keus in CAMERA'S voor foto en film TEN KATE Rentevergoeding Deposito's Heeft U ook geld gehaald bij „De Dageraad" EEN REGENVAKANTIE MEUBELEN bij GEBR. LOKKER! GEBR. LOKKER-Zierikzee TEN KATE kousen Programma van „Helpt Elkander" trok vrolijk en lachgraag publiek STAD EN PROVINCIE ii Heerlijke zomeravond! Dam 5 drogisierij-foiohandel met opzegging: 1 maand 3 procent per jaar 3 maanden 3 Vt procent per jaar 6 maanden 3% procent per jaar 12 maanden 4 procent per jaar SCHELDEBANK N.V. ZIERIKZEE Telefoon (01110) 2121 X«X*XmX"X"X«X"X"X~X,<"X*4~X*<"X~XmX**XmXmX**XmXm9 'X U kunt in januari ook van de partij zijn als U al uw ij! KRUIDENIERSWAREN TEXTIEL HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN haalt in de winkel waar iedereen thuishoort DE CO-OPERATIE Altijd dividend Altijd voordeliger BERGMANS levert de goede leesbrillen televisiebrillen en verrekijkers Dan de gezelligheid zoeken in huis Koopt uw Laat U door ons voorlichten hoe U uw huis moet inrichten Momenteel voorradig: voordelige rotanmeubelen Ook zijn er nog enkele koopjes te halen Komt U eens kijken? bij Wandelkous 1,98 Namiddagkous 1,98 Naadloos 2,95 Coctailkous 2,95 Wandelkous Select 2,95 Wandelkous couture 3,95 Een prachtige sterke enkalonkous Alleen verkrijgbaar bij „Het Kleuterhuis" Lange Nobelstr. 10 - Zierikzee Telefoon 2925 Stadskeuze Stadspryzen Garage Gebr. de Jonge Telefoon 2844, Zierikzee Speciaal voor clubjes en familie's geen g oedkooer vervoermiddel REPARATIES KUNSTGEBITTEN M. KLOOTE, Tel. 134 (Nieuwerkerk) A 132, Oosterland Notaris P. HEERING te Zie rikzee zal op dinsdag 6 sept 1960, des voormiddags 11 uur in het „Huis van Nassau" te Zierikzee publiek verkopen krachtens artikel 1223 Burger lijk Wetboek: Het huis met erf en tuin te Zierikzee, aan de St. Jacob- straat 19, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie B, nummer 1704, groot 1.01 are. Verhuurd voor f 8,per week. Bezichtigen des dinsdags- en des donderdagsmiddags van 2 tot 4 uur. Dienstbode gevraagd voor hele dagen Mevr. BRAAT, Gouweveerse- weg 5, Zierikzee. wu ouders Eén van 's levens raadsels wen. Het kind begint te jengelen: „Dragen.Hansje moe De moeder rukt aan het armpje. „Doorlopen, zeg ik.Je bent nog een lekker dier, om te dragen. Nieuw verwoed gekrijs van het kind, dat alleen een vloed van nieuwe, boze verwensingen en be dreigingen van de moeder oproept. Dan plant het kind resoluut zijn twee stevige beentjes op de grond en weigert nog een stap verder te doen. De moeder trekt het armpje bijna uit het lid. Het kind brult. Dan haalt ze uit in een fikse draai om zijn oren. Ik kan me begrijpen, dat ze op een ogenblik razend wordt, omdat ze de weerspannige kracht in dat kleine lichaampje niet breken kan. Ik kan me zelfs die in drift gegeven klap begrijpen. Maar wat ik niet begrijpen kan, is, dat ze er niet op hetzelfde ogenblik van schrikt en tot bezinning komt. Dat ze zich niet dadelijk over het kleine, ongeluk kige hoopje mens heenbuigt en fluistert„Och prulletje, dat be doelde ik niet. Ben je écht moe? Probeer het nog eens als een1 grote jongen. We zijn zó thuis, dan krijg je een lekker glaasje limonade. Schrikt die moeder dan werkelijk niet van die klap, van haar ruwe stem, van het hele liefdeloze en on geduldige in haar houding tegen over het kind Het is toch nog maar zo kort geleden, dat ook déze dreumes als een hulpeloos diertje in de kinderwagen lag; zij hem als de liefste en zoetste op aarde vond en geen kozende woordjes genoeg kon vinden, om hem dat te laten weten. Is ze dat nu al vergeten Is haar kind nu alleen nog maar een plaaggeest en kwelduivel, in haar ogen die je alleen met snauwen en grauwen tot rede brengt Of denkt ze, dat een drie- of vierjarige geen behoefte meer aan haar liefde en koestering heeft? Dat is een van de steeds weer kerende raadsels van het leven voor mij. MARCELLE Graag loop ik 's zomers door het park, omdat de vele met hun kin derwagens daar wandelende moe ders zo'n attractie voor mij vormen. Ik houd ervan in die wagens te gluren naar de rose babykopjes. Ik geniet van die kleine kindjes, die fris en lief uitgedost voor de wan deling, kraaiend, lachend en met hun blote beentjes spartelend in de zon, van hun veilig beschermde leventje genieten. Ik houd ook van de vertederde gezichten van de moedertjes, waarmee ze iedere be weging van hun schat gadeslaan en waarop duidelijk te lezen staat, hoe trots ze op hun baby zijn, om dat het ontegenzeggelijk het mooi ste en liefste kindje op de hele wereld is. Soms, gezeten op een bankje, maak ik een praatje met zo'n moe dertje en laat haar vertellen over haar kindje. En zou haar een dank baarder onderwerp van gesprek geboden kunnen worden? Kunt u mij één moeder van zo'n heel jong kindje opnoemen ,die niet geheel opgaat in haar kind; die het prille wezentje niet omringt met haar al_ lertederste zorgen; die er niet alles voor wil doen, om het te beveiligen en te beschermen tegen het gering ste kwaad; die het niet troost en sust .als het huilt? Zoet en stre lend is de stem van iedere moeder, die tegen haar baby praat, ook al kan het kindje haar nog niet ver staan. Ze vindt de liefste woordjes, de klank van haar stem is als mu ziek Zelf nog helemaal zacht gestemd door deze ontroerende toneeltjes loop ik door het park naar huis Dan zie ik voor me uit een moeder lopen met een dreumes van hoog uit drie jaar aan de hand. Het kind is kennelijk moe, de moeder moet het letterlijk meesleuren. Misschien is de moeder zelf ook moe en daar door prikkelbaar. In ieder geval kan ze geen geduld en begrip meer voor haar spruit onbrengen. „Kom mee, vervelend jong. Lóóp dan toch door!" hoor ik haar snau- Vrolijk mosselfeest te Zierikzee Toch een zonnetje op de eerste kor mosselen ZIERIKZEE, 18-8. In aanwezigheid van de gehele vloot - heel officieel en onder de ogen van vele honderden toeschouwers - zijn donderdag de eerste mosselen van het seizoen van de banken in de Oosterschelde gevist. Zierikzee beleefde het mosselfeest, langzamerhand een traditie geworden en bepaald ook een met beide handen aangegrepen ont spanningsmogelijkheid voor de vele vreemdelingen, die op Schou- wen-Duiveland vertoeven. Jammer alleen dat tijdens de vlootshow een druilerige regen uit een leigrijze lucht neerviel. Toen de stoet van schepen in linie het havenkanaal uitvoer, met aan boord de honderden die deze tocht niet wilden missen, kon de zon geen baas over het wolkenpakket, maar het leek op een vriende lijke geste dat het zonnetje doorbrak, toen de eerste kor mosselen boven water kwam. Dat gaf ieder moed voor het verdere van de dag en weldra bleek ook dat het mosselfeest, georganiseerd door de Vissers vereniging „Helpt Elkander", nog een Zierikzees kijkspel zou opleveren, dat velen zich lang zullen herinneren. De lucht „brak" en een weelderig licht verspreidde zich over de stad, die een bijzonder fleurige aanblik kreeg, vooral aan de Oude Haven, waar een niet te schatten menigte een plaatsje had gevonden langs het water aan noord- en zuidzijde. Ongedwongen bewogen de vreem delingen - in vaak kleurige vakan- tiekleding - zich tussen de „eigen mensen" en vooral het nieuw aan gelegde park aan het Kraanplein bood overvloedig kansen voor een goed plaatsje. Bootjes van „Helpt Elkander" voeren heen en weer in de Oude Haven, die tot flinke hoog te met helder water was gevuld. Aller aandacht was gespitst op de race met de waterfietsen, die een - hier nog niet geziene - vertoning opleverde. Spekgladde mast Pa* echt spektakulair werd het, toen de deelnemers aan het boeg sprietlopen aantraden. De „boeg" - een scheepsmast - was ter hoogte van „Leviticus" boven het haven water aangebracht. Speciale emul sies wellicht uit de machineka mers der schepen - hadden de mast spekglad gemaakt en het was dan ook een hele toer er zonder „kleer scheuren" vanaf te komen. Dat „kleerscheuren" moet onverander lijk worden geïnterpreteerd met „afglijden en in het water plonsen". De deelnemers hadden zich in clowneske pakken gestoken en noch de voetje-voor-voetje-mensen noch de doldrieste mastrenners hadden het gemakkelijk. Het wa ter lag als een muil onder de mast en de slachtoffers hadden tegen de zwaartekracht niets in te brengen. Toch waren er enkelingen, die het topje van de mast haalden en zij kregen een ovationeel applaus, dat langs de boorden van de Oude Ha ven rolde. Drtfvende dobbers Na deze tot hilariteit aanleiding gevende nummers van 't feestpro gramma, werden tientallen hengels in het water gegooid met het oog merk kanjers van vissen op te ha len. Zelfs het stille spel van de drij vende dobbers hield het publiek nog geruime tijd vast en toen be gon de menigte zich te versprei den, tuk op de mosseltjes die zouden komen en het avondpro gramma, dat in de oude veste weer een heel andere sfeer schiep. Een kennis van vroeger, al jaren van Schouwen-Duiveland, vertelde ons nog in het voorbijgaan: „Gek, nu we hier weer eens zijn, doen we allerlei dingen, die we vroeger niet deden en we vinden alles prachtig". We konden het navoe len! WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 20-21 augustus: P. W. J. Vogelaar, telefoon (01110) 2280. WEEKEINDE ARTSENDÏENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 20-21 augustus: W. Terpstra, Brouwershaven, telefoon (01119) 280. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 20-21 augustus: C. J. H. Scheuerman, Zierikzee, telefoon (01110) 2180. FLITSEN DIT HET BUITENLAND Een zeventienjarige jongen uit New York, Richard Phelps, is we gens pogingen om een terroristi sche nazi-bewegingte organiseren veroordeeld tot het schrijven van een opstel over een vooraanstaande Amerikaanse jood subsidair plaat sing in een opvoedingsgesticht. Voor 23 november moet Phelps een opstel schrijven over een van de volgende drie figurenRobert Moses, de man die ervoor zorgde dat New York parken kreeg, John Peter Zenger, een der eerste strij ders voor de persvrijheid en Mor- decai Geist, een held uit de Ameri kaanse vrijheidsoorlog. De Japanse minister van indus trie Ishii heeft gisterochtend enige uren in Nederland vertoeft. Hij ar riveerde op Schiphol met het Aero- flot-vliegtuig uit Moskou en moest enige uren wachten voor hij naar Londen door kon reizen. Alexander Kerensky, het hoofd van de voorlopige regering die in 1919 door de bolsjewiki werd om vergeworpen, meent dat de vreed zame coëxistentie het gevaarlijk ste wapen van het communisme te gen de vrije wereld is. De thans 79-jarige Kerensky is hoogleraar aan de universiteit van Palo Alto, Californie. De inzet van de strijd van de Sowjet-Unie tegen Amerika zijn de onderontwikkelde landen van Azie en Afrika, aldus Kerens ky. De negers en mohammedanen zijn instrumenten in de politieke en economische strijd van Moskou, zo zei hij tot een verslaggever van „Le Monde". OOSTERLAND De opbrengst van de Emma- bloemcollecte (plaatselijke t.b.c.- bestrijding) welke door zuster Com. pagne werd gehouden, heeft in on ze gemeente opgebracht de mooie som van f 178,33. Een woord van. dank aan de milde gevers(sters) en aan de wijkzuster is zeker op zijn plaats. Open balcondeurende avondster aan de hemel en de stille majesteit van de naderende zomernacht... er zijn ogenblikken, waarop de mens tevreden met de wereld is. En in die stemming smaakt een kop Douwe Egberts Koffie dubbel goed, dan geniet men eerst recht van de krachtige geur en de pittige smaak, die zo kenmerkend zijn voor Douwe Egberts Koffie! Fijne Dessert Voor dc fijnproevers. Werkelijk iets heel bijzonders. Pak van 250 g 1.88 Rood Merk De kwaliteits-koffie bij uitstek. Pak van 250 g 1.56

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 7