KENT zera Oe wereld van de Kleuter DE OLYMPISCHE SPELEN Rome - de eeuwige stad - wacht op de konist van de duizenden Vlaggen van tachtig uaties wapperen dag en nacht KOMK, 21-8. Rome, de eeuwige stad, siddert in het felle zonlicht. Aan honderden hoge masten langs de indrukwekkende circa 17 km. lange Via Olympica, die met vier rijbanen de stadions in het zuide lijke deel van de Italiaanse hoofd stad met het Olympisch stadion in het noordelijk deel van de stad verbindt, wapperen de kleurrijke vlaggen van de ruim 80 naties, die straks aan de Olympische Spelen zullen deelnemen. Fier staan op de hoogste heuvels, waar de wind de meeste kracht heeft, de vlaggen met de vijf ringen naast die van Italië en Rome strak gespannen, byna rechtuit van hun masten, maar hoe fleurig zij de toch al luisterrijke oude stad maken, toch vormen zy een probleem. Want de autoriteiten hebben geen kans ge zien een organisatie op te bouwen, die er voor zou kunnen zorgen, dat al die honderden vlaggen iedere avond worden gestreken, opgebor gen en de andere dag weer wor den gehesen. Daarvoor zou een heel leger nodig zijn, om van de dagelijkse transportmoeilijkheden nog maar niet te, spreken. De vlaggen wapperen dus dag en nacht en Rome hoopt maar, dat niemand van al die vreemde naties daar aanmerking op zal maken. De stadions zijn nu voor de wed strijden gereed. In het magnifieke gloednieuwe zwemstadion, vlak bij het Olympisch stadion, waren za terdagmiddag tientallen zwemmers, zwemsters, schoonspringers en schoonspringsters druk aan het trainen onder grote belangstelling van het publiek, dat nu al de tri bunes druk bevolkte. In het Olym pisch stadion prijkte een tientallen meters hoge trap, die dwars over de zitplaatsen was gebouwd en waarover straks de laatste fakkel drager, van de langste estafette, die de wereld kent, het Olympisch vuur, uit Athene overgebracht, zal ontsteken. Het sportpaleis In het Palazzo dei Congressie, het monumentale marmeren paleis met een oppervlakte van 32.000 m2., waarmee dictator Mussolini 20 jaar Ingezonden mededeling nu ook in Nederland licht en aromatisch in Nederland door N.V. Cigarettes Import Cy. v/h A. I. Blok KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND OLDENZAAL. Op het rangeer terrein van de Nederlandse spoor wegen aan de Boerskottenweg in Enschedé is de 29-jarige ongehuw de rangeerder J. Stegen uit Olden- zaal om het leven gekomen. Bij het rangeren ontspoorde een wagon. Deze botste op een andere wagon. Vermoedelijk is de heer Stegen van de ontspoorde wagon afgegleden. Hij raakte tussen de twee wagons bekneld. De heer Stegen was vrij wel onmiddellijk dood. Het lichaam van de man moest met behulp van snijbranders worden bevrijd. ROTTERDAM. Door een ver keersongeval op de Schaardijk in Rotterdam is de 18-jarige schip persknecht C. de Boer uit Krimpen aan deru IJssel om het leven geko men. APELDOORN. De 45-jarige heer A. J. Teunissen uit Almelo is om gekomen bij een frontale botsing. Hij reed met zijn auto op de Amersfoortseweg en is op onopge helderde reden plotseling naar links gezwenkt. Hij reed van voren tegen een vrachtauto op en was op slag dood. Beide wagens werden zwaar beschadigd. SOMEREN. De 30-jarige mej. J. Hilverda is op nog geen 30 meter van haar woning te Someren-dorp om het leven gekomen, toen zij door een slingerende personenauto tegen een boom werd geslagen. De zware personenwagen werd be stuurd door mej. W. S. uit Some ren-eind. Zij moest plotseling rem men voor een fietser, die de indruk wekte of hij wilde oversteken. gelegen naam maakte, liggen een twintigtal lopers gereed voor de schermwedstrijden en in het sport paleis, dat op 3 juni jl. werd ge opend, staan niet minder dan 10 duizend stoelen en vaste zitplaat sen keurig in het gelid om de boks- ring. Dat paleis is op zich zelf een bezienswaardigheid. Het is rond, heeft een doorsnede van 100 meter en de enorme koepel, die door geen pilaren wordt gedragen, is ruim 32 meter hoog. Dat betekent, dat de roemruchte Sint Pieter, die tot dusverre de grootste koepel van Rome had, naar de tweede plaats is afgezakt, want die van het sport paleis is bijna tweemaal zo groot. En wat dan de Sint Pieter aan gaat, zaterdag kon men overal op het grote plein zijn auto parkeren. Want Rome is gereed voor de Olympische Spelen, maar het maakt thans de stilte voor de storm mee. De toeschouwers zijn er nog niet, de deelnemers pas voor een klein deel en de toeristen? Het lijkt wel of zij allen wachten met hun reis naar Rome tot de spelen aan de gang zijn. Olympische Speleu Gewonde atleten krygen snel hulp ROME, 22-8. Drie helikopters zul len boven Rome vliegen tijdens de Olympische Spelen om atleten, die gewond raken, snel naar een van de 55 eerste hulpposten te kunnen vervoeren. Het personeel van de posten bestaat uit 250 met zorg ge selecteerde doktoren. Voorts staan ter beschikking 160 verplegers en verpleegsters, 50 am bulancewagens en 200 mannen, die speciaal belast zijn om atleten, die geblesseerd raken, per brancard weg te dragen. Bader verdronken bij Bloeinendaal BLOEMENDAAL, 23-8. In Bloe- mendaal aan Zee is gisteravond de 13-jarige Herman Ritsema uit Am sterdam verdronken. Leden van de plaatselijke red dingsbrigade hebben het stoffelijk overschot na uren zoeken gevon den, iets ten zuiden van een beken de uitspanning in de Kennemer- duinen. Het reddingswerk werd georga niseerd toen omstreeks 8 uur een kampeerder op 't strand jongens kleren onbeheerd had aangetrof fen. Het stoffelijk overschot is naar het politiebureau gebracht. DE GROTE EN DE KLEINE AUTO ,Mijn kleiiie wagen is groter dan jouw kleine wagen" DETROIT, 20-8. De kleine auto's, die de Amerikaanse automaat- schappijen op de markt hebben ge bracht om de concurrentie van de Europese auto's het hoofd te bie den, krijgen geleidelijk aan weer de afmetingen van grote wagens. In de auto-industrie zelf spot men er mee: „Mijn kleine wagen is groter dan jouw kleine wagen" is hier de standaardgrap geworden. De ontwerpafdelingen der auto- fabrieken werken echter nog steeds aan werkelijk kleine wagens. De volgende modellen van de Amerikaanse kleine wagens zullen alweer groter zijn dan de eerste kleine wagens, die de industrie in troduceerde. De „Comemt" was DE ZEEUWSE FOKVEEDAGEN (Ingezonden). Na de reeds gehouden fokveeda- gen te Poortvliet en Zierikzee staan nu een viertal andere fokveedagen voor de deur. De Zeeuwse fokkers van rundvee, schapen, varkens en geiten zullen laten zien dat onze provincie op het gebied van de fok kerij meetelt. Goes opent de rij met een rund- veefokdag voor Zuid-Bevelandi op dinsdag 30 augustus a.s. Ruim 100 stuks rundvee, waaronder uitmun tende produktiedieren, worden er getoond. De grote markt zal wel haast te klein zijn, daar op deze dag zeer belangrijke provinciale keuringen van het kleinvee plaats hebben. Allereerst noemen we de provin ciale jubileumkeuring van Texelse schapen, waar bijna 250 rammen, ooien en lammeren te bewonderen zijn. De fokkers van het Nederland se landvarken houden de tweede provinciale keuring. De inschrijving hiervoor bedraagt ruim 130 stuks. Hoewel het met de prijzen van de varkens de laatste tijd niet bijzon der gunstig gesteld is, is het wel zeker zo dat met een goed varken steeds'een boterham valt te ver dienen. Voorts komen ook de gei tenfokkers 30 augustus naar Goes met ruim 100 van die melkprodu centen bij uitnemendheid. Zij houden de derde provinciale tentoonstelling van geiten. De aan wezigheid van deze trouwe dieren zal zeker de aantrekkelijkheid van een bezoek aan Goes verhogen. Donderdag 8 september wordt op het terrein van de Coöp. Veiling vereniging te Middelburg de 8ste fokveedag voor Walcheren gehou den. Meer dan 200 stuks prima rundvee, waaronder vele oudere stieren, zullen daar de strijd aan binden voor de hoogste onderschei dingen. Tevens laten deze dag en kele fokkers van het haast verge ten Walcherse melkschaap dit dier zien, dat op verschillende bedrijven ongetwijfeld een nuttige rol kan vervullen. Zeeuws-Vlaanderen, wel is waar een overwegend akkerbouwgebied, zal tenslotte tonen dat ook daar de fokkersgeest zich niet beperkt tot het trekpaard. Zo zal op vrijdag 16 september te Axel een grote fok veedag worden gehouden waar het beste rundvee uit geheel oostelijk Zeeuws-Vlaanderen wordt getoond. Het zal de moeite waard zijn deze goed georganiseerde fokveedag te bezoeken. De rij van fokveedagen wordt ge sloten door de 23e tentoonstelling van fok- en vetvee die op woensdag 21 september te Oostburg plaats vindt. Hier komen uit westelijk Zeeuws-Vlaanderen de beste run deren, maar ook schapen, varkens en geiten, terwijl bovendien vetvee en handelsvee aanwezig zal zijn. Deze traditionele dag op de 3e woensdag in september behoeft waarlijk geen aanbeveling meer. Veeliefhebbers noteer deze dagen en kom naar Goes, Middelburg Axel en Oostburg. reeds groter dan de „Falcon" en thans zal er een „Dodge Lancer" op de markt komen, die groter is dan de „Valiant", terwijl voorts de „Pontiac Tempest", de „Buick Spe cial" en de „Oldsmobile F-85" alle roter zullen zijn dan de „Chevro let Corvair", de eerste compact wagen van General Motors. Reuter verneemt uit gewoonlijk betrouwbare bron, dat Ford bezig is aan de ontwikkeling van een .kleine kleine wagen", hoewel de maatschappij zelf heeft verklaard, dat zij geen kleine wagen over weegt. Men meent te weten, dat de plannen van Ford voor een zeer kleine wagen reeds van verschei dene jaren geleden dateren, toen de Duitse Fordfabrieken plannen hadden een concurrerend model voor de Duitse markt te vervaar digen. De beide modellen van de Taunus zijn nl. groter en duurder dan de Volkswagen. Orgelstudiereis voltooid DELFT, 20-8. De organist Joop Schouten uit Rijswijk en de orgel- deskundige dr. ir. W. H. C. Knapp hebben hun vijfde Europese orgel- reis beëindigd. Sinds 1955 hebben zij nu in de zomermaanden gedu rende enkele weken elf Europese landen bezocht en daarbij per auto ruim 20.000 km. afgelegd. Van on geveer 150 beroemde Europese or gels uit verschillende stijlperioden hebben zij de meest karakteristieke klankkleuren op de geluidsband vastgelegd. Openbare bekendmaking Het hoofd van het gemeentebe stuur van Zierikzee maakt bekend, dat het door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 19 juli 1960, nr. 2581/389, 3e afdeling, voor de gemeente Zierikzee vastgestelde uitbreidingsplan in hoofdzaak met bijbehorende stukken ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 24 augustus tot en met 6 september 1960. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben gewend, kun nen hun bezwaren tegen het plan indienen bij de Kroon tot en met 19 oktober 1960. Zierikzee, 23 augustus 1960. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. Op donderdag 8 september vin den te Yerseke de feestelijkheden plaats, by gelegenheid van de ope ning van het mossel- en oester seizoen. Voor deze feestelijkheden heeft men onderstaand programma op gesteld: 9 uur: Vlaggen hijsen op de vissers vloot. 9.30 uur: Optocht van de Yersekse schooljeugd. 10 uur: Oplaten luchtballonnen op de hoven. 13.30 uur: Grote optocht met diver se praalwagens gewijd aan de oester- en mosselcultuur. 15.15 uur: Vertrek van de schepen voor de vlootschouw. 15.30 uur: Vlootschouw op de Oos- terschelde. 16.15 uur: Manifestatie „Nederland presenteert - Zeeland presen teert: De vloot loopt binnen. Intocht der provinciale delegaties Intocht der Zeeuwse delegaties. Vlaggengroet. „Daar komt ze. Aanbieding van oesters en mos selen aan de burgemeesters dei- provinciale hoofdsteden. Deklamatie. „In Zeeland is het feest". NA RUIMTE VLUCHT Belka cu Strelka gezond voor de televisie MOSKOU, 22-8. Bellen en Strelka zijn maandag te Moskou na hun vlucht door de ruimte aan de jour nalisten en cineasten van journaals en televisie getoond. Zij waren be wegelijk en vriendelijk en hadden geen schrammetje opgelopen. De felle lampen en flitslichten maakten geen indruk op de dieren die dens de training van een jaar aan helder licht gewend waren. In de ruimtecabine bevonden zich name lijk ook televisielampen. Men kon de honden - beide wijfjes - tijdens de vlucht een keer zien eten. Zij zijn niet geheel zuiver van ras en werden in overeenstemming met de theorie van Pawlof gekozen omdat zij gevoelig reageren. Zij zijn bo vendien vreedzaam en gelijkmatig van aard - twee kwaliteiten die bij het experiment nodig waren. Belka, die iets ouder is dan twee jaar, weegt 4 kilo en 900 gram en Strelka, bijna twee jaar, 5JA kilo. Zij hadden speciale kleding, ten dele ter bescherming van de in strumenten die voor het registre ren van hun reacties aan hun li chaam waren bevestigd. DE OPENING VAN HET OESTER- EN MOSSELSEIZ OEN TE YERSEKE „Club van zeven" omgekomen SOUTH HERO (Vermont), 22-8. Een club van zeven jongelieden in de Noord- Amerikaanse staat Vermont die sedert hun kinderjaren onafscheidelijk waren, is ook in haar geheel op tra gische wijze de dood inge gaan. De zeven jongelieden, tussen achttien en twintig jaar oud, waren allen in Winooski geboren, hadden tezamen lagere en middel bare school bezocht, waren lid van dezelfde jeugd- en sportclubs. Deze zondag hadden zij gezamenlijk een bezoek aan een naburig dorp gebracht met de auto van een hunner. Op de te rugweg geraakte de auto in een bocht uit de koers en botste tegen een boom en alle zeven vonden bij dit ongeluk de dood. Amsterdamse banken één vrije zaterdag per maand AMSTERDAM, 22-8. Het bestuur van de Nederlandse Bankiersver eniging heeft, zo deelt het mede, besloten dat met ingang van sep tember 1960 de banken elke derde zaterdag van de maand voor het publiek gesloten zullen zijn. Dit bestuur acht het niet langer ver antwoord de geleidelijke invoering van de 5-daagse werkweek achter weg te laten, nu alom het beginsel van het lange weekend weerklank vindt. Het bankbedrijf stuit hier wel op bijzondere moeilijkheden, zo ver volgt het bestuur, aangezien het een dienstvei-lenend karakter heeft waardoor een sluiting der kanto ren op zaterdag ongerief voor de cliënten met zich brengt. Doch het spreekt de hoop uit, dat het pu bliek in het algemeen begrip zal hebben voor de getroffen regeling en het doet een beroep op de cli ënten hun transacties zo veel mo gelijk op de andere dagen der week af te wikkelen. Zeer lioge besommingen van trawlers DEN HAAG, 22-8. Verleden week bracht de trawler Sch. 64 „Frank Vrolijk" van de Scheve- ningse rederij van die naam het tot een recordbesomming van ruim f 50.000,-. Dit record werd van daag reeds gebroken door het zus terschip van dezelfde rederij, dc Sch. 242 „Huibcrtje". Schipper Ziermans en zijn mannen besom- den ongeveer 500 gulden meer dan de „Frank Vrolijk" verleden week. Normale goede besommingen wor den doorgaans gemaakt met bedra gen van 30 tot 35.000 gulden, ter wijl tot voor kort een besomming van 40 mille reeds een enorm suc ces was. De bevolking van India NEW DELHI, 22-8. De bevolking van India is in tien jaar met ze ventig miljoen mensen toegenomen Dit heeft premier Nehroe maandag in het parlement meegedeeld, toen hij het ontwerp voor het derde vijfjarenplan indiende. De gemiddelde leeftijd is thans 42 jaar, tegen tien jaar geleden 32 jaar. De Indische bevolking wordt geschat op 430 miljoen. 17.15 uur: Feest in het dorp. Con certen en amusementsprogramma Tot slot TAPTOE en groot VUUR WERK. DEN HAAG. Maandagmiddag is op de vliegbasis Eindhoven een squadron van de Noorse luchtmacht gearriveerd voor een tiendaags ver blijf in ons land. Het squadron, dat is uitgerust met F 86-F „Sabres", is afkomstig van de vliegbasis Oer- land en staat onder bevel van ma joor Nils Chr. Astrup. Ingezonden mededeling A handlotion verzacht ruwe hande J en herstelt de h gezinsilacon I 1,90 T. C. SCHIETTEKATTE Markt 33 - Brouwershaven <*t2>N©*> SVSNSPS ADVERTENTIES Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje MARTIN JOHN J. G. ZWART J. M. C. ZWART-HEIJBOER RIA - NELLY - ARNOLD en LEO 16 augustus 1960 61 Mitchell St - Goodwood Adelaide S.A. - Australia Ter gelegenheid van mijn 80ste verjaardag, die ik op donderdag 25 augustus a.s. hoop te herdenken, zal ik gaarne familie, vrien den en kennissen, die van hun belangstelling in deze blijk wensen te geven, ontvangen in Restaurant „Mondragon" te Zierikzee, in de namiddag van die dag, van half vijf fof half zeven uur. J. VIJVERBERG Schuddebeurs Zaterdag 17 september: FRUITCORSO HOOGTEPUNT EN SLOT VAN FRUIT WEEK TE GOES GOES, 2-8. Vyftien praalwagens, ongeveer twintig reclameauto's en tien muziekgezelschappen zullen samen het Zeeuwse fruitcorso vor men, dat op zaterdag 17 september door de straten van Goes zal trek ken, als hoogtepunt en slot van de fruitweek. Deze week zal op zaterdag 10 september beginnen met de intocht van de fruitfee en haar gevolg. Des middags wordt zij officieel ontvan gen door het Goese gemeente be stuur. Tijdens deze ontvangst zul len 400 gymnasten van de plaatse lijke verenigingen demonstraties geven. Er zullen postduiven wor den losgelaten en 's avonds is er zang en dans. Anders dan voorgaande jaren zul len er op maandag, woensdag en vrijdag in de fruitweek geen festi viteiten zijn. Naast de exposities van vogels en bloemen, oude mun ten en klederdrachten staat voor dinsdag het traditionele bezoek aan de veiling te Goes op het program ma. Op deze dag zal de fruitfee we derom fruit uitdelen aan de patiën ten van de Goese ziekenhuizen en de bewoners van de bejaardente huizen. Er zijn plannen om ook an dere Zeeuwse ziekenhuizen hierin te laten delen. De dinsdagavond wordt gereserveerd voor de jeugd. Donderdag houdt de Goese midden stand een braderie op de Grote Markt gevolgd door een boogschut ters-concours in de avonduren. Spionageprocessen in Egypte ALEXANDRIE, 22-8. Maandag is in Alexandrië het vijfde en, laatste spionageproces gevoerd. Tegen twee van de zes verdachten die vandaag terecht stonden, eiste de openbare aanklager de doodstraf en tegen de vier overigen levenslange dwang arbeid. In oktober zullen de vonnissen over alle beklaagden, die in de vijf processen terecht hebben, gestaan en tot wie ook een Nederlander be hoort, worden uitgesproken.. Vol verrukkingen en vol verschrikkingen Sleep uw kleuter zo weinig mo gelijk mee „op visite" en ga niet hele middagen met een kleuter uit winkelen. Zulke uitstapjes ver moeien lichaam en geest, maken de kinderen nodeloos kribbig en ze onthouden hen de mogelijkheid er varingen op te doen van een soort en in een hoeveelheid die geschikt voor 'hen zijn. Bij dit soort tijdpas sering doen ze veel indrukken op die ze niet kunnen verwerken. Bovendien worden kinderen op visite en in winkels geacht zich „netjes" en „rustig" te gedragen, niet te zeuren en zich niet vuil te maken. Dit zijn voor een kleuter veel te zware eisen. Dit lukt allemaal niet en het ge volg is dat de moeders ook geprik keld raken en hun kleuters boze woorden gaan toevoegen, waar ze dan achteraf natuurlijk spijt van hebben. Boodschap in de buurt Waarom zou men het kind niet gelukkig en tevreden zichzelf bezig laten houden in zijn wereldje uit de eigen woning, het tuintje, des noods de stoep voor het huis? Even meegaan om een boodschap in de buurt te doen is een gezellig en plezierig avontuur, maar grotere uitgangen wordeft al gauw te veel. Een dag doorbrengen aan zee of in het bos, als men de rest van de tijd met z'n allen opgesloten zit in de steenwoestenij van de grote stad, zonder een plekje vrije na tuur in de buurt, is eigenlijk ook al te veel. Maar helaas, de woontoestanden in ons land zijn veelal van dien aard dat niet alleen vele volwas senen, maar vooral ontelbare aan tallen kinderen alles te kort komen van wat zij hard nodig hebben voor ontspanning em gezondheid: rust, buitenlucht, zon, vrijheid. Zo is men dikwijls wel gedwon gen deze heerlijke dingen elders, soms zelfs ver weg, te gaan zoeken. Laten de volwassenen daarbij toch in ieder geval proberen de kleuters die in hun gezinnen zijn, al te veel gesjouw en gezeul te besparen. Voorwerpen en mensen Zonder dat men iets bijzonders doet is de wereld van de kleuter meestal reeds groot genoeg: vol verrukkingen en vol verschrikkin gen. Die wereld omvat een groot aantal zeer verschillende dingen. Allereerst zijn daar de vele voor werpen die bekeken, betast, belikt en gehanteerd moeten worden. Maar ook tal van mensen, grote en kleine, moeder, vader, broertjes, zusjes en buurkinderen vormen voor de kleuter stuk voor stuk in gewikkelde problemen. Zijn er nog meer kinderen in het gezin dan zullen verstandige ouders er op toezien dat ieder van hun zoons en dochter krijgt wat nodig is: niet alleen in materieel opzicht, maar ook in belangstelling en toe wijding. Niet in de verdrukking Afzonderlijke aandacht verdient de kleuter, die er een broertje of een zusje bij zal krijgen. Sommige ouders zeggen daar tevoren niets van; zij moeten dan niet verbaasd zijn als de pasgeborene met wan trouwen, of zelfs met afkeer wordt begroet. Het beste is het de kleuter kort voordat de nieuweling zal worden geboren, op dit feit voor te berei den; als het kleintje er eenmaal is, het andere kind in de babyverzor ging te betrekken en: wat te laten meehelpen. Meestal verloopt alles dan in de beste harmonie, vooral als moeder niet vergeet haar kleuter elke dag even hartelijk te knuffelen als de „indringer". Dr. Alfreda Briedé. Student uit Goes vermist VLISSINGEN, 23-8. Sinds zon- dagmorgen zoekt de rijkspolitie op Walcheren, naar de 23-jarige stu dent W. Doekes uit Goes. De stu dent was zaterdagmiddag naar Domburg gekomen om het week einde door te brengen bij een paar kamperende vrienden. Zondagmor gen vond men zijn kleding achter het zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle. Van de jongeman ont brak echter elk verder spoor. Onmiddellijk begon de rijkspo litie met het onderzoek en tijdens de afgelopen dagen heeft ook een groep militairen van de C.O.A.K. (Centrale Opleiding Administratief Kader) in Middelburg bij het zoe ken geholpen. Het uitgestrekte en op vele plaatsen moeilijk begaan bare bosgebied werd uitgekamd, doch men heeft geen enkel spoor ontdekt. Vandaag zullen de wate ren in de omgeving worden afge- dregd. DORDRECHT. In het Wantij te Dordrecht is verdronken de drie jarige Keesje Cheret te Dordrecht. Het kind was aan de waterkant aan het spelen met zijn zesjarig broer tje en een vierjarig vriendje. Een van deze jongetjes zou een stok in het water hebben gegooid, die Keesje had willen grijpen. In het seizoen 1959-1960 hebben zich in Zwitserland 151 bergonge- lukken voorgedaan tegen 106 in het vorige seizoen. Van de 235 mensen die in gevaar verkeerden kwamen er 96 om het leven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3