Het is dus vijftien jaar geleden, die bevrijding van het vaderland n.v. Wasserij „DE ZOOM STAD F.N PROVINCIE „Ieder heeft zijn herinneringen' Waggelende man schreeuwde schor: „We zijn vrij" ZIERIKZEE, mei 1960. - Het is dus vijftien jaar geleden die bevrijding. Velerlei herinneringen schieten je weer te binnen, omdat het alles zo overrompelend was, zo ongelooflijk, zo dwaas eigenlijk soms ook, want door de vreugde kwam dat er ook een beetje bij. Men zegt dat het voor de jongeren een beetje moeilijk is om het allemaal te snappen. Welnu, er zijn boeken en verhalen genoeg. Wat let hen. Wellicht zullen ze gaan begrijpen dat de oorlog een generatie heeft gestempeld. Er is toch altijd iets van een kloof tussen hen, die het hebben meegemaakt en het opgroeiend geslacht dat het „van horen zeggen" heeft. Maar we zijn één volk en kloven kunnen we niet hebben. De felle drift van Maurits Dekker's: „De laars op de nek", blijft voorbehouden aan de begenadigde kunstenaar, die het schreef nog onder de indruk van dat geweldig en ontzettend oorlogsgebeuren, dat voor ons in een bevrijding eindigde. Maar ieder die het over leefde heeft toch zijn eigen herinneringen. Bevrijdingsdag is in eerste in stantie voor ons altijd synoniem met volledig voedselgebrek. Behal ve vreugde bracht de bevrijding ook stagnatie in de aanvoer teweeg van Zweedse soep en het Zweed se brood, aangevuld met de vader landse blubber uit de gamellen of de bieten en de bollen. Want dat was de B.B. van de laatste oorlogs maanden. Die „B.B." bleven drie dagen weg. In 't holst van de nacht nog was een late boom geveld op dat intieme Haarlemse pleintje, waar de honger zich had genesteld op elke hoek. Zo'n boom, drijfnat van de voorjaarssappen, moest ge stript en gekloofd zijn weg vinden naar het noodkacheltje en, op de avond van die dag liep daar dan na acht uur die, vreemde waggelende man, die met schorre stem uit schreeuwde: „We zijn. vrij". Hij leek een dronkaard, maar het voed selgebrek had zijn gang onzeker ge maakt. De man huilde en zijn vreemde overslaande stem was hui zenver nog te horen. De mensen schoven de ramen op en keken. Ze kwamen niet dadelijk in beweging, want ze waren apatisch en geloof den het niet. Maar dan was het of een elektrisch geladen vonk al die vermagerde en vermoeide mensen had geraakt .Het pleintje zag plot seling zwart van de mensen en de wildste geruchten gingen van mond tot mond. Mannen - velen hadden in geen maanden zich in de buiten lucht durven ophouden keken met starre blikken in het rond, vrou wen verborgen het gezicht in een zakdoek; hun schonkige schouders schokten. Eén bewoner vergat alle voorzichtigheid en langzaam, ter gend langzaam bijna, kwam daar het rood, wit en blauw uit een ven ster gestoken. Het dundoek ont plooide zich zacht in de avond wind. Naar de Markt In hel rood, wit en blauw stond daar dus het einde van de nacht merrie verzinnebeeld aan de gevel van dat Haarlemse huis. Het was het sein voor een vreemde optocht naar de Markt in het centrum van de stad. Daar stonden de duizen den samengedromd, schijnbaar doelloos, maar geladen met een zo tastbare en voelbare drift, dat men de wonderbaarlijke sensatie van dit moment nooit zal vegeten. Maar er was ook nog het dreigend „feld- grau", machinepistolen in de aan slag en boven de kraag van de be duimelde tuniek de weerbarstige en woedende toorn om een verlo ren strijd. Van een huis in één der op de Markt uitkomende zijstraten werd weer een bovenvenster open geschoven. Er kwamen drie vlag gen tegelijk uit; een Nederlandse, een Amerikaanse en een Zweedse. Eén van de „Feldgrauen" richtte zijn machinepistool. Stom dat we allemaal bleven kijken, maar lan ger wachten op vrijheid was ook bijna onmogelijk geworden. De be woner van het huis dacht niet aan capituleren. Hij bevestigde de vlaggen, maar de Duitser stoof er op af. De Nederlandse en de Zweedse mochten blijven hangen; de Amerikaanse wérd van de ge vel getrokken. Van de Markt ging het naar de zwaar belommerde toegangslaan tot de Haarlemmer hout. Duizenden legden hier bloe men neer op de plaats, waar zes tien mensen enige dagen tevoren waren gefussileerd. Dat was een deel van de bittere prijs der zo vurig begeerde vrijheid. Een ruw houten kruis stond opgericht en aan de voet hiervan vormde zich het kleurenpalet, zoals alleen de lente in Holland die kent. Van „de Hout" ging het terug naar de Gro te Markt. Plotseling echter ging er een siddering door de menigte. We waren blijkbaar nog niet helemaal bevrijd. Uit één der zijstraten kwa men auto's met zwaar bewapende militairen het plein oprijden. Drei gend stonden de lopen der geweren geheven in de richting van de me nigte, die - als in paniek - uiteen stoof. We sloften naar huis, want vele van onze buurtgenoten haal den de honderd pond niet meer en voor hard lopen ligt men dan echt beneden het minimum. Het werd een nacht zonder slaap en de vol gende morgen vroeg stonden we alweer op het Haarlemse „Haven plein", het onvergetelijke stads hart, met de Bavo en de Vleeshal. Wachten beloond Het hoopvol verwachten straal de van de gezichten. Het werd be loond. Rond elf uur steeg uit een der hoofdstraten een machtig en in sterkte aanzwellend gejuich op. Centimeter voor centimeter na derde een Canadese brencarriex-, met duidelijk zichtbaar daarboven uit een „poppetje" in khaki. Het was de eerste „Canadees", die van zijn commandant toestemming had gekregen alvast maar eens te gaan kijken, want zijn vrouw woonde in Haarlem. Deze landgenoot zal de intocht heugen. Hij werd prak tisch overstelpt. Men klom op de carrier, men beklopte het ijzer; de chauffeur - diep in zijn helm ge doken - werd meer geduwd dan dat hij profiteerde van de motor in de buik van deze ooidogskar. Die Haarlemmer had er vijf bittere jaren van strijd opzitten. Hij was in deze stad de eerste van die on afzienbare rij Canadezen, die kwa men binnenrollen. Breed lachend, charmant en de mensen wat af werend, want ze moesten toeval lig ook nog ademen. Met zwarte sterren voor de ogen van zwakte kwamen we thuis. Toen bleek on ze enige fiets gestolen, die we twee jaar zorgvuldig hadden opgebor gen. Het gaf echt niet meer. Onder ons zeiltje op de kale vloer van het onderduikkamertje aten we een reep chocolade. Het was ge loof ik het enige voedsel geduren de drie dagen. Toen kwam het los en zaten we met een blik biscuits naast de stoel over de bevrijding te praten. Ze smaakten best die „biskits", vooral met reuzel. P.v.d.A. en N.V.V. vierden opgewekt 1-meifeest in Concertzaal Wim van Halm belichtte de mei-leuze ZIERIKZEE, 2-5. De bekende radiospreker in de rubriek „de puntjes op de i" W. van Halm, hoofd van de afdeling propaganda van het NVV, heeft maandagavond het woord gevoerd in de Zierik- zeese Concertzaal, waar P.v.d.A. en NVV van Schouwen-Duiveland in flinke getale bijeen waren ge komen voor een opgewekte 1 mei viering. In zijn toespraak ging de heer van Halm nader in op de in de meileuze van dit jaar gestelde problemen: „gelijkheid van kansen, gelijkheid voor rassen en vrede door recht". In zijn rede schetste van Halm de oprichting van het NVV rond de eeuwwisseling en de strijd in de socialistische beweging van toen tussen Troelstra en Domela Nieu- wenhuis, over de te volgen koers. In die jaren werd de gedachte van Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwenbond Verrassende show van eigengemaakte kleding in „Graanbeurs" Mannequins zetten hun beste beentje (en kleedje) voor ZIERIKZEE, 2-5. De afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen was maandag avond in de „Graanbeurs" getuige van een kledingshow, onder leiding van mevr. P. van Westen-Flohil, lid van de Provinciale Kledings- commissie. Voor dit originele punt in het werkprogramma bestond 'n goede belangstelling. Juist ook door het typisch karakter van het gebodene, was het echt een avond van vrouwen en voor vrouwen. Kleding immers is iets wat de da mes altijd vermag te boeien. De show werd ingeleid door me vrouw van Eeten-de Vries, die in haar welkomstwoord ook de verte genwoordigsters en leden van an dere afdelingen van de Plattelands vrouwenbond op het eiland en van de Z.P.M. verwelkomde. In haar welkomstwoord betrok zij ook me vrouw Oud-Stofberg vice-presiden- te van de landelijke kledingcom- missie met haar mede-bestuursle den, de leraressen van de land- bouwhuishoudschool mej. A. van Liere, directrice en mej. A. Beije. Verder verwelkomde zij mevr. Huisman-Griep en mevr. M. Ocht- man-Moeilijker, die op beschaafde wijze voor de muzikale omlijsting van de show op deze avond zorg droeg. Hierna ging de show van start. Mevr. van Westen-Flohil gaf een toelichting op de geshowde japon nen, pakjes, pyama's, waaronder opvallend geslaagde modellen wa ren te zien. Deze zelf gemaakte kleding werd meestal door de maaksters gedragen, die niet alleen de naald goed bleken te kunnen hanteren, maar ook „feeling" had den voor het moeilijke vak van mannequin. Onder 80 modellen, die werden „geshowd", bevond zich ook kinderkleding, als meisjesjurkjes e.d. Zelfs aan strand- en nachtkle ding waren de dames toegekomen, mede met assistentie van de naai- lerares van de huishoudschool mej. A. Beije. Dankwoorden Een dankwoord voor het gebo dene werd gesproken door mevr. van Veen-van Loghem te Zierikzee, inzonderheid tot de „speaker" me vrouw van Westen-Flohil. Namens de kledingcommissie Zeeland werd gesproken door mevr. Dorst. Aan mevr. Oud-Stofberg was hierna de moeilijke taak te beslis sen over de twee beste modellen. Prijswinnaars werden mevr. Koop- man-Klompe en mevr. Flohil-Kos- tense, die beiden werden verrast met eeni jaarabonnement op enkele prominente internationale mode bladen. De kleding was vervaardigd van Boussac-stoffen van de firma Gebrs. Wiebols, Ploegstoffen van de firma J. C. v. d. Doel, terwijl bijpassende kledingstukken als shawls en handschoenen afkomstig waren uit de zaak van de heer M. J. Poldermans. de 1 mei-viering geboren en begon de jarenlange strijd voor de acht urige werkdag en het algemeen kiesrecht. Thans is de socialisti sche beweging ingegroeid in het geheel van Nederland. Sprekende over de huidige po litieke situatie in ons land beklem toonde van Halm de noodzaak van de vakbeweging, zoals onlangs ge bleken is, toen voor de eerste maal sinds de tweede wereldoorlog de grote bouwstaking moest worden gevoerd. Andere problemen wer den door van Halm op heldere wij ze gesteld: de heersende werke loosheid, vrijei'e loonpolitiek en ongelijkheid van kansen. Ook de grote internationale zaken, de strijd om de vrede, strijd tegen het kolonialisme, het vluchtelingen probleem, de onderontwikkelde gebieden en de rassendiscrimina tie, werden door spr. duidelijk aan gestipt. Van Halm eindigde zijn toespraak met een gedeelte uit het oratorium „Vogelvrijheid", dat ge schreven werd ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het NW. Voorzitter J. Pomper van het 1 mei-comité had op deze avond' het openingswoord gesproken en uit eengezet waarom ditmaal de 1 mei-viering in de Concertzaal zou worden gehouden. Gepoogd was de beschikking te verkrijgen over de zaal van het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw, doch de meerder heid van het bestuur was niet be reid gebleken het gebouw voor de 1 mei-viering beschikbaar te stel len. Daar geen andere geschikte lokaliteit beschikbaar was, moest worden besloten van de Concert zaal gebruik te maken. Zang cn muziek Het programma was op sfeer volle wijze ingeleid door zang van het Vrouwenkoor o.l.v. de heer C. v. d. Hulle. Enige strijdliederen o.a. „Kameraden", werden hierbij ten gehore gebracht. De avond werd verder opgevrolijkt door de Boerenkapel o.l.v. de heer Joh. v. d. Velde, met enige pittige num mertjes, die zeer in de smaak vie len. Een groot deel van de avond werd in beslag genomen door een voordracht door de heer Johan Lauxsterman uit Amsterdam: „Het was een vreemde nacht" van Al- brecht Goes. HAAMSTEDE Bevrijdingskaarlen De secretaresse van het Rode Kruis afdeling Schouwen, mej. J*. Houtman, verzoekt ons mede te willen delen dat ook zij zorgdraagt voor de verkoop van de bekende Bevrijdingskaar ten. De kaarten zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis te Haamstede. In verband met de 5-mei-viering maken wij onze cliënten bekend, dat op die plaatsen waar normaal 's woensdags opgehaald wordt, dit nu heden DINSDAGMORGEN is geschied. De route van donderdag wordt nu WOENSDAG opgehaald ii ZIERIKZEE - Telefoon 2673 Noortlwelle vierde zeer gevarieerd eu succesvol Oranjefeest In de middaguren van Konin ginnedag leefde Noordwelle mee met kinderspelen, die op de speel plaats werden gehouden. Een aar dig programma werd voorbereid uitgevoerd in samenwerking tussen onderwijzend personeel en oudercommissie. Aan de kinderspelen ging een rondgang door het dorp vooraf van de kinderen met medewerking van de muziekvereniging van Ellemeet „Kunst na Arbeid". Jong en oud namen hierna deel aan de befaam de stoelendans, waarbij meer be schadigde stoeien als deelnemers uit de strijd kwamen. De eindstrijd ging tussen de dames mej. H. Schaleven en mevr. Zomer. Ko misch nummer van de dag was een ZIERIKZEE Ir. Carbasius Weber sprak voor landbouwsociëteit Voor de Sociëteit „Landbouw en Handel" sprak vorige week ir. F. B. Carbasius Weber over het on derwerp: „Van honger naar wel vaart in de Himalayas". Evenals enige weken tevoren voor de Z.V.U., wist ir. Weber op zeer boeiende wijze zijn aandachtig gehoor te bepalen bij de enorme problemen in dit verre land. De fascinerende spreker gaf eerst een beschrijving van het Indische levensbeginsel: „alle leven is hei lig". Nehroe leeft vanuit dit begin sel. Het wezenlijk weten van de heiligheid van het leven brengt deze grote staatsman tot geweld loosheid, waardoor hij oorlog met de Chinezen heeft weten te voor komen. Uitvoerig schetste ir. Weber ver volgens de enorm grote binnen landse problemen waarvoor de mensenmassa's in India zich zien gesteld. De bevolking op het plat teland leeft in een onbeschrijflijke armoede: 400 miljoen mensen lij den er honger; kinderen die in twee dagen geen eten krijgen zijn er een gewoon verschijnsel. De boeiende causerie van ir. We ber werd na de pauze verduidelijkt met een fraaie serie kleurendia's. Deze bijzondere avond was goed bezocht. De voorzitter, de heer J. A. van Nieuwenhuijze, sprak op deze in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" gehouden bijeenkomst een begroetingswoord. De behendigheidswedstrijden op het Havenplein Aan de te Zierikzee gehouden be hendigheidswedstrijden voor fiet sen en bromfietsen op het Haven- plein namen 36 jongens en 2 meis jes deel met fietsen, terwijl vijf jongelui zich hadden laten inschrij ven voor de bromfietsen. Er waren prijzen beschikbaar gesteld, maar ook de niet-prijswinnaars werden bedacht en getrakteerd op een ijs je. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de Z.O.V. de heer M. C. Doeleman. De uitslag van de wedstrijden luidt als volgt: Behendigheidswedstrijden. met rij wielen voor jongens: le pr. A. v. Westen, 0 strafpunten door loting f 7; 2e pr. H. Verschuur 0 strp., door loting f 6; 3e pr. L. Sanderse, 2 strp., door loting f 5; 4e pr. L. Schot, 2 strp., door loting f 4; 5e pr. A. van Geesbergen, 3 strp., f 3; 6e pr. Adri bij de Vaate, 4 strp., door loting f 2,50; 7e pr. Ari van Loo, 4 strp., door loting f 2; 8e pr. J. v. d. Wielen, 6 strp., door lo ting f 1,50; 9e pr. Jan Stoel, 6 strp., door loting f 110e pr. L. v. d. Wer- ve, 6 strp. f 1. Behendigheidswedstrijden met rij wielen voor meisjes: le pr. Janny Schot, 5 strp., f 7; 2e pr. Janny de Haan, 28 strp. f 6. Behendigheidswedstrijden met brommers voor heren.: le pr. A Douw, 19 strp., f 7; 2e pr. Leen Verloo, 36 strp., f 6; 3e pr. M. J. v. d. Houten, 45 strp., f 5; 4e pr. D. Beuzenberg, 45 strp., f 4; 5e pr. Thijs Willemse, 84 strp., f 3. HAAMSTEDE Speciale collekte In de herdenkingsdienst welke gehouden wordt in de ned. herv. kerk te Haamstede, ter gelegenheid van de bevrijding, zal een speciale collecte worden gehouden voor het vluchtelingenwerk. gecostumeerde korf bal wedstrijd, die de lachspieren in beweging bracht. Een boertje compleet met brood en veldfles was - bewijze de tegenstellingen in het veld - scorns in duel met een (stok) oud vrouwtje. Het middagpro gramma werd besloten door „Kunst na Arbeid", die het Wilhel mus speelde. Gevarieerd programma In de avonduren werd in de zaal van café Lokker v. d. Zande een gevarieerd programma gebracht. De opening geschiedde door de heer L. P. Hanse. Een aantal scho lieren bespeelde de blokfluit. Een pittig programma werd hierna ge bracht door de heer Nico Scholen- berg, die enorm zijn best heeft ge daan zijn rijk reportoire ingang te doen vinden bij een dankbaar en enthousiast publiek. Een gezellig bal, o.l.v. „Th? Melody Stars" volg de tot slot. Een met al een zeer ge slaagd feest. De prijzen waren ge kocht van giften van enkele inwo ners. Tot slot geven wij hier de uit slag van de kinderwedstrijden: De deelnemers van de eerste groep: le en 2e klas bekampten elkaar met ballonnen stuk te slaan. Als prijswinnaars kwamen uit de bus: le Jan Zomer; 2e Heieen Elenbaas; 3e Johan Hendrikse. Tweede groep: 3e en 4e klas. Be hendigheid met hindernis; le Cor- rie Hendrikse; 2e Bert Zandijk; 3e Jany Boot. Derde groep: Hindernis behen digheid met verkleedpartij, le Wim de Vrieze; 2e Cor Boot; 3e Rinus Zandijk. „Op Drift' bracht goede thriller De toneelvereniging „Op Drift" van de culturele vereniging Renes- se besloof het toneelseizoen met het opvoeren van de thriller in 4 bedrijven „Het spoor loopt langs de hoeve" van Wim Bischot. In de goed bezette zaal van het dorps huis sprak de voorzitter van de culturele vereniging de heer J. M. de Nooijer bij de opening in het bijzonder een woord van welkom tot de burgemeester en zijn echt genote, de beide wethouders en oud-burgemeester Scholder 'en echtgenote. Op waarlijk uitmun tende wijze werd hierna onder re gie van de heer P. Minderhout het stuk op de planken gebracht. De tonelisten bleken hun rollen uit stekend te hebben ingestudeerd, waarbij zij er ook volkomen in zijn geslaagd de uitbeelding van de in het stuk voorkomende personen tot hun recht te laten komen. De aanwezigen die met volle aandacht het gebodene volgden, beloonden de tonelisten aan het slot met een dankbaar applaus. De heer J. M. de Nooijer sprak mede namens de aanwezigen woorden van bewon dering voor hetgeen deze avond door „Op Drift" weer is geboden. Woorden van grote erkentelijkheid Verwachting tot woensdagavond: Overwegend zonnig Droog en overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige zuidwes telijke wind. Vooral in het binnen land hogere temperaturen. Van nacht in het zuidoosten van het land echter nog kans op nacht vorst. 4 mei. Zon op 5.05, onder 20.09. Maan op 12.08, onder 2.04. Eerste kwartier: 4 mei te 2.01. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 4 mei 8.43 v.m. 20.57 n.m. BROUWERSHAVEN: 4 mei 8.19 v.m. Doodtij: 6 mei. SIRJANSLAND De herdenkingsdienst In aansluiting op het feestpro gramma voor 5 mei wordt nog me degedeeld dat in de kerkdienst die om 8.45 uur begint en onder leiding zal staan van ds. Rijks, een collecte zal worden gehouden voor de Stich ting '40-'45, welke collecte van har te wordt aanbevolen. NOORDWELLE Het 5-mei-programma Ook voor deze gemeente ligt het 5 mei-programma gereed. Het be gint met vlaghijsen en zang door de schoolkinderen (8.45 uur), eventu eel met „heksenketel-rondgang". Bij gunstig weer wordt in de open lucht een bevrijdingsspel opge voerd, waarna verschillende kin derspelen volgen. SEROOSKERKE Herdenkingsdienst Woensdagavond 4 mei heeft al hier de gemeenschappelijke viering van het bevrijdingsfeest plaats in de hervormde kerk. De aanvang is gesteld om 7.30 uur. Allen van Se- rooskerke worden verwacht. DREISCHOB Vergadering gemeenteraad De raad dezer gemeente kwam vrijdagmorgen in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. H. Vermeu len. Na de opening door de voor zitter werd op voorstel van bur gemeester en wethouders besloten tot de aankoop van 2 woningen, staande op de Ring, eigendom toe behorende aan de heer P. C. van Bloois en de heer A. J. van Bloois alhier. Genoemde woningen wor den ter sanering aangekocht waar - nadat deze woningen met de reeds aangekochte krotwoning,, ge legen naast eerder genoemde wo ningen, zullen zijn afgebroken - drie bejaarden woningen zullen worden gebouwd. sprak hij ook tot de heer M. C. v. d. Bout, die voor dit toneelstuk een geheel nieuw décor had ontworpen en uitgevoerd, dat zeer veel tot het succes van het geheel had bijge dragen. Namens de culturele ver eniging sprak hij tevens woorden van dank tot de heer W. Lemsom die veel vrije tijd heeft besteed bij het plaatsen van het nieuwe dé cor. Zoals gebruikelijk overhan digde de heer de Nooijer aan alle medewerkers tenslotte een surprise GESLAAGDE SPORTMANIFESTATIE Volleybalvereniging Nieuwerkerk organiseerde geslaagd toernooi In de turnzaal te Nieuwerkerk werd door de volleybalvereniging Nieuwerkerk een toernooi georga niseerd, zowel voor dames als voor heren. Aan het toernooi voor dames na men deel de navolgende 6-tallen: Bruinisse, gymn. afdeling van de Plattelandsvrouwen te Zierikzee, MEVO, Lyceum en Nieuwerkerk. Gespeeld werd om 2 gewonnen sets van 15 punten. De verschillende uitslagen van de wedstrijden wa ren: Lyceum-Bruinisse 15-7; 15-1. Nieuwerkerk-Plattelandsvrouwen 15-6; 15-3. Plattelandsvrouwen- Bruinisse 6-15; 15-13 en 6-10; Ly- ceum-Nieuwerkerk 15-4; 15-1. Brui- nisse-MEVO 8-15; 6-15. Pl.vrouwen -Lyceum 1-15; 10-15. Nieuwerkerk- MEVO 0-15; 7-15. Bruinisse-Nieu- werkerk 11-15; 10-15. Pl.vrouwen- MEVO 4-15; 0-15. Lyceum-MEVO 15-3; 16-14. De einduitslag was hierdoor: Lyceum 4 4 0 8 MEVO 4 3 16 Nieuwerkerk 4 2 2 4 Bruinisse 4 13 2 Plattelandsvrouwen 4 0 4 0 Aan het toernooi voor heren na men de volgende 6-tallen deel: Bruinisse, Dreischor. Provinciale Waterstaat, onderwijzers van scho len uit Duiveland en Zierikzee en het 6-tal uit Nieuwerkerk. Hier werd eveneens gespeeld om 2 gewonnen sets van 15 punten. Bij gelijk spel, wat tamelijk veel voor kwam, moest een beslissende set worden gespeeld. De uitslagen der wedstrijden wa ren: Bruinisse-Prov. Waterstaat 9- 15; 15-9 en 3-15; Dreischor-Onder- wijzers 10-15; 12-15; Nieuwerkerk- Bruinisse 15-3; 9-15; 10-6. Prov. Waterstaat-Dreischor 15-11; 11-15; 8-10. Onder wijzers-Nieuwerkerk 15- 3; 15-11. Bruinisse-Dreischor 10-15; 5-15; Prov. Waterstaat-Nieuwer- kerk 15-9; 6-15; 8-10. Bruinisse- Onderwijzers 8-15; 15-13; 3-10. Dreischor-Nieuwerkerk 2-15; 15-11 en 3-10. Onderwijzers-Prov. Water staat 15-10; 15-7. Einduitslag: Onderwijzers Nieuwerkerk Dreischor Prov. Waterstaat Bruinisse 8 4 4 0 4 3 16 4 2 2 4 4 13 2 4 0 4 0 Als scheidsrechters traden op de heren Luwema, Nieuwerkerk; Dou- ma, Bruinisse; van Male, Zierikzee en de Pree, Ouwerkerk, die de wed strijden op een perfecte manier wisten te leiden. Dat de volleybalsport een goede toekomst tegemoet gaat wordt wel bewezen door de geleidelijke ver meerdering van het aantal clubs en de wederom met veel animo ge speelde toernooien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2