Duyvis Welk onderwijs volgt nu 7 CETALACf HANNESJE ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE donderdag 12 mei i960 No. 18767 Kiezen voor de toekomst Rusland protesteert bij Amerika MOSKOU, 10-5 De Sowjet-Rus- sische regering heeft de Ameri kaanse zaakgelastigde te Moskou een nota overhandigd, waarin zij krachtig protesteert tegen het over vliegen van haar gebied door een Amerikaanse vliegtuig, een „Lock heed U-2", dn op één mei jl. om laag werd geschoten. Volgens de nota zal de bestuurder van het toe stel, Fiancis Powers, „overeenkom stig de bepalingen van de Russische wetten worden berecht". In de nota wordt gezegd dat Po wers te kennen heeft gegeven, dat hij volledig in overeenstemming met de hem verleende opdracht ge handeld heeft. Hij verklaarde deel uit te maken van ?en eenheid der Amerikaanse luchtmacht, die ver kenningen op grote hoogte uitvoert. Gala-uniformen voor ere-compagnie matrozen AMSTERDAM, 10-5 Amsterdam, de stad die van oudsher nauwe re laties heeft met de Koninklijke Ma rine, heeft het plan opgevat een 150-tal gala-uniformen te financie ren voor een ere-compagnle ma trozen en d? matrozenkapel. Het Initiatief-Comité Amsterdam (I.C. A.) heeft in samenwerking met de landelijke stichting „Taptoe" een taptoe georganiseerd, die zaterdag avond 21 mei a.s. in het Olympisch stadion wordt gehouden. Hieraan wei ken 10 militaire korpsen me'», onder andere (voor de eerste maal) de Matrozenkapel der Koninklijke Marine, het enige korps dat die avond nipt in ceremonieel tenue zal optreden. Een ontwerp voor dit tenue is reeds gemaakt door de heer R. Smits uit Den Haag. H'et bestaat uit een witleren uitmonstering. De landbouw en het E.E.G.-verdrag Nog geen overeenstemming LUXEMBURG, 11-5. De minis ters van de zes E.E.G.-landen heb- oen in Luxemburg geen overeen- temming bereikt over het betrek ken van de landbouw in de voor stellen van de Europese commissie /oor een versnelde uitvoering van .iet E.E G.-vedrag. Zij besloten tijdens een vergade ring, die tot kwart voor vier in de nacht van dinsdag op woensdag /oortduurde, donderdag opnieuw in Brussel bijeen te komen om alsnog :en oplossing voor deze kwestie te /inden Hoewel, zoals de Neder- andse minister van Landbouw, de heer Marijnen, na afloop van de Desprekingen mededeelde, de Duit se en Nederlandse standpunten „iets dichter bij ?lkaar zijn geko- nen", weigerde hij in te gaan op le vragen welke de mogelijkheden djn voor het alsnog bereiken van ?en akkoord op de verdere bespre king te Brussel. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Voor parelwitte tanden Bestrijdt tandbederf STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vergadering boerenleenbanken In de dinsdagmiddag in h'et Huis van Nassau te Zierikz?e gehouden vergadering van de ring van boe renleenbanken op Schouwen Dui- veland, werd de heer D. Deïst uit Zonnemaire met algemene stemmen als bestuurslid herkozen. De heer mr. H. H. Schroder uit Utrecht, lid van de directie van de Centrale Bank, gaf een toelichting op de jaarcijfers over 1959 van de Coöp Centiale Raiffeisenbank te Utrecht De banken van Eikerzee en Brui- nisse werden afgevaardigd naar de algemene vergadering op 25 mei. SEROOSKERKE Uitslagen kinderspelen Hierna volgen de uitslagen van de op bevrijdingsdag gehouden kin derspelen te Serooskerke. De spelen werden gehouden onder lei ding van het hoofd der school mej. E. Clarisse en de voorzitter van de oudercommissie de heer C. de Rijke Versierde fietsen, groep A: 1. Le- nie Straaijir, 2. Dicky de Rijke, 3 Johan Hart. Groep B: 1. Janny de Rijke,. 2. Elly de Rijke, 3. Corry Bouwman: Groep C: 1. Anneke Ge- tUk, 2. Joke Geluk, 3. Elsje Zorge ^.Hindernisfietsen, groep A: 1. Jo han Hart, 2. Dicky de Rijk?, 3. Ap- pie Heijbosr. Groep B: 1 Jaap den Boer, 2. Betsy Zorge, 3. Janny de Rijke. Koekhappen, groep A: 1. Hans Quist, 2. André den Boer Groep B: 1. Iman Zorge, 2. Jan Kloet, 3. Jan Quist. Zaklopen, gro°p A: 1. André den Boer, 2. Dicky de Rijke Groep B: 1. Elly de Rijke, 2. Johan Hart, 3. Joke Bodbijl, 4. Betsy Zorge. Hardlopen met hindernis, groep A: 1 Hans Quist, 2. Dicky de Rijke. Groep B: 1. Johan Hart, 2. Elly de Rijke, 3. Janny de Rijk?. Blokjes rapen, groep A: 1. André den Boer, 2. Hans Quist. Groep B: I. Janny de Rijke, 2. Elly de Rijke, 3. Corrie Bouwman. Groep C: 1 Kees Bom, 2. Ria Kloet, 3. Anneke den Boer Hardlopen en verkleden, groep A: 1. Dicky de Rijke, 2, Leny Straaijer. Groep B: 1. Jaap Rein- De „CHOCOLADE-RECHTER" van Darmstadt is één van die houd, 2 Corry Bouwman, 3, Johan Hart, 4. Elly de Rijke. Winnaar mastklimmen: Dlclty de Rijke. NOORDGOÜWE De in de gemeente Noordgou- we gehouden inzamelingen t.b v. de vluchtelingen-organisaties hebben in totaal opgebracht f 169,03, t.w. collecte f 147,33, verkoop kaarten f 4,90 en verkoop postzegels f 16,80 BRUÏNISSK De In de gezamenlijke kerk dienst (bevrijdingsdienst) op 5 mei gehouden collecte voor het vluchte lingenwerk bracht f 284,60 op. Ook te Bruinisse wordt deze we^k de SAKOR-collekte gehou den. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 10-5. Aanvoer 4988 stuks vee (weektotaal 7179), t.w.: 425 vette koeien en ossen; 852 stuks gebruiksvee; 903 v?tte kalkeren; 191 graskaiveren; 1492 nuchtere kalveren; 20 varkens; 9 lopers; 20 biggen; 136 paarden; 6 veulens; 181 schapen en lammeren; 706 weide- lammeren; 45 bokken en geiten. Prijzen per kg vette koeien en ossen f 2,95-3,00, f 2,70 2,90, f 2,55- 2,70; vette kalveren f 2,80-3,00, f 2,50-2,80, f 2,20-2,40; slachtpaar- den f 2,40-1,90-1,80. Prijzen per stuk: graskalveren f 440-380-270; nuchtere kalveren f 62-50-45; lopers f 78-68 60; big gen f 50-40-36; schapen f 125-100- 70; weidelammeren f 50-45-40; kalf- en melkkoeien f 1290 1100- 900; vare-koeien f 900-780-680; vaarzen f 925-700-600; pinken f 570_ 500-400. SPORT VOETBAL Zomeravondcompetitie CWS-Drukkerij L. O. 1-1; Nep. tunus-PZEM 2-6. Heden (donderdag)avond wordt gespeeldHerverkaveling-Zierik- zeeveteranen (7 uur, scheidsr. W. J. v. d. Maas) en Kon Zeelandia- Pro vinciale Waterstaat (kwart over 7, scheidsr. P. C. W. v. d. Ende). KORFBAL S.D.K.B. Junioren Renesse-Velo/Dosko 4-1 De jeugd van Renesse toonde zich in deze wedstrijd veel schot- vaaidiger dan d? bezoekers, waar door zij er in slaagden een volko men verdiende overwinning te be halen. De rust ging in met een 1-0 voorsprong voor de rood-witten door een treffer van Jaap Moer land. Na de hervatting bracht Ine ke v. d. Slikke de stand op 2-0, waarna Martien Mo^rmond wist tegen te scoren Renesse nam hier na het spel weer in handen en door Els Verseput en Hans Simons werd de eindstand op 4-1 gebracht. Vrijdag 13 mei. 3e klasse: Burgh III-DSS II; Zeemeeuwen II-WIK II; Unitas II- Brouwershaven II; NOAD II-Velo/ Dosko III. (Aanvang 19.15 uur). Zaterdag 14 mei. le klasse: DSS-Velo/Dosko; Burgh -WIK; Zeemeeuwen-Brouwersha ven. 2"e klasse: Velo/Dosko II-NOAD; Renesse-Unitas; MEVO-Zwaluwen; SVOWK-Burgh II; Storm vogels- DES. (Aanvang 18.30 uur). Junioren groep A: Burgh A-Re- nesse; Zeemeeuwen-Velo/Dosko; Zwaluwen-Burgh B. Junioren groep B: Brouwersha ven-WIK B; SVOWK-DSS; WIK A-NOAD. (Aanvang 14.30 uur). DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van Sittard van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland. In concours waren 124 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1361 65 m.m. en van de laatste 1128.58 m.m. Bakker-Hage 1,15, 24; A. Verwijs 2, 10, 29, 40; G. Hooglander 3, 19; W. Neele 4, 39; C. Verwijs 5, 9, 11, 17, 22, 25, 27, 35, 42; A. Faasse 6, 35; A. den Braber 7, 31, 41; Joh. Reijngoudt Zn. 8, 14, 20, 21, 23, 37; Gebr. Fonteijne 12, 18, 26, 30, 36; W. van Dommelen 13, 28; J. C. Verwijs 16, 32, 34; K. Reijngoudt 28. b De bisschoppen van de provin cie Canterbury van de Anglicaanse kerk hebben dinsdag eenstemmig de apartheidspolitiek van de Zuid- Afrikaanse regering veroordeeld als in strijd met de doelen van God. De provincie Canterbury omvat 29 diocezen die ongeveer de zuidelijke helft van Engeland beslaan. Ingezonden mededeling Blaf Duyvis LIVORNO: een heel modern, verrassend eier dopje. Stapelbaar, dus ruimtebe- sp'arend In 6 leuke, decoratieve FEUILLETON Het leven van een boerenarbeider uit de eerste helft der 20ste eeuw Met een sneltreinvaart naderen wij de zomervakanties, die spoedig zullen aanbreken. Voordat het zo ver is vallen er voor duizenden on der ons volk nog zeer belangrijke beslissingen. Wij denken aan di? schoolgaande jeugd, die straks op de drempel van de maatschappij staat en aan de nog jongere garde die aan het einde van het primaire onderwijs voor d? keus staat het juiste type van voortgezet onder wijs te kiezen. Er is praktisch geen belangrijker economisch probleem in ons leven dan het kiezen van een juiste toe komst. Maken wij daarbij een ver gissing dan is onze beho?ffe om op Juiste wijze een bijdrage te leveren aan de gemeenschap onbevredigd, omdat we ons niet thuis voelen op de plaats, waar wij onze taak vin den. Daarnaast blijft ons inkomen beneden d? verwachting omdat wij voor de gekozen arbeid onvoldoen de aanleg en bekwaamheid bezitten en omdat wij door gebrek aan be langstelling ons niet 100 pet. voor ons werk geven. Als gevolg daarvan kan ons na geslacht evenmin bereiken wat wij wensen omdat ons inkomen ontoe reikend is om kinderen de oplei ding te geven die wij wensen. Ge lukkig weegt dit nadeel in onze da gen niet meer zo zwaar nu er tal van wegen zijn waarlangs finan ciële hulp kan worden verkregen Ve?l zwaarder weegt het nadeel van de slechte of onvoldoende pro- duktie, die wij afleveren aan de maatschappij. Noemen wij ook nog de teleurstelling, die wij ouders be reiden wanneer wij niet aan de ver wachtingen voldoen, dan is d? op somming lang genoeg om het emi nente belang van een goede toe komstkeuze te illustreren. Aanleg of ambitie Wij willen eerst even onze aan dacht geven aan hen, die een be roep mo*»ten of willen kiezen. Voor hen is de opleiding voorbij en zij zoeken een plaats in het leger der produktieven. Velen van hen weten ongeveer wat zij gaan doen. Bij de keuze der vooropleiding moet daar al aandacht aan gegeven zijn. Wie zijn bestemming nog niet weet, kan wellicht aan de volgende punten houvast vinden. In de opleiding heeft zich de aan leg in bepaalde richting al geopen baard. Daarnaast heeft ieder na zijn vooropleiding al b?paalde voorkeur. Is de aanleg in strijd met de voor keur dan is beslissend of men vol doende ambitie en wilskracht bezit om zijn doel te bereiken. Heeft men een manco aan wil, dan is het ge wenst de aanleg te volgen. Bij d? beslissing is het zeer aan te beve len advies In te winnen aan twee kanten; bij hen die gedurende de opleiding leiding hebben gegeven en bij hen die reeds jaren in het gekozen beroep v/erkzaam zijn. Tenslotte zijn er de ouders waar de kinderen om raad terecht kun nen. Hun advies is echter niet al tijd onbevooroordeeld omdat vele ouders aangaande de toekomst van hun kinderen dag- en nachtdromen hebben, die geheel los staan van de capaciteiten en de aanleg van hun kinderen. Veel ouders trachten hun kind ten goede te raden en volgen daarbij toch hun eigen onbewuste verlangens Daarom is het zaak, ook voor de ouders, de toekomst keuze go?d te overwegen. Het zijn de wensen der ouders, die de voor naamste oorzaak zijn van vele mis lukkingen Er staat te veel op 't spel Ieder moet er zich goed reken schap van geven hoeveel kapitaal aan geld en inspanning ?r verloren gaat wanneer er een verkeerde keus wordt gedaan. En dan zwijgen wij nog over het psychisch leed dat wordt ondervonden. In twijfelgevallen maar ook bij reeds besliste keuze is het nuttig, advies in te winnen bij een bureau van beroepskeuze. Eigenlijk moe' dit gebeuren voordat de opleiding een aanvang neemt. Immers een daarbij gemaakte fout Wdt al op kostbare dwaalwegen waarvan een met lijden gepaard gaande weg te rug moeizaam is en kostbaar. Ook de beroepskeuze adviseurs werken niet feilloos Zij hebben echter hun nut bewezen. In de "•er- ste plaats voor die gevallen waarin men eigen mening bevestigd wil z'.en door een deskundige. In di geval voelt men zich vaster in het zadel der toekomst en, dat is van grote psychologische waarde. Ver volgens is een beroepskeuze-advies nuttig in het geval waarbij betrok kenen er zelf geen gat in zien. Zij weten niet waar zij het zoeken zul len met hun kind en vinden langs deze weg een roer aan het jonge levensschip. zeldzame mensen, die eerst aan een ander denken en dan pas aan zichzelf. Hij heeft dan ook een unieke methode van recht spreken, die over de gehele wereld bewondering en navol ging vindt. Met Heinz Rüh- mann is reeds een film over hem gemaakt en... nog deze maand houdt de „CHOCOLADE- RECHTER" een reeks voor drachten op nederlandse univer siteiten. Kortom: een man, de moeite waard om te ontmoeten! De volgende week in R8 Revue, Postbus 1,97, Amsterdam Mosselzaadcampagne op Waddenzee Dinsdag 10 mei begon de tweede mosselzaadvisserij op de Wadden zee, nadat deze op 4 mei gesloten was, In d? afgelopen zes dagen werd aan de ansjovisvissers de ge legenheid gegeven, hun vistuig voor de komvisserij uit te zetten en op de plaatsen waar dit gebeurd is, mag niet meer worden gevist. Zoals re*»ds eerder gemeld, is de eerste campagne van 26 april tot 4 mei bijzonder goed geslaagd. De meeste mosselzaadvissers vingen meer dan zij aan het begin van de campagne hadden verwacht. Voor de mosselzaadvissers, die op de verkoop vissen, was een en ander natuurlijk niet voordelig De prijs kwam niet hoger dan f 2 per ton. Hannesje vroeg elke zaterdag van de overeengekomen som slechts het hoognodige op, zodat hij bij d? af rekening eind november, nog een aardig duitje te ontvangen heeft. Dan, op donderdag voor Sinter klaas, feestdag voor al wat boeren arbeider is, gaan man en vrouw samen naar de stad met een kluit geld op zak, kopen de nodig? kle ren en stoffen, om zelf nieuwe te maken. Hannesje betaalt van de rest zijn schuld en als dan met nieuwjaar de balans wordt opge maakt, kijkt niemand op zijn rug, is alles betaald. Maar dan is de portemonnaie ook le-»g. Als Han nesje en zijn vrouw nu botje bij botje leggen, hebben ze samen nog de kapitale som van negentig cent. Alleen zijn leven, zegt Hannesje zelf, heeft hij nog op crediet, daal de oud*» dokter nog geen rekening zond. En ziende op de volle kuip vet en spek, die de dankbare één oor hun met november schonk, gaan ze blijmoedig het nieuwe jaar in. Januari! Winter! En ijs! Jong en oud vermaakt zich met schaatsenrijden. Hannesje staat van licht tot donker bij de bo?r op de deel, zwaait de dorsvlegel Wat zou hij er graag eens uitbre ken, om óók een achte'middag op de schaats te gaan. Hij doet het zo graag. En op zondag ligt de baan verlaten; wie zelf in het schaatsen rijden op de rustdag g^en kwaad zou zien, laat het na, om zijn dorps genoten geen aanstoot te geven. Maar Hannesje kan geen dagloon dei-ven, geen cent. Hij wil de na middag inhalen, door de volgende morgen anderhalf uur vroeger te beginnen, bij de lantaarn en 's mid dags, na het opschrokken van zijn brood, in het schaftuur door te werken De boer vindt het goed en Hannesj? gaat, heeft een heerlijke vrije namiddag Welvoldaan zwaait hij tegen 't donker naar huis. He laasVer van het dorp nog, komt hem een jobsbode tegemoet. Onverwacht, die namiddag, is zijn varken gestorven! Plotseling! Stuip! Wég, met één slag, is alle vreug- degevoel. Als Hannesje thuiskomt, vindt hij zijn vrouw schreiend om het verlies en de nieuwe „blijde veiwachting", waarvan ze Hannes je nu meteen kond doet, is aller minst een lichtpunt in deze omstan digheden. Hannesje voegt er tegelijkertijd maar aan toe, dat hij de volgende week bij d? boer klaar is. Als h'et koren gedorst is, heeft deze geen werk meer voor hem. „Alle goede dingen bestaan uit drieën", zegt Hannesje, met een grimmig lachje. „W? staan er goed op!" In zijn verstoordheid snauwt hij zijn vrouw toe, niet te zitten jan ken en gaat een ander pakje aan trekken, om naar de muziekrepeti- tie te gaan. Hij blaast de eerste piston en doet dit goed. Als zij hem dan, ook niet zonder wrevel vraagt, hoe hij daar in deze omstandigheden heen kan gaan en lachen en plezier maken, en of hij het dubbeltje contributie, dat hij daar wekelijks betaalt, niet nutti ger besteden kan, vallen de eerste onvriendelijke woorden tussen man en vrouw. Hannesje zegt, dat hij er niets aan kan doen, dat alles zo tegen loopt, dat hij dit dubbeltje met stro pen verdient, als alle brave mensen slapen, dat hij toch wel iets voor zijn genoegen mag hebben en dat hij op de repetitie tenminste een paar uren de bero?rdigheld van zich kan afzetten. En hij gaat. Als hij dan tegen elf uur thuis komt, ligt zijn vrouw rustig te sla pen. Hij ziet op haar neer, heeft oprecht spijt van zijn ruwe woor den, neemt zijn geweer en gaat stil de deur uit, naar de tuinen achter het dorp In een bred? groep naast een hoop ingekuilde aardappelen legt hij zich op de keiharde grond neer en wachtwacht, of niet een langoor van de dichtbijstaande spruitkool zal komen snoepen Bij het licht van de volle maan zal hij z? best kunnen onderscheiden. Hij ligt een uur, langer nog, is steenkoud, pijnlijk in alle leden, van het liggen op de harde aard kluiten. Hij hoort een geritsel van dorre bladeren, te luid om door de wind veroorzaakt te kunnen worden. Het is windstilNu is het meer een zacht geschuifelHij luistert ge spannenve*»l te luid voor een haas, meent HannesjePolitie? Dan is hij er dood aanEn zijn geweer kwijt! (Wordt vervolgd) Ingezonden mededeling Verf met gemak enA van Ceta Bever KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND TILBURG. Door tot nog toe on- bekende oorzaak is het drie jaar oude fabrieksgebouw van Geel's beton- en tegelfabriek aan de Lo- vense kanaaldijk te Tilburg inge stort De schade bedraagt minstens f 50.000 omdat bij de instorting een aantal machines ernstig werd be schadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor omdat de in storting gebeurde na het vertrek van het personeel. De arbeidsin spectie stelt een nader onderzoek in UTRECHT. Bij de stichtingen Spaarbank van de Boerenl?enban- ken, aangesloten bij de Coöperatie ve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en de Coöperatieve Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht, b?- droegen de stortingen en terugbe talingen in april resp. f 144,5 min. en f 153 minzodat er een spaar- tekort was van f 8,5 min. In maart bedroeg het spaaroverschot f 15,2 miljoen. ROTTERDAM. Het vierjarige jongetje Oets Bosma, gewoond heb bend Stoutenburg in Rotterdam- Zuid, is in een singel in de buurt verdronken. Een gemeentewerkman slaagde er na korte tijd in het ventje uit het water te halen. Een juist passerende arts heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch zonder succes. UTRECHT. De federatie van dia conieën in d? Nederlandse Her vormde Kerk viert haar vijftigjarig bestaan. Nadat dinsdagmorgen in de Domkerk te Utrecht een herden kingsdienst was gehouden, waarbij dr. A. A. Koolhaas, praeses der ge nerale synode der N H. Kerk voor ganger was, kwam men 's middags in d? Utrechtse schouwburg bijeen. DIEPENVEEN Dinsdagmiddag is in Diepenveen een boerderij, be woond door de landbouwer G. Roe- tert, totaal afgebrand. Een knecht, die met een stormlantaarn op de vliering aan het zoeken was, zakte door de vlo?r en kwam op de deel terecht, waarbij de lantaarn brand stichtte. De Diepenveense brand weer en die uit Deventer waren spoedig ter plaatse, doch konden niet verhinderen dat boerderij en schuur tot de grond toe afbrandde. Het bluswater moest een kilometer ver gehaald worden. WIJHE. Het tweejarig jongetje F. E. Wienbeld te Wij he is, nadat hij het rooster had weggetrokken in een zinkputje achter het ouderlijk huis aan d? Willem de Zwijgerlaan gevallen en door verstikking om hot loven gekomen. Monsterachtige tijgerhaai in baai van Hollandia HOLLANDIA, 10-5. Een reusach tige gevlekte tijgerhaai van mee. dan zes meter lengte heeft gedu rende enkel? dagen de baaien na bij Hollandia onveilig gemaakt. De politie maakte met bootjes jacht op het dier, dat zich echter van de tal rijke er op afgevuurde schoten niets aantrok en bleef rondzwem men in de nabijheid van de vracht en and?re schepen, van welker af val het leefde. De eerste keer werd de haai zondag gesignaleerd in een bij-baai, waar altijd kinderen zwemmen Het dier zocht daar zelfi in zeer ondiep water naar prooi. Op dez? plaats komen zelden haaien voor en in elk geval was er nog nimmer een monster als dit gezien Intussen schijnt de jacht op dt vis toch succes te hebben gehad: dinsdag rapporteerde de politie, dal de haai dood op de rug drijft in 20 meter di?p water. Zij zal trachten het beest te bergen. MISS-VERKIEZING TE HILLEGOM Om bollen-ambassadrice HILLEGOM, 10-5. Zaterdag zal in Treslong te Hillegom uit 30 fina listen de nieuwe „Miss Holland' worden gekozen. Zij zal tezamen met „Miss World" een produkt var. onze bodem: blo?mbollen, in de Verenigde Staten gaan aanprijzen De winnares zal worden gekroond door miss World: Corinne Roth schafer. Miss Holland zal daarne kunnen deelnemen aan de strijd om de titel van „Miss Europa", di begin juni in Beiroet wordt gehou den. Daarna volgen de internatio nale w?dstrijden om de titel „Mis.c Universe" van 2-10 juli in Miami Mevrouw Eisenhower zal de natio nale schoonheden op het Witte Huk ontvangen op 29 juni. Landbouw en Veeteelt PLUIMVEEPROEFBEDRIJF GEOPEND DELDEN. Het mod?rn ingerichte pluimveeproefbedrijf is in de buurtschap Deldenerbroek officieel In gebruik gesteld. Dit proefbedrijf wordt geëxploiteerd door de Ver eniging Pluimveeproefbedrijf Over ijssel-Gelderland. Na uitvoerige on derzoekingen is de buurtschap Del denerbroek door de autoriteiten het meest geschikt geacht, zowel wat betreft ligging als bodemgesteld heid. Op het 4% ha. metende be drijf zijn twee hokken gebouwd met elk 32 afdelingen voor elk 50 kippen, zodat bij volledige bezet ting 3200 dieren „in bedrijf" zullen zijn Reeds zijn aanwezig 1300 kip pen en 200 jonge hennen In kolonie- hokje».

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 9