Behoud enschoonheid der tanden capri ys Gemeenteraad Bruinisse REVUE Keerzijde van medaile Foto (i) (Nog) geen tocht naar Waterloopkundig Laboratorium. Zoutschade- herstel aan woningen Opheffing faecaliënophaaldienst Moder nisering brandweermaterieel Eindelijk onkruidbestryding Debat over vakantie middenstand. „Reserve Industrie-vestiging". In de woensdagavond te Bruinisse gehouden vergadering van de ge meenteraad was wethouder van den Berg wegens ziekte met ken nisgeving afwezig. De voorzitter, burgemeester C. H. van de Linde, doet enkele medede lingen over de doorlichting en de t.b.c.-bestrijding, die vorige week is gehouden. Herstel van een muur aan de Poststraat, waarop in een vorige vergadering door de heer van Po- pering (P.v.d.A.) als gevaarlijk is geattendeerd, zou volgens schrijven van de Centrale Dienst f 800 kos ten, iets wat door de meeste leden te duur wordt gevonden en waar van men meent, dat ook de eige naar, zo niet geheel, dan toch zeker een gedeelte in de kosten zal moe ten bijdragen. Nader zal worden onderzocht, of de muur wel ge meente-eigendom is, zoals de eige naar van het aan de andere zijde van de muur gelegen erf beweert. Van de Rijkswaterstaat is be richt ontvangen, dat met het oog op de grote stroom buitenlandse toeristen dat het waterloopkundig laboratorium bezoekt, voorlopig geen gelegenheid bestaat de ge meenteraad van Bruinisse te ont vangen. De raad van Bruinisse ivilde in genoemd waterloopkundig labora torium nagaan op welke wijze de ingenieurs van de Deltadienst zich een oplossing hadden gedacht, van het gevaar dat door mogelijke stroomverandering zou kunnen ont staan voor dijk- en oevervallen aan de polder Bruinisse. Ingezonden mededeling KARL ADOLF EICHMANN! De man die zich tot taak stelde een geheel volk uit te roeien! De moordenaar, die er in slaag de méér dan twéémaal zoveel joden om het leven te brengen als de staat Israël inwoners telt. Dezelfde staat ISRAEL die thans z(jn beul gaat be rechten! De volgende week in: een blad waar pit in zit Ril Revue, Postbus 497, Amsterdam Men moet het ene zo goed als het andere durven zeggen m.b.t. de Zierikzeese Avondvierdaagse. Wie zich gisteravond niet heeft kunnen verblijden over die triom fantelijke intocht, heeft het aan zichzelf te wijten want het was weer een grandioos feest. Er valt echter op bepaalde dingen kritiek te leveren. Oppassen is de bood schap, want de Vierdaagse moet onbesmet blijven. Er zijn hier en daar vervelende dingen gebeurd. De traktaties waren uiterst wel kom en respekt mag bestaan voor degenen, die zich daar hebben voorgespannen. Maar een dankbaar werk is het niet. Alle mogelijke rommel is zonder meer achteloos neergesmeten op de „verversings plaatsen", zodat een zwijnenstal achterbleef. Er stonden knaapjes in de rij voor limonade, die hele maal niet hadden meegelopen. Ze zagen hun kans schoon. Anderen die wel in aanmerking kwamen, grepen er naast. In de buurt van Kerkwerve werd een boompje uit gerukt en in triomf meegedragen. Hoe ook geschied, treurig blijft het. Er waren enkelingen die zich een eindje per fiets of motor lieten meerijden. Als is het maar enkele tientallen meters, het is de wan delsport onwaardig. De razend ge worden bromfietsers hebben veel wandelpret vergald. Men vraagt zich af, of daar nu toch werkelijk geen oplossing voor is. Als er slechts één bevoegd was de telkens passerende bromvlegels tot stop pen te dwingen, zou veel opgelost zijn. De Kon. Harmonie „Kunst en Eer" heeft bij de intocht verder voortijdig het programma moeten afbreken, omdat de muziek door zwaar tromgeweld van andere ver enigingen niet meer te horen was. Een beetje respekt voor elkaar lijkt niet overbodig. Alles bij el kaar had de fraaie Vierdaagse- medaille helaas ook een keerzijde. Deze thans ijverig te bestuderen kan zijn nut hebben voor straks. De Avondvierdaagse is nog altijd groeiende. Het zal bijzondere voor zieningen eisen, om in de toekomst maximaal wandelgenot te garan deren. Want daar gaat het toch om! De heer de Koning (WD) is zeer verwonderd, dat men blijkbaar wel tijd heeft, buitenlandse toeristen te ontvangen, maar niet de raad van een gemeente, die een storm ramp en de gevolgen daarvan mee gemaakt heeft en nu een tweede inundatieramp wil voorkomen. Excursie in najaar Daar het niet strikt noodzakelijk is, dat de gemeentelijke excursie in de zomer plaats vindt en de Gre_ velingendam toch niet op korte ter. mijn zal worden gelegd, besluit men in het najaar van 1960 nogmaals tej verzoeken, te mogen worden toe-| gelaten. De voorzitter deelt mede dat het zoutschadeherstel aan 34 woningen is aanbesteed, dat het werk aan de laagste inschrijver fa. S. Capelle is gegund en dat de bewoners van 9 panden in de Prinses Irenestraat aanzegging hebben gekregen, deze te ontruimen. Vier gezinnen zullen een plaats vinden in het kamp Stoofpolder, waarin een dubbel ap partement te hunner beschikking wordt gesteld. Een gezin vindt on derdak in de pastorie van de ge reformeerde gemeente en een ander gezin in een leegstaande gemeente woning. De overigen zullen tijde lijk bij familieleden hun intrek ne men. De heer van Popering had de tegemoetkoming in de verhuizing gaarne anders geregeld willen zien. Ged. Staten gaan akkoord met opheffing van de faecaliënophaal dienst. De kosten van de opheffing c.q. de vergoeding aan de diverse huiseigenaren, voor het maken van een w.c. met waterspoeling zullen voor de gemeente plm. f 11.000 be dragen. Verandering in etappes De voorzitter heeft maatregelen genomen, dat de verandering ge leidelijk zal plaats vinden en in etappes door de plaatselijke aan nemers kan worden verwerkt. Zou den alle huiseigenaars tegelijk bij deze ambachtslieden komen aan kloppen, dan voorziet hij stagnatie. Het rapport van de brandweer inspectie te Breda over de gemeen, telijke brandspuit was, zoals ver wacht, vernietigend en b. en w. zijn met het raadslid Kik (SGP) en de plaatselijke .brandweerleiding twee maal op excursie geweest, waarbij verschillende fabrieken en verschillende types van brandweer auto's werden bezichtigd. Er blij ken drie types brandweerwagens in gebruik te zijn, twee daarvan heb ben een aparte manschappenwa- gen. De commissie die daarvoor be noemd is, voelt het meest voor het derde type, waarbij motorspuit, brandweertank van 900 liter en manschappenwagen één geheel vor men. Men wil echter voorkomen, dat de brandweergarage zou moe ten worden verbouwd, omdat de getoonde wagens, waarbij alles tot één geheel verenigd was, nog al lang en hoog zijn. Volgens een der verkopers zou dit bezwaar echter kunnen worden ondervangen. B. en w. krijgen van de raad machtiging naar bevind van zaken te hande len, mits de brandweergarage niet behoeft te worden verbouwd. De onkruid-bestrijding De opzichter van de Centrale Dienst vraagt machtiging om tijde lijk twee werkkrachten in dienst te nemen, om beplantingen en plant soenen van onkruid te zuiveren. Deze machtiging wordt zeer gaar ne verleend, want in de nu volgen de discussie worden zeer harde noten gekraakt over de groei van onkruid op de verschillende ge meente-eigendommen. De heer van Popering spreekt er zijn spijt over uit dat de machtiging door de op zichter niet vroeger is aangevraagd. Onkruidbestrijding moet begin mei beginnen. Het beleid van de wet houder van openbare werken heeft hier gefaald, want de verschillende gemeente-eigendommen zien -er schandalig uit. Van de zijde van b. en w. ver dedigt men het beleid, door te zeg gen, dat men de betrokken opzich ter meermalen op verschillende on gewenste onkruidbegroeiingen ge wezen heeft. Ook de heer Jumelet vindt het een schande, dat de gemeente eigendommen zodanig werden ver waarloosd, terwijl men van te vo ren wist dat de in dienst zijnde ge meentewerklieden geen tijd hadden zich met de onkruidverwijdering bezig te houden. Vooral in plan-West vindt men veel distels en de gemeente zal zichzelf een proces verbaal moeten geven, wanneer niet onverwijld de thans bloeiende distels worden verwijderd. Besloten wordt alle onkruid bin nen de kortst mogelijke tijd te ver wijderen, de distelverordening toe te passen, wanneer particulieren nalatig zijn hun onkruid te maaien en maatregelen te nemen, dat ook slik, stof en ander vuil van de straat wordt verwijderd. Bij de agenda is een schrijven gevoegd van het bestuur van de Centrale Dienst Noord Zeeland voor Bouw- en Woningtoezicht, waarbij de moeilijkheden worden opgesomd, die voor de gemeente Bruinisse zullen ontstaan, als ze zich-terugtrekt uit deze dienst. Na enige discussie wordt beslo ten de herindeling van de gemeen ten op ons eiland af te wachten. Ongetwijfeld komt dan ook de Centrale Dienst op de helling. Sluitingstijd winkels op zaterdagavond Naar aanleiding van een verzoek van de plaatselijke middenstands vereniging, om het sluitingstijdstip voor winkels 'op zaterdagavond vast te stellen op 18 uur i.p.v. 19 uur en het instellen van een ver plichte vakantieweek voor diverse bedrijven en branches, heeft het gemeentebestuur onder de betrok ken middenstanders een enquête ingesteld, naar het gevoelen van de middenstanders. Een aantal bran ches sprak zich in meerderheid uit voor een zodanige verplichte va kantieweek. De voorzitter pleit voor het aan nemen van het voorstel, daar alle mensen toch eigenlijk eens per jaar met vakantie zouden moeten gaan. Niemand der aanwezigen blijkt de middenstand zijn vakantie te mis gunnen, maar wanneer men de uit slag van de enquête bestudeert blijkt een aantal tegenstemmers toch jaarlijks hun vakantieweek te nemen. Men wil dus in deze blijk baar wel vakantie, maar geen over heidsdwang. Wethouder W. van Gilst vindt overheidsdwang in strijd met het middenstandsbslang. Door de mid denstand wordt ook altijd over te veel overheidsbemoeiing geklaagd. Hij kan dan ook zijn stem niet aan het voorstel geven. Ook de bakkers regelen onderling' hun vakantie week; laten ook de andere bran ches dit doen. De voorzitter signaleert het ge vaar, dat goedwillende vakantie- verlangende middenstanders zich:, hun vakantie zullen zien ontgaan,- wanneer andere middenstanders in dezelfde branche deze niet wen sen. Het algemene stemmen besluit de raad echter in deze niet te zul- ingrijpen. Wel wordt eveneens met algemene stemmen besloten het sluitingstijdstip van de winkels op zaterdag een uur te vervroegen. Scheppen nieuwe werkgelegenheid B. en w. vragen de raad een be drag op de begroting te brengen voor dekking van kosten verband houdende met het scheppen van nieuwe werkgelegenheid. Voor gesteld wordt een „Reserve Indus trievestiging" in te stellen, waar van de jaarlijkse toevoeging f 1500 bedraagt. De heer Jumelet juicht het voor stel van b. en w. toe. Tot dusver is op dit gebied veel te weinig ge daan. Er liggen op Bruinisse twee voorname taken; te vechten voor het behoud van de visserij op de Grevelingen en te vechten voor het vestigen van industrie. Tot dus ver is er veel meer sprake van een lijdelijk afwachten. Van wethouder van den Berg is, aldus spreker, be kend dat hij capaciteiten heeft op verschillend gebied, die door studie ontwikkeld, zeker profijtelijk zijn voor de gemeente. Maar zijn instel ling tegenover behoud van de mos selcultuur en de industrievestiging volkomen negatief. Hij vraagt zich daarom af, of het niet moge lijk is, vaste commissies in 't leven te roepen die aan het behoud van de mosselcultuur enerzijds en aan de mogelijkheid van industrieves tiging anderzijds, samen met b. en w, voortdurend aandacht besteden en die geloven in de zaak waar zij voor vechten. Rode Kruis-schip ..Ilenri Dimaiit' was weer in Zijpe vluchthaven PRINSES UIT INDIA WAS AAN BOORD Donderdagmiddag meerde in de Vluchthaven te Zype de „J. Henri Dunant", het Rode Kruis schip dat ditmaal Limburgse zieken aan boord had. Behalve de staf en pa tiënten bevonden zich ook aan boord generaal van der Kroon, een der hoofdbestuursleden van het Rode Kruis in gezelschap van de 72-jarige presidente van het Indiase Rode Kruis, Rajkumari (prinses) Amrit Kaur, die enkele dagen de gast is van het Neder landse Rode Kruis. Het bestuur van de afdeling Bruinisse van het Rode Kruis was ter begroeting op Zijpe aanwezig, en door Marlien van den Ouden en Ria van Popering werden aan generaal van der Kroon een asbak en aan de Indiase prinses een brief opener met het wapen van Brui nisse aangeboden. Door burge meester van der Linde werd daar bij een toespraak in het Engels gehouden. De hoge gasten die in Wemeldinge aan boord waren ge komen vertrokken van Zijpe weer naar Amsterdam. Boterbabelaars Door de afdeling Duiveland van het Rode Kruis werd daarna aan alle zieken 'n doosje met Schouw- se boterbabbelaars geoffreerd. De doosjes hadden foto's van het ei land. Deze doosjes werden uitge reikt door meisjes van de jeugd club „Rhode", die tevoren onder leiding van de leidster mej. J. C. Padmos een lintenspel hadden op gevoerd. 's-Avonds werden door de muziekvereniging „Nu met Ho pe" en door het Hervormd Kerk koor enige muziek- en zangnum mers ten gehore gebracht, iets wat zowel door de staf van het schip, maar meer nog door de zieken zeer werd gewaardeerd. Een en ander bracht zeer veel mensen op de hen. Ook de ouden van dagen uit Kruiningen, die vandaag een tochtje door Schouwen hadden ge maakt en aan het veer te Zijpe op overtocht stonden te wachten, kon den nog van de serenade genieten. Ingezonden mededeling Drommen tod lijders aan Brandend Maagsnnr >Un mderi-al van de ene minuut op de andere. Dat doen dan zo'n paar Rennies Bij de eerste aanwijzing van over tollig maagzuur - en dat stijgt dan snerpend op, soms tot hoog in de keel - een of twee Rennies laten smelten op de tong. En dat is dan alles! Weg zuurbrand - weg pijn - weg zorgen van een verstoord maal of angst voor 'n nieuwe aanval, n Wonder wat Rennies voor U doen. Niet zonder reden houden talloze zuurbrandlijders altijd een paar Rennies bij de hand; waar ze ook zijn. En zo smoren ze iedere brand in de kiem nog vóór hij goed de kans krijgt uit te barsten. STAD EN PROVINCIE BROUWERSHAVEN Afdeling Ned. Bond van Plattelandsvrouwen De demonstratie van de „Fluks" Iagedrukpannen is ook in Brou wershaven een groot succes gewor den. Vele dames hebben met inte resse de duidelijke en vaak zeer humoristische uiteenzetting van de heer Boersma gevolgd. De oude kookwijze, waarbij veel waarde volle bestanddelen verloren gaan, werd vergeleken met het nieuwe „garen" in de „Fluks" set. In deze op elkaar geplaatste pannen wordt wordt op eenvoudige, doch inge nieuze wijze de atmosferische druk verlaagd, waardoor het kookpunt lager komt te liggen. Duidelijk werd hierbij vastgesteld .dat zowel vitaminen, als ook de natuurlijke zouten en zoetstoffen der toe te be reiden spijzen, geheel behouden blijVen. Een miniatuurmaaltijd, ter jslaatse klaargemaakt, overtuigde alle dames van de vele voordelen die deze set biedt. Er werd niet al leen wetenschappelijk, maar ook zeer smakelijk gegeten. DREISCHOR De kermis Voor de kermis in deze gemeente die a.s. zaterdagmiddag begint is toestemming verleend tot het plaatsen van een kindermolen, schiettent, eendensporttent, ver- snaperingskraam, wafelkraam en patates-friteswagen. BRUINISSE Motorrijder reed bromfietser aan In de Oudestraat kwam de mo torrijder M. Hage, werkzaam bij garage Elenbaas alhier, in botsing met de bromfietser Joh. Olree, die links van de weg even een praatje had gemaakt met zijn daar wonen de moeder. Gelukkig had deze bot sing voor de betrokkenen geen li chamelijke gevolgen, maar zowel de motorfiets als de bromfiets kre gen belangrijke materiële schade. „Apollo" komt concerteren De muziekvereniging „Apollo" van Brouwershaven zal bij gunstig wer zaterdagavond 25 juni een uitvoering geven in de muziek tent te Bruinisse. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Marche du Heros, van Nichols; 2. Beatrix marche cortège, A. Del- beque; 3. Calanda mars, J. Meister; 4. Tableaux des Vosges, Meindert Boekei; 5. Ouverture Militaire, Jo- han Pala; 6. La Grappe d'Or, fan tasie, A. Delbecq; 7. Trafalgar mars, W. Zehle. Pauze. 8. The thin red line mars, K. J. Alford; 9. Bayerische polka, G. Lohman, (trombone-solist de heer A. Hey- boer); 10. Colonel Bogey on Parade, marsenfantasie, K. J. Alford; 11. Egerlander polka, Ed. Spieier; 12. Hunter mars, Ton Kotter. Na af loop van het concert dat plm. half acht begint, volgt een taptoe. Er zal ongetwijfeld grote belangstel ling voor deze uitvoering bestaan. Verwachting tot zaterdagavond. Overwegend zonnig Warm en overwegend zonnig weer maar ook enkele verspreid voor komende onweersbuien, voorname lijk in het midden en zuiden van het land. Zwakke tot matige, langs de Wadden af en toe vrij krachtige wind in hoofdzaak tus sen oost en noordoost. 25 juni. Zon op 4.21, onder 21,04. Maan op 5.53, onder 21.35. 26 juni. Zon op 4.21, onder 21.04. Maan op 6.48, onder 22.10. 27 juni. Zon op 4.21, onder 21.04. Maan op 7.47, onder 22.41. Nieuwe maan: 24 juni te 4.27. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 25 juni 4.17 v.m. 16.27 n.m. 26 juni 4.51 v.m. 16.57 n.m. 27 juni 5.23 v.m. 17.25 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 juni 3.40 v.m. 4.13 v.m. 4.45 v.m. 26 juni 27 juni Springtij: 26 juni. 16.03 n.m. 16.35 n.m. 17.05 n.m. Ingezonden mededeling Naar fooiloze kappersbedrijveu DEN HAAG, 23-6. In het kap- persbedrijf zijn onderhandelingen gaande over afschaffing van het fooienstelsel. Dit wordt meegedeeld door d© „Nederlandse Vereniging van Ondernemers in het Kappers- bedrijf". In het overleg is men wel iswaar tot overeenstemming geko men, doch de invoering van een fooiloos loonsysteem in het kap- persbedrijf is, voor zover het de nieuwe lonen betreft, afhankelijk van de goedkeuring van het college van Rijksbemiddelaars. Voor de herziening van de kapperstarieven is de goedkeuring van de minister van Economische Zaken vereist. Tot het tijdstip, waarop deze goedkeuringen ontvangen zijn, is het loon van het personeel in dienst van het kappersbedrijf, nog geba seerd op het ontvangen van de ge bruikelijke fooien. LEIDEN. Evenals in vorige jaren organiseert het Nederlands bureau voor buitenlandse studentenbetrek kingen (NBBS) ook in 1960 in op dracht van de regering de reis van ongeveer 2000 Amerikaanse stu denten naar Nederland, en hun verblijf in Europa. Ingezonden mededeling Rode Kruis-inzameling Zierikzee bracht f 2000,— op ZIERIKZEE. Tijdens een bijeen komst in het Ned. Hervormd Ver enigingsgebouw heeft de secretaris penningmeester van de plaatselij ke Rode Kruis-afdeling medege deeld, dat de inzamelingscampag ne te Zierikzee het fraaie bedrag heeft opgebracht van f 2007.90. De opbrengst over 1959, zulks ter ver gelijking, bedroeg f 1835.25, zodat opnieuw een aanzienlijke vergro ting van het ingezamelde bedrag mag worden geconstateerd. Dit resultaat is des te opmerke lijker als men bedenkt dat een in januari extra gehouden collekte voor Tuindorp-Oostzaan f 2746.96 opbracht. De m.c. „Sparla" zorgde voor f 162.50 t.b.v. de getroffenen in Frejus. Dank werd gebracht aan de au tobezitters, die gratis de 12 uit Zie rikzee afkomstige patiënten ver voerden naar de „Henri Dunant". Als helpsters deden dienst de da mes mevrouw E. E. Smit-van Leu ven en mevrouw M. van de Velde- van Splunter. Zuster Dekker van het Groene Kruis offerde acht da gen vakantie op, om te helpen op de „Henri Dunant". Mevrouw J. M. Legemate-van der Sluis deed van 8-14 juli dienst in het „Henri Dunant"-huis te Zeist. Mevrouw v. d. Velde-van Splunter doet daar in september een week dienst. Herinnerd werd aan een wedstrijd voor de jeugd-E.B.O.H. op 23 juli, waaraan wordt deelgenomen door gidsen van de „Sint Elisabeths- groep" en „Mr. Bakker-groep". Mej. A. C. Houtman, lid van het Kringbestuur Zeeland, complimen teerde de afdeling met het be haalde collekte-resultaat. Na - de pauze - waarin koffie met gebak werd angeboden - vertoonde de heer G. H. Brcctvelt een serie- kleurendia's en een tweetal strips uit Canada. Hij ontving een dank woord van de heer H. Uyl en als presentje een doos sigaren. TONEEL EN FILM Veel krijgsrumoer in weekend-films op Schouwen-Duiveland „Bataan" fragment van Pacific-oorlog Veel krijgsrumoer is er te horen en te zien in de wekendfilms, die op Schouwen-Duiveland worden vertoond. Allereerst gaat te Zie rikzee de film „Bataan', met Ro bert Taylor en George Murphy. Hierin wordt een fragment van dé Pacific-oorlog in beeld gebracht Men ziet een patrouille aan het werk - het is na Pearl Harbour - die verhinderen moet dat zwaar materieel over de brug komt. De patrouille bestaat uit dertien bij elkaar geraöpte mannen, o.w. een moordenaar^sdie door een der an dere manneh wordt herkend. De „man-die-weet" wordt comman dant, als de bevelvoerende luite nant sneuvelt. Na vele gevechten blijven nog vijf man over en uit eindelijk nog twee. De ene bekent kort voor zijn dood zijn misstap. „De laatste torpedo" In „De laatste torpedo" wordt een Japans vlaggeschip gedekt door een transportschip, waarop zich Amerikaanse vrouwen en kinde ren bevinden. De commandant van de duikboot „Grayfish" valt toch het vlaggeschip aan, dat niet wordt getroffen, maar wel het trans portschip. Ze achtervolgen de Jap, die zij in de baai van Tokio te pak ken krijgen. Twee vliegtuigen en verschei dene schepen zijn op zoek naar tien robbejagers, die hun schip tor hoogte van Groenland hebben verlaten, toen Jiet als gevolg van pakijs in zinkende toestand ver keerde. „Eén kwam terug" In de film „Eén kwam terug", wordt het verhaal in beeld ge bracht van de Duitse luitenant Franz von Werra, die er - als enige gedurende de gehele oorlog - in slaagde met een vliegtuig uil En gelse krijgsgevangenschap te ont snappen. D.w.z. bijna, want de po ging mislukte. Later deed hij het dunnetjes over en vond via Ame rika de weg naar de „Heimat". BRUINISSE Volop belangstelling voor zeepkisten-races De zeepkistenrace was op het laatste bevrijdingsfeest te Bruinisse een groot succes, zo groot dat men reeds nu bezig is, om voor het ko mende mosselfeest te oefenen en zich klaar te maken om dan be hoorlijk voor de dag te komen. Naar de geest des lijds blijken som migen hun „zeepkist" te modernise ren door er een motor in te plaat sen. De politie wil er langs deze weg op wijzen, dat vehikels uitge rust met een meer of minder ster kere motor, bij hun verschijnen op de gewone weg als „motorvoertui gen" zullen moeten worden be schouwd en aan de bepalingen van de motor- en rijwielwet zullen moeten voldoen. Voldoen zij aan de voorwaarden van deze wet niet, dan zullen zij ook niet op de open bare weg mogen verschijnen. (II). Het zou een vorm van geeste lijke wreedheid" zijn te verzwij gen, hoe het „foto-incident" is af gelopen. Men kent de feiten: man liep met foto in zijn portefeuille van zichzelf, man was trots, liet foto zien en toen rees aan alle kan ten het verzet, in de geest van: goeie foto, maar u beyit het niet". De man in kwestie had beloofd naar de foto-centrale te stappen en nog eens een nauwkeurig on derzoek in te stellen. Hij is daar aan het zoeken geweest en toen is een plaat voor de dag gekomen, die duizend, ja tienduizend maal beter leek op de werkelijkheid, dan de eerste folo. Daarmede is de „flop" van het verhaal dus gezegd. De echte foto werd gevonden en daar mede kreeg de groep: „U-bcnt-het -niet" grandioos gelijk. Uiteraard bestaat de verwissel demem ook. Het is een inwoner van het (zeer goede) Bru. Hij weet niet welk een rumoer zijn conter- feilsel heeft teweeg gebracht. Hg heeft ook geen belangstelling voor de foto, want hij is hem niet we zen halen. De winnende groep gaat intussen de zege niet uitbundig vieren, want de beloning, ligt al in het gelijk hebben Uit zo'n verhaal is natuurlijk een moraal te peuren, maar ach, het is zo drukkend en zo warm en het foto-grapje is alweer lang achterhaald door het grandi oze feit van de begonnen zomer. Het wordt bijna niet donker '$- nachts, maar men moet wel op blijven om hel te constateren. Wat verslapen we een zonlicht. Een treurig feit, dat alle verwisselde foto's van de hele ivereld niet kun nen wegnemenOverigens toch wel minder onschuldig die foto, dan de plaatjes die de U-2schoot boven een bepaald land. Misschien hebben ze daar ook wel verkeerd gekeken en denkt Iwan „ik ben hel", maar hij is het niet EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2