1 HANNESJE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE woensdag 4 mei mo No. 18763 Naar verzekering voor verpleging in rusthuizen UTRECHT, 3-5. Enige zieken- fondsorganisaties, d? Centrale Bond van Onderling beheerde Zieken fondsen, de Federatie van door ver zekerden en medewerkers bestuur de 'ziekenfondsen „V.M Z." en de Organisatie van Algemene Zieken fondsen in Nederland hebben met de permanente commissie van overleg uit instellingen voor ge zondheidszorg de bij hen aangeslo ten ziekenfondsen en instellingen geadviseerd gezamenlijk over te gaan tot het invoeren van één lan delijke verzekering ter gedeeltelijke dekking van de kosten voor verple ging in verpleeghuizen. Voor een dergelijke verzekering bestaat zowel bij het kabinet en de staten-generaal als ook bij de zie kenfondsraad grote belangstelling. „Floria(le"-postkoets vandaag in Nederland ROTTERDAM, 4-5, Vanmiddag tussen drie en vier uur wordt de Floriade-postkoets aan de grens post bij Beek (Nijmegen) venvacht In de nabijheid van Beek wordt het bivak opgeslagen De koets ver trekt de volgende dag via Nijme gen, Lent, Bemmel, Huissen, Wou denberg, Zeist en De Bilt naar Utrecht. De volgend? dag start men voor de op een na laatste 57 km. lange etappe, die langs De Meern, Woerden, Bodegraven, Alphen aan de Rijn en: Leiderdorp naar Leiden voert. HET SPAREN IN NEDERLAND AMERSFOORT, 3-5 Blijkens het jaarverslag over J959 van de Ne derlandse Spaarbankbond beliepen de besparingen bij de spaarinstel- lingen in 1958 0,88 miljard gulden en In 1959 1,1 miljard gulden. Uit gedrukt in een percentage van het nationale inkomen zijn zij gestegen van 2,7 pet. tot 3,2 pet Gegeven, het feit dat de nationale besparingen zich in 1959 ontwikkelden van 19.7 pet. tot 21,8 pet. volgt hieruit dat het aandeel dat de spaarbanken nemen In de nationale besparingen absoluut en relatief ls toegenomen. Van het totaal van 1,1 miljard gul den aan besparingen bij de spaar- instellingen liep 28 pet via de plaatselijke spaarbanken, die onder toezicht staan van de Nederlandse Spaarbankbond. Voor déze spaar banken ls 1959 het beste jaar ln hun geschiedenis geweest: zij zagen hun gezamenlijk? inleggerstegoed met 308 miljoen gulden toenemen tot ruim 2,5 miljard. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NUNSPEET. In de legerplaats Nunspeet is een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 21-jarige soldaat eerste klasse L. L. M. Lemmens uit Boxtel. Soldaat Lemmens stond bij een garage deur, toen een chauffeur een zware truck in de garage wilde plaatsen. Door nog onopgehelderde oorzaak raakte soldaat Lemmens met het hoofd tussen de truck en de deur bekneld. Hij werd naar het Pius- gesticht te Harderwijk overge bracht, doch bleek bij aankomst daar te zijn overleden. ROTTERDAM. De Rotterdamse cineast en natuurkenner Simon de Waard zal gedurende enige tijd naar Tsjecho-Slowakije gaan om daar een kleurenfilm en diaposi tieven te gaan vervaardigen. Van Praag uit gaat hij een tocht door het gehele land maken, waarbij speciaal een bezoek aan het „ge bied van de hoge Tatra" op het programma staat. DEN HAAG. De commissie na tionale herdenking heeft een op roep doen uitgaan aan de plaatse lijke commissies in den lande ten einde de burgerij op te wekken tot een algemene deelneming op 4 mei a.s. aan de „stille tochten", her denkingsdiensten e.d., welke ten doel hebben allen die gevallen zijn voor de vrijheid, te gedenken. ROTTERDAM. Het Floriadebe- stuur is ingegaan op verzoeken, die zelfs uit Groningen en Limburg kwamen, om bejaarden boven de 65 jaar en voorzien van AOW- kaart reduktie op de toegangsprijs te verlenen. Zij moeten dan in groepen van minstens dertig man de tentoonstelling bezoeken. De reduktie geldt niet op zaterdag en zondag. DEN HAAG. De voorzitters van de Europese Nationale Organisaties van Asta-leden, de American So ciety of Travel Agents, beleggen dezer dagen een conferentie te De Haag om de laatste hand te leggen aan de ontvangstvoorberei ding van honderdduizenden Ame rikaanse toeristen, die deze zomer weer in Europa verwacht worden. DEN HAAG. Tot voorzitter van het Landbouwschap is in de ge houden extra bestuursvergadering bij acclamatie gekozen de heer A. W. Biewenga te Garsthuizen. Zijn benoeming zal nog goedgekeurd moeten worden door de staatssecre taris van algemene zaken. Mr. B W. Biesheuvel en de heer C. J. van der Ploeg werden tot plaatsvervan gende voorzitters benoemd. DELTA-PLAN Is het Deltaplan voltooid, Ga je wat beleven; Het zal drukte en vertier Maar ook herrie geven. Randstad Holland loopt vast leeg, Komt hier zondag vieren, Rijen auto's zullen dan Over 't eiland gieren. Brommers, scooters zonder tal Razen langs de wegen Het verkeer komt in de knoop. Hou ze maar eens tegen. IJscoventers langs de weg Azen op de drommen Karretjes met bier en fruit, Snoep en zure bommen. Op het strand één mensenzee, Kermis in de duinen, Overvol zijn de café's En de kindertuinen. Paradijs voor jong en oud Die de stilte vrezen, Maar wie rust zoekt moet tevreè Met de Schelphoek wezen. STAD EN PROVINCIE BURGH/HAAMSTEDE „Heitje voor een karweitje" De bekende door de padvinders op touw gezette actie „Heitje voor een karweitje", bracht in onze ge meente f 160,op. Dit bedrag werd bijeengebracht door de padvind- sters. Een gedeelte van dit bedrag zal worden afgedragen aan het vluchtelingenwerk. BURG9 De intrede van ds. F. Don De aanvang van de kerkdienst op a.s. zondag 8 mei, waarin ds. F. Don zijn plechtige intrede hoopt te doen, die vastgesteld was op 2.30 uur, is in verband met de aan komst van de lijnbus, verschoven naar 3 uur. Men wordt dringend verzocht hiermede rekening te houden. Burgerlijke stand eni loop der bevolking over april 1960. 'Geboren: 21 Jakellne Maatje, d. van P. Zandijk en L. Boot. Gehuwd: 22. Willem J. de Jonge, j.m. 24 jaar van Znrikzee eni Jo- zina J. van 't Hoff, j.d. 23 jaar. Vertrokken: 28 Hubrecht C. Bij kerk© naar Rotterdam. HAAMSTEDE Burgerlijke stand en loop der bevolking over april 1960. Geboren: 11. Harm, z van M. den Boer en A. K. W. Steenland; 11. Marinus, z. van M. den Boer en A. K. W. Steenland; 11. Jean Nicolaas, z. van M. Soeters en J. S. van Leeu wen. Ingekomen: 11. J. A. B. van Gils uit Yerseke; 12. J. J. Manni uit Naaldwijk; 20. J. Duinhouwer en gezin uit Brouwershaven; 26. P Minderhout uit Midd?lburg; 29. M A. Bouwmeester en echtg. uit Vlaardingen. Vertrokken: 4. F. Quaak naar Bergen op Zoom; 5. L. Kraal naar Baarn; 19. W. J. van Noord naar Breskens; 20. J van der Weerd en gezin naar Ede; 25. J. Bakker naar Rotterdam. SCHARENDIJKE Het 5-mei-programma Aan het 5 mei-programma moet nog worden toegevoegd, dat enige personen met tractoren en versier de wagens aan de optocht zullen deelnemen. BROUWERSHAVEN Afdeling Nederlandse Plattelandsvrouwenbond De afd. Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week een vergadering, waarop de heer Rietveld van de Slagersvakschool een demonstratie gaf van de ber?iding van smakelij ke vleesgerechten. Voor de avond bestond grote belangstelling De vice-presidente mevr A. Versteeg sprak een propagandistisch woord voor ons „Eigen Huis". Bij de ge houden provinciale handwerkw^d- strijd behaalde mevr. P. de Moor- Provoost een derde prijs in de ru briek ruitversiering. Burgerlijke stand en loop der bevolking over april 1960. Geboren: Grietje Dina, d. van J. van der Weele en P. G. Slager. Vertrokken: J. Duinhouwer en gezin naar Haamstede. NOORDGOUWE Burgerlijke stand en loop der bevolking over april 1960. Geboren: 5. Anthonie Jakob, z. van Johannis van der Wielen en Dirkje Quaak. Gehuwd: 29. L. W. van Splunder, 26 j., j.m. (van Zonnemaire) en D. A. van den Hoek, 22 j., j.d. Overleden: 1. C. L. van der Graaf, 76 j., weduwn. van C. P. Vorstheu- vel la Brand (overleden te Zierik- zee). Vertrokken: 26. M. E. Boogaart naar Driebergen-Rijsenburg (Utr.); 29. D. A. van Splunder-van den Hoek naar Zierikzee. SIRJANSLAND De alhi?r gehouden vluchtelin- gencollecte door Jan Heule heeft opgebracht het mooie bedrag van f 32,50. DE VAL VAN BARRANCA 97. Op de wallen zijn de gevechten in volle gang. Steeds op nieuw stormen Arams manschappen de ladder op, maar het vreemde is, dat zodra zij bovengekomen zijn, een korte schermut seling volstaat om hen weer terug te jagen. „Nou, dat is ook een troep hazenharten", schreeuwt Broek, de wapensmid, tot Aram, als er weer een zwakke aanval is afgeslagen. „Een merkwaardig gevecht", stemt Aram toe, „het lijkt wel of ze ons slechts wat bezig houden Er klinkt opluchting in zijn stem, want een stekende pijn in zijn rug en het lichte gevoel in zijn hoofd maken hem wel duidelijk, dat de wondkoorts nog niet^geweken is en dat hij een felle strijd niet zou kunnen volhouden.*... „Kijk daar eens!" schreuwt Broek opnieuw, „ze poetsen de plaat! Ze gaan er vandoor, de lafbekken!" Verwonderd kijkt Aram neer op Raimonds legertje, dat snel af trekt, de stormladders meevoerend. „Vreemd", mompelt hij, „ik vraag me af of daar niet meer achter steektMaar wat BRUINISSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over april 1960. Geboren: 7. Dina Adriana, d. van J. S. Wiebrens en C. Verspoor, 7. Yvonne Mathilda d. van J.S. Wie brens en C. Verspoor; 8. Elizabeth Johanna, d. van P van der Blom en L. Stein; 16. Theunis Wiljon Christiaan, z. van Luitzen Brouwer en A. M Titiherion. Overleden: 1. Pieternella Maria de Vlieger, 73 j„ wed. van J. A^. Gaanderse; 17. Jannetje Linden- berg, 64 j., evhtg van J. van der Panne; 18. Lena Adriana de Later, 71 j., echtg. van W. Hoek; 7. Jan- neke Adriana de Koning, 76 j., echtg. van W. van Kooten; 12. Hen- drina Westdorp,. 80 j., wed. van A. Padmos. Gehuwd: 7 Jan Dingeman de Korte, 34 j. j.m en Neeltje Helena Padmos, 34 j. j.d.; 8. Leendert Rid der 29 j. j.m. (uit De Lier) en Krina Muller 29 j. j.d.; 14. C J Deurloo, 22 j. j.m. en Pieternella Elizabeth van Zuidland, 21 j. j.d. Ingekomen: Martina M. Giljam uit Haarlem; Kathalina de Koning uit Zierikzee; Cornelis Nieuwer- steeg uit Goes; Abraham Pipping en gezin uit Zierikzee. Vertrokken: Adriaan B. Kostense naar 's-Gravenhage; Krina Muller naar De Lier; Cornelis J Deurloo en echtg naar Nieuw^rkerk; Wil lem Hendrik Lems naar Rotterdam. Afd. Schouwen Ned. Jeugd bond voor Natuurstudie l.o. ZIERIKZEE, 4-5. Gelijk reeds gemeld wordt gewerkt aan de op richting van een afdeling Schou wen van de Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie (N.J.N.). Daartoe zal op zaterdag 7 mei a.s. in „Concor dia" een oprichtingsvergadering worden gehouden. Als „omlijsting" van deze ver gadering wordt in de zaal een kleine tentoonstelling ingericht van vogels, zeedieren en schelpen. De avond staat onder leiding van de heer W. de Vos, waarna de heer Wim Wolff een korte uiteenzetting geven zal over doel, werkwijze, uitingen en uitingsmiddelen van de N.J.N. Dezelfde spreker zal hierna het woord voeren over het onder werp: „Deltaplan en haar gevolgen voor de levensgemeenschappen van de zee". Deze causerie wordt toe gelicht met kleurendia's. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Rhoon (2e pred.pl.) A. P. Nauta, Sint Johanntesga. Ger. Kerken. Tweetal te Amsterdam-zuid (Slo- tervaart): N. Korenhof f, Appinge- dam en J. van Leeuwen, IJmuiden Beroepen te Ferwerd: J. Schel haas, Exmorra; te Zoetermeer: J. Verkade, Schiebroek, Hillegersberg -Centrum. Aangenomen naar Oegstgeest: J. H. Kappers, St. Jacobi Parochie; naar Leeuwarden (vac. J. C. Hagen) C. de Kruyk Jr., Siddeburen. Ger Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Berkel-Rodenrijs: K. Deddens, Leerdam. Chr. Ger. Kerken Aangenomen naar Doesburg: J. Tijmes Jz., Nunspeet. Ger. Gemeenten Bedankt voor Dordrecht: A. Ver- gunst, Rotterdam-Centrum. SPORT KORFBAL Unitas II—DSS II 0-2 Beide ploegen waren in deze wedstrijd tegen elkaar opgewas sen, maar DSS II slaagde er in beide puntjes te veroveren, Unitas kampte vooral met gebrek aan routine en kwam hierdoor niet tot doelpunten. De rust brak met een 0-0 stand aan; verschillende scho ten, o.a. van H. Visser, brachten geen zoden aan de dijk. Na de hervatting was de veld- meerderheid voorbehouden aan DSS, dat twee maal wist te doel punten Succes voor het nade vak wisseling verwoed aanvallende Unitas bleef uit, zodat het einde kwam met 2-0 voor DSS. SPORT KORFBAL S.D.K.B. He£ korfbalprogramma Renesse I-DES I 3-2 Door het falen van het derde aan vals vak zag Renesse een schijn baar veilige 3-1 voorsprong in de ze wedstrijd bijna nog verloren gaan. Beide 12-tallen bleken goed tegen elkaar opgewassen, waarbij de aanvallen van de thuisclub iets gevaarlijker waren van opzet. Voor de rust wist Renesse de leiding te nemen door mej. H. Rozeboom wl- ke voorsprong dezelfde speelster na de hervatting wist op te voeren tot 2-0. Toen M. Moerland hier nog een derde treffer bij plaatste leek het voor de rood-witten bekaken. DES dacht er anders over en na enige vergeefse pogingen zagen zij hun lofwaardig volhouden beloond (3-1). Toen na de vakverwisseling de aanval van de thuisclub volko men onproduktief bleek te zijn en DES de achterstand tot 3-2 wist terug te brengen ging het er nog donker voor di? duinbewoners uit zien De verdediging slaagde er evenwel in verdere scoringskansen te voorkomen zodat het uiteinde lijk nog een zwaar bevochten over winning werd. SVOWK—Unitas 0-11 Unitas begon direct na de aan vang met een succesvol offensief en met de regelmaat van een klok kwamen de doelpunten. De score werd geopend door Corrie v. d. Maas, vlak daarna gevolgd door Jan Hagestein (2-0). Na de vak wisseling brachten Koos Kouijzer en van Ruiswijk de stand op 0-4. De rust brak aan met 0-7 door Jo- pie Kouijzer, Rinus v. d. Schee en Jan Hagestein. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Snel golfden de Uiiitas-aanvallen aan op het doel van de thuisclub. Het waren Ella Bil, Loes Kouijzer, Jan Hagestein en Rinus v. d. Schee die de stand brachten op 11-0. Het moedig volhouden van SVO WK werd niet beloond, Unitas be haalde een grote overwinning. NOAD II— WIK II 1-0 NO AD II verscheen in een ge wijzigde samenstelling en boven dien waren enkele nieuwelingen opgenomen, hetgeen al direct een versterking betekende. Jammer dat de blauw-witten het deze keer zonder Johan Goudzwaard moes ten stellen en hij werd dan ook danig gemist. WIK was vooral in het begin gevaarlijk en Fonteine c.s. hadden alles nodig om doel punten te voorkomen. De groenen wisten echter met de vele kansen geen raad en vooral het doelen was bij de gasten zeer zwak. In de eerste helft werden dan ook geen doelpunten gemaakt. Na de thee was NOAD met de beste voornemens bezield en door A. A. Schouwenaar namen de blauw-witten op fraaie wijze de leiding, 1-0. Het leek er op alsof dit de inleiding tot meerdere doel punten van de thuisclub zou wor den, maar hierbij bleef het en daar ook de gasten de korf niet meer wisten te vinden, bleven de punten in Dreischor, waarmede de NOAD- reserves hun eerste overwinning in de 3e klasse behaalden. Naar wii vernemen zal de eerste twaalftalspeler M. de Rijke van NOAD vrijdag ook bij de reserves kunnen uitkomen, hetwelk zeker een belangrijke versterking zal be tekenen. Ie klasse: WIK-DSS; Brouwers haven Burgh; Velo/Dosko-Zee- meeuwen (Serooskerke). 2e klasse: NOAD-Ren'esse; DES- Velo/Dosko II; Unitas-MEVO; Zwaluwen-S VO WK; Burgh II- Stormvog?ls. De wedstrijden in de le en 2e klasse worden gespeeld op 7 mei, aanvang 18.30 uur. 3e klasse: WIK II-Burgh III; DSS li-Zeemeeuwen II; Velo/Dos- ko III Unitas II; Brouwershaven II -NOAD II. De wedstrijden in de 3e klasse worden gespeeld op 6 m?i, aan vang 19.15 uur. Junioren groep A: Renesse-Velo/ Dosko; Zwaluwen-Burgh A; Burgh B Zeemeeuwen. Junioren groep B: WK B-DSS; NOAD-Brouwershaven; SVOWK- WIK A. De juniorenwedstrijden vinden plaats op 7 mei, aanvang 14.30 uur. BILJARTEN Gewestelijke finalewedstrijden hoofdklasse K.N.B.B. Te Valkenswaard werden in het afgelopen weekend de gewestelijke finale wedstrijden hoofdklasse der K.N.B.B gespeeld, waarin het dis trict Schouwen-Duiveland was ver tegenwoordigd door P. D. Vijver berg van de vereniging D.O.S. te Ouwerkerk In dit sterke gezel schap heeft Vijverberg met een 2e plaats en een gelijk aantal punten als de winnaar het er uitstekend afgebracht. Het was jammer dat Vijverberg de voorlaatste partij te gen Verhage verloor want de laat ste partij tegen de winnaar Beks werd door hem in winst omgezet. Het betere alg. gem. gaf toen de doorslag ten gunste van Beks. De eindstand van het toernooi is: C. Beks, Vught 8 169 16 59 P. D. Vijverberg, O k?rk 8 103 12 10 P. Verhage, Middelburg 6 85 9.18 A. v. Wierden, Budel 4 59 11.04 A. Kraai, Helmond 2 91 13 82 P. v. Nijnatten, Breda 2 52 10.0? SCHIPHOL. De directeur van het speciale fonds van de Verenig de Naties voor hulp aan ontwikke lingsgebieden, de Amerikaan Paul Hoffman, is uit Dusseldorp op Schiphol aangekomen en is door minister-president prof. dr. J. E. de Quay ontvangen. Ingezonden mededeling Verf met glans en met gemak de superieure plasticverf van CETA-BEVER FEUILLETON Het leven van een boerenarbeider uit de eerste helft der 20ste eeuw Toen was het een hel geweest! Vader was zichzelf niet meer. En hoevele lichtere gevallen kwamen er niet voor! Nu was er een ham van het varken verdwenen, ver patst, dèn weer een paar worsten. En wat de?d ze met het geld? Dat was allen een raadsel En Hannes je komen nóg de tra nen in de ogen om het harde lot van de brave man, in het graf, als hij denkt aan die morgen op het juinland. Moeder opende haar knapzak, haalde er vier gekookte eieren uit, gaf hem er een en at er drie zelf op, terwijl hij wist, dat zijn vader een uur vóór hen naar zijn werk was gegaan met zijn brood, zonder enige toespijs. Toen had hij heel erg vreemd naar zijn moeder gekeken, dat weet hij nog.' Dan komt na maanden van erger nis en innerlijke strijd de dag, waarop blijkt, dat van de driehon derd gulden, waarvoor zijn vader zich heeft doodgewerkt, geen cent, maar dan geen cent meer over is! Hannesj? is woedend en als moeder dan voor de kinderen zelfs geen rode duit heeft voor de ko mende kermis, dan is 't hem zó te moede, dat hij van wanhoop met zijn hoofd tegen de muur lopen zou. Maar dan, geheel onverwacht, en onwillekeurig, hervindt hij zijn op gewektheid en veerkracht. Hij loopt een eindje op met een meisje van zijn leeftijd. Haar scherts en zonnige lach roepen iets in hem wakker, dat hij totnutoe ni°t ken de. Hij ontmoet haar wéér en nóg eens, thans niet geheel onopzette lijk. Ze staat hem wel aan; hij is haar ook gans niet onverschillig. En vóór hij zich rekenschap geeft, heeft hij vaste verkering, zit hij 's zaterdagsavonds stevig te vrijen in de keuken van de bo?r, bij wie ze als dienstbode werkzaam is Bij haar vergeet hij zijn zuchten en zorgen Ze is heel lief voor hem, zo lief zelfs, dat Hannesje, wil hij geen schande over haar hoofd brengen, er maar gauw w?rk van maken moet, om haar te trouwen. Hij aar zelt dan ook niet, neemt van ston de af zijn maatregelen. Als Hannesje met zijn boodschap bii moeder komt, ietwat schroom vallig, vindt deze het heel gewoon, 't Is haar in haar jonge jaren pre cies zó gegaan! En ho?velen mèt haar! De jongste zoon is middelerwijl het volle loon gaan verdienen, zo dat die als kostwinner voor moeder en zuster kan optreden. Ongedacht vlug is Hannesje dus van zijn on draaglijke last ontheven Wèl haalt hij zich nieuwe zorgen op de hals, doch dit zijn zorgen, die i->der paar tje, dat huwelijksplannen heeft, zich volgaarne schept. Ze heffen on. instede dat zij neerdrukken zouden. Tot 1 mei zal het meisje in haar dienst blijven. Tegen die datum moet Hannesje dus verzekerd zijn van een hokj-% waarin hij zijn vrouwtje zal kunnen ontvangen. Hij huurt een woninkje, dat alsdan vrijkomen zal. Sleutelgeld behoeft hij niet te betalen, wat, gezien zijn benarde geldmiddelen als een bui tenkansje heten mag. Dan moet er, al dad?lijk, een tweede hokje ko men, dat hij zelf timmeren zal voor het varken, in dit geval een big. Want direct na de vrouw, komt het varken. Als een arbeider maar een vrouw en een varken heeft, zegt de boer. De aanvulling, dat hij me?r niet te wensen heeft, kan ach terwege blijven. Wel een komische combinatie! Niet zeer waarderend voor de vrouw, om in één adem met het knorrigste en morsigste onder de dieren genoemd te wor den. Maar inderdaad is het varken onontbe?rlijk voor het boerenarbei dersgezin. Het werk van de man toch vraagt uitsluitend spierkracht. Voor het vereiste arbeidsvermogen zijn vet en spek de eerste voor waarden. Het loon van de arbeider is zó gering, dat het beest zo goed koop mogelijk vetgemest moet wor den Daarom uiterst zuinig met het meel, dat gekocht en betaald moet worden en alle afval benut; etens resten, wortelen, gevonden langs de weg, de poters, het kriel van de aardappelen. Het vai'ken ls zijn spaarpot: elke week moet van zijn loon zóveel op zij gelegd worden voor het.voer voor het varken. In november geslacht, moet zijn cor pus strekken tot wéér november. De man zal eerder zelf een keer zonder eten doen, dan het varken van honger laten schr?euwen. Het varken ziek, houdt het ganse gezin in angstige spanning, zijn sterven is een ware ramp. Maanden vóór zijn trouwen zet Hannesje zich dus, om een hok voor de big te timme ren, die volgend najaar een slacht- baar varken moet zijn. fWordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5