Onze Puzzelrubriek STAD EN PROVINCIE Gebr. THIEN Nog geen beslisisng inzake kerkgebouw Chr. Geref. gemeente te Zierikzee ZIERIKZEE, 23-6. Wij vernemen dat tot dusverre nog geen afgeron de beslissing is gevallen m.b.t het geen dient te geschieden met 't ge bouw van de Chr. Ger. Gem. in de Minderbroederstraat. Zoals men zich herinnert is het kerkgebouw gesloten voor gebruik op last van de stadsoverheid, daar bepaalde gevaren, inzonderheid door wan kele elementen in de bekapping, bestonden voor het kerkend pu bliek. Op een deze week gehouden ver gadering heeft men zich opnieuw beraden over hetgeen te doen stond nadat adviezen waren uitgebracht. Naar blijkt worden thans pogingen in het werk gesteld bepaalde gron den gelegen tussen de „nieuwe huizen" in de Zevengetijstraat en de Marisstraat aan te kopen. Op deze gronden staan nog enkele Ingezonden mededeling Fiets-toelihoren, originele geschenken! PREDIKBEURTEN voor zondag 26 juni 1960 Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Assendorp; Gasthuiskerk: 10 .uur ds. Bezemer (bed. H.A.), 7 uur ds. Bezemer (bed. en dankz. H.A.). Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 2.30 u. ds .v. d. Grift. Burgh: 9.30 uur ds. Don. Haam stede: 10 en 7 uur ds. J. v. Noort uit Vlaardingen. Renesse: 7 uur ds. Duyvendak. Noordwelle: 11 uur ds. Don. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: ds. G. M. Spelberg uit Utrecht. Zonnemaire: 10 uurds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur dhr. A. van Pel. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof (bed. H.A.), 6.30 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. F. Visser uit Amsterdam, 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur ds. Rjjks, 6.30 uur ds. Spelt uit Dinteloord. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. J. den Hoed uit Tholen. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Lutherse kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. A. v. d. Weg uit Bussum. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Boerma. Renesse: 7.30 uur ds. Boerma. Scharenduke: 10 en 2.30 uur ds. K. Snoeij uit Maasdijk. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Zonnemaire: 10 en 2.30 u. ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 5 u. dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. J. Spoelstra, Tilburg. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Th. van Vollenho ven uit Bolnes. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Gereformeerde kerken (vrflgem.) Brouwershaven: 10 cn 3 uur kand. J. Douma uit Stadskanaal. Chr. Gereformeerde kerken Zierikzee: 8.30 en 6 uur ds v. d. Klis (in de Nieuwe Kerk). Kerk werve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Meijering, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10. 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. F. Mallan uit Veenendaal. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. van Prooien, Ede. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke kerk GODSDIENSTOEFENINGEN Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 en 10 uur; het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7 uur (of 7.15) en te 7.30 uur (of 8). Za terdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: Zondag de H.H. Mis sen te 8 en 9.30 uur. In de week: volgens aankondiging onder de zondagsdiensten. huisjes, die in particuliere handen zijn. Deze grondaankopen zouden eventueel kunnen wijzen op nieuwbouw. Van de zijde van het Rampenfonds vernemen wij in tussen dat reeds geruime tijd een bedrag van f 250.000 onmiddellijk beschikbaar is, om iets aan de kerk te doen". Men is - zo verzekerde men ons van hoogst bevoegde zij de - er bepaald op gesteld, dat in de onderhavige geval „de kogel door de kerk" gaat en dat de zaak niet langer traineert. Men acht het in bevoegde kringen verstandig als op zeer korte termijn - en liefst onmiddellijk - „en petit comité" spijkers met koppen worden ge slagen. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-6. Het K.N.M'I. deelt mede: De zone waarin uitge breid onweer voorkwam welke zich bevond langs de rand van een voor al in de hogere luchtlagen goed ontwikkelde depressie bij zuidwest Engeland breidde zich afgelopen nacht nog iets verder in oostelijke en noordelijke richting uit maar kwam vlak langs de grens met Bel gië tot stilstand. Veel regen viel plaatselijk in oost Engeland, Lu xemburg en in de buurt van Basel. Wel drong bij westelijke winden minder warme maar zeer vochtige lucht door tot over het midden van het land, maar de aanvoer hiervan kwam vrijdagmorgen tot stilstand, zodat het noorden en noordoosten van het land geheel in de warme continentale lucht ble ven, waarin slechts weinig bewol king voorkomt. Inmiddels nam het hogedrukgebied boven Scandinavië nog verder in betekenis toe, terwijl een ander hogedrukgebied op de oceaan zich in de richting van Ier land en Schotland uitbreidt. Een diepere oceaandepressie zwenkte daarbij in noordelijke richting af naar het zeegebied tussen IJsland en Groenland. De ontwikkeling van de algemene luchtdrukverdeling duidt er op dat de invloed van het Scandinavische hogedrukgebied zich weer langzaam in zuidelijke richting' gaat uitbreiden, zodat het morgen ook in het zuiden van het land weer overwegend zonnig en warm zal zijn. Er is daarbij wel een kans op vorming van lokale onweersbuien in de namiddag. Langs de kust zullen de winden in hoofdzaak van zee waaien waar door het daar minder warm wordt. Het wetsontwerp tot herindeling van gemeenten De behandeling door de Tweede Kamer van het wetsontwerp tot herindeling van gemeenten op Schouwen-Duiveland, werd bijge woond door enkele regionale auto riteiten, o.w. verschillende burge meesters. ZIERIKZEE Bij de dinsdag en woensdag te Middelburg gehouden examens hoofdakte kleuterleidster, slaagde o.m. mej. Jannie Catshoek alhier, thans werkzaam te Dreischor. HAAMSTEDE Uitreiking Verkeersdiploma's Donderdagmorgen reikte burge meester Röell in een buitengewone zitting van b. en w. ten gemeente huize de verkeersdiploma's uit aan de kinderen die vorige week voor dit verkeersexamen slaagden. De hoofden van de betrokken scholen, t.w. de heren S. de Haas en J. v. d. Leer waren mede aanwezig, even als de wachtmeesters 1ste klasse der Rijkspolitie, D. E. Mooij en P. Goudzwaard. Burgemeester Röell reikte met een toepasselijk woord het behaalde papieren resultaat uit en hoopte dat de kinderen er veel profijt van zullen hebben. Aan 7 leerlingen reikte hij een speciale trophee uit, nl. het fraai uitgevoer de verzilverde speldje voor het uit voeren van een foutloos examen. Wachtmeester Mooij drukte de kin deren op het hart de verkeersregels goed uit te voeren en een voorbeeld te zijn voor een ander. Botsende brommers Op het fietspad langs de Kloos- lerweg ter hoogte van dc villa „Co- rali" kwamen deze week twee brommers met elkaar in botsingr De bestuurders waren de heren C. E. en J. Sbeiden uit Haamstede. Laatstgenoemde werd over het fietspad geslingerd, waarbij hij waarschijnlijk een boompje raakte, met als gevolg een gebroken sleu telbeen. De Rijkspolitie maakte van een en ander proces verbaal op. HAAMSTEDE/RENESSE Dia's en filmvoorstellingen Het ligt in de bedoeling om vol gende week weer met de traditio nele voorstellingen te beginnen, die onder de naam „Schouws Schoon heid" in de afgelopen jaren grote successen boekte. Dit jaar vertoont de heer J. F. J. v. d. Berge met commentaar van de heer J. P. C. Boot voor het eerst eèn film over dc Westhoek van Schouwen. Deze film wordt te Renesse vertoond op dinsdagavond in het Dorpshuis en te Haamstede op donderdagavond in hotel Bom. Het dia-programma gaat te Renesse op maandagavond en te Haamstede op woensdag avond. De morgenstond ZIERIKZEE, 23-6. Het be kende spreekwoord: „De morgenstond heeft goud in de mond", heeft een fraaie variant gekregen. Het mag ook zijn: ,JDe morgenstond vindt goud in de grond", blijkens de vondst van eeU gouden ring in de vroege morgen van donderdag door de heer J. Vermunt in „De Mosselboomgaard". De ring droeg als datum 15-11-19 en had als verdere inscriptie de letters „J.K." Ingezonden mededeling Voor reparaties ZIERIKZEE NOORDGOUWE „Het Gouwse Masker" Op het gehouden Zeeuwse Land juweel 1959/1960 bracht het toneel gezelschap „Het Gouwse Masker" het toneelstuk „Het witte schaap van de familie". Het werd door de jury gehonoreerd met 67punt, waardoor het toneelgezelschap op de achtste plaats kwam te staan. OOSTERLAND Bij de te Bergen op Zoom ge houden examens slaagde o.m: voor het kruideniersvakdiploma mevr. J. Geelhoed-Boot alhier. Aan de Chr. Kweekschool te Middelburg slaagde dezer dagen voor de onderwijsakte (tweede leer- kring) onze dorpsgenote mej. Bea de Waal Johd. Met dank aan de gevers(sters) deelt het bestuur van de plaatse lijke Oranjevereniging mede, dat de gehouden huis aan huis-collekte voor de op 30 juni a.s. te houden ouden van dagen-reis, heeft opge bracht de mooie som van f 466,25. De in deze gemeente gehou den-collekte voor de stichting „Het Hoogeland", welke werd gehouden door de jongedames Tinie Winkel en Janny Otte, heeft opgebracht de som van f 26,87. BRUINISSE Bij het dezer dagen te 's-Her- togenbosch gehouden examen voor het diploma vakbekwaamheid voor de handel in voor het gebruik be reide tabak, slaagde onder meer mevrouw A. van de Velde-Kik te Bruinisse. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren: 20 juni. Johannes Pie- ter, z. van Jacobus Dankers en Johanna Saartje van der Poel; 21 juni. Wouter, z. van Willem Bouw man en Jannetje van den Berge; 22 juni. Pieter Adriaan, z. van Adriaan van Le^y/en en Cornelia Maria Kurvink, wpnende te Kerk werve; 22 juni. Jacobus Maria Cornells, Z. van Hendricus Oscar van Geesbergen en Cornelia Adri- ana Heijboer. Gehuwd: 17 juni Jan Goudriaan, 24 j. en Adriana Pieternella Gil- lesse, 24 j.; 22 juni. Franciscus Jo zef de Spirt, 22 j. en Sara Geer- truida Kwaak, 19 j. Overleden: 20 juni. Albert Wi- géri van Edema, 79 j„ echtg. van Johanna Catharina Middendorp, wonende te Dreischor. Scheepvaartberichten Albireo, 24 te Colombo. Bopita, 22 te Lacabeja. Esso Nederland (t.), pass. 23 Mokka naar Rotterdam. Kelletia (t.), 23 v. Stanlow naar Curasao. Kenia (t.), 21 v. Heysham naar Avonmouth. Kryptos (t.), 23 te Rotterdam. Lemsterkerk, 23 te Bahrein. Samarinda, 24 te New York. Tegelberg, 23 te Hongkong. Vivipara (t.), 22 v. Amsterdam naar Mena. Op laatste avond kreeg Zierikzeese Avondvierdaagse eclatant slot Kon. Harmonie „Kunst en Eer" zorgde voor muzikale intocht ZIERIKZEE, 23-6. -De hoop dat het weerbericht voor Zierikzee en naaste omgeving ongelijk zou krij gen, is donderdagavond - de laat ste van de Zierikzeese Avondvier daagse - volledig in vervulling ge gaan, want toen de tippelaars - van wie velen voor deze gelegen heid in uniform of clubcostuum vertrokken - was het weer fijn wandelweer. In de loop van de avond werd het echter een stuk koeler, zodat zij, die een vest of jasje hadden meegenomen, het toch wel goéd bekeken hadden. Ondanks de vrij talrijke „blaren- klachten" van woensdag liet nie mand verstek gaan, maar onder weg waren er toch enkelen, die de hulp van de verzorgsters inriepen. Ook nu hadden de tochten eert vlot verloop en zowel de kleintjes, die via de Leverdijk naar Schudde- beurs wandelden als de groten, die dit via Kerkwerve en Noord- gouwe deden, hadden een mooie tocht. Evenals maandagavond re den twee auto's van de B.B. mede, die elkaar geregeld op de hoogte konden houden van de positie van de twee groepen. Te Schuddebeurs Als altijd heerste op Schudde beurs weer een gezellige drukte, daar ook vele familieleden van de tippelaars en andere belangstel lenden de stand van zaken eens kwamen opnemen. Zelfs werden daar ook reeds bloemen aangebo den. Hier werden aan de kleintjes ook de onderscheidingstekenen aangeboden, maar behalve dat werden allen ook wer ruimschoots getracteerd. Groot en klein kon genieten van een flesje limonade (met een rietje), aangeboden door de VéGé, die bovendien een pen nywafel offreerde en daarenboven nog voor een gezellig Amuziekje zorgde. Ook de Kon. Zeelandia N.V. liet zich weer niet ppbetuigd en had voor alle 8 kmTlopertjcs een ijsje beschikbaar gesteld. Al les vond weer gretig aftrek, maar jammer was het dat niet alle deel nemers aan hun trek konden ko men, niet omdat er niet genoeg was van alles (er was zelfs meer dan dat), maar omdat blijkbaar ver schillenden meer namen dan waar op ze recht hadden en ook niet- lopers van de tractaties profiteer den. Dót was toch Wel heel erg onsportief! Het beste zal zijn in de toekomst alleen tractaties te ver strekken op vertoon van dé deel nemerskaart of van eert consump tiebon. Imponerende stoet Was het op Schuddebeurs druk, in dc omgeving van het Rode .tfruisziekenhuis, waar dc stoet werd opgesteld voor dc entree in' de stad was het dit njet minder. Rijen dik stonden de mensen toen de lange file wandelaars - de groe pen met vaandels en clubvlaggen - met „Künst en Eer" aan hct.hoold zich via de Burg. Boeijestraat en GrachtWeg, Noordhaveripoort, Ou de'Haven, Havenpark en Haven plein naar „Concordia" marcheer de. Een bijzonder cachet kreeg het geheel door de bloemen, die aan het overgrootste deel der deelne mers waren uitgereikt. Toen de groten zich in „Concor dia" hadden verzameld bracht de voorzitter van het organisatieco mité, de heer Joh. G. L. de Bie, hartelijk dank aan allen, die aan het welslagen van deze 15e Vier daagse hadden medegewerkt i.e. de deelnemers, „Kunst en Eer", de autobezitters voor hun hulp bij de controle, de B.B., de VéGé, (op wie een spontan „hoera" werd uit gebracht), de fa. M. C. Papeveld, de Vivo en de Kon. Zeelandia N.V. voor de tractaties, de Rijkspolitie, de pers en de- Jederi van <3e Rode Kruiscolonne. Spr. wees er nog op dat het tempo enkele avonden wat te hoog lag, en hoopte dat dit de volgende maal rustiger zou zijn. Vervolgens ging hij over tot de uitreiking van de onderscheidings tekenen. In het bijzonder richtte hij zich hierbij tot mej. A. M. Ver ton, die voor de 15e maal had deel genomen, op wie ook een hoeraat je werd uitgebracht. Van de groe pen noemde hij speciaal de trom melclub „D.T.M.", die hij het vol gend jaar hoopt terug te zien. Toen allen hun onderscheidingsteken hadden ontvangen, besloot de voorzitter met een welgemeend „tot het volgend jaar". Tot slot vermelden we nog de namen van hen, die tien of meer dere malen hebben meegedaan. Dit zijn: mej. J. P. Verhage en dr. J. C, Röhner (14 keer), de dames J. van Dongen, J. K. v. d. Have cn Janny Stoutjesdijk (12 keer), de heren C. Timmerman en M. v. d. Houten (11 keer), de dames M. v. d. Have en Annie Kouijzer en de heer C. A. van Sluis (10 keer). SPROEIVIilEGTUIG NEERGESTORT Vanmorgen is het sproeivliegtuig - een bekende verschijning op Schouwen-Duiveland - op weg naar hier, neergestort boven Noord Beveland. Het vliegtuig werd vernield. De piloot werd gewond. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomcravondcompetitie Zlerikzéeveteranen-PZEM 0-2; C. W.S.-Ptbvinciale Waterstaat 0-8; Hetverkaveling-Neptunus 6-0. 7 S g f -gi t i w a> w a Prqiv. Waterstaat 10 8 1 1 17 47- 8 Z.zfieveieranen 10 6 2 2 14 22- 9 P.2T.E.M. 10 6 2 2 14 28-16 Drukkerij L, O. 10 3 2 5 8 12-23 C.W.S. 1 9 2 3 4 7 8-19 Herverkaveling 9 1 3 5 4 14-28 Neptunus 10 1 1 8 3 11-39 Mogelijk zit de zomerwarmte al wat in de puzzelarij, want hét aan tal inzendingen op de opgaven van vorige week was weer wat kleiner. Onoverkamelijke moeilijkheden le- verd edeze puzzel overigens blijk baar niet op. Wij mogen nog ver zoeken aan prijswinnaars van kaartjes de tekst hiervoor aan ons te willen opgeven. In verband met verschillende vakantiegevallen bij de afdeling expeditie, vragen wij voor de verzending der prijzen - voor zover nog niet geschiedt - even geduld. Deze week gaan de kaartjes naar: mevr. W. Luijendijk-Kloet Zuidwellestraat 20, Zierikzee. Het pocket-boek gaat naar: de heer R. B. Kesteloo Ooststraat 1, Nieuwerkerk. De oplossinng van de puzzel luidt als volgt; Horizontaal: 1. glad, 4. klink, 8. zout, 11. ai, 12. roos, 14. elke, 16. r.o., 17. l.o., 18. i.o., 19 st, 21. sire, 23. spul, 25. da, 26. rete, 28. lei, 30. soda, 32. gala, 33. sfeer, 35. elan, 37. om, 38. put, 40. als, 42. n.o., 43. neg, 44. kma, 45. jij, 47. tel, 49. ego, 51. pi, 52. ever, 54. troon, 57. berg, 59. emir, 61. aan, 62. deli, 63. jr, 64. part, 66. snor, 68. kg, 70. ma, 71. o.e., 72. or, 74. spit, 76. polo, 78 nr, 79. pets, 80. le£st, 81. halt. Verticaal: 1. gaas, 2. li, 3 .dr, 4. koor, 5. l.s., 6. ne, 7. klip, 8. ze, 9. ur, 10. toga, 13. olie, 15. kous, 20. tram, 21. stap, 22. elf, 23. sie, 24. loes, 25. daan, 27. el, 29. eer, 31. dl, 32. gonje, 33. stelt, 34. ramen, 36. nodig, 39. une, 41. lag, 46. ijver, 47, trip, 48. boa, 50. ober, 51. prik, 53. em, 55. rat, 56. ons, 58. el, 60. ramp, 62. doel, 63. joop, 65. rail, 67. noot, 69. gort, 73. re, 74. s.s., 75. te, 76. p s., 77. oh, 78. nl. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzeel luidt als volgt: Horizontaal: 1. bestaat, 3. rivier in Duitsland, 5. telwoord, 8. eenh. v. kracht (afk.), 20. uurwerk, 13. teug, 15. dierengeluid, 1.6 .zang- noot, 17. maanstand (afk19. titel (afk.), 20. eenh. v. kracht (afk.), 21. zangnoot, 22. mil. opl. school (afk.), 24. Frans onb. voornaamw,, 26. Frans pers .voornaamw., 28. klei nood, 29. vis, 31. plaats op Ame land, 32. eerste vrouw, 33. plaats in Zeeland, 34. drank, 36. nage recht, 37. familielid, 39. ontstekings- koord, 42. dot, 45. naar aanleiding van (afk.), 47. oever, 48. steunplank, 50. keurtroep, 52. insect, 54. water in Brabant, 55. vrouwelijk zoog dier, 57. water in Friesland, 58. in orde (afk.), 59. afstandsmaat (afk.), 61. Frans lidwoord, 63. voegwoord, 64. laatstleden (afk.), 65. vogel, 67. kleur, 68. geogr. aand. (afk.), 70. deel v.e. huis, 71. waarmerk, 72. bekende motorraces (afk.). Verticaal: 1. pers. voornaamw., 2. vorm van slikken, 3. maanstand (afk.), 4. meisjesnaam, 6. drang, 7. verlaagde toon, 8. drank, 9. han delsterm (afk.), 11. onder andere (afk.), 12. onverstandig, 14. Chinese maat, 16. muziekterm, 18. richting, 20. gewicht, 21. kindergroet, 22. groep leerlingen, 23. levenslucht, 25. op dit moment, 27. deel der V.S. 28. naschrift (afk.), 30. zangnoot, 33. lichaamsvocht, 35. bovenste deel, 38. snavel, 40. halfedelsteen, 41. Indische winkel, 42. groente, 43. boogvorm, 44. weekdier, 46. deel v. Amerika (afk.), 47. pers. voornaamw., 49. familielid, 51. voorzetsel, 53. zelfingenomen, 56. boom, 58. plaats in Overijssel, 60. pers. voornaamw., 62. lidwoord, 63. lofdicht, 64. soort onderwijs (afk.), 65. soort onderwijs (afk.), 66. na- tuurkundeterm (afk.), 67. het Ro meinse Rijk (afk.), 68. Frans voeg woord. SPORT VOETBAL Nederlands elftal naar de West vertrokken SCHIPHOL, 24-6, Het Nederlands voetbalelftal met 6 reserves, maar zonder Moulijn en van der Kuil, die door bondscoach Elek Schwarz niet uitverkoren zijn en zonder Faas Wilkes, die bedankt heeft voor de trip, is donderdagavond om kwart over elf met het lijnvliegtuig van de K.L.M. van Schiphol naar New York vertrokken. Vandaar zal het doorreizen naar Mexico, waar de Nederlandse ploeg zondag a.s. voor de eerste maal in de geschiedenis zal aantreden tegen de nationale ploeg van Mexico. Drie dagen later, woensdagavond 29 juni a.srvolgt de wedstrijd tegen het Antilliaanse elftal in Willem stad op Curasao en tot slot wordt op zondag 2 juli in Paramaribo te gen de Surinaamse ploeg gespeeld. KORFBAL Vclo/Dosko junioren-fRencssc 1-1 In een aardige wedstrijd heeft Velo/Dosko haar veel hogér ge klasseerde tegenstander een gelijk spel afgedwongen. Renesse was iets sterker in het veld maar de com binatie-verdediging gaf geen kans jes weg, terwijl uit de mindere aan vallen van hen steeds iemand vrij kwam. Na ongeveer 10 minuten profiteerde daar M. Moermond han dig van (1-0). Even later was het zelfs Plandsoen die ten tweeden male de korf doorboorde maar dit doelpunt werd terecht afgekeurd. Na rust zette Renesse alles op de aanval en tenslotte was het de aal- vlugge Jopie Verboom die schitte rend doelpuntte (1-1). Met deze Vclo/Dosko-Stormvogcls 2-5 stand kwam het einde. Op volkomen verdiende wijze heeft Stormvogels zijn tweede over winning in deze competitie behaald. Na 15 min. was het J. Kloet die met een, ver schot 1-0 aantekende. Maar even later was het mevr. W. Korsman-Dorreman die reeds ge lijk maakte (1-1). En na 20 min. doelpuntte Janny v. d. Hoek (1-2). Velo/Dosko was nu lange tijd veel sterker en vooral D. Hart had pech met zijn schoten. 1 minuut voor rust was het dan eidelijk raak door D. Hart (2-2). Na rust was Storm vogels veel sterker en na 10 min. doelpuntte Cobie de Graaf (2-3). Vijf minuten later weer Cobie de Graaf (2-4). De combinatie blijft in het spel volharden om iedere bal die geschoten wordt op de mand kwijt te raken doordat er niemand van hen onder de paal aanwezig is. Wat Stormvogels aan de andere zijde juist heel goed doet, waardoor de bal soms heel lang in de aanval blijft bij Stormvogels, waaruit ten slotte J. Korsman het vonnis vol trekt, na een half uur spelen (2-5). Als de combinatie niet beter speelt dan deze avond, ziet het er naar uit dat zij de onderste plaats toe gewezen krijgt. Vooral het verdedi gen was heel slecht. En ook het dekken in de verdediging liet veel te wensen over. HENGELEN Wedstrijden „Oostcrschelde" Op zaterdagmiddag 18 juni or ganiseerde de H.S.V. „Oosterschel- de" een wedstrijd in het Haven kanaal te Zierikzee. De deelname was niet buitenge woon groot en de vangst was slecht De eerste prijs ging naar H. G. Merle, de 2e pr. naar J. v. d. Meele en de 3e pr. naar A. Bakker, Zie rikzee. Op woensdagavond 22 juni vond in het Kaaskenswater te Zierik zee een wedstrijd plaats. De deelname was goed en de vangst per aantal niet weinig, het gewicht sober. De eerste prijs ging naar H. Slagboom, de 2e pr. naar P. Cop- poolse, de Se pr. naar C. J. Schot en de 4e pr. naar W. Heijboer te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3