De jaren waarop wij wachten Ijoodwill Overdenking Beeldbuis De berm is geen theetuin! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 29 JUU i960 No issio BITTER BELGISCH COMMENTAAR Amerikaanse regering knielt voor Loemoemba' BRUSSEL, 28-7. De wijze, waar op de Amerikaanse regering de Kongolese premier Loemoemba in Washington heeft ontvangen, is in de Belgische pers aanleiding ge weest tot bittere commentaren. „Amerikaanse regering knielt voor Loemoemba", schrijft de „Nieuwe Gids". „Wij hadden nog vertrou wen in de oprechtheid van het oor deel van de Verenigde Staten, ook deze illusie moeten wij blijkbaar opgeven", zegt het blad. Over de erewacht, saluutschoten en het feit, dat Herter persoonlijk de Kongolese premier op het vlieg veld kwam afhalen, schrijft de .Nieuwe Gids": „De Amerikanen hadden het anders kunnen doen. Hetgeen zij deden was niet vereist. De Amerikanen doen alsof zij niet weten, dat Loemoemba de macht in Kongo heeft geüsurpeerd, dat zijn regering in feite niet de meer derheid in de kamer heeft en dat hij kamer en senaat naar huis ge stuurd heeft. Zij vergeten, dat zijn kabinet be staat uit een meerderheid van com munistisch georiënteerde ministers en dat het gehele klimaat van Kon go dat is van een pre-revolutionaire sfeer aan de vooravond van een dictatuur". „Wij vergeten niet, dat de Ver enigde Staten leven in een verkie zingsatmosfeer, waarin ongeveer vijftien miljoen negers hun stem gaan uitbrengen. Maar de gehele Belgische openbare mening zal de houding van de Amerikaanse rege ring pijnlijk betreuren". „De heilloze Loemoemba is als een grote meneer ontvangen", schrijft „La Libre Belgique". Het blad noemt de ontvangst een „klap in het gezicht van België". Het wijdt „deze walgelijke tragi-come- die" aan de Belgische regering, die een „onbegrijpelijk zwijgen" heeft bewaard en er niet toe is overge gaan „deze bedrieger te ontmaske ren". BOODSCHAP VAN HOESSEIN De Perzische erkenning van Israël AMMAN, 28-7. Koning Hoessein van Jordanië heeft de sjah van Perzië een speciale boodschap ge zonden, waarin hij hem verzoekt de Perzische erkenning van Israël op te schorten. Donderdag werd te Amman ver nomen dat de Arabische staten een gemeenschappelijke actie overwe gen, indien Perzië zijn erkenning van Israël niet teniet doet. De le den van de Arabische Liga zouden in dat geval mogelijk de diploma tieke betrekkingen met Perzië ver breken. Jordanië wil nu Perzië in de gelegenheid stellen zijn stand punt te wijzigen, voordat een der gelijke stap wordt gedaan. TONEEL EN FILM Concertzaal-weekeinde-programma brengt komische film „WESTERN" ALS TWEEDE FILM Het Concertzaal-filmprogramma van deze week begint met de ko mische geschiedenis „Geisha Boy", met Jerry Lewis en Marie McDo nald. Jerry voert ditmaal zijn dwaasheid ten top in het land van de Rijzende Zon in een krea- tie als goochelaar. Moeilijkheden komen er direkt al tijdens de vliegtocht van de revue-troep naar Japan, waar de artisten een toer- nee gaan maken voor de soldaten. Bij het gezelschap bevindt zich ook Jerry, die enorm onhandig is, Jer ry is echter niet alleen onhandig maar heeft een gevoelig hart. In Tokio aangekomen gelukt het hem zelfs een Japans jongetje, dat er zeer droevig aan toe is, te laten lachen. Er groeit een grote gene genheid tussen het ouderloze jon getje en Jerry. Bij zijn terugkomst in New York blijkt het knaapje zich zelfs in zijn koffer te hebben verstopt. Het jongetje, Mitsuo, wordt door de autoriteiten teruggestuurd maar bemerkt in Tokio dat Jerry nu op zijn beurt als blinde passagier is meegereisd. Er volgt een vrolijk weerzien en de film heeft dus een aardig happy-end. Ook aan roman tiek ontbreekt het niet in deze vrolijke vakantiefilm. Als twede film is deze week te zien „Bloed in de prairie" met o.a. Henry Fonda en Anthony Perkins, een goede western. Wij zien in deze geschiedenis de verrichtingen van Morg Hickman, die vroeger sheriff is geweest maar door be paalde ervaringen daar zijn be komst van heeft gekregen. Hij heeft er nu zijn beroep van ge maakt om jacht te maken op door de wet vogelvrij verklaarden, ten einde de op hun hoofd gestelde losprijs te kunnen incasseren. Dit gegeven werd in deze film boeiend uitgewerkt en biedt hierdoor volop aan de liefhebbers van actie en spanning. „De vierkante rekruut" In hotel bioscoop Bom te Haam stede gaat deze week „De vierkante rekruut", met Honor Blackman en Norman Wisdom. We zien het op merkelijke verhaal van Norman Pitkin, een onverschrokken krijger en een buitengewoon soldaat, die echter zijn militaire training begint als een norse, stuntelige soldaat- in-dop en die zich dan in zeer korte tijd ontpopt tot een beroeps militair van grote bekwaamheid. „De vierkane rekruut" brengt sol daat Norman zoals hij werkelijk was en geeft dus volop gelegenheid tot hartelijk lachen. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel I Voorspoedige korfbalcompetitie Wat doet „Zeemeeuw?" Kostbare overwinning voor Unitas. «Indeling K.N.V.B.-zuid I KORFBAL. Bijna over de gehele linie gaai het dit seizoen wel bij zonder voorspoedig met de korfbal competitie van de SDKB. In de le klas kan zelfs zaterdagavond de competitie worden afgesloten hoe wel de mogelijkheid nog bestaat dat voor de bezetting van de laat ste plaats het spelen van een be slissingswedstrijd noodzakelijk zal worden. De twee candidaten voor deze plaats, WIK en Brouwersha ven, gaan te Kerkwerve de strijd met elkaar aanbinden. WIK, dat één punt voorsprong heeft, heeft het terreinvoordeel en gezien de re sultaten en het vertoonde spel in de laatste wedstrijden geven wij de groen-witten de beste kansen om de dans te ontspringen. Kampioen Burgh krijgt in de Westhoek be zoek van het onttroonde DSS. De Nieuwerkerkers zullen in deze ont moeting ongetwijfeld hun huid zo duur mogelijk verkopen, maar toch geloven wij niet dat zij er in zullen slagen de puntjes mee naar huis te nemen. Zeemeeuwen gaat met uit stekende papieren te Noordwelle de strijd aanbinden met Velo/Dosko. Door zelf te winnen en een neder laag van DSS zou Zeemeeuwen er nog in kunnen slagen beslag te leg gen op de 2e plaats van de rang lijst. In de 2e klas werden deze week reeds een tweetal wedstrij den gespeeld. Maandagavond slaag de Velo/Dosko II er in, door Zwa luwen op eigen terrein met 3-1 te kloppen, haar derde achtereenvol gende overwinning te behalen. Woensdagavond kwam Velo/Dosko II weer in het veld maar nu zagen zij zich te Serooskerke met 2-1 door Unitas geklopt. Door deze kleine maar kostbare overwinning blijven de Zierikzeeënaars hun kans om bij de bovenste drie te eindigen behouden al dient het hierbij de resultaten van de andere rivalen in de nog resterende wed strijden af te wachten. Door zater dag van DES te winnen kan Burgh II gelijk komen in puntenaantal met het leidende NOAD. Hierbij dient er echter wel rekening mee te worden gehouden dat Burgh II dan is uitgespeeld, terwijl NOAD nog één wedstrijd voor de boeg heeft. In de 3e klas besloot kampi oen Burgh III maandagavond de competitie met een 5-2 overwinning op MEVO II. Hedenavond komen de reserves van de oranjehemden te Noordwelle in het veld tegen Velo/Dosko III, waarbij wij hen de beste kansen geven op de winst. VOETBAL. Deze week is door de KNVB de indeling bekend gemaakt van het district Zuid I. Zierïkzee is ingedeeld in de 3e klas D waar we als nieuwe gezichten zien het gepromoveerde Kaaise Boys en het uit de 2e klas gedegradeerde BSC. De volledige indeling is als volgt: Zierikzee, Axel, BSC, CornBoys, Hontenisse, METO, ODIO, Kaaise Boys, RCS, RKFC, Zeelandia en Zeeland Sport. In de 4e klas G zijn Renesse en het gepromoveerde Burgh ingedeeld. Als oude bekende is het uit de 3e klas gedegradeerde Halsteren hier terug gekomen ter wijl Vosmeer, dat uit de afd. Bra bant is gepromoveerd, zich als nieuweling komt melden. De vol ledige indeling is: Burgh, Renesse, Cluzona, Grenswachters, Halsteren, Nieuw Borgvliet, Noordhoek, NSV, Oude Molen, De Schutters en Vos meer. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GIETHOORN. In het Diacones- senhuis te Meppel is op 47-jarige leeftijd overleden de heer Johan nes Wardenier, die 24 jaar geleden wereldbekendheid kreeg als uit vinder van de zogenaamde brand- stofloze motor. IJMUODEN. Het twee en een halfjarig jongetje Leendert Plug te IJmuiden is verdronken in de vij ver voor het cultureel gebouw aan het Moerbergplantsoen. AMSTERDAM. Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft ter gelegenheid van het wereldjaar voor de gees telijke volksgezondheid aan de let terkundigen G. van de Walcheren (Utrecht) en M. Revis (Amsterdam) opdracht gegeven tot het schrijven van een roman, waarvan de in houd betrekking heeft op de pro bleemstelling op het terrein van de geestelijke volksgezondheid. De beide letterkundigen hebben de opdracht aanvaard. 's-GRAVENHAGE. Zes Neder landers, die per auto door Duits land reisden, zijn min of meer ern stig gewond geraakt bij een bot sing van hun wagen met een uit de tegengestelde richting komende Duitse vrachtwagen, waarvan de twee inzittenden ook gewond raak ten. Ingezonden mededeling BIN NENVERINGBED HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED Het verborgen tegoed „Hoe groot is uw goed, dat Gij hebt weggelegd voor wie U vrezen". Ps. 31 20a. Ieder mens wordt gekenmerkt door zijn geesteshouding. De geesteshouding of de menta liteit wordt weer beheerst door de verhouding waarin de mens staat tot God, tot de medemens en tot zichzelf. Wil ik zuiver en evenwichtig staan tegenover mijzelf, dan zal ik ergens een houvast moeten hebben, dan zal ik over een fonds van krachten moeten beschikken waar door ik niet wankelend voortstrom pel, maar rechtop ga en stevig doel bewust in dit leven staan kan. Wil ik recht staan tegenover mijn medemens, ook dan moet ik over een fonds van krachten be schikken, waardoor het mij moge lijk is mijn dienst als naaste te vervullen. Wil ik recht staan tegenover God, ook dan is het noodzakelijk de bron te ontdekken waardoor het mij mo gelijk is een vorm te vinden waar door ik contact heb met Hem, Die mij een plaats in dit bestaan heeft gegeven. Door al deze factoren bij elkaar wordt mijn mentaliteit beheerst. Ze horen zó dicht bij elkaar, dat zodra ik een mankement ontdek in één van die verhoudingen, ik er zeker van kan zijn, dat het over de hele linie scheef zit. De vraag is nu: waar vind ik die bron en over welk fonds van krachten gaat het hier? Het belang van een dergelijk te goed is duidelijk, daar ieder zich langzamerhand wel bewust wordt, dat hij niet teren kan op het kapi taal, waarover hij toevallig be schikt. De bijbel spreekt nadrukkelijk over een dergelijk noodzakelijk te goed. Ik denk in dit verband aan een uitspraak van de Here Jezus: het Koninkrijk der hemelen is ge lijk een schat, verborgen in een ak ker, een mens ontdekt die schat, houdt dit verborgen en in zijn blijdschap gaat hij heen, verkoopt al wat hij heeft en koopt die akker. En in onze psalm staat het zo uitgedrukt, dat de Here een fonds, een tegoed in reserve houdt voor mensen, die vertrouwen in Hem stellen. Dit is een in veel opzichten ver borgen tegoed. Maar er zijn duidelijke aanwij zingen, dat het terdege bestaat en ook dat het reeds mogelijk is er gebruik van te maken. De dichter is er reeds verrukt van, door zijn uitroep: hoe groot is het goed! De bedoeling van de bijbel als openbaring is ons attent te maken op deze verborgen schat, waarvan door de verschijning van de Here Jezus reeds veel tevoorschijn is ge komen en waarvan een nog duide lijker onthulling staat te wachten. Voor wie? Voor hen, die de Here vrezen, dat is voor hen, die vertrouwen stellen in de Here en Zijn tegoed. Hier ligt de bron gereed voor on ze geesteshouding. Ik denk niet, dat we deze al uit geput hebben. Zijn we er al mee begonnen? Z. Y. J. T. PREDIKBEURTEN voor zondag 31 juli 1960 Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds Boer. Gasthuiskerk: 9.30 uur ds Assendorp, 7 uur ds Boer. Kerk werve: 2.30 uur vicaris Schoneveld. Serooskerke: 10 uur ds Groot. Burgh: 9 uur jeugddienst, 10 uur ds Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds van Roon, Ermelo. Renesse: 9 uur dr Bolkestein, Zeist, 10.15 uur ds van Liere (H. Doop). Noord welle: 7 uur ds van Liere. Eikerzee 10 uur ds v. .d Ban. Brouwersha ven: 10 uur dr J. Sperna Weiland, Rotterdam. Zonnemaire: 10 uur ds Duvekot. Noordgouwe: 10 uur vi caris Schoneveld. Dreischor: 10 uur Duyvendak. Ouwerkerk: 11 uur ds Assendorp. Nieuwerkerk: 10 uur ds Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds A. de Haan, Abcoude. Sir- jansland: :10 uur leesdienst, 6.30 uur ds Duyvendak. Bruinisse: 10 en 5 uur ds G. Gerbrandy, U- trecht. St Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds van Dieren. Lutherse kerk Geen dienst. Gereformeerde kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds Tiemers- ma. Haamstede: 9, 10.30 en 17.00 uur ds Boerma. Renesse: 19.30uur Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwersha ven: 10 en 2.30 uur godsdienst oefening. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds W. v. d. Zwaan, Amers foort. Oosterland: 10 en 3 uur ds P. de Feijter, Nieuw-Lekkerland. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Wiele- maker. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds Haverkamp. Gereformeerde kerken (vrftgem.) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds Keizer. Haamstede: 7 uur ds Kei zer uit Brouwershaven (in de Chr. Ger. kerk). Chr. Gereformeerde kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds P. Dijk stra, em.-pred. Klundert. Haamste de: 10 uur leesdienst, 3 uur ds P. Dijkstra. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Sint Philips land: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Sint Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke kerk GODSDIENSTOEFENINGEN Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 en 10 uur; het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7 uur (of 7.15) en te 7.30 uur (of 8). Za terdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: Zondag de H.H. Mis sen te 7.30, 8.45 en 10 uur. In de week volgens aankondiging onder de zondagsdiensten. WAT BIEDT DE Het plusje met de pluimen ver huist deze week naar de bijzonder gezellige presentatie van „Claudia en David". Wij hebben veel waar dering voor Willy van Hemerts te levisiebewerking van dit amusante boek, dat zich feitelijk niet zo ge makkelijk leende voor het toneel. Hij heeft met de enkele grepen uit het veelomvattende werk toch een logisch verhaal weten op te bou wen, waarin Kitty Jansen en Will van Seist onpeloo/ltjk natuurlijk hun speelse gang gingen en waarin vooral Conny Stuart en Jeanne Verstraete (meer nog dan Dora Paulsen) uitblonken resp. als mo dehuishoudster en gewone huis houdster. Er was veel werk ge maakt van decors en (ontelbare) re- quisieten. Jammer, dat voor de jongensrol geen groter talent kcm worden gevonden. Het minnetje gaat met ons mis prijzen naar de bedroevende beel den uit Salzburg. Wij weten het, de dirigent-dictator heeft deze gang van zaken gedicteerd. W\j vragen ons af, of de Oostenrijkers het zélf nu allemaal zullen slikken. UIT OF THUIS? Zaterdag voor het eerst een wa genspel, met alle charmes van dien. Deze beroemde „Klucht van de koe" van Bredroo wordt ge volgd door de maandelijkse zater dagavondakkoorden m.m.v. Teddy en Henk Scholten, the 4 Gibson girls, Allan Bruce e.a. Daarna Hitchcock's Loodgieterskarwei. Zondag een nieuwe oogst jonge talenten, waaronder The Ever greens en een Limburgs folkloris tisch kwartet met het oude instru ment, de bandonika. Tot slot de show van Gene Kelly. Als u niet van opera's houdt kunt u maandag, dinsdag en woens dag gerust uit logeren gaan bij mensen zonder t.v. Donderdag moogt u proberen Henk van Ulsen en Shireen Strooker te begrijpen in een enigszins experimenteel drama „Het huis" van Sybren Polet. Dit stuk brengt ons een levensroman als versnelde film. Vrijdag kunt u dank zij een tele-recording Cata- rine Va lente nog eens terugzien en het vervolg aanschouwen van „The four just men" op hun avontuur lijk pad. En zaterdag over een week kunt u de AVRO aantreffen in Scheveningens etablissementen rondom het Gevers Deynootplein, waar o.m. een Afrikaans ballet, het Delfts studentencabaret, Frans Poptie en Corrie Brokken (mét Milord) optreden. K.L.M.-straal- vliegtuigen uaar Azië SCHIPHOL. De DC-8 straalma- chines van de K.L.M. zullen nog dit jaar in gebruik worden geno men op de routes naar het Verre Oosten en Australië. Midden ok tober krijgt Tokio via de zuidelijke route een DC-8 verbinding met Amsterdam en begin november Singapore. Tenslotte zullen deze straal vliegtuigen midden november naar Biak in Nieuw-Guinea en Sydney in Australië gaan vliegen. Schietpartij tussen Russen en Turken ISTANBUL, 28-7. Donderdag is te Istanbul vernomen dat Turkse en Russische grenswachten dins dagavond jl. nabij de oost-Turkse grensplaats Savsat ongeveer twee uur lang schoten hebben uitgewis seld. Hierbij zijn geen slachtoffers gevallen. Turkse grenswachten zagen van af Russisch gebied vijf personen naderen. Zij vroegen om het wacht, woord, doch de betrokkenen ant woordden niet. Hierop begon men aan beide zijden te schieten. Dit is het eerste grensincident sinds de val van de regering Men- deres en het aan de macht komen van het door generaal Gursel ge leide militaire Turkse bewind. De regering-Gursel is door de Sowjet- Unie erkend. AMSTERDAM. In de Augustana- kerk in Amsterdam-west wordt vrijdagavond een kerkmuziekavond gehouden van oude en hedendaag se kerkmuziek. Het programma wordt verzorgd door deelnemers aan de internationale werkweek voor kerkmuziek, die deze week op het Luthers buitencentrum in Ben- nekom wordt gehouden. De leiding van deze muziekavond berust bij Willem Mudde en Meti Smit Duy- zentkunst. ROTTERDAM. Getrokken door de sleepboot „Witte Zee" van L. Smit en Co.'s internationale sleep dienst, is de graanelevator 28 de Nieuwe Waterweg binnengekomen, de laatste van een serie van vier, die gebouwd werd door Verschure en Co.'s scheepswerf en machine fabriek N.V. te Amsterdam voor de Graan Elevator Mij. N.V. te Rot terdam. De capaciteit bedraagt meer dan 400 ton per uur. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER FEUILLETON door HANOL SPOOR „Je moet niet denken, dat ik naar dat tehuis ga", snauwde ze hem toe. „Maar dat moet je juist wel doen. De eerste reden mag ik niet zeg gen, maar de tweede reden is, dat je voor je hele leven geborgen bent. Je zult in de brief waarschijn lijk wel lezen, dat mijnheer Ver- waayen bang was, dat je een legaat in geld, toch onmiddellijk weer zou weggeven. Er kan een slechte tijd komen en dan heb je toch onder dak en voedsel". „Dat hebben kettinghonden ook", zei ze onredelijk, met de behoefte om hem te kwetsen. Ze zag hem even met een pijnlijk gezicht zijn ogen sluiten. Gek, dat dit gezicht haar, ondanks alles, toch dierbaar was. Waarom kon ze hem, na een dergelijk optreden niet haten? Waarom maakte hij de be lediging niet goed, door haar nu te vragen zijn vrouw te worden? Ook na de zestigjarige leeftijd kon je het elkaar nog jaren gezellig ma ken. Had hij misschien net als Henk gehoopt, dat ook zij een grote som geld zou erven? Waren daarop zijn plannen gebouwd? Ze had voortdu rend medelijden géhad met Henny en nu was haar de situatie precies eender. Of nee, eigenlijk was het niet te vergelijken. Henny had nog een heel leven voorzich, en zij was in eider geval al over de helft. Voor haar was iedere dag kostbaar. Nu verknoeide ze er één van, door ru zie te maken met een vriend, die haar anders meer dan dierbaar was. Maar haar geest was geschokt en het onvoorwaardelijk vertrouwen verbroken. Waarom nog langer dat doelloos gepraat? „Voorlopig zal ik er naar toe gaan", zei ze, wat zachter gestemd. „Dit huis moet immers leeg?" „Ja, doe dat", zei hij kennelijk ten zeerste opgelucht. „Je zult eens zien, wat een gezellige kamers daar zijn. Eén van die kamers kun je voortaan je eigendom noemen". Hij zegt niets, niets daarover, drensde het door haar hoofd heen. Dan richtte zij zich fier op en zon der haar hand uit te steken, met een hooghartige hoofdknik, die ze vroeger van de familie zo veroor deelde, verliet ze de kamer. Notaris Greedel keek haar met een ongelukkig gezicht na. Het is dat er zoveel op het spel staat, oompje Verwaayen, maar zo iets hoop ik van mijn leven nooit meer mee te maken. Wat een flinkerd is die Koosje toch. Waarom was hij toch zo dom ge weest, om al die jaren te blijven wachten? Vreemd was het eigenlijk gegaan. Oompje Verwaayen, tel kens ziek en toch weer beter wor dend. Hij was daar, ondanks het uitstel steeds opnieuw van zijn ver bintenis met juffrouw Koosje, toch iedere keer weer verheugd om ge weest. En nu die laatste vreemde wens, die oom Verwaayen, als een echte schaakmeester lang en ern stig overdacht had. Na vele en moeizame gesprekken had hij zich laten overhalen, het standpunt van zijn oom te delen. Nu zou hij er heel wat voor over hebben, aan geen belofte te zijn gebonden. Een jaar van zijn leven moest hij offe ren om het ideaal van zijn oude vriend te helpen verwezenlijken. Ja, na twintig jaar wachten, was één jaar niet zo lang, maar wie weet hoe juffrouw Koosje in dat jaar zou reageren. Tot nu toe ging alles volgens plan, maar er hoefde maar één ver keerd idee bij haar post te vatten en alles zou mis lopen. Stel je voor. dat ze een of ander mooi aanbod zou krijgen, waardoor ze uit het stadje verdween. Hij moest er niet aan denken. Wat een temprerament toch weer, toen hij het testament voorlas. Met een zekere geamuseerdheid dacht hij aan de duidelijke ontstel tenis van de familie, toen juffrouw Koosje hem uit het diepst van haar hart, het woordje „idioot" toeriep. Ja*, een leven met juffrouw Koosje zou dagelijks voor verrassingen zorgen. Juist om hun tegengesteld karakter zouden ze elkaar prach tig aanvullen. Als echter oompje Verwaayen zijn zin kreeg, zou er toch geen rustig leven voor hen zijn weggelegd, ondanks een leeftijd dat je dat eigenlijk wel toekwam. Zijn gedachten sloegen over naar Henny, die op zijn kantoor een zeer gewaardeerde kracht was. Al zijn aandacht zou hij de eerste tijd voor haar nodig hebben. Hemiy zou zich dubbel eenzaam voelen, nu Henk zo duidelijk had laten blijken, waarom hij Henny als zijn aan staande vrouw had verkozen. Hét beste zou zijn, als Henk naar een andere betrekking zou uitzien. Dat zou het voor Henny minder pijn lijk maken. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 9