Ballon van dertig meter middellijn als satelliet in baan om aarde De jaren waarop wij wachten Amerikaanse i-uiuitestunt gelukte Boodschap via ballon van west- naar oostkust CAPE CANAVERAL, 12-8. Ame- rikaanse geleerden hebben vrijdag een van een dun aluminium laagje voorziene ballon van circa dertig meter middellijn als een kunstma tige satelliet in een baan om de aarde gebracht Men wil met be hulp van deze ballon proeven ne men met het relayeren, door mid del van terugkaatsing, van radio- en televisiesignalen. Reeds vier uur na het lanceren werd een boodschap van Eisenho wer, die aan de westkust van de Verenigde Staten was uitgezonden, dank zij de terugkaatsing via de ballon aan de oostkust ontvangen. Eisenhower noemde het slagen van de proef een belangrijke stap voor uit in het onderzoek van de we reldruimte en deelde mede dat het alle landen vrijstaat dergelijke proeven te nemen. De gegevens hierover zijn reeds weken geleden bekend gemaakt, aldus Eisenhower. De ballon is van plastic, bekleed met aluminium. Hij was als een harmonica opgevouwen in een hou_ der die zich aan de top van een drietraps raket bevond. Toen de houder op ca. 1600 km. hoogte was gekomen werd deze door een springlading geopend, en de ballon werd met behulp van een chemi sche stof opgeblazen. Omwentelingsduur twee uren De leider van het project „Echo Ballon", Robert Grya, verklaarde Speciale luchttaxi-dienst voor zieken SCHIPHOL, 11-8. Na het instel- len van een luchttaxi-dienst is Martin's Air Charter op Schiphol overgegaan tot oprichting van een „ambulance service" voor Europa. Daartoe is in de kleine de Havil- land Dove-machine, die meestal voor rondvluchten wordt gebruikt, een stellage aangebracht, waarop zonder moeite twee brancards kunnen worden bevestigd. Die nemen de plaats in van vijf passagiers. Aangezien het toestel normaal aan 9 passagiers plaats biedt, kunnen op een zieken- vlucht nog 4 reizigers meegeno men worden. Binnenkort wordt de eerste zieke vervoerd. Hij is een Nederlander die in Noorwegen bij een auto ongeval zeer ernstig gewond raak te, tweemaal werd geopereerd en thans in zoverre hersteld is, dat hij naar huis gebracht kan wor den. Een arts zal echter meevlie gen naar Oslo om de zieke tijdens de terugtocht te verzorgen. Martin's Air Charter hoopt met enkele Amsterdamse artsen en verpleegsters een regeling te tref fen, waarbij het mogelijk wordt dat op ieder moment van de dag of nacht verplegend personeel klaar staat om in spoedgevallen met de „Dove" ergens in Europa een zieke op te halen. Eén been... toch skieën KITZBüHEL, 12-8. Jan Boon, een Nederlandse cineast die al vele ja ren in Kitzbühel woont, heeft op uitnodiging van de Zuidduitse maatschappij „München-film" een film gemaakt over de Oostenrijker Bruno Wintersteller, een bekende skiër, die ondanks de amputatie van een zijner benen zijn sport nog steeds beoefent. In de 15 minuten durende film toont Jan Boon, die in sportkringen zeer bekend is omdat hij vijf maal Nederlands skikampioen werd en de enige Nederlander is met het diploma van Oostenrijks skileraar, tot welke bijzondere prestaties de Oostenrijker met zijn ski's nog in staat is. Terug per fiets.... heen per vliegtuig SCHIPHOL, 12-8. Janus Verhoe- ven, de 23-jarige elektricien van de Trans Arabian Pipe Line Company in Saoedi Arabië die in mei jl. per fiets naar Nederland kioam, is van avond per vliegtuig naar zijn standplaats in de woestijn, een pompstation, teruggekeerd. Hij legde de zevenduizend kilometer, die hem van Toeraif in Saoedi Ara bië van Puttershoek in Nederland scheidde, destijds af in zes en zestig dagen. Nu keerde hij terug met een Aramco lijntoestel naar Beiroet, waar hij overstapt in een Dakota, die hem naar Toeraif zal brengen De hele reis zal niet langer duren dan circa twaalf uur. Janus, die in mei jl. in Rome zijn dertienjarige broertje Henk ontmoette met wie hij het laatste traject van zijn tocht naar Putters hoek per fiets aflegde, weet nog niet of hij over twee jaar, wanneer hij opnieuw verlof krijgt, opnieuw op eigen kracht naar Nederland zal reizen. van de ballon volledig is geslaagd. Men beschikt niet over directe ge gevens of de ballon naar behoren is opgeblazen, maar alles lijkt vol gens plan te zijn verlopen, zo zei Gray. De omwentelingsduur om de aar de is ongeveer twee uur. De baan ligt tussen vijftig graden noorder en zuiderbreedte, d.w.z. de ballon beweegt zich dus over het grootste gedeelte der bewoonde gebieden en zal 's nachts in de Verenigde Sta ten als een zeer heldere ster kun nen worden waargenomen. dat er niet de minste twijfel aan bestaat dat het in de baan brengen Het hoofd van het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart, dr. Keith Glennan, heeft vrijdag op het Witte Huis tegenover verslaggevers verklaard dat Engeland en Frank rijk over het noodzakelijke mate riaal beschikken om de ballon voor verbindingsdoeleinden te gebrui ken. Hij sprak de hoop uit dat ook de Russen van de „echo"-ballon ge bruik zouden maken. Schot van wachtmeester trof vluchtende koopman dodelijk Slachtoffer negeerde waarschuwing PURMEREND, 14-8. - Zaterdag avond is de 42-jarige koopman K. S. uit Amsterdam bij een opslag plaats van oude metalen van de heer Evers te Ilpendam, bij een ontvluchtingspoging door een schot van een wachtmeester der Rijks politie dodelijk getroffen. De handelaar in oude metalen had zaterdagavond twee mannen met een bakfiets zien rijden op de Kanaaldijk te Ilpendam en hij ver moedde dat die op weg waren naar zijn opslagplaats, waar enige we ken geleden ook al ongenode gasten waren geweest. De heer Evers rap porteerde zijn bevindingen aan de wachtmeester der Rijkspolitie te Il pendam, die zich terstond op weg begaf om eens poolshoogte te ne men.- Onderweg kwam hem een zoon van de metaalhandelaar tege moet met de mededeling dat de twee mannen bezig waren spullen uit de opslagplaats op de bakfiets te laden. De wachtmeester en de zoon zijn zo dicht mogelijk nader bij geslopen en constateerden dat de twee mannen reeds twee zakken op de bakfiets hadden geladen. De wachtmeester verzocht de zoon van de heer Evers de Rijkspolitie te Landsmeer op de hoogte te stellen en namens hem om assistentie te vragen. Herhaalde waarschuwingen In afwachting van die assistentie kroop de wachtmeester dichterbij en toen hij het tweetal tot o* onge veer vijftien meter genaderd was, richtte hij het licht van een lan taarn op hen. Hij riep meteen „blijf staan, politie", maar de twee man nen zetten het op een lopen. De wachtmeester riep daarna driemaal „halt, of ik schiet" en loste een waarschuwingsschot. De twee man nen kwamen echter niet meer te voorschijn. Vlak daarop hoorde de wachtmeester achter zich geritsel en zich omdraaiend zag hij op 35 meter afstand van zich de schim van een man die in gebukte hou ding liep. De wachtmeester riep daarop „geef je nu maar over", maar de man dacht daar blijkbaar niet aan, want hij kwam niet na derbij. De wachtmeester loste daar na een schot in lage richting en kort daarop kwam de man op hem af onder het uiten van vloeken en van de woorden „ik ben getroffen". Daarna zakte hij ineen. Het bleek dat hij, de 42-jarige K. S., dood was. Bij het onderzoek vond men o.m. een dolkmes in een zijner zakken. De andere man was ontkomen. Hij was via een sloot in een moe rassig gebied in de omgeving te recht gekomen en hield zich daar BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat in hun vergadering van 10 dezer be sloten is de bij besluit van 22 juli 1952, no. 13, vastgestelde wacht- verboden voor gedeelten van de Meelstraat en het Luitje in te trekken. Voor de nadere inhoud van eerst genoemd besluit wordt verwezen naar het gemeentelijk aanplakbord. Van genoemd besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt gericht aan de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin in deze provincie, die een bewijs van ont vangst afgeeft. Het besluit is in afschrift gezon den aan de betreffende hoofd-inge- nieur-directeur van de Rijkswater staat, aan de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automo bielclub, de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging en aan Gedeputeerde Staten van deze provincie. Zierikzee, 12 augustus 1960. Burgemeester en wethouders van Zierikzee: F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. schuil totdat het hem te machtig werd. Hij gaf zich daarna in de nacht van zaterdag op zondag over aan de politie die het terrein had afgezet. Het bleek te zijn de 26-ja- rige koopman J. F. K., eveneens uit Amsterdam. Zowel S. als K. had den al veroordelingen wegens dief stal achter de rug. Bijenkoningin kreeg „corset" aan Agronoom kweekt met succes zeer grote werkbijen ALMA ATA, 12-8. Een Russische agronoom uit Kazakhstan, Pytor Savin, is er in geslaagd zeer grote werkbijen te telen, die bijna zo groot zijn als hommels. Een korf, die met deze bijen bevolkt is, heeft een 10 tot 20 procent grotere pro- duktie dan normaal. Bovendien be zitten de bijen langere monddélen, hetgeen de bestuiving verbetert en waardoor de opbrengst groter wordt van de oogsten van o.a. zon- nepitten en fruit. Telers hadden reeds vele pogingen gedaan de bij enkoningin te dwingen haar eieren in cellen van groter dan normale afmetingen te leggen, maar dit is hun nooit gelukt. Savin is er ech ter wel in geslaagd. Daar een bijenkoningin onder geen enkele omstandigheid een ei zal leggen in een cel, die groter dan normaal is (5,5 mm.) voorzag Savin een blikken plaat van gaten, die de juiste doorsnede hadden en ge bruikte deze om een raat te be dekken, waarvan de cellen van te voren tot een doorsnee van 7 mm. waren vergroot. De koningin legde derhalve haar bevruchte eieren in grotere cellen, als gevolg waarvan Savin bijen verkreeg, die de helft groter zijn dan normaal. Naderhand heeft Savin ook nog succes gehad met een andere me thode. Voor het begin van de leg deed hij de bijenkoningin een spe ciaal „corset" aan. De koningin was hier spoedig aan gewend en begon weldra haar eieren te leggen in de cellen met een doorsnede van 7 mm., daar het corset haar het ge voel gaf, dat zij haar achterlijf in een cel van normale afmeting had laten zakken. Olympische Spelen Voor en door de jeugd KOPENHAGEN, 13-8. De twee jongste verslaggevers bij de Olym pische Spelen te Rome, de 15-jarige Niels Skouboe en de 16-jarige Joergen Fyhn, zijn zaterdag uit Ko penhagen naar Rome vertrokken, waar zij de gast zullen zijn van prins Vittorio Massimi, in wiens villa, welke buiten Rome is gele gen, zij ook zullen logeren. De prins heeft eveneens gezorgd voor pers kaarten voor de Deense jongens, die een speciale jeugdkrant over de Olympische Spelen zullen verzor gen voor de Deense jeugd. Reeds een jaar lang geven zij met succes deze jeugdkrant uit. De vleesvoorziening in de wereld NEW YORK, 11-8. De voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (F.A.O.) heeft vandaag bekend gemaakt, dat in het afgelopen jaar Engeland verre weg de grootste importeur van vlees in de wereld is geweest en dat Latijns-Amerika wat de ex portcijfers betreft in dat jaar door Oceanië werd overtroffen. De verschepingen uit Oceanië bereikten een nieuw record van bijna 800.000 ton. Ook Brazilië, Uruguay, Denemarken, Nederland en Joegoslavië "hebben hun export vergroot. De export uit Argentinië was echter aanzienlijk kleiner. In het rapport wordt gewezen op verschuivingen in het beeld van de wereldhandel in rundvlees. Bij de export wogen tegen een ver mindering van bijna 20 pet. van de verschepingen van Argentinië, de voornaamste leveranciers, een to- neming van meer dan 25 pet. op van de export van Australië en kleinere toenemingen van enkele andere landen. Brandweer moest ingrijpen voor hardnekkige brand in graansilo Drie spuiten bezwoeren de brand ZIERIKZEE, 13-8. In de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks half één, werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand in de graansilo van de C.A.V. aan de Rijksstraatweg. De brand woedde op de eerste verdieping en eigen personeel van de C.A.V. slaagde er niet in de vuurhaard meester te worden, ook al werd dit met schuimblussers geprobeerd. De brandweer was spoedig ter plaatse en zag zich gedwongen het hardnekkige vuur te bestrijden met een drietal - op de waterleiding aangesloten - spuiten.. Deze aanval had suucces, maar niet kon worden voorkomen dat de eerste zolder doorbrandde. Enige tijd na bezwe ring van het uitbreidingsgevaar was men bezig met nablussen. Over de oorzaak is niets bekend, maar wel staat vast dat het inte rieur van een drogerij als de onder havige brandgevoelig is. Vooral ook door de tocht, in de grote silo ruimte, kan ook een kleine vuur haard zich gemakkelijk uitbreiden, hetgeen deze maal het geval is ge weest. Na 5-1 overwinning op MEVO NOAD veroverde het kampioenschap tweede klasse SDKB Zoals wel verwacht mocht wor den is het Dreischorse NOAD er zaterdagavond voor een vrij talrijk publiek in geslaagd om het kam pioenschap van de 2e klasse der SDKB te veroveren. Het bezoeken de MEVO - dat ook nog een gega digde voor de bovenste plaats was - werd op overtuigende wijze met 5-1 verslagen. NOAD verscheen volledig binnen de lijnen. Zelfs het bekende korf balechtpaar de Waaij-Bolkenbaas was speciaal vanuit Hoogvliet over gekomen om de blauw-witte kleu ren voor de laatste maal te verde digen. Enkele regenbuien hadden het veld nogal glad gemaakt. Na een wat zenuwachtig begin nam MEVO na 20 minuten tegen de ver wachting in door T. Simmers de leiding (0-1). MEVO kwam nog en kele malen gevaarlijk bij de NOAD korf, doch zonder succes. Dit suc ces kwam juist aan de andere kant. Vijf minuten later kreeg Han Steenland van vrij grote afstand een redelijke kans, die hij op de juiste wijze benutte (1-1). Aange moedigd door dit succes zette de Dreischorse club nu een fel offen sief in waaronder MEVO bezweek. Nadat Sari Verburg de stand op 2-1 had gebracht was er geen hou den meer aan. Vijf minuten later konden de blauw-witten opnieuw juichen. Jo van der Linde had nl. Snelgroeiend zeewier LA JOLLA, Cal. Het reus achtige zeewier, dat voor de kusten van Californië wordt aangetroffen is vol gens de wetenschap de snelst groeiende plant ter wereld. Volgens het Oce- anografisch Instituut van de universiteit van Califor nië groeit deze waardevolle plant, die gebruikt wordt voor de fabricage van een soort gelatine en als ingre diënt voor bepaalde levens middelen niet minder dan een halve meter per dag. Het zeewier groeit op de zeebodem, laat los en stijgt naar het oppervlak, waar de lange uitlopers zich ver takken en een dicht drij vend kussen vormen. Bam boe, dat per dag 30 cm. de hoogte inschiet, is op een na de snelst groeiende plant met een beheerst ingeschoten bal de stand op 3-1 gebracht. Een straf- worp werd door NOAD onbenut ge laten. Met 3-1 werd gerust. In de tweede helft werd T. Simmers vol komen verrast door een schot van de Bil (4-1). Bij een gevaarlijke NOAD-aanval had scheidsrechter van Sluijs reeds naar het midden gewezen, doch het was hem ont gaan dat het schot van mevr. D. Verburg-Ganzeman over de mand was gerold. Hij kwam echter te recht op zijn beslissing terug. Jan Smits jr. voltrok een strafworp op de juiste wijze (5-1). Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot was in de stand geen veran dering meer gekomen en was NO AD kampioen, waarmede wij de blauw-witten van harte geluk wen sen. Direct na afloop feliciteerde MEVO de kampioenen, terwijl bur gemeester A. H. Vermeulen van Dreischor ook zijn gelukwensen aanbood. Naar wij van NOAD-zijde verne men is dit het eerste kampioen schap wat de blauw-witten na hun oprichting in het jaar 1952 hebben behaald. Wel werd de laatste jaren geregeld op een eervolle plaats in de tweede klasse geëindigd, doch hierbij bleef het. Dit seizoen is voor de blauw-witten wel zeer succes vol verlopen, want van de 18 ge speelde wedstrijden werden er niet minder dan 15 gewonnen. Slechts twee wedstrijden werden verloren terwijl één gelijk spel moest wor den prijsgegeven. Dit betekent 31 winstpunten, terwijl ook de doel- cijfers duidelijke taal spreken: 87 vóór- en slechts 27 tegengoals. Het kampioenstwaalftal was voor deze wedstrijd als volgt samenge steld: Dames: W. C. Slager-Steenland, D. C. Verburg-Ganzeman, M. H. de Waaij-Bolkenbaas, S. L. Verburg, C. v. d. Linde en J. v. d. Linde. 'Heren: C. D. de Waaij, J. J. de Bil, J. Slager sr., J. C. Smits, P. C. S. van Hattem, J. Steenland. Het aantal doden als gevolg van het omslaan van een plezierboot nabij Dijon, in midden-Frankrijk, is gestegen tot zeven. Er wordt nog één opvarende vermist. De technici van het laboratorium te Holmdel in New Jersey, hebben meegedeeld dat de eerste radio verbinding heen-en-terug door middel van de relais-ballon „Echo", die een baan om de aarde be schrijft, zaterdagochtend tot stand is gekomen. Verwachting tot dinsdagavond: Opklaringen Perioden met zonneschijn maar ook nog enkele plaatselijke buien; weinig verandering in temperatuur; overwegend matige wind uit wes telijke richtingen. 16 aug. Zon op 5.25, onder 20.03. Maan op 0.18, onder 15.57. Nieuwe maan: 22 aug. te 10.16. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 16 aug. 10.14 v.m. 22.46 n.m. BROUWERSHAVEN: 16 aug. 9.53 v.m. 22.24 n.m. Doodtij: 16 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-8. - Het K.N.M.I. deelt mede: Het lagedrukgebied bo ven west-Europa met daarin afzon derlijke storingen begint nu op te vullen, terwijl van de Britse eilan den een gebied met iets hogere luchtdruk naderbij komt. In ver band daarmede zullen morgen af en toe opklaringen voorkomen, maar ook nog enkele plaatselijke buien, aangezien de lucht onstabiel blijft. Op de oceaan handhaaft zich een gematigde depressie-activiteit. Een storing halverwege Schotland en New-Foundland koerst langzaam oostwaarts, met een tweede storing ten zuiden er van. De invloed van deze depressies reikt morgen nog niet verder dan Ierland. De aan voer van lucht van polaire oor sprong duurt voort. De temperatu ren blijven dan ook in vrijwel ge heel west-Europa beneden normaal. MARKTBERICHTEN Eierpryzen V.E.C.E. In de periode van 8 aug. tot en met 13 aug. werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren V.E.C.E. de volgende prijzen uit betaald: tot 39 gram f 1,60; 40-41 gram f 1,70; 42-43 gram f 1,80; 44- 45 gram f 1,85; 46-47 gram f 1,90; 48-51 gram f 1,95; 52-56 gram f 2,00; 57-63 gram f 1,95; 64 en daarboven f 1,90. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk min der uitbetaald. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Oudelande: kand. D. R. Jonker, Berkel-Roden- rijs. Geref. Gemeenten Tweetal te Scheveningen: Chr. v. Dam, Rotterdam-zuid en A. Ver- gunst, Rotterdam-centrum. Scheepvaartberichten Artemis, 13-8 te Port Arthur. Esso Amsterdam (t.), 14-8 te Port Said. Korenia (t.), 13-8 Natal gepasseerd naar Buenos Aires. Lemsterkerk, 14-8 van Antwerpen naar Bremen. Tegelberg, 15-8 te Montevideo. Wonogiri, 14-8 te Kaapstad. FEUILLETON door HANOL SPOOR Hoofdstuk VII. Juffrouw Roosje wordt ingewijd en nogmaals ontgroend. Het ging om tante Eliza. Juf frouw Koosje had gesproken met de Jieer Kleynberg, een componist en dirigent in ruste. Ze kende veel van zijn werken er» ze had ge vraagd, of dit rustige leven hem nog al bevredigde. Zijn antwoord bestond uit een licht schouderop halen en de nietszeggende zin; „Wat moet je anders?" Juist dit gesprek had haaj denk beeld versterkt, dat er voor al die mensen nog zo veel mogelijkheden waren. Waarom zou iemand als de heer Kleijberg nog niet eens een keertje een koor of orkest kunnen dirigeren. Zo'n man zou daarop weer een hele tijd kunnen teren. De herinnering daaraan zou hem gelukkig maken. Maar tante Eliza had hen zien praten met elkaar en haar nood geklaagd tegen de moeder. Wat was het geval? Tante Eliza had altijd al eens behoefte gevoeld, om een der heren van het tehuis, als een vriendje te adopteren. Ze was vroeger nooit getrouwd geweest en het in- en uitlopen op de kamer van een der heren, scheen haar erg op te monteren. Voordat de heer Kleijberg een kamer naast de hare betrokken had, was er een kapitein geweest. Deze man was, evenals juffrouw Koosje, door omstandigheden wat jong gedwongen geweest, om in het tehuis zijn intrek te nemen. Tante Eliza was toen op slag weg van hem. Bijna als een bakvis dweepte ze met „haar" kapitein. Ze naaide zijn kleding en stopte zijn sokken, kortom, ze deed voor hem alle kleine karweitjes, die een vrouw nu eenmaal veel handiger doet dan 'n man. Ze was zo trots op de vriendschap, dat zelfs haar fa milieleden, die bij haar op bezoek kwamen, aan hem werden voorge steld. Daarbij was ook een keer, een wat oudere nicht geweest. De kennismaking tussen de kapitein en de nicht was van beide kanten zo goed bevallen, dat er later een hu welijk op volgde. Tante Eliza had zich zeer bedrogen gevoeld. Ze was helemaal niet verheugd geweest over het late geluk van haar nicht. Nu beantwoordde de componist en dirigent, de heer Kleijberg, weer aan alle romantische gevoelens, die haar gerimpeld hartje kon opbren gen. Weer sloofde zij zich uit met allerlei kleine attenties De heren, die het geluk van de onverdeelde aandacht van tante Eliza deelach tig werden, maakten meestal geen bezwaar tegen de hun omringende zorgen van het bewegelijke oude vrouwtje. Ze was nooit te opdrin gerig, zorgde voor lekkere koekjes bij de koffie. Wat gezelligheid op zo'n lange dag was ook niet te ver smaden. Nu vreesde tante Eliza weer con. currentie van juffrouw Koosje. Juffrouw Koosje was immers jon ger dan zij. De schrik sloeg haar in de benen als ze bedacht, dat ze nu ook weer, de door haar bewonder de componist zou moeten missen. Dit alles vertelde de moeder van het tehuis, aan juffrouw Koosje, op een manier, alsof het een zeer ern stige kwestie betrof. Deze voelde een kriebelende lach in zich om hoog stijgen. Alleen de in de plooi blijvende gezichten van de beheer ders van het tehuis, verhinderden haar toe te geven aan haar lach-., lust. Ze beloofde dan ook dat ze tante Eliza's liefde zou ontzien. Ze zou er voor zorgen dat de heer Kleijberg niet van haar gechar meerd raakte. Maar de moeder had nog niet haar hart volledig uitgestort. „U weet", zei ze tot juffrouw Koosje, „dat we hier behalve ouden van dagen, ook enkele zwakken van geest hebben. Plaatsgebrek in andere inrichtingen, heeft ge noopt tot die opnamen. Ze zijn alle beneden gehuisvest, daarmee zult u dus weinig te maken hebben Doch één van de kamerbewoners boven, heeft ook een bepaalde af wijking. Wanneer ik niet zeker wist dat hij u vandaag of morgen zou laten schrikken, zou ik daarover beslist niet spreken. U moet weten dat mijnheer Un- tever zwaarmoedige buien heeft. Dat vindt zijn oorzaak in vroegere ervaringen. De heer Untever had een prachtige en bloeiende schoe nenzaak. Zijn huishoudster wendde al haar invloed op hem uit, om hem le bewegen, de zaak op haar naam te laten overschrijven. Toen dat gebeurd was, heeft ze hem het le ven zo zuur gemaakt, dat hij naar dit tehuis is gekomen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2