Vergadering gemeenteraad Eikerzee De raad van Eikerzee kwam vrij dagmorgen in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van wethouder C. Padmos, vvnd, bur gemeester. Na opening der vergadering wordt overgegaan tot beëdiging van het in de vorige vergadering toegelaten raadslid J. J. Elenbaas. Na aflegging van de voorgeschre ven eden, wenst de voorzitter de heer Elenbaas geluk met met in stallatie als raadslid. Spreker hoopt dat het nieuwe lid - zo lang nog nodig in verband met de a.s. her indeling der gemeenten - de belan gen der gemeente op de juiste wijze zal behartigen. De heer Elenbaas dankt de voor zitter voor de gesproken woorden en hoopt op een prettige samen werking in de raad. De voorzitter deelt mede, dat naar aanleiding van het besluit in de vorige raadsvergadering in een begrotingswijziging middelen aan gewezen zijn voor uitvoering van het gehele rioleringsplan voor Scharendijke, volgens een totale raming van f 50.000. De voorzitter leest voor het door het hoofd van dienst van de Vlees keuringsdienst op Schouwen-Dui- veland opgemaakt verslag over 1959 De gemeenterekening over 1958 wordt door de raad voorlopig vast gesteld als volgt. Gewone dienst: inkomsten f 170.620,87; uitgaven f 172.675,40; nadelig slot f 2.054,53. Kapitaaldienst: ink. f 582.531,50; uitgaven f 630.431,71, nadelig slot f 47.900,21. Vervolgens komt aan de orde het voorstel tot deelneming in het aan delenkapitaal van de N.V. Brug- verbinding Haringvliet met f 5000. De raadsleden nemen kennis van een tekening van de brug, die vol gens verwachting in 1964 gereed zal komen. Door het ontbreken van een staatsgarantie vereisen de geld schieters een groter maatschappe lijk kapitaal voor meerdere zeker heid. De raad besluit met algemene stemmen voor een bedrag van f 5000 deel te nemen in het aande lenkapitaal. In verband met de op 28 juli a.s. te houden algemene vergadering van de Vleeskeuringsdienst stelt de voorzitter aan de orde de aanstel ling van een volambtelijk hoofd van dienst. Nu in westelijk Schouwen een dierenarts aanwezig is, acht de raad geen bedenkingen aanwezig om de heer Stevense tot volambte lijk hoofd van dienst te benoemen. De raad kan zich in principe even eens verenigen met het bouwen van een noodslachtgebouw te Zie- rikzee. In de rondvraag informeert de heer Elenbaas naar verbetering van de afwatering van de sloot aan de noordzijde van de Kerkweg. De voorzitter antwoordt dat het Bu reau van Uitvoering der Herver kavelingscommissie voor verbete ring zal zorgdragen, ook voor het leggen van grotere buizen in de dammen. MARKTBERICHTEN Eierprjjzen V.E.C.E. In de periode van 4-9 juli werd door de Coöp. In- en Verkoopcen- ttrale voor Eieren, V.E.C.E., uitbe taald de volgende eierprijzen: 40-44 gram f 2,06 per kg 45-46 gram f 2,08 per kg 47-49 gram f 2,10 per kg 50-52 gram f 2,12 per kg 53-55 gram f 2,13 per kg 56-65 gram f 2,14 per kg Voor vuilschalige en gewassen eieren werd één cent per stuk min der uitbetaald. ZEER GESLAAGDE ACTIE Uniformen voor fanfare Luctor et Emergo" RENESSE, 11-7. Wat wel niemand op zulk een korte temijn voor mo gelijk heeft geacht, gaat deze week gebeuren. Door een buitengewoon geslaagde lijstcollecte is het name lijk mogelijk geworden dat het ge hele fanfarecorps „Luctor et Emer go" de beschikking krijgt over een nieuw uniform. Oorspronkelijk was men van de gedachten uitgegaan de benodigde gelden rond de jaar wisseling bij elkaar te hebben zo dat met het Strafeest 1961 het corps in uniform zou kunnen ver schijnen. Hierbij werd ook gedacht aan een deze zomer te organisteren loterij. Door de spontane giften is dit alles komen te vervallen en wel op bijzonder overtuigende wij ze werd hiermede aangetoond wel ke plaats „Luctor et Emergo" in neemt. Het is nog maar enkele ja ren geleden dat ruim f 3.000 bijeen werd gebracht voor het in nood verkerende instrumentenfonds ter wijl thans een bedrag (dat bij de overdracht bekend zal worden ge maakt, maar dat aanzienlijk hoger ligt) werd ingeschreven. Donderdagavond te 19 uur zal in het Dorpshuis de officiële over- STAD EN PROVINCIE ZÏERIKZEE Ledenvergadering Nut Dinsdagavond a.s. wordt in de bovenzaal van café-restaurant „Mondragon" een algemene leden vergadering gehouden van het de partement Zierikzee van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. De agenda vermeldt o.a. het perio diek aftreden van de heer C. J. B. du Croo als commissaris van de Nutsspaarbank. Van de tuingrond- verhuurcommissie is periodiek af tredend de heer C. O. J. Hendrikse. Verder komt o.a. in bespreking het komende winterprogramma. Zwemproeven in „De Val' Op 8 en 9 juli j.l. werden zwem proeven afgenomen in het zwem bad „De Val", waaraan candidaten deelnamen van de openbare en christelijke ulo en de Landbouw- huishoudschool. Voor het diploma I slaagden van de openbare ulo 40, van de christelijke ulo 17 en van de Landbouwhuishoudschool 15 leerlingen. Voor het diploma II waren de cijfers: openbare ulo 12, christelijke ulo 9 en Landbouw huishoudschool 1. De candidaten voor het diploma III moesten allen worden afgewezen. HAAMSTEDE Verkeersongeval liep goed af Zaterdagmorgen stond in de bocht van de Provinciale weg tussen Re- nesse en Haamstede, ter hoogte van de Breedste weg, een combinatie van auto met caravan stil om zich te oriënteren. De combinatie kwam uit de richting Renesse. Juist op het moment dat een bestelwagen, komende uit de richting Renesse, deze combinatie wilde passeren, na derde uit de richting Haamstede de motorrijder P. v. d. W. uit Haam stede. Door de wegversmalling van beide voertuigen remde de heer v. d. W., waardoor hij een paaltje aan de wegkant raakte en in de langs de wegzoom staande bosjes terecht kwam. Ingeroepen geneeskundige hulp constateerde een gekneusd borstbeen. De motorfiets werd zwaar beschadigd. De Rijkspolitie maakte van een en ander proces verbaal op. dracht van de nieuwe uniformen plaats vinden, waarbij een ieder boven de 16 jaar wordt uitgenodigd aanwezig te zijn. Na afloop zal een rondgang door de gemeente wor den gemaakt. NIEUWERKERK Bejaarden maakten trip naar Rotterdam Ook de bejaarden van Nieuwer- kerk hebben, dank zij de offerbe reidheid van de inzetenen, onder leiding van het Oranje-Comité, het jaarlijks reisje gemaakt. Met 90 personen werd 's morgens om half acht met bussen van de R.T.M. ge start. Aan de Moerdijk werd voor de eerste maal halt gehouden om de koffie en broodjes te gebruiken. Vervolgens werd door Rotterdam gereden langs de olieraffinaderijen te Pernis en de werf van Verolme, welke vanuit de bus werden be zichtigd. Terug in Rotterdam werd in de Rivièrahal gegeten en daarna een wandeling door de diergaarde gemaakt. Tijdens verblijf in de Ri vièrahal woedde boven Rotterdam een zware onweersbui vergezeld van een geweldige regenval. Via Zevenbergen, Oudenbosch, Roosen daal werd gereden naar Steenber gen, waar verversingen werden gebruikt. Om acht uur stond het gezelschap aan de Anna Jacoba- polder en na drie ponten wachten kwam men op Zijpe. In weerwil van de late aankomst stond het muziekkorps, vergezeld van een massa belangstellenden aan de Wereld, het gezelschap op te wachten en met vrolijke mars muziek ging het naar het eindpunt van de reis. Dagvoorzitter van het Oranje- Comité, de heer J. J. Bouman, dankte namens de bejaarden de in gezetenen voor de royale steun die het mogelijk heeft gemaakt om deze reis te maken, verder de midden standers die op hun eigen manier hebben bijgedragen. Zuster van den Berg en mevr. van de Vate-Hen- drikse werd dank gebracht voor de steun die zij verleden aan de hulp behoevenden, en tenslotte de beide chauffeurs van de R.T.M. en de le den van het muziekkorps dat de blijde inkomst opluisterde. Het pro gramma is niet ten volle uitgevoerd doch niettemin is de reis zeer ge- zeillig geweest. 'Namens de bejaarden dankte de heer Bij de Vaate het Oranje-Co mité voor de goede zorgen gedu rende het prettige uitstapje. ZONNEMAIRE Afbraak van oude boerderij Een van de meest oude boerde rijen, daterend uit 1679, is dezer da gen onder slopershanden gevallen, nl. de hofstede aan de Zuidweg die het laatst bewoond werd door de fam. M. P. Ganzeman alhier. Naar wij vernemen zullen op de vrijgekomen plaats twee scholen worden gebouwd, nl. een openbare en een chr. nat. school. Het aanzien van de gemeente zal dus op deze plaats - gelet ook op de kleuter school en het Groene Kruisgebouw wel aanmerkelijk anders worden. BRUINISSE De heer B. Gerritsen, onder wijzer aan de Christelijke school te Bruinisse, is benoemd tot tijdelijk hoofd aan die school, de heer J. P. Bom te Nieuwerkerk is benoemd tot tijdelijk onderwijzer. De heer A. Moelij ker Sz. te Bruinisse is aangesteld als leer ling secretarie ambtenaar te Din- teloord. HET LAATSTE NIEUWS UIT KONGO Vrijwel geen contact met Loeloeaburg, Elizabethstad en Stanleystad BRUSSEL, 11-7. - „Belga" gaf maandagochtend uit Leopoldstad het volgende overzicht van de toe stand in Kongo: Het is vrywel onmogelijk in con tact te treden met Loeloeaburg, Eli zabethstad en Stanleystad. De ver bindingen zijn of wel verbroken of nemen een zeer lange tijd in beslag. De toestand in Elizabeth stad: De nacht was er rustig. Belgische troepen beheersen nog al tijd het centrum van de stad en de belangrijke andere punten. Enkele gevallen van plundering en vernie ling van achtergelaten auto's zijn gesignaleerd. De uittocht van Euro peanen duurt voort. Loeloeaburg: Elke verbin ding met Loeloeaburg is verbz'oken en de Belgische en Kongolese auto riteiten weigeren elke nadere ver klaring over de toestand. Stanleystad: Zondagmiddag hebben daar de muitende Kongo lese soldaten het vliegveld bezet en gedurende enkele uren verhinderd dat vliegtuigen naar Brussel ver trokken. Maandagochtend contro leerden de muiters de stad. De of ficieren zijn ontwapend en hebben hun commando overgegeven aan Kongolezen, krachtens instructies ontvangen uit Leopoldstad. Sinds maandagochtend acht uur is geen officieel contact met de stad meer geweest. Uit Cocquilhatstad is geen nieuws ontvangen. Boekavoe: De situatie schijnt hier normaal te zijn, evenals in Goma, waar bittere gevechten hebben plaats gehad tussen Euro pese vrijwilligers en de Force Pu- blique. Er zijn geen doden of ge wonden gemeld. De normale toe stand keert daar weer terug. Uit Elizabethstad wordt nog officieel bevestigd, dat Tsjom- be, de minister-president van de provincie Katange, assistentie heeft gevraagd van Britse troepen. Zo- SPORT KORFBAL Burgh IH-Zeemeeuwen n 4-1 De belangrijke wedstrijd Burgh III tegen Zeemeeuwen II is in een sportieve kamp door Burgh met 4-1 gewonnen. Een volkomen verdien de overwinning. Het is F. v. Dijke die voor Zee meeuwen de kans op een treffer mist, doch aan de andere kant mist C. v. Nieuwenhuize van onder de paal twee maal. Toch zijn de scho ten van laatstgenoemde gevaarlijk en na 12 minuten treft zijn schot doel (1-0). Zeemeeuwen wordt dan actiever en C. Aalbregtse mag een strafworp nemen die hij over schiet Ook van Dijke mist nog enkele goede kansen, doch een doelpunt valt 5 minuten voor de rust als C. v. Nieuwenhuize van zeer ver de bal door de mand jaagt (2-0). Na de rust was het net alsof Zeemeeu wen al een verloren strijd speelde. Alle tref was er uit. B. Landman en C. Manni schieten beurtelings op de paal. Eerstgenoemde krijgt nog twee juweeltjes van kansen, evenals Trijntje Mellema. Ook A. v. d. Weel en P. Quaak missen kan sen, en eerstgenoemde die volko men vrij gelaten wordt door zijn tegenstander, verhoogt de stand tot 3-0. Ook Corrie Slager deelt in de doel-vreugde doch ook zij weet de juiste richting niet te vinden. A. v. d. Weel brengt de stand op 4-0, en dan na de vakwisseling komt er bij Zeemeeuwen nog wat leven in, ech ter te laat om nog succes te kunnen boeken. Wel schiet Boogerd van verre afstand een verdiende treffei in ,doch verder laat'de verdediging van Burgh het niet komen. Een minuut voor tijd mist Jaap Rijn berg voor Burgh nog een strafworp. KORFBAL S.D.K.B. NOAD I-Velo/DOSKO II 9-2 NOAD speelde tegen de combi natie Velo/Dosko zeker een klasse beter, hetgeen de cijfers duidelijk weergeven. Reeds in de eerste mi nuut doelpuntte Sari Verburg voor de blauw-witten, doch na 5 min. als gemeld is dit verzoek door de regering in Londen afgewezen. Leopoldstad: Op het mili taire vlak is de situatie hier rustig. Er zijn echter nog vele sociale troe belen. De aankondiging van een al gemene salarisverhoging van der tig procent, gebaseerd op het wet telijke minimum-salaris, heeft overal discussies uitgelokt tussen werkgevers en werknemers. De ge volgen van deze abrupte loonsver hoging, die door een simpel com muniqué van het ministerie van Arbeid zondagavond per radio be kend werd gemaakt, zijn niet te overzien. Starnl arbeidsmarkt Schou wen-Dui veland Het aantal ingeschreven manne lijke werkzoekenden bedroeg aan het einde van de maand juni 1960 61 (108). Van dit aantal waren er 60 (107) geheel-werkloos en 1 (1) niet- of gedeeltelijk werkloos. Het aantal ingeschreven vrouwe lijke werkzoekenden bedroeg 6 (9). Hiervan waren er 2 (5) geheel werkloos en. 4 (4) niet- of gedeelten- lijk werkloos. De geregistreerde vraag naar mannelijke arbeidskrachten be droeg in totaal 81 (57), terwijl dit voor vrouwelijke arbeidskrachten 16 (24) was. De tussen haakjes geplaatste cij fers zijn de aantallen van mei 1960. Er is momenteel aanbod van: bouwkundige, grondwerkers, ma chinisten, machine-bankwerker, verwarmingsmonteur, rijwielher steller, smeerder, chauffeurs en losse arbeiders. Er is vraag naar: betonfabrieks- arbeiders, leerling handzetter, leer ling drukker, burgertimmerlieden, woningbouwtimmerlieden, beton- timmerman, metselaars, huisschil ders, grondwerkers, burgersmid, machine-bankwerker, automon teurs, losse arbeiders, lasser, land arbeiders, chauffeurs, loopjongen, kantoorbedienden, bijrijder, atelier naaister, verkoopster, keukenmeis je, typiste, verpleegsters, dienst boden. Negen koeien vergiftigd DELFT, 11-7. De veehouder van der Drift aan de Veenweg in Noot dorp heeft vijf van zijn koeien moeten laten afmaken wegens lood- witvergiftiging. Deze vergiftiging heeft het vee opgelopen tijds schilderwerkzaam heden aan lichtmasten van het vliegveld Ypenburg. Het at van het gras, dat was besmet met verf. Naar de schuldvraag wordt, in verband met de schadeloosstelling, eert onderzoek ingesteld. was de stand weer gelijk door J. Kloet (1-1). Na 10 minuten hernam NOAD de leiding door een beheerst ingeschoten bal van mevr. E. de Waaij-Bolkenbaas (2-1) en na een kwartier was het dezelfde speelster die de voorsprong verhoogde tot 3-1. Hoewel de bezoekers enkele goede kansen kregen wisten zij de ze niet te benutten. Vooral hun da mes deden het maar zeer matig. NOAD moest het echter juist van de dames hebben. Mevr. W. Slager- Steenland bracht kort achter el kaar met 2 goede goals de stand op 5-7 en NOAD was nu in alle vak ken de baas. Met een 5-1 voor sprong werd gedraaid. Na de rust duurde het aanvankelijk even eer de blauw-witten weer tot doelpun ten kwamen. De uit alle standen schietende Han Steenland had ech ter na een kwartier succes (6-1). Kort hierop deponeerde mej. S. Verburg no. 7 in de korf (7-1) Jac. Slager sr. bracht de stand op 8-1, waarna D. Hart op onverwachte wijze een tweede doelpunt maakte (8-2). Kort voor het einde zagen we het mooiste doelpunt van de wedstrijd. De vrij in de hoek op gestelde Jan de Bil loste een schot, dat van grote afstand feilloos in de mand verdween, (9-2). Met nog twee wedstrijden te spelen, hebben de blauw-witten de kansen op de titel in eigen hand weten te hou den. Lestoestel Schouwse zweefvliegclub te Haamstede gearriveerd Ingebruikneming op a.s. zaterdag krijgt officieel tintje Zaterdagmiddag omstreeks 4.30 uur streek op de Haamsteedse vlieg- haven de P.H.-247 neer, het zweef vliegtuig dat deze zomer de leden van de Schouwse club verder zal ontwikkelen 'tot echte zweefvlie gers. Het was bemand door de secre taris van de Eindhovense vliegclub, de heer v. Andel, en het Schouwse lid de heer M. v. d. Ende, die daar toe per trein naar Teriet bij Arn hem was gereisd om de zweeftocht achter het sleepvliegtuig, een Aus- ter, bestuurd door de bekende straaljagerpiloot-zweefvlieginstruc- teur de heer J. Walraven uit Eind hoven, meemaakte. Drie uur duurde deze tocht; tegenwind belemmerde een vlottere overkomst. Het is te begrijpen dat er op de vlieghaven een gespannen drukte heerste om alles in goede banen te leiden. De penningmeester, de heer N. Feijen, die ook vorig jaar zijn eerste solovlucht maakte, was overal. De lier, die vorige week na een grondige beurt weer in Haamstede was gearriveerd, stond achter op de vlieghaven reeds op gesteld, terwijl het trekken van de lierkabel door de club een zware „stoomfiets" is aangekocht, een ve hikel dat veel aftrek had. De heer Feijen vertelde ons nog dat het ledental toeneemt, een goed teken dus. Teneinde lessen mogelijk te maken zal er met de weekends een instructeur van over water komen. Hij was verder B. en W. van Haamstede zeer dankbaar voor het beschikbaar stellen van een wo ning in het Oostenrijks dorp voor het onderbrengen van staf en in structeurs. Het ligt verder in de bedoeling a.s. zaterdagmiddag het toestel, een Rhönlerche tweezitter in tandem, gehuurd van de Kon. Ned. Ver. van Luchtvaart, in aan wezigheid van enkele autoriteiten met een officieel tintje in gebruik te nemen. In verband met een pas gebeurd dodelijk ongeluk in de Noordoost- Polder, waarbij een toekijkende jongen door de terugvallende ka bel werd getroffen en gedood, is het ten strengste verboden het vliegveld te betreden. Vooral in de buurt van de lier is het zich bevinden zeer gevaarlijk. Mogelij ke passagiers kunnen zich naar de startplaats begeven. Pohlman: „Ik ben geen moordenaar" FRANKFORT, 11-7. „Ik heb in mijn leven verschrikkelijk veel fou ten gemaakt maar, dit kan ik zeg gen: ik ben geen moordenaar en ik ben onschuldig aan de dood van Rosemarie Nitribitt", aldus Heinz Pohlmann in zijn laatste woord voor de rechtbank van Frankfort. Dinsdag zal de rechtbank het vonnis uitspreken over Heinz Pohl man, de man tegen wie de officier van justitie op grond van aanwij zingen levenslange gevangenisstraf wegens moord op de prostituee Rosemarie Nitribitt heeft geëist. „Das Madchen Rosemarie", een prostituee, die een zwarte Mercedes bezat en onder haar vrienden tal rijke vooraanstaande industriëlen telde, werd in oktober 1957 ver moord gevonden. Boycot Nederlandse oorlogsschepen FREMANTLE, west - Australië, 11-7. De Australische vakbond van zeelieden in Fremantle, westelijk- Australië, heeft een boycot afge kondigd tegen drie Nederlandse oorlogsschepen die dinsdag in de haven verwacht worden op weg naar Nederlands-Nieuw-Guinea. Ingezonden mededeling I't0UW flacon f2.95 Grote flacon f7.50 PIGMA-DERM Snelle mooie huidbruining ZIERIKZEE Doopsgezinde dienst in Gasthuiskerk Dankzij de medewerking van de Hervormde Gemeente te Zierikzee kon zondag j.l. in de Kleine- of Gasthuiskerk alhier een kerkdienst worden gehouden van lidmaten van de Doopsgezinde gemeenten Goes, en Middelburg, tezamen met de Doopsgezinden in de verstrooi ing van Schouwen-Duiveland. In deze dienst ging voor mej. dr. A. H. A. Bakker uit Middelburg, de heer Jac. M. Luykenaar bespeelde het orgel. Na afloop van de dienst, die jaarlijks éénmaal te Zierikzee wordt gehouden, werd een tocht over het eiland gemaakt en een wandeling door het fraaie Domein- gebied. De koffiemaaltijd werd ge bruikt in hotel „Het Wapen van Zeeland" in Zierikzee. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 11-7. Aangevoerd 1914 stuks vee, t.w.: 1227 vette koeien en ossen en 687 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,90-3,20, f 2,55-2,75, f 2,45- 2,55, varkens (levend gew.) f 1,68- 1,65-1,60. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel kalm, prijzen onver anderd, prima's boven notering. Varkens: aanvoer iets kleiner, han del vlot, prijzen hoger, prima vlees varkens hoven notering, zware var kens van f 1,35-1,38, afloop kalm. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ds. A. Luteyn 80 jaar (Geboren te Zierikzee) Ds. A. Luteyn uit Utrecht, eme ritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, hoopt woensdag 13 juli a.s. de leeftijd van de zeer sterken te bereiken. Ds. Luteyn werd op 13 juli 1880 uit een P.T.T.-ambtenaarsgezinte Zierikzee geboren. Hij bezocht eerst het Erasmiaans-gymnasium te Rot terdam en studeerde daarna verder nog aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat de heer Luteyn in november 1904 door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland was toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Nederlandse Hervormde Kerk, werd hij op 14 mei van het daarop volgend jaar (1905) door zijn schoonvader, wijlen ds. G. Nijhuis uit Renkum als predikant van de hervormde gemeente van Benthui zen bevestigd. Daarna stond de ju bilaris nog te: Aalst in de classis Bommel (1907-1910); Ooltgensplaat (1910-1912); IJsselmonde 1912-1916); Hasselt (1916-1921); Muiden (1921- 18); Vlaardingen 1928-1934) en senslotte nog ongeveer twaalf jaar te Nijkerk in de classis Harderwijk, waar hem met ingang van 1 mei 1946 op bijna zesenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Lu teyn zich eerst metterwoon te Delft, waar hij van 1946 tot 1947 enige tijd hulpprediker is geweest. Naderhand verhuisde hij naar Utrecht, waar hij ook vele jaren werkzaam is geweest als hulppredi ker en bijstand in het pastoraat heeft verleend. Ds. Luteyn was indertijd vice- voorzitter van het Nederlands Her vormd Verbond tot Kerkherstel en bestuurslid van het hospitaalkerk schip „De Hoop". Tijdens zijn ambtsbediening te IJsselmonde heeft ds. Luteijn daar in de eerste wereldoorlog veel ge daan voor de verzorging van Bel gische en Franse vluchtelingen en te Vlaardingen heeft hij veel ge werkt onder de vissers. Prinses Wilhelmina toen nog koningin Wil- helmina begiftigde hem indertijd met de De Ruytermedaille in zilver. HET SMOKKELSCHH' „BRITTANNIA" 22. Half buiten westen door de hevige slag, waarmee de lamp op zijn kruin is neergestort, zit Emillo plat op de grond wazig voor zich uit te kijken. „Niets beter dan koele wijn om na zo een klap weer op te kikkeren", verklaart Agua en zonder pardon giet hij een hele kruik van dat geestrijke vocht over Emillo's hoofd. „Dekken! Ze richten weer op het raam!" schreeuwt Aram en Agua duikt haastig ineen als een tweede kogel fluitend naar binnen schiet. Emillo, die door Agua's drastisch middeltje weer bij zijn posi tieven gekomen is, trekt met een luide verwensing zijn pistool uit zijn mantelzak. Na je eerste bezoek hier heb ik je zo een ding meegegeven, Aram", zegt hij grimmig. „Haal hem tevoorschijn makker en ik zal je tonen hoe je met deze nieuwe wapens omgaat!" Aram haalt het vuurwapen onder zijn buis vandaan en haastig de monstreert de officier hoe het pistool geladen maet worden. „We zullen ze met hun eigen wapens bestrijden", sist hij en om de raampost loerend richt hij het wapen. Buiten klinkt een luide kreet als het pistoolschot over het water knalt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3