VRESELIJKE ONTDEKKING IN KAST VAN HERENHUIS Jonge vrouw wurgde haar twee kinderen uit angst voor ouders AMSTERDAM, 10-5. Een 20-ja-| rige Amsterdamse buishoudster heeft haar twee buitechteiyk gebo ren kinderen direct na de geboorte gedood. ZU heeft deze vreselijke bekentenis afgelegd tegenover re chercheurs van de Amsterdamse zedenpolitie, nadat een vriendin van de vrouw des huizes de gru welijke ontdekking had gedaan. De lijkjes van de kinderen had de hulshoudster in haar kamer ver borgen. De jonge vrouw, die zondagavond jL is gearresteerd, heeft haar kin deren (een jongen en een meisje) waarschijnlijk gewurgd uit angst voor haar ouders, omdat de kinde ren niet blank waren. Zij zal vrij dag a.s. voor de officier van justi tie worden geleid. In de kast van een herenhuis aan de Cornelis Krusemanstraat vond de zedenpolitie het gemummifi ceerde lijkje van een begin maart 1959 geboren jongetje. Het zat in een koffier. In een doos onder het bed van de huishoudster vond men het stoffelijk overschot van een in januari van dit jaar geboren meisje. Het verkeerde in verre staat van ontbinding. Een vriendin van de vrouw des huizes vond deze doos. Zij paste op de kinderen, omdat haar vriendin naar Den Haag was. Toen ze op zoek was naar kinderkleertjes, kwam ze ook in de kamer van de huishoudster. Ze dacht in de doos onder het bed kleertjes te vinden, maar in plaats daarvan deed zij de De volksstemming in Zuid-Afrika KAAPSTAD, 10-5. De Zuidafri- kaanse senaat heeft zich maandag in derde lezing met 61 tegen zeven stemmen uitgesproken voor de wet op de volksstemming over de vraag of Zuid-Afrika al of niet een repu bliek moet worden. Het wetsontwerp gaat nu voor goedkeuring naar de gouverneur- generaal die krachtens de wet de bevoegdheid heeft de datum van de volksstemming vast te stellen. Aan de volksstemming zal alleen door blnaken mogen worden deel genomen. Dreigende woorden van Malinofski MOSKOU, 9-5. De Russische mi nister van defensie, maarschalk Malinofski, heeft maandag in eeii rede te Moskou verklaard, dat de „strooptochten" van Amerikaanse vliegtuigen boven Rusland bedoeld zijn om de koude oorlog nieuw le ven in te blazen. Malinofski zei dit op een bijeenkomst, waarop het feit werd herdacht dat het Duits land van Hitier 15 jaar geleden op de knieën werd gedwongen. Ze moeten daar in de V.S. weten dat wij niet alleen heethoofdige aan vallers een koude douche kunnen bezorgen, maar dat wij die aanval lers zo nodig het hoofd kunnen af slaan, aldus Malinofski. Verontrusting over defensie van Nieuw-Guinea DEN HAAG, 10-5. Het hoofdbe- stuur van „Kerk en Vrede" en de federatie van jongerengroepen van de Partij va de Arbeid hebben bei de doen weten met verontrusting te hebben vernomen, dat het vlieg kampschip „Karei Doorman" ter versterking van de defensie van Nieuw Guinea naar de Aziatische wateren zal worden gestuurd. Het hoofdbestuur van „Kerk en Vrede" doet dit in een brief aan de minister-president, de minister van Binnenlandse Zaken en de minister van Defensie ontvingen een af schrift van de brief. In de brief zegt het hoofdbestuur onder meer dat de aankondiging van het besluit om de „Karei Door man", alsmede enige contingenten infanterie te zenden naar Nisuw Guinea de spanning in de verhou ding Nederland-Indonesië onnodig zal verscherpen. Ook wordt gezegd, dat de maatregel de mogelijkheid van incidenten in een reeds be staande conflictsituatie verhoogt. De jongerengroep van de Partij van de Arbeid zegt zich bijzonder verontrust te voelen door het bui tenlands beleid van de regering. Prijzenbescliikking Bouwbedrijf DEN HAAG, 9-5. De minister van Economische Zaken, de heer de Pous is van mening dat het con flict tussen de regering en het bouwbedrijf met betrekking tot de niet doorberekening van stijgingen van loonkosten door het tot stand brengen van de Prijzenbeschikking Bouwbedrijf 1960 voldoende tot op lossing is gebracht. Hij zegt dit in antwoord op hem schriftelijk ge stelde vragen door het Tweede Ka merlid van Rijckevorsel (KVP) over dc Prijzenbeschikking Bouwbedrijf 1960. Hij deelt daarbij mede, dat de regering evenwel van mening is dat in de contracten, welke met de overheid worden afgesloten, de ri sicoregelingen niet ongewijzigd op genomen moeten worden. Overleg hierover met aannemersorganisa ties is reeds gaande. lugubere vondst. De vrouw waar schuwde onmiddellijk de politie, die later in de kast van dezelfde kamer op de tweede verdieping van het herenhuis in een koffer het gemummificeerde lijkje van 't vorig jaar gewurgde jongetje vond. Een Surinaamse varensgezel is de vader van beide gewurgde kin deren. Hij heeft tegenover de ze denpolitie verklaard dat zijn vrien din, Cora de M., hem hed medege deeld dat hun eerste kind van de trap was gevallen en aan de ern stige verwondingen was overleden. In het begin van dit jaar schreef Cora de M. haar Surinaamse vriend, dat het pas geboren meisje in een ziekenhuis lag. Toen hij bij terugkomst informeerde in welk ziekenhuis het meisje werd ver pleegd, kreeg hij te horen dat het kind inmiddels was gestorven. Cora de M., die tot haar acht tiende jaar in de omgeving van Amsterdam woonde, was sinds twee jaar in dienst van het gezin aan de Cornelis Krusemanstraat. Haar werkgever heeft niet gemerkt dat zij in verwachting was. Beperking aanvullende w erkgelegenheid DEN HAAG, 9-5. Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid heeft medegedeeld dat in ver band met de stijgende vraag naar arbeidskrachten in het vrije bedrijf in verschillende streken van het land de aanvullende werkgelegen heid gesloten is of de leeftijdsgren zen verhoogd zijn Dit betekent, dat in sommige streken deze werken niet meer voor jongere arbeiders zullen open staan. In andere gebie den zullen in de komende maanden in het algemeen geen aanvullende werken in uitvoering zijn. De verhoging van de leeftijds grenzen betreft in hoofdzaak het noorden van het land, waar nog een vrij groot aantal arbeiders werkzaam is op de aanvullende werkgelegenheid. MULTATULI- HERDENK1NG DEN HAAG, 10-5. Op zaterdag 14 mei zal in Amsterdam een Multa- tuli-herdenking gehouden worden. Het zal op die dag juist 100 jaar geleden zijn,, dat de „Max Have- laar" van Multatuli verscheen. Te 20 uur begint in het Koninklijk In stituut voor de Tropen een herden kingsbijeenkomst, waar Enny Mols_ de Leeuwe, Albert Vogel en Jaap Harten fragmenten uit dit werk zullen voordrgaen. Prof. dr. Garmt Stuiveling, voorzitter van het Mul- tatuli-genootschap zal een herden kingsrede uitspreken. ...Tilvermogen... HAAMSTEDE, 9-5. Een kap- per uit Haamstede wilde op bevrijdingsdag een versierde booinstronk voor zijn zaak plaatsen als symbool voor het brandstofgebrek in de bezettingstijd. De stronk zou met behulp van een kennis - ambtenaar - per auto wor den opgehaald. Maar laat op de avond kwam het tweetal heet en bezweet thuis zon der stronk. De opgave was voor hen beiden te zwaar gebleken. Toen de kapper echter de volgende dag zijn deur wilde openen lukte dit niet, want de vrolijk versier de stronk bleek er voor te zijn geplaatst. Vrienden wa ren zo vriendelijk geweest het zware stuk hout op te halen en een goed plaatsje te geven. Naar verluidt hebben de vrienden echter ook dui delijk willen aantonen dat de combinatie kapper-ambte naar in tilvermogen ruim schoots tekort is geschoten. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Opbrengst collecte De alhier in de periode van 2 tot mei gehouden collecte voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen heeft opgebracht het mooie bedrag van f 274,29. Het comité is dank baar voor alle goede gaven en on dervonden medewerking. Geslaagde ontspanningsavond voor bejaarden Maandagavond werd onder auspi ciën van de U.V.V. een ontspan ningsavond gegeven voor de be jaarden van Zierikzee. Aan deze geslaagde avond verleenden mede werking de mandolineclub „Schel- deklanken", o.l.v. de heer A. Smal- legange en de Boerenkapel onder leiding van de heer Joh. v. d. Velde die geheel belangeloos hun beste klanken en zang ten gehore brach ten. Bij de aanvang van het program ma werden de aanwezigen harte lijk welkom geheten door de pre sidente, mevr. Lugt-van Heioma, waarna de Boerenkapel de avond opende. Tijdens de pauze presen teerden de U.V.V.-dames thee met een versnapering. Na afloop van deze gezellige avond, welke gold als seizoenaf sluiting, keerden allen hoogst vol daan huiswaarts. De bejaardensociëteit blijft nog geopend tot 16 juni a.s. BURGH Eerste aardbeien Op het tuinbedrijf van de heer W. B. Boogerd te Burgh werden vorige jaren reeds wat aardbeien- planten onder glas geplant. Na een voorspoedige groei waren op 2 mei de eerste vruchten rijp. Op 4 mei werden de eerste drie doosjes ge veild, op 6 mei 8 doosjes en op 9 mei 21 doosjes. Ze brachten onge veer f 1,35 per doosje op. Wanneer men weet dat zo'n doosje 2 ons aardbeien bevat, dan komt de kg- prijs op ongeveer f 6,-, wat een goede prijs betekent. De fraaie vruchten werden geveild te Zie rikzee. Het ras was Regina. SCHARENDIJKE Auto contra wielrijdster Toen de landbouwer A. v. d. W. met zijn auto de hoofdweg Elker- zee-Scharendijke wilde verlaten, kwam hij in botsing met een wiel rijdster, mej. de G. uit Scharen- dijke. De fiets werd hierbij gedeel telijk veruield, terwijl mej. de G. enige lichte verwondingen bekwam OUWERKERK De viering van Bevrijdingsdag Het programma alhier op 5 mei j.l. werd geopend met klokgelui. Ds. Franke leidde vervolgens de herdenkingsdienst in de Ned. Herv. kerk. De middag werd gevuld met kinderspelen op het sportterrein, waarna een voetbalwedstrijd plaats vond tussen SVOWK I en vetera nen. „Nieuw Leven" zorgde voor de muzikale opluistering. In het Dorpshuis vond 's avonds de opvoering plaats van het her- denkingsspel „De grote strijd", een toneelspel in drie bedrijven en 9 taferelen. NIEUWERKERK Zang voor patiënten De chr. zangvereniging „Eén naam is onze hope" heeft op 5 mei j.l. een zangconcert gegeven in het Zweeds Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. Deze vocale geste werd door patiënten en personeel zeer op prijs gesteld. In de maand maart trad de zang vereniging verder op voor de pa tiënten van de inrichting „Vrede rust" te Bergen op Zoom. Twee woonhuizen afgebrand MAASTRICHT, 9-5. Vanavond heeft een felle uitslaande brand twee woonhuizen in het centrum y^n de buitengemeente Heugem (gemeente Maastricht) in de as ge legd. Het vuur blijkt ontstaan te zijn in de stalling van een der twee huizen. Beide huizen werden be woond door een familie van den Boorn. De Maastrichtse brandweer is er in vrij korte tijd in geslaagd het vuur te bedwingen, maar het nablussingswerk heeft geruime tijd in beslag genomen. Slechts een klein deel van de inboedel kon ge red worden. Tijdens een maandag in Embos- cada, op veertig kilometer van Asuncion, gehouden voetbalwed- strijde werden twee toeschouwers gedood en veertig gewond. Zij wa ren niet het slachtoffer van relle tjes, zoals men wellicht zou ver wachten, maar van een bliksemin slag op een der tribunes. GROTE VEENBRAND IN SCHOONEBEEK Zeshonderd hectare in vlammen opgegaan SCHOONEBEEK, 9-5. Aan de Zuidersloot in Weitevecn (gemeen te Schoonebeek) is vandaag een veenbrand uitgebroken, welke zich op dit moment al heeft verbreid over een oppervlakte van zeshon derd hectaren. De brandweren van Emmen, Schoonebeek, Klazinavecn en Nieuw-Schoonebeek hebben de stryd tegen het vuur aangebonden Drie woningen, die gevaar lopen door het vuur te worden vernield, zijn reeds ontruimd. Met de ont ruiming van zes andere woningen is men nu doende. Verscheidene stuks vee, die zich in het bedreigde gebied bevonden, zijn overgebracht naar een veiliger streek. Het vuur, dat door de noordoosten wind tot hoge vlammen wordt anageblazen, gaat gepaard met een enorme rookontwikkeling. Op verscheidene plaatsen stegen uit de brandende turfhopen meters hoge vlammen omhoog, die tot ver in de omtrek te zien waren. Door de enorme rookwolken werden de brandweerploegen en de tientallen veenarbeiders en andere hulpvaar dige blussers herhaaldelijk genood zaakt zich terug te trekken. De brandweer staat voor een haast onmogelijke taak, omdat het vuur, aangewakkerd door de sterke wind zich met vrij grote snelheid ver spreidt. Bewoners van twee woningen moesten in allerijl hun meubilair opladen. Ze vonden onderdak bij familie in Weiteveen. Later kregen de bewoners van nog zeven wonin gen opdracht hun huizen te ont ruimen. Volgens betrouwbare schattingen zijn zeshonderd hectare in vlam men opgegaan. Bijna de gehele produktie van enkele grote verve- ners, bestaande uit ongeveer 80 tot 100 miljoen bolsterturven, is ver loren gegaan, waardoor een kleine honderd veenarbeiders zonder werk komen. Brandweerkorpsen uit Schoonebeek, Emmen, Exlocr- mnod, Coevorden en dc bedrijfs brandweer van de puritfabriek in Klazienaveen hebben dc brand nu gelocaliseerd. Bij aanwakkerende wind of verandering van wind richting bestaat nog gevaar van uitbreiding. De nablussing zal en kele dagen duren. Vogelhospitaal- wetlerwaardigheden BURGH, 10-5. In het vogel hospitaal dat te Burgh door de heer M. Pronk wordt be heerd, werd zondag een Kaapse eend bezorgd. Dit fraaie dier met zijn vuurrode kop en prachtig getinte zwart-witte veren liep doel loos in de buurt van de hoe ve „De Schelphoek". Het kon niet vliegen. Dat klopte ook, want bij nader onderzoek bleek dat het dier gekort wiekt was Toen rees het vermoeden dat de vogel er gens uit een particuleir bezit was ontsnapt. Na wat gete lefoneer bleek dit juist te zijn, want de beheerder van de aanplant van Staatsbos beheer aan de Gemene Geul, de heer W. Janse had drie van deze dieren vrijdag jl. in de Geul gezet. Een er van is waarschijnlijk aan het dwalen geraakt, of heeft de omgeving wat willen ver kennen en is op deze manier in het hospitaal terecht ge komen. - Beter verliep het met een kat. Het dier liep vorige week in een ratteklem en kon met een gebroken poot bevrijd worden. De eigenaarkreeg een helder ogenblik: het vogelhospitaal. Daar aangekomen is het dier wat op zijn gemak gesteld en de heer Pronk heeft geheel belangeloos het pootje ge spalkt, waarna de eigenaar en het slachtoffer beiden zeer tevreden naar huis te rugkeerden. Stand arbeidsmarkt Schouwen-Duiveland Het aantal ingeschreven manne lijke werkzoekenden bedroeg aan het einde van de maand april 1960 249 (323). Van dit aantal waren er 247 (272) geheel-werkloos en 2 (6) niet- of gedeeltelijk-werkloos. Het aantal ingeschreven vrouwe lijke werkzoekenden bedroeg 10 (14). Hiervan waren er 7 (10) ge heel-werkloos en 3 (4) niet- of ge deeltelijk-werkloos. De geregistreerde vraag naar mannelijke arbeidskrachten be droeg in totaal 77 (36), terwijl dit voor vrouwelijke arbeidskrachten 25 (16) was. De tussen haakjes geplaatste cij fers zijn de aantallen van eind maart 1960. Er is momenteel aanbod van: bouwkundigen, stukadoor, gravers, machinisten,, machinale houtbewer ker, constructie-bankwerker, ma chine-bankwerker, scheepswerk- tuigkundige, landarbeiders, kok, transportarbeiders, chauffeurs en los-arbeiders. Er is vraag naar: timmerlieden, metselaars, huisschilders, machine bankwerkers,, chauffeurs, loop knecht, stikkers, verkoopsters, keu kenmeisjes, typiste, verpleegsters, werksters en ander huishoudelijk personeel. KERKNIEUWS SIRJANSLAND Dr. Jacobs 40 jaar predikant Maandag 9 mei jl. was het veertig jaar geleden dat dr. D. Jacobs uit Breda werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Dr. Jacobs was na zijn emeritaat van 1945 tot 1948 ongeveer drie jaar hulppredi ker te Sirjansland in de classis Zie rikzee. Daarna was hij nog enige jaren hulpprediker te Altforst en Appeltern in de classis Nijmegen en heeft hij daar tot eind januari 1954 nog enige jaren bijstand in het pastoraat verleend. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar, vie. J. Visser, Den Helder. Beroepen te Zetten-Andelst: J. C. Schuurman, Bleskensgraaf. Ger. Kerken Beroepen te Eindhoven (vac. A. F. Fanoy): J. M. Bloemkolk, Ede. Bedankt voor Eefde-Gorssel: A. Co,rporaal, Edam. Chr. Ger. Kerken sir. •iBedankt voor Rotterdam-Zuid: dif. K. J. Velema, Eindhoven. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Wormerveer: A. J. Buurman, 's-Gravenhage. Aangenomen naar Gouda: M. Nijkamp, Meppel. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 9 mei 1960. Andijvie II f 40; Spinazie f 29- 36; Asperges f 70-240; per 100 kg. Bloemkool A f 52-130, id. B f 36- 57, id. afw. f 11-50; Sla I f 15; per 100 stuks. Bospeen f 89-97, per 100 bos. Eierprtfs V.E.C.E. De eierprijs was niet f 1,80, zo als abusievelijk was gemeld in het nummer van maandag, maar f 1,88 per kg. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Provinciale Waterstaat-Herver kaveling 7-0. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld: CWS-Drukkerij L. O. (scheidsr. Th. Simmers); Neptunus. PZEM (scheidsr. A. de Looze). Bei de wedstrijden vangen aan om kwart over 7. KORFBAL S.D.K.B. Brouw II-NOAD II 1-4 Reeds direct na het startsignaal heeft Rien den Boer pech met een paar mooie worpen. Als mevr. v. d. Linde keurig is vrij gelopen weet ze uit vrije positie te scoren (0-1). Snel en dartel spel laat Corrie v. d. Lin de zien, hetgeen haar in de 15e minuut het tweede doelpunt voor NOAD oplevert (0-2). Na de vak wisseling is het spel zeer tam en wordt er verward gespeeld. Na de rust weet Brouw geen gebruik te maken van enige mooie scorings kansen totdat Kees de Moor in de 7e minuut de nul weet weg te wér ken (1-2). De vreugde is echter van korte duur want vlak daarna is het Toon Schouwenaar die zich listig vrij speelt en doelpunt (1-3). Een sterke aanvalsdrift der gasten wordt in de 20e minuut beloond met een fraaie goal van Cor v. d. Wei'f (1-4), wat tevens de eindstand be tekent. DES I-Vclo/Dosko II 4-4 De gelijke stand bij het eindsig naal gaf de verhouding in het veld vrij goed weer. Bij DES moest het in hoofdzaak van de dames komen, terwijl bij de bezoekers de heren de boventoon voerden. De combi natie wist door M. Hart de leiding te nemen (0-1). De vreugde was echter van korte duur, daar mej. J. Dalebout er spoedig in slaagde de stand weer in evenwicht te brengen (1-1). Na de vakwisseling kreeg DES het beste van het spel en door C. v. Eenennaam en een der dames wisten zij een 3-1 voorsprong te nemen, met welke stand ook de rust aanbrak. In de tweede helft bracht J. v. d. Vate de achterstand terug op 3-2, waarna mej. H. Hanse de afstand weer groter maakte (4-2). De combinatie gaf de moed echter nog niet op en door twee maal te scoren gelukte het J. Kloet de eindstand op 4-4 te brengen. Brouwershaven I-Burgh I 7-13 Bij de wedstrijd Brouwershaven I-Burgh I heeft het zaterdagavond niet aan spanning ontbroken, niet alleen door de twintig doelpunten alswel door het harde en vaak ruwe spel, waarbij - zowel binnen als buiten de lijnen - de scheld woorden een akelig akkoord vorm den. Na mooi vrij spel weet C. Slager reeds in de tweede minuut te sco ren, hetgeen hij even later, na mooi aangeven van mej. Malipaard, herhaalt (2-0). Een goede reactie van mevr. Roos-v. d. Weel bete kent in de vijfde minuut reeds 2-1. Imponerend is het zeer vlugge spel van beide ploegen. L. v. d. Wielen lost vanaf de lijn een pracht worp, hetgeen 3-1 wordt. Hard werken van Cor Kooman wordt beloond met een mooi doelpunt (3-2). Als deze speler te zwaar wordt aan gevallen, benut hij de toegestane strafworp prima (3-3). Brouw neemt het heft weer in handen en het wordt door Slager 4-3, doch de snelle Wentel maakt weer gelijk (4-4). De ploegen, die goed aan el kaar gewaagd zijn, spelen zeer snel, waarbij de kritiek, vooral op de scheidsrechter, niet van de lucht is. Ook onderling en met het pu bliek worden onsportieve woorden gebruikt. Een verdiend doelpunt weet mej. v. Nieuwenhuize te ma ken (4-5). Burgh neemt een zeker overwicht, dat M. Hanse in een doelpunt weet uit te drukken (4-6). Even voor rust verkleint Wurth de stand tot 5-6. Na de rust gaat het spel gelijk op, hetgeen ook met de doelpunten het geval is. Door doelpunten van Cor Kooman, Platteschorre en C. Slager wordt het al gauw 8-7. De Brouwenaren kunnen helaas het snelle spel niet meer bijbenen, het geen de Burghenaren juist een kolfje naar de hand is. Zij weten de stand met vijf doelpunten uit te breiden tot 7-13. DSS II-ZEEMEEUWEN II 4-1. Een snelle en aantrekkelijke wedstrijd waarin DSS door haar beter aanvalsspel en het benutten van de kansen de overwinning volkomen verdiende. Voor de rust een gelijk opgaande strijd, waarbij DSS door C. Radewalt de leiding wist te nemen. Tien minuten na de hervatting verhoogde dezelfde spe ler de score tot 2-0. Zeemeeuwen ADVERTENTIES Met dank aan God geven wij U kennis van de voorspoedige geboorte van ons zoontje en broertje, BARTEL JACOB JOH. v. d. SLUIS M. P. v. d. SLUIS-BOOT RIEN Kerkwerve, 10 mei 1960 Vloedstraat 28 Tijd.: Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, Zierikzee. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JACOB KLINK in de' ouderdom van ruim 90 jaar. Ellemeet: A. P. DEN BOER-KLINK JAC. DEN BOER Sirjansland: C. KLINK M. J. KLINK- BREKELMANS L. KLINK M. KLINK- BREKELMANS J. C. BOLLE-KLINK A. J. BOLLE Kinderen en kleinkinderen Sirjansland, 10 mei 1960 gaf hierna de moed nog niet op en de bezoekers zagen hun volhouden beloond toen N. Fokker er in slaagde de achterstand terug te brengen op 2-1. De DSS-aanvallen bleven evenwel gevaarlij ijker van opzet en spoedig wist W. Flikweert zijn club een weer wat veiliger voorsprong te geven (3-1). Tenslot te wist C. Eerland nog eenmaal de roos te treffen (4-1) met welke stand ook het einde aanbrak. WIK II-MEVO II 6-0 Reeds zeer snel nam WIK een voorsprong, toen mej. Bevelander van dichtbij scoorde (1-0). 2 minu ten later bracht v. d. Wekken met een ver schot de stand op 2-0. Ook het tweede WIK-aanvalsvak wist wat doelpunten was. In de 10e mi nuut bracht Hart de stand op 3-0. Uit een doorloopbal bracht tenslo- te Kloet de stand op 4-0 in de 12e minuut. Toen was het echter met de Kerkwerfse produktiviteit ge daan, doordat het derde aanvals- vak zeer slordig met de vele kan sen omsprong. Ook MEVO kwam nu wat meer in de aanval, zonder echter gevaarlijk te worden. Zo brak ds rust aan. Reeds 5 minuten na de pauze wist mej. v. d. Have de stand op 5-0 te brengen. En 10 minuten later zorgde Hoogstrate voor 6-0. Toen de ploegen weer in de oorspronkelijke opstelling wa ren gedraaid ging het spel snel op en neer. In de MEVO-aanval kreeg v. d. Schelde enige mooie kansen, die hij echter onbenut liet. Een schot van mej. de Boer draaide uit de mand. Omdat ook WIK er niet meer in slaagde te scoren wonnen de groen-witten verdiend met 6-0. WIK II-BURGH III 2-0. Geheel tegen de verwachting in zijn de reserves van WIK er in ge slaagd Burgh III met 2-0 te klop pen. Over het geheel genomen was het een gelijk opgaande strijd met de eerste aanval van WIK het ge vaarlijkst. Door L. Kloet wist de thuisclub de leiding te nemen (1-0) waarna de bezoekers alles in het werk stelden om de balans weer in evenwicht te brengen. De verde diging van WIK was er echter uit stekend in en bood de aanval van de groen-witten maar weinig gele genheid gevaorlijk te worden. Nog voor het ingaan van de rust slaag de WIK er in door L. v. d. Wekken de voorsprong op te voeren tot 2-0. Na de hervatting een levendige strijd met wisselende kansen voor beide korven maar geen enkele maal slaagde men er nog in de korf te doorboren, zodat het einde aan brak met ongewijzigde stand. Junioren NOAD-Brouwershaven 1-2 De NOAD-junioren kregen van het bezoekende Brouwershaven weer een teleurstellende nederlaag te incasseren en het gaat er naar uitzien, dat de blauw-witjes een moeilijk seizoen tegemoet gaan. In de eerste hedft miste J. v. d. Velde voor Brouw een strafworp, maar door Adrie Lievense namen zij na een kwartier toch de leiding (0-1). Nadat de scheidsrechter een der Brouwenaartjes wegens het zich met de leiding bemoeien uit het veld gezonden had, maakte Kees Steendijk voor NOAD gelijk (1-1). Met nog een kwartier te spelen was alles nog mogelijk. De gasten bleven echter sterker en uit een strafworp maakte Cor Duinhouwer het winnende doelpunt (1-2). AMSTERDAM. De reeds enige maanden geleden aangekondigde tentoonstelling in het Rijksmuseum te Amsterdam zal als titel dragen: „Gedrukt in Nederland". De onder titel zal zijn „Vijf eeuwen letter, beeld en band". De grafische werk gevers- en werknemersorganisaties die in samenwerking met het Rijks museum de tentoonstelling organi seren, hebben een commissie van deskundigen aangewezen om de plannen samen te stellen en uit te werken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3