|4 C' rfe&t/e&t' .k s. 62 Vergadering gemeenteraad Kerkwerve Abonneert u op dit blad gevulde VéGé-Weners Zonnestraaltjes 8 grote repen Sinaasappeljam STAD EN PROVINCIE Sieremblemen bij VéGé Dessert- en Goudmerk Koffie 250 gram heerlijk van smaak l 200 gram lekker fris! voor slechts 100 et BC+SI8'"1- I pot heerlijke zegels ij.-asssa a. 129166 I De raad der gemeente Kerkwer ve kwam donderdagavond in het gemeentehuis te Kerkwerve onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke in openbare vergade ring bijeen. Onder de ingekomen stukken be vond zich de rekening over het dienstjaar 1958, welke door het col lege van Gedeputeerde Staten van Zeeland werd vastgesteld. Voorts besloot de raad zonder hoofdelijke stemming tot het verlenen van een tweede uitkering van 3 pet. aan het gemeentepersoneel, overeen komstig de richtlijnen van de mi nister van Binnenlandse Zaken. Verder werden de 7e en 8e wijzi ging van de begroting 1959 en de le wijziging van de begroting 1960 van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurd terug ontvangen. De wijziging van de verordening op de begraafrech- ten werd bij K.B van 4 april 1960 no. 19 goedgekeurd. In verband met de salarismaat regelen i.v.m. 1 april 1960 besluit de raad vervolgens om een nieuwe salarisverordening voor het sekre- tariepersoneel en voor de gemeen tewerklieden vast te stellen. Ook de kindertoelageverordening wordt zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. In de rechtstoestandsregelingen w orden vervolgens verschillende wijzigingen aangebracht, zulks overeenkomstig een advies van het Centraal Orgaan inzake de gemeen schappelijke behandeling van per soneelsaangelegenheden. Spaarregeling gemeentepersoneel Nu voor het rijkspersoneel een gepremieëerde spaarregeling in werking is getreden, stellen burge meester en wethouders voor voor het gemeentepersoneel ook een dergelijke regeling in het leven te roepen. De raad kan zich met de overgelegde ontwerp-regeling ver enigen en besluit deze zonder hoof delijke stemming vast te stellen. Overeenkomstig het advies van het Centraal Orgaan zal de premie 25 pet. voor de lagere en 15 pet. voor de hogere ambtenaren bedragen. Vervolgens besluit de raad tot het aankopen van twee vloedpalen t.b.v. de haven Flaauwers. Even eens zonder hoofdelijke stemming besluit de raad na toelichting door de voorzitter om in het uitgebreide kapitaal van de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten met 6 aande len deel te nemen. Hierna biedt de voorzitter de ge meenterekening voor het dienstjaar 1959 aan de raad aan. Deze aanbie ding kan eerder plaats vinden, om dat de rekening nu met 31 maart 1960 werd afgesloten. De rekening sluit voor wat de gewone dienst be treft met een batig slot van f 2926,54 en voor wat de kapitaal- dienst betreft met een nadelig slot van f 97.740,01. Bij de rondvraag constateert de heer L. W. van Kooten dat de draagwijdte van de sirene van de brandweer hem tegenvalt De voor zitter meent echter dat t.b.v. de al armering van het brandweerperso neel de sirene voldoende is. De heer L. den Boer informeert nog naar de toepassing van het verbod om in de bebouwde kom vee te houden. Na bespreking wordt besloten om de desbetreffende bepaling in een eerstvolgende vergadering scherper te stellen, omdat men het houden van vee in de kom wil weren. ZIERIKZEE Aid, Schouwen Plattelands- vrouwenbond bezocht de „Floriade" Een aantal van 28 dames, deel uitmakend van de afdeling Schou wen van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen maakte vorige week een trip naar de „Floriade" te Rot terdam. Het weer was bijzonder gunstig. De reis werd gemaakt per autobus van de firma van Oeveren te Zierikzee Op de grote Rotter damse tentoonstelling hadden de dames ogen en tijd tekort om alles te kunnen bekijken, vooral omdat de Euromast de Schouwse bezoek sters geruime tijd geboeid hield. Op de heenreis werd de tocht onder broken bij de Moerdijk. Na bezich tiging van de „Floriade" was er nog een uur tijd om te winkelen, waar na in „Caland West" een warme maaltijd werd gebruikt De terug reis verliep vlot. Rond half tien was de bys weer te Zierikzee. Geslaagden E.V.O.- chauffeursexamens Onder auspiciën van de Contact commissie Chauffeurs Vakbe kwaamheid (C.C.V.) hield de Alge mene Verladers- en Eigen Ver voerders Organisatie (E.V.O.) afde ling Zeeland, in de Ambachtsschool te Goes voor de dertiende achter eenvolgende maal haar jaarlijkse chauffeursexamen voor het zilve ren B-diploma. Er werd geëxamineerd in drie vakken: het autotechnische, het verkeerstechnische en het commer ciële en administratieve gedeelte. Aan het examen namen negen candidaten deel. Hiervan slaagden vijf candidaten en werden er vier afgewezen. De geslaagde candida ten kunnen eerst het diploma krij gen, wanneer zij van hun werkge ver een bewijs van één jaar schade vrij rijden hebben overgelegd. Uit Zierikzee slaagden de heren L. Kloet en J. J. M. Kouijzer, bei den in dienst van de Kon. Zeelan- dia N.V. NOORDWELLE Afd. Plattelandsvrouwenbond op reis De afdeling Noordwelle e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou. wen, maakte vorige week een reisje naar Rotterdam. In de morgenuren werd een bezoek aan de „Floriade" gebracht, in het kader waarvan vooral genoten werd van het uit zicht vanaf de Euromast. De mid dag was bestemd voor een bezoek aan de fabrieken van de NV. de wed. van Nelle. Groepsgewijs be zichtigden de dames de verschillen de afdelingen, waarin de tabak, de koffie en thee werden verwerkt. Na 'afloop tracteerde de directie op een kopje thee. Een paar uur gezellig winkelen vormde de voortzetting van het programma, dat werd be sloten met een warme maaltijd De chauffeur de heer van Aken bracht nadien de dames weer terug in hun respektievelijke woonplaatsen. NOORDGOUWE Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand mei 1960. Geboren: 21. Jkvr. Joanneke Lil lian Aurora, d. van jhr. H. Backer en H. M. Cool. Gehuwd: 6. L. I. van Nieuwen- huijze, 25 j., j.m. (van Zonnemaire) en J. S. Jonker, 20 j., j.d; Ingekomen: 13. W. J. de Jonge van Zierikzee; 16. W. F. Klooster- boer-Korstanje en gezin van Heem stede; 19. G. D. Kloosterboer van Zierikzee; 24. J. J. de Jonge-van 't Hoff van Burgh (Z.). Vertrokken: 6. J. S. van Nieu- wenhuijze-Jonker naar Dreischor. KERKWERVE Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand mei 1960. Geboren: Daniël, z. van Adriaan Chr. Bil en Gerritje van der Wek ken. Gehuwd: Jopie Cornelis van de Velde en Marina van Leeuwen. Overleden: Neeltje Quant, wed. van G. van der Sluis. Ingekomen: Wilhelmina de Rui- ter-van Weede uit Utrecht; Jopie C. van de Velde uit Zierikzee. Vertrokken: W. C. van den Bosse met gezin naar Duivendijke. Kruisbessenoogst in Zeeland mislukt KAPELLE, 3-6. Het wordt steeds duidelijker,, dat men kan spreken van een vrijwel volkomen misluk ken van de kruisbessenoogst in Zeeland dit jaar. De pluk is nu reeds twee weken aan de gang, maar de kwantums blijven bijzon der klein en gemiddeld bedraagt de oogst hoogstens 25 procent van een normale oogst. De meeste kwekers kunnen zich niet herinneren ooit zulk een slechte oogst meegemaakt te hebben. Er hingen reeds weinig bessen aan de struiken toen de zware nachtvorst begin mei zware schade toebracht. Van normale handel is bij dit geringe aanbod geen sprake. De prijzen zijn de laatste dagen geleidelijk gedaald en donderdag werd 65 tot 75 cent per kilo betaald. Vrijdag lag de prijs weer boven 1 gulden per kilo. In het begin van de week brachten de bessen nog rond twee gulden per kilo op. FLITSEN UIT HET BUITENLAND MONTREAL. Het Canadese blad „Montreal Star" 'schrijft dat de vlieger van een U-2 spionagevlieg- tuig zich en zijn toestel twee jaar geleden boven communistisch Chi na heeft vernietigd toen jachtvlieg tuigen boven hem kwamen en hem tot landen wilden dwingen. LINZ Een Oostenrijkse landbou wer, die in een civiel proces was gewikkeld, heeft zijn tegenpartij, een ambtenaar van de rechtbank, en diens 61-jarige advocaat dood geschoten, terwijl hij de vrouw van de advocaat ernstig verwondde, tij dens een onderhoud op het kantoor van de jurist. CAIRO. De minister van buiten landse zaken van de Verenigde Arabische Republiek, Mahmoed Fawzi, heeft de Amerikaanse am bassadeur te Cairo, Reinhardt, een waarschuwing gegeven in verband met het bezoek dat de Israëlische minister van buitenlandse zaken, mevrouw Golda Meir, aan de Ver enigde Staten zal brengen. BITNURG. De negentienjarige dochter van een ex-echtgenote van de Amerikaanse miljonair Corne lius Vanderbilt Jr„ Nanette Wal lace, is van plan te huwen met een sergeant van het Amerikaanse le ger, Lockamy, aldus heeft de ser geant tot verslaggevers te Bitburg in west-Duitsland meegedeeld. Me juffrouw Wallace was bij het ge sprek met de pers aanwezig. LONDEN. Een opvarende van een Russisch treiler die in de omgeving van de Shetland-eilanden viste, is vrijdag naar Fetlar, het noordelijk ste eiland1 van de groep, gezwom men. Hij vroeg politiek asiel in En geland. KOPENHAGEN. Het huis in Ko penhagen waar de Deense sprook jesschrijver Hans Andersen enige jaren van zijn jeugd heeft doorge bracht, is vrijdag uitgebrand. Dui zenden oude boeken, eigendom van de tegenwoordige eigenaar, een antiquair, werden een prooi der vlammen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitfe 3 juni: Prov. Waterstaat-Druk kerij L. O. 3-4; Kon. Zeelandia- CWS 3-2. Het programma voor deze week luidt: Dinsdag 7 juni: Drukkerij L. O.-Zierikzee veteranen; Neptunus- Kon. Zeelandia (half 8). Donderdag 9 juni: CWS-Herve- kaveling (7 uur). Vrijdag 10 juni: Drukkerij L. O.-Neptunus: Kon. Zeelandia-Prov. Waterstaat (half 8). Beschikbaar: een nieuwe New Holland pick-up touwpers Overal te ontbieden Loonbedrijf VAN DER MAAS Lageweg 12, Oosterland Telef. (01114)417 SUCCESJES 1-4 regels f 1,—Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1.20. Te koop: Beste kalfvaars, aan de reke ning. M. de Ruijter, Bartels- weg 2, Kerkwerve. Diversen: Met onze melkwatten de kwa liteit van uw melk omhoog! Fa. J. D. de Korte Zn., telef. no. 227, Bruinisse. Iedere dag: verse schar, schol, kabeljauw en stoofpaling. Vis handel W. K. Schot, St. Do- musstraat, tel. 2374, Zierikzee. Wilt u een prettige vakantie- of zakenreis? Huurt dan een nieuwe 4-pers. „N.S.U. Prinz" met schuifdak, f 30,per dag, onbeperkt rijden. Ook „Opeis Rekord" te huur. All-risk ver zekerd. - Autorijschool M. de Looze, d'Aillystraat 12, Zierik zee, telef. 2235. Vraagt vrijblijvend demonstra tie met onze motorgrasmaai- machines! U belt enwij komen! Fa. J. D. de Korte Zn., telef. 227, Bruinisse. Vermager zonder moeite met GRACIAL. 50 dragees f 1,98. Bij apoth. en drogist. Steeds in de winkel verkrijg baar: verse schol, bot en ka beljauw. - Duinhouwer's vis handel, Haamstede. Adverteren is verkopen DEALER: GAR. MOSER Zuidstr. 10 NIeuwerkerk Z. Tel. 482 HET SMOKKELSCHIP „BRITTANNIA" 3. Een ogenblik Is het doodstil op de smalle, donkere gracht. Dan drukt de gondelier onder een stortvloed van verwensingen met zijn lange roeistok de gondel weg van de plek, waar zijn ongeluk kige passagier onder water is verdwenen. „Als we niet vlug zijn, is hij er geweest!" schreeuwt Aram en zonder zich te bedenken springt hij op de brugleuning en duikt omlaag. Een ijzige kou sluit zich om hem als hij door het donkere water omlaagschiet. Boven hem schemert de bodem van de gondel tegen het vage licht van de oppervlakte, maar rondom heerst diepe duisternis. Dan ziet hij links van zich een schimmige gestalte be wegen. Met krachtige slagen zwemt hij naar de -drenkeling toe, maar dichtbij gekomen ziet hij tot zijn verbazing dat deze even eens zwemt! Vlak bij elkaar, in de beschermende schaduw van het bruggetje, duiken de twee mannen op. Verbluft staart het tweetal elkander aan „Ik ben niet gewondalles is in orde", sist de drenkeling dan, „maar je kunt honderd dukaten verdienen als je nog een keer onderduikt, midden in het kanaal weer opduikt en schreeuwt dat ik op de bodem lig, zo dood als een pier!" SKODA-ZIJN PRIJS MÉÉR DAN WAARD Skoda Octavia(43 pkl 2d. sedan 5.695.— Octavia Super (47 pk) 2d. sedan 6.095.— Touring Sport (53 pk) 2d. sedan 6.495.— Felicia (53 pk) sportcabriolet 8.950. Incl. verwarming en rolhoes. Prijzen; af Den Haag. Kunstleren bekleding 85.extra De uitstekend geregelde onderdo- lenvoorziening, de grote voorraad onderdelen en de meer dan 50 dea lers over het gehele land verspreid, waarborgen een 1000/Q service. Vaste wegligging. soepele vering, pittige motor, krachtige remmen, makkelijke besturing, ro yaal uitzichtdit zijn hoofdeigenschappen welke men van een moderne auto verlangt. De SKODA bezit deze eigenschappen, die In de eerste plaats bedragen tot Uw veiligheid. In de meest onverwachte situaties kunt U op Uw SKODA rekenen. H(J brengt U altijd weer veilig thuis. Vergelijkt U gerust eens alle bijzondere eigen schappen en vooral het oerdegelijke materiaal van carrosserie en chassis met die van andere wagens ln dezelfde prijsklasse en zelfs daar boven. De SKODA rijdt beter, remt beter, en Is ster ker veiliger Een proefrit zal U overtuigen van de voortref- felijke kwaliteiten van de SKODA. Met de vele SKODA-bezltters zult U straks zeggen: Inderdaad H. ENGLtBERT N.V. THERESIASTRAAT 145 DEN HAAG TEL 070-723903

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6