Toezegging voor vestiging van belangrijke metaalindustrie in Zierikzee In de toekomst emplooi voor 200 werknemers ZIERIKZEE, 9-7. Tijdens de vrij dagavond gehouden spoedeisende vergadering van de gemeenteraad heeft burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester de verheugende me dedeling kunnen doen dat binnen kort in Zierikzee de vestiging is te verwachten van een zeer belang rijke industrie. Dit goede nieuws is het resultaat van besprekingen tus sen het gemeentebestuur en ver scheidene industriële bedrijven, met één in het bijzonder. Burge meester Dijckmeester deelde voorts mee te verwachten dat de nieuwe industrie in de toekomst werk zal bieden aan tweehonderd arbeiders en dat het een bedrijf betreft dat - mogelijk in combinatie met an dere bedrijven - produkten ver vaardigt in de metaalsector. Het bedrijf zal gevestigd worden op het industrieterrein in de Zuid hoek. De burgemeester deed ten slotte de toezegging binnenkort na dere concrete gegevens over deze zaak, waarover de gemeenteraad zich zeer verheugde, te zullen kun nen verstrekken. Tijdens een na afloop van de ver gadering op verzoek van mr. K. A. Keuning gehouden besloten zitting, is nog nader gesproken over deze geslaagde poging van het gemeen tebestuur tot het aantrekken van industrie, welke gezien de aard van het bedrijf vrijwel uitsluitend aan mannelijk personeel werk zal bie den. Brugverbinding „Haringvliet" Deze spoedeisende vergadering was uitgeschreven om te beslissen over het voorstel van b. en w. tot uitbreiding van het aandelenkapi- lata in de N.V. Brugverbinding „Haringvliet". De burgemeester lichtte toe dat het Rijk (achteraf) niet bereid is gebleken zich garant te stellen voor de geldlening die voor bouw van de Haringvlietbrug moest worden gesloten. Daarom zullen de deelnemende gemeenten nu voor de waarborgen moeten zor gen, hetgeen voor Zierikzee bete kent deelname in het aandelenka pitaal met 77 aandelen van 1.000 gulden. De raad ging z.h.s. met dit voorstel akkoord. Voorts stelde de raad een krediet beschikbaar, groot f 4.500,voor vernieuwing van het brugdek van de ophaalbrug over de Oude Haven. De onderbouw van de brug is to taal versleten en levert gevaar op voor het publiek, zodat de brug thans voor het verkeer is afgeslo ten. Besloten werd ook tot het aan gaan van een vaste geldlening groot f 250.000,.looptijd 25 jaar, rente 4% procent, bij de Bank voor Ned. Gemeenten. Tevens stelde de raad z.h.s. een krediet van f 1.000,beschikbaar voor de aanschaf van een aantal exemplaren van het fotoboek „Zie rikzee - levend hart van Schou- wen-Duiveland". In antwoord op een vraag van mr. Keuning deelde mr. Dijckmeester mee, dat deze aanschaf voornamelijk is bedoeld voor industriële propaganda. Het ligt in de bedoeling aan het boek een los blad toe te voegen met ge gevens over grondprijzen, verbin dingen, etc. De rondvraag Tijdens de rondvraag attendeerde de heer J. G. L. Simmers op enige verkeersongevallen die kortgeleden plaats vonden op de kruising Vis- straat-Sint Domusstraat. De raad achtte het niet wenselijk op dit punt borden te plaatsen; de situatie ter plaatse is niet gevaarlijker dan in de andere straten. Wielrijders en bromfietsers hebben ongelukken dikwijls aan zichzelf te wijten. De heer J. A. v. d. Schee had in het nieuwe fotoboek niets gezien over het watertoerisme, hetgeen hij niet juist achtte. Mr. Keuning informeerde naar de bouw van een gymnastieklokaal en wees hierbij op het feit dat de K.N. V.B. in veel gevallen bereid is de gemeenten financieel te steunen bij de bouw van een sporthal. De voor zitter deelde hierop mede dat deze Samenwerking Kunstkring Zierikzee en Z.V.U. in aanstaand seizoen Twee gezamenlijke toneelavonden bij wijze van proef ZIERIKZEE, 11-7. Naar wij ver nemen heeft een oriënterende be spreking plaats gehad tussen de Kunstkring Zierikzee i.o. en de Stichting Zeeuwse Volksuniversi teit (Z.V.U.), ten einde te komen tot enige vorm van samenwerking. Evenals de Kunstkring kampt ook de Z.V.U. met moeilijkheden inzake de bezetting van de zaal. Het mag verheugend worden geacht dat de beide instellingen elkaar hebben gevonden in het zoeken naar een oplossing. Het voorlopig bestuur van de Kunstkring stelt de leden in een rondschrijven als resultaat van de gehouden bespreking thans voor in het a.s. seizoen bij wijze van proef samen te werken met de Z.V.U., welke samenwerking zich zal uit strekken over twee Z.V.U.-toneel- oorstellingen. De Kunstkring krijgt hierbij de beschikking over een bepaald aantal kaarten, te verdelen over de twee rangen. Beide instel lingen zullen op de affiches worden vermeld. Ter bespreking van deze plannen zal op dinsdag 19 juli in de koffie kamer van het „Huis van Nassau" door de Kunstkring een ledenver gadering worden belegd, waarop - indien tot samenwerking met de Z.V.U. wordt besloten tot defini tieve oprichting en tot verkiezing van een definitief bestuur zal wor den overgegaan. ACHT BARAKKEN WERDEN BIJGEPLAATST Nieuwe uitbreiding van Katendrechts Volkshuis te Haamstede Het toch al grote complex houten woningen en andere onderkomens aan de Hogeweg te Haamstede van het Buitencentrum Haamstede van de Katendrechtse Vereniging voor Soc, Cult. Vormingswerk heeft weer een uitbreiding ondergaan in de vorm van acht fraaie barakken. Barakken is het juiste woord niet, want het zijn complete woningen geworden van ongeveer 9 bij 7 me ter. Ze bieden plaats aan 12 perso nen of kinderen plus een leider. Mede is een gezellige zitkamer aan wezig en een keurige gelegenheid om zich te wassen enz. Ook de toi letten behoren tot de woning. Alle interieur-benodigdheden zijn nieuw tot aan de propere gordijntjes toe. In grijs geschilderd, met rode, blau we en gele vensters en deuren doen deze woningen het wonder wel tussen het groen. Ook nieuw is het propaan-station waar alle gas- comforen via ondergrondse leidin gen op aansluiten, hetgeen het ge sleep met flessen gas uitsluit. In de keuken staat een nieuw gasfornuis met acht verwarmingsplaatsen. Het ligt in de bedoeling, zei ons de be heerder van het kamp, de heer Ver- hage, nog een dergelijk fornuis aan te schaffen. Dit moet ook wel, daar er nu 230 personen kunnen logeren. Deze zijn zaterdagmiddag juist in vier grote R.T.M.-bussen gearri veerd in de vorm van kinderen. De ouden van dagen waren hier al en kele weken geleden, terwijl deze week twaalf doofstomme kinderen profiteerden van de fraaie omge ving. In de keuken zorgen 10 da mes uit Rotterdam voor de inwen dige mens, terwijl enkele manne lijke personen de ingewikkelde ad ministratie verzorgen. De nieuwbouw is praktisch ge heel met eigen krachten uit Rotter dam uitgevoerd, die hiervoor win ter- en voorj aarsvakantièdagen ge bruikten. K.S.V. is met deze uit breiding een prachtig en goed per- manent kamp geworden, waarin het voor oud en jong uit Rotterdam prettig vertoeven is. Engels perscommentaar op Kongo LONDEN, 10-7. De recente onge regeldheden in Kongo vestigen de aandacht op de „verschrikkelijke consequenties van het gescheiden houden van blank en zwart, het de Afrikanen niet in de gelegen heid stellen om ervaring op te doen op het gebied van politiek, be stuur, verantwoordelijkheid en be velvoering", aldus de „Sunday Ti mes", verwijzend naar de apart heidspolitiek van de Zuidafnkaan- se regering. „Kongo werd ons ja renlang voorgehouden als een mo del-kolonie, met een welwillend paternalisme en zonder politiek. Plotseling zien we hoe bedrieglijk dit beeld was. Zelfbestuur, veel te snel, is een feit en men blijkt geen politieke ervaring, een ervaren be stuur of bekwame oficieren te heb ben, zelfs geen vaderlandse liefde, behalve een negatieve vreemde lingenhaat". De „Observer" meent dat de ge beurtenissen zeker niet de bewe ring staven dat de Afrikanen nog geen politieke macht mag worden gegeven. „Die les van Kongo is duidelijk. Anarchie ontstaat wan neer een onderworpen volk niet in de gelegenheid wordt gesteld be- stuurservaring op te doen tol op het moment waarop het de macht overneemt". zaak de volle aandacht heeft van b. en w. en in hoofdzaak hangt op de financiering. De suggestie in zake de K.N.V.B. zal bekeken wor den. Mr. Keuning meende voorts dat Zierikzee ten onrechte is gepas seerd bij de toewijzing van indu- strieweningen. Over deze kwestie bleek verschil van inzicht te be staan tussen de heer Keuning en de overige raadsleden. Mr. Dijck meester bezwoor tenslotte deze zaak, door nadrukkelijk naar voren te brengen dat Zierikzee een goed overzicht aan G.S. heeft verstrekt over de stedelijke woningbehoefte. „Men weet in Middelburg heel goed hoe het er hier mee voor staat", al dus de voorzitter, die nog de mede deling deed dat het kampeerterrein inmiddels gereed is gekomen om gasten te ontvangen. Vestiging dieselmotorenfabriek in Zierikzee ZIERIKZEE, 11-7. Zoals elders in dit nummer is gemeld heeft burgemeester mr. F. Th. Dyck- meester in de vrijdag gehouden vergadering van de gemeenteraad medegedeeld dat zich alhier op het industrieterrein een metaalbedrijf zal vestigen dat aan ongeveer 200 werknemers werk zal verschaffen. Vandaag vernemen wij nader dat dit een principiële toezegging be treft van de N.V. L. Smit en Zn. Scheeps- en Werktuigenbouw te Alblasserdam. Dit bedrijf is voor nemens in Zierikzee een afdeling te vestigen voor de fabrikage van dieselmotoren. Deze industrie zal als toeleveringsbedrijf kunnen op treden. Verwacht wordt dat over enige maanden een begin zal worden ge maakt met de bouw van de fa briekshallen op het industrieter rein. Ingezonden mededeling Laat Uw fiets steeds paraat staan! PROVINCIALE PUBLIKATIE Afkoop zoutschade Door uiteenlopende oorzaken heb ben velen nog niet of pas na afloop (op 19 januari jl.) van de daarvoor gestelde termijn aangifte gedaan van zoutschade aan panden in de particuliere sector. In verband hier mede is besloten, aanvragen in deze sector, die vóór 1 augustus 1960 zijn of worden ingediend, alsnog in be handeling te nemen. Na 31 juli a.s. binnenkomende aanvragen kunnen derhalve niet meer in behandeling worden genomen. In afwijking van vroegere publi- katies moeten de aanvragen, indien deze nog niet werden ingezonden, thans worden ingediend bij het Commissariaat voor Oorlogsschade, Gevers Deynoootweg 10 te Scheve- ningen. Hierbij dient gebruik te worden gemaakt van de formulie ren, welke bij de gemeentesecreta rieën of, zo aldaar niet voorradig, bij genoemd Commissariaat ver krijgbaar zijn. KORTE BERICHTEN UIT JHET BUITENLAND De gouverneur van Cyprus, sir Hugh Foot, heeft zondagmiddag bekendgemaakt dat Cyprus op dinsdag 16 augustus zal worden uitgeroepen tot een onafhankelijke republiek. n Minstens vijf Britse toeristen zijn om het leven gekomen en 20 gewond, toen de bus waarin zij za ten, zondag op een overweg bij Meiringen in centraal Zwitserland door een trein werd gegrepen. Radio-Moskou zal meer aan dacht besteden aan satirische en hu moristische uitzendingen, aldus een te Londen ontvangen Russische-ra dioblad. Eén van de nieuwe pro gramma's heet „Goede morgen" en het andere, dat speciaal voor kin deren is, „De grappenmaker". Ra dio-Moskou zal voortaan wekelijks zeven tot negen kwartier aan satire en humor uitzenden. Onzekerheid over lot van eilandbevolking DRIEHONDERD DODEN TENGEVOLGE VAN VULKAANUITBARSTING SYDNEY, 11-7. Alle driehonderd bewoners van Lopevi, een der eilandjes van de Nieuw-Hebriden, zijn zondag tengevolge van een on verwachte vulkaanuitbarsting naar alle waarschijnlijkheid om het le ven gekomen. Een dokter, een verpleegster en een onderwijzer van een Presbyte riaanse missie, op een 150 km ver der gelegen eiland, hebben vergeefs gepoogd de eilandbewoners te red den. Zij voeren met een pakketboot naar Lopevi, maar lava, ruwe golf slag, hitte en vuur maakten een landing onmogelijk. Engelse en Franse vliegtuigen zijn ingezet om zekerheid te ver krijgen over het lot van de bewo- nes van Lopevi. Er bestaat nog een mogelijkheid dat de bewoners van Lopevi met kleine bootjes een goed heenkomen hebben kunnen zoeken. Luchtverkenningen hebben aan het licht gebracht dat drie kraters van een vulkaan, die als uitgedoofd werd beschouwd, actief zijn. Het noordwestelijke deel van het eiland is door gloeiende lava geheel ver brand.. Wolken as worden tot 2.000 meter hoog de lucht ingeworpen. Ds. F. van der Grift nam afscheid te Kerkwerve en Serooskerke In de dienst welke zondagmorgen 10 uur in de Ned. Herv. kerk te Kerkwerve werd gehouden, nam ds. F. v. d. Grift afscheid van zijn gemeente te Kerkwerve, wegens zijn vertrek naar Asten en Someren in Noord Brabant. In deze dienst werd door de pre dikant gelezen Openbaring 22 vs. 7 tot en met 21, waarna de schei dende predikant als tekstwoord voor de predikatie had gekozen vers 21: „De genade van onze Here Jezus Christus met u allen". Na de predikatie werd door de zangvereniging „Soli Deo Gloria" uit Kerkwerve Gezang 214 1 en 6 gezongen. Ds. v. d. Grift werd nog toege sproken door burgemeester S. Francke, namens de burgerlijke ge meente, ouderling W. Bil namens de kerkeraad van de Chr. Ger. Kerk te Kerkwerve en ouderling W. A. Visser namens de Ned. Herv. gemeente Kerkwerve, die ds. v. d. Grift 14J/£ jaar heeft gediend. Voor de zegen werd de predikant Psalm 121 4 toegezongen door de gemeente, terwijl het koor een be werking van Gezang 230 uitvoerde. Geen Amerikaanse U-2's meer in Japan TOKIO, 11-7. Alle Amerikaanse U-2 toestellen zijn uit Japan te ruggetrokken, aldus heeft de Ja panse minister van Buitenlandse Zaken, Aiïchiro Fujiyama, vandaag (maandag) op een persconferentie in Tokio medegedeeld. De Ameri kaanse ambassadeur in Japan, Douglas Macarthur, heeft de Ja panse regering hiervan formeel op de hoogte gebracht. Reeds enkele weken geleden werd een U-2 naar een basis bui ten Japan overgebracht, de twee resterende toestellen werden kor telings, na onderhandelingen tus sen Japan en de Verenigde Staten, teruggetrokken. Na het neerschieten van de U-2 bij Sverdlowsk, op 1 mei, dreigde de Sowjet-Unie met vernietiging van de bases vanwaar deze toe stellen opstegen, wanneer de Vei- enigde Staten nogmaals op derge lijke wijze het Russische luchtruim zouden schenden. Jonge toerist in Frankrijk gedood LE HAVRE, 9-7. In de omgeving van Le Havre is gisteren een Ne derlandse jongen om het leven ge komen, nadat een projectiel waar mee hij speelde, explodeerde. Het is het twaalfjarige zoontje Johan Dirk van de familie Prins uit Am sterdam. Samen met zijn broer, de 18-jarige Rudolf speelde de jongen aan het strand. Onder een rots von den de beide jongens een projectiel dat daar volgens mededelingen van de Franse politie - was achter gebleven uit de tweede wereldoor log. Enkele ogenblikken nadat de jongens het hadden gevonden, kwam het projectiel tot ontplof fing. De achttienjarige Rudolf werd ernstig gewond. Hij is opgenomen is een hospitaal in het plaatsje Fe camp. Het gezin Prins was met va kantie in Frakrijk. De heer Prins, die douane-ambtenaar is, is met zijn gezin gestationeerd in het Bel gische plaatsje Wilrijk. De oudste zoon woont in Amsterdam, waar hij economie studeert. Italiaanse vliegtuigen naar Kongo ROME, 10-7. Het Italiaanse mi nisterie van buitenlandse zaken heeft medegedeeld, dat drie vlieg tuigen naar Kongo zijn vertrokken voor de vacuatie van de Italianen uit Leopoldstad en Elizabethstad, die Kongo willen verlaten. Naar Leopoldstad vertrok een passa gierstoestel van Alitalia, terwijl twee transportvliegtuigen naar Elizabethstand zijn gezonden, waai de Italiaanse vice-consul Spoglia zaterdagavond door muitende sol daten werd gedood. AMSTERDAM. Het m.s. .Oranje' met circa 230 passagiers, wordt dinsdagochtend in Amsterdam ver wacht. Het schip zal op 21 juli a.s. weer vertrekken voor twee cruises naar de Middellandse Zee, waar van het op 29 augustus a.s. in Am sterdam terugkeert. Bij het verlaten van de preekstoel zong het 'koor 3 verzen van Gezang 282. 's Middags nam de predikant af scheid van de gemeente Seroos kerke. SPORT Geslaagde wandeltocht A.S.V. „Brouwershaven" Het eerste lustrum van de zater dagmiddag door de A.S.V. „Brou wershaven" gehouden wandeltocht is mede door het zeer fraaie weer uitgegroeid tot een éclatante sport manifestatie. Ruim 300 deelnemers (sters) startten omstreeks twee uur van af hotel Ringelberg voor het maken van de 15 en 25 km-tocht. Aan eerstgenoemde route namen 253 tippelaars deel, voor de 25 km kwamen 49 wandelaars aan de start. In groepsverband werd ge lopen door de C.J.V. te Zierikzee, de padvinders van het Leger des Heils, Rust Roest en Zwaluwen, Scharendijke. Een goede indruk liet het tamboerkorps D.T.M. uit Zierikzee achter, die luid tromme lend de schare uitgeleide deed. Deze groep ontving de speciale groepsprijs benevens de groepsme- daille. De overige deelnemers kre gen de fraaie A.S.V.B. medaille of het tweetje, drietje enz. Mevr. Lo- dewijk-de Wit en de heren J. Ma- lipaard, A. den Boer, K. de Moor en Fr. Rijnberg liepen voor de vijf de keer mee. Met deze vijfde wan deltocht heeft de sportvereniging weer veel ingelegd. De'belangstel ling is nog steeds groeiende. KORFBAL Burgh I-W.I.K. I 3-3 In een spannend duel heeft Burgh met veel moeite een gelijk spel kunnen veroveren op een technisch minder doch veel agressievere WIK pleog. Nadat het veel beter spelend Burgh een 2-0 voorsprong had ge nomen begon de malaise. Een schot- loze Burghaanval kon geen vat op de mand krijgen, en toen Burgh na de rust tegen de wind speelde, werd het nog 2-3 voor WIK. Met veel moeite kon Burgh kort voor tijd nog een gelijk spel bereiken, een stand die de juiste verhouding weergeeft. Reeds na 3 minuten scoorde Wen tel uit een doorloopbal (1-0). In het telkens wisselende spelbeeld kreeg Burgh de beste kansen. Mevr. Ket ting-Koopman miste een vrije kans evenals Wentel en J. Hanse aan de andere kant. Wentel miste een strafworp, doch in de 20e minuut verhoogde J. Hanse de stand tot 2-0. In de volgende Burghaanval •boterde het niet en het enkele schot dat Kloet afvuurde miste de goede richting. Vlak voor rust wist J. v. IJsseldijk van onder de paal tegen de scoren (2-1). De rust was nog geen 10 seconden voorbij of J. van IJsseldijk lostenen zeer ver boog schot dat keihard de mand passeer de (2-2). Het zenuwachtige Burgh- spel dat nu volgde miste elke kans om produktief te worden, terwijl WIK met had en tand het gelijke spel verdedigde en zelfs na 10 mi nuten een voorsprong wist te ne men door een prachtig doelpunt van M. der Weduwen (2-3). M. Hanse scoorde dan, doch wegens lopen keurde de scheidsrechter dit doelpunt terecht af. Ook een WIK- doelpunt werd wegens lopen afge keurd. Hanse en Kooman misten geheide kansen. Doch WIK wist het spel te verplaatsen en Kort miste een strafworp. Vlak voor tijd maak te Hanna Boot uit een vrije kans gelijk (3-3). KORFBAL S.D.K.B. NOAD-YVIK B 3-0 Zaterdagmiddag speelden de NOAD-junioren hun laatste com petitiewedstrijd van dit seizoen en wisten deze zowaar met 3-0 te winnen. Na 10 minuten kreeg Kees Steen- dijk een overigens niet gemakke lijke kans en dit betekende 1-0. Ondanks goede tegenstand van de bezoekers hadden de blauw-witjes toch een lichte veldmeerderheid, doch de eerste helft werd met een magere 1-0 voorsprong afgesloten. Na de rust kregen zowel Joke de Vrieze als Joke Braber enkele goe de kansen. Eerstgenoemde zag echter een goed ingeschoten bal uit de mand draaien, maar een dito schot van de andere Joke trof doel, 2-0. De thuisclub stond nu met 2-0 voor en dat hadden zij Tn alle vorige gespeelde wedstrijden nog niet kunnen bereiken. Zelfs kwamen zij door Jan Kiesenberg nog op 3-0, waarna 't einde kwam Verwachting tot dinsdagavond: Later afnemende wind Veranderlijke bewolking met voor al aanvankelijk buien; matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk harde, maar later afnemende wind tussen zuidwest en west; weinig verandering in temperatuur. 12 juli. Zon op 4.34, onder 20.56. Maan op 22.56, onder 9.21. Laatste kwartier: 15 juli te 16.43. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 12 juli 5.58 v.m. 18.02 n.m. BROUWERSHAVEN: 12 juli 5.16 v.m. 17.46 n.m. Springtij: 11 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-7. Een van de oce aan afkomstig storingsgebied heeft zich zondag tot een tamelijk diepe depressie ontwikkeld waarvan de kern zich langzaam van Ierland naar Engeland verplaatste. Aan de zuidzijde er van werden grote hoe veelheden zeer vochtige lucht van subtropische oorsprong aangevoerd hetgeen met een brede regenzone vergezeld ging, welke zondag in Engeland, Frankrijk, België en ons land opnieuw regen bracht. Aan de achterzijde van de de pressie stroomde echter al spoedig weer drogere polaire lucht, waarin opklaringen en buien voorkomen, west Europa binnen. Een trogvor- mige randstoring welke stormach tige winden over zuid-Engeland bracht, naderde maandagmorgen ons land. Deze zal ons land met buien passeren maar ook morgen het weer nog beïnvloeden. De wind ruimt dan tijdelijk naar west tot noordwest en wordt weer minder sterk. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. De Belgische ministers De Schrijver en Ganshof van der Meersch, voeren nog steeds in Leopoldstad besprekingen met de Kongolese regering. Dit heeft mi nister-president Eyskens maandag in Brussel na. een telefoongesprek met Leopoldstad medegedeeld. De ministers, die zaterdagavond uit Brussel naar Kongo waren ver trokken, bevinden zich in de Bel gische ambassade in de Kongolese hoofdstad. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Toegelaten tot de Evangeliebe diening: kand. S. de Jong, Mole naarsgraaf en kand. A. S. Kluse- ner, Delft. Beroepbaar: S. de Jong, kand. te Molenaarsgraaf. Beroepen te Noordlaren (Gron.) (toez.): G. Griffioen, Nuenen; te Hedel: kand. S. de Jong, Mole naarsgraaf. Bedankt voor het beroep van de Prov. Kerk verg. van Groningen als pred. voor buitengew. werk- zaamh. (schipperspred.): J. Hoeve, Tienhoven. Ger. Kerken Tweetal te Zeist: J. van Leeuwen IJmuiden en R. Siertsema, Aalten. van wie eerstgenoemde beroepen is. Beroepen te Siddeburen: H. Wil- lems, Augustinusga-Surhuizum. Aangenomen naar Woerden (vac. S. A. Boonstra): C. Ch. Griffioen, Voorthuizen. Ger. Gemeenten Tweetal te Dordrecht, te Krab- bendijke en te Zaandam: W. C. J. Bosschaart, kand. te Wolphaarts- dijk en kand. H. Ligtenberg, Rijs- sen; te Ridderkerk: Chr. van Dam, Rotterdam-Zuid en kand. H. Lig tenberg, Rijssen. Beroepen te Krabbendijke en te Rilland-Bath: kand. H. Ligtenberg, Rijssen; te Klaaswaal, Nieuw-Beij-, erland en te Waardenburg: kand. H. Ligtenberg, Rijssen. Economische reorganisatieplannen in Joegoslavië BELGRADO, 11-7. Joegoslavië is van plan binnenkort particuliere Amerikaanse en Westeuropese ban ken te benaderen teneinde steun te verkrijgen bij de uitvoering van een ontworpen plan tot herziening van de wisselkoersen in 1961, aldus hebben goed ingelichte kringen in Belgrado medegedeeld. De banken zouden ongeveer 300 miljoen dollar contant moeten ver_ strekken in de vorm van leningen op middel-lange termijn. Deze le ningen zouden de betalingsbalans van het land gedurende een kritie ke periode van een tot twee jaar .helpen veilig stellen, aldus deze kringen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2