Nederland in opschudding ARKS beschuit tut'/ Havencomplex Europoort werd met de Nieuwe Waterweg verbonden De jaren waarop wij wachten Wist U, ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE donderdag i september i960 No. um Van het vaderlandse erf De Planta-ziekte - Schilderijenroof - Staking Sinds kort woedt er in ons land een nieuwe ziekte. Het betreft een huidaandoening, die met zeer grote waarschijnlijkheid wordt veroor zaakt door het gebruik van een plantenmargarine, waaraan door de fabrikante nieuwe bestanddelen zijn toegevoegd. Niet minder dan 55.000 personen lijden momenteel aan deze ziekte, die zich over het algemeen niet kwaadaardig toont, in weerwil van het feit, dat twee personen er aan zijn overleden. De verschijnselen bestaan uit huidblaasjes, die meest al erg jeuken, terwijl in verschil lende gevallen de patiënt ook koorts heeft. Een en ander heeft uiteraard Ne derland in opschudding gebracht. De fabrikante heeft de nieuwe mar garine uit de handel genomen en de gezondheidsdienst draait op volle toeren, terwijl de huisartsen de no dige richtlijnen hebben gekregen voor de behandeling van deze ziekte. Van verschillende kanten wil men de fabrikante een proces aandoen, doch het valt nog te bezien of dit succes zal hebben. Mysterieuze schilderijenroof De Amsterdamse politie ziet zich voor een groot raadsel gesteld. Uit het huis van een tijdelijk in ons land verblijvende Engelse make laar werd een. pak met drie zeer kostbare schilderijen gestolen, al thans zo luidt de aangifte. Natuurlijk is de politie dadelijk in actie gekomen en zelfs Scotland Yard en Interpol werden bij deze affaire betrokken. Het onderzoek heeft echter uitgewezen, dat de En gelsman over de grens kwam en aan de douane de papieren heeft getoond, die bij deze schilderijen behoorden, maar de betreffende douaneambtenaar heeft de schilde rijen niet gezien. De secretaresse van de makelaar heeft een Rubens, die zou behoren tot deze collectie van drie schilderijen, telefonisch aan diverse kunsthandelaren aan geboden. Deze secretaresse is ech ter plotseling naar Engeland ver trokken. De politie is nu tot de conclusie gekomen, dat niemand de schilderijen in Nederland heeft ge zien en vraagt zich af, of de mees terwerken wel in ons land zijn ge weest. Zou dit niet het geval zijn, dan heeft men met zwendel te ma ken, aangezien de drie schilderijen voor hoge bedragen tegen diefstal verzekerd waren. Het onderzoek duurt nog voort. Staklngsourust Op enkele Amsterdamse werven brak een wilde staking uit. De sta kers stelden hoge eisen. Zij wens ten niet minder dan f 10 netto loonsverhoging per week. De werk gevers zijn hier niet op ingegaan. Inmiddels zijn de arbeiders weer aan het werk gegaan, doch de wens is blijven leven en er worden ver schillende pogingen in het werk ge steld dit te verwezenlijken. De stakingsneiging op de Amster damse werven is een symptoom, want ook elders in ons land broeit het. Er zijn onder de arbeiders veel ontevredenen, we hebben dat kort geleden nog gezien in stakingen bij de bouwvakarbeiders, de buschauf feurs en anderen. Nederland leeft in een conjunc tuur-periode, de bedrijven gaat het voor de wind en de arbeiders wil len deel hebben in deze welvaart. Soms terecht doch eveneens soms ten onrechte protesteren zij tegen reële of vermeende achterstand in de lonen en dit leidt zo nu en dan tot dergelijk ewilde stakingen, die in de meeste gevallen niet door de erkende vakbonden worden ge steund. Ingezonden mededeling Wij op Schouwen-Duiveland eten SPORT VOETBAL K.N.V.B. Het K.N.V.B.-wedstrijdprogramma distrikt Zuid I seizoen 1960-1961 Voor de 4e klasse G - waarin Burgh en Renesse zijn ingedeeld - is de eerste helft van het program ma als volgt: 11 sept.: Renesse-Vosmeer; De Schutters-Burgh; NS V-Oude Mo len; Grenswachters-Halsteren; Nw. Borgvliet-Noordhoek. 18 sept.: Renesse-Halsteren; Grenswachters-Burgh; Nw. Borg- vliet-Vosmeer; De Schutters-Oude Molen; NSV-Cluzona. 25 sept.: Burgh-NSV; Noordhoek- Renesse; Halsteren-De Schutters; Oude Molen-Cluzona; Vosmeer- Grenswachters. 9 okt.: Renesse-Nw. Borgvliet; Cluzona-Burgh; De Schutters-Vos meer; NSV-Halsteren; Grenswach- ters-Noordhoek. 16 okt.: Burgh-Oude Molen; Hal- steren-Cluzona; Nieuw Borgvliet- Grenswachters; Noordhoek-De Schutters; Vosmeer-NSV. 23 okt.: Grenswachters-Renesse; Oude Molen-Halsteren; Cluzona- Vosmeer; De Schutters-Nw. Borg vliet; NSV-Noordhoek. 6 nov.: Renesse-De Schutters; Halsteren-Burgh; Vosmeer-Oude Molen; Noordhoek-Cluzona; Nw. Borgvliet-NSV. 13 nov.: Burgh-Vosmeer; NSV- Renesse; Oude Molen-Noordhoek; Cluzona-Nw. Borgvliet; De Schut- ters-Grenswachters. 20 nov.: Renesse-Cluzona; Noord- hoek-Burgh; Vosmeer-Halsteren; Nw. Borgvliet-Oude Molen; Grens- wachters-NSV. 27 nov.: Burgh-Nw. Borgvliet; MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 30-8. Aanvoer 3048 stuks vee (weektotaal 5001), t.w.: 470 vette koeien en ossen; 800 stuks gebruiksvee; 630 vette kalveren; 252 graskalveren; 235 nuchtere kal veren; 20 varkens; 40 lopers; 86 biggen; 77 paarden; 73 veulens; 337 schapen en lammeren; 28 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,25, f 2,60-2,90, f 2,50- 2,60; vette kalveren f 2,80-3,00, f 2,50-2,80, f 2,30-2,50; slachtpaar- den f 2,55-2,30-1,90. Prijzen per stuk: graskalveren f 440-340-240; nuchtere kalveren f 80-60-50; lopers f 90-80-60; big gen 48-40-35; veulens f 460-360- 250; schapen f 120-100-80; lamme ren f 100-80-70; kalf- en melk koeien f 1250-1100-900; vare-koeien f 860-760-660; vaarzen f 930-700- 600; pinken f 575-475-400. Oude Molen-Renesse; Halsteren- Noordhoek; Cl uzona-Grenswach- ters; NSV-De Schutters. 4 dec.: Renesse-Burgh; Noord- hoek-Vosmeer; Nw. Borgvliet-Hal- steren; Grenswachters-Oude Mo len; De Schutters-Cluzona. 11 dec.: Burgh-Grenswachters; Halsteren-Renesse; Vosmee r-Nw. Borgvliet; Oude Molen-De Schut ters; Cluzona-NSV. 18 dec.: Burgh-De Schutters; Vos- meer-Renesse; Oude Molen-NSV; Halsteren-Grenswachters; Noord- hoek-Nw. Borgvliet. Snorkende taal van Castro HAVANA, 30-8. Cuba zal Rus sische hulp in de vorm van atoom raketten niet afwijzen, heeft pre mier Fidel Castro maandag voor een duizendtal „vrijwilligers" in opleiding verklaard. De conferentie van San José noemde hij „één van de zwartste en weerzinwekkendste bladzijden in de geschiedenis". Zij had ten doel, aldus premier Castro, Cuba weerloos te maken tegenover de militaire dreigementen van Ame rika. Hij kondigde voor vrijdag een grote betoging in Havana aan. „Het uur is gekomen om ons tot de tan den te bewapenen", riep Castro uit. Toeristenkaarten voor twee jaar DEN HAAG, 31-8. Het ministerie van buitenlandse zaken deelt mede, dat op 1 september 1960 een begin zal worden gemaakt met de afgifte van toeristenkaarten met een gel digheidsduur van twee jaar. Tot nu toe waren slechts toeris tenkaarten met een geldigheids duur van twee maanden te verkrij gen. De kosten van deze nieuwe kaarten, de zg. toeristenkaarten B zullen omstreeks f 2 f 2,50 be dragen. De oude kaarten, de zg. toeris tenkaarten A, met korte geldig heidsduur, blijven verkrijgbaar te gen een bedrag van omstreeks f 1 a f 1,50. Toeristenkaarten B kunnen uit sluitend bij de gemeentesecretarie van de woonplaats worden aange vraagd, terwij] toeristenkaarten A eventueel ook in een andere ge meente te verkrijgen zijn. ISRAEL IN GEVAAR Nasser bereid het land aan te vallen MONTREAL, 30-8. - Luitenant kolonel E. R. Heuchan, de bevel hebber van de Canadese V.N.-troe- pen in het Midden-Oosten, die kortgeleden naar Canada is terug gekeerd, heeft in Montreal tegen verslaggevers gezegd, dat presi dent Nasser van de V.A.R. bereid is om Israël aan te vallen met voorbijgaan van de V.N.-troepen, zo meldt het Canadese persbureau. Nasser heeft voor dit doel twee bataljons uitgerust. Hij wil van Is raël een nieuwe Palestijnse staat maken en deze staat dan opnemen in de V.A.R., aldus Heuchan. De Canadese bevelhebber voegde hieraan toe, dat Nasser zijn doel zo mogelijk door onderhandelingen zal trachten te bereiken. Mocht dit niet lukken, dan zal hij het met geweld proberen, zo zei Heuchan. Vice-president Nixon, de kandi. daat van de republikeinse partij voor het presidentschap, is in ver band met een knie-ontsteking in een ziekenhuis opgenomen. Volgens de eerste berichten zal Nixon mo gelijk ongeveer twee weken in het ziekenhuis moeten blijven. De Unilever N.V. over de nieuwe Planta ROTTERDAM, 30-8. - De pers dienst Unilever deelt mede: De Raad van Bestuur van Uni lever N.V. heeft met grote ontstel tenis kennis genomen van de mo gelijke samenhang tussen de in voering van de nieuwe Planta en de nu in Nederland heersende ziekte. Hoewel het nog geruime tijd kan duren, eer wetenschappe lijk is verklaard hoe deze ziekte kan worden toegeschreven aan een nieuw, op soyaolie gebaseerd, anti- spatmiddel, vreest de Raad van Be stuur nu, dat de waarschijnlijkheid van de samenhang groot is. Wat de voorgeschiedenis betreft kan worden verwezen naar het re geringscommuniqué omtrent de in Venlo gehouden bespreking tussen de directeuren-generaal van de volksgezondheid in Nederland en in Duitsland. Dit zijn de enige lan den, waar margarine met het anti- spatmiddel in kwestie in de han del is geweest. „Times" schrijft lovend over prinses Wilhelmina LONDEN, 31-8. - De Londense „Times" brengt woensdag n.a.v. de tachtigste verjaardag van Prinses Wilhelmina hulde aan haar kwali teiten als mens en als Vorstin en schrijft dat het Britse volk haar toegenegen is omdat het haar in de donkere oorlogsjaren heeft Ie ren kennen door de „koninklijke moed" waarmee zij zich van haar taak kweet. Het Britse volk, dat in vrede en oorlog nauwe historische banden met het Huis van Oranje onder hield, had echter de meest persoon lijke met de „ontembare vrouw", die thans haar tachtigste verjaar dag viert, aldus het blad. Zij won, toen zij in de oorlog in Londen was, eerst het respect en vervolgens de liefhebbende bewon dering van haar gastheren. De toon van rustige vastbeslotenheid in ra diotoespraken en de waardige en ongekunstelde houding op foto's, maakten haar tot een vertrouwde persoonlijkheid. Zij kan terugzien op een actief leven van dienen en men kan wei nig paralellen in de dynastieke ge schiedenis vinden, aldus de „Ti mes". dat de naam Argentinië afgeleid is van argentum (zilver) dat men er dacht te vinden en dat de ontdekker van het land, de Spanjaard Juan Diaz de Solis, door de inboorlingen aldaar werd opgegeten? dat er in de Verenigde Staten van Amerika een enorm grote mag neet is vervaardigd, die zo sterk is, dat men hem nauwe lijks kan passeren vanwege de aantrekking van de spijkers in de schoenzolen? dat het bekende stootwapen de ba jonet ,die men voorop het ge weer plaatst, in het jaar 1640 te Bayonne werd uitgevonden? Hiervan is ook de naam afge leid. dat de lommerd, de bekende bank van lening, aan zijn naam komt doordat dit bedrijf in de mid deleeuwen voor een groot deel uitgeoefend werd door Lom barden, een bekende volks groep? dat de hoofdstad van Hongarije, Boedapest ontstaan is uit de samenvoeging van het Hon gaarse plaatsje Boeda, op de rechterover van de Donau en het Duitse plaatsje Pest op de linkeroever? dat de cobra- en de brilslang de zelfde zijn? Zij kan de huid achter de kop uitzetten en hierop is dan de zo bekende zogenaamde bril te zien. Mijlpaal gepasseerd Werk werd begonnen in zomer van 1958 ROTTERDAM, 31-8. - Door het weggraven van een dam is het in aanleg zijnde havencomplex Euro poort woensdagmorgen in verbin ding gekomen met de Nieuwe Wa terweg, hetgeen dus tevens een ver binding met de Noordzee impli ceert. Voor dit 165 miljoen gulden kos tende werk werd op 11 juni 1958 het begin aangegeven door de toen malige minister-president, dr. W. Drees. Op 13 september van dat jaar heeft Koningin Juliana het startsein voor het baggeren van de zeehaven gegeven. Europoort moet ongeveer 1550 hectare groot worden, waarvan ca. 930 ha verhuurd kan worden. On geveer 400 ha. is nodig voor de ha vens en kanalen, en 220 ha. moet worden benut voor spoorwegen, wegen en andere openbare voorzie ningen. De nu tot stand gebrachte ver binding zal een tijdelijke zijn. De zeehavens zullen toegankelijk wor den voor schepen tot 70.000 ton draagvermogen met een diepgang tot ruim dertien meter. Ten behoe ve van de binnenvaart wordt een kanaal aangelegd, dat niet in ver binding zal staan met de zeehavens, doch uiteraard wel met het achter land. Met het oog op het te ver wachten verkeer zal tussen het Hartelkanaal en de Oude Maas een 24 meter brede sluis worden ge bouwd, zodat ook formaties duw- schepen dit kunstwerk kunnen pas seren. In de toekomst zal er een rechtstreekse verbinding met zee worden gemaakt, waartoe op het ogenblik proeven wor den genomen in het waterloop kundig laboratorium te Delft en het model in de Noord-Oost- polder. Het tijdstip waarop deze toegang (die nog uitbreiding kan meebren gen aan havens en industrieterrein) gerealiseerd moet worden, hangt nauw samen met de sterke toene ming van het aantal schepen met hoge tonnage, en de in verband daarmee aan de gegadigden in uit zicht gestelde mogelijkheden van toegankelijkheid tot de nieuwe ha- veij voor schepen met een tonnage 'boven de 70.000 ton deadweight. De nieuwe toegang, kan ook schepen tot 100.000 ton verwerken. Het streven is dit werk in 1964 gereed te hebben. Ver wacht wordt, dat omstreeks de jaarwisseling het eerste schip gebruik zal kunnen maken van Europoort Op de zuidelijke oever van de Nieuwe Waterweg, op een terrein gelegen tegenover Hoek van Hol land, was een tent opgesteld en in afwachting van het ogenblik waar op de dam werd doorgebroken zijn de aanwezigen toegesproken door ir. J. K. Quak, directeur van de Rotterdamse dienst van gemeente werken en ir. F. Posthuma, direc teur van het havenbedrijf van de gemeente Rotterdam. Nadat de ver binding een feit was geworden heeft de burgemeester van Rotter dam, mr. G. E. van Walsum, het woord gevoerd. De voorbereidingen Ir. Quak zette uiteen, dat aller eerst de benodigde terreinen moes ten worden vrijgemaakt. Woningen, boerderijen en meer dan 300 bun kers moesten worden opgeruimd. Vervolgens moesten de havendijken worden gemaakt en de perskaden worden opgeworpen, voordat bag- gerwerkzaamheden konden begin nen. Hierdoor is thans aan opper vlakte havens 264 ha. gereed en aan oppervlakte industrieterrein ca. 750 ha. De kosten van het bagger- werk en het opspuiten hebben tot nu toe f 27.000.000 bedragen. Ver volgens sprak ir. Quak over de oeververdediging en de aanleg van wegen. In Europoort worden voor lopig geen kademuren gebouwd, maar bestaat de oeververdediging onder water uit zinkstukken en bo ven water uit steenbezetting. Tot nu toe is ca. 160.000 m2. gemaakt, waarvoor 60.000 ton natuursteen is aangevoerd. De kosten bedroegen f 3.250.000. Om de industrieterrei nen bereikbaar te maken en het verkeer in stand te houden is ca. 100.000 m2. weg aangelegd. Kosten: f 2.000.000. Nu al deze werken tot stand zijn gekomen is het mogelijk vanmorgen de verbinding tussen Europoort en Nieuwe Waterweg tot stand te brengen. Spr. wilde hier aan echter een waarschuwing ver binden. Wanneer de zee geen roet in het eten gooit, of zand in de Europoort, zal toch nog 2.000 000 m3. zand moeten worden gebaggerd voordat de vaargeul de vereiste af metingen heeft. Nationale trekpaardententoonstelling te 's-Hertogenbosch Blijkens de landbouwtentoonstel ling in mei van dit jaar bedraagt de paardenstapel in ons land bijna 190.000 stuks. Hieruit blijkt dat paardenfokke rij en paardengebruik wel degelijk een belangrijke tak van bedrijf vormen in de Nederlandse land bouw. Ook blijkt dit duidelijk uit •het feit, dat op plm. 80 pet. van de bedrijven in ons land nog geheel of gedeeltelijk met paarden wordt ge werkt. Bovendien hebben bedrijfsecono mische onderzoekingen van de laatste jaren bewezen, dat het ge bruik van paarden grote voordelen biedt. Daarom zal zowel aan de paar denfokkerij als aan het paarden gebruik tijdens de Nationale Trek paardententoonstelling op 13 en 14 september a.s. te 's-Hertogewbosch bijzondere aandacht worden be steed. De Nederlandse trekpaardfokke rij zal op deze tentoonstelling met een vooraf geselecteerde elite-col lectie uit elke provincie vertegen woordigd zijn. De meest edele fok- produkten uit alle delen des lands zullen dus in Den Bosch met elkaar in het strijdperk treden voor het veroveren van de hoogste nationale titels. Daarnaast is tijdens deze dagen een expositie en demonstratie van moderne machines en werktuigen voor paardengebruik georganiseerd Verschillende importeurs, fabri kanten en coöperaties hebben reeds voor deelname ingeschreven. Hier door zullen alle soorten machines op het gebied van grondbewerking, zaaien, poten, wieden, oogsten, weidebouw en transport aanwezig zijn. Deze zakelijke kant der tentoon stelling zal aan het feestelijke ka rakter van de Nationale Trekpaar denshow zeker geen afbreuk doen. De medewerking van vele organi saties en instellingen! maakt deze dagen - méér nog dan voorheen - tot een grootse agrarische manifes tatie, terwijl tal van bijzondere at tracties aan het geheel veel luister zullen bijzetten. Uit de zeer vele aanmeldingen van georganiseerd bezoek in groepsverband uit binnen- en bui tenland, blijkt nu reeds dat het be zoek van vorige jaren nog zal wor den overtroffen. In verband hiermede zal speciale aandacht worden besteed aan uit breiding van tribunes en overzich telijke ruimte voor vrije plaatsen. Tevens zullen extra voorzieningen worden getroffen voor ruime toe gangen, zodat iedere bezoeker van een vlotte passage en een goede plaats verzekerd kan zijn. Hogere salarissen in het leger DEN HAAG, 30-8. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat voor het merendeel van de vrijwillig dienende militairen bij de krijgs macht de bezoldiging per 1 oktober 1960 zal worden verhoogd. De desbetreffende ontwerp-rege- lingen zullen zo spoedig mogelijk in de commissies georganiseerd over leg van het militair personeel van de krijgsmachtdelen worden be handeld. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Koudekerke-'t Zand (toez.): H. A. van Herwaarden, v/h zendingspredikant, Hilversum. Geref. Kerken Beroepen te St. Jacobiparochi: kand. G. Clements, Rotterdam. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Murmerwoude: W. van 't Spijker, Drogeham. Oud-Geref. Gemeenten Beroepen te Kampen: J. v. d. Poel, Ede. FEUILLETON 24 door HANOL SPOOR Harry was in een baldadige, vro lijke stemming. Zijn geestig geplaag en puntige opmerkingen deden de rit naar het stadje in een minimum van tijd voorbij gaan. „Laten we oom Greedel verras sen?" drong Henny aan. Harry zei dat vandaag iedere wens van haar voor hem een bevel zou zijn. Henny voelde zich achter het stuur al zeer vlug op haar gemak en de gezellige conversatie droeg er niet weinig toe bij, om haar in een soort overmoedige stemming te brengen. Het was dan ook een stralende Henny, die haar opwachting bij no taris Greedel kwam mak en. Wel deed het haar even verdriet, dat Harry heel voorzichtig, geholpen door haar oom, uit de wageni moest strompelen. Het was of zijn lichaam geen veerkracht had, zodra hij zijn benen moest gebruiken. Eenmaal in een gemakkelijke stoel gezeten, deed Harry zelf het pijnlijke van de eerste ontmoeting vlug vergeten. Het werd een aller gezelligst koffieuurtje, ook al had notaris Greedel haar nog maar half vergeven dat zij hem verlaten had. Na de koffie gingen ze het stadje in. Alle oude gebouwen werden aan de buitenkant bezichtigd. In één van de gezellige restaurants, waar het interieur nog aan vroeger eeuwen herinnerde, gingen zij lun chen. Zo vlogen de uren voorbij. Daar na gebeurde opeens, wat Henny zo dikwijls in haar dromen had gezien. Juist nam ze weer plaats achter het stuur van de mooie sportwagen, toen Henk passeerde. In zijn grote verbazing ,om Henny in dergelijke omstandigheden terug te zien, ver gat hij zelfs haar te groeten. En Henny, plotseling weer de Henny van haar dromen, wist wer kelijk het bestudeerde, genadige knikje tevoorschijn te toveren. Verschillende voorbijgangers ke ken toe. Enkele gordijntjes voor de ramen bewogen verdacht. Een straatjongen, zoals elke gemeente ze kent en bezit, en die blijkbaar altijd met alle plaatselijke voorval len op de hoogte zijn, floot langge rekt en riep met schelle stem: „Je leit eruit, faoder". Ze zag Henk als een schooljon gen kleuren, en hoopte dat de rode tint haar gloeiende blos zou over treffen. Henny keek naar Harry en zag tot haar grote verbazing, dat hij hevige moeite had om een opko mende lach te verbergen. Eerst voelde ze een boosheid om hoog kruipen, maar dan begreep ze het koddige van de situatie. Twee jonge mensen, die jarenlang ver loofd waren geweest en nu ineens elkaar als volslagen vreemdelingen begroetten. Tot haar eigen verbazing, begon een glimlach rond haar lippen te groeien, en toen ze eenmaal op de open weg waren, schaterden ze het beiden uit. Als een grote opluchting voelde ze dat Henk voor haar had afge daan. Hij speelde geen rol meer in haar leven. Ze kon weer vooruit zien en toekomstplannen maken, zonder zich voortdurend geremd te voelen, door het denkbeeld, wat er zou kunnen gebeuren, als ze Henk weer opnieuw zou ontmoeten. Dat bevrijdende gevoel had ze aan Harry te danken, die een soort zesde zintuig had, wat betreft de zorgen voor zijn medemensen. Zacht zingend waren ze verder door de dorpjes en door de stad gereden, tot ze met een zucht van voldaanheid voor de deur van het grote huis stil stonden. Juist wilde Henny hulp voor Harry gaan halen, toen deze haar even terug trok. ,Hoe was het Henny?" vroeg hij, met iets van een gespannen uit drukking op zijn gezicht. „Verrukkelijk, Harry! Om nooit te vergeten. Ik kan je niet dank baar genoeg zijn voor deze dag". „Ik moet jou dankbaar zijn", ant woordde hij ernstig. Houdt deze herinnering vast, want morgen neem ik voorgoed afscheid van je". „Nee, o nee, zeg dat het niet waar is". ,^Zou ik jou, na zo'n dag onnodig verdriet doen?" vroeg hij met een moedig lachje. „Ik ga morgen naar een ziekenhuis. Daar wil ijf geen mens meer ontvangen om hen de aanblik van volledige aftakeling te besparen en om me voor te berei den op de lange weg. Juist dit plan heeft me de laatste maanden dra gelijk gemaakt, niet in het minst ook door jouw toedoen. Mijn dank bare gevoelens daarvoor, kan ik met woorden nooit voldoende uit drukken". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 9