20% korting extra deze week 25% korting STAD EN PROVINCIE G. J. WILBRINK 1 blik VéGé-Soepballetjes 32 zegel. 1 pak VéGé-Frou-Frou +22ït rode Spaanse wijn 130 Slis 1 rol VéGé-Beschuit 250 gr. vanille oublies +13 zegels 150 gr. gevuld fruit VéGé 10 3 zware stukken badzeep79ct abrikozen op sap 79* Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon ZIERIKZEE Dode duiven aangetroffen Vorige week zijn in Zierikzee verschillende postduiven dood aan getroffen, waarschijnlijk vergiftigd. Eén dode duif is opgezonden om de doodsoorzaak vast te stellen. De politie stelt een onderzoek in om dat door het strooien van vergif grote schade (als bijv. in de West hoek), aan de vogelstand kan wor den toegebracht. Reeds enige tijd wordt er mel ding gemaakt van duiven die dood zijn aangetroffen. Zo vielen er za terdagmiddag in de Pieterselie- straat drie sierduiven dood op straat neer. RENESSE De uitslagen van de kinderwedstrijden De uitslagen van de donderdag jl. bij de bevrijdingsdag gehouden wedstrijden voor schoolkinderen zijn: le en 2e klas meisjes; koekhap- pen: 1. Marian Heijdra, 2. Lia Bra- ber, 3. Hannie v. d. Houten. le klas jongens; zaklopen: 1. Klaas de Feiter, 2. Marco Minder hout, 3. Reinie Kuijper. 2e klas jongens; zaklopen: 1. Ri- nus Verseput, 2. Robert Simons, 3. Jaap Willemse. 3e klas meisjes; appelhappen: 1. Nelleke Dorreman, 2. Irma de Jon ge, 3. An ja Heijdra. 3e klas jongens; appelhappen: 1. Gijs Horst, 2. Wico de Feiter, 3. Wouter Oosterling. 4e klas meisjes; verkleedpartij: 1. Hanna Stoel, 2. Tonny de Vos, 3. Coby Kuijer. 4e klas jongens; busgooien: 1 Piet de Jonge, 2. Adje Verseput,, 3 Cor Kooman. '5e klas meisjes; tafeldekken: 1. Ina Horst, 2. Nelleke Braber, 3. Cora Lodewijk. 5e klas jongens; kruiwagenrijden: 1. Wim Lemsom, 2. Dingeman de Feiter, 3. Rinie Hendrikse. 6e en 7e klas; stoelendans: 1. Ri- nus van Oudenaerde, 2. Hans Si mons, 3. Annelies van Elsacker. Des middags werden de volgende prijzen toegekend: Versierde wagens: 1. M. Hanse, 2. M. Verseput, 3. M. v. d. Hamer, 4. E. v. Toledo. Versierde fietsen: 1. A. Lemsom, 2. M. Krijger, 3. P. v. d. Hoek, 4. F. Gilijamse, 5. M. Minderhout, 6. C. Lodewijk. Bij het ringrijden voor paarden behaalde N. Beije de le prijs, 2e J .Wandel, 3e J. J. Padmos, 4e H. Beije. Bij het ringsteken voor brom fietsen viel de le prijs ten deel aan L. M. Duinhouwer, 2e S. Everaers, 3e C. Verloo. Bij het ringsteken op fietsen viel bij de ouderen de le prijs ten deel aan D. Janse, 2e A. Padmos, terwijl bij de jongeren W. v. Strien met de le prijs ging strijken voor N. de Vriese. Op het dezer dagen gehouden examen te 's-Gravenhage ter ver krijging van het vakdiploma klein handel in hengelsportartikelen slaagde onze dorpsgenoot de heer W. Hoogerhuis. SCHARENDIJKE De feestelijkheden op Bevrijdingsdag De festiviteiten alhier werden georganiseerd door de Oranjever eniging Elkerzee-Duivendijke. Na een gezamenlijke herdenkingsdienst in de ger. kerk werden kinderspe len gehouden in de Dorpsstraat, welke 's middags werden voortge zet. De optocht van versierde fietsen, steps en wagens vormde het hoog tepunt van de dag. Sommige van de zes wagens verbeeldden perio den uit de oorlogstijd '40-'45. De jury stond blijkbaar voor onoplos bare problemen. Het was trouwens wel sneu voor enige jeugdige deel nemers met versierde fietsen dat de jury al was verdwenen, toen zij arriveerden. De chr. gemengde zangvereniging „Sursum Corda" gaf 's avonds een concert vanaf de muziektent. Het aantrekkelijkste van de avond waren de gehouden volksspelen als mastklimmen, krui. wagenrace en touwtrekken. BROUWERSHAVEN Eremedaille in brons uitgereikt ■Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum bij de Rotterdamse Tramweg Maatschappij heeft bur gemeester J. L. van Leeuwen za terdagmiddag namens H.M. de Ko ningin de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau overhandigd aan de heer P. van Tiggelhoven te Brouwersha. ven. In zijn toespraak roemde de burgemeester de goede diensten door betrokkene aan de R.T.M. be wezen, welke geleid hebben tot de ze onderscheiding. „Apollo" bracht des avonds een muzikale hulde. Bus reed bromfietser aan Zaterdagmiddag had te Brou wershaven een aanrijding plaats op de hoek Haven Z.-zijde- Poortdijk- straat tussen een bus van garage van Oeveren, bestuurd door de heer van A. en een bromfietser, de heer J. A. v. d. H. Gelijktijdig ontmoet ten beide voertuigen elkaar juist door de bocht, waardoor de heer v. d. H. een klap kreeg van de ach terzijde der bus. De bromfiets werd zwaar beschadigd, de berijder kwam er met de schrik en enige kleerscheuren af. De rijkspolitie stelde een onderzoek in naar de toedracht. J. VAN DEN BOS E P. VAN DEN BOS- TIMMERMAN Zierikzee, 9 mei 1960 Balie 14 LEENDERT J. VAN PUTTE en CORRIE J. VERSPRILLE geven u, mede namens hun ouders, kennis van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 20 mei 1960, des na middags 3.30 uur te Terneuzen. Zonnemaire: „Oud Bommenede" Terneuzen: Willem de Zwijgerlaan 3 mei 1960 Toekomstig adres: „Oud Bom menede", Zonnemaire. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij mijn koninklijke onderschei ding, zeg ik mijn hartelijke dank. Ook de muziekvereni ging „Crescendo", die ons een serenade bracht. J. v. d. DOE en familie Dreischor, mei 1960 Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen na het overlijden van onze lieve va der en grootvader, G. ROMEIJN zeggen wij U hartelijk dank. Eindhoven, mei 1960 Kamperfoelielaan 19 L. M. ROMEIJN Voor uw deelneming, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moe der, behuwd-, groot- en over grootmoeder, SARA VAN NIEUWENHUIZE betuigen wij onze hartelijke dank Rotterdam, mei 1960 De Vliegerstraat 3a Namens de familie, C. J. VERSCHOOR FRIDOR ZIG ZAG naaimachine kost slechts f 395,- geheel compleet en met gratis les. Naai- en breimachine specialisten Korte Sint Janstraat 4 Zierikzee - Telef. 2923 Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de innige deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde moeder, be huwd®, groot- en overgroot moeder,, A. M. L. KOUIJZER- STAAL In het bijzonder de Eerw. zus ters, alsmede het verplegend personeel der Cornelia Stich ting Uit aller naam, C. F. KOUIJZER Zierikzee, Nieuwe Haven 105 SUCCESSES Tc koop: Auto, merk „Morris-Minor", 4-deurs, 31000 km. gelopen, als nieuw en kofferschrijf machine, merk „Olivetti", als nieuw. d'Aillystraat 2, Zzee. Tomatenplanten. W ,H. Boo- gerd, Burgh. Een invalidewagen met motor, merk „J.L.O.", bakfietsmodel, zo goed als nieuw. Te bevr. bij Boekh. W. de Vries Rz., Zierikzee. Melkgevende vare koe. - A. Moermond, Laan van Sint Hilaire 7, Zierikzee. Spenoude biggen en drachtige zeugen. L. van der Wekken, Hoeveweg, Zierikzee, tel. 2082 Een ledikant met toebehoren. Meelstraat 57, Zierikzee. Te huur Wilt u een prettige vakantie- of zakenreis? Huurt dan een nieuwe 4-pers. „N.S.U. Prinz" met schuifdak, f 30,- per dag, onbeperkt rijden. Ook „Opeis Rekord"< te huur. All risk ver zekerd. - Autorijschool M. de Looze, d'Aillystraat 12, Zierik zee, telef. 2235. Diversen: Gebruikte dekzeilen, f2,50 per m2. Ook nieuwe dekkleden en autokappen van: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse I nes zoete 325 ct 30 ct 1 O geld- I zegels 48 ct 1 W 8 zegels I zak met I grote pot VéGé guller met geldzegels! guller met guldens! OPTOCHT EN VOLKSSPELEN Zonnemaire vierde bevrijdingsfeest op waardige wijze Met klokgelui en zeer in de smaak vallende koraalmuziek be gon in Zonnemaire het op waardi- wijze gevierde bevrijdingsfeest. In een toespraak bracht wnd. bur gemeester J. L. van Leeuwen de herinnering naar voren over de ja ren 1940-'45. Met grote vreugde werden hierna door de schooljeugd de ballonnen opgelaten. In een ge zamenlijke kerkdienst van de her vormden en gereformeerden werd voorgegaan door de plaatselijke predikanten ds. Duvekot en ds. Melse. Vervolgens werden de kin deren getracteerd. Het muziekge- KERKNIEUWS Hervormd predikant te Middelburg wordt Rooms-katholiek MIDDELBURG, 9-5. De hervorm de predikant dr. H. van der Linde te Middelburg heeft besloten over te gaan tot het Rooms katholicisme. Hij heeft de centrale kerkeraad verzocht te worden ontheven van de bediening van het woord en de sacramenten. Dr. van der Linde lichtte zijn be sluit gisteravond toe in de nieuwe kerk te Middelburg, welke tot de laatste plaats bezet was. Hij zeide, dat hij zich steeds bijzonder aange trokken had gevoeld tot de oecu mene en dat een allesomvattende eenheid vanuit de protestantse ge dachtegang niet is op te bouwen. Hij verklaarde het voorts te betreu ren, dat hem in de hervormde kerk geen ruimte geboden werd zijn me ning te verkondigen. In een kanselboodschap die werd voorgelezen, deelde de centrale kerkeraad mee, het besluit van dr. van der Linde te zullen respecte ren en dat dr. van der Linde zijn prediking tot het laatst oprecht had verricht. De kerkeraad herinnerde er aan, dat de leer van de Roomse kerk, met name de Mariaverering, voor haar onaanvaardbaar is. De 45-jarige dr. van der Linde heeft een belangrijke rol vervuld in de oecumenische Raad van de We reldraad van Kerken. Zijn functie van studiesecretaris van de oecu menische raad van Nederland legde hij zeven jaar geleden neer. Hij werd toen predikant in Middel burg. Dr. van der Linde behoorde tot het zogenaamde „Hilversumse Convent" een groep katholiserende predikanten, van wie ds. Loos reeds tot de Roomse kerk overging. Dr. H. van der Linde is een broer van de gereformeerde bond-hoog- leraar prof. S. van der Linde en van de Hernhutter-hoogleraar prof. J. M. van der Linde. zeischap „Nut en Uitspanning" ver zorgde hierna een vrolijke muzikale rondgang door het dorp, na afloop waarvan gestart werd met de kin derspelen op het sportveld. Aan het begin van de middag werd de optocht van zeven wagens en verschillende versierde fietsen opgesteld met aan het hoofd van de stoet twee ruiters met vlaggen en vervolgens het muziekgezel schap, dat een keurige indruk maakte, hoewel nog niet uitgedost in officieel uniform. De stoet trok grote belangstelling. De uitslag Een jury, bestaande uit 14 per sonen, had geen gemakkelijke taak en kwam tot de volgende uitslag: le prijs: „Tankwagen" (L. B. van Ast); 2e pr. „Holland na de bevrij ding" (kleuterschool); 3e prijs „Wel gebogen, doch niet gebroken' (W. H. Flohil); 3e pr. „De vredesduif". De 5e, 6e en 7e prijs waren voor „Wederopbouw", „Oranje" en voor „Sneeuwwitje". Na de optocht vonden volksspe len plaats, welke een gezellige drukte met zich brachten Na de pauze werden op het dorp verschil lende dansen uitgevoerd, waarbij ook de ouderen zich niet onbetuigd lieten. Om 9 uur maakte men zich gereed voor de lampionoptocht, waarin twee gemaskerden werden opgesteld. Een groot aantal brief jes werd ingeleverd om te raden naar de namen van deze gemasker den. Er bleken 25 goede opgaven bij te zijn. Hieruit werden door de plaatselijke politie twee gelukkigen geloot die met een prijs van f 3 huiswaarts konden gaan. De heer J. J. C. de Vlieger dank te tenslotte alle medewerkenden aan het geslaagde feest, waarvoor in 't bijzonder de voetbalclub en de politie zich hadden ingespannen. Drie patiënten uit de Westhoek varen met de „Henri Dunant" De reis van het Rode Kruis- schip de „Henri Dunant" wordt meegemaakt door een drietal pa tiënten uit de Westhoek. Het zijn de dames mej. C. A. Janse te Haam stede en mej. C. v. d. Linde te Scharendijke en de heer D. van Eenige te Burgh. De secretaris-generaal van het Indonesische ministerie van bui tenlandse zaken, Suwito, heeft maandag ontkend dat de republiek Indonesië haar verontschuldigingen aan Nederland heeft aangeboden voor het incident van vrijdag, aldus verneemt Reuter uit Djakarta. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 9-5. Officieuze no teringen per 100 kg. Voedergranen: maalgerst - naar kwaliteit - tot f 27; kippegerst - naar kwaliteit - tot f 27,75; haver - ongepunte op monster - tot f 26. Peulvruchten franco Rotterdam: groene erwten - op monster - tot f 39; schokkers - op monster - tot f 41,75. Aardappelen ROTTERDAM, 9-5. Klei-aardap- pelen 35 mm. opwaarts: Eigenhei mers f 13-18; Bintje f 12-16. Zandaardappelen 35 mm. op waarts: Noorderling f 11-12,50; Li- bertas f 11-12,50. Voer-aardappelen f 2,50-3,00. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Veemarkt ROTTERDAM, 9-5. Aangevoerd 2191 stuks vee, t.w.: 1438 vette koeien en ossen en 753 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,95-3,30, f 2,70-2,90, f 2,55- 2,70, varkens (levend gew.) f 1,70- 1,67-1,54. Vette koeien en ossen: aanvoer ruim, handel traag, wat gedrukt in prijs, prima's boven notering. Var kens: aanvoer korter, handel vlot, prijzen hoger, prima's boven note ring; zware varkens f 1,40-1,42 per kilogram. SPORT KORFBAL NO AD I-Rencssc I 1-0 In een vrij fors gespeelde wed strijd heeft NOAD zaterdagavond maar ternauwernood van Renesse kunnen winnen en de zege is dan ook tot de laatste minuten in ge vaar geweest. De blauwwitten moesten het zonder Joh. Steenland stellen, voor wie Joh. Goudzwaard inviel. Er ontwikkelde zich al direct een pittige wedstrijd met wisselende kansen, die echter niets oplever den. Vooral bij de gasten was het doelen maar zeer matig. De eerste helft werd dan ook met dubbel blanke stand afgesloten. Na de hervatting werden de aan vallen van de thuisclub wel iets talrijker en gevaarlijker, terwijl de Renesse-aanval maar weinig kan sen kreeg orn tot doelpunten te ge raken. Ongeveer 10 minuten voor j het einde scoorde mej. S. Verburg eindelijk een doelpunt voor NOAD, maar scheidsrechter Brouwer had juist tevoren een overtreding ge constateerd en keurde het af. En kele minuten later kreeg mevr. M. H. de Waaij-Bolkenbaas in vrije positie de bal te pakken en dit be tekende dan tevens een hardbe- vochten zege voor NOAD, die de duinbewoners echter niet cadeau hebben gegeven en tot de laatste minuut hebben verdedigd. Velo/Dosko I-Zeemeeuwen I 1-4 Op volkomen verdiende wijze is Zeemeeuwen er in geslaagd de Velo./Dosko combinatie de eerste nederlaag toe te brengen. Het grote verschil bij beide teams zat wel in het aanvalsspel. Bij Zeemeeuwen ging dit alles veel soepeler en snel ler, terwijl het bij de combinatie allemaal veel te veel tijd koste, waardoor het verrassingselement volkomen ontbrak. Daarnaast werd er dikwijls zo slecht geplaatst, dat menige aanval door de verdediging van Zeemeeuwen in de kiem kon worden gesmoord. Gebrek aan fan tasie en snelheid waren dan ook wel de belangrijkste factoren die de grondslag vormden van de ne derlaag van de combinatie. Na 9 minuten spelen wist D. Braam met een prachtig afstand schot zijn club de leiding te geven (0-1). De vreugde bij de Meeuwen was evenwel maar van korte duur, want eer er één minuut was ver streken, deponeerde H. Geluk aan de andere kant op even. fraaie wijze de gelijkmaker in de korf (1-1). Bij de vakwisseling kwam voor Velo/ Dosko De Vos en Geleijnse in de aanval, waarvan men alles ver wachtte. Ondanks de vrij lange pe riode dat deze spelers in de aan val vertoefden, brachten zij er maar weinig van terecht. Geleijnse probeerde het steeds weer met verre schoten, die echter geen suc ces opleverden, terwijl daarnaast De Vos veel te weinig in het spel werd betrokken. Door M. Kloet nam Zeemeeuwen weer de leiding (1-2). waarna mej. Verboom nog voor het ingaan van de rust een fraaie kans kreeg de gelijkmaker te scoren, welke kans zij evenwel onbenut liet. Na de hervatting had Zeemeeu wen overwegend het beste van het spel. Na 23 minuten in de tweede helft bracht M. Kloet de voor sprong op 3-1, waarna 3 minuten later J. van Dongen de eindstand op 1-4 bracht. WIK I-DSS I 2-4 Een ongelijk opgaande wedstrijd, waarbij DSS een grotere produkti- viteit aan de dag legde, wat uit eindelijk de balans in het voordeel van de Nieuwerkerkers deed over slaan. Reeds na 2 minuten spelen wist L. van Popering de bezoekers de leiding te geven (0-1). Na 10 minuten kreeg dezelfde speler bij het nemen van een strafworp een fraaie kans de voorsprong te ver groten, maar zijn schot faalde op het beslissende moment. DSS bleef het beste van het spel behouden en toen v. Popering in de 19e mi nuut weer een strafworp kreeg te nemen, herstelde hij zijn eerst ge maakte fout (0-2). WIK liet zich door deze achterstand geenszins ontmoedigen, waarbij het er in slaagde enige goede aanvallen op te bouwen, waarbij uit een hiervan M. Berrevoets wist tegen te scoren (1-2). DSS kwam hierna weer ge vaarlijk opzetten en door een schot van L. van Klinken ging de rust in met 1-3. Na de hervatting hetzelfde spel- beeld, waarbij vooral de dames van WIK zich uitstekend weerden. Na dat J. Bolkenbaas nog een straf worp had gemist, werd het door W. Stoutjesdijk 1-4, waarna ten slotte J. Kort er nog in slaagde de eindstand op 2-4 te brengen. Unitas I-MEVO I 7-2 Unitas is er in de plaatselijke ontmoeting tegen MEVO in ge slaagd een grote en verdiende over winning te behalen, hoewel de cij fers wel wat te groot uitvielen. Onmiddellijk na het fluitsignaal van scheidsrechter De Rijke ont spon zich een vinnige strijd met Unitas in de aanval. Het was H. Viergever die een fout in de ver dediging van MEVO afstrafte en de stand op 1-0 bracht. Tien minu ten later was het J. Hagesteijn die de korf wist te vinden (2-0). Na de vakwisseling hetzelfde spel- beeld. K. van Ruijswijk en A. v. d. Hoek zorgden voor 4-0. Hier mede brak de rust aan. Na de rust kreeg M. v. d. Schee de kans de voorsprong van Unitas te vergroten, maar de toegekende strafworp ging naast. Dit bleek echter maar uitstel te zijn, want even daarna bracht hij met een doorloopbal de stand op 5-0. C. Ver seput wilde schijnbaar niet achter blijven en passeerde zijn tegen stander (6-0). Na de vakwisseling verslapte de Unitas-ploeg enigszins en het waren T. Simmers en H. Hage die voor MEVO scoorden (6-2). Verder liet Unitas het niet komen en het was even voor tijd dat A. v. d. Hoek de eindstand op 7-2 bracht DUIVENSPORT P.V. „Zierick" - Zierikzee Wedvlucht uit Venlo (158 km). In concours 157 duiven. T. M. Dalebout Nieuwerkerk: 1, 3, 4. 5, 11, 14, 17, 21, 22, 24; W. Dale bout 2, 9, 23, 25; A. Timmerman 6, 39; J. Folmer 7, 8, 12, 29; M. M. v. d. Wielen 10, 31, 32; A. J. Stoutjes dijk 13, 19, 28; C. Seijbel 15; A. Flik weert 16; A. M. Berrevoets 18; C. Stoutjesdijk 20, 33; Jac. Verwijs 26, 27, 30, 38; H. Slagboom 34, 37; Gebr. Stoutjesdijk 35, 36; L. v. d. Hoek 40. De drie prijzen op Tilburg zijn door T. M. Dalebout, J. Kaaijsteker en M. M. v. d. Wielen gewonnen. De hoofdprijs op Venlo: een thee servies, door W. Dalebout.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6