Rijk garandeert investering van f 310.000 voor aanleg riolering Schouwen-Duivelandse Sportspiegel ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 12 JDU i9«o NO. ISSOO Vergadering gemeenteraad Haamstede Uitbreiding straatverlichting langs verschillende wegen De gemeenteraad kwam zaterdag jl. voltallig bijeen in openbare ver gadering, onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. Röell. Diverse ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen waaronder beschikkingen van het ministerie van O., K. en Wdat de verzoeken tot instandhouding van het 8e leerjaar aan de openbare la gere school en de bijzondere lagere school zijn afgewezen, in verband mèt het gering aantal leerlingen in dat leerjaar en omdat binnen re delijke afstand in dit onderwijs is te voorzien. Op voorstel van b. en w. wordt z.h st. besloten tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 13 juni 1960 tot aankoop van het pand Zuid straat no. 4. Achteraf menen b. en w. dat het niet wenselijk is dit be sluit uit te voeren; bovendien wens te de eigenaar niet te wachten op eventuele goedkeuring van het be sluit door Ged. Staten, hangende de onderhandelingen met andere gegadigden, terwijl in verband met de hoge koopsom uit informa ties in „Middelburg" was gebleken dat het gemeentebestuur met goe de argumenten moest komen om de goedkeuring van dit besluit te verkrijgen. Bovendien was inmid dels het woonruimteprobleem, waarmede de aankoop verband hield, opgelost. Subsidie-aanvragen Een verzoek van de Reclassering Leger des Heils tot verkrijging van een jaarlijkse subsidie, wordt op voorstel van b. en w .afgewezen, hoewel de raadi bereid is een bij drage te verlenen voor eventuele reclassant uit deze gemeente, staan onder toezicht van het Leger des Heils. Op verzoek van de Koninklijke Nederlandse Bond „Pro Rege" en op voorstel van b. en w. wordt de jaarlijkse bijdrage aan deze bond verhoogd van f 35 tot f 50. Naar aanleiding van een door het Bureau voor Beroepskeuze te Zie- rikzee ingediend verzoek een ho gere jaarlijkse bijdrage te verlenen dan de thans toegezegde f 10, in verband met het wegwerken van een bestaand tekort bij dit Bureau, stellen b. en w. voor de jaarlijkse bijdrage van f 10 onveranderd te laten, doch bovendien aan dit bu reau een bijdrage te verlenen van f 5 per uit deze gemeente geteste leerling. De heer van Oord kan zich met dit voorstel wel verenigen, doch hij merkt op dat het slechts enkele leerlingen (6) uit Haamstede betreft. Hij acht de Bond „Pro Re- ge" veel belangrijker, omdat deze bond zeer vele militairen bereikt tijdens hun werklijke diensttijd. Het Bureau Beroepskeuze zou naar zijn mening belangrijker zijn indien alle leerlingen getest konden wor den. De voorzitter gaat met deze opmerking van de heer van Oord wel akkoord, doch merkt op dat de betreffende ouders voor elke getes te leerling zelf f 30 moeten beta len; bovendien is het niet mogelijk en aantal leerlingen klassikaal te testen De heer Slager merkt op dat het Bureau Beroepskeuze zeer nuttig is. Het voorstel van b. en w. wordt z.h.st. aangenomen. Een door het Instituut Ziekte kostenvoorziening Ambtenaren Zeeland (IZA) voorgestelde wijzi ging van de gemeenschappelijke regeling wordt op voorstel van b. en w. z.h.st. aangenomen. Vastgesteld worden de door b. en w. aangeboden 5-jaarlijkse afreke ningen vergoeding bijzondere la gere school over de jaren 1948 tm. 1952 en 1953 t.m. 1957. Uitbreiding straatverlichting B. en w. delen mede dat van Ged. Staten bericht van goedkeuring is ontvangen van de gemeentebegro tingen 1959 en 1960. In verband met deze goedkeuring kan thans wor den overgegaan met de uitvoering van een in de begroting 1960 ge raamde post voor uitbreiding van de straatverlichting langs de Kloos- terweg, bij R.T.M.-hotel Vliegveld en omgeving Schouwse Boer. De voorzitter deelt mede dat de wacht tijd voor de levering van deze straatlantaarns ongeveer 3 maan den zal bedragen. Vastgesteld wordt de 23e wijziging van de ge meentebegroting 1959. Een ingediend verzoek van het architectenbureau Sutterland tot aanleg van de Meidoornweg (om geving Schouwse Boer) wordt on der bepaalde voorwaarden ingewil ligd. De heer Slager meent dat het publiek niet voldoende op de hoog te is met het feit dat de weg langs de Schouwse Boer een openbare weg is. In behandeling komt hierna het voorstel van b. en w. tot deelne ming in het maatschappelijk kapi taal van de N.V. Brugverbinding Haringvliet. De gemeente Haam stede zijn 19 aandelen van elk f 1000 toegewezen, waarvan 25 pet. gestort moet worden na de verkre gen goedkeuring door Ged. Staten van het betreffende besluit, terwijl het bedrag volgestort moet worden voor 1 oktober 1960. De heer van Oord meent dat deze kwestie toch maar een vóórfinanciering is, om dat het Rijk later de kosten over neemt. De voorzitter bevestigt deze mening. Z.h.st. wordt het voorstel van b. en w. tot deelname aangeno men, waarbij de voorzitter opmerkt dat de gemeente hierdoor mede werkt aan een historisch gebeuren. Hierna stellen b. en w. voor de verordening op de haven- en kade- gelden en de verordening op de heffing van begrafenisrechten, waarvoor de werkingsduur per 1 januari afloopt, opnieuw en onge wijzigd vast te stellen. Hoewel op de haven een groot jaarlijks tekort wordt geboekt, menen b. en w. niet tot verhoging van de tarieven te kunnen overgaan in verband met de concurrentie van het vervoer van produkten per auto. De raad besluit z.h.st. beide verordeningen onveranderd opnieuw vast te stel len. Deelname aandelen kapitaal Bank voor Nederlandse Gemeenten In behandeling komt een voorstel van b. en w. tot deelneming in de uitgifte van aandelen door de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. De genoemde bank beoogt hiermede haar maatschappelijk kapitaal van f 10.000 000 te verhogen tot f 100 miljoen. Aan de gemeente Haam stede worden aangeboden 10 aan delen van f 1000, waarvan 10 pet. gestort moet worden. De voorzitter merkt op dat de gemeente met deze bank nauw betrokken is. De her Verton ziet niet de directe nood zaak in de aangeboden aandelen te aanvaarden; hij vraagt of de ge meente geen crediet zou krijgen in dien deze aanbieding niet wordt aanvaar.d De voorzitter zegt dat de gemeente niet verplicht is deze aan delen te nemen en toch wel crediet zou krijgen indien deze aandelen niet worden genomen. De heer v. Oord ziet in het nemen van deze aandelen een binding met een be paalde bank. De voorzitter zegt dat de gemeente niet geboden wordt; de gemeente mag ook bij andere banken leningen sluiten, waarbij uiteraard de vastgestelde renteper centages in acht moeten worden genomen. Hierna wordt het voor stel van b. en w. tot aanvaarding van de aangeboden aandelen z.h.st. aangenomen. Op daartoe gedaan verzoek en op voorstel van b. en w. wordt aan mej. J. van Bruggen met ingang van 1 september a.s eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, zulks in verband met haar benoeming tot onderwijzeres aan een buitenschool voor gewoon lager onderwijs te Arnhem. De heer van Oord infor meert op welke wijze de vervulling van deze vacature zal geschieden. De voorzitter zegt dat vermoede lijk een tijdelijke leerkracht aange steld zal moeten worden in verband met het leerlingenaantal. Een verzoek van de heer W. Hoffmann hem met ingang van 1 augustus a.s. ontslag te verlenen als gemeente-ontvanger en secre taris penningmeester van de ge meentelijke in stelling voor Maat schappelijke Zorg, wordt op voor stel van b. en w. ingewilligd. Het ontslag wordt eervol verleend. Ter voorziening in deze vacatures wordt op voorstel van b. en w. als tijde lijk gemeente-ontvanger benoemd mej. A. C. Houtman .ambtenares ter secretarie, en tot tijdelijk se cretaris-penningmeester van Maat schappelijke Zorg de heer L. A. Verhage, ambtenaar ter secretarie. Aangeboden wordt de gemeente rekening over het jaar 1958 en de rekening van Maatschappelijke Zorg over 1958. Na door het verifi catiebureau gecontroleerd te zijn zal de raadscommissie deze reke ningen controleren. De bestratingen In verband met de in uitvoering zijnde verbeteringen van de bestra tingen in de kom, Weststraat en Noordstraat, merkt de voorzitter op dat de aannemer, de heer D. Ren tier, iets achter is geraakt op het werkschema. Door de storm van twee weken geleden konden twee scheepjes met Compomac niet tij dig worden aangevoerd. De stagna tie is dus geheel buiten de schuld van de aannemer. Het werk wordt geheel tot volle tevredenheid van het gemeentebestuur afgewerkt. Na het gereedkomen van de Noordstraat zullen b. en w. over gaan tot het plaatsen van bloem bakken tussen de bomen, wat door de raad wordt toegejuicht. De heer Verton komt terug op zijn inder tijd gedaan voorstel om aan een zijde van de Noordstraat een stop verbod in te voeren De voorzitter merkt op dat de rijweg in deze straat nu verbreed is omdat het trottoir verwijderd is uit het mid den van de straat langs de bomen. B. en w. zullen de noodzaak tot in voering van een stopverbod even aanzien en indien dit noodzakelijk blijkt met een voorstel bij de raad komen. De voorzitter deelt mede dat de Lagere Tuinbouwschool alhier in 1961 zal worden gesloten. Het ge meentebestuur betreurt dit ten zeerste; deze school heeft zeer veel nut gedaan voor de ruitteelt in de ze omgeving. Op een vraag van de heer Verton of reeds plannen bestaan voor de leegkomende gebouwen, antwoordt de voorzitter ontkennend. In verband met het 25-jarig be staan van „Pomona" is door b. en w. een zilveren wisselbeker be schikbaar gesteld voor de best ver zorgde boomgaard. De raad gaat hiermede akkoord. Telling strandbezock Verder deelt de voorzitter mede dat op zondag 7 augustus a.s. een telling van het strandbezoek zal worden gehouden bij alle duinover gangen. De heer van Oord merkt op dat het een dwaasheid is deze telling op een zondag te houden, waartegen hij ernstig bezwaar maakt Ook de heren Slager en van der Meij onderstrepen de bezwaren van de heer van Oord. De heer van Oord zou hiertegen een woord van protest willen laten horen. De voor zitter zegt dat voor deze tellingen de medewerking van de betrokken burgemeesters is ingeroepen; deze telling zal langs een gedeelte van de kust op eenzelfde dag in de Noordzeebadplaatsen worden ge houden. De voorzitter zegt dat ook hij reeds tegen de aanwijzing van een zondag voor deze telling heeft geprotesteerd. Hierna deelt de voorzitter mede dat van Ged. Staten bericht is ont vangen dat het ministerie van Bin nenlandse Zaken bereid is de rente en afschrijving te garanderen voor een investering van f 310.000 voor uitvoering van aanleg riolering eerste deel van het rioleringsplan. Het werk moet zo spoedig mogelijk worden uitgevoerd in de vrije sec tor en omvat de bebouwde kom, de Burghseweg en de Kloosterweg. De provincie heeft bovendien het voornemen volgend jaar de Kloos terweg te verbeteren, mede door aanleg van een afzonderlijk rijwiel pad en voetpad. Het rioleringswerk zal vermoedelijk begin september a.s. worden aanbesteed; het werk zal plm. 8 maanden duren. De gemeente zal na het gereed komen van het werk moeten over gaan tot de heffing van een riool belasting. De heer van Oord infor meert of bij dit werk ook het ma ken van een zuiveringsinstallatie is inbegrepen. De voorzitter zegt dat dit niet het geval is, doch dat de zuiveringsinstallatie er ook moet komen. De heer van der Meij meent dat beide zaken onafscheidelijk aan elkaar verbonden zijn. Inzake het verzoek van het kerk bestuur der Gereformeerde Kerken alhier, welk verzoek vorige verga dering in handen van b. en w. is gesteld om prae-advies, deelt de voorzitter mede dat binnen enkele dagen de wijzigingen van het uit breidingsplan zijn te verwachten en een bespreking met het kerkbe stuur zal plaats vinden. Verder deelt de voorzitter mede dat de nieuwbouw van een lagere landbouwhuishoudschool alhier op de urgentielij st O.K.W. is geplaatst. Bij de rondvraag zegt de heer Slager dankbaar te zijn voor de door de gemeente uitgevoerde weg- verbetering bij „Ginsterveld", doch hij verzoekt ook aandacht voor het eerste deel van de vermelde J. J. Boeijesweg en het voetpad van de „Duinhoeve" (Pimmelaar) tot het strand. De voorzitter deelt mede dat bedoeld voetpad dezer dagen wordt afgepaald en dat genoemde weg ook ea andacht van b. en w. zal hebben. Nieuw telegram over IJ-tunnel De vereniging van bedrijven in Amsterdam-noord heeft m een te legram aan de leden der Serste Kamer aandacht gevraagd voor het feit dat het uitbreidingsplan noord gebaseerd Is op een IJ-tun- nel, die dit stadsdeel met het cen trum der stad bezuiden het IJ op logische wijze verbindt. „Onze be drijven hebben zeer groot belang bij een harmonische opbouw van noord, die wel gediend wordt doo- een IJ-tunnel maar niet door een Coen-tunnel. Deze ligt te exen- trisch waardoor de bewoners van noord verstoken blijven van een snelle verbinding met het stads centrum en zijn culturele sociale onderwijs instellingen. Hiedoor wordt de aantrekkelijkheid van noord als woonstad voor ons per soneel blijvend verminderd", aldus het telegram. R.A.I.-auto*exposities AMSTERDAM, 11-7. Het nieuwe R.A.I.-gebouw an het Europaplein in Amsterdam-zuid zal officieel in gebruik worden genomen met de 43e R.A.I.-tentoonstelling van per sonen- en combinatie-auto's, kam peerwagens, auto-onderdelen en garage-uitrusting, die van 2 tot en met 12 februari 1961 zal worden gehouden. Direkt daarop aanslui tend, van 23 februari tot en met 5 maart, volgt de 44e R.A.I.-ten toonstelling van motorrijwielen, scooters, bromfieten en fietsen, alsmede kamperuitrusting. Raad ElJemeel verwijt Technisch Adviesbureau ernstige fout Zuiveringsinstallatie te dicht by bebouwing £>e raad van Ellemeet kwam za terdagmorgen in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van wethouder J. M. Dalebout, wnd. burgemeester. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de gemeentebegroting voor 1960 eerst thans, zonder opmerkin gen, goedgekeurd. De directie voor de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid in Zeeland gaat akkoord met het her stel van de zoutschade aan de ge meentewoningen Schelpweg 9 en 11 voor een bedrag van f 9200, door de aannemer W. J. Verjaal te Scharendijke. Het Technisch Adviesbureau der Ver. van Nederlandse Gemeenten deelt naar aanleiding van een schrijven van het gemeentebestuur over de stankverspreiding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie mee dat de installatie een goede werking heeft. De stank zou zijn te wijten aan een te gering waterverbruik waardoor de vaste stoffen in on voldoende mate worden meegenno- men. De vergadering wordt enige ogenblikken geschorst om met de districtsopzichter overleg te plegen over de te nemen maatregelen met betrekking tot de installatie. Na heropening der vergadering concludeert de raad het volgende: 1 Het technisch Adviesbureau der Vereniging van Ned. Gemeenten heeft een ernstige fout gemaakt door de zuiveringsinstallatie voor rioolwater zo kort bij de be bouwing te plaatsen; wanneer te weinig water door de riolering spoelt, is voornoemd bureau bij haar berekeningen uitgegaan van een te hoog ge middeld waterverbruik in de gemeente. 3. het wordt een ernstige fout in het beleid van het Adviesbureau geacht om zich thans van de na weeën van de zuiveringsinstal latie te distanciëren. Besloten wordt de directeur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland uit te nodigen om op korte termijn te rapporteren over maatregelen tot verbetering van de rioolwater zuiveringsinstallatie. Scheveningse pier op tijd gereed DEN HAAG, 11-7. De pier van Scheveningen zal, ondanks de achterstand die door het slechte weer aan de kust in de afgelopen weken, op tijd en overeenkomstig het contract op 15 april worden opgeleverd. Deze geruststellende mededeling heeft de N.V. Exploi tatie Maatschappij Scheveningen gekregen van de Werkgemeen schap Hollandse Beton Maatschap pij-Intervam tijdens een bespre king de vorige week zaterdag. Vooralsnog, aldus de bouwmaat schappij, behoeft voor vertraging in de oplevering niet worden ge vreesd. Door een veranderde werk methode en verhoogde efficiency vertrouwt men de opgelopen ach terstand dusdanig in te lopen, dat de wandelpier overeenkomstig contract zal worden afgebouwd. FLITSEN UIT HET BUITENLAND Ten gevolge van een staking van het personeel van de elektri sche centrales, is de ondergrondse in Londen maandag gedeeltelijk tot stilstand gekomen. De stakers menen dat „onvermijdelijk" het gehele treinverkeer zal moeten worden gestaakt. De autoriteiten hebben voor het vervoer uit de voorsteden naar de City autobus sen ingeschakeld. India's tweede kernreactor is zondag te Bombay in werking ge steld. Deze reactor, de grootste van Azië, is een gemeenschappelijk In- disch-Canadees project. De instal latie heeft 80 miljoen gulden ge kost. De Nederlandse vakantiegan ger A. Verhoef uit Sliedrecht heeft van een onbekend- gebleven Itali aan de 840 gulden teruggekregen, die hem in Genua door een zak kenroller waren ontstolen. De on bekende bood, ook namens zijn stadgenoten, zijn verontschuldigin gen aan voor de diefstal. In Washington is officieel be kendgemaakt dat de B-70 bom menwerper, die ontworpen wordt, voor allerlei verkenningsdoelein den kan worden gebruikt, zonder afhankelijk te zijn van bases in het buitenland. Het toestel zal een snelheid hebben van 3200 km per uur op een hoogte van 24.000 meter en een actieradius van 11.000 km. Het zal worden uitgerust met ap paratuur om vliegtuigen en raket ten te ontwijken. Mogelijk zal het in december 1962, een jaar later dan in de bedoeling lag, zijn eerste vlucht kunnen maken, mits er voldoende geld beschikbaar Is. In Havana is gisteren een aan slag gepleegd op de Cubaanse ra diocommentator Jose Pardo Llada, een vurig anhanger van Fidel Ca stro. Pardo Llada heeft de laatste tijd felle aanvallen op de Verenig de Staten gedaan. Hij kreeg enkele kogels in do nek en ia ernstig ge wond. Namens de commissie, belast met het nazien der gemeenterekening 1958, rapporteert de heer J. C. Lin- ders, dat de rekening met bijbe horende bescheiden in orde bevon den is. De raad besluit hierna de ge meenterekening voorlopig vast te stellen als volgt. Gewone dienst: inkomsten f 154.429,29," uitgaven f 153 124,56; batig slot f 1304,73. Kapitaaldienst: ink. f 540.694,50; uitgaven f 581 939,01; nadelig slot f 41.244,51. De raad gaat er mee akkoord om in het aandelenkapitaal van de N.V. Brugverbinding Haringvliet deel te nemen voor f 4000. De raad neemt kennis van een tekening van de brug, welke volgens verwachting in 1964 zal gereed komen. Goedgekeurd worden een tweetal begrotingswijzigingen voor 1959 van het Burgerlijk Armbestuur van El lemeet. De voorzitter leest voor het ver slag over 1959 van het hoofd van dienst van de Vleeskeuringsdienst op Schouwen-Duiveland. De raad kan zich er mee verenigen, dat de heer Stevense wordt benoemd tot volambtelijk hoofd van dienst. Ten aanzien van de bouw van een noodslachtgebouw met moge lijkheid tot uitbreiding van abat toir meent de raad, dat voorzich tigheid moet worden betracht met het oog op de toekomst. Wanneer straks een vaste oververbinding bestaat, zal de behoefte aan een abattoir sterk dalen, daar het in voeren van vlees uit Rotterdam dan in belangrijke mate zal toenemen. KORTE BERICHTEN UIT HET BUITENLAND BOXTEL. Te Boxtel is op de weg naar Schijndel een personen auto met drie inzittenden uit de bocht gevlogen en tegen een langs de weg staande boom terechtgeko men. Hierbij werd de 30-jarige BI. W. van der Aa uit Schijndel, die naast de chauffeur zat, uit de wa gen geslingerd en op slag gedood. De chauffeur van de auto kreeg een shock..De eveneens in de auto zittende zwager van het slachtoffer werd gewond. SCHIPHOL. De 20-jarige Griek se kroonprins Conslantijn, Hertog van Sparta, die op het IJsselmeer een week lang heeft deelgenomen aan de internationale zeilwedstrij den om de Dragon Gold Cup, is maandagmorgen met het lijntoestel van de Olympic Airways terugge vlogen naar Athene. Hij is gedu rende zijn verblijf in Nederland de gast geweest van onze konink lijke familie öp paleis Soestdijk. DEN HAAG. Op woensdag 20 juli van 19.30 tot ongeveer 22.00 uur zal in Den Haag een grote oefening van de Bescherming Be volking worden gehouden, onder de naam „Oefening regenwolk". Aan de oefening, die zich voorna melijk in de morgenstond afspeelt, zullen medewerken een mobiele colonne, bestaande uit 800 man en 100 voertuigen (Inclusief 48 auto- en motorspuiten) en 100 man van de politie, brandweer en verbin dingsdienst van de A-kring' 's Gravenhage. Met spanning wordt ontknoping ln de le klasse der S.D.K.B. tegemoet gezien. De koplopers beheersen de situatie ln de 2e klasse. Burgh A werd dit seizoen de eerste kampioen der S.D.K.B. A.S.V. „Brouwershaven" organiseerde uitstekend geslaagde wandeltocht. Door de verrassende wijze waar op WIK er in slaagde Burgh in eigen huis één puntje af te snoe pen (3-3) is in de le klas van de SDKB zowel voor de bezetting van de bovenste- als de onderste plaats de strijd weer geheel open gewor den. Het spanning zien wij de ont knoping tegemoet, daar zowel de bovenste drie als de onderste drie 12-tallen elkaar nog in de reste rende wedstrijden zullen ontmoe ten. DSS maakte deze maal in de uitwedstrijd tegen Velo/Dosko com binatie geen fout door de thuisclub op overtuigende wijze te kloppen (0-7). Door Brouwershaven op de Brouwerij geen kans te geven (9-2) stegen de papieren van Zeemeeu wen, mede door het gelijke spel van Burgh, weer aanmerkelijk in waar de. Burgh Zeemeeuwen DSS Velo/Dosko WIK 12 9 1 2 64-42 19 12 7 3 2 65-33 17 12 8 0 4 57-40 16 12 4 0 8 26-56 8 12 1 4 7 29-43 6 Brouwershaven 12 2 2 8 43-72 6 In de 2e klas blijven de koplopers de situatie volledig beheersen. Het leidende NOAD had weinig moeite om de reserves van Velo/Dosko met lege handen naar huis te sturen (9-2), terwijl Stormvogels in eigen omgeving niet bleek opgewassen tegen MEVO (2-6). Door een 9-0 overwinning op SVOWK bleef Uni- tas zijn kansen behouden bij de bo venste drie te eindigen. DES kwam te Sirjansland tegen Renesse net met de hakken over de sloot (4-3) waardoor het zich in de midden moot kon handhaven. NOAD MEVO Burgh II Unitas Renesse DES Zwaluwen Velo/Dosko II Stormvogels SVOWK 12 13 1 15 12 1 14 11 0 9 2 7 1 7 6 17 4 0 11 2 2 9 3 1 11 2 78-26 27 2 105-39 25 3 72-28 22 2 61-22 20 56-61 15 43-56 13 45-66 8 40-84 7 37-64 7 1 0 14 26-117 2 De situatie aan het hoofd van de ranglijst in de 3e klas begint zich nu wat duidelijker af te tekenen. Met een relatieve voorsprong van 3 punten en nog drie wedstrijden voor de boeg zijn de kansen om be slag te leggen op de kampioenstitel voor Burgh III wel uiterst gunstig. In de semi-plaatsélijke ontmoeting tegen Zeemeeuwen II trok Burgh III met 4-1 aan het langste eind. Na een zware inzinking te hebben gekend kwam DSS II met twee overwinningen in de afgelopen week uitstekend voor de dag. Te Nieuwerkerk moest MEVO II met 4-1 het onderspit delven terwijl WIK II op eigen terrein met de zelfde cijfers werd overwonnen, waardoor WIK II de 2e plaats op de ranglijst aan DSS II moest af staan. NOAD II had tegen Unitas II weinig moeite om de puntjes thuis te houden (8-2), terwijl Velo/Dosko III de kans om de laatste plaats te ontlopen behield door een nipte 2-1 zege op Brouwershaven II. Burgh III 13 9 2 2 51-22 20 DSS II 14 8 3 3 40-20 19 NOAD 11 14 8 2 4 40-21 18 WIK If 14 6 5 3 36-24 17 MEVO II 12 7 1 4 32-35 15 Zeemeeuwen II 12 3 4 5 26-28 10 Unitas II 14 4 2 8 33-34 10 Br.haven II 13 2 2 9 23-51 6 Velo/Dosko III 13 2 1 10 16-47 5 Burgh A komt de eer toe zich dit seizoen de eerste kampioen van de SDKB te mogen noemen. In de afgelojien week maakte het in de uitwedstrijd tegen Velo/Dosko geen fout (1-7), waardoor het beslag wist te leggen op de titel in groep A, waarmee wij hen van harte felicite ren. In de wedstrijd tegen Burgh B deed Velo/Dosko het heel wat be ter, wan nu slaagden zij er in hun laatste wedstrijd in deze competitie in een 5-2 overwinning om te zet ten. Renesse bleef op eigen terrein met 5-0 de baas over Stormvogels terwijl Zeemeeuwen met niet min der dan 11-0 wist te winnen van Stormvogels. Burgh A 12 11 0 1 84-16 22 Zeemeeuwen 11 9 0 2 54-13 18 Renesse 11 5 3 3 23-16 13 Zwaluwen 9 4 2 3 22-22 J.O Velo/Dosko 12 3 3 6 14-35 9 Stormvogels 11 1 1 9 4-62 3 Burgh B 12 1 1 10 11-48 3 In groep B is in de afgelopen week de beslissing eveneens geval len. WIK A wist zijn twee nog res terende wedstrijden in winst om te zetten, waardoor ook zij in het be zit kwamén van het kampioen schap in hun groep waarmee wij hen van harte geluk wensen. Te Dreischor werd het tegen NOAD een zwaar bevochten 2-1 zege, maar zaterdag toonden zij zich te Nieu werkerk tegen DSS ruimschoots de meerdere (0-4). WIK A 10 9 0 1 27- 8 18 Brouwershaven 9 7 0 2 32- 8 14 SVOWK 9 2 1 6 7-19 5 NOAD 9 2 1 6 7-19 5 DSS 10 2 1 7 8-26 5 WIB B 9 0 1 8 5-33 WANDELSPORT. De door de A S.V. Brouwershaven jl. zaterdag georganiseerde wandeltocht is uit stekend geslaagd. Niet minder dan 304 deelnemers(sters) meldden zich bij de start die, mede dank zij het prima wandelweer, allen met goed gevolg de 25- of 15 km. tocht wis ten te volbrengen. Gewaarschuwd door enige onregelmatigheden wel ke bij de Zierikzeese avondvier daagse waren voorgevallen, had den de actieve organisatoren de controle aanmerkelijk verscherpt, zodat het uithalen van foefjes door de deelnemers was uitgesloten. VOETBAL. Ter afsluiting van het zomeravond-voetbalseizoen or ganiseerde het rayon Zierïkzee op het sportpark Bannink zaterdag middag een toernooi dat door ME VO werd gewonnen. De vreugde met het behalen van de le prijs werd in het kamp van MEVO aan zienlijk getemperd door het feit dat een harer beste spelers, I. Haver- hoek, bij een ongelukkige botsing kwam te vallen waarbij hij zijn arm brak. De eindstand van dit toernooi was: MEVO 3 2 1 0 6-2 5 Haringman 3 2 0 1 5-4 4 Prov. Waterstaat 3 1118-63 Duiveland 3 0 0 3 2-9 0 ATLETIEK. Bij de wedstrijden om de nationale jeugd-titels, welke onder bar slechte weersomstandig heden plaats vonden, zijn de leden van Delta Sport helaas niet met beste prestaties voor de dag kun nen komen. Een der belangrijkste oorzaken was hierbij nog het ge mis aan hardheid van de wedstrijd sport. Bij de te Vlissingen gehou den ontmoeting tuisen Zeeland en Brabant, welke door Zeeland werd gewonnen, ging het heel wat beter. Esther Schot slaagde er zowel bi) het kogelstoten als bij het discus werpen in beslag te leggen op de le plaats, terwijl Henk Hage, za terdag nog gekorfbald wat bijzon der dom is, bij het hoogspringen nog tot he tgoede resultaat kwam van 1.60 m., wat een derde plaat opleverde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5