Onderlinge samenwerking bezorgde Dreischor een model-speeltuin Zierilczeese raad staat crediet toe voor aanleg zwaaikom in haven nabij het Sas Verordening voor nieuw kampeerterrein Onderhandse aanbesteding van restauratie Zuidhavenpoort lijkheden anders. Het Rijk deed voor „De Hoop" inmiddels toezeg ging voor een bijdrage, waarna ook de provincie nog moet suppleren. ZIERIKZEE, 27-6. De gemeenteraad vergaderde maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. DUckmeester en besloot o.m. tot vaststelling van een kampeerverordening. Een tweetal andere voorstellen van grote importantie werd aangenomen, zijnde het opdragen tot het restaureren in regie van de Zuidhavenpoort aan het Aannemersbedrijf D. Huurman Jr. N.V. te Delft en het verlenen van een crediet voor de aanleg van een zwaaikom in de Oude Haven nabij het Sas, binnen het kader van de z.g.n. infrastructuurverbetering voor de aantrekking van industrie. In besloten zitting deed de voorzitter mededeling over de stand van zaken met betrekking tot het verkrijgen van industriële bedrijven in de gemeente. In dit kader is - gelijk bekend - reeds eerder het besluit gevallen tot het aanschaffen van een loskraan, met een hefvermogen van 80 ton. De capaciteit van deze kraan komt tegemoet aan bepaalde verlangens van degenen, die vestiging te zierikzee overwegen. Op verzoek van mr. Keuning werden de bij de stukken overgeleg de jaaroverzichten van verschil lende instellingen tot de volgende vergadering aangehouden, met het oog op de lange agenda en de korte voorbereidingstijd. Het college van B. en W. be richtte de raad dat t.a.v. een gel delijk presentje aan ondersteunden door de Dienst Maatschappelijke Zorg, bij gelegenheid van de Be vrijdingsdag, met de diakonieën volledige overeenstemming kon worden bereikt. Aan echtparen werd f 5.-, aan alleenstaandeen f 2.50 uitgereikt. De heer Goudriaan maakte bezwaar tegen het feit, dat iemand, niet behorend tot de dienst voor M. Z. had deelgenomen aan de uitreiking. Hij werd hierbij ge steund door de heer v. d. Doel, die het juister had gevonden als - bij gebrek aan personeel ook hierbij de diakonieën zouden zijn ingescha keld geworden. Weth. Verheijen lichtte toe dat de betrokkenen te voren een briefje ontvingen, waar in" "mededeling werd gedaan over de gang van zaken. De voorzitter kon de opmerkingen ter zake wel begrijpen, maar bij het college zijn hierover geen klachten binnenge komen. De ideeënbus In de ideeënbus zijn, blijkens mededeling van de commissie, twee ideeën gedeponeerd. Het eer ste heeft betrekking op het plaat sen van een WV-kiosk op het Ha venplein, gedurende de zomer maanden (ingediend door mevr. G. M. v. d. Wielen), welk idee is door gegeven aan V.V.V. De idee is be loond met f 2.50. Het tweede idee heeft betrekking op het plaatsen van een grote kerstboom op het Havenplein in de Kerstweek. Dit idee wordt niet voor uitvoering in de gemeentelijke sfeer geschikt ge acht en de commissie ziet hierin een taak voor het Leger des Heils, buurtverenigingen, e.d. Mr. Keuning vond het niet juist d^t dit laatste idee feitelijk van de hand wordt gewezen. De voorzit ter wees op de hoge investerings kosten. De heer van Duin achtte plaatsing nuttig ter verdere gees telijke samenbinding der burgerij. Mr. Keuning wilde de idee als goed idee erkend zien. De heer v. d. Doel wees op de mogelijkheid tot inschakeling van de plaatselijke evangelisatiecommissies. Een grondkwestic Besloten werd tot verkoop van een kavel grond in het bouwplan Malta aan een viertal gegadigden. Een voorstel tot grondruil ging onder de hamer door. Behandeld werd een voorstel tot verkoop van een strook grond van voldoende diepte aan de heer R. Ornee. Eer der was toezegging gedaan voor een kleiner stuk grond, maar dit werd door G.S. geweigerd. De heer v. d. Doel vond het niet juist dat een hogere - dan de destijds be rekende koopsom - aan betrokkene wordt gevraagd, en wilde vastge houden zien aan de oorspronke lijke prijs. De voorzitter vreesde dat zulks een vreemde indruk te genover andere gegadigden zou maken. Mr. Keuning stelde zich achter de opmerkingen van de heer v. d. Doel, wiens tot voorstel ge maakte opmerking werd aangeno men met de stemmen van de beide wethouders tegen. De kampeerverordening Bij de diskussie over de vast stelling van de kampeerverorde ning, stelde mr. Keuning zich ach ter een destijds in onze courant ge dane suggestie een mogelijkheid open' te laten tot vrij kamperen. Ook de heer v. d. Doel vond het juist als elders gekampeerd mag worden, mits met toestemming van de eigenaar van de betrokken grond. Nader gepreciseerd ver zocht m. Keuning de kampeerver ordening voor „eigen mensen" niet al te strak toe te passen. „Er moet voor eigen inwoners een beetje ruimte blijven", zo merkte spr. op. De voorzitter wees er op dat het er juist omging het kamperen juist in goede banen te leiden. Naar zijn mening is het „woudlopers karakter" van de kampeerderij er af en begeren de mensen bij el kaar te staan. Uit de diskussie resulteerde dat het „woudloperskampje" (om deze term even aan te houden) tot de mogelijkheden blijft behoren, in afhankelijk heid van bij uitzondering ge geven toestemming door B. en W., die in het algemeen be geren de kampeerders naar het Kaaskenswater te dirigeren. De kampgelden Wat betreft de verordening op de kampgelden vond de de heer Rameijs het niet juist dat adspi- rant-kampeerders vooraf moeten betalen. Men kan immers van in zicht veranderen, wat betreft de tijd op het terrein door te brengen. Een figuur die veelvuldig voor komt, is het dagelijks innen van het kampgeld door de beheerder. Met deze suggestie zal rekening worden gehouden, met dien ver stande dat voor de zondagen de zaak met de beheerder nog zal worden doorgesproken. Het voorstel tot grondoverdracht aan „Beter Wonen" van de com plexen van 9 en 11 woningwetwo ningen ging onder de hamer door. Idem de reeds plaats gehad heb bende - aankoop van grond ter ver breding van het Jannswekken. De gemeente verkrijgt recht van erf pacht voor de groenstroken op het Kerkplein, die van gemeentewege zijn beplant. De richtlijnen voor ondersteuning werden gewijzigd in dier voege dat voor gehuwden een verhoging van A.O.W.-pensioenen plaats vindt van f 3 en voor onge- huwden van f 1,96 per week. Subsidie aan „De Lichtboei" Besloten werd aan „De Licht boei" van het Leger des Heils een subsidie te verstrekken van f 300, ter verlichting van de zeer hoge exploitatiekosten. De heer bij de Vaate zou in het kader van de be groting 1961 een groter bedrag uit getrokken willen zien. De voorzitter onderschreef het prachtig werk, dat in „De Lichtboei" wordt verricht en wees er nog op dat de gelden vrijwel uitsluitend aan het jeugd werk'ten goede komen. In de toe komst zal subsidieverhoging zeker overwogen worden. De afd. van het Verbond voor Veilig Verkeer werd f 100 toegezegd voor de inmiddels gehouden Veilig-verkeersdag. Voor restauratie van de korenmolen „De Hoop" staat de gemeente een sub sidie toe van f 8200. De heer v. d. Schee wees er op, dat ook de mo len aan het Bolwerk een grondige opknapper nodig heeft. De voorzit ter deelde mede dat het college reeds in die richting werkzaam is. Wethouder Koevoets merkte op dat de wil tot gemeentelijke subsidi ëring van „De Hoop" aanmerkelijk is gestimuleerd doordat de familie van de molenaar zo rijkelijk over de brug is gekomen. Bij de andere molen liggen de financiële moei- Moskou plaatst ontwapeningsvraagstuk op V.N.-agemla MOSKOU, 27-6. De Sowjet-Unie heeft maandag de secretaris-gene raal van de V.N., Dag Hammars- kjoeld, verzocht het ontwapenings vraagstuk als een „belangrijke en dringende aangelegenheid" op de agenda te plaatsen van de Alge mene Vergadering die in septem ber bijeenkomt. Voordat de Russische perma nente afgevaardigde bij de V.N., Sobolef, dit'verzoek van zijn rege ring overbracht, waren de com munistische afgevaardigingen naar de ontwapeningsconferentie in Ge- nève uit de vergaderzaal wegge lopen, omdat volgens hun zeggen het overleg in een „abnormale en ontoelaatbare situatie" was geko men. Een communistische woord voerder verklaarde later: „Voor ons is de conferentie ge-eindigd. Wij zullen verder geen bijeenkom sten in Genève bijwonen". De Russische delegatieleider Zorin, die de actie van de vijf communis tische afvaardigingen leidde, deel de persvertegenwoordigers mee, dat hij zo spoedig mogelijk naar Moskou zou terugkeren. Restauratie Zuidhavenpoort De restauratie van de Zuidha venpoort werd - uit te voeren in regie - opgedragen aan het aanne mersbedrijf D. Huurman Jr. N.V. te Delft. Het regiepercentage werd vastgesteld op 5,5 pet., waarvoor inmiddels reeds rijksgoedkeuring is aangevraagd. Inmiddels is het flat van de minister ingekomen.- De nieuwe bezoldigingsregelingen voor het gemeentepersoneel gingen on der de hamer door. Idem een voor stel tot wijziging van de ontwerp- rechtspositieregelingen voor ge meentepersoneel. Idem de aan het gemeentepersoneel te verstrekken huurcompensatie 1960. Idem wijzi ging der kindertoelageverordening. Idem een wijziging der vastgestelde regelen voor de controle op de comptabele administraties in de ge_ meente. De Museumcommissie In verband met vervroegde pen- sioensaanvrage, om gezondheids redenen, werd eervol ontslag ver leend aan de heer A. Paauwe, als onderwijzer aan de o.l.-school. De raad hechtte verder zijn goedkeu ring aan een wijziging van de ver ordening op de reinigingsrechten. Bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten wordt een vaste kas geldlening aangegaan van f 104.000 tegen een rente van 4% pet. Voorafgaande aan de benoeming van een tweetal nieuwe leden van de museumcommissie, ter vervul ling van vakatures ontstaan door het zich niet herkiesbaar stellen van de heren dr. J. J. Westendorp Boerma en A. J. Argelo, pleitte mr. Keuning voor algehele afschaffing van de museumcommissie. Hij wees op het geringe aantal samenspre- kingen en achtte het in de praktijk zo, dat het werk wordt verricht door de conservator. De voorzitter vond het belangrijk dat er een we derzijdse contactmogelijkheid blijft bestaan tussen de conservator en een aantal mensen, die zidh voor deze materie interesseren. Men mag het aantal vergadringen niet als maatstaf nemen voor de acti viteiten van de. commissie. Hier gaat het immers over het vaststel len van de algemene beleidslijnen m.b.t. het museum. Bovendien stelt de conservator prijs op het aanblij ven der commissie. Tenslotte wees de voorzitter op de niet genoeg te waarde ren „belangeloze belangstel ling" van personen uit de bur gerij voor een gemeenschaps zaak. Men moet dit niet afsto ten, zo zei hij. Da heren v. d. Doel en van Duin stelden zich achter het standpunt van de voorzitter, die nog nader toelichtte dat door de relaties van de leden ener commissie als de on derhavige, de groei van het aantal museumstukken wordt bevorderd. In een schrijven aan de raad be richtte de heer Argelo nog dat het door hem begonnen werk aan de scheepjeszolder zal worden vol tooid. Het voorstel tot opheffing der commissie (mr. Keuning) werd ver worpen met de stemmen van mevr. v. d. Wérve-Schouls en Rameijs voor. Hierna werden tot nieuwe le den benoemd de heren mr. E. W. van Vloten en A. S. M. Braat, ter wijl de nog zitting hebbende leden werden herbenoemd. De voorzitter sprak hartelijke dankwoorden aan het adres van de scheidende leden, waarvan dr. Boerma 30 jaar zijn krachten aan het museum heeft gegeven. Aan de Stichting Zierikzee Ont vangt Vreemdelingen werd een subsidie toegestaan, gelijk aan de hoogte der vermakelijkheidsbelas tingen. Bovendien zal gratis kun nen worden beschikt over de gas lichtflambouwen van het gemeen telijk gasbedrijf. Bij de rondvraag kreeg de heer Goudriaan, i.v.m. een desbetreffen de vraag de mededeling dat een rapport is doorgegeven aan de grasdrogerij, ter beperking van de rookoverlast. Eventuele maatrege len kunnen dit seizoen niet sneer worden genomen. In antwoord op een vraag van de heer bij de Vaate deelde wethou der Koevoets mede dat aan de C.D. opdracht is gegeven tot het besteks- gereedmaken van de verbinding tussen Callandweg en Scheepstim- merdijk. Mr. Keuning had een fout ontdekt in de rekening van de Nutsbibliotheek. Hij wilde „Kunst en Eer" verzoeken een boekhuod- kundig wat begrijpelijker rekening in te sturen. Mevr. v. d. Werve- Schouls kreeg de verzekering dat banken zullen worden geplaatst bij het ondiepe bad in het zwembad. De heer v. d. Schee wees op de efficiënte gebruiksmogelijkheden van een op een wagen gemonteerde rijdende kraan te Goes. Het hefver mogen is acht ton. De kraan kan ook voor baggeren worden gebruikt. Gesloten politiebureau De heer van Duin uitte een klacht over het 's nachts gesloten zijn van het politiebureau. Een doorverbin ding of een politiemelder (sugges tie van de heet Rameijs) blijken dure oplossingen voor het pro bleem. De zaak zal door de voor zitter nog eens met de politie wor den doorgepraat. De heer van Duin was ook onder de indruk van het groeiend par keerruimteprobleem. Hij wilde de Oude Haven gedempt zien. De voorzitter achtte dit stellig niet ur gent. Er is nog parkeerruimte over. Na uitgebracht rapport door de voorzitter van de commissie de heer Rameijs gingen voorstellen tot wijzigingen van de gemeente begrotingen 1959 en 1960 onder de hamer door. Rest nog te melden dat de leden de heren Simmers, Doeleman en Cashoek met kennis geving afwezig waren. Ingezonden mededeling Lijdt niet langer door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt Togal, dat verdrijft in al die ge vallen snel en afdoende de pijnen. Togal kan baten waar andere mid delen falen. Zuivert de nieren, is veilig voor hart en maag. Bij apo theek en drogist f 0,95, f 2,40 en f 8,88. GRONINGEN. De 54-jarige heer W. van der Wal is met zijn auto in het Lopende Diep geraakt en om het leven gekomen. STAD EN PROVINCIE ELLEMEET O.l. schoolleerlingen naar Bergen op Zoom De leerlingen van de hoogste klassen van de o.l.-school maakten een driedaags reisje naar Bergen op Zoom. De tocht werd gemaakt per fiets, hetgeen menige zweet druppel opleverde, want het was warm .winderig weer. Een eerste oponthoud gold de jeugdherberg „De Klavervelden". Na de maaltijd zocht de jeugd hier het natuurbad op. Vrijdag bezocht men de Wouw- se Plantage, waar - in het woeste gedeelte - naar hartelust werd ge speeld. Langs het vliegveld zetten de jongelui de tocht voort naar de gemeentelijke speeltuin te B.o.Z. Na een zwempartij ging het weer op de jeugdherberg aan, waar des avonds een bont programma werd bijgewoond, georganiseerd door leerlingen van de school uit Al- blasserdam. De thuisreis werd ge maakt via Tholen-Nieuw Vosse- meer. De jeugd bleek zeer actief tijdens deze trip en het schoolhoofd alsmede mej. J. Gaanderse waren zeer content over de houding der jeugdige deelnemers. Graag had men er nog enkele dagen aan vast geknoopt. GEMEENTERAAD ZONNEMAIRE Maandagavond kwam de raad der gemeente Zonnemaire in open bare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. Afwezig met kennisgeving was de heer J. v. d. Bijl. Voor kennisgeving worden aan genomen diverse goedgekeurde raadsbesluiten van G.S., rapporten, rekeningen en notulen van gehou den vergaderingen. De heer L. Braber informeert n.a.v. de jaar- stuken Zweedse Rode Kruis-zie- kenhuis, of het de bedoeling is, dat op het gazon koeien grazen. De voorzitter zegt, dat dit punt door afgevaardigde naar voren kan worden gebracht. Wethouder Goe- mans geeft een toelichting op de nieuw te bouwen Centrale Werk plaats. Op voorstel van B. en W. besluit de raad tot het verlenen van een bedrag van f 5.- aan de Commissie Rundveefokdag Schou- wen-Duiveland I960. Vergöedingsbedrag Vastgesteld wordt het bedrag der vergoeding, het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven en het bedrag der vergoeding voor vakonderwijs over 1959 van de Chr. Nationale school te Zonnemaire op respec tievelijk f- 2295.40, f 2292.12 en f 551.03. Z.h.s. wordt besloten de waarneming van de funktie van hoofdleidster van de kleuterscool in deze gemeente tijdelijk toe te vertrouwen aan mej. D. L. Berre- voets voor het tijdvak van 16 juni tot en met-15 december 1960 of zo veel korter als haar werkzaamheid aan genoemde school eventueel duurt. N.a.v. het verzoek van mej. D. L. Berrevoets om ontslag per 1 september a.s. stellen B. en W. voor betrokkene eervol ontslag te verlenen met dank voor de dien sten aan het kleuteronderwijs in deze gemeente bewezen. De voor zitter deelt mede, dat op de ge plaatste oproep zich vijf sollicitan ten hebben gemeld. Bouw woningwetwoningen Voor bespreking van het agenda punt bouw twee woningwetwonin gen gaat de raad in besloten zit ting voer. Na hei-opening besluit de i*aad deze bouw onderhands te gunnen aan de firma M. Slager te Dreischor voor de prijs van f 12.000 per woning. B. en W. worden ge machtigd, de hiervoor benodigde grond van mej. Hocke-Hoogen- boom, aansluitend aan de I. M. v. d. Bijlstraat waarop de wonin gen zullen worden gebouwd, aan te kopen. Na aanleg van een gedeel te straat zal hier in de toekomst verdere woningbouw kunnen plaats heben. Chroesjsjef met gevolg naar Oostenrijk WENEN, 27-6. Chroesjtsjef zal donderdag met vrouw, dochter He lena en schoonzoon Alexaei Adz- joebei, die hoofdredacteur van de „Izwestia" is, in Oostenrijk aan komen voor een officieel bezoek van negen dagen. Tot het verdere gevolg van de Russische premier behoren onder meer vice-premier Kosygih, minister van Buitenland se Zaken Gromiko en de minister van Cultuur, mevrouw Foertsewa. Er zijn in Oostenrijk bijzonder strenge maatregelen genomen ter bescherming van Chroejtsjef. Zo moeten de mensen in Klagenfurth die langs de route wonen die de Russische premier bij zijn bezoek aan deze stad zal volgen, de ramen van hun huizen gesloten houden. Er zal die dag in de nieuwbouw niet gewerkt worden. Verwachting tot woensdagavond: onbestendig Veranderlijke bewolking en plaat selijk buien. Matige tot krachtige, maar aan de kust tijdelijk harde tot stormachtige wind tussen west en noordwest. Koud weer. 29 juni .Zon op 4.23, onder 21.04. Maan op 9.53, onder 23.35. 30 juni. Zon op 4.23, onder 21.03. Maan op 10.59, onder 23.59. Eerste kwartier: 2 juli te 4.49. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 29 juni 30 juni 6.30 v.m. 18.36 n.m. 7.10 v.m. 19.14 n.m. BROUWERSHAVEN: 29 juni 5.53 v.m. 18.18 n.m. 30 juni 6.33 v.m. 18.58 n.m. Doodtij: 4 juli. HET WEEKOVERZICHT Een ten westen van de Britse eilanden gelegen gebied van ho- gedruk breidt zich nu voorname lijk in noordelijke richting over IJsland en Groenland uit, terwijl het oorspronkelijke centrum heel langzaam naar het zuiden beweegt. In zuid-Zweden is de luchtdruk in de laatste 24 uur ruim 15 millibar gedaald. Dit heeft tot gevolg ge had, dat de noordwesten wind op de Noordzee geleidelijk krachtiger is geworden. De koude lucht, die wordt aangevoerd, zal dan ook ver in Europa kunnen doordringen. In de hogere luchtlagen is boven de Noordzee de temperatuur aanzien lijk gedaald. De atmosfeer is daar onstabiel geworden, zodat buien tot ontwikkeling komen. Ook in ons land neemt de kans op buien geleidelijk toe. In het temperatuur verloop komt weinig verandering. Ingezonden mededeling „De jeugd van de straat" Burgemeester A. H. Vermeulen verrichtte officiële opening Zaterdamiddag j.l. vond dc of ficiële opening plaats van dc door het Verbond voor Veilig Verkeer van de afdeling Dreischor aange legde speeltuin aan de Mr. Pieter Moggestraat. De voorzitter van de afdeling, de heer M. van Immerzeel, heette de genodigden en belangstellenden hartelijk welkom. Spr. gaf een re sumé van de totstandkoming van de speeltuin. Onder het motto: „De spelende jeugd van de straat", werd in een bestuursvergadering besloten tot oprichting. De afdeling Dreischor van het Verbond voor Veilig Verkeer zag het als haar taak om de jeugd een speelplaats te bezorgen, zodat het spelen op de straat hierdoor zoveel mogelijk zal kunnen worden beperkt. Dank zij de steun van een groot deel der bevolking, die bij een gehou den collecte een financiële bijdrage gaf en de medewerking, die werd ondervonden zowel van de „Slich ting Sportterrein Dreischor" waar van een gedeelte terrein voor dit doel kon worden gehuurd als van de hulp van verschillende inge zetenen, die belangloos vele avon den aan de inrichting hebben ge werkt, kon een en ander slagen. Aan het adres van het gemeente bestuur bracht de voorzitter zijn dank over voor de gi'atis geplaat ste afrastering. De heer J. M. Krynse Locker mocht een extra dankwoord ont vangen voor zijn wel zeer groot aandeel dat h\j aan de inrichting van de speeltuin heeft gehad. Naast de hulp die van hem en zijn personeel werd ontvangen werd tevens door de heer Krijnsc Locker met medewerking van de smid, de heer A. P. Kloet, een zeer mooie kinderdraaimolen geschon ken. Ook de postcommandant der rijkspolitie, de heer J. den Haan, heeft als secretaris van de afdeling veel gedaan voor de totstandko ming van deze speeltuin. De voor zitter deelde verder mede dat in een gehouden vergadering van de oudercommissies van de openbare lagere school en de kleuterschool, genoemde commissies bereid zijn gevonden het beheer van de speel tuin op zich te nemen, want het Verbond voor Veilig Verkeer acht te het niet de taak om de speeltuin zelf te beheren. De openstelling Besloten is de speeltuin dage lijks open te stellen voor de jeugd jonger dan 13 jaar van des smorgens 9 uur tot des avonds 7 uur. De contributie voor leden bedraagt f 2.50 per jaar, terwijl de contributie voor donateurs werd bepaald op minimum f 1.- per jaar. De heer van Immerzeel verzocht burgemeester A. H. Veremuien door opening van het loeganshek de speeltuin in gebriuk te stellen. De burgemeester wenste het Ver bond voor Veilig Verkeer van de afdeling Dreischor geluk met de totstandkoming van deze prachtige speeltuin. Spr. noemde het een lof waardig initiatief van de afdeling om deze speeltuin op te richten. Door de spontane medewerking van vele inwoners is voor de jeugd iets moois kunnen worden gemaakt dat een prachtige aanwinst voor ons dorp is geworden. Vele ouders bezochten hierna met hun kinderen de speeltuin en er werd al dii"ect druk gebruik gemaakt van de verschillende toe stellen. Vermeld zij nog dat dc speeltuin geheel rondom een be planting is gelegen en dat do na volgende toestellen zijn opgesteld: drie wippen, dx-aaimolen. even- wichtsbalk, slinferpaal, een toestel met klimtouwen en ringstellen, duikelrekjes, een grote zandbak. Voorts zijn een drietal zitbanken geplaatst. Met het dagelijks toe zicht is belast de heer C. Dorst. HILVERSUM. In de 's-Graven- landse vaart in 's-Gravenland is vanmiddag omstreeks 13.00 uur het driejarig meisje Abda Kolk spe lenderwijs te water geraakt De moeder, die het kind miste en ging zoeken, zag het later drijvende in de vaart. Er werd twee uur kunst matige ademhaling toegepast, doch zonder resultaat. De politie heeft medegedeeld, dat volgens voorlopige gegevens, 94 mensen om het leven zijn ge komen als gevolg van de tyfoon „Olive", waardoor het eiland Lu- zon zondag- cn maandagmorgen vroeg is getroffen. Voorts worden nog 29 mensen vermist.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2