Westhoek zag enorme drukte tijdens topd&g in het seizoen 1960 Vooral by de kerken was het een gedrang Evenals elders In den lande zal 7 augustus 1960 wel de dag zijn dat het strand- en duinbezoek de top bereikte. Het begon reeds zaterdag middag, toen massa's auto's, scoo ters en brommers de dorpen bin nenreden, om een pension- of kam peerplaats op te zoeken. Dat het later met al die winkelende toeris ten in verschillende zaken wel eens uitliep op in de rij staan, valt niet te verwonderen. Ook des avonds was het in beide dorpen zeer druk. Zondagmorgen bereikte het kerk bezoek ongekende hoogten. Vooral bij de Rooms Katholieke kerk werd het een massale bijeenkomst. In drie diensten bezochten ongeveer 4000 gelovigen de kerk. In totaal werden voor de kerk op de prov. weg 333 auto's geparkeerd. Vorig jaar werd de top bereikt met 250 auto's. De rijkspolitie had hier han den vol werk om de auto's een plaatsje te geven. Ze kon niet ver hinderen dat één auto een flinke deuk opliep bij het parkeren. Vele kerkgangers moesten zich met een staanplaats buiten in de voorhof tevreden stellen. Bij de kerk een parkeerplaats te vinden voor 165 auto's, of misschien in de toekomst nog meer zal wel een moeilijke op gave blijven. Verder stond er een zeer groot aantal motorrijwielen, brommers en fietsen geparkeerd. Ook voor de diensten in de andere kerken bestond zeer grote belang stelling. Daartoe stond ook in de Noordstraat en rondom de Ned. Herv. kerk een groot aantal auto's geparkeerd. Reeds in de voormiddag was het bij opkomend water aan de stran den druk, doch na de middag groei de dit bezoek tot ongekene omvang. Vooral het warme weer en het feit dat het strand te Westenschouwen deze zondag uit de noordenwind lag, zal ook niet vreemd zijn ge weest aan dit drukke strandleven. De middenstand vaart wel bij dit drukke toeristenleven. De zware zeelucht noopt tot veel eten, waar door vooral de bakkers reeds in het holst van de nacht hun eerste oven klaar maken. Deze mensen zijn het die zich gelukkig prijzen als het volgende week wat begint af te nemenWe zullen rustig afwachten hoe de toestand zich dan ontwikkelt. Pittig jongetje By de zaterdagmiddag te Renesse gehouden wandel tocht leverde de 4]Mi-jarige (geb. 1 febr. 1956) Gert Jan Hoogland uit Sliedrecht een opmerkelijke prestatie door de tocht over 15 km. in uit stekende conditie te vol brengen. Gert Jan, die de jongste deelnemer was, bleek na het volbrengen van de tocht nog in het geheel niet zijn laatste reserves te hebben aangesproken en vol trots nam hg het fraaie wandelkruis met glunde rende ogen in ontvangst. STAD EN PROVINCIE WESTEN-SCHOUWEN Jongeman op het nippertje uit zee gered Redders onbekend gebleven Vrijdagmiddag waagde de 18-ja- rige Gerrit Siesse uit Burgh, die de zwemkust niet meester was, zich bij afgaand water en een landwind, te ver in zee, om een wegdrijvende bal te halen. Doordat hij van een golfbreker afstapte of gleed ver dween hij onder water. Enkele jon gelui (de redders zijn onbekend ge bleven) haalden Siesse naar de wal, waar door omstanders kunstmatige ademhaling werd toegepast, zonder resultaat echter. Inmiddels ver schenen de snel gewaarschuwde geneesheren uit Haamstede en Re nesse, die met zuurstofapparaten meer bereikten. Toch werd het slachtoffer, nadat hij was bijgeko men, naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoerd voor verdere behandeling. Hij klaagde over inwendige pijnen. De ouders van de geredde jon geman zouden het zeer op prijs stellen, wanneer de redder(s) zich bekend maakte(n), om hem (n) hun dank te kunnen betuigen. Banken op het duin Op het duin bij de principale duinovergang te Westenschouwen zijn van gemeentewege enkele oude schoolbanken geplaatst. Hiervan wordt - vooral door wat oudere mensen - een druk gebruik ge maakt. Zittend op deze banken heeft men een magnifiek uitzicht op strand en zee. Geslaagde avondconcerten Voor de mars en het concert van de Kon. Harm. „Witte van Haem- stede", zaterdagavond te Westen schouwen, bestond zeer grote be langstelling. Begonnen werd met een mars vanaf de brink over de Steenweg, Prov. weg en over Kom- mertjesweg via de Lageweg terug. Ook de drumband liet zich hier niet onbetuigd. Op een voor hotel „Westenschouwen's Welvaren" ge bouwd podium gaf de Kon. Harm, hierna een populair concert, dat door een groot aantal belangstel lenden werd aangehoord. Dirigent was de heer J. A. v. d. Weel. Na afloop besteeg de Boerenkapel o.l.v. de heer J. Braamse het podium om de aanwezigen met wat amuse mentsmuziek aangenaam te verpo zen. Hinderlijk was het onaangename geknetter van de vele brommers, door jongelui bereden, waardoor het beluisteren van het goede con cert zeer bemoeilijkt werd. BROUWERSHAVEN Brandje in drooginstallatie Vrijdagmiddag loeide de brand- sirene over Brouwershaven. Het bleek dat bij de graanhandel fa. J. v. d. Weele een hoeveelheid gerst in de drooginstallatie was gaan smeulen. De brandweer behoefde niet met groot materieel in te grij pen, daar enige brandweerlieden de vuurhaard onschadelijk maakten met een brandblusapparaat. Boerenkapel uit Zonnemaire had veel succes Een talrijk publiek heeft zater dagavond te Brouwershaven geno ten van het optreden door de boe renkapel uit Zonnemaire o.l.v. de heer L. C. Braber. Reeds bij de in tocht in de gemeente stalen de „boertjes" compleet met klompen en het bekende „Kooiwegpetje" de harten der toeschouwers. In de tent volgde een programma, dat zowel qua voordracht als techniek boven alle lof verheven was. Na ieder nummertje bewees een hartelijk applaus dat het gebodene bijzonder in de smaak viel, zodat de kapel leden met voldoening kunnen te rugzien op hun bezoek aan Brou wershaven. Hopenlijk zien onze in woners ze nog eens voor een op treden terug. BURGH Bejaarden reisden naar Noord-Brabant De ouden van dagen te Burgh hebben hun jaarlijks reisje achter de rug, dat ditmaal voerde naar de .Efteling" en Tilburg. Een eerste onderbreking van de reis vond plaats te Breda, waarna men naar de „Efteling" koerste, het ontspan ningsoord voor jong en oud. Te Tilburg was gelegenheid tot win kelen en bezichtigde men de grote kermis. Te Steenbergen gebruikten de bejaarden de warme haaltijd. Te A.J.-polder bleek de drukte zo groot, dat een reservebus naar Zij- pe moest worden geroepen om op tijd in Burgh aan te komen. Het gezelschap ging dus zonder bus het Zijpe over. Te ongeveer 8 uur kwam de vro lijke groep in Burgh aan, waar de Kon. Harm. „Witte van Haemstede" met drumband de bus vooraf ging het dorp in. Na een rondje rond het dorp verliet men de bus en ver_ schillende deelnemers 'hosten vro lijk op de maat van de muziek rond de pereboompjes. De voorzitter van het comité, de heer J. Bolkenbaas, dankte allen die deze dag deden slagen, ook de chauffeur, de heer C. v. Aken, kreeg een bedankje voor de veilige rit. HAAMSTEDE Drietal ongelukken op de weg Toen de heer G. H. Z. uit Eind hoven vrijdagmiddag uit Dale- boutsweg de Hogeweg wilde op draaien, verleende hij geen voor rang aan de heer L. Heijboer, die, met als duopassagier de heer J. de K. uit Maarssen, een bromfiets be sturend, zich in de richting Wes tenschouwen bewoog. Een botsing had tot gevolg dat de duopassagier aan het linkerbeen werd gewond en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen om enkele hechtingen te verrichten. De rijkspolitie maak te proces verbaal op. Een luxe auto, bestuurd door mevr. H. uit Zierikzee kon, toen ze de Noordstraat in wilde draaien ter hoogte van de cafétaria van de heer Kooman, een botsing met een brommer, bestuurd door de heer J. J. de V. uit Zierikzee, niet meer voorkomen. De brommer remde zo hard dat de reminstallatie volko men werd vernield. Ook hier stelde de rijkspolitie een onderzoek in. Bij het Oostenrijkse dorp ten slotte reed een personenauto, be stuurd door W. G. te Goes - achter uit de provinciale weg oprijdend - tegen een naderende personenauto, bestuurd door E. G. de K. te Ge leen. Beide auto's liepen schade op. De politie stelde een onderzoek in. RENESSE Attraktiecommissie V.V.V. organiseerde wandeltocht Door de attractie-commissie van de V.V.V. Renesse werd zaterdag middag een wandeltocht georgani seerd over 25 en 15 km. Aan deze tocht welke door de fraaie duin streek en langs rijpe korenvelden voerde werd in totaal door 132 wandelsportliefhebbers deelgeno men. Hiervan waren er 125 voor de 15 km. en 7 voor de 25 km., welke allen met goed gevolg de tocht wis ten te volbrengen. Daar het te lo pen traject over uitstekende wegen leidde vielen er practisch geen bla ren te noteren, zodat de E.H.B.O.- ers op een enkele uitzondering na een bijzonder rustige middag had den. Na afloop vond in het Dorps huis door de dames v. d. Werf-v. d. Maas en v. Oudenaerde-v. Kloos ter de uitreiking plaats van de wandelkruisen. ,De Schouwse Ruiters" brachten stijlvol hippisch programma te Renesse Springconcours hield aller aandacht geboeid RENESSE, 6-8. Op het fraai ge legen terrein van de veiling Z.H.E, aan de Hoogenboomlaan, presen teerde zaterdagavond de landelijke rijvereniging „De Schouwse Rui ters" een uitstekend verzorgd rui- terprogramma, waarbij elk wat wils werd geboden. Voor dit optreden in de Westhoek van „De Schouwse Ruiters" wat georganiseerd was in samenwerking met de attraktie- commisise van de V.V.V. te Renes se, bestond zeer grote belangstel ling. Na een korte rondgang van de ruiters door de gemeente met het fanfarecorps „Luctor et Emergo", werden zij op het terrein door de voorzitter van de V.V.V. Renesse, de heer J. Stevense, met een wel komstwoord begroet. Ook voor de niet-ingewijden in de ruitersport was het geheel uitstekend te vol gen, daar de instructeur van „De Schouwse Ruiters", de heer L. M. Moermond, de gehele avond via de microfoon voor een gedegen en des kundig commentaar zorg droeg. Het programma werd geopend met een dressuurnummer door het tweede achttal van „De Schouwse Ruiters" (geheel bestaande uit jeug dige leden). Hoewel enige jonge ruiters bij dit nummer wel eens een steekje lieten vallen, bleken allen toch voldoende aanleg te heb ben om in de toekomst zich als lid van „D.S.R." te laten gelden. Een der hoogtepunten voor het publiek was ongetwijfeld het sprinconcours, dat als steeds ook nu weer de aan wezigen wist te boeien. Het was wel spijtig dat een gedeelte van de toeschouwers onder het springen der paarden bij een goed genomen shindernis mede te moeten reage ren met een luid applaus, wat voor de concentratie van berijder en paard wel eens funest bleek. Op de wagen, waar de heer Moermond zijn commentaar voor de microfoon verzorgde, maakte de jeugd het op een gegeven moment zo bont, dat deze door de politie moest worden ontruimd. De resultaten Nadat alle ruiters het parcours hadden afgelegd bleken alleen J. P. W. C. Stols (op „Arenko") en de 14-jarige mej. M. Geluk (op „Han- ny" dit geheel foutloos te hebben gedaan. In de barrage die hierna tussen deze twee volgde, volbracht de heer Stols het parcours weer foutloos, terwijl de eveneens uit stekende mej. Geluk de voorlaat^e hindernis omverwierp, wat haar de eerste prijs kostte. Voor even eens uitstekend werk zorgde ook A. van Liere, die met drie verschillen de paarden knap werk liet zien. De volledige uitslag van het springconcours was: 1. J. P. W. C. Stols (op „Arenko" 0 strf.pnt.; 2. mej. M. Geluk (op „Hanny") na barrage 4 strf.pnt.; 3. A. van Liere (op „Hubertus" en „Sabrina") 3 strf.pnt.; 4. A. van Liere (op „Ibra him") 4 strf.pnt.; 5. mej. C. Koop man (op „Hans") 7 strf.pnt.; 6/7 J. van Oeveren (op „Jupiter") en C. van Westen op „Cesar") 8 strfpnt.; 8/9/10 N. v. d. Werff (op „Hanni bal"), J. de Wilde (op „Mixi") en J. Verburg (op „Derk Jans")). Bij het springnummer met ver hoogde hindernissen wist A. van Liere op „Huburtus" het parcours foutloos af te leggen, waardoor hij op de eerste plaats eindigde; J. P. W. C. Stols (op „Arenko") werd tweede met 8 strfpnt.; 3e mej. M. Geluk (op „Hans"), 16 strf.pnt. en 4e J. van Oeveren (op „Jupiter"), 20 strf.pnt. Uitstekende staaltjes van ruiter- kunst werd bij de inmiddels ont stoken verlichting ten beste gege ven bij het equipe-springen. Het jeugdrietal mej. C. Koopman, mej. M. Geluk en C. van Westen kwam tot het totaal van 17 goedgenomen hindernissen, wat voor de ruiters de eerste plaats opleverde. Met één goedgenomen hindernis minder ein digden N. v. d. Werf, J. P. W. C. Stols en A. van Liere op de tweede plaats. Bij het volgende nummer reed A. van Liere op waarlijk voortreffe lijke wijze de Hongaarse Post, waarvoor hij een open doekje kreeg van de toeschouwers. Met twee span paarden, welke staande op de achterste twee door hem werden geleid, reed hij het gehele parcours zowel stapvoets als in draf. Staande op een drietal paarden werd vervolgens door een zestal ruiters een pyramide gevormd, waarmede ook stapvoets en in draf het gehele parcours werd afgelegd. Met een ware ovatie werd dit spek- takulaire nummer door de aanwe zigen beloond. Een kleurencaroussel Het uitstekend geslaagde optre den van „De Schouwse Ruiters" op deze avond werd besloten met een kleurencaroussel, uitgevoerd door vier groepen van vier ruiters. Mede door het uitstekende lichteffect bood dit slot een sprookjesachtige aanblik, waarbij de figuren, door de ruiters gereden, uitmuntend tot hun recht kwamen. Aan het slot sprak de voorzitter van de V.V.V. Renesse, de heer J. Stevense, hartelijke woorden van dank tot „De Schouwse Ruiters" voor hun optreden te Renesse en voor hetgeen zij op deze avond ge presteerd hebben. In het bijzonder sprak hij ook woorden van dank tot de heer L. M. Moermond, voor het door hem geleverde commen taar. De heer Stevense sprak de wens uit dat het niet bij dit eerste optreden zou blijven, maar dat men volgend seizoen „De Schouwse Rui ters" weer graag terug zal zien. Na mens V.V.V. overhandigde hij ver volgens aan mej. M. Geluk en de heer J. P. W, C. Stols de beschik baar gestelde bekers, terwijl hij aan de voorzitter van „De Schouwse Ruiters", de heer Klompe, een fraaie herinneringsmedaille aan bood. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND APELDOORN. In het Juliana- zikenhuis te Apeldoorn is de 74- jarige L. Visser, die op 13 juli jJ. in zijn woning aan de Looseweg te Apeldoorn in bewusteloze toestand werd aangetroffen tengevolge van kolendampvergiftiging, overleden. Op 13 juli overleed zijn zuster ten gevolge van een dergelijke vergif tiging. STADSKANAAL. De 61-jarige heer J. Meinds uit Stadskanaal is in een ziekenhuis te Neu Ulm (Duitsland) overleden. Dit is het tweede slachtoffer van het ernstige verkeersongeval, dat eerder bij Stuttgart gebeurde en tengevolge waarvan de hele familie Meinds in een ziekenhuis moest worden opge nomen. De twee en een halfjarige Willy, kleindochtertje van de heer Meinds, was reeds na enkele dagen aan haar verwondingen overleden. Mevrouw Meinds en haar dochter zijn nog in het ziekenhuis. MAASTRICHT. In de Maas ter hoogte van de Borgharenweg, on der de gemeente Maastricht, is het 850 ton metende schip „Hagen", toebehorende aan de Nederlandse Rijnvaartvereniging „Rotterdam", met schipper K. G. Althuisius aan boord, acht meter uit de wal ge zonken. BARNEVELD. Op het kruis punt Kootwijkerbroekerweg-Gar- derbroekerweg in Kootwijkerbroek (gem. Barneveld) verleende de on geveer 70-jarige mevrouw Versteeg uit Kootwijkerbroek, die in gezel schap van haar man met de fiets uit de richting Barneveld kwam, geen voorrang aan de van rechts komende vrachtauto met aanhang wagen van de firma van der Pol uit Barneveld. De bejaarde dame werd door de auto aangereden en was op slag dood. GEMEENTERAAD RENESSE Plannen voor sportterrein aan de Loane en bebouwing aan de Moolweg Scholderlaan krijgt éénrichtingverkeer Onder voorzitterschap van bur gemeester mr. G. F. Lunsingh Ton- ckent kwam de raad van Renesse in de afgelopen week voltallig in openbare zitting bijeen. Naar aanleiding van een zich bij de ingekomen stukken bevindende oproep tot bijwoning van de alge mene vergadering van de vleeskeu ringsdienst op 28 jl. jl„ deelt de voorzitter mede, dat op deze ver gadering is besproken de moge lijkheid van instelling van een vol- ambtelijke keuringsdienst. Deze zou beter voldoen dan de keurings dienst zoals die momenteel werkt. Het bezwaar is evenwel dat het hoofd van de dienst geen volledige dagtaak zal hebben. Op de gehou den vergadering is nog geen beslis sing genomen over de instelling van een volambtelijke dienst. Op voorstel van b. en w. wordt door de raad z.h st. aan de door de Stichting Renesse op het terrein „Veerhoek" aangelegde weg de naam „Fazantenweg" gegeven. Vervolgens komt in behandeling een voorstel van b. en w. tot vast stelling van 2 partiële herzieningen van het uitbreidingsplan, t.w. het plan sportterrein aan de Laone en de aanvullende bebouwing van gronden ten oosten van de Mool weg. Tegen deze herzieningen zijn geen bezwaren ingebracht. Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad tot vaststelling. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat voor het slopen van het perceel Moolweg 3 met bijbehoren de opstallen twee inschrijvingen zijn binnengekomen. De heer J. A. W. C. v. d. Nieuwenhof te Renesse vraagt een bedrag van f 100 en de heer J. C. Berrevoets te Zierikzee vraagt een bedrag van f 300. B. en w. stellen voor deze sloop te gun nen aan de heer J. C. Berrevoets, waarmede de raad akkoord gaat. In verband met de verkeersdruk te in de Scholderlaan en de moei lijkheden welke hierdoor ontstaan, stellen b. en w. voor in de Schol derlaan éénrichtingverkeer vast te stellen. Deze weg zou dan worden afgesloten voor het verkeer komen de vanuit de Laone. Het verkeer zal dan kunnen rondrijden over de Moolweg en de nieuw aan te leg gen weg welke parallel aan de Moolweg loopt. Een uitzondering zou kunnen worden gemaakt voor het landbouwverkeer van de boer derij van de heer C. Janse. De heer H. Beije vraagt of deze maatregel niet alleen gedurende de zomer maanden kan worden genomen. De voorzitter meent dat het verkeer ook gedurende de weekenden op deze weg te druk is. De raad gaat in principe akkoord met het instel len van éénrichtingverkeer in de Scholderlaan. B. en w. zullen de uitvoering hiervan nog nader be zien. De door de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten met de Stich- tings Dorpshuis gesloten kasgeld lening groot f 44.000 loopt dezer da gen af. Van deze bank is nu bericht ontvangen dat zij per 2 september 1960 opnieuw een lening tot ge noemd bedrag wil verstrekken on der voorwaarde dat de gemeente Renesse garantie hiervoor verleent. B. en w. stellen voor deze garantie te verlenen, waartoe door de raad wordt besloten. Verder werd op voorstel van b. en w. besloten tot wijziging van de statuten van de Stichting Renesse. Artikel 4 wordt hiermede in die zin gewijzigd dat de stichting de benoeming van leden in eigen hand krijgt. De rondvraag Bij de rondvraag vraagt de heer A. J. Goossens hoe het staat met de Verwachting tot dinsdagavond: Rustig weer Perioden met zonneschijn maar ook enkele lokale buien met kans op onweer; overwegend zwakke wind; weinig verandering in tem peratuur. 9 aug. Zon op 5.13, onder 20.16 Maan op 21.24, onder 8.12 Laatste kwartier: 14 aug. te 6.37. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: aug. 4.58 v.m. 16.55 n.m. BROUWERSHAVEN: aug. 4.12 v.m. 16.37 n.m. Springtij: 9 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-8. - Het K.N.M.I. deelt mede: Boven vrijwel geheel Europa heerst thans een zeer vlakke luchtdrukverdeling, zodat de winden overwegend zwak zijn. En kele zwakke lagedrukgebieden be vinden zich bij Schotland, op de Noordzee, in Frankrijk en noord- Italië. Deze veroorzaken plaatselijk een tamelijk grote buienactiviteit. Zo viel zondag in Engeland hier en daar meer dan 20 millimeter, ter wijl in de nacht van zondag op maandag in de buurt van Marseille ongeveer 40 millimeter viel. In ons land'was de onstabiliteit van de lucht geringer en kwamen gedu rende het weekeinde slechts enkele lokale buien van beperkte omvang voor. De luchtdruk zal waarschijnlijk boven west-Europa nog langzaam wat verder dalen, waarbij de kans op buien ook in ons land geleidelijk groter wordt. plaatsing van een consumptietent op het strand. Hiertoe is door de raad reeds enige tijd geleden ver gunning verleend, maar tot nu toe is hier verder niets meer van ver nomen. De voorzitter deelt mede, dat voor plaatsing ook vergunning moet worden verkregen van Rijks waterstaat. Verder vraagt de heer Goossens of er al iets naders bekend is be treffende de bouw van een winkel door de fa. v. d. Klooster en de Veth. De voorzitter deelt mede, dat door deze heren nog niet is gerea geerd op een schrijven van de ge meente betreffende de aankoop van grond. De heer H. Beije zegt klachten te hebben vernomen van inwoners van de Lindelaan betreffende het niet afschilderen van deze wonin gen. De voorzitter zegt dat dit na de bouwvakvakantie zal gebeuren. De heer Westhoeve vraagt of het niet mogelijk is aan de R.T.M. te verzoeken het emplacement op te ruimen. De heer Beije vraagt verder of aan de personen welke schade heb ben van de afvoer van rioolwater en hiervoor een verzoek om schade vergoeding hebben ingediend, een vergoeding is verleend. De voor zitter zegt dat deze verzoeken op advies van de districtsopzichter zijn afgewezen. De heer Beije zag verder graag de mogelijkheid onder het oog om maatregelen te nemen ter beveili ging van de oversteekplaats voor wielrijders op de Stoof weg. Zoals de toestand momenteel is is het zeer gevaarlijk. De heer Beije wees er ten slotte nog op dat de bewoners van de Kloosterweg nog niet tevreden zijn over de toestand waarin het voor hun huizen liggende terrein zich bevindt. De voorzitter deelt mede, dat door de districtsopzichter de heer Z. Rozeboom hiervoor nog een beplantingsplan moet worden ge maakt. HET SMOKKELSCHIP „BRITTANNIA' 37. Grommend als een nijdige beer grijpt bootsman Thomas Aram beet en tracht hem een beentje te lichten. „Vooruit Aram, laat zien wat je waard bent', rpept de kapitein, die achteloos tegen het gangboord leunend de worsteling gadeslaat. „Hup Thomas, geef hem van katoen!" schreeuwt hchter Arams rug een der zeelui en de maats, tuk op een vechtpartijtje, drommen samen op het tussen dek. Met inzet van al zijn krachten weet Aram zich uit de ijzeren greep van de bootsman los te werken. Opnieuw stormt Thomas op hem af, maar met een behendige zijsprong ontwijkt Aram de uitval en voor de ander zich heeft hersteld, grijpt hij hem bij de panden van zijn wambuis en trekt het kledingstuk met een snelle ruk over zijn schouders. De bootsman rolt met ontbloot bovenlijf over het dek en terwijl Aram triomfantelijk de omstreden wambuis omhoog houdt, barst een hoongelach los onder de bemanning. Rood van woede krabbelt bootsman Thomas overeind, in zijn hank blikkert de „kort-jan", het zeemes waar de maats maar al te gauw gebruik van plegen te maken. Maar voor Thomas met het opgeheven mes kan toestormen, sluit zich de ruige knuist van schipper Jackson om zijn pols. „Geen messentrekkerij bij een eer lijke knokpartij, Thomas", snauwt de schipper bars.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2