Zierikzee uitgangspunt zeilwedstrijd Kon. Roei Zeilvereniging „De Maas" Voor Haringvlietbrug reikten Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland elkaar de hand Ma rianne STAD EN PROVINCIE Hoogwaterstanden Historische gebeurtenis te Middelharnis Jaren oud plan kreeg eindelijk perspektief Van een speciale verslaggever) MIDDELHARNIS, 25-7. Op een zomerdag in 1936 hielden een klein aantal vooruitstrevende inwoners van Goeiee-Overflakkee een ver gadering in een cafézaal met als enige agendapunt: plan voor het verkrijgen van een brug Thans, vier en twintig jaar later, staat vast dat die brug er komt. Een paar weken geleden zijn de financiële overeenkomsten afgesloten, gister middag - maandag vergaderden alle afgevaardigden en commissa rissen van de gemeenten van Goe ree-Overflakkee en Schouwen- Duiveland in de fraaie aula van de technische school te Middelharnis ter vaststelling van de statuten van de N.V. Brugverbinding Haring vliet. Tussen die twee bijeenkom sten lag bijna een kwart eeuw van Initiatieven, plannen, teleurstellin gen en hoop Het verschil was groot niet alleen wat sfeer, maar bovenal wat het resultaat betrof. Eén man was er, die in 1936 optrad als pro motor van de brug en die dat nu nog doet en die beide vergaderin gen heeft meegemaakt, de heer P. D. Sieling te Melissant, wiens ver dienstelijk werken voor de brug al in zoverre "erkenning heeft verwor ven, dat hij kan optreden als pre sident van de NV. Begrijpelijk dat de heer Sieling van grote voldoe ning gewaagde. De statuten werden de vergade ring voorgelezen door notaris mr. J. M. Hempenius, te Middelharnis, onveranderd vastgesteld en daarop door deze notaris verleden Zij wer den bekrachtigd met de handteke ningen van de gedelegeerd-commis sarissen en de directeur van de N.V. de heer J. Knape, gemeentesecre taris van Sommelsdijk. Tot gisteren waren alleen de ge meenten van Goeree-Overflakkee met afgevaardigden en commissa rissen in de N V. vertegenwoordigd. Door het toetreden van de gemsen ten op Schouwen-Duiveland moes ten ook deze hun vertegenwoordi gers aanwijzen en ook dat geschied de in deze bijeenkomst. De Schouwen-Duivelandse commissarissen Benoemd werden tot commissaris de heren H. van de Linde, burge meester van Bruinisse; J L. van Leeuwen, burgemeester van Brou wershaven; Jhr. A. van Citters, burgemeester van Burgh; J. Pad mos, wethouder van Duivendijke; A H. Vermeulen, burgemsester van Dreischor; C. Padmos, loco-burge meester van EikerzeeJ. M. Dale bout, loco-burg. van Ellemeet; Jhr. R J. H. Q. Röell, bu gemeester van Haamstede; S Francke, burg.mees ter van Kerkwerve; S. Overbeeke, wethouder van Nieuwerkerk; N. A. van Wijk, burgemeester van Noord- gouwe; A. P Akkerdaas, wethou der van Noordw.lle; S. W. A. Lau- rense, bu gemeester van Ooster- land; J. Romeijn, burgemeester van Ouwerkerk; mr. G. F. Lunsingh Tonckens, burgemeester van Re- nesse; J. Klompe, wnd burgemees ter van Ssrooskerke; mr F. Th. Dijckmeester, burgemeester van Zie. ikzee en J. L van Leeuwen, wnd. burgemeester van Zonne- maire. Tot gedelegeerd commissarissen wezen deze benoemden aan de he ren C. H. van de Linde, mr. Lun singh Tonckens en mr. F. Th. Dijck meester. De voorgeschiedenis In het verdere van deze bijeen komst heeft president-commissaris Sieling een exposé gegeven van de voorgeschiedenis van de brug daar bij o.a. releverend, dat hij in de dertiger jaren al een uitgewerkt plan voor een kabelbaan - voor autovervoer (60 ct. per overtocht!) en personen (20 cent!) ter tafel ge bracht heeft Tot 1951 zijn alle plannen op sleeptouw gehouden, waarna van ministeriële zijde de mededeling kwam, dat Flakkee niet op een brug mocht rekenen Toen heeft de streek gezegd: dan doen wij het zelf. De N.V. is toen opge richt. Door de ramp en het Delta plan openden zich nieuwe gezichts punten, maar vorig jaar kwam vast te staan, dat de brug er - zo die van het Rijk moest komen - er pas in 1968 kon liggen. Toen heeft men op Flakkee an dermaal gezegd; „dan zelf doen". En dat zal nu gebeuren. Spr. ver trouwde dat de brug klaar zal zijn als in 1964 de dam tussen Flakkee en Schouwen voor verkeer open gaat en zijn voldoening uitte de heer Sieling met de woorden: „Hoe zwaarder de strijd, des te schoner de overwinning". Dank betuigde spr. aan de gemeentebesturen en Marianne is over charmant. Dat wisten we al, maar men moet niet te doen krijgen met de oppasman- nen van Marianne, want heus ze blijven wel Gallisch correct, maar ze willen nog meer weten dan het naadje van de kous. Toen twee auto's, een Nederlandse en een Bel gische ergens in de buurt van Col- mar elkaar een daverende klapzoen hadden gegeven en de zaak in dig- gels lag, kwamen ze aanrijden met een blauwe politiejeep. De oppas- mannen begonnen razend snel Frans te praten, haalden meetlinten en fototoestellen voor de dag, be keken de auto's, maakten schetsen op geelwitte boekjes, penden er lustig op los als schooljongens en zeiden toen - al wijzend - „vous et vous et vousenfin tot zeven keer toe. Dat betekende dat zeven mensen naar het politiebureau moesten. Eilandman zag donzige wolken drijven boven de bergen van de Vogezen en hij had geen trek in 'n politiebureau, waarin 50 jaar lang een verfpot en een kwast onbekende attributen zijn geweest, maar er hielp geen lieve vadertje of moedertje aan. Marianne's op- pasmannen zijn rasschrijvers. Ieder woord schreven ze op en ze lazen daarna plechtig, hun Racine-proza voor. Ze vroegen of het zo goed. was en eerst wil men dan nog wel wat protesteren, want het was niet al tijd (helemaal) goed, maar soit. Het begon allemaal om een uur of elf 's morgens en rond vier uur probeer je dan voorzichtig tegen de oppasmannen te zeggen, dat je ook nog weer wel eens een keer naar je eigen land terug wil. Een breed lachende postcommandant had daar alle begrip voormaar hij excuseerde zich met de medede ling: „Oui, maar we hebben toch de verklaringen nodig". Rond zes uur waren de mannen nog niet uit geschreven. Om zeven uur lag alles praktisch op apegapen, maar de mannen schreven door. Het werd acht uur 's avonds, toen alle papie ren waren ingevuld, alle „declara tions" in een dik boek waren inge schreven alles was voorgelezen, de pennende oppasmannen van Ma rianne zich het pure zweet van het voorhoofd wisten. Maar - dit nog even tussen haak jes - we zijn als vrienden geschei den. Die dag praten en pogen supe rieur Frans te produceren, had de harten week gemaakt. De comman dant zei nog, dat hij nu echt alle déclarations had Hij schudde ons lang en warm de hand en we wag gelden naar buiten, rillerig en hon gerig. De avondzon strooide goud over de Vogezen, dat was de enige menselijke troost op dat moment. De oppasmannen bleven nog na schrijven, maar we prevelden niet zonder enig sarcasme: „Bonjour, monsieur le commandant"! EILANDMAN. Extra veerdiensten naar Zierikzee Van de zijde van het provinciaal bestuur wordt er op gewezen dat in de maanden juli en augustus op werkdagen extra vaarten worden gemaakt op de veerdienst Katse- veer-Zierikzee. Men heeft de in druk dat de verruiming van het ZIERIKZEE, 25-7. Op de maandag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad, heeft de voor zitter, burgemeester mr. F. Th. Dyckmeester, medegedeeld dat 0 woensdag 27 juli a s. weer eèn aantal vaarten tot dusver aan de groep Zierikzeese scholieren voor de bevolking van Schouwen-Dui veland voor de steun, die deze in het laatste jaar aan het Flakkeese streven hebben gegeven en hij vertrouwde, dat beide eilanden spoedig een onverbrekelijk geheel zullen vormen „Wel zullen wij bruggeld moeten betalen, maar wij verkrijgen de brug, terwijl over vele andere verbindingen in het land nog steeds geen beslissing is gevallen", aldus besloot de heer Sieling. De voorzitter van de Stichting ,De Flakkeese Gemeenschap', bur gemeester P. W. Hordijk, gewaagde eveneens van een uiterst plezierige samenwerking met Schouwen-Dui veland en spoorde er toe aan, dat de twee eilandbsvolkingen in vele opzichten zullen gaan samenwer ken, voor de volksgezondheid, voor behoud van het agrarisch karak ter, voor het verkrijgen van meer werkgelegenheid, enz. enz. Spr. hoopte, dat de eilanden een groe ne plaats zullen blijven in het druk bevolkte westen en daarbij hun streekeigene zullen bewaren. Stem van Schouwen-Duiveland De burgemeester van Zierikzee, mr. Dijckmeester, wenste in de eerste plaats de president-commis saris geluk nu het afgeronde deel van de brug bereikt wordt. Merk waardig noemde deze spr. het, dat door het Deltaplan het eiland Schouwen-Duiveland in de brug- plannen is gaan meespelen. Op Schouwen-Duiveland is men onder j ZIERIKZEE Prijzen voor Lt-s.-leerlingen De volgende excellerende leer lingen van de l.t.s. behaalden hun diploma met lof en kregen een boek als prijs aangeboden: Ajd. Timmeren: R J Aarnoudse, C Stouten. Afd. Schilderen: J. M. Hart, G. A. Kristalijn, D. C. de Vries. Afd. Autoherstellen: J. C van Dienst. Te 's-Gravenhage slaagde voor de Nijverheidsakte NJ, de heer C. Veling, leraar aan de Lagere Tech nische School te Zierikzee. Te Goes slaagde voor de ba sisopleiding voor de N.O.-akte de heer H. P. van Aken, tijdelijk le raar aan de Technische Lagere School te Zierikzee. Vergadering Vleeskeuringsdienst Op donderdag 28 juli wordt ten stadhuize van Zierikzee een ver gadering gehouden van de Vlees keuringsdienst. Op de agenda staan o.m. vermeld de reorganisatie van de dienst en een voorstel inzake de bouw van een noodslachtge- bouw. BRUINISSE Volkswagenbusje verongelukt Toen vrijdagavond de gebruike lijke file auto's van de veerboot „Krammer" in de richting Zierik zee reed, wilde de heer J. K. uit Zierikzee met zijn volkswagenbusje van de aannemersfirma van den Heuvel, een auto van de firma Zeelandia uit Zierikzee passeren. Toen hij ongeveer gelijk op met deze wagen was gekomen, bemerk te de heer K. een in volle vaart na derende tegenligger. Om een aan rijding te voorkomen moest hij De heer C. Jumelet te Brui nisse, In tabak- en sigarenhandel, behaalde dezer dagen het vakdi ploma voor de kleinhandel in voor het gebruik bereide tabak. Geslaagd concert „Con Amore" De muzikale uitvoering door het muziekcorps „Con Amore" uit Noordgouwe, zaterdag op de tent te Bruinisse gegeven, trok even als de vorige zomeravondconcerten die thans regelmatig worden gege ven, grote belangstelling. Reeds de entree in het dorp, toen de Noord gouwenaars in hun keurige uni formen, voorafgegaan door de drumband van „Nu met Hope", de gemeente kwamen ingemarcheerd, was een mooi gezicht. Maar naast het gezicht kreeg ook het oor een goede beurt, de muzikale nummers werden uitstekend ten gehore ge bracht. De drumband van „Nu met Hope" hield in de pauze de goede stemming er in, en toonde mooie staaltjes van wat men op dit ge bied kan verwachten. De heren Joh. den Herder en Joh. van 't Leven te Bruinisse slaagden voor hun middenstands diploma. Het examen werd gehou den te Bergen op Zoom, zij werden opgeleid door de heer J. C Spaans te Zierikzee. De heer Joh. van 't Leven was de beste van zijn groep. Hij slaagde met lof en werd door de voorzitter van de examencom missie toegesproken. ZONNEMAIRE Vergadering gemeenteraad Op woensdag 27 juli a.s. wordt een vergadering gehouden van de gemeenteraad. (8 uur). de indruk gekomen van het Flak- zeer kort voor de vrachtauto van kees élan in deze zaak en men heeft zich daar geheel door laten meeslepen. De samenwerking tus sen de twee eilanden opent schit terende perspectieven en spr. noemde de besluiten van deze dag een grote gebeurtenis, zowel voor Goeree-Overflakkee als voor Schouwen-Duiveland. Zeelandia draaien, met het gevolg dat deze ondanks krachtig remmen I niet kon voorkomen dat de Volks- wagen in de berm werd gedrukt. Het Volkswagenbusje begon te slingeren en kantelde in de sloot, waarbij het zwaar werd bescha digd. De bestuurder kwam er met een klein wondje boven het oog af. Twee mannen verdronken AMSTERDAM, 23-7. Vrijdag- avond is door onbekende oorzaak de 64-jarige Zweedse matroos H. A. L. in de Houthaven te Amster dam van zijn schip, de „Storsfors" te water geraakt en verdronken. Vrijdagavond werd ook in het Buiten-IJ nabij het vuurtorenei land het lijk opgehaald van de 18- jarige G. V., die op 17 juli j.l. met Scho'ieren naac Hatfield Gemeenteraad dankbaar voor indnstrievestigirg aandacht van het publiek is ont gaan. De vertrek.ijden van de extra diensten uit Zierikzee zijn: 8 50 uur, 11.10 uur, 16.15 uur en 18.45 uur (de laatste niet op zaterdag) Bovendien is er op maandagen een boot om 3.25 uur. De ve; trektijden uit Kat- ;eveer zijn: 7.40 uur, 10.00 uur, 15.00 uur en 17.35 uur. De 44e vierdaagse van Nijmegen van start NIJMEGEN, 26-7. De 44e vier- daagse wandelmarsen van Nijme gen zijn dinsdagmorgen onder bij zonder gunstige weersomstandig heden begonnen. Om kwart voor vier al vertrok ken de „vijfenvijf!igers" terwijl de „dertigers" tot half negen de tijd hadden. Het was zonnig en niet te warm en de deelneemsters en deelnemers prezen zich gelukkig met de bewol king. Vooral het nogal schaduw loze parcours door de Betuwa zal daardoor heel wat aangenamer zijn Van de 13316 deelnemers, die in geschreven hadden hebben zich 1609 niet gemeld. Dinsdagmorgen verschenen nog eens 109 deelne mers niet aan de start, zoda» 11598 wandelaars en wandelaarsters op de eerste dag zijn vertrokken. Grote vraag naar mosselen De grote vraag naar mosselen, deed opnieuw weer een aantal kwekers uitvaren naar de Wadden zee om een kijkje op hun percelen te gaan nemen en wanneer mocht blijken, dat de mosselen aan de eisen van maat en gewicht voldoen, aan de levering te gaan deelnemen Natuurlijk wordt de aanvoer van de percelen bevorderd door het koele weer, dat de laatste weken, de zomer van 1960 kenmerkt. Vier Nederlandse meisjes en een jongeman uit Amsterdam zijn in het afgelopen weekeind bij de afdaling van de 1600 meter hoge Heuberg bij Walchsee in Tyrol, door mist, regen en duisternis overvalle.n, zodat zij verdwaalden. Een van de meisjes, de 20-jarige mej. A. B., is er met veel moeite in geslaagd het dal te bereiken en hulp te halen voor haar vier reis genoten op de berg. veertien dagen vertrekt naar de Engelse adoptiegemeente Hatfield. Eind augustus - zo deelde de voor zitter verder mede - vindt het uit gestelde bezoek plaats van een Hatfieldse delegatie, o.w. de bur gemeester, enkele raadsleden en de secretaris. Verder herinnerde de voorzitter aan 't komende weekeinde, waar in de Kon. Roei- en Zeilvereni ging De Maas" te Rotterdam de jaarlijkse zeilwedstrijden zal hou den, ditmaal echter met Zierikzee als uitgangspunt. Dat Zierikzee als uitgangspunt werd gekozen voor deze niet on vermaarde Wedstrijden, vindt zijn oorzaak in het feit dat Veere - voorheen uitgangspunt - niet meer voor dit doel geschikt is, in ver- I band met de uitvoering van het Diie-eilandenplan. „Dit is uiterma te spijtig voor Veere", aldus de voorzitter, „maar het is verheugend voor Zigrikzee dat „De Maas" nu onze stad als uitgangshaven ge bruikt". Mr. Dijckmeester bracht hierna het netelige punt ter sprake dat de waterspoitbeoefenaars nog altijd veel overlast ondervinden van de Zierikz:ese jeugd. Het komt zelfs voor dat met stenen naar de bootjes wordt gegooid, terwijl ook ander soortige overlast voorkomt De voorzitter vond dit een precaire zaak en hij wilde de ouders wel voorhouden, hun kinderen in gun stige zin te beïnvloeden wat dit be treft. Controle bepleit De heer Simmers wilde meer toe zicht hebben bij de scheepjes. In de Westhoek was het hem opgeval len dat er bv. bij alle kerkdiensten, voor de aanvang en bij het uitgaan, marechaussee aanwezig is. Hij be greep niet waarom er dan hier niet meer toezicht kan zijn aan de ha ven De vooi zitter wees op het druk politieprogramma en de schaarste aan personeel De heer v. d. Doel gevoelde iets voor inschakeling van de havenmeester en de wnd. haven meester. De heer Cashoek wees op de houding der ouders, die in geval van ingrijpen, doorgaans altijd par tij kiezen voor hun kinderen. Hij meende verder dat de houding van de jeugd voortvloeit uit dépit over het feit dat men aan het Luitje niet zwemmen mag, terwijl de touristen er wel zwemmen. De heer van der Schee merkte op dat de politie de laatste tijd zeer intensief controleert aan de Nieu we Haven. De voorzitter: „Ik ben blij dit te horen". De industrievestiging In deze vergadering kwam ver der ter sprake de industrievesti ging te Zierikzee, waarvoor de heer Simmers het college van b. en w.. inzonderheid burgemeester mr. Dyckmeester, onverbloemde hulde wi'de brengen Spr. achtte de voor genomen vestiging van betekenis voo" de gehele bevo'k^ng en inzon derheid voor de middenstand. De betekenis gaat zelfs uit boven Zierikzee. Een vestiging als thans te gebeuren staat, is van waarde voor geheel Schouwen-Duiveland. Inzonderheid is het van belang dat eiland-jeugd, geschoold op de L.T.S. straks in de nieuwe indu strie werk zal kunnen vinden. In antwoord op een desbetreffende vraag, deelde de voorzitter - in aansluiting hierop - mede dat de naam van de vestiging niet is me degedeeld aan de pers. Er is geen sprake van een „lek", waarop de heer Simmers eerder doelde. Pers informaties over de hoedanigheid van de nieuw te vestigen industrie zijn niet uit de bron van het ge meentebestuur afkomstig. Het industrieterrein De heer Simmers wees er verder op dat - na de genoemde vestiging - het industrieterrein zal zijn opge snoept en hij drong aan op maat regelen tot uitbreiding van de zijde van het college. De voorzitter deelde mede dat deze zaak de vol le aandacht heeft en het college ter zake dus diligent Is. Er bestaan - zo vernemen wij - reeds concrete plannen tot uitbreiding van het industrieterrein (Red.). De heer Goudriaan onderschreef ten volle de door de heer Simmers aan het college gebrachte hulde inzake de industrievestiging. Uit hoofde van zijn beroep was hij van een en ander reeds op de hoogte en gezien het vele voorbereidende werk, achtte hij de uitgesproken dank op zijn plaats. Ook deze spr. achtte de vestiging van grote bete kenis voor Schouwen-Duiveland. Ook de heer v. d. Doel sloot zich hierbij aan. Tijdens de vorige raadsvergadering is verzuimd aan de voldoening op spontane wijze uiting te geven, maar thans wilde ook hij het college dank brengen voor de initiatieven ter zake. De verdere agenda Bij de afwerking van de agenda werd een voorstel aangenomen tot verkoop van een kavel grond in Malta, waarop door de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten t.b. v. twee harer leden twee woningen zullen worden gebouwd. Het per ceel Ravenstraat 9 zal worden ge kocht van de heer W. Regoort. De kampeergelden zullen door de kampbeheerder bij vertrek uit het kamp door kampeerders worden geind. 'n Wijziging van de gemeen schappelijke I.Z.A.-regeling ging onder de hamer door. Idem een voorstel inzake de salarisnormen voor gemeentelijke vakleerkrach ten. Idem een wjjziging van de be zoldiging der vakonderwijzers per 1 januari 1959. Aan de heer M. de Bokx werd eer- vol ontslag verleend als districts opzichter bij de Centrale Dienst, i.v.m. zijn benoeming tot leraar aan de Technische School te Oost- burg. Een subsidieverzoek voor de reclasseringsarbeid van het Leger des Heils werd afgewezen. Zowel I „Pro Rege" als het Humanistisch i Thuisfront krijgen een jaarlijkse subsidie van f 50.-. Na uitgebracht rappor door de commissie, bij monde van de voorzitter de heer J. Rameijs en het antwoord van het college, ging de slotwijziging van de begroting 1959 onder de hamer door. Bij de rondvraag ves tigde de heer Cashoek nog op de aandacht op de onhoudbare toe stand van enkele panden in de Maarstraat. De voorzitter deelde mede dat een schrijven te rzake deze week is uitgegaan. MARKTBERICHTEN Veiling van 25 juli 1960. Aardappelen gr. f 15; Princesse- bonen f 34-35; Stamsnijbonen f 53; Tomaten A f 46-50, id. CC en C f 20-23, id. onges. f 30 35; Rabar ber f 15; Kroten f 6-7; Waspeen f 10; Rode kool f 9-10; Andijvie f 12-14; per 100 kg. Yellow f 19-50; id. val f 9-25; BMeauty of Bath f 30-40; Ooms- kinderpeer f 37-50; Ontario II f 170; Early Laxton f 150; per 100 kilogram Komkommers f 8-18; Netmeloe- nen f 49-116; Bloemkool f 16-45; Perziken f 11-28; per 100 stuks. Bospeen f 13-18, per 100 bos. Sclieepvaartberichten Kelletla, 25-7 van Takoradi naar Port Harcourt, 26-7 te Port Har- court Lelykerk, 23-7 van Rotterdam naar Antwerpen. Samarinda, 24-7 te Tacoma Vivipara, 25-7 te Algiers. Wonogiri, 24-7 te Amsterdam. Verwachting tot woensdagavond: Wisselend bewolkt Wisselend bewolkt en slechts een enkele verspreid voorkomende bui. Zwakke lot matige westelijke wind Weinig verandering in tempera tuur. 27 juli. Zon op 4.53, onder 20.38. Maan op 8.51, onder 22.05. 28 juli. Zon op 4.55, onder 20.37. Maan op 9.58, onder 22.29. Eerste kwartier: 31 juli te 13.39. ZIERIKZEE: 27 juli 5.41 v.m. 17.44 n.m. 28 juli 0.13 v.m. 18.15 n.m. BROUWERSHAVEN: 27 juli 28 juli 4.57 v.m. 5.29 v.m. 17.19 run. 17.52 n.m. Springtij: 26 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 26-7. Het K N.M.I. deelt mede: Een lagedrukgebied bij IJsland en een hogedrukgebied bij de Azoren houden boven de oceaan een westelijke luchtstroming in stand. Deze is op het ogenblik ech ter niet bijzonder krachtig. De sto ringen, die er in bewegen hebben niet veel te betekenen Het is der halve waarschijnlijk, dat er slechts een enkele verspreide bui zal voor komen. In de temperatuur komt weinig verandering. Het overgansgebied van de koele lucht in onze omgeving en de war- we kontinentale lucht bevindt zich boven oost-Europa. Er kamen daar talrijke onweersbuien voor, die plaatselijk veel regen hebben ge bracht. Ingezonden mededeling icht ruw* handan h*rit*lt d* huid gazinsflacon f 1,90 '•fkrijfbiêr bg i Wed. W. BOOT Noordstraat 43 - Haamstede vtêJWSV» taSMSfc. .rfSwSfc» STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Verschillende aanrijdingen Te Zierikzee vonden verschillen de aanrijdingen plaats. Zaterdag verleende de bromfietsbestuurder W. v. H. te Brouwershaven, ko mende uit het Vrijpoortje, geen voorrang aan een auto, bestuurd door C. J. v. W. te Nieuwerkerk, rijdende in de Hoge Molenstraat, richting Schuithaven. Een botsing was het gevolg. Beide voertuigen werden beschadigd. Zondagmiddag vond een botsing plaats op de hoek Beddeweeg-Ze- vengetij straat, tussen een auto, bestuurd door R. B. te Arnemuiden en een bromfiets, bestuurd door J. P. W. te Zierikzee. Ook deze bromfiets verleende geen voorrang Auto en bromfiets liepen schade op. Maandagavond reed de motorrij der L. P. B. te Zierikzee met vrij hoge snelheid op de Kadeweg. Hij wijdde even zijn aandacht aan zijn motor, denkende dat iets haperde en zag de hem tegemoet rijdende auto, bestuurd door C.L. v. S. te Schuddebeeurs te laat, als gevolg waarvan beide voertuigen met el kaar in botsing kwamen. De mo torijder kwam ten val en klaagde over pijn aan het linkerbeen. Hij werd per auto vervoerd naar dok ter Vleugels Schutter, die eerste hulp verleende. Auto en motor werden flink beschadigd. In alle gevallen maakte de politie proces verbaal op. BRUINISSE Cursusjaar kleuterschool afgesloten Te Bruinisse vond, onder grote belangstelling, de sluiting plaats van het cusrsusjaar van de kleu terschool. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze geopend door het schoolhoofd mevr. van Dijke. In een toespraak wees zij er op dat het niet langer verantwoord is, de jeugd in de zandbakken te laten spelen. Zij hoopte dat gedane toezegging tot reiniging der bak ken en het aanbrengen van nieuw zand, spoedig in vervulling zullen gaan. Hierna werd een poppen kastvoorstelling gegeven door het hoofdleidster en enkele andere onderwijskrachten. Gezongen en gedeklamcerde versjes lardeerden het geheel. Vier en veertig kinde ren verlaten de school, maar vier cn veertig andere kinderen komen in september weer naar school. Dezo week wordt nog school ge houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2