Z.O.V.' STAD EN PROVINCIE f'E PRIIIH'aa* v°hehbelsport I G. «I. Wilbrink Bijzondere aanbieding M. W. Drehsen- Poell ZOMERAVOND-FEESTEN 1960 Rita Reys Pim Jacobs The Down Town Jazzband Corrie Brokken Tom Erich Toby Rix Het Cocktail Trio HONDERD GULDEN ZIERIKZEE -TOURISTENSTAD Zierikzee krijgt weer zomer avondfeesten op de donderdagavonden STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Op het maandag gehouden ex amen ter verkrijging van het di- B ploma Gemeente-administratie I, slaagde de heer M. Mallander, I ambtenaar ter secretarie. I Voor het examen Gemeente- fl financiën slaagde de heer I. J. Ha- I verhoek, eveneens ambtenaar ter secretarie alhier. HAAMSTEDE Ouden van dagen maakten prachtreis naar Kaatsheuvel De ouden van dagen trokken maandagmorgen per bus naar de „Efteling" te Kaatsheuvel. In het Mastbos werd een kopje koffie ge- H dronken, waarna door het Brabant se land koers werd gezet naar de tj Efteling. Hier heeft het geze.lschap I volop genoten van de diverse be- I zienswaardigheden. In de namid- dag ondernam men de terugtocht, waarbij in hotel van Meel te Steen bergen de ware maaltijd werd ge- I bruikt. Te omstreeks kwart over N acht bereikten de bussen de grens van de gemeente, waar de Kon. I Harmonie „Witte van Haemstede" I reeds stond opgesteld om de intocht muzikaal te begeleiden. Natuurlijk ontbrak de drumband ook niet. Na de omgang door het dorp sprak de I voorzitter van het comité, de heer I C. A. Hartog vanaf de muziektent K de aanwezigen toe. Hij kon van een I genotvolle dag spreken die de ouderen te danken hebben aan de milde giften van de burgerij, waar voor hij vanaf deze plaats hartelijk dank zegde. Speciaal dankte hij de beide chauffeurs de heren Glerum en Quist, vooral laatstgenoemde voor zijn kundig rijden met de har monicabus van 17 meter lengte. Ook bracht hij dank aan de Kon. Harmonie met drumband voor het muzikaal onthaal. Namens de ouden van dagen dankte wethouder M. den Boer het comité voor het vele goede dat ze op deze dag weer mochten genieten. BROUWERSHAVEN Drie klassen o.l.-school naar Breda Vorige week maakten de drie laagste klassen der o.l. school te Brouwershaven het jaarlijkse schoolreisje, dat ditmaal naar Bre da voerde. Met een bus van de fa. van Oeveren werd een bezoek ge bracht aan een kersenboomgaard, een speeltuin en het Liesbosch. De jeugd genoot volop, zij kon naar hartelust spelen en wandelen in deze mooie omgeving. Des avonds haalde de muziekvereni ging „Apollo", begeleid door vele ouders, de kinderen af aan de grens der gemeente waarna het met een pittige mars naar de mu ziektent ging. Hier speelde „Apol lo" nog wat marsmuziek waarna de heer H. P. de Munck, hoofd der school, uitvoerig over de reis ver telde. Een dankwoord sprak hij tot de begeleiders, de muziekvereni ging „Apollo" en in het bijzonder tot chauffeur Tuinman, die de reis prima heeft verzorgd. De oudere klassen zullen hun schoolreisje maken op maandag 4 juli a.s. en wel naar Antwerpen. OUWERKERK Optreden Boerenkapel Bij gelegenheid van de jaardag van Z.K.H. prins Bernhard op a.s. woensdag, brengt de Boerenkapel een concert in de tent. ADVERTENTIES Verloofd: BEP v. d. HOUTEN en DIK ROORDA Zierikzee, Meelstraat 50 Leiden, Witte Singel 83 Receptie 2 juli 1960 5-6 uur Meelstraat 50, Zierikzee «OU VAST DAN ARTIKELEN Zeer grote sortering Werpmolenj en onderdelen Mitchell A A L F U I K EN Palingfuiken en kruisnetten Snoeren, stokken, dobbers, haken Korte St. Janstraat 1 - Zierikzee Telefoon 01110-2923 IBij ons gekocht wordt ook gerepareerd 9i\ Natuurvolken en dieren geven ons een wilze les de bron van genezing en gezondheid ugt bij de f natuur zeilt Klachten over hoofdpijn, I moeheid, puistjes, vale teint, verstopping, aam- beien enz. zijn slechts het gevolg van een onnatuur lijke leefwijze. (Verkeerd voedsel, zittend teven j HERBESAN Kruidenthee l bevat 14 verschillende Krulden met elkeen eigen heilzame werking en her stelt de natuurlijke func- i ties van het lichaam. Bij 'apotheker of drogist |,f. 1.60 per groot pak. Dames strohoeden tegen sterk ver laagde prijzen Dam 10 Zierikzee STICHTING: ZIERIKZEE ONTVANGT VREEMDELINGEN 14-21-28 JULI 4-11-18 AUGUSTUS Wij melden U enkele engagementen met Ad v. d. Gein, en vele anderen 3 STERRITTEN NAAR ZIERIKZEE Elke avond in de pauze een gelukkige bezoeker, met een prijs van Stichting Z.O.V. gereed met programma ZIERIKZEE, 28-6. De Stichting „Zierikzee Ontvangt Vreemdelin gen" is weer gereed gekomen met het programma van de zomer avondfeesten. Het programma is „anders en eender" dan verleden jaar. Men heeft weer een keur van artisten weten te arrangeren. Dat is het „eendere". Het „andere" be staat in het feit dat de donderdag avond weer is uitgekozen voor de feestelijkheden, daar in de prak tijk aan de zaterdagavond toch veel bezwaren bleken te kleven. Bovendien was de „inleidende markt" op de zaterdagmiddag ver leden jaar geen succes, zodat men op dit punt het programma heeft gewijzigd. De zomeravondfeesten zullen plaats vinden op de donder dagen 14 juli, 21 juli, 28 juli, 4 au gustus, 11 augustus en 18 augustus. Een wijziging vormt ook het weg blijven van de kramen op de avon den der feestelijkheden. Wel blijft de mogelijkheid bestaan om „eet- en drinktenten" op het feestterrein (Havenplein) te exploiteren, maar daarbij blijft het. Er komt straks een afzetting door middel van een kabelsysteem, waaraan zeilen kun_ nen worden bevestigd. Geen ge bruik meer zal worden gemaakt van de rijdende muziektent. Er wordt een podium gebouwd tegen 1 de Gasthuiskerk en daarop zullen de artisten hun voorstellingen ge ven. Er wordt zo verklaarde de se cretaris de heer E. P. J. Saltzherr Krips op een maandagmiddag ge houden persconferentie - nog ge dacht aan verschillende begelei dende manifestaties, maar deze zaak is nog niet rond, met uitzon dering van een - inmiddels dank baar aanvaard - aanbod van de M.C. „Sparta", die op 14 juli, 4 augustus en 18 augustus sterritten zal organiseren, met Zierikzee als eindstation. Deze eenvoudig gehouden ritten voeren over het gehele eiland en vinden hun starts op verschillende plaatsen, zodat ook de Westhoektoerist de ge legenheid krijgt een groot deel van Schouwen-Duiveland te zien. De reclame Enorm zijn de reclamemaatrege len, die de Stichting ook ditmaal heeft getroffen om aan de zomer- avonfeesten bekendheid te geven. Aan de programmaverkoop wordt een loterij gekoppeld, waarvoor prijzen beschikbaar komen. Folders worden uitgereikt aan de bootpas sagiers, suikerzakjes zijn gedrukt en verspreid, er komen aanwij zingsborden en op het terreintje bij de gasfabriek komt nog een extra blikvanger. Pijlen zullen worden geplaatst naar het stadscentrum van Zierikzee. Intussen zoekt de Stichting naar een financieel tegenwicht voor de grote uitgaven, die de organisatie vergen. Een beroep is gedaan op de middenstanders, die verleden iaar hun steentje bijdroegen, ook litmaal te doen. Een „eigen show" - zo deelde men ons mede - is be- isas nog niet mogelijk. Dit vergt een kolossale doorstroming van mensen en zal moeten wachten tot de vaste oeververbinding er is. De entree's voor de komende feesten zijn gelijk aan verleden jaar, t.w. f 1 voor volwassenen en f 0,50 voor kinderen. De programma's Tenslotte geven wij hier een op somming van de artisten, die voor de feesten zijn uitgenodigd. Donderdag 14 juli 1960: Tom van Maaren, het Cocktail trio, o.l.v. Ad v. d. Gein; The Three Jacksons; Anny Palmen; Paoline. Donderdag 21 juli 1960: André Meurs; de Wama's; Duo Melatte; Ria Verda; The Broytons/ José Tonny; The Larry sons/John Rico; Tom Erich. Donderdag 28 juli 1960: Tonny Bakkenes; Greetje Kau- feld; de Osmani's; Tobi Rix. Donderdag 4 augustus 1960: The Down Town Jazz Band; Willy Ré; Rita Reys en Pim Jacobs. Donderdag 11 augustus 1960: Peter Piekos; de Pico's; Corry Brokken; Koos Vermeulen; Fan- tasio; Gino Gina Manelli. Donderdag 18 augustus 1960: De Balsano's; Koninklijke Har monie „Kunst en Eer"; Vuurwerk voor de poorten der stad. Culturele Vereniging organiseerde wedstrijd voor tractoren De Culturele Vereniging te Zon- nemaire organiseerde zaterdag op het sportveld een wedstrijd, waar aan werd deelgenomen door een 19-tal tractorchauffeurs, met hun machines. De hoogst bereikbare trophee hierbij is een wisselbeker. Winnaar van dit jaar werd de heer Cor van Ast Lzn., met een straf- puntentotaal van 35, dat het laag ste bleek te zijn. De beker mag worden behouden door de persoon, die hem drie maal achtereenvol gens wint. Hieronder volgen de andere uit slagen: 2. J. v. d .Hoek, 60 straf- punten; 3. P. de Vlieger, 85 strp.; 4. P. Keuvelaar, 95 strp.; 5, J. van Haaften, 115 strp.; 6. Jac. v. Ast, 135 strp.; 7. L. Hillebrand, 158 strp.; 8. K. Stoel, 215 strp.; 9. Jac. de Vlie- P.T.T. De veldpostregeling voor militairen in Frankrijk DEN HAAG, 27-6. Gedurende de oefeningen in Frankrijk door on derdelen van dc Koninklijke Land macht en de Koninklijke Lucht macht dient het veldpostadres voor La Courtine als volgt te luiden: rang, naam en voorletters, regis tratienummer, onderdeel, Napo 280 Utrecht-station. Voor de vaste detachementen in Mourmelon luidt het nummer: Na- po 281 Utrecht-station; voor Bour- ges: Napo 282 Utrecht-station. Ver der geldt voor deze detachementen dezelfde wijze van adresseren als voor La Courtine. Van Nederland uit kan men drukwerken zenden tot 3000 gram, brieven tot 2000 gram, briefkaarten en nieuwsbladen. OOSTERLAND De in onze gemeente gehouden collecte ten bate van de T.B.C.- bestrijding, i.e. het sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk, waaraan medewerkten mevr. Boo- gert-Roks, mevr. Blok-van der Werf, mevr. van 't Hoff-Dorst, mevr. Hoekman-Jumelet, mevr. Ista-Plug, mevr. van Zweden-Ku- zee en de dames Henny Stam, Geertje Stouten en Rie Mol, heeft opgebracht de som van f 121.10. Een woord van dank aan de gevers (sters), voor dit nodige doel, en voor de dames die hieraan mede werkten, is zeker op zijn plaats. ger, 240 strp.; 10. Cor Stoel, 310 strp. 11. N. de Vlieger, 380 strp.; 12. Jaap Stoel, 410 strp.; 13. J. v. Vos sen, 455 strp 14. A. Goudzwaard, 500 strp.; 15. Han Stoel, 535 strp.; 16. L. B. v. Ast, 545 strp.; 17. J. Fonteine, 560 strp.; 18. L. Ganze- man, 590 strp.; 19. Eb. v. Gijzel, 600 strafpunten. OOSTERLAND „Oosferfand's Fanfare" krijgt uniformen Men is thans bij een kleermake rij te Eindhoven druk bezig om de uniformen te vervaardigen voor de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare". De maten zijn onlangs genomen en wanneer er geen stag natie optreedt, zullen de muziek mannen binnenkort keurig gekleed zijn. De streefdatum is ongeveer eind juli of begin augustus. Felle brand in pakken turfstrooisel Maandagmiddag omstreeks half twee werden de dorpsbewoners al hier opgeschrikt door het loeien van de brandweersirene. Het bleek dat er een hoop met honderden pakken turfstrooisel, staande in 't Laurensweegje, in brand was ge raakt. Het vuur, dat door spelende kinderen ontstoken was, breidde zich, dank zij de krachtige wind, snel uit. De nevelspuit en de klei ne brandspuit bestreden het vuur met verschillende stralen. Hierdoor bleef een in de nabijheid staande tuindersschuur gespaard, en be kwam alleen het windscherm rond de boomgaard schade. De gehele hoop turfstrooisel ging verloren, hetgeen geen onaanzienlijke scha depost betekend. Burgemeester Laurense was op het terrein van de brand aanwezig. Scheepvaartberichten Esso Nederland 27 juni teSuez verwacht. Kenia (t) 24 juni te Falmouth. Koratia 27 juni te Guayanilla. Langkoeas 24 juni van Soerabaja, 25 juni te Djakarta verwacht, 27 juni van Tj. Priok naar Padang. Lemsterkerk 27 juni te Kuwait. Samarinda 26 juni van New York naar New Orleans Tjikampek 24 juni et Eastlondon. BROUWERSHAVEN Collcte voor bejaardenreis Teneinde de ouden van dagen te Brouwershaven het jaarlijkse reis je te kunnen aanbieden, heeft het comité opnieuw de vrijheid geno men om voor dit mooie doel a.s. vrijdagavond 1 juli bij de burgerij aan te kloppen. De muziekvereni ging „Apollo" heeft ook ditmaal weer haar muzikale medewerking aangeboden. DREISCHOR Bij Koninklijk Besluit is de heer A. H. Vermeulen per 1 juli a s. herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente. De zakjescollekte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis heeft in deze gemeente f 204,11 opge bracht. RECHTSZAKEN Grossier deelde loterij prijs niet AMSTERDAM, 27-6. De Amster damse politierechter heeft vanoch tend de 43-jarige Hilversumse gros sier W. J. Z, veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden met een proef tijd van drie jaar. „U bent er goed afgekomen", voegde hij daaraan toe, want de officier van justitie had een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van vier maanden waar van twee voorwaardelijk geëist. Deze Z. stond terecht wegens diefstal subs, verduistering van een bedrag van f 9318 ten nadele van zijn boekhouder J. M. B. Smeenk. Ze speelden samen in de Belgische Congo-loterij. Vorig jaar september viel op hun lot een flinke prijs. De grossier verzweeg dat voor zijn boekhouder, incasseerde het volle dige bedrag (ruim f 18.600) en gaf zijn boekhouder f 100. Dat zou de helft van een prijs uit een andere loterij zijn. De boekhouder kreeg argwaan en vernam na een door hem ingesteld onderzoek, dat hij eigenlijk recht had op de helft (f 9318) van de prijs uit de Congo- loterij. „Dat is een minne streek van u geweest", merkte de politierechter van der Waerden op. Verdachte gaf toe, dat hij onjuist had gehandeld. „Maar ik zat financieel helemaal in de put, edelachtbare", verontschul digde hij zich. De politierechter kon dit excuus evenwel niet accepteren. „Dan had u het aanschaffen van nieuw meubilair maar even moe ten uitstellen". Z. deelde de politierechter mede dat hij een contract met zijn boek houder heeft gesloten. Hij heeft een televisietoestel voor hem ge kocht en de resterende schuld zal hij wekelijks met een bedrag van f 30 aflossen. Hij heeft zijn nieuwe meubilair als borg gegeven. DE OLYMPISCHE SPELEN Vijftig landen schreven reeds in voor Rome ROME, 27-6, Vijftig landen had- den maandag, drie dagen voor de sluiting van de inschrijving, reeds de officiële papieren voor de ko mende Olympische Spelen te Rome ingediend. Dit - werd bekend ge maakt door het organisatiecomité van de spelen. Tot de landen, die nog niet offi cieel hadden ingeschreven behoor de Rusland. Een official van het I.O.C. deelde in mei mee, dat 87 landen „in prin- j cipe" de uitnodiging van het I.O.C. om aan de spelen deel te nemen, hadden geaccepteerd. De meest populaire sport is mo menteel atletiek, waarvoor 46 van de 50 landen inschreven. SPORT Zeeland werd derde in districtsontmoeting te Heerenveen Deltasport droeg belangrijk steentje bij Met uitzondering van de grote disricten Noord-Holland, Zuid- Holland en de combinatie Brabant- Limburg komen de overige distric ten elk jaar by een ontmoeting tegen elkaar. Jarenlang was Zee land te zwak om hierin mee te doen, maar dit jaar ging het beter, zulks tengevolge van het feit, dat thans goede junioren het tekort aan senioren kunnen opvangen. In de eindstand van de te Heerenveen gehouden districtsontmoeting werd een uitstekende derde plaats be reikt met 95 punten achter district Oost( dat Gelderland en half Over ijssel omvat) met 128 punten en district Utrecht (Utrecht en 't Gooi) met 108H punt, maar voor de di stricten Twente, Groningen/Drente en Friesland. De enige deelnemende seniore van „Delta Sport", mej. Esther Schot behaalde een tweede plaats bij het discuswerpen met een worp van 36.15 m., de jeugd moest zich met wat lagere plaatsen tevreden stellen. Catrien Schot behaalde een 5e plaats bij het hoogspringen met 1.52 m., dit was even hoog als de tweede geplaatste, maar Catrien maakte meer foute sprongen. Ook Henk Hage behaalde een 5e plaats bij het hoogspringen met een sprong van 1,62 m. Nel Visser be haalde een 6e plaats op de 100 m. hardlopen dames, met een tijd van 12.9 sec. Prestaties van junioren, die er zijn mogen en die behaald werden in een wedstrijd, waaraan ook na tionale cracks deelnamen zoals o.m. Joop Fikkert bij het speerwerpen, mevr. Ine Terlaak-Spijk bij de 100 m. dames, Nummerdor bij het hoogspringen heren enz. Wedstrijden te Roosendaal Een zeer jeugdige meisjesploeg kwam uit op de regionale wedstrij den van Thor te Roosendaal. De dwars over het terrein staande sterke wind deed aan de loopnum mers grote afbreuk zodat de tijden van minder belang geacht kunnen worden. 60 m. meisjes C De 60 m. meisjes C was voor Delta-Sport wel een bijzonder ge slaagd nummer, aangezien er bij de zes finalisten niet minder dan vier meisjes van deze vereniging waren. Jopie Stoutjesdijk werd eer ste met een handbreedte verschil voor Nelly Geluk, no. 3 werd een meisje van P.S.V. uit Eindhoven, no. 4 een meisje van Volt uit Til burg, no. 5 Tineke Huneman en no. 6 Jopie Verwest. Er werd dooi de C meisjes ook deelgenomen aan de 4 maal 80 m. estafette meisjes B, deze toch al moeilijke opgave werd nog verzwaard doordat Rietje Stoutjesdijk door een blessure niet kon meedoen, maar leverde toch een tweede plaats op achter Thor, maar voor P.S.V. en Volt. Verder werd nog deelgenomen aan het verspringen meisjes B (dus een oudere categorie), waarbij Jo pie Stoutjesdijk een werkelijk prachtige prestatie leverde door 4.55 m. ver te springen. MARKTBERICHTEN Veiling van 27 juni 1960. Aardappelen vr. gr. f 14-21, id. kriel-p. f 9-11; Doperwten f 17-30; Peulen f 90; Kroten f 20-22; Pos telein f 21-24; Waspeen f 20; Ra barber f 7-10; Princessebonen f153 -159; Aardbeien f 79-109; per 100 kilogram. Bloemkool f 14-20; Kropsla I f 3-6; Komkommers f 13-25; Per ziken f 14-26; per 100 stuks. Bospeen f 15-16; Boskroten f 5; Bosuien f 13; per 100 bos. Frambozen f 0,31-0,33; Aardbeien I f 0,29-0,31; Aardbeien II f 0,22; Rode bessen f 0,27-0,29; per doosje. SPORT KORFBAL Zeemeeuwen A-Burgh B 6-0 Ondanks de warmte was het voor de rust een aantrekkelijk partijtje korfbal, waarin de thuisclub de toon aangaf. Reeds spoedig gaf mej. A. Dalebout haar ploeg de leiding (1-0). Het was P. Landman die een strafworp benutte (2-0). Burgh combineerde in het veld zeer goed, maar tot gevaarlijke aanvallen kwam zij niet. R. Tangeman en F. Slager maakten nog voor de rust 4-0. Na de rust een lusteloos spel van beide zijden, de warmte ging zich nu laten gelden. J. van Sluijs liet 5-0 aantekenen, en kort voor tijd bracht L. Dijkman, die vele kansen had gemist, de eindstand op 6-0. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Drukkerij L. en O.-Herverkave- ling 0-0; C.W.S.-Neptunus 4-0. Heden dinsdagavond wordt ge speeld: Zierikzeeveteranen - Prov. Waterstaat, (half acht). DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht uit St. Dénis (322 km.) Wegens slecht weer werden de dui ven maandag gelost. C. Seijbel 1; T. M. Dalebout 2, 6, 7, 12, 13, 15, 17; J. Kaaijsteker 3; C. Stoutjesdijk 4, 5; A. M. Berrevoets 8, 16; W. Dalebout 9, 10; J. Verwijs 11; Gebr. Stoutjesdijk 14; A. Tim merman 18. De eerste duif vdoog 20 min. los op de 2e. Hedenavond inkorven voor An- goulême. Donderdag a.s. voor St. Quentin. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht van Chateauroux. Af stand 562 km. J .ten Haaf 1, 6; J. Wiltenburg 2; Fr. Maijs 3; J. Verwest 4, 8; C. Groenleer 5, 7; C. Krijger 9. Woensdagavond inkorven jonge duiven voor Steenbergen en vrij dagavond voor Putte. P.V. „De Reisduif" Brouwershaven Uitslag van de wedvlucht vanaf Chateauroux op 17 juni jl. Afstand 569 km. J. Flikweert, Dreischor 1, 2, 6; W. de Wilde, Duivendijke 3; H. de Vries, Brouwershaven 4; L. Plat- teschorre, Brouwershaven 5, 8; G. Flikweert, Zonnemaire 7; Een goede prestatie leverde het fondras van de heer Joh. Flik weert. Wedvlucht op 18 juni vanaf Pont St .Maxence. Afstand 284 km. J. M. Kloet, Brouwershaven 1, 3; Joh. Flikweert, Dreischor 2, 4. Heden' (dinsdag) inkorven voor Angoulême.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3