SUNIL 'UlUJJAAk Ingezonden mededeling *w - j. wAsrsmm wit- cn spaart uw unncnkast Concert/aal brengt spannende oorlogsfilm „Slag in de Koraalzee" „De beul van Springdale" - een goede western Het filmprogramma van de N.V. Concertzaal opent deze week met „De slag in de Koraalzee", een spannende oorlogsfilm met Cliff Robertson en Gia Scala in de hoofdrollen. Duikbootcommandant Jef Con way, befaamd om zijn stoutmoedi ge daden, krijgt opdracht om de ligging van de 5e Japanse vlieg- dekvloot op te sporen. Hij slaagt hierin en weet talloze foto's van deze armada te maken. De onder zeeboot wordt echter ontijdig ont dekt en door de vijand overmees terd. De Amerikanen worden ge vangen gezet op een eilandje, waar de Japanners proberen Conway en zijn mannen aan het spreken te brengen, o.a. door hun extra zwaar werk en weinig eten te geven. Het eiland behoort toe aan een Eurazia- tisch meisje dat beweert neutraal te zijn. Zij geeft de Amerikanen echter messen en vernielt de elek trische installatie van het kamp als een Japanse sergeant zonder meer een der gevangenen doodschiet. In dichte duisternis lukt een algeme ne uitbraakpoging en de overleven den overrompelen een motortorpe doboot waarmee zij uiteindelijk de Amerikaanse vloot bereiken. Daar kan Conway alle inlichtingen ge ven omtrent het Japanse smaldeel. Een knap gemonteerde film met dramatische journaal- en truc-op namen. Kleurige western Als tweede film valt deze week in de Concertzaal te zien „De beul van Springdale" met o.a. Fred Mac- Murray en Maggie Hayes. Deze film is een western van het goede soort. Het gaat in deze geschiede nis om de jonge Eddie Campbell, een aardige jongen van wie men maar niet kon geloven dat hij een Zuid-Afrika en Kongo PRETORIA, 7-7. De Zuidafri- kaanse minister van buitenlandse zaken, Louw, heeft donderdag mee gedeeld dat zijn regering haar con sul-generaal te Leopoldstad en haar consul te Elisabethstad zal terugroepen. De minister-president van (voor malig Belgisch) Kongo, Loemoem- ba, had zei Louw, de Zuidafrikaan- se regering meegedeeld dat hij het Zuidafrikaanse verzoek de consu laire vertegenwoordiging in Kongo te mogen handhaven niet kan in willigen. Een 21-jarig vrouwelijk lid van de Israëlische strijdkrachten is, op aanwijzing van haar verloofde, door de politie verlost uit de bad kamer van haar ouderlijk huis te Jeruzalem, waarin zij door haar vader, die tegen de verloofde be zwaren had, vier dagen lang op gesloten was gehouden. Levenslang geëist in zaak-Rosemarie FRANKFORT, 7-7. In het proces inzake de moord op de call-girl Rosemarie Nitribitt, heeft donder dag de openbare aanklager tegen de 39-jarige handelsvertegenwoor diger Heinz Pohlmann, levenslange tuchthuisstraf geëist. De openbare aanklager zei dat hij tot deze eis is gekomen op grond van „sterke aanwijzingen'. De rechtbank moest maar uitma ken, of het belastende materiaal voldoende was. Hij noemde Pohl mann een avonturier, geen held. Het wezen van deze tijd werd door zulke figuren niet bepaald. Nederlanders in Texas van moord beschuldigd BROWNSVILLE (Texas), 7-7. De districts-juryrechtbank van Came ron in Texas heeft thans een for mele beschuldiging van moord uit gebracht tegen de twee Nederland se zeelieden W. H. en A. H. v.d. D. Van het Nederlandse vrachtschip Alblasserdijk. De twee mannen, resp. 23 en 24 jaar en afkomstig uit Capelle aan de IJssel en Til burg, zijn op 10 juni in Brownsville gearresteerd op verdenking van moord op de 35-jarige onderwijzer Salvador Loya. Volgens de sheriff van de rechtbank van Cameron, hebben de twee mannen in een schriftelijke verklaring gezegd, dat zij het slachtoffer een aframmeling hebben gegeven omdat 't „onzede lijke voorstellen" aan de twee Ne derlanders had gedaan. H. en van D. werden gevangen gezet, omdat zij een borgstelling van tienduizend dollar niet konden opbrengen. ter zeer pertinent in zijn verkla ring als de zaak voor de rechtbank komt. Twijfelende stadgenoten vragen zich echter af of de sheriff misschien getuigde uit wrok tegen Eddie omdat deze zijn dochter heeft veroverd. Als Eddie uit de gevan genis ontvlucht staat de sheriff ge reed en in een grimmig gevecht, tijdens hetwelk Eddie zijn ware aard toont en Laurie - wie de schel len van de ogen zijn gevallen - haar vader helpt, wordt de jeug dige bandiet gedood. Een pakkende kleurenfilm over het bandeloze westen. In bioscoop hotel Bom te Haam stede gaat deze week de spannende avonturenfilm „Rio Bravo", moordenaar was. De sheriff is ech- PREDIKBEURTEN voor zondag 10 juli 1960. Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur ds Bezemer (bed. H. Doop), 7 uur idem. Kerkwerve: 10 uur ds van der Grift (afscheid). Serooskerke: 3 uur ds van der Grift (afscheid). Burgh: 10 uur ds Don (Bed. H. Doop). Haamstede: 10 uur ds Boer; 7 uur idem (Bed. H. Avondmaal). Renesse: 9 uur ds van Liere (jeugd dienst); 10.15 uur kand. Boogert uit Oosterland. Noordwelle: 10 uur ds van Liere. Eikerzee: 10 uur Eerw. Heer A. van Pel uit Zierik zee. Brouwershaven: 10 uur ds Groot. Zonnemaire: 10 uur ds Du- vekot (Voorber. H. A. Noord- gouwe: 10 uur vicaris Schoneveld Dreischor: 7 uur ds J. P. van Roon uit Ermelo. Ouwerkerk: 11 uur ds M. G. Westerhof uit Nieuwerkerk. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds Wester hof. Oosterland: 10 uur ds Rijks (Bed. H. A.); 6 uur idem (Dankz. H. A.). Sirjansland:; 10 uur ds J. P. van Roon uit Ermelo; 6.30 uur Eerw. Heer W. J. Sijthoff uit Acquoy. Bruinise: 10 uur ds D. Goudzwaard uit IJsselmonde (Bed. H. A.); 5 uur idem (Bed. H. Doop en Dankz. H. A.). Lutherse kerk Geen dienst. Gereformeerde kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds Tiemers- ma. Haamstede: 9, 10.30 en 5 uur ds O. Jager uit Haarlem. Renesse: 7.30 uur ds P. Melse uit Zonne maire. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur godsdienstoefening. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur ds Melse. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr Bec ker (Bed. H. A. en Nabetr. H. A.). Oosterland: 10 en 3 uur ds C. M. Boerma uit Haamstede. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Wielemaker (Voor- be. H. A.). Gereformeerde kerken (vrij gem.) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds Keizer. Haamstede: 7 uur ds Kei zer uit Brouwershaven (in de Chr. Ger. kerk). Chr. Gereformeerde kerken Zierikzee: 8.30 en 6 uur ds v. d. Klis (in de Grote Kerk). Kerkwer ve: 10 en 6 uur ds J. J. Rebel uit Haarlem. Haamstede: 10 uur lees- dienst; 3 uur ds J. J. Rebel uit Haarlem. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds M. v. d. Klis uit Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinise: 10, 2 en 6 uur de heer J. van Prooijen uit Ede. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke kerk GODSDIENSTOEFENINGEN Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 en 10 uur; het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7 uur (of 7.15) en te 7.30 uur (of 8). Za terdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: Zondag de H.H. Mis sen te 8 en 9.30 uur. In de week: volgens aankondiging onder de zondagsdiensten. y VOORLICHTINGSBUREAU yuojfót... VOOR DE VOED)NO Geniet van de nieuwe maatjes Denkt u ook dat een maatjesha ring beslist „uit de hand" gegeten moet worden? Op die wijze gecon sumeerd, is hij dan ook wel erg lekker. Maar er zijn van haring veel smakelijke gerechtjes te ma ken, zoals: Haringhapjes met tomaat. Recep ten voor 4 personen. 4 gefileerde haringen, 4 kleine tomaten, 1 pak kleine toostjes, 2 grote augurken, 1 kleine ui, boter of margarine. De haring ontgraten, de tomaten wassen, de ui schoonmaken, de toostjes besmeren met boter of margarine. Op ieder stukje toost een schijfje augurk, een plakje to maat, een stukje haring en een rin getje ui leggen. Haring en tomaat kunt u ook ge zellig combineren door haringfilets op te rollen en te bekronen met een klein kapje tomaat. Op de kapjes kunnen' hier en daar wat mopjes mayonaise gelegd worden. Dat staat vrolijk. Een blaadje sla eron der is nog meer verzorgd, maar nodig is het echt niet. Wilt u eens een bijzonder Ha ringslaatje maken, neem dan: 4 gefileerde haringen, 2 appelen, 2 zure augurken, 1 banaan, des gewenst 25 g walnoten, 1 kleine ui, slasaus of mayonaise, (mos terd, peper, zout azijn) hardge kookt ei of tomaat. De vruchten schoonmaken en evenals de augurken en de harin gen in stukjes snijden. De ui schoon maken en fijnsnijden. De walnoten grof bakken. Alle ingrediënten door elkaar mengen en het slaatje op smaak afmaken met slasaus of mayonaise en zonodig mosterd, pe per, zout en/of azijn. Het slaatje op een platte schaal, op bordjes of glazen schaaltjes leg gen en versieren met schijfjes ei of tomaat. Haring „cocktail" 4 gefileerde haringen, 2 uien, 10 g (1 eetlepel) boter of margarine, I a 2 appelen, 1 yoghurt, plm. 1 eetlepel tomatenpuree, peper, mosterd, suiker (citroensap). De uien schoonmaken, fijnsnijden en in de boter of margarine licht bruin fruiten. De uien laten afkoe len. De yoghurt vermengen met de uien, de tomaten, peper, mosterd, suiker (en citroensap). De appelen schillen, van de klokhuizen ont doen en klein snijden. De appel stukjes door het sausje roeren. De haring in reepjes snijden en in een schaal of in éénpersoons schaaltjes leggen. De haring met de saus bedekken. Het gerecht eni ge uren koel laten staan. Zeeuwse Culturele Dag te Terneuzen Het programma van de zaterdag 9 juli te Terneuzen te houden Zeeuwse culturele dag vermeldt o.m. de opening door de burge meester van deze stad, een inlei ding door de voorzitter van de ad viesraad, mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Ged. Staten en het eerste optreden van de Belgische gasten het Opera en Bel Canto gezelschap „Iris". Inleidingen over toneel spreiding worden gehouden door Fred Engelen, regisseur van de Kon. Ned. Schouwburg te Antwer pen en H. A. M. Zoetmulder van het Eindhovens Dagblad. De uitrei king der prijzen van het VI Zeeuw se Landpjuweel heeft plaats dooi de Commissaris der Koningin in ons gewest, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. In de avondbijeenkomst treedt op het Middelburgs Dilettantento neel, dat de eerste prijs in het Zeeuws Landjuweel 1959/'60 be haalde, met een blijspel van So merset Maughan „Een dreigend huwelijk". Australische jongen ontvoerd SYDNEY, 7-7. Ruim honderd po litiemannen zoeken op het ogen blik naar het achtjarig zoontje van een zakenman uit Sydney, dat op weg naar school is ontvoerd. De ontvoerders hebben telefo nisch een losprijs van ruim 200.000 gulden geëist. De autoriteiten heb ben de bevolking via de radio ver zocht de politie bij het opsporen te helpen. De zakenman - een zekere Thor- ne - had pas circa 800.000 gulden in een loterij gewonnen. De definitieve landbouwvoorstellen van de E.E.G.-coniinissie Verhoging tarwe- en suikerprijs verwacht in 1961-1962 BRUSSEL, 7-7. De definitieve landbouwvoorstellen van de EEG- commissie zyn bjj de ministerraad van de gemeenschap ingediend. Volgens deze voorstellen zal de volledige gemeenschappelijke markt voor landbouwprodukten op 30 juni 1967 zyn bereikt. In de overgangsperiode zullen o.a. de prijzen in de zes landen op elkaar moeten worden afgestemd, hetgeen voor Nederland in het oogstjaar 1961-1962 b.v. een verhoging van de tarweprys met f 0,40 per hon derd kg. met zich mee zou brengen en een verhoging van de suiker prijs met f 0,90 per honderd kg. In haar nieuwe voorstellen, waarin rekening is gehouden met de adviezen van het economisch en sociaal comité van de E.E.G. en de debatten in het Europese parle ment, verklaart de commissie dat de korte overgangsperiode moge lijk is, als tenminste ook in andere economische en sociale sectoren voldoende vooruitgang met de ver wezenlijking der verdragsdoelstel lingen is geboekt. De datum van 30 juni 1967 wil de commissie aanhouden, om dat dan in de landbouw ver keerde investeringen kunnen worden voorkomen. Voor de overgangsperiode stelt de commissie in het onderlinge verkeer tussen de zes landen een stelsel van heffingen voor, voor namelijk voor de gevallen waarbij dit ook is voorzien voor de defini tieve periode voor het verkeer met niet E.E.G.-landen. Het heffings stelsel moet nauw verbonden zijn rfïet de prijstoenadering. De hef fingen dienen in de plaats te ko men van douanerechten en contin genten en ook zal het stelsel van minimumprijzen dan niet meer kunnen worden toegepast. Bescherming op de binnenmarkt De commissie heeft twee be langrijke wijzigingen gebracht in haar oorspronkelijke voor stellen voor de eindfase, nl. ten aanzien van het invoerbe leid van graan, suiker en zui- velprodukten en ten aanzien van de versterking der onder steuningsmaatregelen van deze produkten op de binnen-Euro- pese markt. De bescherming op de binnen markt blijft gebaseerd op een stel sel van invoerhefingen, met in- voercertificaten en stopzetting van de invoer in noodgevallen. Doch de invoercertificaten zullen niet worden verleend aan de hand van een jaarlijks op te stellen voor zieningsprogram. Alle aanvragen voor invoervergunningen zullen worden ingewilligd. Alleen als de prijsvorming op de binnen-markt door een te grote invoeringevaar wordt gebracht, of de marktorga- nen in de markt moeten ingrijpen, zal het uitgeven van de vergun ningen worden stopgezet. In ver band hiermee is een w ij z i g i n g voorgesteld voor de interventie op de binnenmarkt. Volgens de aan vankelijke plannen zouden de marktorganen direkt na de oogst steunaankopen kunnen doen op basis van een prijs die vijf tot tien procent onder de richtprijs ligt en voor tarwe aan het eind van de campagne op basis van de dan geldende richtprijs. Nu stelt de commissie voor dat de houder deze produkten gedurende het gehele jaar aan de marktorganen kan aanbieden tegen een vast te stellen interventieprijijs, die vijf tot zeven procent lager is dan de richtprijs. Russische student Smirnof wegens spionage uit ons land geleid SCHIPHOL, 7-7. Vanmiddag is de 34-jarige Russische student Pyotor Smirnof, die veertien da gen geleden in Den Haag wegens spionage werd gearresteerd, als ongewenste vreemdeling ons land uitgeleid. Onder bewaking van twee leden van de Koninklijke Marechaussee werd hij om tien minuten voor één het Tupolev-lijntoestel van de Aeroflot op Schiphol binnenge bracht. Vijf minuten later volgden zijn vrouw en zijn kind, die als gewone passagiers de luchthaven passeerden. Het toestel vertrok om één uur naar Moskou. De Aeroflot ondervond bij dit vertrek meer belangstelling van pers, radio, t.v. en film, dan van de passagiers. De grote Tupolev verliet Amsterdam nl. bijna leeg. Aan boord bevonden zich behalve de Smirnof's slechts drie andere passagiers. Een heel legertje fotografen en operateurs richtte de lens op de vrolijk lachende Smirnof, een kleine man met een ietwat ge drongen postuur, toen deze uit het autobusje van de Koninklijke Ma rechaussee stapte, waarin men hem tot vlak voor het vliegtuig bracht. Snel besteeg de Rus de trap en pakte van de commandant van het district Amsterdam, majoor A. van der Most van Spijk, op het laatste moment zijn paspoort aan. Nog even wuifde hij een luchtige groet naar Nederland en verdween \en in het toestel. Een te Haamstede geringde jonge wulp na aelit jaar in Frankrijk geschoten Reigerstand op Schouwen-Duiveland sterk achteruit gegaan ZIERIKZEE, 7-7. In het dezer dagen verschenen „Sterna", ver enigingsblad van de Vogelwacht Schouwen-Duiveland, wordt o.a. gemeld dat een in 1951 te Haam stede geringde jonge wulp na acht jaar, n.l. in maart 1959, werd ge schoten te Saint-Brevin-les-Pins (Loire Inferieure) in Frankrijk. Op 8 mei zwierven in de Westhoek van Schouwen nog troepjes krams vogels rond en op 12 mei werden nog waargenomen: oeverlopers, groenpootruiters en kanoetstrand- Iopers. Een ooievaar bezocht op 20 mei Schuddebeurs en een lepelaar werd nog op 26 mei nabij het „Wa tergat" te Renesse waargenomen. Bij een gehouden telling dit voorjaar, bleek dat in de reiger kolonie te Haamstede (achter net slot aldaar), slechts vier reigers nesten waren bezet. In de kolonie te Schuddebeurs bedroeg dit aantal vijftien. Terzake kundigen menen dat de reigerstand sterk is achter uit gelopen, hoewel niet kan wor den nagegaan of er dit jaar minder reigers zijn geweest, aangezien er in 1959 geen telling plaats vond. De kieviten hebben - over het gehele eiland verspreid in bevre digend aantal gebroed. In de in lagen aan de zuidkant van net ei land broedden zelfs mfeer kieviten dan voorgaande jaren. Op 't vlieg veld Haamstede e.o. waren echter minder kieviten te zien. Exem plaren van deze vogelsoort hebben nog laat in het seizoen gebroed en in de eerste helft van juni werden in het duingebied nog legsels aangetroffen. Toenemend aantal grutto's Grutto's zijn dit jaar in groter aantal broedvogel op Schouwen geweest. Het aantal groot gebrach te jongen was echter gering. Wul pen werden tot laat in het voorjaar in groot aantal op Schouwen waar genomen. Verwachtingsvol was ook het nestelen van een groter aantal van deze vogels in de dui nen van Burgh. Helaas werden er vele legsels verstoord. Niettemin kwamen broedende wulpen voor op de vroongronden tussen Renes se en Haamstede en in de duin pannen der zee- en binnenduinen. Het eiland wordt elk jaar in toe nemende mate bevolkt door schol eksters, dit is ook het geval met de bergeend en de kluut, welke laatste vooral in de inlagen bij Serooskerke en Flauwers een toe name te zien gaf. Het. eertijds zo befaamde Dijkwater te Dreischor herbergde minder kluten. Niette min blijft dit gebied een broed- terrein van de eerste orde, aldus constateert „Sterna". Over het algemeen zette het voorjaar vroeg in en kwam het vogelleven reeds vroeg tot le ven. Het eerste kievitsei werd op 1. april aangetroffen en op 23 april werden de eerste jonge kieviten waargenomen. Er vlo gen op 4 mei reeds jonge lijsters rond. De zwaluwen zijn dit jaar kennelijk door het koude weer opgehouden. In de West hoek keerden zij ruim tien da gen later dan verleden jaar op hun oude nestplaats terug. Ontsnapte gevangenen gearresteerd GRONINGEN, 7-7. De beide ge detineerden, die dinsdagmiddag kans hebben gezien te ontvluchten uit de strafgevangenis te Gronin gen, zijn gisteravond om half tien te Leeuwarden weer gepakt. Het zijn de 27-jarige K. B. uit Ensche dé en de 27-jarige P.H. uit Tzum- marum. Zij werden aangehouden in de bus van Leeuwarden-Tzum- marum, die om half tien vertrok. Zij hadden enig geld bij zich, dat waarschijnlijk afkomstig is van inbraak in de landbouwhuishoud- school te Tolbert en uit Leek, waar een auto is opengebroken. ONDERWIJS Landbouwhuishoudschool te Zierikzee Onderstaande leerlingen van de Landbouwhuishoudschool te Zie rikzee, ontvingen hun diploma der primaire opleiding. Ria Opree, Matty Stoel, Paula Slieker, Marry v. d. Wekken, Brou wershaven; Ineke van Almenkerk, Cobi de Vlieger, Ineke de Waaij, Dreischor; Werna Kristalijn, Dui- vendijke; Beppie van den Houten, Eikerzee; Corrie Hendrikse, Sari Stouten, Corrie v. d. Wekken, Kerk werve; Jeanne Dalebout, Ingrid Fierens, Truus Folmer, Janny van Geesbergen, Krienie Vane, Suze Stouten, Nieuwerkerk; Matty Ha ringman, Noordwelle; Saartje Jon- ker, Noordgouwe; Riet v. d. Have, Bertha Goudzwaard, Lies Hirdes, Oosterland; Nanny v. d. Berg, Ma rianne Franke, Nellie Kuijper, Ouwerkerk; Beppie Heijboer, Mar ry de Jonge, Serooskerke; Rita van Ast, Arja Nuijens, Corrie v. d. Sande, Zonnemaire; Corrie Basti- aanse, Adrie Bolijn, Tiny Coppoolse Jannie Flikweert, Marry Kleppe, Joke Klink, Annemarie Kouijzer, Mieneke Potappel, Riet Saman, Jopie Scheffers; Catrien Schot, Henny Schot, Tonny Verkaart, An nemarie de Vlieger, Dien v. d. Welle, Adrie v. d. Werve, Lenie Willemse, Zierikzee. Diploma Assistente Huishouding kregen: Annemarie Keizer, Betty van Nieuwenhuize, Tanny van Nieu- wenhuize, Brouwershaven; Els Ooms, Kerkwerve; Nettie Dalebout, Ina' Flikweert, Wenda Scholten, Jannie Sies, Jannie Visser, Nieu werkerk; Lenie Stoutjesdijk, Oos terland; Joke Bienefelt, Renesse; Bep van Dijke, Jannie Jakobsen, Zonnemaire; Marianne v. d. Hou ten, Beppie Klinke, Marleen Maijs, Truus Verdoorn, Ineke v. d. Welle, Willie van Burg, Zierikzee. Diploma der Vormingsklas kre gen: m. van d<?r Bij]. Duivendijke; S. C. Boot, Ellemeet; M. N. Bout, Haamstede; P. M. van Ast, J. G. den Boer .Zonnemaire; E. A. Ocht_ man, A. A. van der Schee, G. C. Slegt, J. Spaans, H. C. Visser, Zie rikzee. Diploma Huisnaaister kregen: N. J. v. d. Bos, Bruinisse; P. T. v. d. Hulle, Oosterland; J. J. Schot, Zierikzee. Diploma Costumière kregen: D. J. de Jonge, Oosterland; J. W. Jumelet, Bruinisse. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot godsdienstleraar aan de Chr.Kweekschool te Doetin- chem: H. J. Visser, pred. voor bui- tengew. werkzaamheden te Drach ten. Beroepen te Noordeloos (toez.): kand. J. Romeijn, Vlaardingen; te Oud-Vossemeer (toez.): J. Groenen boom, Lopikerkapel; door de Gen. Syn. als pred. voor de Prot. Evang. Kerk in België te Geraerdsbergen: kand. J. de Jong, Utrecht; te Drach ten (4e pred.pl.): F. J. Veltman, Colijnsplaat. Aangenomen naar Leens-Zuur- dijk: vicaris F. J. C. Helder, Dalem (Geld.). Ger. Kerken Beroepen te Hoorn: C. J. Tissink, Giessen-Rijswijk; te Rotterdam- Charlois (vac. H. H. Grosheide): H. M. Dercksen, Barneveld. Bedankt voor Dordrecht (vac. C. M. van der Loo): H. M. Dercksen, Barneveld. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepbaar: kand. G. van Keu len, Heerde. Aangenomen naar Groningen vac. D. van Dijk): J. Verkade, Voorburg. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Den Helder: J. P. Geels, Haarlem-Centrum en J. M. Visser, Dokkum; te Oud-Beijer- land: T. Brienen, Mussel en W. de Joode, 's-Gravenhage van wie de laatstgenoemde beroepen is. Beroepen te Mijdrecht: W. van 't Spijker, Drogeham. Aangenomen naar Bussum: B. Bijleveld, Noordeloos. Ger. Gemeenten Tweetal te Dordrecht en te Nieuw Beijerland: kand. W. C. J. Bos- schaart, Wolphaartsdijk en H. Lig- tenberg, kand. te Rijssen. Beroepen te Werkendam: kand. W. C. J. Bosschaart, Wolphaarts dijk. Ger. Gem. in Nederland Aangenomen naar Rijssen: D. L. Aangeenbrug, Terneuzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6