Nog witter. stralend wit... Jaarverslag 1959 van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" Stagend aantal bouwaanvragen in de Westhoek In het jaarverslag van de Cen trale Dienst „Noord-Zeeland" voor bouw-, woning- en welstandstoe zicht en gemeentewerken over 1959 concludeert de directeur de heer A. J. Argelo, dat de bouw activiteit in Noordzeeland stijgen de was, terwijl de verwachting was, dat zij tot die van vóór de ramp van 1953 zou dalen. De me ning dat dit een welvaartsver schijnsel is, is gewettigd, aldus de directeur. Het aantal bouwaan vragen is vooral in de Westhoek van Schouwen zeer toegenomen (in 1958 126 en in 1959 225 stuks). Ingezonden mededeling bij Koninklijk Paar legt krans Dam-monument AMSTERDAM, 2-5. Koningin Juliana en prins eBrnhard zullen op de nationale herdenking 4 niei a.s. om 11.30 uur een krans leggen bij het nationaal monument op de Dam te Amsterdam, ter herden king van de geallieerde en Neder landse gevallenen in de laatste wereldoorlog. De minister-presi dent en de minister van defensie zullen daarbij aanwezig zijn en ook een krans leggen namens de raad van ministers. Behalve de adviezen, uitgebracht t.a.v. bouwaanvragen, sanering, onbewoonbaarverklaringen, aan schrijvingen woningverbetering, premiebeschikking woningbouw, krotopruiming, krotaankoop, bij zondere rooilijningen, stedebouw- kundige maatregelen, bebouwings voorschriften, verordeningen, wet grootboek woningverbetering enz., werden vele schriftelijke- en mon delinge adviezen uitgebracht op het terrein van de woningvoorzie ning. Uit de staat van de bij de dienst geregistreerde bouwactivi teit volgens de bouwverordeningen in de onderscheidene gemeenten blijkt dat het totaal aantal bouw aanvragen in 1959 beliep 920 stuks. De totale begrotings- of aanne mingssom van dit aantal bouw aanvragen (waarvan er voor 44 af wijzende adviezen werden uitge bracht) beloopt een bedrag van f 9.696.572,04. Het merendeel der bouwaanvragen kwam uit Haam stede, n.l. 120 stuks. Voor Zierikzee was dit aantal 66, Renesse 79, Brouwershaven 27 en Bruinisse 35 stuks. Ongeveer 20 pet. van het aantal bouwaanvragen moest door de aanvragers worden gewijzigd, teneinde de plannen aan te passen aan de wettelijk gestelde eisen. Wat betreft de premieregeling wo ningverbetering en -splitsing van rijk en gemeente, wordt in het ver slag opgemerkt, dat deze ook in 1959 -toepassing vond. In het me rendeel der gevallen werden de bijgevoegde tekeningen door de dienst gewijzigd en aangevuld om aan de eisen van het rijk te vol doen. Uit de betreffende staat blijkt dat ook de premieregeling voor het vervangen van een ton nenstelsel door een watercloset ruime toepassing vond. Zo bedroeg dit aantal voor Dreischor 11, Zie rikzee 8, Tholen 19, Zonnemaire 6, Haamstede en Bruinisse elk 4. Welstandstoezicht In dit overzicht van het jaar verslag wordt geconstateerd dat ook in 1959 is gebleken dat door overleg en door ingrijpen in het esthetisch zwakke deel van de in gediende plannen op een voor de aanvragers bevredigende wijze tot aanvaardbare oplossingen kon woren gekomen. De kwaliteit van de ingediende plannen bleef enige verbetering vertonen. Bij ont vangst van plannen van enige importantie en met een stedebouw- kundige en esthetisch principiële inslag wordt zonodig de gemeente besturen geadviseerd deze voor te leggen aan de bouwcommissies van de provinciale Zeeuwse schoonheidscommissie. De dienst had wat betreft de ge meentewerken in het gehele ambs- gebied veel bemoeiingen met de bouw en het normale onderhouds werk op het gebied van gemeente werken. Voor vele civieltechnische werken bleek de inschakeling van ingenieursbureaus goed te voldoen. Ten behoeve van gemeentewerken werden vele bestekken met bijbe horende tekeningen vervaardigd. Voor de zoutschade stelde de dienst een genormaliseerd en door het ministerie goedgekeurd bestek op, wat toepassing vindt bij be steding van het herstel van de zoutschade in de publiekrechtelij ke sector. Kerkcollecte voor het wereldvluchtelingenjaar AMSTERDAM, 2-5. De in de oecumenische raad van kerken vertegenwoordigde kerkgenoot schappen hebben besloten de ge meenten voor te stellen zondag 8 mei in de kerken voor het vluch telingenwerk een speciale collecte te doen houden. De synode der ge- Vergadering gemeenteraad Noordwelle Donderdag j.l. vergaderde de ge meenteraad van Noordwelle onder voorzitterschap van burgemeester (wrnd.) mr. Lunsingh Tonckens. Afwezig wegens ziekte was de heer A. Braai. Afwijzend beschikte de raad op een subsidieverzoek van de ver eniging „Pomona" te Haamstede voor deelname met een praalwa gen aan het fruitcorso te Goes. De raad was in zijn geheel van me ning dat dit dient uit te gaan van de fruitkwekers zelf. Voor de bouw van de nieuwe school met inventaris werd besloten een kas geldlening groot f 50.000 aan te vragen bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. De begroting I960 werd door de raad goedgekeurd, nadat hiertoe was geadviseerd namens de begro tingscommissie, door de heer M. J. Steur. Deze noemde de begroting ondanks het tekort zeer sober op gezet. Mogelijkheden het tekort weg te werken zijn niet aanwezig. Voor de gewone dienst bedragen de inkomsten en de uitgaven f 143.323,16. Het nadelig slot van de kapitaaldienst bedraagt f 151. 202,35 (inkomsten f 282.993,07, uit gaven f 434.195,42). Aanschaf grasmaaimachine Daar het oude apparaat te klein is gebleken stelden b. en w. voor over te gaan tot aankoop van een nieuwe grasmaaichine, waarvoor verschillende aanbiedingen waren ingekomen. B. en w. adviseerden een 23/i pk motor-grasmaaier met 6 messen, maaibreedte 69 cm. Ge tracht zal worden de oude machi ne in te ruilen, zoals bleek uit het antwoord van de voorzitter op een vraag van de heer M. J. Steur. De heer J. C. Hendrikse was er bang voor dat de voorgestelde grasmaaier niet sterk genoeg zal zijn, gelet op de oude van 2 pk. Hij zag liever een wat duurdere aangeschaft die sterk en solide zal blijken te zijn, bijv. een Crevely 5 pk, maaibreedte 76 cm. Besloten werd te trachten beide machines, gedemonstreerd te krijgen, waar na een besluit zal worden geno men. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer P. G. Boot naar de geschenk- gelden en zei hij er prijs op te stel len de adoptiegemeente IJsselmui- den te kunnen aantonen hoe de financiën zijn besteed. De voorzit ter antwoordde dat het in de be doeling ligt te handelen zoals de heer Boot het zich heeft voorge steld, zeker nog voor de samen voeging van de gemeenten. De heer Hendrikse informeerde naar de huishuren, de naschade en kerkrestauratie. De heer S. Hart kreeg in antwoord op een vraag omtrent het uurwerk medegedeeld dat wordt gepoogd subsidie hier voor te verkrijgen, i.v.m. de res tauratie. De heer C. A. Bogerd zag graag, afgezien van de subsidie, dat het in de vorige gemeente raadsvergadering gekozen uur werk zo spoedig mogelijk wordt geplaatst, hetgeen getracht zal worden. reformeerde kerken heeft de ge meenten geadviseerd zo mogelijk op 8 mei een dergelijke inzameling te houden. De helft van deze col lectes komt ten goede aan het Ne- lderlands comité vluchtelingenjaar 1959-' 60. De andere helft zal ge bruikt worden voor de speciale verplichtingen die de kerken in internationaal verband op zich ge nomen hebben in het kader van het wereldvluchtelingenjaar. Ook de R.K. kerk heeft de ge lovigen opgeroepen bijzondere aan dacht te willen geven aan de nog te houden inzamelingen. KERKNIEUWS Chr. Ger. Kerken Tweetal te Ouderkerk a.d. Am- stel: G. J. Buys, Papendrecht en D. Slagboom, 's-Gravenzande. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 2-5. Klei-aardap- pelen 35 mm. opwaarts: Eigenhei mers f 13-18; Bintje f 12-16. Zandaardappelen 35 mm. op waarts: Noorderling f 11-12,50; Li- bertas f 11-12,50. Voer-aardappelen f 2,50-3,00. Prijzen bèrekend per 100 kg. en op de handelsvoonvaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 2-5. Officieuze noteringen per 100 kg. Voedergra- nen: Maalgerst - naar kwaliteit - tot f 26,75; Kippegerst - naar kwa liteit - tot f 27,50; Haver onge punte op monster - tot f 25,75. Peulvruchten franco Rotterdam: Groene erwten - op monster - tot f 39; Schokkers - op monster tot f 41,00. overwinning door het inzetten van alle krachten. Voor rust liet Burgh een pover spelletje zien, waardoor het met 2-0 achter raakte. Door deze uitslag is een beslissingswed strijd nodig op onzijdig terrein. Na een fantastisch begin van Burgh, vooral L. van Nieuwen- huize verzette veel werk, gelukte het Patrijzen na een half uur het spel te verplaatsen op de Burgh- helft. Een Burgh-back maakte hands waarna de strafschop door D. Boonman in een doelpunt werd omgezet (0-1). Twee maal moest scheidsrechter Simmers hierna de wedstrijd onderbreken. De Patrij zen-keeper kreeg een trap tegen het hoofd en Theo Nieuwenhuize werd lelijk gehaakt om kreunend te blijven liggen. P. Traas kreeg de bal ongedekt en kon van ver inschieten. Na rust kopte M. Dijkman in via de paal uit een fraaie voorzet van M. Bakker (1-2). Burgh werd dan veel sterker en grote schrik ont stond bij de Patrijzen toen Dijk man een hoge voorzet lanceerde en de bal over de misstompende kee per in doel verdween, 2-2. Het winnende doelpunt zat reeds in de lucht en het kwam 4 minuten voor tijd door Theo van Nieuwenhuize, 3-2. De Patrijzenvoorzitter had bij de aanvang Burgh-aanvoerder L. Bakker bloemen aangeboden. Schomven-Duivelandse Sportspiegel f Ook derde wedstrijd werd voor Velo/DOSKO combinatie een J overwinning. Burgh-reserves stuurden NOAD met nederlaag naar huis. Unitas en MEVO schoten er lustig op los. Renesse en Zierikzee deelden de puntjes. Gaat Burgh of Patrijzen promoveren? *j' SPORT KORFBAL Zeemeeuwen I-Burgh I 4-3 Zeemeeuwen kon net in de laat ste minuut de overwinning grijpen, daarbij wel iets meer krijgend dan ze verdiende. Jammer dat deze wedstrijd werd ontsierd door tal rijke botsingen, ontstaan door veel te veel op de man verdedigen, waar de scheidsrechter niet tegen optrad. Wanneer de SD.K.B. fair korfbal wil laten spelen, laat ze er dan voor zargen dat het niet in rugby ont aardt. Het is Wentel die na 5 minuten spelen de score opent (0-1). R. v. Dongen brengt de strijd weer op gelijke voet (1-1). Na de wisseling is het H. Braam die enkele kansen krijgt, doch bij Burgh is J. Verton die zeer gevaarlijk is met zijn verre schoten. J. v. Dongen en H. Braam zien beiden hun goede schoten uit de korf draaien. Het spel is wel vlug, maar het plaatsen laat nog al wat te wensen over. J. v. Don gen geeft zijn ploeg een 2-1 voor sprong uit een ver schot. In deze periode maakt de Burgh-verdedi- ging veel fouten. Het is C. Kooman die uit een doorloopbal 2-2 maakt. Na de rust is Riet v. d. Berge bij Zeemeeuwen vervangen door Betsy Geleijnse, terwijl bij Burgh mevr. Krijjnse Locker-v. d. Weel vervan gen wordt door Willy Mooy. Kloet krijgt al direct da kans van de dag, doch hij mist, evenals hij vlak daarop een strafworp mist. Het spel wordt harder en enkele bot singen zijn oorzaak van het onder breken van het spel. Burgh komt wat meer in de aanval en M. Kloet ziet een ver schot uit zijn handen in de korf verdwijnen (2-3). Ook de Voogd krijgt een fraaie kans doch het zit hem niet mes. W. Kloet lost van de lijn een hoge bal die voor Zeemeeuwen de gelijkmaker ople vert (3-3). In de beginopstelling mag R. v. Dongen al spoedig een strafworp nemen, die hij niet benut. Aan de andere kant ziet Hanna Boot haar bal uit de korf draaien. Als iedereen genoegen neemt met eeni gelijk spel, breekt R. v. Don gen door en de stand is 4-3 in het voordeel van de thuisclub. Een ge lijk spel had de juiste verhouding beter weergegeven. VOETBAL Burgh-Patryzen 3-2 Burgh heeft de dreigende neder laag kunnen omzetten in een 3-2 KORFBAL. Ook haar derde wed strijd in de le klas van de SDKB heeft de Velo/Dosko combinatie in een overwinning om weten te zet ten. Met 4-1 moest het bezoekende WIK te Noordwelle aan het kortste eind trekken wat tevens de eerste f nederlaag in deze competitie voor de club uit Kerkwerve betekende. De derby in de Westhoek tussen Zeemeeuwen en Burgh gaf weer een spannende maar vaak ook har de strijd te zien. Door in de laatste minuut het winnende doelpunt te scoren wist Zeemeeuwen beslag te leggen op de volledige inzet (4-3). DSS schijnt haar productiviteit van het vorige seizoen weer te hebben terug gevonden gezien de ruime 9-3 overwinning loelfce het te Brou wershaven wist te behalen. Velo/Dosko 3 3 0 0 9- 4 6 DSS 3 2 0 1 15- 9 4 Zeemeeuwen 3 111 10-10 3 WIK 3 111 7-8 3 Burgh 2 0 0 2 4- 6 0 Brouwershaven 2 0 0 2 4-12 0 In de 2e klas zagen de reserves van Burgh kans om het leidende NOAD met een 4-2 nederlaag naar huis te sturen. Renesse, dat tegen DES in de duinstreek maar net met de hakken over de sloot kwam (3-2) wist van de nederlaag van NOAD te profiteren en kon de leidnig overnemen. De beide Zierïkzeese clubs schoten zaterdag geweldig uit haar slof. Op het sportpark gin. gen de reserves van Velo/Dosko te. gen MEVO met maar liefst 11-2 ten onder terwijl Unitas, dat klaar blijkelijk niet by haar stadgenoten wou achterblijven, SVOWK in eigen huis met 11-0 klop gaf. Zwa luwen unst zijn eerste winst binnen te halen door Stormvogels te Elle- meet met 4-2 te verslaan. Renesse Unitas Burgh II NOAD MEVO DES Zwaluwen Stormvogels Velo-IDosko II SVOWK 3 3 0 0 13- 5 6 2 2 0 0 12- 0 4 2 2 0 0 8-2 4 3 2 0 1 11- 4 4 3 2 0 1 14- 7 4 3 1 0 2 10- 8 2 3 1 0 2 6- 8 2 2 0 0 2 3- 9 0 2 0 0 2 2-15 0 3 0 0 3 2-23 0 In de 3e klas moest Unitas II de eer laten aan het bezoekende DSS II (0-2) waardoor de Nieuwerker- kers er tevens in slaagden de lei ding in handen te nemen. Burgh III startte Ui de competitie met een ruime 5-0 zege op Velo/Dosko 111 terwijl NOAD II aan één doelpunt genoeg had om WIK II met lege handen naar huis te sturen. Zee- meeuwen II gaf Brouwershaven II geen kans en stuurde de bezoekers met een 3-0 nederlaag naar huis terug. DSS II 2 2 0 0 3-0 4 Zeemeuwen 11 2 110 5-2 3 Burgh III 1 1 0 0 5-0 2 NOAD II 2 10 11-12 WIK II 2 0 111-21 Unitas II 2 0 111-31 Velo/Dosko III 2 0 11 2-7 1 Brouwershaven II 10 0 1 0-3 0 In de juniorencompetitie toonde Zeemeeuwen zich in groep A met 4-2 de meerdere over Zwaluwen. In groep B bleef WIK A met 4-0 aan de winnende hand tegen WIK B, terwijl Brouwershaven er in slaagde om DSS met ruim verschil op eigen terrein te kloppen (0-5). VOETBAL. Na een spannende en aantrekkelijke wedstrijd deelden Renesse en Zierikzee in de duin. streek de puntjes broederlijk. On danks het feit dat Renesse met een viertal invallers binnen de lijnen verscheen was er van een technisch overwicht van de 3e klassers geen sprake. Voor de rust kreeg Zierik zee met het windvoordeel de beste kansen, maar na de hervatting wa ren het in hoofdzaak de 4e klassers die de lakens uitdeelden. Burgh heeft zijn laatste kans op promotie met beide handen aangegrepen. Lang heeft het er in deze wedstrijd naar uitgezien dat Burgh, ondanks het feit dat het de beste scorings kansen kreeg, het niet zou halen. Met de wind tegen ging de thuis club de rust in met een 2-0 achter stand voor Burgh. Na de hervatting hadden de groen-witten overwe gend een meerderheid maar toch duurde het tot 4 min. voor tijd eer men het winnende doelpunt wist te scoren. Door deze uitslag is het nu noodzakelijk geworden op neu traal terrein een beslissingswed strijd te spelen om uit te maken of Burgh dan wel de Parijzen promo veren naar de KNVB. Patrijzen Burgh 2 10 15-42 2 10 14-52 In het nederlaagtoernooi van Duiveland slaagde Bruse Boys er in een 3-2 overwinning te boeken op de Oosterlanders. Voor de promotie naar de 2e klas van de KNVB wist Steenbergen zijn thuiswedstrijd tegen DVS in een kleine maar zeer kostbare over winning om te zetten. Bladella dat RWB op eigen terrein met 3-1 wist te kloppen is nu de ernstigste con current van de Steenbergenaren geworden dl dient men er rekening mee te houden dat van de vier clubs er twee naar de 2e klas promove ren. Steenbergen 2 110 2-13 Bladella 2 110 4-23 DVS 2 10 13-32 KWB 2 0 0 2 3-6 0 In de promotie-strijd om twee plaatsen in de 3e klas leed Kaaise Boys een 3-2 nederlaag tegen Hil- varia, terwijl Biervliet met 4-1 de vlag moest strijken tegen Gilze. Hilvaria 2 110 4-33 Kaaise Boys 2 10 14-32 Gilze 2 10 14-32 Biervliet 2 0 11 2-5 1 Halsteren, dat in dezelfde groep is ingedeeld als Zierikzee en Re- nesse, slaagde er in de uitwedstrijd tegen Oude Molen in een 4-2 zege om te zetten. SPORT KORFBAL Junioren Zeemeeuwen-Zwaluwen 4-2 Door wat meer vechtlust en rou tine hebben de Meeuwtjes in een goed gespeelde wedstrijd hun eer ste overwinning behaald. Het was Conny de Voogd die voor de rust voor een 2-0 voorsprong zorgde. Na de rust werd het spoedig 2-1 door Rinie Bezuijen, doch Rinie Tangeman verhoogde de voor sprong tot 3-1. 4-1 werd het door Jaap Blom met een verre treffer, en van een felle Zwaluwen-uitval profiteerde Klari v. d. Maas door er 4-2 van te maken. Gemeente Zierikzee Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat in verband met de viering van de Nationale bevrijdingsdag alle ge meentelijke bureaux op 5 mei a.s. gesloten zullen zijn. Voor de zaken betreffende de burgerlijke stand is de secretarie geopend op donderdag 5 mei a.s., van 11.30 tot 12.30 uur. Zierikzee, 3 mei 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Gemeente Zierikzee Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat in verband met de viering van de Nationale bevrijdingsdag op don derdag 5 mei a.s. geen huisvuil zal worden opgehaald. In de plaats daarvoor zal het huisvuil nu op woensdag 4 mei a.s. worden opge haald. Zierikzee, 3 mei 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJ CKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Zeemeeuwen II-Brouwershaven II 3-0 Reeds direct startte de thuisclub met een flink offensief, wat reeds na 10 minuten succes had door C. Aalbregtse, 1-0. Brouw ontworstel de zich nu wat van de druk, doch slecht schieten deden enkele kan sen onbenut laten. Aalbregtse mis te in de 15e minuut een strafworp. Tot aan de rust was Brouw ver der het meest in de aanval, maar doelpunten bleven uit. Na de rust een gelijk opgaande strijd met gevaarlijke Zeemeeu wen-aanvallen. Enkele mooie scho ten van F. v. Dijke misten hun doel, doch in de 11e minuut was het raak, toen hij een doorloopbal in volle ren in de korf plaatste, 2- 0. Toen C. Manni er 3-0 van maak te zakte Brouw af. N. Fokker mis te nog een strafworp. Burgh III-DOSKO/Velo III 5-0 Burgh domineerde de gehele wedstrijd, die reeds spoedig door B. Landman een 1-0 voorsprong nam. Koos Evertse verhoogde de stand tot 2-0. De Dosko-Velo ploeg kwam er bijna niet aan te pas en het waren Jan Hart en Corrie Slager die er 4-0 van maakten. Na de rust hetzelfde spelbeeld, waarin kort voor tijd Tineke Deurloo de eindstand op 5-0 bracht. Burgh II-NOAD I 4-2 Noad had 3 invallers, terwijl Burgh volledig uitkwam. Sari Verburg gaf Noad een l-o voor sprong, die groter had kunnen zijn, maar het schieten was slecht ver zorgd. Toch weet Burgh zich meer los te werken en enkele goede schoten van de Graaf en v. Nieu wenhuize hadden beter lot ver diend. Toen de Graaf tegen de paal schoot, belandde de bal bij C. van Nieuwenhuize, die de gelijkmaker scoorde, 1-1. Vlak voor rust doel puntte tegen de verhouding in, Jan ny v. d. Have uit een doorloopbal, 2-1, wat ze even later nog eens herhaalde., 3-1. Na de rust waren de rollen om gekeerd en was Burgh de sterkere eenheid. Na een mooie doorbraak van J. Rijnberg en N. v. d. Zande draaide een pracht schot van laatstgenoemde uit de mand. ll min. na de hervatting doelpuntte J. Rijnberg uit een toeloopbal, 4-1. 10 minuten later liep mej. v. d. Linde goed door en ze bracht de stand op 4-2, waarmee eveneens de eindstand werd bereikt. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht Sint Ghislain; afstand 134 lcm.; los. 8 uur; aankomst 1ste duif 10.32 uur. Deelname 118 dui ven. J. Wiltenburg 1, 16; C. Krijger 2, 6; C. Groenleer 3; M. Saman 4, 18; L. de Hooge 5, 24; A. Bakker 7. 10, 14, 21; C. Berrevoets 8, 12; L. Kos ter 9, 22, 29; Feleüs-Hagesteijn 11, 13, 20; J. Verwest 15. 19; W. v. d. Ende 17,' 23, 27; Cor Kristalijn 25. 31; H. Koster 26, 30. DE VAL VAN BARRANCA 96. Zo snel zijn benen hem kunnen dragen, loopt Archibald met het zware vat op zijn schouders de trappen af. De nachtwind waait vage geluiden vanaf de westelijke muren in zijn richting wapengekletter en schreeuwende mannenstemmen,Sla er maar flink op los, jongens", grinnikt Loki's knecht tevreden, „zo lang jullie daar aan 't bakkeleien zijn heeft Archibald vrij spel Ongezien bereikt hij een van de vier hoektorens, waar hij snel de keldertrap afdaalt en het vat tegen de keldermuren plaatst. Dan spoedt hij zich weer naar de wallen om het tweede vat te halen. Vier keer gaat Archibald zo de trappen op en af, elke keer in een der hoektorens een vat achterlatend. Als hij het laatste vat geplaatst heeft, haalt hij haastig een lange lont uit zijn wambuis en slaat vuur uit een tondeldoos. „Ziezo, het spel kan beginnen", mompelt hij, nog hijgend van inspanning, „we zullen van deze wijn maar een brandewijn ma ken". En grijnzend steekt hij de lont in de vlam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6