GRUY1 EaEKfi» neen reclame Z.O.V. GRATIS Zierikzee liet Koninklijke Harmonie Kunst en Eer" voor lege stoelen spelen STAD EN PROVINCIE n Zelfw. wasmiddel Koninginnesoep voor 30 cent GRIESPUDDING voor HALVE PRIJS BITTERKOEKJES voor 58 cent Altijd eers kassabon voor 10°/o korting. STAD EN PROVINCIE Behendigheidswedstrijilen vele geldprijzen Me «e >4. i ABONNEERT U OP DIT BLAD BENESSE Herdenking verzetsstrijders Ook dit jaar zullen te Renesse de verzetsstrijders worden her dacht Vanwege het gemeentebe stuur van Zierikzee zal hiertoe op woensdag 4 mei a.s. (2 30 uur) een krans worden gelegd aan de voet van het monument. ZONNEMAIRE Herv. vrouwenvereniging naar „Keukenhof" Op dinsdag 26 april maakte de herv. vrouwenvereniging haar jaar lijkse uitstapje. Van de regen in de morgenuren ondervonden de dames niet veel last, aangezien geduren de die tijd in Rotterdam gewinkeld werd. En 's middags toonde de zon een vriendelijk gelaat. Dat verhoog de zeer de pracht van de bollen velden waarlangs de tocht toen ging. Uiteraard werd de Keuken hof bij Lisse bezocht. De datum van het uitstapje bleek gelukkig gekozen te zijn, daar de tulpen en de andere bloemen in volle bloei waren. Na een kort bezoek aan de luchthaven Schiphol bij Amster dam, keerden de dames voldaan huiswaarts. Het was een mooie dag geweest. Alle lof tenslotte aan de chauffeur de heer van Aken van de autobusonderneming Van Oeve- ren te Zierikzee. ■HE* Jra®SlL LrnTb._JlSÜE3Kll h*0 Elk derde pak Trexop of 'J krijgt een kraakheldere was In Uw linnenkast I ^2^2223^ Koninginnesoep I Een pakje van 40 cent Een bordje gebonden Koninginnesoep vóór de maaltijd oogst altijd succes. In één minuut klaar. Elk tweede pakje Een lekker toetje, dat niet kan mislukken. Met minstens 8 cent voordeel. Een zakje van 68 cent Eindelijk weer eens een kans om zo iets lekkers voordelig te kopen. Vers uit eigen bakkerij. altijd het Snoepje van de W««k voor slechts 15 cent bij aankoop van 4r De Gruyter* artikelen. Oók bij de weekreclames. Deze aanbiedingen zijn geit 27 april t/m 3 mei vftfl 60045. Hooggestemd programma kwam uitstekend uit de verf ZIERIKZEE, 27-4. Het verbijste rend gering aantal van 150 kaartjes heeft de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" weten te slijten aan belangstellenden voor een - zeer goed geslaagd - concert, dat woens dagavond in de Concertzaal werd gebracht, onder bekwame leiding van de nieuwe dirigent, de heer Peter de Wildt: De geringe belangstelling voor dit concert spreekt nog meer toe als men bedenkt, dat een herbo ren - mogen we wel zeggen - man dolinevereniging „Scheldeklanken" eveneens een deel van het pro gramma voor haar rekening nam. Onder leiding van de heer J. Man- nacrt bracht „Scheldeklanken" eveneens een programma, dat het aanhoren meer dan waard was. Er leefde in de Concertzaal op aller lippen maar één vraag: „Hoe moet dat nu?" Het bloedeigen „Kunst en Eer" dat - naar ieders gevoelen - destijds zo volkomen te recht het predikaat „koninklijke" verwierf, grote successen boekte in de „jumelage"-stad St. Hilaire, laat men hier voor lege stoelen spelen. Mensen die zich vrijwillig iedere week geven aan deze typische ge meenschapszaak, willen eenmaal per jaar de voldoening smaken van een officieel zaal-optreden, maar zij nemen het beeld van ledige zit plaatsen mee naar huis, als zij het wagen. Men 'kan wel weer met een reeks excuses aankomen van „laat in het seizoen" en „niet ieder heeft belangstelling", maar dit is toch werkelijk wel te goedkoop. In arre moede gaat men zich afvragen of dan alles kapot moet, als gevolg van het glazen vissenoog in de huiskamers. Temeer omdat het dit maal voortreffelijk spelend „Kunst en Eer" een volle zaal had verdiend. Voor „Scheldeklanken" geldt trou wens hetzelfde. Uitstekend programma „Kunst en Eer" bracht een zorg vuldig geselekteerd programma, dat enkele typische hoogtepunten tel de, w.o. oud-Nederlandse dansen van Julius Röntgen, een bijzonder charmant nummer, met een tref fend opeenvolgingsritme der in strumenten. Frapperend was ook het (concours)-nufnmer. Spanische Skizze van Eugen Fülling, een exo tisch muziekwerkje, waarin ook minder gebruikelijke instrumenten, castagnetten, tamboerijn en gestop te trompetten zijn te horen. Daar tussen lagen welluidende werken, die men gemakkelijk herkende. Be houdens een enkele - stellig ver gefelijke - aberratie bij de inzetten in de houtpartijen, hoorden wij zulk voortreffelijk spel, dat de lof - na afloop - gerust algemeen ge noemd mag worden. „On a Persian market" bv. van Ketèlby, x-voudig gespeeld, maar ditmaal wel zo ver heugend excellent, dat men fout zou doen „Kunst en Eer" deze pluim niet gul te gunnen. Ingeleid en afgerond met een mars, waar tussen Zeller's Vogelhandler luid „kwinkelerend" rondfladderde kreeg men een programma voorge schoteld, dat illustratief was voor het niveau, waarop de harmonie zich muzikaal beweegt. De nieuwe dirigent Peter de Wildt muntte uit door een beheers te directie. De leden voegden zich willig naar zijn duidelijke indika- ties. .Scheldeklanken" Ook „Scheldeklanken", onder lei ding van de nieuwe dirigent de heer J. Mannaert, heeft ons deze avond kunnen overtuigen. Het spel heeft belangrijk aan „fond" ge wonnen. De klankenregen werd onder strakke hand tot een gemo duleerde harmonie en de program makeus was charmant en verant woord. Werkjes als „De twaalf ro vers" van F. Norden, of Sprookje (naar een arrangement van de di recteur) waren van een liefelijke lichtvoetigheid: Een aardige atten tie aan Zierikzee was het „Souve nir de Zierikzee", eveneens van de dirigent, een speels melodietje dat het „deed". De „Jeancora-sisters" zorgden voor een pittige intermez zo. Beide zusjes zijn goed op elkaar ingespeeld en -gezongen. Besloten werd met het ragfijne „Wiegelied" van Schubert. Al was de tegenstelling wel wat groot - maar dat kon niet anders - besloot „Kunst en Eer", tezamen met de drumband met een dave rende finale, dat de kindertjes in de Paardestraat wel gewekt zal hebben. In de pauze werd een ver loting gehouden, die een flink be drag opbracht. De voorzitter de heer P. Heering opende de avond met een welkomstwoord tot de aan wezigen en een dankwoord tot spe lers en, dirigenten. Nadien volgde eeni gezellig samenzijn in „Con cordia". ZIERIKZEE Contactdagen Techn. school Op manadag 2 en. dinsdag 3 mei a.s. worden er in de Lagere Tech nische School contactdagen gehou den. Deze contactdagen hebben tot doel de ouders van de leerlingen in de gelegenheid te stellen de leer lingen praktisch te zien werken en over hun vorderingen te spreken met de leraren. NOORDGOUWE „Con Amore" krijgt uniformen Op 30 april a.s. zal het voor de plaatselijke muziekvereniging een zeer gewichtige dag worden. Dan zullen, de nieuwe uniformen wor den aangetrokken door de leden van „Con Amore". Dit in het bij zonder voor „Con Amore" zo heu gelijke gebeuren zal plaats vinden, in samenwerking met de uniform commissie, in het gemeentelijk ver enigingsgebouw in de middaguren van 30 april a.s. Hopelijk draagt het weer ook nog een steentje bij; dan zal het „Con Amore" op deze hoogtijdag zeker niet aan belang stelling ontbreken. SIRJANSLAND Jaarvergadering Culturele Vereniging De Culturele Vereniging hield dinsdagavond de gebruikelijke jaarvergadering, onder voorzitter schap van de heer A. Heule, die een overzicht gaf van het afge werkte programma. De secretaris de heer B. de Ronde las het jaar overzicht en besprak h'et gebodene in het afgelopen seizoen. De ver eniging kan op een geslaagd win terseizoen terug zien, al moest op gemerkt worden dat niet alles on verdeeld gunstig was ontvangen. De financiële stand van zaken is gun stig. Na uitgebracht rapport door de heren P. de Graaf en L. Klink werd de rekening goedgekeurd. Het ledental der vereniging bedraagt 56. De aftredende bestuursleden de heren K Jongman en J. P. v. d. Maas werden bij akklamatie herko zen. Tenslotte werd het programma voor het volgend seizoen bespro ken. Het bestuur zal verschillende suggesties uit de vergadering over wegen en pogen het programma zo aantrekkelijk mogelijk te maken. De voorzitter sloot hierop de ver gadering. SPORT KORFBAL NO AD I-SVOWK. I 6-0 NOAD heeft in haar eerste thuis wedstrijd beide punten in Dreischor kunnen houden en de zege is dan ook geen ogenblik in gevaar ge weest. NOAD moest het ook nu weer zonder M. de Rijke stellen, waar voor Steenland nu speelde hetgeen zelfs een verbetering betekende. Al na 2 minuten kreeg Steenland van dichtbij een goede schietkans en het was prompt 1-0. Aan de andere kant kreeg OWK ook enkele goede kansen maar deze leverden niets op. Naarmate de wedstrijd vorder de werd NOAD duidelijk de ster kere ploeg en het verdedigingsvak van de Ouwerkerkers kreeg het zwaar, te verduren. Na een kwar tier was het wederom Han Steen land die met een schot van vrij grote afstand de stand op 2-0 bracht. Nadat een doelpunt van Slager Sr. door een duw tegen de paal verloren ging was het toch de zelfde speler die na een half uur de stand op 3-0 bracht. OWK werd nu geheel overspeeld en doelpunten konden niet uitblijven. Na enkele vergeefse pogingen van de Drei- schorse aanval was het wederom Jac. Slager die - nu met een ver schot - de stand op 4-0 bracht. Nog voor het verstrijken van de eerste speelhelft zag M. v. d. Linde zijn kans schoon en dit betekende 5-0. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Een sterk aanvallend NOAD en een zwak verdedigend OWK. Een schot van mej. S. Verburg trof doel, maar de scheidsrechter keurde dit te recht af. Eerst na twintig minuten maakte wederom M. v. d. Linde het zesde doelpunt (6-0) en hoewel enkele schoten van van Hattem en Steenland beter lot hadden ver diend bleef het bij 6-0, waarmede OWK zeker nog wel tevreden zal zijn. b De voormalige vice-president van Zuid-Korea, Lee Ki Poong, en zijn echtgenote zijn donderdag door hun zoon luitenant Kang Soek ge dood. Deze laatste, die drie jaar ge leden door de afgetreden president Syngman Rhec was geadopteerd, pleegde zelfmoord. Luitenant Kang Soek, die ook nog zijn broer dood de, is zelf in leven maar zijn toe stand is zeer kritiek. DE VAL VAN BARRANCA 93. „Een aanval!" is de eerste gedachte die door Arams hoofd schiet, als hij de pijl trillend in het hout ziet steken. Maar dan ontdekt hij, dat er een stuk perkament aan de schacht van de pijl bevestigd zit. Haastig rukt hij de pijl uit het hout en peutert het perkament los. „Een brief!" zegt Falco opgewonden. „Inderdaad!" zegt Aram en zijn ogen glijden langs het gothische letterschrift. „Het is een brief van Otto! Hij schrijft, dat hij met vrienden is. „Laat een touw aan een takel zakken aan de kasteelmuur aan de zeekant. Wij wachten daar met enkele vaten wijn, die u wel goed zult kunnen gebruikenWij geven een teken met een lantaarn. Haast u, voor Raimonds soldaten ons ontdekken! Otto". Verrast kijken Aram en Falco elkaar aan. Dan spoeden zij zich naar de oostelijke buitenmuur. „Waarachtig, daar staat die trouwe zeerob!" roept Aram verheugd en hij wijst naar een klein flikke rend licht, dat door een korte, dikke gestalte heen en weer ge zwaaid wordt. „Snel, Falco, haal een takel, voor die dappere kerels ontdekt worden!" En even later zakt een touw met een lus aan het eind omlaag langs de hoge muur, tot boven de plek waar Otto en Archibald met enkele vaten staan te wachten. ZATERDAGMIDDAG 2.30 UUR OP HET HAVENPLEIN voor motoren, brommers en fietsen De organisatie is in handen van de motorclub „SPARTA" Aanmelding en EEN HALF UUR VOOR DE AANVANG Geeft U spontaan op en laat zien wat U kunt Op en top Frans is dit jeugdige, héél mo-, derne kazakmodel. Vol grote bloemen in warme lente-kleuren! Echt een japon waar „hij" U 't liefste in ziet. y-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3