Zierikzee's tweede Zomeravondfeest STAD EN PROVINCIE Nog altijd hardnekkige gevechten in Tibet Na de uitstekende start van vorige week zal Zierikzee a.s. donderdag zijn tweede Zomeravondfeest 1960 beleven. Deze nieuwe manifestatie van de Stichting Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen biedt weer aan zeer velen gelegenheid te genieten van een ontspanningsprogramma van uitstekend gehalte. Het programma voor 21 juli vermeldt o.a. het optreden van de befaamde komieken De Wama's, pianist Tom Erich en confe rencier André Meurs, het duo Melatte en The Broytons. Verder de mondharmonica virtuozen The Larrysons en zangeres Ria Verda (zie foto's). ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 26 juli a.s. zal ten stadhuize een openbare vergadering worden gehouden van de gemeen teraad van Zierikzee. De agenda vermeldt o.a een voorstel to; ver koop van grond aan de N.V. Bouw fonds voor Ned. Gemeenten Dit betreft een kavel grond aan de Mu- lockstraat, waar deze vereniging ten behoeve van twee van haar le den een blok van twee woningen zal bouwen. Verder een voorstel tot aankoop van het perceel Ra venstraat 9, met het oog op het toe komstige saneringsplan der ge meente Voorstel tot wijziging van de verordening regelende de kamp gelden voor het gebruik van het kampeerterrein en idem tot wijzi ging van de gemeenschappelijke re geling IZA. Verder vermeldt de agenda een voorstel tot verbete ring van de salarisnormen voor de vakleerkrachten en idem tot hel verlenen van ontslag aan de heer M. de Bokx als districtsopzichter bij de Centrale Dienst. Aan de orde komen voorts enige subsidieverle ningen. Oud-stadgenoot Koninklijk onderscheiden De heer J. P. Regoort, afkomstig uit Zierikzee, thans woonachtig in Westzaan, heeft uit handen van burgemeester R. van Zinderen Bak ker de eremedaille in brons, beho rende bij de orde van Oranje Nas sau, ontvangen De heer Regoort werd in Zierikzee geboren en was alhier enige jaren als typograaf in dienst bij de drukkerij N.V v.h. Lakenman en Ochtman. Als klari- 1 nettlst maakte hij enige jaren deel uit van de Kon. harmonie „Kunst en Eer". De heer Regoort kreeg de koninklijke onderscheiding bij ge legenheid van zijn 40-jarig jubi leum in dienst bij de firma van Dijk en Allan De onderscheidene ver richtte ook veel werk in vereni gingsverband. Adj.-directeur technische school Met ingang van 1 augustus a.s. is door het schoolbestuur benoemd tot adjunct-dii ecteur van de Tech nische school Schouwen-Duiveland, de heer J. Rameys, leraar VLO al hier. De benoeming van een adj.- directeur was noodzakelijk wegens de sterke uitbreiding van de school in de laatste jaren Een dergelijke benoeming aan een technische school vindt nl. plaats als het aan tal wekelijkse lesuren aan die school stijgt boven de 8000. Dit was bij de Tech School alhier reeds enige tijd het geval, waarop door het bestuur werd benoemd de heer J. Rameys, die reeds verscheidene jaren als leraar aan de schoolver bonden is. Landbouwhogeschool Wageningen Aan de Landbouwhogeschool in Wageningen is geslaagd voor het propaedeutisch examen de heer J. Schouls te Zierikzee. HAAMSTEDE Brommer reed op geparkeerde auto Een bromfiets, bestuurd door de heer W P. uit Ouwerkerk resd za terdagmiddag op een aan de To renlaan geparkeerd staande auto van een toerist uit Rotterdam, in de buurt van de zelfbedieningswinkel van de heer van Dijke Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de schade aan de brommer was zeer aanzienlijk, ook de Volks wagen kreeg schade. De rijkspoli tie maakte proces-verbaal op. Uitnemend concert „Luctor et Emergo" In keurige uniformen gestoken, heeft „Luctor et Emergo", het fan farecorps uit Renesse, een uitne mend concert in de tent gegeven, onder leiding van de dirigent, de heer J. H. Blom. De gebroeders F. en L. de Feiter kregen een dave rend applaus voor hun solo in het nummer „Die Post im Walde". Vooral in het begin was er veel pu bliek, later zakte dit af. We vragen ons af of het niét mogelijk is om wat meer stilte irr acht te nemen, vooral de jeugd was rumoerig. Het was soms zo erg dat de musici het voortellen van hun dirigent niet kondea horen. BROU WERSHA VEN Önze stadgenoot, de heer A. v. d. Doel, slaagde voor het van 11 tot 16 juli gehouden examen van de Vereniging tot veredeling van het Ambacht (V.V.Ate Rotterdam „met lof" voor het diploma tim meren. De heer v. d. Doel is tevens benoemd tot leraar handvaardig heid timmeren aan de christelijke technische school te Delft. Bejaarden bezochten de Bevelanden Vrijdag maakten de ouden van dagen te Brouwershaven hun jaar lijkse uitstapje naar Noord Beve- land en Zuid-Beveland. Des mor gens plm. 9 uur vei trok het gezel schap met 27 particuliere wagens over Dreischor en Nieuwerkerk naar de Val, om met de boot naar Katseveer te vertrekken. Op de boot werd een kopje koffie gepre senteerd. Te Katseveer maakte het gezelschap een korte wandeling naar de nieuwe dam door de Zand_ creek. Met een tweetal autobussen .eed'men vervolgens naar Wolph- aartsdijk, waar met de pont werd overgestoken naar Noord Beveland In Kortgene werd in hotel „De Stadswijnkelder" gedineerd, wat de oudjes zich bijzonder goed lieten smaken Als tafelvoorzitter fun geerde hier de heer Salomé, terwijl de heer van Damme een uiteenzet ting--gaf over de totstandkoming van het eiland en de Deltawerken De heer J. Dekker sprak een dank woord voor de prima verzorgde maaltijd. Hierna volgde een rondrit over het eiland en werd de nieuwe dijk in aanleg bezichtigd bij het yi Veers® Gat. In d® duinen werd bdjó „Flip" de thee gebruikt waarna; men het eiland weer verliet om in1 Goes te winkelen.', of de oude g*-3 bouwen te bezichtigen. Terug cup. de provinciale boot genoot men,- van een heeilijks broodmaaltijd; Met de auto's werd door het platt® van Schouwen naar Serooskerke^ gereden, om via de delingsdijk, welke velen nog niet hadden gezien, weer te Brouwershaven terug jet keren. „Apollo" schaarde zich met. pittige marsmuziek voor de file, wat veel publiek op de been bracht. Ook werd nog gemusiceerd in de muziektent. Namens het comité sprak de heer J. Dekker een woord van dank tot alle gemeentenaren, die deze reis met hun gaven hebben mogelijk gemaakt, hierbij de grote steun roemende van „Apollo". Tevens betrok hij in zijn dankwoord d® H.H. autobezitters voor de spon tane medewerking inzake het ver voer. Ook werden de darmes ver pleegsters mej v d. Velde en mej. de Oude niet vergeten, d!e geluk kig „geen dienst" hebben moeten doen voor wat betreft de genees kundige zijde.- Namens de ouden van dagen sprak de heer N. Romijn een dankwoord. KERKNIEUWS Oud Ger. Kerk OOSTERLAND. Woensdag 20 juli a s. om 7.30 uur 'a avonds: ds. Mie ras, Krimpen aan de LJssel. HEERLIJKE DAGEN IN DE DUINSTREEK Leerlingen o.l.-school uit Zierikzee genoten in de„Koebel" „De Koebel", het bekende kamp centrum aan de Zandstraat in de gemeente Burgh, belesft' weer hoogtijdagen. Reeds enkele weken is het gebouw elke dag bezet door gezelschappen, verenigingen en ook verschillende klassen van scholen.' Zo werd de afgelopen week „De Koebel" overstroomd door leerlin gen van de openbare lagere school te Zierikzee Het kamp bestond uit 48 leerlingen van de 5e en 6e klasse, die hier donderdag kwamen en za terdag Weer vertrokken Het eerste gedeelte van de week (van maan dag tot en met woensdag) was hier een andere groep van 48 leerlingen van dezelfde school aanwezig, uit dezelfde klassen. De leiding was in handen van de heren onderwijzers J. J. D. v. Male en H. v. d. Wolf, bijgestaan door de onderwijzeressen de dames Schell en Vijverberg. Op buitengewone wijze verzorgden de dames Veiheijen en v. d. Werve de keuken. Toen we „De Koebel" be zochten troffen we de jongelui net aan de warme maaltijd en het zag er uitstekend uit. Heerlijke soep, gevolgd door aardappelen, groente en een flink stuk vlees was voor de jongelui, die er een gehele dag op uit waren geweest, een kwes.ie var\ een ogenblik Een banaan vormde het dessert. Het hoofd der school, de heer Breetvelt, die elke avond zijn leerlingen bezocht als fourage meester, was zo bereidwil lig ons het een en ander over deze kampweek te vertellen. Zelf sparen De leerlingen die aan deze kamp dagen wensen deel te nemen sparen zelf het benodigde bedrag bij el kaar. Dit geschiedt met een kwartje per week, net zo lang tot een tientje gespaard is. Mocht er dan nog iets te kort zijn, dan springt de ouder commissie bij. De heer Breetvelt is er voorstander van de schoolkin deren op een dergelijke manier hun „schoolreis" te laten maken. Hij acht het voor de kinderen veel be ter en veel gezonder dan het hos sen in een bus. Daar „De Koebel" zeer redelijk is in de prijzenbere- kening, was het dit jaar voor deze 96 jongelui mogelijk in de West hoek te genieten van de fraaie om geving Niet alleen waren het aan gename dagen voor de jongens van mrisjes, doch ook het leerzame werd niet vergeten. Zo werden les sen, over duinvorming, verstuivin gen enz. in de praktijk bekeken, ge koppeld met een bezoek aan hét waterleiding-pompstation de „Blin- kert". Op het strand werden bul ten de zwemsport zandfigilren ge maakt, terwijl in de avond volks dansen werden beoefend. Feestavond tot beslnlt De laatste avond was een buiten gewone avond. Uit eigen krachten werd een programma samengesteld dat aangevuld werd met het be kende Trio K. De school zelf bezit een eigen band, die zich op ouder avonden (a s dinsdagavond) laat horen. Deze bsstaat uit Sjaantje Linders, Lou v. d. Linde, Hans Can ters en de heer v. d. Male. Allen bespelen minstens 2 instrumenten Het was dan ook te begrijpen dat de stemming in „De Koebzl" opper best was. Het speciaal gecompo neerde kamplied: „Samen gaan we naar de Koebel", klonk vrij en blij door het gebouw en zal nog menig maal herhaald worden door de leer lingen van de ^i.iSêhool tö Zierik zee. MARKTBERICHTEN Eierprtfzen V.E.C.E. In de periode van 11 juli tot en met 16 juli werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren V.E.C.E uitbetaald de volgende be dragen: tot 40 gram f 1,98; 41-42 gram f 2,04; 43-44 gram f 2,10; 45- 55 gram f 2.14; 56-58 gram f 2,10; 59-62 gram f 2,06; 63-70 gram f2,10. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk mindér uitbetaald. EEN BIJZONDER GESLAAGDE SPORTDAG Onderlinge atletiekwedstrijden prof. Zeeinanlyceuin Het Prof. Zeeman Lyceum hield voor de eerste maal onderlinge at letiek wedsti ij den, waaraan door alle leerlingen van de gehele school werd deelgenomen. Ondanks de minder gunstige weersomstandig heden is deze sportdag toch bijzon der geslaagd te noemen, gezien de felheid waarmede dikwijls werd gestreden en de daverende toejui chingen bij de uitreiking der me dailles, welke door de rector dr. J. J. Westendoip Boerma in de can- tine van het lyceum werd verricht. Het ligt dan ook in de bedoeling van deze sportdag een traditie te maken en deze voortaan steeds op de laatste dag van de cursus te doen plaats vinden. Het programma omvatte voor de meisjes dit jaar: 60 m. hardlopen, verspringen, balwerpen Voor de jongens: 80 ni. hardlopen, versprin gen, balwerjJen. Voor de hogere- klassen was het balwerpen vervan. gen door kogèlstoten. Er waren tel kens twee prijzen per klasse of combinatie van klassen Van de meisjes waren de uitsla gen: Hoogste klassen: 1. Truus Wes terhof, Nieuwerkerk; 2. Mary Kos ten, Schuddebeuis. Comb. 3a-3e kl.: 1. Hanna Boot, Burgh; 2. Ineke v. Zuijen, Burgh. Comb. 2a-3e kl.: 1. Gerda Anker, Zierikzee; 2. Anneke Schikker, Bruinisse. Ie kl A: 1. Ineke v. d Slikke, Renesse; 2. Leni Hart, Renesse. le'kf.'è: 1. Coise Kosten, Schud- debeurs; 2. Tinl Bruin, Schudde- beurs. Zeer opvallend is ongetwijfeld het grote succes dat de meisjes van buiten de stad hebben, dit in tegen, stelling met de jongens waar de successen gelijkmatig zijn verdeeld. Uitslagen jongens: Hogere A klassen: 1 Henk Hage, Zierikzee; 2. Harry Broekema, Zie rikzee. Hogere B klassen: 1. Fr. de Feij- ter, Zierikzee; 2. P. Vis, Bette- waerde. 3e klas: 1. Han Klompe, Drei schor; 2. Martien v. Stappen, Oos- terland. 2e klasse A: 1. Kees Struljk, Sas- polder; 2 Sj. Kuijper, Ouwerkerk. 2e klas B: 1. Peter Zappeij, Zie rikzee; 2. Onno Saltzherr Krlps, Zierikzee. Ie klas A: 1. Jan Gaanderse, Ouwerkerk; 2. Piet Bom, Nieuwer kerk. Ie klas B: 1. Kees Moonen, Zle- rikze'e; 2. Koos v. d. Heuvel, Zie rikzee. Radio-Moskou heeft medege deeld dat blijkens een communiqué dat is uitgegeven na een vrijdag gehouden voltallige bijeenkomst van het centraal comité der Russi sche communistische partij de oud president maarschalk Klementi Worosjilof op zijn verzoek ontslag ls verleend als lid van het presidi um der communistisch® partij. Stam der Khampa's in opstand KATMANDOE, 16-7 Elf Tibet aanse lama-priesters, die er in zijn geslaagd de Napalese grens over te steken hebben meegedeeld dat er in Tibet hardnekkige gevechten worden geleverd tussen communis tisch Chinese milllalren en leden van de stam der Khampa's, waar bij aan beid® zijden velen zijn ge sneuveld. De lama-priesters waren aanvan kelijk met hun veertienen. Drie hunner werden echter aan de grens door Chinese communisten gedood. Zij bereikten Nepal na een reis van vijftig dagen, waarbij zij door de stam der Khampa's werden gehol pen. Zij zijn van plan door te rei- SPORT duivensport P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht uit St. Ghislain. Af stand 134 km Los 8 uur, aankomst le duif 9.18 uur. J. Wiltenburg 1, 3, 9, 24; Cor Kristalijn 2, 12; A. de Graaf 4, 5, 19; Gebr. Krijger 6, 7, 10, 13, 14, 15, 17; J C. Wesdorp 8; J. Verwest 11, 18, 22; J. Wesdorp 16, 21; Feleüs- Hagesteijn 20; C Berrevoets 23; W. v. d. Ende 25. As. vrijdag inkorven voor prijs- vlucht. P.V. „De Reisduif", Brouwershaven Uitslag van de wedstrijd van af Orleans op 9 Juli 1960. Afstand 448 kilometer. 1. C. Geelhoed, Zonnemaire; 2 en 4 C. van Dixhoorn, Dreischor; 3. J M. Kloet, Brouwershaven; 5. L. Fonteine, Dreischor; 6. A. J. Flik- weertr'Zorïnémaire; 7 L Luijen- dijk, Scharendijke; 8. L. Platte- schorre, Brouwershaven. De beker werd gewonnen door de heer C. Geelhoed. Vrijdag a.s. inkorven voor Sit- tard. KORFBAL S.D.K.B. le klasse: Brouwershaven-Burgh 1-12;- WIK-Velo/Dosko 8-0; Zee- meeuwen-DSS 3-3. 2e klasse: Renesse-Burgh 6-6; zen naar India, daar zij Nepal niet als een veilig oord beschouwen. De Tibetaanse priesters verklaar den op vijf punten in Nepal, name lijk in de plaatsen Tsjarkabot, Koe tang, Rasoeograhi, Nagstjoe en Pal- dor, met moderne wapens uitge ruste Chinese militairen te hebben waargenomen. Zwaluwen-Unitas 1-4; Stormvogels -SVOWK 9-1; DES-Zwaluwen 4-4; Unitas-Burgh II 0 2. 3e klasse: MEVO II-Brouwersha- ven II 1-1; Zeemeeuwen II-NOAD II 2-3; Brouwershaven II-WIK II 1-0; DSS II-Velo/Dosko III 7-0; Unitas II-Burgh III 1-7. Junioren groep A: Velo/Dosko- Zwaluwen 3-2. KORFBAL Zeemeeuwen I-DSS I 3-3 Het gelijke spel dat beide ploe gen voor vrij veel publiek bedwon gen, geeft de verhouding wel goed weer. Toch is Zeemeeuwen tech nisch beter, doch DSS had hier na de smadelijke 11-3 nederlaag wat goed te maken, waarin ze volko men slaagden. Het is alleen jam mer dat af en toe weer onsportieve handelingen op het veld moesten plaats hebben, waaraan vooral en kele Zeemeeuwen-dames zich te buiten gingen. Bij schitterend korfbalweer wa- men beide ploegen volledig in het veld. De eerste schoten van Braam missen de korf. De Nieuwerkerkers zoeken het eveneens in verre scho ten door v. Dijke, die evenmin doel treffen. In de 10e minuut doelpunt L. v. Popering uit een doorloopbal (0-1). Als dan in de 15e minuut de zelfde speler een strafworp benut (0-2), beginnen zich bij de thuisclub tekenen van nervositeit af te teke nen. Het flitsende is volkomen zoek en J. van Dongen ziet bij 'n plotse ling ver schot de bal in korf ver dwijnen een doelpunt dat niemand op dat moment verwachtte (1-2). De thuisclub veert weer op en de ver dediging van DSS moet alle zeilen bijzetten om verdere doelpunten te voorkomen. Het spel wordt forser en strafworpen kunnen dan ook niet uitblijven. H. Braam neemt voor Zeemeeuwen de eerste doch mist Verwachting tot dinsdagavond: Vrij koel Veranderlijke bewolking met en kele buien; matige tot krachtige en aan de kust aanvankelijk nog af en toe harde westelijke wind; vrij koel. 19 Juli. Zon op 4.42, onder 20.40. Maan op 1.41, onder 17.00. Nieuwe maan: 23 Juli te 10.31. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 19 Juli 12.10 n.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 19 juli 11.56 v.m. n.m. Springtij: 26 Juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-7. Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer blijft onder invloed van een depressie bij Schotland. Onstabiele lucht van po laire oorsprong stroomt om de de pressie heen naar onze streken In verband daarmee komen plaatselijk buien voor, mede veroorzaakt door randstoringen, die ook oorzaak zijn van de krachtige tot harde wind. De depressie bij Schotland vult in tussen langzaam op maar de aan voer van vrij koele lucht duurt voort, waarbij ook morgen plaatse lijk buien voorkomen. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 18-7. Aangevoerd 2069 stuks vee, t.w.: 1209 vette koeien en ossen en 860 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,90-3,20, f 2,55-2,75, f 2,45- 2,55, varkens (levend gew.) f 1,66- 1,64-1,60. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week, handel kalm, prij zen onveranderd, prima's boven no tering. Varkens: aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen iets lager, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1,34-1,37 per kg. volkomen. Toch weet DSS zich los te maken van de Zeemeeuwen- druk. Eén der dames lost een ver schot dat uit de korf draait. DSS vergroot de voorsprong als Bolken baas een strafworp benut (1-3). De gooi- en smijtpartij gaat verder. Een strafworp voor Zeemeeuwen mist De Voogd. Als Heijboer van achter de paal de bal uit de korf ziet verdwijnen, komt de rust als een welkome onderbreking van on smakelijke tonelen. Na de rust sterke verdedigingen en onproduktieve aanvallen. Het is Kloet die het met verre schoten probeert, doch geen succes heeft. Aan de andere zijde doelpunt mw. van Popering-Slootmaker, doch scheidsrechter Schot keurt dit doel punt terecht af. Het spel is minder hard en het lijkt er op dat Zee meeuwen in de uitslag berust. Een kwartier na de rust schiet W. Kloet raak en met de stand 2-3 laaien de hartstochten weer op. Als dezelfde speler gelijk maakt (3-3) ziet de scheidsrechter zich genoodzaakt de beide aanvoerders bij zich te roe pen, waarna het spel wat kalmer wordt. Van Dijke schiet op de paal, terwijl M. v. Dongen een strafworp mist. Het blijft tot het laatst span nend, doch gedoelpunt wordt er niet meer. A.s. zaterdag krijgt Zeemeeuwen Burgh op bezoek. Deze wedstrijd is van groot belang voor de eerste plaats; wint Zeemeeuwen dan is de slotwedstrijd Burgh-DSS de beslis sende kamp waarin het kampioen schap valt. HET SMOKKËtSCHlF „BRITTANNIA" 26. De vier gevangenen dalen gelaten de trap af De trawanten van Henry Sullivan, die hun vuurwapens gereed houden en hen geen ogenblik uit het oog verliezen, maken elke ontvluchtings poging onmogelijk. In de gracht, die langs Emillo's huis stroomt, ligt een gondel, waarop een kajuit gebouwd is, gereed. Ruw wordt het viertal in de kajuit geduwd, waarna de deurtjes zorgvuldig gegrendeld worden. Dan wordt de gondel afgestoten en glijdt ge luidloos door de stille kanalen van het nachtelijke Venetië. „Je haalt je heel wat moeite op de hals, Sullivan", zegt de onder schout, die naast de Engelsman voor in de gondel staat „Het was eenvoudiger geweest als we Emillo maar meteen uit de weg ge ruimd hadden „Maak je geen zorgen, mijn waarde", antwoordt de ander luchtig. „Zie, we hebben de haven al bereikt en daar, in de verte, ligt de Brittannia". Hij wijst naar het trotse silhouet van een grote drie master, die bij de havenhoofden voor anker ligt. „Binnen een half uur lichten wij het anker en zetten koers naar Gibraltar en nooit zal Emillo de Doge-stad meer zien, dat verzeker ik je!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2