HANNESJE Renesse moet bijdragen in kosten stroomvoorziening rioolzuivering D0mP°bevrij<il' NA TWEE EN VEEKTIG JAAR De heer J. van Beveren nam afscheid van Drukkerij Lakenuiau Ochtmau Intieme plechtigheid in „Mondragon" ZIERIKZEE, 1-6. „Er is een deur achter u dichtgeslagen. Achter die deur ligt het werk. U hebt afscheid genomen, wellicht enerzijds met een gevoel van weemoed, ander zijds toch ook met een gevoel van opluchting". Deze woorden sprak de president commissaris van de N.V. drukkerij v/h Lakenman Ochtman, de heer S. R. H. F. Ochtman, vrijdagavond op een speciaal door de directie be legde bijeenkomst in de bovenzaal van „Mondragon", tot de scheidende voorman van de afdeling handzet terij, de heer J. van Beveren, die de drukkerij gaat verlaten in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Ruim 42 Jaar was de heer J. van Beveren aan het bedrijf verbonden. De heer Ochtman was verheugd te mogen vaststellen dat de schei dende typograaf nog een' redelijke gezondheid bezit. Nu de rust is aangebroken, hoopte hij dat het geers rust zal zijn. in absolute zin, maar dat de nieuwe levensperiode zal gevuld zijn met verschillende liefhebberijen, waaraan de heer van Beveren zich met hart en ziel zal kunnen geven. „Naar de mens gesproken heeft U nog recht op een groot aantal jaren", zo sprak de president-commissaris, die de afscheid nemende voorman typeer de als een man met een zekere al lure, wiens opvolger geen gemak kelijke taak zal hebben. Na dank te hebben gebracht voor het vele dat de heer van Beveren in het be lang van de drukkerij heeft ver richt, bood spr. hem een bedrag onder couvert aan „te besteden in de persoonlijke sfeer" en nam met een handdruk afscheid van de heer en mevr. van Beveren. Toen en nu De directeur, de heer R. Hune- man, herinnerde aan de begintijd (1918), toen er stellig geen commis sie van ontvangst gereed zal heb ben gestaan. Spr. tekende de an dere sfeer in de drukkerij van toen, waarin mannen met „kielen, snorren en baarden" het werk de den in de handzetterij, waarvan de outillage in alle opzichten afweek van de tegenwoordige. De verschil lende ontwikkelingsfasen van het typografisch bedrijf heeft de heer van Beveren meegemaakt. De heer van Beveren bracht het tot voor man zetterij en was speciaal be last met de opmaak van de „Zie- rikzeesche Nieuwsbode", hetgeen een nauw en. dagelijks contact met de redaktie met zich mee bracht, Spr. dankte de scheidende functio naris voor al het werk, dat mede bijdroeg tot de ontwikkeling van het bedrijf en betrok ook mevrouw van Beveren in zijn dankwoord, daar zij haar man door diens werk zaamheden, vaak heeft moeten missen. „Typische gemeenschapsmens" Namens het personeel sprak het hoofd van de afdeling administra tie, de heer J. v. d. Velde, die dank bracht voor hetgeen de heer van Beveren voor de L. O.-gemeen- schap in de loop der jaren heeft betekend. Hij typeerde hem als een typische gemeenschapsmens, die nimmer ontbrak als er door L. O. in georganiseerd verband iets werd gedaan. Bovendien was hij een man van wie grote rust uitging. Als blij vend aandenken bood spr. - na mens het personeel - een fraaie drie-armige schemerlamp aan en een boekenbon. Mevrouw van Be- veren ontving een fraaie ruiker bloemen. Tenslotte sprak de redakteur van de Zierikzeesche Nieuwsbode, de heer M. J. Bij de Vaate, die enkele herinneringen in dichtvorm op haalde. Niet weinig onder de indruk, sprak de heer van Beveren zelf een slotwoord, dankend voor het ver trouwen in hem gesteld, zowel door de raad van commissarissen, de di recteur als het personeel. Hij gaf het personeel voor de toekomst zijn beste wensen mee en hoopte dat ook zijn opvolger het vertrouwen deelachtig zal mogeni worden, dat hem in zo ruime mate ten deel viel, Na een pauze hield de heer Bij de Vaate een causerie over Zweden, verlucht met een serie kleurendia's. Na afloop bleef men nog geruime tijd, onder het genot van enkele verversingen, gezellig bijeen. Waterskicentrum in Zeeland MIDDELBURG, 2-7. Zaterdag 9 juli zal, indien de weersomstandig heden dit toelaten, in Wolphaarts- dijk een waterskicentrum worden geopend. De openingsplechtigheid zal worden verricht door de bur gemeester van deze gemeente, de heer B. H. G. ter Haar Romeny. De leiding van het centrum komt in handen van de heer F. Meulen- berg. Jaarvergadering in Middelburg Rode Kruis spande zich weer in voor internationale hulpverlening MIDDELBURG, 2-7. In Middel- burg heeft vandaag de „Vereniging het Nederlandse Roode Kruis" haar jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van mr. F. H. A. de Graaf. Deze heeft in zijn openingsredevoering de belangrij ke punten van internationale hulpverlening van de Nederlandse organisatie de revue laten passe ren. Belangrijk waren vooral de hulpverlening aan de Algerijnse vluchtelingen in Tunesië en Ma rokko en aan de slachtoffers van de spüsolievergiftiging in het laatst genoemde land. Reden tot voldoening over de resultaten in het afgelopen jaar gaf ook de gezamenlijke bijdragen van de afdelingen ter bekostiging van de outillage van het hospitaal schip „Henry Dunant", waarvoor eind 1959 352 afdelingen een be drag van f 130.321 bijeen hadden gebracht. Bij de verantwoording van de financiën werd de verga dering een totaal tekort van f 114 duizend voorgelegd als het saldo van eenmalige onverwachte uitga ven, waartegenover ook inkomsten als bijzondere baten werden ge boekt. De penningmeester noemde het echter verheugend dat het te kort op de gewone exploitatiereke ning niet alleen plm. f 27 duizend Sportdag koninklijk paleis Soestdijk SOESTDIJK, 2-7. De jaarlijkse sportdag van het koninklijk paleis Soestdijk werd ditmaal>voor een gedeelte bijgewoond door Hare Ma jesteit d,e Koningin en prinses Mh- rijke. Het hoogtepunt van de dag was de voetbalwedstrijd tussen He racles en "Willem II. Heracles ze gevierde, met 7-3 na een 4-3 voor sprong fcüj de rust, Voor de aanvang waren spelers en bestuursleden, van beide verenigingen voorgesteld aan de koningin. De Prins Bernhard- beker werd uitgereikt door dr.F. A. de Graaf, die tevens de aanvoer der van Heracles de gelukwensen van Prins Bernhard overbracht. beneden de begroting 1959 is ge bleven, maar dat als gevolg van niet begrote inkomsten (totaal f 130.000 van het Nationaal Ram penfonds en een hogere rijksbij drage (f 50.000), honderdduizend gulden minder dan begroot aan de reserve behoefde te worden onttrokken. De liquiditeitspositie blijft ech ter nog zorgen baren, zei de pen ningmeester, door de onttrekking van totaal f 250.000 aan diverse reserves. Wat de toekomst betreft wordt gehoopt op een nadere, bevredi gende regeling inzake de stijgende portikosten. Indien de fondsen van het nationaal rampenfonds dat toelaten, zal voorlopig ook in de volgende jaren een bedrag van 80 duizend gulden ter beschikking worden gesteld van het Roode Kruis-korps om de paraatheid van de colonnes verder te vergroten. Meer bloemen naar „Floriade" DEN HAAG, 2-7. De kleurige sier op de „Floriade" in Rotterdam zal van 22 tot en met 26 juli vooral worden vergroot, wanneer daar met inzendingen van vaklieden uit vijftien landen een bloemsierkunst- expositie zal worden geopend. Een oppervlakte van 5700 vierkante meter is gereserveerd voor de cre aties in fleur van de inzenders uit België, Duitsland, Engeland, Fran krijk, Spanje, Italië, Oostenrijk, Zwitserland, Finland, Denemarken, Noorwegen, de Verenigde Staten, Zuid-Afrika en Nederland. Nederland zal vertegenwoordigd woéden met werkstukken van 21 vooraanstaande bloemisten. De verbinding vanuit het nationale paviljoen naar de buitenlandse in zendingen zal worden gevormd door een „bruidpagode", waarin op gezette tijden bruidsshows dit bloemenfestijn zullen opsieren. De „Daily Mail" bericht dat Aneurin Bevan, plaatsvervangend leider van de Britse Labourpartij, op het volgende partijcongres zijn besluit kenbaar zal maken de po litiek te verlaten. Vergadering gemeenteraad Aanleg weggedeelten en parkeerterreinen Onder voorzitterschap van bur gemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens kwam de gemeenteraad in openbare zitting bjjeen. N.a.v. een vraag in de vorige vergadering deelde de voorzitter mee dat de huidige installatie van de P.Z.E.M. niet toereikend is voor stroomvoorziening van de rioolzui veringsinstallatie. Door gemeente zal f 2.700,moeten worden be taald in de kabelkosten en f 5.000,— in het stroombuisje. Verder zal per jaar f 200,aan huur moeten woe den betaald. Goedgekeurd werden de bezoldi gingsverordening, de verhuur v^q perceeltjes grond aan de heren y. Splunder en Wandel en het besluit wijziging reinigingsrechten. Afwijzend werd beschikt op het verzoek om een zevende en achtste klas op de openbare lagere school in te voeren. Als motief werd hierr bij aangevoerd dat binnen redelijke afstand gelegenheid bestaat verder te leren. Aan de kleuterschool werd een subsidie toegekend van Vh ct per leerling per week, voor het ver strekken van schoolmelk. Voor de te Zierikzee gehouden veekeuring kreeg de Bond van Veehouders op Schouwen-Duiveland een subsidie van f 10,Voor de te Renesse ge houden veilig-verkeersdag kreeg de Bond voor Veilig Verkeer een sub sidie toegekend van f 180, De voorstellen van b. en w. tot wijziging van de salarisverordening gemeentepersoneel en I.Z.A.-rege- ling Zeeland, werden door de raad aanvaard. Op voorstel van b. en w. werd eveneens overgegaan tot vast stelling van de nieuwe rechtstoe stand-regeling. De begrotingswijzi ging 1959 van het B.A. gaf geen reden tot op- of aanmerking bij de raad. Begrotingswijziging 1960 Uitvoerig werd hierop de begro tingswijziging 1960 van de ge meente behandeld. Hierop werden geplaatst de aanleg van de nieuwe Zeeweg, het aan te leggen wegge deelte tussen het dorpshuis en Ca- pelweg, verharding parkeerterrein Moolweg, aanleg parkeerterrein Loane, woonwagenterrein en het wachthuisje voor de buspassagiers op het dorpsplein. Verder werd hierop ook nog geplaatst de aaleg van een rijwiel- en wandelpad langs de Loane. De raad kon zich in zijn geheel hiermede verenigen. De raad stemde verder in met het verstrekken van 20 procent der aansluitingskosten op het lichtnet van de P.Z.E.M. ten behoeve van de heren S. J. Priemus en L. Beije aan de Hogenboomlaan. Voor het verbreden van de Moolweg werd de hiervoor benodigde grond dooi de heren L. Evertse en S. v. d. Hoek aan de gemeente geschonken. Door de heer W. Hoogerhuis werd f 5,per m~ gevraagd, waarmede de raad akkoord ging. Bouw drie bejaardenwoningen Aan de architect L. Beije te Veere zal opdracht worden gegeven tot het maken van een ontwerp voor de drie te bouwen bejaardenwo ningen. Ook het plan van het te bouwen wachthuisje voor de bus passagiers 2al door de heer Beije worden vervaardigd. Met de bepaling dat het terrein gelegen naast het zgn. zwembad, welke verbinding geeft tussen de Capelweg en Hoogenboomlaan, als openbaar voetpad blijft gehand haafd, maakte de raad geen be zwaar dit te verkopen aan de Stichting Renesse voor f 100,Ook het terrein gelegen tussen de wo- Oppervlakte akkerbouwgewassen 1960 toegenomen tot 874.000 hectare Zomertarwe-areaal sterk verminderd DEN HAAG, 1-7. Uit de voorlo pige uitkomsten van de in mei ge houden landbouwtelling blijkt al lereerst, naar het Centraal Bureau voor de Statistiek mededeelt, dat/de totale oppervlakte, beteeld met akkerbouwgewassen, ten opzichte van 1959 met 5.900 ha. is toegeno men en thans 874.000 ha. bedraagt. Deze toeneming werd voorname lijk veroorzaakt door het in cultuur brengen van een grotere opper vlakte in Oost-Flevoland. Aan de ter beschikking staande specifica ties is het volgende ontleend. Het areaal van de wintertarwe nam met 27.000 44 pet.) toe, doch dat van de zomertarwe verminder de met 20.000 ha. 33 pet.). In de sector der granen steeg het are aal met wintergerst met 2.000 ha. 23 pet.). Bij de peulvruchten trekt de te ruggang van de met schokkers be- teelde oppervlakte met ruim 1.500 ha. 17 pet.) de aandacht. In de groep oliehoudende en ve zelgewassen kunnen vrij sterke fluctuaties geconstateerd worden. Het areaal van het vezelvlas steeg met 9.000 ha. 60 pet,), maar dat van het blauwmaanzaad, dat met 3.200 ha. terugliep, onderging een .even sterke relatieve daling 60 pet.). Ook de oppervlakte, beteeld met karwijzaad liep terug, en wel met 700 ha. 36 pet.). In de sector der landbouwzaden daalde de oppervlakte klaverzaad met 200 ha. 41 pet.). In de rubriek der knol- en wor telgewassen zijn de belangrijkste verschuivingen een toeneming van het areaal der fabrieksaardappelen met 3.300 ha. (+9 pet.) en een da ling van de oppervlakte voederbie ten met 3.500 ha. 8 pet.). Bij de groenvoedergewassen is het areaal van de klaver met 2.700 ha. 46 pet.) teruggelopen en dat van lucerne met 1.400 25 pet.) toegenomen. ningen van de heren Kloet en v. Klooster, werd aan de Stichting overgedaan voor f 100,—. Nu blijkt dat de veiling Z.H.E. de grond welke het bij de ge meente heeft gekocht voor het plaatsen van een gebouw niet voor deze bestemming gebruikt, zal con tact worden opgenomen met de ko per om het terrein weer terug te kopen. Voor de bouw van de brug over het Haringvliet werd besloten elf aandelen te nemen bij de N.V. „De Brug". Rondvraag Bij de rondvraag werd door de heer Goossens gevraagd of er al iets bekend was over de aanslui ting van het weggedeelte tussen Zeeweg en Capelweg. De voorzitter deelde mede dat wanneer de goed keuring van G.S. binnen is, dit weggedeelte zal worden aanbe steed. De heer v. Klooster wees op het feit dat sommige gasten in de ge meente menen zich op minder ge klede wijze over het dorp te moeten begeven. De voorzitter zegt dat hier geen juiste omschrijving voor be staat, maar dat hij de politie zal opdragen hierop toe te zien. De heer v. Klooster vraagt ver der de gevaarlijke bochten in de Laone en Moermondsweg wat te snoeien. De heer Goossens vraagt naar de toestand van het brandweerkorps. De voorzitter zal hierover een on derhoud hebben met de comman dant. Ingezonden mededeling neus,keel en borst van vastzittend slijm Verwachting tot dinsdagavond: Veranderlijke bewolking Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer; iets hogere temperaturen; zwakke tot matige wind tussen west en zuid. 5 juli. Zon op 4.27, onder 21.01. Maan op 17.01, onder 1.51. Volle maan: 8 juli te 20.37. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 juli 11.58 v.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 5 juli 11.30 v.m. 23.59 n.m. Springtij: 11 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Het afgelopen weekeinde werd met noordwestelijke winden nog voortdurend koude lucht van de Noordzee aangevoerd. De noord westelijke stroming werd echter ge leidelijk minder en hield vandaag vrijwel geheel op. In verband daar mee is aan de periode met koud weer een einde gekomen. Een en ander hangt samen met het nader bij komen van een zwakke rug van hoge luchtdruk, die zich zondag bo ven Engeland bevond. Verder weg op de oceaan liggen enkele depressies, die hun invloed in hoofdzaak naar het zeegebied bij Schotland uitbreiden. Het front van een van deze storingen, dat in Ier land en zuidwest-Engeland regen veroorzaakte, zal morgen boven de Noordzee aankomen, maar waar schijnlijk nog geen regen in ons land veroorzaken. Op de nadering van het front wordt de wind zuide lijk, waardoor de temperatuur iets hoger kan worden. REGIONALE ATLETIEKWEDSTRIJDEN Delta-Sport-meisjes behaalden successen in Bergen op Zoom Hier volgt nog enig nieuws over „Delta Sport". Op het prachtig ge legen sportpark „Rozenoord" te Bergen op Zoom, (waarvan de gras mat echter verre de mindere is dan die van het sportpark „Ban- nink"), werden zondag j.l. regiona le atletiekwedstrijden gehouden, georganiseerd door de bekende voetbalvereniging „M.O.C." Aan deze wedstrijden werd door een flink aantal „Delta Sport"- leden deelgenomen, waarvan de meisjes de meeste successen be haalden. Esther Schot won het kogelstoten dames met een worp van 11.05 m. Nel Visser werd eer ste bij de 100 meter meisjes A en wel in dezelfde tijd als de kam pioene van Zeeland, Margot Pica- vet. Verder werd zij tweede bij het verspringen met een sprong van 4.97 m., nu achter Margot Pi- cavet, die eerste werd met een sprong van 5.12 m. Catrien Schot werd eerste bij het hoog- en verspringen, meisjes B, met resp. 1.50 m. en 4.91 m., terwijl zij een tweede prijs behaal de op de 80 meter meisjes B. Mat ty van Langeraaad, van Dreischor, behaalde een tweede prijs bij het verspringen en een derde prijs bij het hoogspringen, met resp. 4.35 m. ver en 1.30 m. hoog. Hans Klompe, van Dreischor, behaalde de tweede prijs op de 100 meter jongens B en was daar mede de enige jongen, die een prijs behaalde. Jopie Stoutjesdijk en Nelly Geluk deden het weer voortreffelijk en werden op de 60 m. meisjes C, resp. eerste en twee de, terwijl Jopie bij het versprin gen meisjes C nog de de derde prijs won met een sprong van 4.56 meter. Meer dan een miljoen Italiaan se landarbeiders zijn vrijdag in sta king gegaan ter ondersteuning van looneisen en uit protest tegen de werkloosheid. De staking was uit geroepen door het algemeen vak verbond waarin de communisten en linkse socialisten de meerder heid hebben. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haarlem: F. H. J. Bik, Doorwerth-Heelsum; te Urk (toez.): P. Post, Giessen-Rijswijk. Aangenomen naar Veen (N.Br.): A. G. Haring, Loon op Zand. Ger. Kerken Beroepen te Medemblik: S. W. R. Polman, kand. te Kampen; te Woudsend: A. C. van Beek, kand. te Woerden; te Eindhoven (vac. A. J. Fancy): G. W. Rijksen, Apel doorn. Aangenomen naar Aduard: J. Brouwer, Renkum-Heelsum. Bedankt voor Zwartebroek: A. ,1. Koffeman, Nijkerk. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Vlaardingen: W. H< de Boer, te Urk. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Huizen (N.H.): M. Baan, Dordrecht en W. F. Laman, Hamilton (Ontario, Canada). Beroepen te Murmerwoude: J. W. van der Gronden, Enschedé- Oost. FINANCIEEL NIEUWS SPAARCIJFER& R.P.S. AMSTERDAM&2-7. Bij de rijks postspaarbank werd In juni 1960 ingelegd f 78,0 min. en terugbetaald f 60,4 min., hetgeen een positief spaarverschil opleverde van f 17,6 min. (vorige maand f 28,0 min. en in juni vorig jaar f 12,9 min.). In 1960 is tot dusver bij de R.P.S. gespaard f 109,7 min. tegen f 101,5 min. in hetzelfde tijdvak van 1959. Het saldo-tegoed per ultimo juni bedroeg f 2478,9 min. (vorige maand f 2461v3,,mlh. en ultimo juni vorig jaar f 2243,9 min.). FEUILLETON 37 Het leven van een boerenarbeider uii de eersie helft der 20ste eeuw En daarbij, staat de hoeve al op zijn naam, is hij al eigenaar, het zilveren dak glinstert hem tegen; dat is hinderlijk voor de ogen. Staat er al waarde tegenover, 't is naar Hannesjes gevoelen toch schuld; hij kan er slechts vrede mee hebben, omdat het de algeme ne gang van zaken is, dat al die arbeiders-boertjes, om van vele gezeten boeren maar niet te spre ken, hypotheek op hun spullen hebben. Hoe dan ook, hij zal eerst rustig slapen, als die zilveren pannen weg zijn. Een glimlach krult zijn lippen, als hij zijn kippen al zo volkomen inge burgerd tussen het groene gedierte van die groene vent ziet rondwrie- melen. Een bedenkelijk allegaartje, dat groene goedje, èn wat leeftijd èn wat eierproduktie betreft. Zijn kippen zijn alle van 't vorige jaar en1 gelselecteerd. Hij raapte de laatste weken al om en de bij twin tig eieren per dag. Mag het aantal groene kippen al tweemaal zo groot zijn, de boer neemt gaarne genoegen met een verdeling van de eieren gelijk op. „Eerlijk bpvenal", zegt hij met zijn eerlijk gezicht, en hij stast er op, dat zijn vrouw met Hannesjes oudste dochter samen de eieren zullen ophalen. Jawel! Als Hannesje en zijn jongens dan van vroeg tot laat hard stompen Om de verwaarloosde akkers te zui veren, loopt de boer, die niets te doen heeft, de hele dag over het erf rond1 te neuzen. Aan het eind van de eerste week vraagt Hannesje zijn dochtertje hoeveel eeieren er zijn binnenge komen die dag .Het zijn er vijf. Hannesjes gezicht verstrakt. Hij zegt echter niets. Maar als de volgende morgen de buren naar de kerk zijn, loopt hij de nesten af en heeft om elf uur achttien eieren geteld. Hij gaat naar binnen en ziet na kerktijd de boer zijn gewone sluip tocht over het erf doen, op zijn dooie gemak. Maar als deze uit verschillende omstandigheden afleidt, dat Han nesjes gezin aan de maaltijd zit, wordt hij opeens vlug. Hannesje heeft al gauw zijn buik vol. Hij was al dik, voor bij begon. Als hij veronderstelt, dat de boer aan tafel zit, gaat hij de nesten in- spekteren en teltvijf eieren Dan slaat zijn schijnbare kalmte over in laaiende drift. Hij vliegt bij de vent binnen en sommeert hem bij hoog en bij laag, de eieren af te geven, subiet, als hij nog uit zijn zondagse pakje wil komen. De vrouw, zichtbaar verlegen met het geval, geeft ze zonder be denken. Maar Hannesje raast voort: „Morgenochtend je kippen van de hofstee; die ik om negen uur nog zie lopen, schiet ik morsdood!" (Hannesje af. De boer, die nu al weet, dat hij met een man van de daad te doen heeft, vangt de volgende morgen in de vroegte zijn kippen en brengt ze bij een stuk neef van hem. Voor het voer, dat deze ze geeft, mag hij als vergoeding de eieren hebben. Maar o. wat een luttel getal is dat. Neef echter, ook niet van gis teren, stelt zich schadeloos, door de vetste te slachten, zo vaak hij trek in een kippeboutje heeft. Als de boer de volgende morgen vertrekken zal, stélt Hannesje de avond tevoren voor, af te rekenen. Hij krijgt geld, de boer krijgt geld. Maar deze heeft opeens nog zoveel te beredderen, dat „ze dat morgenochtend nog wel kunnen doen". Hij zegt dat zo gewoon, onder de bedrijven door, dat Hannesje elke gedachte aan wantrouwen ontgaat. Maar als deze de volgende mor gen vroeg zijn deur ontsluit, is de vogel met al zijn hebben en hou den gevlogen. En Hannesje wacht nóg op zijn dertig gulden. Wat zei de nieuwe buurman ook weer? O ja, zó glad ben jc niet, oj je zult toch wei aan hem tekort koi men!.Stom alevel. En nog na zijn vertrek zit de smeerkees hem dwars. De laatste week nog heeft hij Hannesje verdacht gemaakt bij de justitie. Hij zou zich het luxe-paar- detuig van de boer hebben toege- eigend. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2