I De Amerikaanse economie „Kanten klaar' r Verf met glans en met gemak J r Verf het zelf met de superieure Ce>ti\ir EsÊ P|asticverf van I L JsVflLCETA-BEVERÜ STAD EN PROVINCIE MIDDELBURG BRENGT DEZE ZOMER EEN KLANK- EN LICHTSPEL Première op 17 mei ai. MIDDELBURG, 11-5. De midden- gebouwen maakt. De toeschouwer standsorganisaties in Middelburg, de V.V.V. in deze gemeente, het ge meentebestuur en drie particulieren hebben kort geleden de stichting „Verlichting Middelburg" in het le ven geroepen. Deze stichting stelt zich ten doel om Middelburg gedu rende de zomermaanden aantrek kelijker te maken voor het vreem delingenverkeer. Daartoe wil zij trachten de verlichting van de wij ken en winkelstraten in Middelburg te coördineren. Het stichtingsbestuur heeft van daag tijdens een persconferentie mededelingen gedaan over de eer ste actie van de stichting Er is een klank- en lichtspel ontworpen, dat onder de naam „Schrijn van zwaard en kruis" de gehele zomer te zien zal zijn. De première zal worden gegeven op 17 mei, de dag waarop H.M. de Koningin het nieuw? grif fiehuis in Middelburg zal openen. In de reeks klank- en lichtspelen die sed?rt 1951 in Europa zijn ont staan zal dit jaar voor het eerst dit spel in de Middelburgse abdij mee doen. Het klank- en lichtspel had zijn oorsprong in Frankrijk en in ons land was Wijk bij Duurstede de eerste gemeente, die een klank- en lichtspel bracht. In het Middelburg se spel is voor Nederland iets nieuws ingevoerd, een „promenade" hetgeen wil zeggen, dat het publiek een rondwandeling door de abdij- WASHINGTON, 11-5. President Eisenhower heeft tijdens zijn van daag gehouden persconf?rentie ver klaard, dat de economie van de Verenigde Staten voor de eerste maal de 500 miljard dollargrens heeft overschreden. Voorts zeide hij, dat zich in april de grootste stijging van de werkge legenheid sinds de oorlog heeft voorgedaan. Het aantal werkne mers steeg met 1,9 miljoen tot 66,2 miljoen. Tezelfdertijd verminderde het aantal werklozen met meer dan een half miljoen, aldus Eisenho wer. De ontstorings- voorschriften voor motorvoertuigen Minister verleent geen uitstel DEN HAAG, 11-5. De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Korthals, is niet b?reid de inwer kingtreding van de ontstorings- voorschriften voor verbrandings motoren uit te stellen. Dit zou een grote vertraging meebrengen, waar de belangen van onder meer de te levisiekijkers niet m'ee gebaat zijn, aldus heeft d? minister geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Ver- mooten (P.v.d.A.). Deze vertraging zou ontstaan, wanneer de minister rekening zou houden met richtlijnen van een in ternationale werkgroep (het C.I S. P.R.), waardoor hier te lande geen hogere eisen ten aanzien van het ten minste te bereiken ontstorings- niveau zouden worden gesteld dan in de Westeuropese automobiel pro ducerend? landen zouden gelden. Tijdens een bespreking van de ra- diostoringscommissie met vertegen woordigers van de Bond van auto mobiel-, garage- en aanverwante bedrijven en de Nederlandse ver eniging „De Rijwiel- en Automobiel Industrie" was de wenselijkheid hiervan betoogd. Zulke richtlijnen zullen namelijk pas eind 1961 in de plenaire zitting van het C.I.S P R. (Comité International Special des Perturbations Radioelectriques) be handeld worden. Pier van suiker DEN HAAG, 12-5. Op de tentoonstelling Gast en Gastheer", die vandaag in Den Haag wordt geopend, zal de nieuwe pier van Sche- veningen te zien zijn als een pronkstuk van patissiers kunst. Deze maquette uit suiker vervaardigd is een werkstuk van de heren J. M. Kat en M. L. Slierendrecht, resp. chef en sous-chef van de cuisine van Palace Café te Scheveningen. Beide koks maakten de suikeren pier in hun vrije tijd en besteedden er in totaal 248 werkuren aan De maquette stelt de pier voor op 1/200 van zijn ware grootte. Er werd 67 kilo suiker in verwerkt. Rotterdam kreeg eiken ROTTERDAM, 11-5. Vanochtend om elf uur heeft de Amerikaanse consul-generaal in Rotterdam, Ro bert E. Wilson, voor het Ameri kaanse paviljoen op de „Floriade" het gemeentebestuur van de Maas stad twaalf eiken aangeboden. Deze bomen, een geschenk van de „Na tional Arbor day Association" en enkele boomkwekerijen, zijn na mens de gemeente Rotterdam in ontvangst genomen door het hoofd van de plantsoenendienst, ir. A. Raad. De eiken werden ter plaatse geplant. beleeft daardoor in verschillende ruimten onderdelen van het spel. Tekst en muziek De tekst van het spel is geschre ven door de Zeeuwse journalist G. A. de Kok, de muziek is van Henk Stam, directeur van de Zeeuwse Muziekschool. Het geheel is op de jand vastgelegd, waarbij elf beken- Ie acteurs medewerking hebben erleend. De muziek wordt ge speeld door een instrumentaal en semble onder leiding van Marinus Voorberg. De buitengewoon hoge investeringskosten van de installa tie konden worden gedragen door de stichting „Verlichting Middel burg", dank zij de medewerking van provincie, gemeente en burg?- rij. Het ligt in de bedoeling dit spsl in ieder geval zeven seizoenen ach. tereen te doen uitvoeren Hiermee is bij de financiering van de instal latie rekening gehouden. Ingezonden mededeling vitrage en beter voordeliger pasklaar voor elk Alleenverkoop bij Ingezonden mededeling Jaarvergadering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Plattelandsvrouwen willen bepaald niet in openluchtmuseum wonen UTRECHT, 11-5. Op de vanoch tend in Utrecht gehouden jaarver gadering van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, heeft de presidente van deze bond, mevr. A. Dethmers-Brouwer, in haar ope ningswoord onder meer gesproken over de vrouw met een bestuurs functie. Het is een kwestie van groei, zo zei zij, dat ook de vrouw meepraat en meedenkt over vergaderingen in kleiner en groter verband. Hoewel, naar haar mening, de vrouw het gezin centraal moet stellen, zal dit gezin, wanneer de vrouw een be stuursfunctie heeft, er niet onder lijden. Het zal juist, volgens haar, van de frisse geest die de vrouw mee terug brengt, alleen maar voor deel hebben. De excursie die de Stichting Pro paganda Woninginrichting voor ste delingen heeft georganiseerd, be wees, volgens mevr. Dethmers, hoe veel onbegrip er nog is over de situatie waarin de plattelander woont en leeft. Zij vroeg zich af of er zoveel en zo snel op het plat teland is veranderd, dat de stede ling het niet bij kan houden.. „Of betreurt men het, dat er veel ro mantiek, die men om het platte land heeft verweven, dreigt verlo gen te gaan", aldus de presidente. Het lijkt haar redelijk, dat de plat telanders niet in een groot open luchtmuseum willen wonen, maar dat zij ook van de vooruitgang op velerlei gebied wensen te profite ren, om zodoende een leefbaar platteland te houden,. Congres te Deventer van de Nederlandse Politiebond Salarissen en bevorderingen aan de orde DEVENTER, 11-5. De voorzitter van de Nederlandse Politiebond, de heer A. K. Mud uit Amsterdam, heeft in zijn openingstoespraak tot het tweejaarlijks congres van de bond, dat op 11, 12 en 13 mei in de Deventer schouwburg wordt ge houden, medegedeeld dat het lang verbeide rapport inzake de werk- classificatie van politiefuncties de zer dagen aan de minister is aan geboden. Alles zal in het werk wor den gesteld om dit rapport zo spoe dig mogelijk aan de organisaties van politiemensen te doen toeko men. Spreker stelde uitdrukkelijk dat als dit rapport in algemene zin een aanwijzing bevat dat de salarissen van de politie te laag liggen, er op zeer korte termijn een verbeterde salarisregeling zal moeten worden getroffen. Men mag beslist niet eerst nog tijd verliezen met lang durige besprekingen over detail kwesties, zei hij. Uit een gesprek dat de organisa ties op 26 maart met minister To- Jaarvergadering Ned. Zondagsschool Vereniging Op de jaarvergadering van de Nederlandse Zondagsschool Ver eniging, die op 31 mei en 1 juni in de Rivièrahal te Rotterdam ge houden wordt, komen o.a. de vol gende vragen aan de orde: „Het Evangelie en het lijden" (prof. Smelik); „Is het joodse volk Gods uitver koren volk" (mevr. Eberle-Gotlieb); „De vluchteling en wij" (J. H. Ellfers); „Het kind van vandaag" (Ds. M. L. W. Schoch); „Critiek op het zondagsschool lied" (A. Kroese). Er worden een duizendtal zon dagsschoolleiders en -leidsters uit het gehele land verwacht. Als „ontspanning" is een geza menlijk bezoek aan de „Floriade" in het programma opgenomen, in onder het motto: „mij spreekt de de vorm van een versierde optocht blomme een tale", terwijl een rijke verscheidenheid van pedagogische en bijbelse hulpmiddelen in de Ri vièrahal wordt tentoongesteld. Dit laatste nog aangevuld met 'n foto-tentoonstelling „Het Kind", waarvoor uit het gehele land bij dragen werden ingezonden. Woensdag is, in de ouderdom van 86 jaar, de Amerikaanse olie magnaat John D. Rockefeller jr. overleden. De overledene is de va der van de Newyorkse gouverneur Nelson Rockefeller. Hij stierf na een ziekte van verscheidene maan den. John. D. Rockefeller jr. was de enige zoon van John D. Rocke feller, de oliekoning en filantroop. Evenals zijn vader genoot hij de reputatie, de rijkste man ter we reld te zijn en evenals zijn vader heeft hij veel aan filantropische in stellingen geschonken. xopeüs voerden, is duidelijk ge worden dat dit rapport niet alleen over de salariskwestie gaat, maar zich ook bezig houdt met de ver ruiming bevorderingsmogelijkhe den, en een parallel trekken van de overwerkregeling aan het alge meen rijksambtenarenreglement. Dit zijn alle zaken die voor het grootste deel de ontevredenheid on der de politiemensen veroorzaak ten. Sluiting inleveringstermijn zilveren dubbeltjes DEN HAAG, 12-5. Op 20 mei 1960 sluit de inleveringstermijn voor de zilveren dubbeltjes, di? met ingang van 19 januari 1960 buiten omloop werden gesteld. Op laatstgenoemde datum waren naar schatting nog voor f 4 miljoen van deze munt stukken in circulatie. Tot eind april is nog voor ongeveer f 2Vz. miljoen aan zilveren dubbeltjes ingewis seld. Er zal zich nu dus voor een be drag van ca. f 1,5 miljoen aan zilve ren dubbeltjes, dat is 15 milj. munt stukken, nog in handen van het pu bliek bevinden Dit relatief grote bedrag doet vermoeden, dat een be langrijk deel van het publiek nog geen gebruik heeft gemaakt van de inwisselingsmogelijkheid, di? nog slechts korte tijd openstaat, aldus een mededeling van het ministerie van Financiën. Om echter te voorkomen, dat waardeloos geworden muntjes la ter worden gevonden, verdient het aanbeveling kasten, laden en oude spaarpotten nog eens goed te on derzoeken en d1 oude zilveren dub beltjes (er zijn zes modellen, die onderling van beeldenaar verschil len) vóór 20 mei bij de postkanto ren en hulpkantoren der posterijen en poststations in te wisselen. Brand vlak voor Rotterdamse Bijenkorf ROTTERDAM, 11 5. Vandaag ls de plastiek van Naum Gabo voor de Bijenkorf te Rotterdam door brand beschadigd. De plastiek was geheel gehuld in zeildoek en afgezet met een hbuten schutting Tijdens schoonmaak- en herstelwerkzaam heden ontplofte een van de twee zuurstofflessen (die er lagen voor laswerkzaamheden) met ^en hevige knal en sloeg over de drukke Cool- singel om op de tramrails terecht te komen Wonder boven wonder werd niemand gewond. De tweede zuurstoffles wrd door de inmid dels gearriveerde brandweer in een waterbad gelegd. De verwarring was een ogenblik groot, vooral toen honderden men sen uit de Bijenkorf stroomden. Het verkeer werd omgelegd en het pu bliek op een veilige afstand gehou den Door de hevig uitslaande "vlammen sprongen verschillende ruiten. Er ontstond geen paniek toen via de geluidsinstallatie werd omgeroepen dat men de zaak moest verlaten i.v.m. een oefening. Na ongeveer ^en half uur was de brand gedoofd. De plastiek is volkomen zwart geblakerd. De buitenmens De buitenmens heeft goede ka raktertrekken, die hem sieren, al dus mevr. Dethmers, en die hem ervoor behoeden een massamens te worden. Zij meent dat men de star heid en het conservatisme over boord moet gooien, omdat deze bal last de vooruitgang en het moderne denken in de weg staat. Het contact met plattelandsvrou wen van andere landen, verenigd in de „Association of Country Wo men of the World", noemde zij van grote betekenis. Aan deze jaarvergadering namen ruirn 650 leden uit tien provincies deel. Raad der Europese Gemeenten Uitnodiging aan vier jeugdige stadgenoten voor Italiaanse reis Bij de burgemeester van Zierik- zee is een schrijven ingekomen van de Raad der Europese Gemeenten te Parijs, waarin vervat een uitno diging aan drie of maximaal vier jeugdige stadgenoten (van 20-35 jaar) voor een verblijf van twaalf dagen in de provincies Turijn en Piëmont (noord-Italië). De organisatie berust bij de pro vincie Turijn en de reis vindt plaats in de tweed-1 helft van september. De gehele groep bestaat uit 40 45 personen (studenten, arbeiders, ambtenaren e duit verschillende west-Europese landen. De bedoeling is kennismaking met dit gedeelte van Europa dat uitmunt door zijn industrie, kuituur en toeristische aantrekkelijkheid. Reis- en verblijfkosten worden vergoed. Alleen zakgeld blijft der halve voor de deelnemer, c q. deel neemster. Enige elementair? kennis van Italiaans of Frans is gewenst. Eventuele gegadigden voor deze reis kunnen zich. onder opgave van gegevens betreffende persoon, po sitie en opleiding, opgeven bij de burgemeester. Regionale brandweerwedstrijden te Zierikzee Op zaterdag 14 mei a.s. worden te Zierikzee regionale brandweer wedstrijden gehouden, waaraan door een dertiental korpsen van Schouwen-Duiveland wordt deel genomen. De wedstrijden, die het karakter van oefeningen hebben, beginnen om 13.00 uur en zullen de gehele middag in beslag nemen. Plaats van handeling is de voormalige boerderij van de heer Bolijri in de Korte Nobelstraat. Na afloop zul len de prijzen worden uitgereikt in „Concordia". ZIERIKZEE Oud-stadgenoot na auto ongeluk overleden Wij vernemen dat woensdag avond bij een auto-ongeluk in de omgeving van Breda de heer W. Sies om het leven is gekomen. De heer Sies is afkomstig uit Zierik zee en was vele jaren werkzaam als gemeentebode ten stadhuize. Tot aan zijn dood was hij werkzaam als inspekteur bij een landelijk dag blad. In de bezettingstijd nam de heer Sies deel aan illegaal werk en was in het bijzonder belast met het verstrekken van bonkaarten aan onderduikers. Over de toedracht van bet onge luk waren wij hedenmorgen nog niet geïnformeerd. Naar het schijnt is de heer S. na het ongeluk over gebracht naar een ziekenhuis en daar omstreeks middernacht over leden. HAAMSTEDE Slagerswinkel gemoderniseerd Verschillende middenstandsbe- drijven in de Westhoek worden momenteel gemoderniseerd. Dezer dagen kwam gereed de slagerij van de heer D. de Jonge, waar van hoofdzakelijk de winkel een modernisering onderging. Zo is het plafond geheel vernieuwd, een nieuwe tegellambrizering werd aangebracht en de ingang ver ruimd. De winkel heeft hierdoor veel aan ruimte en licht gewon nen. Zeer modern is de fraaie nieuwe open-gekoelde toonbank, waaraan de klant gemakkelijk keus kan maken. Voorts is een nieuw type snijmachine in gebruik genomen, evenals twee weegscha len, waarmee de producten hygi ënisch kunnen worden afgeleverd. Bij de openstelling van de ver nieuwde zaak waren er veel bloemstukken en tal van collega's boden gelukwensen aan. Metsel- en timmerwerk werden uitgevoerd door de firma A. Gili- jamse, schilderwerk door de firma P. van Dalsen, elektriciteit door M. Soeters. Verwachting tot vrijdagavond: Minder wind Vrij zonnig weer en slechts hier en daar een bui. Overwegend ma tige wind in hoofdzaak tussen oost en zuid. Dezelfde tempraturen als vandaag of iets hogere 13 mei. Zon op 4.50, onder 20.24. Maan op 23.00, onder 6.58. Laatste kwartier: 17 mei te 20.55. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 13 mei 4.40 v.m. 17.15 n.m. BROUWERSHAVEN: 13 mei 4.11 v.m. 16.39 n.m. Springtij: 13 mei. Ingezonden mededeling HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-5 Het K N.M.I. deelt mede: Nog steeds handhaaft zich een groot hogedrukgebied in het noorden. Het centrum ervan verplaatste zich iets naar het wes ten en w?rd vanmorgen ongeveer halverwege tussen IJsland en Noorwegen aangetroffen. Samen met de depressie ten westen van de Golf van Biscaye hield het bij ons een oostelijke luchtstroming In stand. Deze werd zelfs nog iels aan- g?wakkerd door een randstoring van deze depressie die over west- Frankrijk en zuidwest-Engeland trok Daar viel opnieuw een flinke hoeveelheid regen. Het bijbehoren de front tr?kt over Frankrijk naar ons land, maar vertoont weinig ac tiviteit meer. Van de oceaan trekt een volgende storing naar Spanje, maar deze zal nog vrijwel geen in vloed op het weer in ons land uit oefenen. Er zijn daarom nog g-^en belangrijke veranderingen in het weer te verwachten, behoudens een tijdelijk wat afnemen van de oos telijke wind. De kans op regen van enige betekenis blijft klein. MEVO H-Unitas H 4-7 In een sportieve strijd zijn de re serves van Unitas er in geslaagd, na een volkomen gelijk opgaande strijd met wisselende kansen, hun stadgenoten MEVO II met 7-4 te verslaan. Onmiddellijk na het fluitsignaal van scheidsrechter v. Popering was het Judo Kouijzer die de stand op 0-1 bracht. Niet lang had Unitas deze voorsprong, want Dini v. d. Welle scoorde de gelijkmaker (1-1). Daarna liep Unitas snel uit tot 1-3 door doelpunten van Lora Visser en Jan v. d. Berge. Maar MEVO I vocht terug en even voor rust liet De wedstrijden staan onder lei- 1 Leen v. d. Berge twee mooie doel- ding van de adjudant-inspekteur punten noteren, van het brandweerwezen, de heer Na de rust in de beginopstelling G. Kortes te Breda. was het de goedspelende Judo Kou- Wachtmeester redt meisje uit modderwater van Zoute gracht Volle neus en bedorven uniform werden beloond ZIERIKZEE, 11-5. Er is tenmin ste één Zierikzeeënaar die lijfelijk de dringende noodzaak heeft erva ren, dat de zuiv?ringsinstallatie zo snel mogelijk wordt voltooid. Het is de wachtmeester le klas der Rijkspolitie J. Struik, die zich woensdagmiddag omstreeks 3.45 uur nabij de Westbrug in het stin kende water van de Zoutegracht heeft moeten wagen om het leven te redden van het 2%-jarig doch tertje van de familie Dekker in de Regenboogstraat. D? heer Struik heeft niet voor niets een volle neus gehaald en een bedorven uniform. Hij mocht het genogen smaken de kleine levend en wel op de wal te halen. Het meisje had - zonder dat haar mo?der hiervan wetende was - het ouderlijk huis verlaten en stond op een gegeven ogenblik met enkele andere kinderen aan de kant van de Zoute gracht. Op onverklaarbare wijze is zij in de borrelende mod derbrij terecht gekomen en de an dere kinderen stonden verslagen en bedremmeld, maar werkloos toe Ce zien. Aan de andere oever stonden enkele mensen machteloos. Op dat moment passeerde de wachtm--ester Struik, die onmiddellijk doorzag wat er aan de hand was. Hij oriën- n Volgens het communistische blad i,Daily Worker" heeft Chroesjtsjef gezegd, dat de Sowjet-Unie het ge val van het Amerikaanse spionage- yliegtuig bij de Veiligheidsraad zal aanhangig maken. Als de V.S. een I actie zouden blokkeren, zou de Sowjet-Unie de kwestie in de Al gemene Vergadering ter sprake 1 brengen. teerde zich op een borrelende plek in het water en hij aarzelde geen moment. Hij deed een greep en kreeg het kleintje te pakken. Het had het bewustijn nog niet verlo ren. Dokter P Vogelaar verleende de eerste hulp, waarna het kind naar huis kon worden gebracht. Wachtmeester Struik was een „modderen man" geworden door dit optreden, maar hij maalt er niet om als hij denkt aan het g?luk van de ouders. ijzer die met twee doelpunten 3-5 liet aantekenen. Na de vakwisseling scoorde Jan v. d. Berge nogmaals (3-6). Ditje Goudriaan knabbelde iets van de achterstand van MEVO weg (4-6). Enkele seconden voor het eindsignaal was het Bram Wijsman die de stand op 4-7 bracht Al met al een boeiende en snelle wedstrijd. Brouwershaven IIBurgh III 2-4 In een sportieve en goed geleide wedstrijd heeft Burgh III de punt jes mee naar de Westhoek genomen. Beide ploegen lieten zowel in de aanval als in het middenvak aar dig spel zien. In de 15e minuut weet van Ni^uwenhuize zich goed van zijn verdediger te ontdoen en de geboden kans goed te benutten (0-1) Ondanks enige goede kansen der thuisclub is het dezelfde spe ler, die van grote afstand zijn ploeg naar de 0-2 stand schiet. Na d? vakwisseling blijkt Burgh in de persoon van Bart Landman ook een goede schutter te bezitten want het derde en vierde doelpunt weet hij fraai op zijn naam te brengen, na vliegensvlug aanvalsspel (0 4). Na rust weet Brouw zich geleidelijk van de druk te ontdoen. Kees de Moor heeft enige malen pech met diverse worpen. Het is Beppie Duinhouwer, die het eerste tegen doelpunt weet te maken (1-4). De thuisclub wordt wat agressiever hetgeen Meulmeester in de 10e minuut weet om te zetten in een mooië doelrijpe worp (2-4) Na het wisselen geeft Burgh de toon weer aan, maar het blijft bij enige door van Nieuwenhuize over ds korf- rand glippende ballen. DE TWEEDE KAMER EN DE VERDEDIGING VAN NIEUW-GUINEA Op de dinsdag gehouden zitting van de Tweede Kamer heeft de mi nister van Defensie, ir. S. H. Vis ser, met betrekking tot de verdedi ging van Nieuw-Guinea verklaard, dat niemand zal kunnen veronder stellen dat Nederland een Pacific- oorlog zou gaan beginnen of in staat zou zjjn een grootscheepse aanval van Indonesië op het rijks deel overzee zou kunnen afslaan. Bescheiden maatregelen ter ver sterking van de defensie van dit gebied zjjn echter noodzakelijk en verminderen de militaire risico's. De bondgenoten van ons land zijn het met deze zienswijze eens. Met deze woorden dus verdedig de de minister het voornemen der regering om straaljagers en troe peneenheden naar Nieuw Guinea te sturen. Dat plan was heftig aan gevochten door de socialistische fractievoorzitter mr. J A .W. Bur ger, die de regering verweet, dat zij hiermee op Hollandse klompe voeten door de porseleinkast van de internationale politiek liep. Soe- karno met dit „opzienbarend optre den" op onvoorstelbare manier in de kaart speelt en nodeloos uitda gend te werk gaat. De Westerserse politiek Volgens mr. Burger door kruiste de regering met deze maatregelen de westerse politiek, vooral de „grootse Amerikaanse visie" die er op gericht is om de communistische machten in Indonesië uit te scha kelen. Hij wilde weten welke „agressieve elementen" in het bui tenlands beleid van Indonesië aan leiding tot dit besluit waren ge weest en of de regering zich tevo ren wel verzekerd had van de steun van de bondgenoten, met name van de Verenigde Staten en Australië. De meerderheid schonk ten slotte haar vertrouwen aan dit regerings beleid met het verwerpen van een socialistische motie, die er op aan drong om de maatregelen nog eens in nadere overweging te nemen. Deze motie werd met 71 tegen 47 stemmen verworpen. Alleen de C P. N. en de P.S.P. st?unden de socia listische fractie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2