SARDINES 29 BADZEEP Albert Heiin RIJST 25 47 25 MAYONAISE HAVERMOUT Garage J. van der Wekken GELDERSE A maakt u het leven goedkoper! Gebraden Gehakt 70 Boterhamworst 79 Geslaagde eiudles prot. chr. landbouwhuishoudschool te Haamstede Opvoering van muzikaal sprookje Het was dinsdagmiddag voor de leerlingen van de Chr. Huishoud school een gewichtige, maar ook een feestelijke middag, bij de uit reiking van de diploma's. Bij afwezigheid van de nieuwe voorzitter, ds. L. Boer, opende ds. van Liere met gebed de vergade ring, na het lezen van een gedeelte uit Psalm 92. Spreker verwelkom de in het Ger. Jeugdgebouw met een hartelijk woord de talrijke aan wezigen en richtte zich tot de meisjes die de school gaan verla ten. Hij wenste hun geluk met het behaalde diploma en was er van overtuigd dat de kennis die de meisjes hebben opgedaan, van veel nut zal zijn in het verdere leven. Namens het bestuur dankte hij burgemeester Röell en wethouder M. den Boer voor hun komst. Namens de ouders van de leer lingen die de school verlaten, dank te mevr. van Citters-Bolomey de directrice, de leraressen en leraren voor het degelijk onderwijs dat hun dochters ontvingen. Daar de heer ter Haar Romeny verhinderd was de diploma's* uit te reiken, nam in opdracht van de Z. L.M. mej. A. v. d. Leeden zijn taak over. Dit was haar toevertrouwd, want na een keurige speech reikte zij op prettige en humoristische wijze de diploma's uit. Vele meisjes hadden prachtige cijfers op hun rapport, waaruit bleek dat er zeer goed was gewerkt, een voldoening voor het personeel. De geslaagden Voor de 2-jarige primaire cursus slaagden: Leny Bezuijen, Elizabeth van Citters, Lineke Hart, Sary v. d. Hulle, Angenita Jonker, Tineke Kloet, Joukje Leistra, Corrie van Oeveren, Ria Tuiten en Sjaan Zijta. Geslaagden van de cursus assis tente in de huishouding: Matty Ba- rendse, Ineke Bouwman (met lof), Gré Deurloo, Johanna van Dongen, Janny Frederiks (met lof), Gerdi Hanse (met lof), Janny v. d. Hoek, Gerry Krijger, Nella Landman (met lof) en Janny v. d. Panne. Het getuigschrift van de 2-jarige avondnaaicursus werd uitgereikt aan: Corrie Slager, Els Frederiks, Cato Hanson, Riet Wandel, Maatje Malipaard en Annie de Bruijne. De directrice, mej. M. G. J. Nieu- hoff, gaf een overzicht van het af gelopen jaar en bracht dank aan het bestuur van de Z.L.M. en het schoolbestuur voor de medewer king aan de oplossing van de vele problemen en eindigde met een har telijk woord van afscheid aan de meisjes die vertrokken. Muzikaal sprookje Na de pauze, waarin de door de leerlingen zelf klaargemaakte lek kernijen werden geserveerd, kwam de jeugd in actie. Onder leiding van de heer v. d. Waard werd door - enkele meisjes een muzikaal sprookje vertolkt. De muziek vertelt het verhaal, terwijl de meisjes de figuren uit het sprookje voorstellen. De vangst van de wolf was het hoogtepunt van het stukje. Vervolgens had de heer Ol- demans, leraar Engels, voor een aardige en leerzame attractie ge zorgd. Enkele leerlingen van zijn MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 19-7. Aanvoer 3527 stuks vee (weektotaal 5596), t.w.: 275 vette koeien en ossen; 816 stuks gebruiksvee; 980 vette kalveren; 158 graskalveren; 428 nuchtere kalve ren; 16 varkens; 54 lopers; 57 big gen; 79 paarden; 34 veulens; 607 schapen; 23 weidelammeren. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 2,90-3,20, f 2,55-2,75, f 2,45- 2,55; vette kalveren f 2,75-2,95, f 2,45-2,65, f 2,25-2,45; slachtpaar- den f 2,30-2,00-1,90. Prijzen per stuk: graskalveren f 440-360-260; nuchtere kalveren f 80-68-55; lopers f 77-70-60; big gen f 47-40-36; veulens f 450-350- 250; schapen f 110-90-70; lammeren f 90-65-55; kalf- en melkkoeien f 1260-1100-900; vare-koeien f 880- 780-670; vaarzen f 930-700-600; pin ken f 580-500-400. klasse hielden een theevisite waar in alleen Engels werd gesproken. Verrassend was het om te horen hoe gemakkelijk en vlot de meisjes onder elkaar in het Engels babbel den. Het programma zou niet com plet zijn zonder „modeshow". Mej. Schot, lerares naaivakken, had hier de leiding en met zichtbare voldoe ning werden de modellen bewon derd, die de meisjes zelf al gemaakt hadden voor zo weinig geld. Tus sen de bedrijven door werden aar dige liedjes gezongen met guitaar- begeleiding, afgewisseld met een voordracht. Aan het slot bracht ds. van Liere' dank aan allen die heb ben medegewerkt aan deze geslaag de middag en sloot de bijeenkomst met dankgebed. We vernemen verder dat het aan tal nieuwe leerlingen dat zich heeft aangemeld elk jaar hoger is. Voor de nieuwe cursus momenteel 34 leerlingen, vorig jaar 24. Een be wijs dat de school zich in een groei ende belangstelling in de Westhoek mag verheugen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen de benoeming tot vicaris te Dreischor: kand. G. T. H. Keiling, voor de tijd dat ds. G. H. Duyvendak dienst zal doen als le- gerpredikant, vanaf einde augustus aanstaande. Toegelaten tot de Evangeliebe diening: M. H. Boogert, Oosterland (Z.) en R. van der Kley, Rotterdam. Beroepbaar: kand. B. J. Wiege- raad, Montfoort. Benoemd tot vicaris te Kapelle (Z. Beveland): kand. J. Bezemer, Waalwijk. Beroepen te Altforst: kand. M. Janssen, Nieuwenhagen (L). Aangenomen' het beroep van de Gen. Synode als pred. voor buiten gewone werkz. voor de arbeid ten behoeve van de Morgenlandzending en als docent aan de Theologische afdeling van de universiteit te Bei roet: kand. E. M. Top, Wemeldinge. Bedankt voor Sint Pancras: G. van Noordennen, Berkel en Roden rijs; voor Wezep: H. K. van Win gerden, Harderwijk. Ger. Kerken Beroepen te Tzum: kand. J. Zijp, Delft. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Sint Jansklooster: A. J. Otter, kand. te Apeldoorn. ONDERWIJS Rijkskweekschool te Middelburg Bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse de leerlingen P. Holle- stelle te Haamstede, J. de Jonge te Brouwershaven, N. Krijnse Locker te Renesse, H. Viergever D.Cz. te Zierfkzee. Bevorderd van de 3e naar de '4e klasse: P. Dems te Zierikzee. Bekendmaking De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat op maandag 25 juli 1960, aanvangende te 20 uur, in de raadzaal ten stadhuize een open bare vergadering van de raad dier gemeente zal worden gehouden. 'Zierikzee, 21 juli 1960. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. Prinses Beatrix terug uit Genève SCHIPHOL, 20-7. Vanavond om zes uur is prinses Beatrix van haar achtdaagse privé bezoek aan Ge nève, met een lijntoestel van de K. L.M. op Schiphol teruggekeerd. Zij werd vergezeld door haar particu lier secretaresse, mejuffrouw M. C. C. Wijnen en door twee vriendin nen. Een hofauto bracht de prinses terstond na haar aankomst van Schiphol naar paleis Soestdijk. Ingezonden mededeling voordelen van dé klêFrféfé FIATS Tlfl Zélf de grotere geruisloze motor, die ook boven 60 km snelheid nog fel en pittig accelereert uitstekende wegligging. die grote veiligheid bij hoge snelheid garandeert tot in de finesses verzorgde en smaakvolle afwerking Kijk en rijd bij Uw Fiat-dealer. Sttrk In prijs verlaagd! Thans FIAT 500 f 376Q,-« FIAT 60Q_f 4M9rt m Agent voor Zierikzee e.o. Driekoningenlaan 1 Telfoon 01110-2212 Inkrimping vaderlandse paardenstapel verontrustend In één jaar negenduizend dieren minder UTRECHT, 20-7. De voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, heeft vanmorgen in Utrecht op de open bare vergadering van het Produkt schap zijn verontrusting geuit over de inkrimping van de Nederlandse paardenstapel. Het aantal landbouwpaarden in Nederland is blijkens de veetellin gen van mei in een jaar met 9000 teruggelopen. Men verwacht, dat het onlangs ingestelde coupeerver bod een verdere vermindering van het aantal paarden tot gevolg zal hebben. De heer de Veer herinnerde aan de tweede wereldoorlog toen de boeren, vochten om paarden die de ploeg moesten trekken. De inter nationale politieke situatie geeft, volgens hem, alle aanleiding tot voorzichtigheid. Hij pleitte er dan ook voor, niet eenzijdig de nadruk te leggen op de mechanisatie, maar de paardenstapel in stand te hou den. Verschillende onderdelen kregen de aandacht H.M. de Koningin bracht (tweede) bezoek aan „Floriade" Koningin Juliana heeft woens dagmiddag in ijltempo een tweede bezoek aan de Floriade gebracht. Dit keer droeg haar komst een of ficieel karakter. Een paar weken geleden bezocht zij de Floriade strikt privé meer uitgebreid. In de twee uur die koningin Ju liana gisteren op de Floriade door bracht, heeft zij - rondgeleid door de algemeen voorzitter van de Flo riade, dr. A. J. Verhage - toch een redelijk overzicht van het tentoon gestelde gekregen. Het terrein ach ter het museum Boymans-Van Beu- ningen bekeek zij te voet. Na amper drie kwartier ging de Koningin met het kabelbaantje naar het terrein aan de andere kant van de Westzeedijk. Daar ging zij allereerst naar de Koningshof. Op de inzending van paleis Soestdijk keek zij vertederd naar de kinder- kruiwagentjes van haar moeder en haar oudste dochter. Regelingscommissie ploegwedstrijden op Schouwen-Duiveland Vertegenwoordigers der land bouw- en landbouwjongeren orga nisaties hebben dezer dagen be sprekingen gevoerd, welke geleid hebben tot de vorming van een Re gelingscommissie Ploegwedstrijden Schouwen-Duiveland. Helaas wa ren de landarbeiders niet verte genwoordigd zodat men opnieuw contact zal opnemen om ook deze organisaties bij deze zaak te be trekken. De voorlopige commissie is als volgt samengesteld: A. Hanse (L.J. G.), voorzitter; W. den Boer (C.J. B.T.B.), secretaris; J. op 't Hof (C. B.T.B.); L. de Jager (Z.L.M.) en W. P. Noordam (R.L.V.D.). De com missie stelt zich ten doel de selec tie ploegwedstrijden op Schouwen- Duiveland te organiseren. Deelna me aan de wedstrijden staat open voor de leden der deelnemende or- ga'nisaties. Als voorlopige wed strijddatum is vastgesteld 27 augus tus 1960, 1 uur n.m. Waar de wed strijden zullen plaats vinden is mo menteel nog niet bekend. Er zal ge ploegd worden met rondgaande, links- en rechtswerkende tractor- ploegen, terwijl ook de paarden- ploegers hun krachten kunnen me ten. Opgave voor deelname wordt ingewacht vóór 13 augustus op het secretariaat. Rondrit per treintje Met een van de autotreintjes maakte de Koningin een rondrit over het terrein. Onderweg werd enige keren gestopt om een kas te kunnen bekijken. Ook bezocht ko ningin Juliana het paviljoen van het Convent van Kerken te Rotter-, dam, waar een foto-tentoonstelling over het thema „Zie Gods schep ping" is ingericht. Daar hangen en kele tekeningen van prinses Wil- helmina, die met haar inzending uiting wilde geven aan haar sym pathie voor het doel van de expo sitie. Een speciale trein met 500 Zwit serse militairen vertrekt zaterdag uit Bazel naar Nijmegen, waar de Zwitsers zullen deelnemen aan de vierdaagse. Het Zwitserse detache ment is samengesteld uit officie ren, onderofficieren en manschap pen van alle wapens. De leiding is in handen van kolonel Luethy, Koning Boudewijn van België heeft dinsdag een miljoen frank geschonken aan het Belgische na tionale comité, dat is gevormd om hulp te verlenen aan gerepatrieer- den uit Kongo. Koning Leopold en zijn echtgenote, prinses Liliane schonken driehonderdduizend frank H.K.H. Prinses Irene zal van 24 tot 27 juli een particulier bezoek brengen aan Sankt Anton, de Oos tenrijkse wintersportplaats waar de koninklijke familie vaak. heeft vertoefd. Zij zal daarheen reizen vanuit. Lausanne, waar zij op het ogenblik verblijft. Politie van Salisbury ruim 100 man in totaal - heeft woensdag een colonne van circa 3.000 negers tot stilstand gebracht, die Salisbury binnentrok om te protesteren tegen de arrestatie van drie leiders van de nationale democratische partij. De poltiemannen waren gewapend met gummistokken en traangas granaten. Mevr. Barbara Gay Powers, echtgenote van de Amerikaanse piloot die in Rusland gevangen zit, heeft Chroesjtsjef in een telegram verzocht het proces tegen haar man te mogen bijwonen. Mevr. Powers zei dat haar man op 17 augustus - de eerste dag van het proces - ja rig is. UTRECHT. Het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees heeft op zijn openbare vergadering in Utrecht met zeven tegen vijf stemmen besloten, de varkensprij- zen met vijf cent te verlagen. SPORT HENGELEN Vereniging „Oosterschelde" organiseert wedstrijd te Renesse In samenwerking met de attrak- tie-commissie van de V.V.V. Re nesse, wordt zaterdag door de Zierikzeese hengelsportvereniging „Oosterschelde" te Renesse een zeehengelwedstrijd georganiseerd. Voor de vele enthousiaste hen gelsportliefhebbers die ons eiland telt, is dit een unieke gelegenheid hun hart eens op te halen, temeer daar er een groot aantal schitteren de prijzen voor deze wedstrijd be schikbaar is gesteld .Alle gevan gen vis zal meetellen, tw. paling, bot, schol, tongzeebaars, geep, gul. zalm, enz. Voor iedere gevangen vis zal 50 punten worden berekend plus 1 punt voor elke gram. Voor deelname aan deze wedstrijd kan men zich opgeven tot 4 uur des middags aan het Dorpshuis te Re nesse, waar ook de deelnemers kaarten zullen worden uitgereikt. De prijsuitreiking zal des avonds om 9 uur eveneens in het Dorps huis plaats vinden. SCHIPHOL. Bij de Fokkerfabrie- op Schiphol wordt thans naarstig gewerkt aan een ontwikkelingsplan dat voorziet in de bouw van een Fokker F 27 Friendship, die 2.10 meter langer zal zijn dan de hui dige F 27 en die dank zij een lan gere romp plaats zal bieden aan 48 passagiers in plaats van 40. Sclieepvaartberichten Acmaea, 19-7 van Cristobal naar Punta Cardon. Kenia (t.), 20-7 van Dar Es Salaam naar Mena. Lelykerk, pass. 20-7 Finisterre naar Rotterdam. Tegelberg, 20-7 te Lorenzo Marques Vivipara, 20-7 te Suez. Steun voor slachtoffers van Duitse mijnramp LUXEMBURG, 21-7. - De hoge autoriteit van de E.G.K.S. heeft 50.000 mark beschikbaar gesteld voor steun aan de nagelaten be trekkingen van de slachtoffers dei- mijnramp in Neder-Saksen. De Nederlandse viee-voorzitter van de hoge autoriteit, D. P. Spie renburg, heeft dit meegedeeld in een telegram aan de directie van de rampmijn, waarin hij tevens na mens het hoge college zijn mede leven betuigt. Hij heeft ook een telegram van rouwbeklag gezonden aan de premier van Neder-Saksen. Gewetensgeld NIJMEGEN, 21-7. Een pries ter is gisteren een bedrag van 245 gaan brengen op het Nijmeegse politiebureau. Het bedrag was in de nacht van dinsdag op woensdag ge stolen uit een geparkeerde auto in het centrum van de ■stad. De dader had vrij kort na de diefstal berouw over zijn daad gekregen en had de priester verzocht het geld op het politiebureau te depone ren, hetgeen geschiedde. SUCCESJES Diversen: Rietmatten, tuinmatten, ga zonsproeiers, tuinslang met 5 jaar schriftelijke garantie bij: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Neemt deel aan de gezellige oriënteringsrit op 23 juli a.s. voor auto's, motoren en scoo ters, georganiseerd door m.c. „'Sparta", Zierikzee. Alle merken kolen, en olie haarden met deskundige voor lichting, berekening, plaatsing en afstelling door: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Hebt U een „Singer" en wilt U deze helemaal gratis nage zien hebben? Stuurt U dan be richt naar de Singerwinkel v. Schouwen-Duiveland, Dam 12, tel. 2750, Zierikzee. Verte genwoordiger J. Dingemanse. Oriënteringsrit op zaterdag 23 juli a.s. voor auto's, motoren en scooters. Start 14.30 uur vanaf Graanbeurs te Zierikzee m.c. „Sparta". Kunstgebitreparatie tijdens wachten kan niet van 26 tot en met 31 juli; dan zijn wij wegens vacantie gesloten. C. Limburg, K. St. Janstraat 2, Zierikzee. Verfschrabbers, staalborstels, schuurpapier, afdekband en kwasten in allerlei soorten en maten. Mol, Nieuwe Boogerd- straat 27, Zierikzee. PER TUBE SNELKOKEND PAK 500 GRAM UIT PORTUGAL HER BLIKJE KWALITEITSGARANTIE Wanneer u een bij AH gekocht artikel niet elke cent waard acht die u er voor betaalde dan wordt u door Albert Hcijn het volle bedrag vergoed. SPECIALE PRIJS IN JUS BLIK 4 BALLEN f V BLIK 340 GRAM Droog kokende gebroken <<>0 -n ZAK 500 GRAM voor kwalileiti

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2