is DE VOORLOPIGE TURKSE GRONDWET Ontslagen regeringsfunctionarissen komen voor speciale rechtbank ANKARA, 13-6. - In Ankara is zondagavond de voorlopige Turkse grondwet gepubliceerd, waarin ge zegd wordt dat het Comité van Na tionale Eenheid in naam van het Turkse volk het land zal regeren tot er een nieuw parlement is ge kozen. Er moeten zo snel mogelijk ver kiezingen worden gehouden, aldus deze grondwet, die is opgesteld door een commissie van hoogleraren. Als het nieuwe parlement er is, zal het Comité van Nationale Eenheid - gevormd door legerleiders die de regering-Menderes op 27 mei door middel van een staatsgreep op zij schoven - zichzelf ontbinden. De leden van het comité zweren dat zij het volk zonder enige beloning zullen dienen. Het comité kan le den van het kabinet ontslaan. De voorzitter van het comité kan als staatshoofd nieuwe kabinetsleden benoemen. De huidige voorzitter is generaal Gursel, de man die de staatsgreep leidde. Er zal verder een speciale recht bank worden opgericht, waarvoor ex-president Celal Bayar, ex-pre- NASSER BEZOEKT TITO POELA, 13-6. President Nasser van de V.A.R. zal vandaag (maan dag) met vrouw, vier kinderen en een aantal raadgevers in Zuid-Sla- vië aankomen. Hy zal met presi dent Tito op diens buitenverblijf op het eiland Brioni een week lang besprekingen voeren. Volgens welingelichte kringen zullen deze besprekingen „van bij zonder belang" zijn, gezien de toe genomen spanning tussen Oost en West na de mislukking van de top conferentie in Parijs. Beide staatslieden zullen zich onder meer bezighouden met de vraag welke rol de tot geen blok behorende landen na de mislukking van Parijs moeten spelen. DE ZAAK-EICHMANN Israël verwerpt Argentijns verzoek JERUZALEM, 12-6. Van gewoon lijk betrouwbare zijde is zondag avond te Jeruzalem vernomen, dat Israël officieel niet zal antwoorden op het Argentijnse verzoek om te rugzending van Adolf Eichmann en de bestraffing van zijn ontvoerders. Volgens waarnemers komt dit be sluit neer op een verwerping van het verzoek. Wel zal het diploma tiek contact met Argentinië worden voortgezet. Tevoren was uit de omgeving van premier Ben Goerion vernomen, dat hij een antwoord op de Argentijn se nota gereed had. Waarnemers geloven dat het besluit deze nota niet te versturen, het gevolg kan zijn van een rapport uit New York van de Israëlische minister van buitenlandse zaken,, mevr. Golda Meir. Nieuwe demonstraties in Tokio TOKIO, 11-6. Naar schatting honderduizend mensen hebben zich zaterdagmiddag om het gebouw van de Japanse Rijksdag te Tokio verzameld. De menigte die tegen het Japans-Amerikaanse beveili gingsverdrag en de aanstaande komst van president Eisenhower betoogde, was ordelijk en leuzen roepend van alle kanten toege stroomd. Alle maatschappelijke klassen waren vertegenwoordigd: boeren op sandalen van stro, huis vrouwen met kinderwagens, pro fessoren, arbeiders in werkkleding en scholieren in zwarte uniformen. In de omgeving van het gebouw is een sterke politiemacht samen getrokken die een cordon van auto's, pantserwagens en prikkel draad om het gebouw heeft gelegd. Van incidenten is geen melding gemaakt. Bus met Nederlanders omgeslagen BRUSSEL, 12-6. Dertig passa giers van een toerbus uit Strijen zijn zondagochtend volgens het persbureau Belga gewond, toen hun voertuig bij de Belgische plaats Wolvertem op de weg Brus- sel-Antwerpen op een fietspad kan telde. 23 van hen zijn overgebracht naar het ziekenhuis van Vilvoorde en 7 anderen naar dat van Wille broek. Er zouden geen ernstig ge wonden zijn. Het ongeval is vermoedelijk te wijten aan een breuk in het stuur mechanisme. De Zuidafrikaanse minister president, Verwoerd, heeft zater dag te Pretoria een operatie aan zijn rechteroor ondergaan. Zoals bekend, werd de premier op 9 april bij een revolveraanslag door twee kogels in zijn gezicht getroffen. Premier Chroesjtsjef bevindt bevindt zich met vakantie te Gagri aan de Kaukasische kust van de Zwarte Zee. Vrijdagmiddag ontving hij daar de Griekse oud-premier Venizelos. mier Adnan Menderes en andere ontslagen regeringsfunctionarissen terecht zullen staan. Voorts zal er een commissie van onderzoek in het leven worden geroepen, die moet uitmaken of en zo ja welke ambtenaren terecht zullen moeten staan. Een doodvonnis zal door het Comité van Nationale Eenheid be krachtigd moeten worden. Stevenson voor derde maal candidaat NEW YORK, 11-6. De „New York Post" heeft zaterdag gemeld dat Adlai Stevenson zich bereid heeft verklaard zich voor de derde maal candidaat te stellen voor het presi dentschap der Verenigde Staten, als hij daarvoor door de democra tische partij wordt uitgenodigd. Volgens het blad zou Stevenson aan mevrouw Roosevelt, de weduwe van oud-president Roosevelt, een telegram hebben gezonden, waarin hij verklaart bereid te zijn zich op nieuw candidaat te stellen, als het congres van de democratische par tij hem hierom vraagt. Desgevraagd heeft Stevenson be vestigd een telegram aan mevrouw Roosevelt te hebben gezonden, doch hij weigerde zich over de inhoud hiervan uit te laten. D© secretaresse van mevrouw Roosevelt heeft de ontvangst van het telegram bevestigd en medege deeld dat de inhoud later bekend zal worden gemaakt. Jonge Rus heeft het door MOSKOU, 11-6. Een jonge Rus heeft in een ingezonden stuk in het Russische jeugdorgaan „Komso- motskaya Prauada" zijn gemoed ge lucht over het raketten-programma van de Sowjet-Unie en daaraan de klacht vastgeknoopt, dat de rege ring op het gebied van „aardse goederen" in de vorm van meer woningen, meer kindertehuizen en goedkopere goederen zich niet aan de behoeften heeft aangepast. „Alexein", zoals de inzender zich noemt, merkt op dat het schot naar de maan hem niets wijzer heeft ge maakt. Voor het lanceren van de maanraket had hij een schuld van 3000 roebels, en nu, na het schot, is hij dit bedrag ook nog schuldig. Hij noemt het Russische ruimte vaartprogramma „ongelegen en voorbarig". De arbeidersbevolking zou tegen de spoetniks en raketten zijn, als zij besefte dat de kosten hiervan aan kinderen een plaats in de kindertehuizen zouden kunnen bezorgen. „Breng de wolprijzen om laag en zorg voor meer elektrische strijkijzers in de winkels". „Loop naar de maan met de maan en zorg voor beter voedsel op tafel. Daarna kunt u met de maan spelen" aldus eindigde de brief. Vermist meisje opgespoord MAASTRICHT, 12-6. Het 15-ja- rige Maastrichtse meisje, L. L. E. E. M. dat op 12 mei spoorloos ver dween, is blijkens berichten die za terdag in Maastricht zijn ontvan gen, opgespoord in het Franse plaatsje Arcy sur Kure op 350 kilo meter ten zuiden van Parijs. Een lid van de Maastrichtse recherche is in gezelschap van de vader van het meisje per auto naar deze plaats gegaan en heeft het meisje naar Maastricht teruggebracht, waar zij zaterdagavond is aange komen. De kinderrechter heeft onmiddel lijk de plaatsing van het meisje in een opvoedingsgesticht gelast. Ge bleken is dat zij op 12 mei op de fiets naar Luik was gegaan. Zij heeft daar het rijwiel achtergelaten en is verder gaan liften. Zij is tot Parijs gekomen, waar zij enkele dagen verbleef, en liftte verder met de bedoeling naar Marseille te komen. In het plaatsje Arcy sur Kure heeft men haar, omdat zij zonder papieren was, tenslotte kunnen aanhouden. Blinde moeder naar geëmigreerde zoon SCHIPHOL, 11-6. Zes jaar gele- den emigreerde de zoon van de thans 56-jarige mevrouw Margje Karstens-de Boer naar Australië. Vele malen heeft ze hem sindsdien geschreven, hetgeen echter niet kon verhinderen, dat de moeder een groot heimwee naar haar zoon kreeg. Het werd zelfs zo erg, dat zij suikerziekte kreeg en haar ge zichtsvermogen verloor. De dokto ren, die haar behandelden konden slechts één advies geven: mevrouw Karstens moest naar haar zoon, slechts dat zou haar leven nog kun nen redden. Een reis naar het kleinste der werelddelen brengt echter vele kosten! met zich mee en zou dus voor deze moeder wel altijd een wensdroom zijn gebleven, als er van buiten af geen hulp zou zijn gekomen. Deze hulp diende zich aan in de vorm van het noodfonds voor ouders van emigranten, „Wij komen". Vanavond vertrok zij per K.L.M. naar Sydney. Haar dankbaarheid jegens allen, die de reis mogelijk hebben gemaakt, kon zij niet on der woorden brengen. Prins Bernhard uit ziekenhuis UTRECHT, 11-6. Z.K.H. Prins Bernhard is vanmiddag om kwart over twaalf uit het Academisch ziekenhuis in Utrecht ontslagen. Hij werd afgehaald door H.K.H. Prinses Beatrix en vertrok direct naar Soestdijk. De prins die er slecht en moe uitzag werd uitgeleide gedaan door de behandelende geneesheren prof. dr. J. F. Nuboer, hoogleraar in de chirurgie en prof. dr. F. L. Jordan, hoogleraar in de interne genees kunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Om vijf minuten over twaalf ar riveerde Prinses Beatrix in het zie kenhuis. Zij reed haar eigen wagen en onderhield zich op de kamer van haar vader nog enige tijd met beide hoogleraren en de zusters Goudman en Vos die de prins tij dens zijn verblijf in het ziekenhuis verpleegd hebben. Vroege aardappel- campagne komt op gang DEN HAAG, 13-6. Verwacht mag worden dat deze week de vroege aardappel-campagne in ons land op gang zal komen. De afgelopen week nam met name in het cen trum van deze teelt, Noord-Hol land, de aanvoer reeds sterk toe en in deze week zal dat in versterkte mate het geval z(jn. De veiling in Groootebroek had vrijdag reeds 105 ton vroege aard appelen te koop, terwijl er die dag in Broek op Langedijk 95 ton voor de klok kwam. Voor de Eerstelingen midden kwaliteit werd toen 40-45 cent per kg betaald. Op maandag 13 juni treedt voor dit produkt een minimum-prijsre geling van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in wer king. Voor deze week is de mini mumprijs 13 cent per kg. Er zal een heffing worden ingehouden van f 0,10 per kg. „Mop van de dag" De Weense telefoonabonné's, die de „mop van de dag" willen horen, draaien daar voor 1717. Zaterdag ging de mop over een Rus, die een bezoek aan Praag bracht en tegenover studenten over de Russische sucessen opschep te. „Binnenkort zullen we naar de maan kunnen reizen, of naar Mars", zo zei hij. „En wanneer zullen we naar Wenen kunnen reizen luidde een vraag van een der studenten. Omstreeks het middaguur werd de „mop van de dag" uit de circulatie genomen, zonder andere toe lichting. - Deze „moppen- dienst" werd enkele maan den geleden door de Oosten rijkse telefoondienst inge voerd. STAD EN PROVINCIE BRUINISSB Middenstandsvereniging vierde zilveren jubileum Aan het door de heer J. L. Nieu- wersteeg voortreffelijk verzorgde diner, dat een waardige afsluiting vormde van het in opgewektheid herdachte feit van het 25-jarig be staan van de Bruinisser midden standsvereniging, zijn donderdag avond opnieuw de sluizen der wel sprekendheid opengezet. Burgemeester van de Linde heeft zijn bewondering voor de durf en de doortastendheid van zijn handel en nering drijvende gemeentenaren blijkende uit de vele mooie midden standszaken die Bruinisse rijk is, niet onder stoelen of banken gesto ken en voorzitter A. de Koning heeft niet minder welsprekend zijn dank betuigd voor de wijze waar op 25 jaar lang het gemeentebe stuur zijn middenstanders welwil lend tegemoet is getreden. De Gorsselse vrienden, onder leiding van de voorzitter van de Gorsselse middenstand, de heer G. Klein Lebbink, hebben van hun collegiali- teitszin blijk gegeven op een ma nier die niet kon worden misver staan en de secretaris de heer Hui- bers, heeft voorgelezen, wat hij uit de historie van de vereniging in die 25 jaar had opgediept. De mid denstandsvereniging kan terug zien op een goed' geslaagde viering van een mijlpaal in haar geschiedenis. BRUINISSE Middenstanders voetballen tegen ambtenaren Spraken we enige weken geleden de wens uit dat er wat meer voet balwedstrijden zouden worden ge organiseerd, waarbij het niet zo di rect om de punten ging, deze wens zal dinsdag in vervulling gaan, als ambtenaren uit Bruinisse hun ta lenten zullen meten met de Brui nisser middenstand. En alsof dat nog niet genoeg is, zal de volley bal-club van „Kwiek" een stevig nummertje spelen tegen een onder wij zersploeg. Dit alles wordt opgevrolijkt door een pittig muziekje van „Nu Met Hope", zodat bij gunstig weer het sportveld voor velen zijn aantrek king dinsdagavond zeker niet zal Kerkgebouw Cbr. Geref. gemeente tijdelijk gesloten ZIERIKZEE, 11-6. Op last van burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester heeft de kerkeraad van de Chr. Ger. Gemeente alhier zater dag aanzegging gekregen de van 1924 daterende kerk te ontruimen. Als gevolg van de stormramp-in undatie is de grond onder de fun dering verzilt, waardoor de draag kracht met een percentage van 35 schijnt te zyn afgenomen. De Cen trale Dienst heeft over de hoeda nigheid van het kerkgebouw re centelijk een rapport uitgebracht, waarin werd geconcludeerd dat het houden van diensten in deze kerk niet langer verantwoord is. Zondag werden derhalve voor het eerst diensten gehouden in de Grote Kerk, welwillend door de Ned. Hervormde Gemeente voor dit doel afgestaan. Het eigen kerkgebouw der Chr. Ger. Gemeente zal worden hersteld. De geraamde kosten be lopen f 350.000. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Ingebruikneming Lutherse kerk De ingebruikneming van de ge heel gerestaureerde Lutherse kerk, gelegen aan het Gat van Westen, zal plaats vinden in een speciale kerkdienst, die gehouden zal wor den op zondag 19 juni a.s. (3 uur). Leerlingen-uitvoering muziekschool Op vrijdag 24 juni a.s. vindt in de Concertzaal de jaarlijkse leer lingen-uitvoering plaats van de af deling Zierikzee van de Zeeuwse muziek- en balletschool. Examen Rijkskweekschool Voor het aan de rijkskweek school te Middelburg gehouden eindexamen voor de tweede leer- kring is voor de akte onderwijzer o.a. geslaagd de heer H. v. d. Wolf te Zierikzee. Ledenwerfactie Ned. Bijbelgenootschap De ledenwerfactie voor het Ned. Bijbelgenootschap, enkele weken geleden in deze gemeente georga niseerd, heeft een fraai resultaat opgeleverd. Niet minder dan 132 nieuwe leden en 43 begunstigers konden worden ingeschreven. Aan giften werd een bedrag van f 82,- ontvangen. Brandje in kerktelefoon Na afloop van de morgendienst in de Nieuwe Kerk werd een brandje ontdekt in de doven-ge- luidstelefooninstallatie. De koster kon het brandje direct blussen, maar als gevolg van de schade is de doventelefoon voorlopig buiten dienst. BURGH Gemeente-peren" kregen duw van de bladluizen Ook de huizen werden aangetast De „gemeente-peren", bomen waar ingewijden altijd versteld over staan, dat ze zo weinig ontuig herbergen, hebben vorige week een duw van de bladluizen gekregen. Het is vooral het perenperceel in de Noordstraat dat het wel bijzon der erg te verduren kreeg. Het ergste was nog, dat de luizen zich ook op en in de woonhuizen nestelden. Vorige week woensdag begon de ellende en nu kunnen de huismoeders nog geen raam open zetten, omdat het ontuig dan naar binnen komt. Dit zou niet zo erg zijn, maar enkele propere huis vrouwen, die de beestjes op hun lakens of kussenslopen zagen zitten behielden na de ferme doodslag, een bloederige plek op hun kost baar textiel, reden te meer om elk gaatje of kiertje hermetisch af te sluiten. Inmiddels heeft de ge meente zich in verbinding gesteld met een fruitkweker die, zo gauw het stil weer is een bestrijding uit zal voeren. Het is natuurlijk niet zo eenvoudig om midden in het dorp met een vergif in de bomen te gaan spuiten. Nu reeds vertonen de bomen het bekende luizenbeeld: krulblad. Van de deuren, kozijnen en muren van de huizen, zijn de luizen inmiddels door enkele re genbuien verdwenen. HAAMSTEDE Weer konijnensterfte De laatste weken is de gevrees de konijnenziekte of myxomatose weer in versterkte mate opgetre den. De ziekte komt plaatselijk voor; zo is de streek vanaf de vuur toren tot aan de Oude Hoeve wel zeer aangetast. Het kan hier in de ze buurt voorkomen, dat men tus sen de prachtig bloeiende orchi deeën een konijntje ziet zitten met uitpuilende ogen. Een zielig beeld van naderende dood en daartegen over het toppunt van levenskracht. Dergelijke beelden kan men in deze bloeiperiode zeer veel tegenkomen. Bezoekt men echter de omgeving van de zuidwestelijke duinstrook, dan kan men hoegenaamd geen zieke konijnen vinden; wel een te ken van het plaatselijke karakter van de ziekte. HAAMSTEDE Rode Kruis-campagne Ook in deze gemeente is de ge voerde Rode Kruis campagne een succes geworden. Dank zij de da mes, die zich hiervoor inspanden, en de milde gevers en geefsters was het totale bedrag van de opbrengst f 403,61. ELLEMEET De alhier gehouden collecte voor het Rode Kruis heeft f 101,25 opgebracht. Een woord van harte lijke dank aan de gevers en de drie ijverige collectantes is hier zeker op zijn plaats. BROUWERSHAVEN Concert Apollo" uitgesteld Wegens de slechte weersomstan digheden is het geannonceerde con cert door de muziekvereniging Apollo" te Brouwershaven zater dagavond jl. niet doorgegaan. Het ligt in de bedoeling het programma a.s. zaterdag 18 juni uit te voeren. OOSTERLAND Bij de te 's-Gravenhage ge houden examens behaalde o.m. on ze vroegere dorpsgenoot Jaap Stoutjesdijk Jasp.z. het certificaat Radio-telegrafist 2e klasse. BRUINISSE In memoriam M. Boone Karakteristieke figuur verdween uit het dorpsleven Op 11 juni overleed op 81-jarige leeftijd in het Rode Kruis Zieken huis te Zierikzee, de heer M. Boone te Bruinisse. Met hem verdwijnt een bijzondere figuur uit de Brui nisser samenleving. In 1900 vestigde hij zich te Brui nisse als schoenmaker in een huisje op de havendijk. Later verhuisde hij naar onder diezelfde dijk en nog later naar de Korte Ring, waar hij jaar uit jaar in te vinden was op zijn driepoot, het schootsvel voor, ijverig kloppend met zijn schoen makershamer, tot de evacuatie hem vandaar verdreef. Als zoon van de hoefsmid Laurens Boone uit Krabbendijlce, die roe ping kreeg om zijn aambeeld te ver wisselen voor de preekstoel en een gevierd leraar werd in de Oud Ger. Kerk, had hij de theologische inslag geërfd en zo werden in de schoen makerszaak van Boone alle theo logische vraagstukken, alle kerke lijke dogma's en ketterijen, alle zetten op het politieke schaakbord, die gedurende een halve eeuw in Nederland de geesten bezig hielden, breedvoerig besproken, want de winkel van Boone werd een rendez vous van studerenden en niet stu derenden op het dorp. Bijzonder behulpzaam, ontbrak hij in zijn goede tijd nergens waar hulp nodig was; in 1931 koos men hem zelfs tot lid van de gemeente raad op een vrije lijst; hij had zit ting tot 1939, toen andere politieke verhoudingen ook op Bruinisse gin gen meespelen. Na de oorlog, toen huis en werk plaats verwoest waren (de evacu atie werd doorgebracht op het na burige St. Philipsland), kwam de oude glorie in de werkplaats niet meer terug. De jeugd zocht andere plaatsen van samenkomst, de theo logische inzichten kregen een ander aspect, vooral toen de schoenma kerswerkplaats tijdelijk in een an der deel van het dorp kwam te lig gen. Maar tientallen, verspreid dooi de gehele wereld, in Indonesië en Amerika zo goed als op Bruinisse zelf of in een der andere plaatsen van ons land, bewaarden ongetwij feld in hun hart een aangename herinnering aan de tijd van 1900 tot 1940, aan de uren bij en de debatten met Boone, aan de gezamenlijk ge zongen liederen en de besprekingen van het laatste dorpsnieuws. Na een kortstondige ziekte is thans deze bijzondere figuur uit het dorpsleven, waar hij geen rol van betekenis meer speelde, ver dwenen. Kustvaarder in reparatie De 250 ton metende kustvaarder „Flardinga" van rederij Doornheim uit Vlaardingen, op weg van Rot terdam naar Antwerpen, kreeg vo rige week op de Noordzee, tenge volge van het ruwe weer averij aan de pompen en de schroef, terwijl in de voorpielc een kleine lekkage ont stond. Het schip ging in reparatie bij de firma Maaskant alhier, waar men wel gewoon is aan reparaties aan kleine of grotere vissers- en binnenvaartuigen, maar waar een kustvaarder in reparatie toch tot de zeldzaamheden behoort. Verwachting tot dinsdagavond: Wisselend bewolkt Opklaringen maar ook plaatselijk enkele buien, voornamelijk in het binnenland; zwakke tot matige, aan de kust af en toe vrij krachtige wind tussen zuidwest en west; iets koudere nacht, morgen overdag on geveer dezelfde temperaturen als vandaag. 14 juni. Zon op 4.19, onder 21.01. Maan op onder 10.27. Laatste kwartier: 16 juni te 5.36. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 14 juni 7.01 v.m. BROUWERSHAVEN 14 juni 6.26 v.m. 18.59 n.m. Doodtij: 18 juni. 19.08 n.m. Ingezonden mededeling HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-6. - Het K.N.M.I. deelt mede: Een storingsgebied op de oceaan, dat zich zaterdagmor gen met een luchtdrukwaarde van ongeveer 1010 millibar nog meer dan 1000 km ten zuidwesten van Ierland bevond, ontwikkelde zich tot een diepe stormdepressie. Deze bereikte zondag omstreeks het mid daguur bij de noordkust van Ier land met 982 millibar de grootste diepte en verplaatste zich vervol gens langzaam opvullend naar het noordelijk deel van de Noordzee. In ons land veroorzaakte de de pressie zondagmiddag een krachtige tot harde wind, waarbij in het noordwestelijk kustgebied wind stoten tot omstreeks 23 meter per secunde voorkwamen. Het koufront van de depressie passeerde de kustprovincies zonder noemenswaardige regen, maar ge durende de nacht onderging het meer landinwaarts in Frankrijk en België en ons land een activering en viel plaatselijk meer dan 10 mm. Over de Britse eilanden stroomt nu koele en tamelijk droge maar wel enigszins onstabiele polaire lucht naar onze omgeving, zodat het morgen wisselend bewolkt zal zijn met voornamelijk in het bin nenland ook enkele lokale buien. G.v. „Olympia" boekte flinke suceessen Jeugdwedstrijden te Kapelle (Z.-B.) KAPELLE, 11-6. Zaterdag wer den te Kapelle bij Goes jeugd-gym- nastiekwedstrijden gehouden, aan welke wedstrijden ook de G.V. „Olympia" te Zierikzee deelnam, welke vereniging flinke successen mocht boeken. De twee meisjesploegen behaal den een eerste en een tweede prijs met hoge cijfers, hetgeen, gezien de vele grote verenigingen die aanwe zig waren, als een belangrijk resul taat mag worden aangemerkt. De jongensploeg deed het iets minder; zij kwam 0.2 punt tekort voor de derde prijs. Enkele fouten in de ge zamenlijke vrije oefening waren hieraan debet. Gehoopt wordt dat „Olympia" in de toekomst met nog meer ploegen aan dergelijke wedstrijden zal kun nen meedoen. Vooral met de mo derne toestellen - als evenwichts- balk en brug met ongelijke leggers - blijkt de vereniging reeds een goed figuur te slaan. n Vrijdagavond is in de Haven straat in Rotterdam is de 70-jarige mevrouw N. Metselaar, wonende in de Havenstraat, bij het over steken aangereden door een tram. Ernstig gewond werd zij naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht, waar bij aankomst bleek dat zij was overleden. Delta-Sport won vier eerste en één tweede prijs in Rotterdam Catricn Schot eerste in Brussel ZIERIKZEE. Volgens de eerste telefonische berichten van de da mes- atletiek i ntcrla ndwedstry d Belgic A- Nederland B te Brussel, is Catrien Schot van Delta-Sport eerste geworden by het hoogsprin gen met een sprong van 1 meter 53, terwijl de andere dames 1 meter 47 bereikten. Esther Schot bracht het Zeeuwse record discuswerpen boven de 38 meter met een worp van 38,05 m. Bij de zondag jl. gehouden regio nale atletiekwedstrijden in Rotter dam behaalde Delta-Sport vier eerste en één tweede prijs. Aan deze wedstrijden, die zeer te lijden hadden van de koude regen en wind, werd door 750 atleten deel genomen. Toch werden nog vrij aardige resultaten bereikt. Joop Ribbens kwam bij het pols stokhoogspringen heren B met 3.20 meter tot zijn beste persoonlijke prestatie en behaalde hiermee de eerste prijs. Ook de zusjes Stout jesdijk deden het weer voortreffe lijk, vooral Rietje, die twee eerste prijzen won, nl. de,60 meter meis jes C in 8.1 sec. en het kogelstoten meisjes C met 10,10 meter. Jopic werd tweede op de 60 meter meis jes C met een sprong van 4,23 m. Nellie Visser kwam tot haar beste persoonlijke prestatie op de 100 m meisjes A in 12,8 sec., maar dit was niet voldoende voor het bemachti gen van een der fel omstreden prijzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2