RANG Onze Puzzelrubriek BOLS n de zonnige STAD EN PROVINCIE u J' W" dit is RANG STAD EN PROVINCIE Radio Weltevreden Radio Weltevreden Kinderartikelen C. v. Tilburg den Boer 17 november de datum Ingezonden mededeling ADVERTENTIES DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEE, 2-9. Het definitieve bericht van de zijde van G.8. U nog niet ontvangen by de ge meentebesturen, maar wei is uit Middelburg de telefonische mede deling gedaan dat de gemeente raadsverkiezingen op Schouwen- Duiveland - met uitzondering van de gemeenten Zierikzee en Brui- nlsse - in verband met de gemeen telijke herindeling - plaats zullen vinden op donderdag 17 november a.s. De kandidaatstelling, die hier aan uiteraard vooraf dient te gaan, vindt plaats op dinsdag 25 oktober. Deze verkiezingen zjjn - gelijk BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 26 aug.: Tina, d. van Jan den Boer en Cornelia de Ruijter; 26 aug.: Catalina, d. van Johannes Marinus van de Klooster en Anna Maatje Schraver (te Re- nesse); 28 aug.: Jan Piet, z. van Ni- colaas Flikweert en Jansje Nijhoff (te Nieuwerkerk); 30 aug.: Thonus, z. van Jasper Dooge en Wilhelmina Johanna Kik. Gehuwd. 26 aug.: Antoon Jon- gejan, 21 j. en Levina van Zuid- land, 18 j. (wonende te Brouwers haven); 30 aug.: Bruno Alfred Kai ser, 29 j. (Stuttgart, D.) en Maria Dirkje van Vesem, 24 j. Overleden. 24 aug.: Margott Engels, 1 dag, d. van Heinz J. En- gels en Doris G. E. Bingenheimer (won. te Oberwesel, D.); 25 aug.: Wilhelmina Cornelia Vermunt, 94 j., weduwe van Joseph Willem den Boer; 26 aug.: Jan van Beveren, 49 j., echtgenoot van Louwerina van den Berge; 27 aug.: Cornells Holm, 58 j., echtgenoot van Wil helmina Sies (won. te Schiedam); 27 aug.: Krina Fonteijne, 75 j., we duwe van Karel Jacobus de Keij- zer (won. te Noordgouwe). Ingezonden mededeling frambozen brandewijn p. liter 7.4 o Stout jongetje ROTTERDAM, 1-9. Toen de bestuurder van een tram op de Noordsingel gistermid dag om een wissel te ver leggen uitstapte, prutste een 7-jarig jongetje in de tram aan het bedieningsmecha nisme. Dit had tot gevolg dat de tram bij het wegrij den, achteruit ging in plaats van vooruit. Een personen auto die achter de tram stond te wachten, werd klem gereden tussen een daarachter staande vracht auto en de tram. De auto liep voor ruim 2.000 scha de op en moest weggesleept worden. bekend - noodzakelijk uitvloeisel van de wet op de gemeenteiyke herindeling, waardoor het aantal gemeenten op het eiland van 18 tot 6 wordt teruggebracht. In con- creto gaat het om samenstelling van de gemeenteraden voor de nieuw te creeëren gemeenten: Wes- terschouwen, Brouwershaven, Mid- denschouwen en Duiveland. NOORDWELLE Instrumentaal en vocaal concert Bij gunstige weersomstandighe den zal morgen (zaterdagavond) „Luctor et Emergo" o l.v. de heer J. H. Blom haar reeks zomeravond concerten afsluiten met een concert te Noordwelle, aanvang half acht. Het volgende programma zal wor den uitgevoerd: 1. Sons of the Brave, Bidgood; 2. Nabucco (ouver ture), G. Verdi; 3. Beijerse Polka, Lohman (solist de heer C. W. Hoo- gerhuis); 4. Mondnacht auf der Al- ster (wals), Osc. Fetras; 5. Die Post im Walde, Schaeffer-Meijns (solis ten de iheren F. de Feitier en L. de Feiter); 6. De goede oude tijd (mars) Kappert; 7. Pauze; 8. Jubelklange (mars), Uebel; 9. Joijeuse (ouver ture), A. Delhaije; 10. Heinzelman- chens Wachtparade, K. Noack; 11. Leve de vrijheid (mars), Bisselink. Tijdens de pauze zal het plaatse lijke gemengde koor „Ons Genoe gen" o.I.v. de heer C. W. Hooger- huis enige liederen, zingen. j Poortencomplex iii spiegelbeeld ZIERIKZEE, 1-9. Bijzonder ge lukkig samenvallende omstandig heden leverden donderdagavond te Zierikzee een uniek schouwspel op aan de Oude Haven. In de eerste plaats was het donderdag, zodat de historische gebouwen in floodlight baadden. Verder was het in de avonduren hoog water, zodat de Oude Haven een „volle bak" ver toonde en tenslotte was daar een bijna volkomen windstilte, zodat het wateroppervlak letterlijk rim pelloos was en op een metalen spie. gel geleek. Deze drie gelukkige om standigheden waren oorzaak van een vrijwel volmaakte weerspiege ling van het complex van Noord en Zuidhavenpoort in het roerloze water. Het leverde een schouwspel op van weergaloze schoonheid. Een scherpe foto van het spiegelbeeld in het water, zou - omgedraaid be keken - de werkelijkheid voor 99 pet, hebben benaderd. Menige late avondwandelaar stond stil bij dit feeëriek tafereel en draalde gerui me tijd voor zijn wandeling te ver volgen. Het beeld van etherische schoon heid, zoals men in weinig plaatsen zal aantreffen, hield gelijktijdig een ernstige waarschuwing in aan het adres van hen, die spelen met de heilloze gedachte aan demping van de haven in de toekomst. Dergelijke stemmen zijn wel eens vernomen, maar de voorstanders hadden gisteravond op het Kraan plein moeten staan om te beseffen wat dan verloren zal gaan. Toege geven, de Oude Haven ligt er - vooral bij eb - wel eens grijzig en oninteressanter bij, maar we nemen het graag op de koop toe voor een enkel uur per jaar, vervuld van een schoonheid, zoals deze donder dagavond ongedacht opleverde. De (late) toeristen en de land bouwers mogen dan kreunen over het slechte weer, voor de puzze laars (sters) is het ideaal, want zij duiken met „hun rubriek" in een hoekje en geven zich over aan overpeinzingen. De resultaten vin den wij terug in een stapel inzen dingen. De kaartjes zijn deze week be stemd voor: de heer D. Struyk Ravenstraat 22, Zierikzee. Het pocket-boek gaat naar; de heer C. H. Kuyper Langeweg A 137, Zonnemaire. De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. zon, 3. lui, 4. eis, 6. reu, 8. nat, 10. ede, 13. rage, 15. kruk, 16. urn, 17. kim, 18, coba, 21. lood, 24. are, 25. sla, 27. ems, 28. rot, 29. inn; 30. aar. Verticaal: 1. zin, 2. met, 3. lugu ber, 5. sermoen, 6. r.r., 7. c.a., 9. ai, 11. du, 12. e.k., 14. era, 15. kil, 18. ca, 19 .or, 20. n.l, 22. om, 23. ds, 25. sta, 26. air. DE NIEUWE PUZZEL Horizontaal: 1. godsdienst (afk.), 3. als volgt (afk.), 5. per dozijn '(afk.), 7. voorzetsel, 8. Fr. pers. vnw., 9. zangnoot, 11. sieraad, 13. het zij zo, 15. Eng-, telwoord, 16 .vis, 18. gelofte, 19. hemel lichaam, 20. Eng. voorzetsel, 21. lirisch gedicht, 22. schaakterm, 23. ik (Lat.), 26. jong dier, 28. struik, 29. landbouwwerktuig, 31. verlaagde toon, 33. water in Brabant, 34. vogel, 35. Fr. voeg woord, 36. de dato (afk.). Verticaal: 1. vis, 2. afstands maat (afk3. tandeloos zoog dier, 4. nagerecht, 5. voorzetsel, 6. deel v.d. week, 9. watering, 10. Eng. voegwoord, 12. plant, 14. leng temaat, 16. behoeftig, 17. loterij- 7 r- r r t i 9 n /i IV 'f tv tr V u *S st Jl JJ ■V jr si Ook oogstmoeilijkheden in Schouwen's Westhoek Enige produkten staan nog altijd buiten Ook de landbouwers in de West hoek (enkele vroegerds uitgesloten) komen met hun nog buiten staande oogst in ernstige moeilijkheden. Als we de polder Burgh en de om geving rond Haamstede zo eens doorkruisen dan zien we nog gerst vaststaan, evenzo wat percelen zo- mertarwe. Erwtenruiters staan nog volop in het reeds herfstkleuren aannemende landschap, geflan keerd door tollen vlas die ook nog niet overal binnen zijn gehaald. Het slechte weer heeft tot gevolg ge had dat er al veel geschoten goed is. Vorige nacht verhoogde het toch al zo hoge aantal millimeters regen met 19, waarna er overdag nog 6 bijkwamen. Er komt nog bij dat hét berijden van de grond met com bines en trekkers met wagens wel uiterst moeilijk wordt in de natte bovenlaag. De reeds vroeg verka velde percelen hebben hier minder last van daar het overtollige water spoedig door de drains wordt afge voerd. Gezien de huidige onderbre king van de oogstwerkzaamheden door het abnormale slechte weer, is het humeur van de landbouwer niet bijster goed te noemen. Het zal nu toch wel zeer spoedig moeten veranderen, want over enkelê we ken beginnen de laatste landbouw- produkten van het seizoen, de sui kerbieten, hun weg van het land naar de fabriek. Daartussen wach ten dan nog de aardappelen, op de rooimachine, werkzaamheden die droogte vragen. De vooruitzichten voor het weekend zijn nog niet bijs ter rooskleurig, zodat er mét ver dere oogstwerkzaamheden gewacht zal moeten worden tot volgende week. Scheepvaartberichten Alchiba, 31-8 van Ilheus naar Bahia. Bengalen, 1-9 te Ras Tanura. Bonita, 31-8 van Guayaquil, 2-9 te Balboa verwacht. Esso Nederland (t.), pass. 31-8 Aden naar Fao. Kenia (t.), 31-8 van Abadan naar Mombasa. Kelletia (t.)> 1-9 van Hamble naar Thameshaven. Köratia (t.), 31-8 van Curagao, 1-9 te Punto Miranda. Lelykerk, 31-8 van Port Said naar Bahrein. Scherpendrecht (t.), pass. 31-8 Kp. St. Vincent naar Hamburg. Vivipara (t), 31-8 van Anacortes naar Curagao. Wonogiri, 31-8 van Lorenzo Mar ques, 1-9 te Beira. Nederlandse wielrenners terug uit Rome Henk Nydam begrijpt er nog niets van SCHIPHOL, 1-9. Met Marinus Paul - met zijn arm in een rek- verband - voorop, stapten de Ne derlandse wielrenners, die aan de Olympische Spelen hebben deelge nomen, donderdagavond uit het K.L.M.-vliegtuig dat hen van Rome naar Amsterdam had gebracht. Henk Nijdam kon het nog niet begrijpen dat de achtervolgings- ploeg op een zo jammerlijke wijze uit de strijd was geworpen. „Ieder een heeft ons als eersten over de streep zien gaan", zo zei hij. En chef d'équipe Arie van Vliet viel hem onmiddellijk bij. „Volgens mij was de jury niet deskundig ge noeg", zo zeide veelvoudige Neder landse sprintkampioen. De jongens werden op Schiphol verwelkomd door dr. P. van Dijk, de voorzitter van de K.N.W.U., die verklaarde dat hij best tevreden was over de resultaten van onze wielrenners. „Tegen pech is nu eenmaal niets te doen", aldus dr. v. Dijk. De heer Martin was erg teleur gesteld over de berichten die in de pers verschenen waren na de slechte eindprestaties van onze wegrenners. „Toen Hugens en v. Kreuningen beiden op kop zaten", zo zei hij, „was het de bedoeling dat ook Renee Lotz naar hen toe zou springen. Met drie Nederlan ders in de kopgroep hadden we dan een beste kans op een me daille gemaaakt. Op het beslissende moment kreeg Lotz echter een lekke band, waardoor de kans te niet ging", aldus de heer Martin. ZIERIKZEE De kermis van start De (vroege) kermis van dit jaar werd donderdagmorgen ingeluid. De grote stadhuisklok liet zich weer horen, als op zovele andere jaren in het verleden. De drukte op het Havenplein kon weer begin nen. De entourage moge anders zijn dan in het verleden, iets vah het oude is toch nog wel overgebleven. De kermis draait weer en in de na tuur betekent dat zoals een oud gezegde het wil - „zeven uur de lamp aan". BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over augustus 1960. Géboren: Hermance Ingrid, d. Ingezonden mededeling briefje, 21. in orde, 24. dwaas, 25. familielid, 27. sprookjesfiguur, 28. verfrissing, 32. heilige (afk.), 33. de somma van (afk.). De heer en mevrouw DIT- MARSCH-VERHAGE hebben het genoegen u kennis te geven van het voorgenomen huwelijk van hun dochter RIKA met de heer W. J. Geleynse De voltrekking zal plaats vin den op dinsdag 20 september 1960, des namiddags om 3 uur, ten gemeentehuize te Haam stede. Den Briel, september 1960. Asylplein 18. De heer en mevrouw GE- LEIJNSE-VERSPOOR hebben het genoegen u kennis te geven van het voorgenomen huwelijk van hun zoon WIM met mejuffrouw R. Ditmarsch De voltrekking zal plaats vin den op dinsdag 20 september 1960, des namiddags om 3 uur, ten gemeentehuize te Haam stede. Haamstede, september 1960. Ring 27. Gelegenheid tot gelukwensen van 4.30 tot 6.00 uur in hotel „Bom" te Haamstede. Toekomstig adres: Ring 27, Haamstede Telefoon (01115) 215 S.v. „W.I.K." Kerkwerve Alle voetbalwedstrijden van „W.I.K." op 3 september a.s. zijn afgelast i.v.m. de club zijn afgelast in verband met de clubkampioenschappen van „W.I.K.". Het bestuur Voor de vele bewijzen van deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde zoon, broeder, zwager en oom JAN VAN DE REPE betuigen wij u onze hartelijke dank. Familie L. J. VAN DE REPE Renesse, 2 september 1960 bakkerij 't Hoekje vindt U met de kermisdagen heerlijke OLIEBOLLEN PALINGBROODJES BOLUSSEN en KRENTEBOLLEN J. VERWIJS Meelstraat 43 - Mol 1 Bezoekt tydens de kermisdagen het café „Toreiizicht" Prima bediening en gezellige muziek Beleefd., aanbevelend C. PEUTE Lammermarkt - Zierikzee ir Vanaf heden kunnen wij u in onze toonzaal Appelmarkt 16 verschillende wasmachines en combinaties demonstreren A.E.G. ERRES BICO EASY MIELE HEN JO Telei. 2805 Zierikzee 0K»<5S<S<s©Scf<9<»aK»csc*<»cö Straalkachels Straatlampen Warmte by kille avonden Telef. 2805 Zierikzee Zaterdag 3 september VERKOPING van een beste afbraak te Ouwerkerk afkomstig van woonhuis en smederij voorheen Giljamse. Circa 4000 mooie Oudhollandse dakpannen; 1 stalen H-balk, 8 m lang, 15 cm br.; 4 kap- spanten om schuur te maken; vloerdelen; mooie balken; enz. W. PANKOW, Ouwerkerk. ■jC 2- of 3-deiig zilveren of Zilmeta couvert "fc Servetband met sprookje "fa Eierdop met lepeltje Kinderbord Haarborstel in verz. garnituur Kinderbeker enz. Havenplein 6 Zierikzee 135 jaar Juvvelier-Horloger SUCCESJES Te koop Spenoude biggen. - W. Hoog land, Burgh. Andijvie-, bloemkool- en aard- beiplanten. - Gebr. Vermunt, .Mosselboomgaard", Zierikzee. Motorrijwiel D.K.W., 125 c.c. Moet weg tegen elk bod! Nieuwstraat 47, Bruinisse. Te koop of te huur: Flink woonhuis, met of zonder garage, Oude Haven 31, Zie rikzee. Direct te aanvaarden. Te bevr.: Joh. van Almkerk, telef. 2193, Zierikzee. Te huur: tegen 1 oktober a.s.: beneden woning met tuin en achteruit gang, Oude Haven 38 Z. Te bevragen: Joh. van Almkerk, taxateur, Zierikzee, telef. 2193. Personeel gevraagd: Nette werkster voor twee halve dagen p. week, liefst ochtend uren. Wandeling 13, Zierikzee. van J. Gast en G. de Winter; Maatje, d. van P. Smalheer en J. Linders; Sjoerd Peter, z. van J. C. A. Koster en F. Boersma. Overleden: Cornelis de Moor, 79 geh. geweest met G. Dekker. Vertrokken: M. van Wijk en ge zin naar Woudrichem; L. van Wou- we naar Middelburg; mevr. J. Beije-Kaan naar Zierikzee; C. van Oeveren naar Frederiksoord; M. de Bokx en gezin naar Oostburg; M. Willemse en echtg. naar Zwijn- drecht; J. M. Dekker naar Ame- rongen. BURGH Burgerlijke stand en loop der bevolking over augustus 1960. Overleden: 15. Maria Zijta, 72 j„ echtg. van J. Kloet. Ingekomen: 5. Jan Hendrik Du- son van 's-Gravenhage; 17. Trijntje Mellema van Emmen; 22. Marinus van Oeveren van Apeldoorn. Vertrokken: 2. Leendert Meganck naar Eikerzee; Adriaan v. d. Werf naar Rotterdam. brijdorpe Kind aangereden Op de Heuvelsweg is een drie jarig meisje, dat plotseling de weg overstak door een auto aangereden. Het kind werd gewond en overge bracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. oosterland Auto kwam in sloot terecht De heer A. Hirdes, bakker te Oos- terland, is donderdagmorgen, rij dende in de richting Oostérland, op rijksweg 18, even voor het stop licht aan de Oude Dijk, met zijn bestelauto geslipt. De auto kwam in de sloot terecht. De heer Hirdes kwam met de schrik vrij; de auto werd beschadigd. Met een kraan wagen van de firma van Vossen, die ter plaatse werkzaamheden ver richt voor de aanleg van een nieu we weg aldaar in het kader van de Deltawerken, is de auto weer uit de sloot getrokken. BRUINISSE Op de chr, lagere school werd het nieuwe hoofd, de heer H. Pettér uit Eist het welkom toegeroepen door de heer M. Krijger, voorzitter van het schoolbestuur. Het nieuwe leerjaar op de scholen Bij de aanvang van het nieuwe leerjaar kwamen op de huishoud school te Bruinisse 39 nieuwe leer lingen. Op de lagere scholen kwa men, op de chr. school 23, op de openbare school 20 nieuwe leer lingen. Op de kleuterschool werd met 45 nieuwe leerlingen het aantal weer tot het maximum van 80 op gevoerd. Zeven leerlingetjes moes ten hier nog op de wachtlijst blij ven staan. Installatie hoofd christelijke landbouwhuishoudschool Tijdens een speciale bijeenkomst aan het begin van het nieuwe leer jaar had de installatie plaats van het nieuwe hoofd van de chr. land bouwhuishoudschool, mej. J. Quant. In een toespraak betuigde de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. van der Bijl te Zonne maire, zijn dank aan het oud-hoofd mevr. Bruil-v. d. Kooy, voor alles wat zij voor de school deed. Hij hoopte dat mej. Quant haar voet stappen zal drukken en de school tot bloei zal weten te brengen. De speech van de heer v. d. Bijl werd door mevr. Bruil beantwoord. Ook mej. Quant dankte voor de goede woorden tot haar gericht. Namens de leerkrachten sprak mej. Schouls te Zierikzee en na mens de C.B.T.B. de heer Sybrandy te Goes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3