FRIESCHE VLAG GOUDBAND VESPA - dè scooter ANKER - ZIERIKZEE FEIJTER Zomerjaponnen De meest verkochte koffiemelk in Nederland! CAMERA INRUIL ACTIE STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Ver. van Vrijz. Hervormden Op dinsdag 17 mei a.s. zal in een zaal van het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw een algemene leden vergadering worden gehouden van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden te Zierikzee. Als enig punt vermeldt de agenda: kandidaat stelling notabelenverkiezing. KERKWERVE Brandsirene gemonteerd Op de woning van de heer C. H Kesteloo alhier is van gemeente weg? een brandalarmsirene gemon teerd Deze sirene zal worden ge bruikt ter alarmering van de brandweer. Wekelijks wordt een proefalarm gehouden en wel op za terdagmiddagen 12 uur. Het proef alarm bestaat uit ?en langgerekte ononderbroken toon Op zaterdag 14 mei a.s. zal de sirene voor het eerst te horen zijn. Bij een onder broken toon is sprake van echt alarm en moeten de brandweerlie den zich melden. BURGH/HAAMSTEDE Trekkerbestuurders behaalden diploma Een dezer dagen slaagden voor het diploma „Vakbekwaamheid trekkerbestuurder in de Land bouw" (practisch gebruik van de trekker) de volgende personen uit Burgh en Haamstede: J. Boot, P. Geluk, H. Muste, C. J. Oole, J. Jonker, J. v. d. Zande, W. P. de Vrieze en M. O. Hanse. De cursus werd gegeven door de heer P. Steutel te Zierikzee gedurende 2 winters met een totaal van 90 les sen. De cursus werd georganiseerd door de landbouwvereniging „C. et C." te Burgh-Haamstede. Daar de tegenwoordige trekkers een klein kapitaaltje kosten is het volgen van een dergelijke cursus econo misch gezien altijd verantwoord en het bevordert de levensduur van de trekker. Beflijsteis waargenomen BURGH, 11-5. Vorige week vertoefde gedurende een dag of vier in een boomgaard te Burgh een beflijster, terwijl aan de vuurtoren door de heer J. de Haan zelfs twee van deze vogels werden waargenomen. De beflijster gelijkt op een merel, maar is iets groter en heeft een brede halvemaan vormige borstband. Het is een regel matige doortrekker in ons land en broedt bijna in ge heel Europa behalve in ons land, waar ze tot nu toe maar acht maal gebroed heeft, waarvan zeven maal in de vorige eeuw. OOSTERLAND Collekte voor de vluchtelingen Onder dankzegging aan de milde gev?rs(sters) en niet minder aan de collectanten mocht msvr. Laurense- Pluister dezer dagen het mooie be drag van f 241,04 ten behoeve van de vluchtelingenactie naar Middel burg overmaken, het resultaat van de huis aan huis-collecl'e in deze g2meente. Nachtvorstschad© aan aardappelen Ook in deze gemeente zijn ver schillende aardappelpercelen te zien die nogal van de nachtvorst van de vorige week te lijden hebben gehad. Eigenaardig is wel dat er banen door het gewas lopen waar schade toegebracht is, terwijl op sommige plaatsen niets te zien is Hopelijk zal de weersgesteldheid zo worden dat er inplaats van nachtvorst wat regen komt, daar verschillende gewassen dit zeer hard nodig hebben. Shell-filmavond De Conferentiekamer was goed gevuld toen, onder auspiciën van d^ firma L A. van den Berge alhier een Shell filmavond werd gegeven. Het openings-welkomstwoord werd gesproken door de heer van den Berge, waarna de heer Smits van de „Shell" tekst en uitleg gaf over dit grote wereldconcern 360.000 personen vormen de vaste kern van et personeel van dit ruim 70 jaar estaande en wereldbekende be drijf. Hierna werd een twe?tal films vertoond, eerst „De olie op reis" en de bekende film van het ubileum van de Ned. Luchtvaart "aatschappij. In de pauze die hier- p volgd? werden de talrijke aan- ezigen getracleerd op een con- umptie en een rokertje. Na de auze volgde een palaeontologische ilm die een heldere kijk gaf op .etg'-en in de aarde verborgen ligt. autoralley 1958 vormde een raai slot van dit filmprogramma, ndrukwekkende natuurtaferelen aren op deze film te zien, even- Is specimen van hetgeen de mens ermag, wanneer het aankomt op ithoudingsvermogen bij het auto- "den. De heer van den Berge was tolk van alle aanwezigen toen ij een dankwoord sprak tot de heil filmdienst voor deze prachti- e avond. Directe aandrijving, Oersolide motor Smering: 1 op 50 geen ketting DEALER: C Vrijdag 13 mei a.s. ho- *i* pen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders Y L. M. VAN OEVEREN Y en A N. VAN OEVEREN- C SMALHEER Y C hun 55-jarige echtver- i erüging te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd- en klein- kinderen. Gelegenheid tot felicite- ren van 4 tot 5 uur in 'l zaal Vijverberg. Ouwerkerk, 12 mei 1960 Tuinzaden v. Rossum's zaadhandel Steeds voorradig tegen cata logus-prijs G. J. WILBRINK Korte Sint Janstraat 1 Zierikzee - Telef. 2923 Adverteert in dit blad y y Schitterende collectie X •j. voor dames, bakvissen en meisjes, y •j» vlndl U In Y „DE MAGNEET" Nieuwerkerk Telef. 265 Brnlnisse Telef. 470 U belt of schrijft en wij komen U aan huis bezoeken. >*XK"XKKK~X"XMX"t~X"XKK*<MX">,XMXHX',X'MXMX'MXMXMX-" DOOR INRUIL TE KOOP: 1 Austin bestelwagen 1956 1 Opel Olympia type 1 957 1 Fiat 500 (als nieuw) 1959 1 twee-cylinder D.K.W.-motor 1958 garage J. van der Wekken Driekoningenlaan 1, telefoon 01110-221 2, Zierikzee KOFFIEMELK SIRJANSLAND Vergadering kolenbond Onder voorzitterschap van de heer A. v. d Maas werd maandag avond de jaarlijkse vergadering ge houden van de kolenbond „Eigen Hulp" alhier. Uit de rekening van de secreta ris de heer Jac. de Jonge bleek dat in 1959 waren aangekocht 60.750 kg. brandstoffen voor een bedrag van f 8.419,60. De secretaris werd dank gebracht en décharge verleend, na gunstig advies van de commissie van toezicht. De aftredende bestuursleden de heren L Dorst sr. en P. Kraak wer den bij acclamatie herbenoemd. Eveneens bij acclamatie werd her kozen het lid van d? commissie van toezicht de heer H. van Zuidland. BRUINISSE Zwitserse dames zagen Deltawerken De Zwitserse dames, die te gast zijn bij landbouwfamilies op Schou- wen-Duiveland, hebben dinsdag de Deltawerken te Bruinisse bezocht. De thee werd gebruikt in café-res taurant „Bru". Hier hield de op zichter bij de Rijkswaterstaat, afd Deltawerken noord, de heer H. Wenning, een uiteenzetting over het Deltaplan in het algemeen en de betekenis hiervan voor de land bouw in het bijzonder. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ds. A. Luteyn (geb. te Zierikzee) 55 jaar predikant Zaterdag 14 mei a.s. zal het vijf envijftig jaar zijn geleden, dat ds. A. Luteyn uit Utrecht werd beves tigd als predikant in de Neder landse Hervormde Kerk Ds. Luteyn werd op 13 juli 1880 uit een ambtenaarsgezin te Zierik zee geboren. Hij bezocht eerst het Erasmiaans gymnasium te Rotter dam en studeerde daarna verder nog aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat de heer Luteyn in november 1904 door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland was toegelaten tot de evangeliebedie ning in do Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 14 mei van het daaropvolgend jaar (1905) door zijn schoonvader, wijlen ds. G. Nijhuis, toen nog predikant te Renkum, be vestigd als predikant van de her vormde gemeente van Benthuizen. Daarna stond de jubilaris nog Aalst in de classis Bommel (1907 tot 1910); Ooltgensplaat (1910 tot 1912); IJsselmonde (1912 tot 1916); Has selt (1916 tot 1921); Muiden (1921 tot 1928); Vlaardingen (1928 tot 1934) en tenslotte nog ongeveer 12 jaar te Nijkerk op de Veluwe, waar them met Ingang van 1 mei 1946 na ruim éénenveertig volbrachte dienstjaren op bijna zesenzestig ja rig? l'eeftijd emeritaat werd ver leend. Na zijn emeritaat vestigde ds Luteyn zich eerst metterwoon te Delft, waar hij tot 1947 nog ruim een jaar werkzaam is geweest als hulpprediker. In 1947 verhuisde hij van Delft naar Utrecht, waar hij ook nog enige jaren hulpprediker is geweest en bijstand in het pas toraat heeft verleend. Ds. Luteyn was o.a. vice-voorzit- ter van het Nederlands Hervormd Verbond tot Kerkherstel en be stuurslid van het hospitaal kerk schip „De Hoop". Gereformeerde kerken Beroepen te Voorschoten (vac. M. den Boer): D. J. Modderaar, Rot terdam-Zuid; te Muiden: J. D. Pe reboom, Pesse; te Emmeloord (N. OP.): J. C. Schouten, Tuindorp- Oostzaan; te Grijpskerk: I. Meijer, Westerlee; te Zwijndrecht: W. Griffioen, Nijkerk. Aangenomen naar Huizum (3de predpl.): J. Schelhaas, Exmorra, die bedankte voor Ferwerd. Bedankt voor Aduard: G. van Hals'ema, Fijnaart. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Wormerveer: J. H. Carlier, Zutphen en A. Rebel, Em meloord (NO.P); te De Krim (O.): A. W Drechsler, Vlissingen en J. Drenth, Rotterdam-Overschie. Beroepen te Middelharnis: N. de Jong, Katwijk aan Zee; te Zaam- slag: E. Venema, Zwijndrecht. Bedankt voor London (Ontario, Canada) (Free Chr. Ref. Churches): C. Verhage, Hilversum; voor Plui zen (N.H): J. C van Ravenswaaij, 'a-Gravenhage-Scheveningen. Bij brand te Haamstede ging 2.000 m2 terreinbebossing verloren De oorzaak Is niet bekend HAAMSTEDE, 10-5. - Dinsdag avond te omstreeks half zes werd de brandweer gealarmeerd voor een brand die was uitgebroken in een perceel bosgrond, gelegen ach- tër de kampeerboerderij van de heer C. den Boer aan de Jonge Jan Boeijesweg. Het terrein aldaar bestaat uit een aantal meetjes, die begroeid zijn met doornstruiken en veel opgaand elzenhout.. Vooral de doornstrui ken brandden zeer fel met hoge vlammen, waardoor ook het elzen hout geheel geroosterd werd. Omwonenden waren reeds be gonnen met takken en vuurzwepen de vuurhaard te verkleinen, waar bij vooral de jongelui zich niet on betuigd lieten. Het vuur kwam tot staan op een vijftiental meters van een houten zomerwoning van de heer W. den Boer uit Zierikzee. De brandweer o.l.v. commandant W. van der Maas, had nog geruime tijd nodig om het gehele terrein met een straal op de waterleiding te blussen, want overal doken weer kleine vuurhaardjes op. Er verbrandde ongeveer 2.000 m2 bebossing. Het terrein is eigendom van de heer Den Boer, maar als bouwgrond verpacht aan de heer A. Gilijamse te Haamstede. De brand werd ontdekt door de 14-jarige Dick Visser, die onmid dellijk de familie Den Boer waar schuwde, die de brandweer belde. Scheepvaartberichten Esso Nederland (t.), pass. 10-5 Ras- fartak naar Fawley. Bonita't1 11-5 van Laceiba naar Charleston. Koratia (t.), 10-5 van Curasao naar Puerto Miranda. Korenló (t.), pass. 9-5 Ouessant naar Rouen. Lemsterkerk, 9-5 van Livorno naar Port Said. Limburg, 11-5 van Belawan naar Colombo. Omtrent de oorzaak van de brand tast men volledig in het duister. Op het terrein waren mede aan wezig burgemeester Jhr. Röell en wethouder M. den Boer. MARKTBERICHTEN Coop. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 11 mei 1960 Spinazie f 14,00, rabarber f 28,00, aardappelen (Furore) f 15,00, win terpeen f 30,00, asperges f 55,00- 251,00, per 100 kg. Bloemkool A f 51,00-90,00, idem B f 41,00-54,00, idem C f 43,00, idem afwijkend f 22,00-47,00; kropsla I f 12,00-13,00, idem II. f 8, per 100 stuks. Bospeen I f 74,00-85,00, idem II f 52,00-56,00; bosselderij f 1,00-2,00, per 100 bos. Aardbeien f 1,35 per doosje. SPORT ATLETIEK Opmerkelijke successen voor Delta-Sporters Aan de te Middelburg gehouden avondwedstrijden van de vereni ging „Dynamo" aldaar hebben ook leden van de vereniging „Delta Sport" deelgenomen, waarbij deze wederom enkele opmerkelijke suc cessen hebben behaald. Zo vestigde Henk Hage, die voor de tweede maal aan een wedstrijd deelnam, op het nummer hoog springen jongens B een nieuw Zeeuws record met een prachtige sprong van 1,62% m. Verder wist Tineke Huneman twee eerste prijzen te behalen, nl. op het nummer 60 m. hardlopen meisjes B in de mooie tijd van 9,1 sec. en op het nummer vèrspringen meisjes C met een sprong van 4 m Frans Kik, die voor de eerste maal aan een wedstrijd deelnam, behaalde op het nummer 100 m. een eerste prijs in 12,4 sec. en Kees de Van 7 mei t/m II juni Uw oude fototoestel is f7.50,10.-of 15-waard! Inlichtingen bij: FOTO Hooge behaalde eveneens een eer ste prijs en wel op het nummer 60 m. hardlopen jongens D in een tijd van 8,4 sec. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif' Noordgouwc en omstreken Uitslagen van de wedvlucht van af Venlo door de P.V. „De Reis duif" te Noordgouwe en Omstreken. In concours waren 97 duiven. A. J. Flikweert, Zonnemaire 1, 6; A. Wurth, Brouwershaven 2; L. Fontein V Zonnemaire 3; C. Wes- dorp, Brouwershaven 4, 5; G. Flikweert, Zonnemaire 7, 14; L. Luijendijk, Scharendijke 8; P Flo- hil, Brouwershaven 9; H. de Vries, Brouwershaven 10, 13; L. Boogaard Dreischor 11; W. de Wilde, Brtj- dorpe 12; L. Platteschorre, Brou wershaven 15.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3