-„FLITS- PICCOLO" CADEAU P. Makker Zn VIVO-SPECIALITEITEN bij: TEN KATE G. J. WILBRINK FOTOGRAFIE Radio Weltevreden R. P. HOGERHEIJDE N.S.U. QUICKLY „RIPOLIN" verf lijkt rO0a^we^ Rotterdamse Tramweg Mij nam met 2 toerbussen deel aan 9e K.N.V.T.O.-ralley Mei ook. nog luw gratis vivo- wapens Kersen op sap 'n Tractive, per pot Met 10 wapentjes Vliegenvangers 3 stuks voor met 5 wapentjes (vernuftige flitsbeugel) Fotohandel Drogisterij ,,Het Centrum" Dam 5 - Zierikzeo Alles voor foto en film Op zondag 15 mei aan staande hopen onze lieve oma en opa: M. v. d. WIELEN en M. v. d. WIELEN- SMALHEER hun 40-jarige echtver eniging te herdenken. JOOP RIEN RINEKE LI ANNE MARCO Brouwershaven Noorddijkstraat 41 FRIDOR ZIG ZAG naaimachine kost slechts f 395,- geheel compleet en met gratis les. In deze WEEK van de Denkt u er aan tot en met 15 mei a.s. nog een platenbou cadeau bij aankoop van een PLATENSPELER Tel. 2805 - Zierikzee Lcvensmiddelenbedrijf „Naast de Beurs" Zierikzee 8 grote verse kipeieren 100 ct. Verse roomboter 98 ct. Volvette kaas de eerste graskaas, halve kg. 118 ct. Diepvrlesprodukten Gemeste jonge haan tjes, geheel panklaar, van 3,- - 3,50 - 4,- en 4,50 Kippenpoulet p. 500 gr. 175 ct. Kabeljauw, per pak 145 ct. Schelvis, per pak 165 ct. Spinazie per pak 70, 97, 130 ct. Vers gesneden roggebrood Pompernickel in volkoren 38 cent per pak Matzes 55 en 35 ct. per pak. GEBRUIKERS Goede punten zijn: Gemakkelijk s trekbaar Grote dckkingskraoht Mooie glans o Vlug droog -k Verkrijgbaar bij: L. C. HOOGERHUIS RENESSE Te koop of te huur wegens gebrek aan opvolger: een in volle werking zijnde smederij met veel handel; in vooruit strevende plaats. Gebouwen zo goed als nieuw. Brieven onder letter D aan: Schoonakker's Drukkerij, Zie rikzee. Diversen: Wilt u een zaak beginnen? Wij zorgen voor u! Ook firmacon tracten. - Bureau „Revivre", Anna Jacobapolder. Adverteren is verkopen Naai- en breimachine specialisten Korte Sint Janstraat 4 Zierikzee - Telef. 2923 DE MEESTER DER SUCCESJES Te koop Van partic.: „Chevrolet" Bal- Air de Luxe '55, a.n., één pe daal, garantie. Ook ruilen voor kl. wagen. Te bevr.: Kloeting- seweg 30, Goes, tel. 2036. Personeel gevraagd: Hulp in de huishouding, we gens huwelijk der tegenwoor dige, voor hele of halve dagen. M. W. Drehsen-Poell, Dam 10, Zierikzee. Te huur BROMMERS In alle modellen leverbaar 9 Prijzen: f 485,- tot f 785,- \/oegt U zelf bij de vele N.S.U. rijders en ook U zult tevreden zija Hoofdagent N.S'U. M. VAN DUKE Telef. 364 Nieuwerkerk Ook te leveren vla Uw handelaar Wilt u een prettige vakantie- of zakenreis? Huurt dan een nieuwe 4-pers. „N.S.U. Prinz' met schuifdak, f 30,- per dag onbeperkt rijden. Ook „Opeis Rekord" te huur. All risk ver zekerd. - Autorijschool M. dc Looze, d'Aillystraat 12, Zierik zee, telef. 2235. Diversen: De nieuwste sortering behang vindt u in meer dan 200 des sins in voorraad bij Mol, Nwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Philips elektrofoons met inge bouwde versterker, geheel in koffer f 148,Nog slechts deze week platenbon f 10, geheel gratis. Techn. Bureau v. d. Berge, Zierikzee. Philips platenspelers, voorzien /an vier snelheden, slechts f 59,Nog slechts deze week platenbon f 3,60 geheel gra tis. Techn. Bureau v. d. Berge, Zierikzee. Muurverf, prachtige tinten, In oasta- en poedervorm. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zie rikzee. ïn stofzuigers, wasmachines, centrifuges, radio, televisie, verlichting enz., hebben wij steeds een uitgebreide sorte ring. Komt u eens kijken! Techn. Bureau v. d. Berge, Zierikzee. Steeds meer waardering vindt men bij: 1 Normale pot Locarno Mayonaise met 15 wapentjes Locarno Mayonaise 1 Grote pot. nef 25 wapentjes Geldig van 1 2 mei-19 mei Zó volmaakt is de pasvorm van de nieuwe Santega-kostuums, dat zc voor maatwerk kunnen doorgaan. En dan de prachtige wollen kamgarens in die rijke Paleo-des- sins. Een weelde voor het oog! In het dragen behouden deze kwaliteits-kos- tuums hun goed gefundeerde coupe vol komen. Kom vooral Uw keus maken! Voor Santega-kostuums staan wijals kleermakers garant! MODEHUIS DAMES- EN HEREN MAATKLEDING KONPEKTIE MODE-ARTIKÊLEN1 ZIERIKZEE Te gast bij de cavalerie Kennismaking met „De Vlasakkers" domein van tankleger (Van onze redakteur). AMERSFOORT, 10-5. Men kan in een Amersfoorts hotel niet ztfn twaalfuurtje laten inpakken en zeggen: „Ziezo, ik ga eens over „De Vlasakkers" wandelen, want dan krijgt men ongetwijfeld te doen met de mannen met de (kwieke) zwarte baretten - de soldaten van het tankleger - die zyn ondergebracht in de Bernhardkazerne en op „De Vlasakkers" en de Leusderheide oefenen met hun grauwe, logge oorlogs monsters, één man achter het stuur en andere er in of er op, een zwiepende stalen spriet in de lucht voor do verbindingen en koptele- foontjes over de gebruinde oren van de mannen, die „De Vlasakkers" als hun persoonlijk eigendom beschouwen. Behalve op dinsdag 10 mei, want toen was dit normaliter verboden gebied „open gelegd" voor de tientallen deelnemende autobussen aan de jaarlijkse - ditmaal de negende in successie - toerwagenralley van de Kon. Ned. Vereniging van Transportondernemingen, kortweg de K.N.V.T.O., die ditmaal te gast was b(j de cavalerie. De Rotterdamsche Tramweg Maatschappij nam ook ditmaal met een tweetal toerwagenbussen - w.o. één van Schouwen-Duiveland - deel aan deze ralley, maar onze streekvervoermaatschappij viel ditmaal niet in de prijzen. Jammer, maar bepaald geen schande voor een maat schappij die al tweemaal met de eerste prijs is gaan strijken. De Schouwen-Duivelandse bus was ook ditmaal bezet met „men sen van het eiland", die bijzonder hebben genoten van deze ralley, die tevens een aantrekkelijk „reis- uitje" betekende, gezet in een krans van sterk genuanceerd groen, dat de lente uitbundig rond Zeist en Amersfoort bleek te hebben aangebracht De R.T.M.-bus met de heren K. Quist en A. Viergever af wisselend aan het stuur, vertrok 's morgens rond 7 uur van het eiland en maakte zijn officiële ral- leystart te Breda, om via Dordrecht, Meerk?rk, Vianen, Utrecht, Amers foort te bereiken. Vooral het tra- jekt Meerkerk-Vianen - men komt daar zo niet iedere dag - frappeer de door de frekwente bezetting der weilanden met koiien, die zich aan veel en uitbundig groen gras te goed deden. Vele tientallen kilo meters rijdt men hier zonder bouw kundige sporen van menselijke be woning aan te treffen. Men moet zich dus tevreden stellen met het exclusieve gezelschap van tailoz? runderen, die overigens - naar mag worden aangenomen - van de toer wagenralley zelf geen weet hadden. Puzzelen in de bus In de bus zelf werden de passa giers al dadelijk aan het werk ge zet. Drie op foto's vastgelegde pun ten in het landschap moesten wor den herkend en op de contrólepos- ten stonden heren, die blaadjes met venijnige vragen aan de bus afga ven, waarop collektief een ant woord moest worden gezocht Dl? vragen hadden betrekking op ge stoomde bokkingen, Jan Willem Friso en de algehele kapitulatie der Duitse troepen op 7 mei 19'45, zodat het vakje „algemene ontwikkeling" bij de deelnemers(sters) indringend werd uitgestoft. De Bernhardkazerne te Amers foort, als harde en mannelijke kern in oen fraai natuurschoonge- bied, bleek een comfortabel home - stram aangelegde toegangswegen, sportterreinen, ruime kantine - voor de „jongens van de tanks", die hun Amerikaanse vechtpotjes extra nonchalant op het haar zet ten, zulks in verband met talrijke fraai en zomers luchtig uitgedoste meisjes, die door de gapende bus deuropeningen naar buiten kwa men trippen. Het inmiddels al befaamde K.N.V.T O.-lunchpakket en oen bekertje koffie werden hier uitgereikt aan de passagiers, die nadien een oogje waagden aan de rijvaardigheidsproeven (parkeren, slalom e.d.), waaraan de buschauf feurs achter de Bernhardkazerne werden onderworpen. De oriënteringsrit De middag was gereserveerd voor de (slingerende) oriënteringsrit over „De Vlasakkers" en gedeelte lijk over de Leusderheide. Slinge rend omdat men speciaal op eerst genoemd gebied een nieuw aange legd wegenstelsel aantreft, dat be paald niet voor met vrolijke lieden geladen autobussen is gemaakt, maar voor de tanks. De cavalerie heeft n.l. maatregelen getroffen om de door tanks verknoeide grond althans partiëel, weer te herstellen. Men oefent straks meer op wegen, dan dat de heide met „wortel en tak" door de tanks wordt vernield. Een bochtenrijk circuit leek ge makkelijk op dez"1 Vlasakkers uit te zetten en zodoende was er ook vol op gelegenheid deze terreinen eens rustig te bekijken. Bij de verschil lende controleposten waren militai ren geposteerd, wat men ook wel zó mag interpreteren dat ze vaak lekker lui in het zand lagen, want warm was het op deze zwoele len tedag in dit verstolen hartje van Nederland genoeg. Met een fraaie boog over de Leusderheide ging 't daarna naar het technisch hart van deze militaire wereld, 'n grote tankherstellingswerkplaats, waar de ralley een magistraal einde vond. Onderweg kwam men toe aan ontspannen boompjekijken, waarbij de fraaie contrasten tus sen het lichte zondoorspeelde groen van plantanen en linden, bloed- beuken, dennen en lijsterbessen het Hollandse kleurenpal?t tot een verrukkelijke compositie bleek te hebben gemaakt. Uitjes rond het slot. Aan uitjes rond het slot van de ralley geen gebrek. Daar was het trompetterkorps van de cavalerie, allemaal jongens van de gestampte pot, die hun bruine wangen willig bol bliezen en de wedstrijd tussen postkoets en helikopter. Na de Flo- riadestunt bleek ook deze postkoets als een zeldzaam historisch num mer door het publiek opgewekt te worden ontvangen. De helle uni formen van de postmeesters waren prachtig om te zien en de echte huzaren, die te paard voorop reden wekten herinneringen aan vroeger, toen een leger nog identiek was met khaki en groene helmen. De helikopter won de race, maar de postkoets stal aller harten en dat is ook wat. Nadat een dansgroep uit Noord-Brabant zich op een plankier had geweerd, reikte de in- spekteur der cavalerie, de kolonel J. R. Schoemaker, die de N.V.T.O.- ers zoveel gastvrijheid verleende op deze openingsdag van het toer- wagenseizoen, de prijzen uit. De N.V. autobedrijf „De City" te Eind hoven ging met deze prijs strij ken. O.m. ontving de winnende ploeg een medaille van Prins Bern- hard. Tweede (evenals de eerste met 567 punten) werd het toerwa- genbedrijf „Luto" uit Den Haag. Voortreffelijk diner Na de aftocht liet de R.T.M zijn passagiers nog niet los, maar in de avonduren verzamelden allen zich aan een gezellig diner in „Het witte paard" te Rotterdam, waar menige burgemeester verscheidene kwinkslagen de lucht instuurde. Getoast werd o.m. op de R.T.M.- chauffeurs. Tijdens de maaltijd werd verder gespeecht door de pres.-commissa- ris van de R.T.M., de heer Vrolijk en de directeur dr. H.- J. van Zuij- len, die vooral de vervoersDroble- m.atiek op de Zuid-Hollandse eilan den aan een beschouwing onder wierp. Een departementale functi onaris wees op de moeilijke per- soneelspositie bij het personen- vervoerswezen. Vooral de salarië ring der chauffeurs zal op de kor rel dienen te worden genomen. Namens het gezelschap van Schouwen-Duiveland dankte bur gemeester C. H. v. d Linde van Bruinisse directie en commissaris sen der R.T.M in hartelijke be woordingen voor de verrukkelijke dag. Rond half twee stond de bus weer bij het station aan de Gracht- weg, de reis vervolgend naar de Westhoek, waar de resterende pas sagiers werden afgezet. Een heel interessante, die 9e N.V.T.O.-ralley, KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Onstwedde: J. van 't Ende, Noordeloos. Bedankt voor Houten (U.): P. J. F. Lamens, Kamerik. Ger. Kerken Tweetal te Benn^kom: H Dijk stra, Rotterdam-Zuid en J. Wierse- ma, Amsterdam-West. DE VAL VAN BARRANCA 101. Vervuld van sombere g'edachten keert Aram zich af van de plek waar Archibald zijn noodlottig einde heeft gevonden. Als hij terugloopt langs de puinhopen van de wallen, duikt uit de rook- nevels de schimmige gestalte v^n Falco op. „Is hij.vraagt de oude Jager gespannen. „Bedolven onder het neerstortende puin", zegt Aram strak. „Zijn verdiende loon", gromt Falco, „wie weet hoeveel van onze makkers door zijn duivelse ontploffingspoeder hetzelfde einde vonden „We moeten hier zo snel mogelijk vandaan", zegt Aram, „deze puinhoop is niet meer te verdedigenHoestend door de ver stikkende rook die hen bij elke stap in het gezicht slaat, loopt het tweetal door de brandende resten van het kasteel. Bij de buiten muur wenkt Aram de ander met een verschrikt gebaar stil te staan. Uit de rooknevels, die traag over de verwoeste wallen drij ven, duiken vage schimmen op. „Raimond's krijgers!", sist Aram. Dan heeft de voorste der soldaten hen reeds ontdekt en zijn vrese lijk wapen, een stok waar met een ketting een ijzeren kogel aan bevestigd is, hoog opheffend, stormt hij op Aram toe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6