wat de fabriek Puttershoek betreft begin nen in de week van 12 tot 17 september. Deze datum zal voor de meeste landbouwers wel ongelegen komen omdat het rooien der aardappels thans door de vele regens ernstig wordt belemmerd. En wanneer de mogelijkheid om met het rooien aan te vangen weer aanwezig zal zijn, zal iedere landbouwer er op uit zijn, ook zo gauw mogelijk klaar te komen, omdat de kwali teit der aardappelen zeker niet vooruit gaat en het uitschot per centage met de dag groter wordt, wanneer de nattigheid de akkers in modderpoelen herschept. economische hulp en door hun ide ologie („men moet zonder geld van kapitalisten met eigen arbeid een land ontwikkelen") in Azië, Afrika en Latijns-Amerika (Cuba!) vrien den te werven. Beriynse kwestie Er is dus reden om aan te nemen dat de Russen thans inderdaad bang zijn voor een oorlog. Nu heb ben zij van ouds één obsessie: dat de west-Duitsers over kernwapens zullen beschikken en dan weer ge bieden zullen willen heroveren in oost-Europa. Het laatste document van de west-Duitse generaals, waarin zij kernwapens vroegen, heeft dus een storm gewekt in het Sowjetblok, maar ook wel in wes telijke landen, met name in Enge land Op het ogenblik wordt die Bundeswehr uitgerust met wapens, die voorzien kunnen worden van atoomkoppen. Maar die kerndelen zijn nog in handen van de Ame rikanen, die beslissen moeten óf de Duitsers ze ook krijgen. Het is niet erg duidelijk, wat de west- Duitse generaals wilden: nu al zelf kernwapens, die zij zelf maken of die zij kopen. Of misschien alleen een belofte van de Amerikanen, dat zij stellig kunnen rekenen op atoombommen, als het tot een oor log komt. Hoe het zij, de Slavische volken in oost-Europa zijn overtuigd, dat de west-Duitsers oorlog zullen voe ren om verloren gebieden te her krijgen, als zij menen dat de atlan- tische wereld achter hen staat, Ingezonden mededeling par hela liter De geheide gebeide van Wynand Fockink HU GENEVER Wynand Fockink - Anno 1679 KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Het twee-en-een-half- jarig jongetje Roelof van Weerden is verdronken in een vijver nabij de Johan Beenlaan in Utrecht De kleuter was in de buurt van de vij ver met een ouder broertje aan het spelen en is daarbij te water ge raakt. Een passerende kolenhande laar heeft het kind uit de vijver gehaald en kunstmatige ademhaling toegepast, maar tevergeefs. BODEGRAVEN. Donderdagmid dag 8 september zal burgemeester mr. J. J. Croles de door de gemeen te Bodegraven aangelegde eerste Nederlandse skelterbaan officiëel openen. Zaterdag daarop zullen circa honderd deelnemers - Ameri kanen,' Belgen en Nederlanders - aan de start verschijnen voor de eerste races op deze nieuwe baan. DEN HAAG. Naar van de zijde van het ministerie van binnenland se zaken wordt medegedeeld, zul len de ministers van binnenlandse zaken en van justitie dezer dagen een voorstel doen toekomen aan het georganiseerd overleg om ter vergoeding van de inconveniënten, vooral van de lagere politie-ambte_ naren, een toeslag op de politie- salarissen te geven. NTJVERDAL. De zesjarige H. M. Wijnberg reed aan de Almelose weg in de buurtschap Haarle (gem. Hellendoorn) op de fiets vanaf de uitrit bij het huis van zijn ouders de Almelose weg op. Hij werd aan gereden door een bestelauto, be stuurd door de heer H. K. uit Am sterdam. De jongen werd ongeveer tien meter meegesleurd en kwam in een bermsloot terecht. De jon gen overleed korte tijd later ter plaatse aan een schedelbasisfrac- tuur. AMSTERDAM. De echtgenote van Amsterdams burgemeester, mevr. van Hall-Nijhoff, heeft in Krasnapolsky te Amsterdam het schoonheidscongres geopend, dat jaarlijks wordt georganiseerd door de Cidesco (Congres International d'Esthetique et de Cosmetologie) en dat voor de eerste maal in Ne derland wordt gehouden. DORDRECHT. In het Hollands Diep voor Strijensas is de 39-jarige fabrieksarbeider P. J. Derksen uit Arnhem over boord van een motor schip geslagen en verdronken. Het slachtoffer was gehuwd en had drie kinderen De man werd kort na het ongeval uit het water gehaald. Po gingen om de levensgeesten op te wekken baatten niet. ZWOLLE. Te Luttelgeest ln de Noordoostpolder is het 3%-jarig jongetje H. Leistra van de steile loswal in de Luttelgeestervaart ge vallen en verdronken. Een ander kind, dat het ongeluk had zien ge beuren sloeg alarm, maar toen men te hulp schoot was het reeds te laat ROTTERDAM. In de Waalhaven te Rotterdam is het stoffelijk over schot gevonden van de 21-jarige Noorse zeeman Martin Sandane uit Ganddal. In de avond van de 25e augustus was hij voor het laatst ge zien aan boord van zijn schip, het Noorse s s. „Tresfonn", in de Waal haven. MET ZILVEREN DUBBELTJE VERDWEEN LAATSTE VOOROORLOGSE MUNT Nog een laatste kans voor inwisseling van manten DEN HAAG, 6-9. Met de intrek king van het zilveren dubbeltje is de laatste vooroorlogse munt uit de Nederlandse pasmuntcirculat'.e verdwenen. Van alle oude munten die sinds de totstandkoming van de muntwet 1948 buiten omloop werden gesteld, is tot dusverre 88 Vz naar 's Rijks munt terugge vloeid, aldus deelt het ministerie van financien mede. Hierbij is gebleken, dat hoe klei ner de waarde der coupures was, hoe geringer het percentage van het aantal munten, dat terugkeer de. Zo is van de kleinste munten ongeveer 50 ingewisseld. Het totale percentage van 88 Vz °/o is vrij hoog als in aanmerking wordt genomen, dat zich onder de inge trokken coupures stukken van ty pen bevinden, die meer dan een eeuw (zilveren kwartjes en dub beltjes) en ruim driekwart eeuw (bronzen 2%-cent, 1- en %-cent) in gebruik zijn geweest. Uiteraard is het aantal munten, dat in deze Koning Boudewijn werd 30 jaar BRUSSEL, 7-9. Koning Boude wijn van Belgie vierde woensdag zijn dertigste verjaardag. Van al le openbare gebouwen in het land wapperde de Belgische nationale vlag en in Brussel en in Antwer pen lagen felecitatieregisters ter tekening. Het Brusselse blad „La Metro- pole" schrijft naar aanleiding van de verjaardag van de Belgische vorst dat de (Kongolese) gebeur tenissen van de afgelopen maan den de banden tussen het Belgi sche volk en zijn koning nog heb ben versterkt. „De koning heeft bewezen dat niets, dat het land raakt, hem vreemd is en dat hij elke dag, met een bewonderens waardige nauwgezetheid, de zware taak van zijn grondwettelijke rol vervult", aldus dit blad. lange reeks van jaren door allerlei omstandigheden verloren is ge- gegaan, in totaal niet onaanzien lijk. Hierbij moet echter rekening worden gehouden met het feit, dat gedurende de laatste oorlog ver moedelijk vrij veel munten als ge volg van de toen heersende mate- riaalschaarste door het publiek aan hun eigenlijke bestemming zijn onttrokken. Sanering voltooid Nu de sanering van het Neder landse muntwezen geheel is vol tooid zal van 12 september tot en met 19 november 1960 voor de laatste maal de gelegenheid wor den -opengesteld tot inwisseling van alle sedert 1948 buiten om loop gestelde munten te weten: Vz ct. (brons), 1 ct (brons en zink), 2Vz ct (brons en zink), 5 ct (cupro- nikkel en zink), 10 ct (zilver en zink), 25 cent (zilver en zink), Vz gld., 1 gld en 2Vz gld. Straks kleine Ford-auto? DEARBORN, 7-9. De Ford mo tor company heeft medegedeeld, dat zij de mogelijkheden om Ame rikaanse installaties en arbeiders te gebruiken voor de produktie van een kleine Amerikaanse wa gen van het type, dat door de bui tenlandse dochteronderneming van Ford worden gemaakt, ernstig heeft overwogen. Of dit mogelijk zal zijn, moet worden afgewacht, zo voegde de maatschappij er in haar commen taar op geruchten, dat zij van plan is een nieuwe auto in Europa te bouwen er aan toe.. II Na de vele uren rijdens die er toen al opzaten, naderden wij Salt Lake City. Men moet dan een soort kloof passeren, die toegang geeft tot de vlgkte van het grote zout meer. Deze streek is vrij sterk be volkt. In de verte, westelijk van de „Highway" glinstert het water van het grote zoutmeer ln de zon. Utah is de mormonenstaat. Zeven tig procent van de bevolking hangt dit geloof aan, maar slechts de helft van de 310.000 Inwoners van Salt Lake City is mormoon. Salt Lake City behoort tot de mooiste steden van de U.S.A. De stad is proper, ruim gebouwd en heeft brede stratep, waarvan men het einde niet zien kan, omdat de stad op heuvelen is gebouwd. Grote parken en veel bomen langs de straten (acacia's) en de mediteraan aandoende azijnboom, geven de stad een zuidelijk allure. Het sil houet wordt beheerst door de prachtige mormonentempel en het kapitoolgebouw. Dit laatste ge bouw heeft prachtige zalen en gangen, uitgevoerd in marmer en rijk versierd met goud, dat in Utah wordt gevonden. De Mormonen Toen in 1847 de eerste groep Mormonen in de vlakte aan het grote zoutmeer verscheen, moet hun aanvoerder Brigham Young hebben gezegd: „dit is de plaats". Ze moesten toen allen nalt houden in de schaduw van de enige boom in de vlakte. Staat men thans op de trappen van het Capitoolge- bouw, dan is het ongelofelijk te zien welk een enorme ontwikke ling dit gebied sindsdien heeft doorgemaakt. Middelpunt van de Zoutmeerstad is ongetwijfeld „Temple square", waar de grote tempel en de tabernakel gebouwd zijn. De tempel is alleen toegan kelijk voor Mormonen en is on geveer 100 jaar geleden door hen gebouwd. Als bouwmateriaal wer den grote blokken natuursteen ge bruikt, die tientallen kilometers verderop moesten worden gehaald. In de tabernakel - het kerkge bouw waarin de godsdienstoefe ningen worden gehouden - staat het grootste pijporgel ter wereld. Iedere morgen en avond wordt het een half uur bespeeld. Vele toe risten vinden dan ruimschoots plaats op de 8000 zitplaatsen, om naar het concert te kunnen luiste ren. Nog snel een blik geworpen Van Salt Lake City vla Denver naar Kansas City op een in een zee van licht badend Salt Lake City en de bus zette zich weer in beweging, ditmaal in oostelijke richting. Intussen was het tien uur in de avond geworden. Bij het daglicht van de volgende morgen zaten wij weer al een flink stuk in de staat Wyoming. Hier zijn vele olieraffinaderijen, o.a. van de Sinclair. Zachtgolvend strekt de boomloze vlakte zich voor ons uit. Aan de„Highway" staan hier en daar grote ranches gebouwd. Om twee uur 's nachts hadden we de 800 km. van Salt Lake City er weer op zitten en waren in Denver, een prachtige stad van 300.000 inwoners. Urani um en goud hebben hier een steen tje bijgedragen tot de rijkdom. Het volgend reisdoel was Kansas City. De staat Kansas is de groot ste graanproducent van de U.S.A. Kansas toont een vlak land met schaarse boomgroei. Langs de spoorlijnen ziet rnen graansilo's. Het combinen is hier al een eind achter de rug. De boeren zijn al aan stoppelen toe. In het centrum van Kansas ligt een enorm olie veld. Zover je kijkt boortorens en „ja-knikkers". Ingezonden mededeling Schuren, bungalows, schuttlni Negerstudent aan V.U. te Amsterdam AMSTERDAM, 7-9. Een van de vier buitenlanders, die ditmaal een van de jaarlijkse verleende stu diebeursen van de vrije universi teit heeft verworven, is de Presby teriaanse neger-predikant rev. Virgil Paul Cruz. Hij is de eerste neger student die aan de V.U. gaat studeren. Ds. Cruz, die werd gebo ren op 21 september 1929 te Salem in New York, behaalde zijn gra den aan de universiteit van Houghton en aan het theologisch seminarie te Pittsburgh-Xenia. Als studierichting aan de V.U. heeft hij gekozen de taal en literatuur van het nieuwe testament. Rev. Cruz hoopt op 10 september a.s. met de „Statendag" in Rotterdam aan te komen. Een man die in Hollywood was gearresteerd wegens het stelen van de beurs van zijn hospita, heeft bekend dat hij drie vrouwen heeft vermoord. In zijn kamer werd het stoffelijk overschot van een van zijn slachtoffers aange troffen. De moordenaar verklaar de, dat hij ook van plan was ge weest zijn hospita te vermoorden. Zweten in tent Acht Europeanen en twee Algerijnen, die in de afge lopen twee weken als men selijke proefkonijnen in de Sahara hebben gefungeerd, zijn in Algiers aangekomen. Zij hebben gewoond in ten ten, terwijl de temperatuur overdag tot 50 graden op liep. De eerste dag kregen zij een beetje water, de daaropvolgende drie dagen absoluut niets. Acht van hen werden na drie dagen „gered", twee hielden het vier dagen vol zonder water De proefpersonen zijn per dag gemiddeld zes kilo af gevallen. De resultaten van het onderzoek naar uitdro ging van het menselijk lichaam zullen eerst over een maand bekend zijn. KERKNIEUWS Winterprogramma Ver. van Rechtz. Hervormden te Zierikzee De Vereniging van Rechtzinnige Hervormden te Zierikzee hoopt dit winterseizoen weer een aantal bij eenkomsten te beleggen, op de meeste waarvan een spreker een geestelijk onderwerp zal behande len. Het seizoen wordt geopend met de jaarvergadering, welke op dins dag 27 september a.s. gehouden zal worden en waarop de heer H Blankers zal declameren. Op dinsdag 25 oktober wordt de Lutherfilm vertoond - ook voor niet-leden - waarbij tevens een verloting met aardige prijzen wordt gehouden. Op donderdag 17 november is een bijeenkomst vastgesteld, waar op ds. T. Poot uit Middelharnis hoopt te spreken over „Het gebed". De ere-voorzitter, ds. C. Beze- mer hoopt o? dinsdag 17 jatiuari te spreken over „De strijdende Kerk". Op dinsdag 21 februari is een lezing vastgesteld door de heer K. T. Postma, met als onderwerp „Een machtig Koningen een benauwde stad". De laatste bijeenkomst is vast gesteld op woensdag 22 maart. Hiervoor is als spreker uitgeno digd: ds. H. S. J. Kalf uit Benne- broek, met als onderwerp „De vijand op pantoffels". Ingezonden mededeling Huidgenézing Huidzuiverheid Huidgezondheid En puistjes verdrogen door Purolpoeder HONDERD DODEN EN VEEL VERMISTEN Wervelstorm „Donna" richtte zware schade aan op Porto Rico Volgens een bericht van Tass is op het Russische Poolstation Vos- tok in de nacht van 24 augustus de laagste temperatuur gemeten, die ooit in de wereld is geregi streerd, nl. 88,3 graden celclus on der het vriespunt. SAN JU AN (Porto Rico), 7-9. Overstromingen, die het gevolg waren van slagregens, waarmede de wervelstorm „Donna" gepaard ging, hebben op het eiland Porto Rico een kleine honderd doden - de opgaven lopen nog uiteen - ge vergd. Er z(jn honderden gewon den en tweehonderd vermisten. Honderden inwoners van het oos ten en het zuid-oosten van het ei land zijn dakloos geworden. Aan gebouwen en gewassen is voor naar schatting verscheidene miljoenen dollars schade aange richt. Het Rode Kruis zendt met spoed medicijnen en kleding naar de overstroomde gebieden. Gouverneur Marin heeft dinsdag J.l. hot district Humaco, een der meest getroffen streken van Porto Rico, bezocht. In Humaco zijn de lijken van 54 slachtoffers, onder wie vrouwen en kinderen, gebor gen. De tweehonderd vermisten zijn allen Inwoners van dit dis trict. DEN HAAG. In de loop van au gustus is het aantal werkloze man nen met rond 3700 afgenomen tot 26.157. De bezetting der aanvullen de werken liep met ongeveer 900 terug tot 3842. De hele geregi streerde arbeidsreserve van man nen daolde in augustus met circa 4500 tot 29.999 personen. Dit is vandaag meegedeeld door het mi nisterie van sociale zaken en volksgezondheid. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Reis Chr. Plattelandsvrouwen en -Meisjesbond Op vrijdag 16 september a.s. hoopt de afdeling Schouwen-Dul- veland van de Chr. Plattelands vrouwen- en Meisjesbond de jaar lijkse reis te maken, die ditmaal naar Rotterdam voert. Een bezoek wordt gebracht aan het bedrijf van de firma Termeulen. Na een kof fiemaaltijd staat een bezoek aan de „Floriade" op het programma. Leden (en ook niet-leden) kun nen zich voor deze reis nog opge ven bij het secretariaat. NIBUWERKERK De Algemene leesbibliotheek De algemene Leesbibliotheek begint vrijdag 9 september weer met het uitlenen van boeken. Ie dere vrijdagavond zal voortaan in „Rehoboth" gelegenheid bestaan boeken in te ruilen. Voor het nieu we seizoen zijn weer 200 nieuwe boeken voor alle leeftijden aange schaft. Het leesgeld is ondanks de grotere boekenvoorraad hetzelfde gebleven. BRUINISSE Bejaarde man viel In gierput De 84 jarige veehouder O. van Zuidland te Bruinisse had bij het voeren van zijn vee het ongeluk in een gierput te vallen. Gelukkig was de molenaar J. v. Dijke, die in de nabijheid pakhui zen heeft, daar ook aanwezig, zo dat hij de oude man de helpend® hand kon bieden, om hem uit zijn weinig benijdenswaardige positie te verlossen. De 14-jarige ambachtscholier Hans de Waal Jz, had bij het be gin van het nieuwe schooljaar pech. Hij kwam naar huis fietsen de uit school te vallen waarbij hij een arm brak. Verpleegster stichtte brandjes DELFT, 7-9. De Delftse gemeen tepolitie heeft een 37-jarige uit Rotterdam afkomstige verpleegster uit het Groene Kruis-sanatorium te Delft in arrest gesteld op ver denking van brandstichting. De zuster heeft reeds een bekentenis afgelegd en gaf als motief voor haar daad op, dat zij de eenzaam heid van de nachtdienst niet kon verdragen. Vijf procent der bevolking heeft astma AMSTERDAM, 6-9. Vijf procemt van de Nederlandse bevolking lijdt aan astma-bronchiale. Van deze 550.000 gevallen zijn er slechts hon derdduizend geregistreerd, omdat de astma-patient doorgaans zijn lijden zo mogelijk maskeert in een poging de nadelen van zijn kwaal in de maatschappij te ontgaan. Ieder jaar sterven gemiddeld 600 Nederlanders aan bronchiaal ast ma, een hoger sterftecijfer dan voor tuberculose Bovendien zijn ca. 2500 astma-lijders invalide. Oostduitse president WilhelmPieckoverleden BERLIJN, 7-9. Het oost-Duitse persbureau A.D.N. meldt, dat de oost-Duitse president Wilhelm Pieck heden, woensdag, op de leef tijd van 84 jaar is overleden. De 'oost-Duitse partijleider en eerste vice-premier Walter Ulbricht begaf zich, zodra het overlijden van president Pieck bekend was gewor den, naar de woning van de over ledene, waar hij, uit naam van het central ecomité van de oost-Duitse communistische partij ,de regering en het volk der „Duitse Democra tische Republiek", de familie rouwbeklag deed. Overeenkomstig de oost-Duitse grondwet zal de voorzitter van de „Volkskammer" - het parlement - dr. Johanenes Dieckman als presi dent optreden, totdat de „Volkska mer" een nieuw staatshoofd heeft gekozen. „Grandma Moses" 100 jaar NEW YORK, 6-9. „Grandma Moses", de Amerikaanse boerenvrouw, die op 76- jarige leeftijd schilderstuk ken begon te maken, viert woejisdag 7 september in Eagle Bridge in de staat New York haar honderdste verjaardag. Gouverneur Nelson Rockefeller heeft deze dag officieel tot „Grandma Mosesdaguit geroepen, hetgeen wel il lustreert hoe trots haar me deburgers op haar zijn. In de stad New York wordt ter gelegenheid van deze verjaardag een tentoonstel ling van 45 van haar stuk ken gehouden. Pers, radio, televisie en film maken de schilderes tot onderwerp van hun publikaties.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5