CETALAC' HANNESJE Bescherming tegen besmettelijke ziekten Wat nemen wij voor regenjas? Dolle klepel REVUE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag april i960 No. isjw Zaak voor overheid en partikulier Initiatief Vice-minister-president ziet toeristische kansen voor Antillen SCHIPHOL, 24-4. De vice-mi nister-president, de heer H. A. Korthals, Is zondagmiddag op de luchthaven Schiphol In ons land teruggekeerd van zijn oriëntatie- bezoek aan de Nederlandse Antil len en Suriname. Gedurende drie weken heeft minister Korthals, sa men met het hoofd van zün kabi net, de heer A. Jonkers, en de di recteur-generaal van de Rijkswa terstaat, Ir. A. G. Maris, kennis genomen van de plannen die er in de West bestaan om do economische basis daar te verbreden. Na zijn aankomst op de Amster damse luchthaven met het DC-8 straalvliegtuig van de K.L.M., ver klaarde de vice-minister president, dat zowel zijn verblijf in de Antil len als in Suriname bijzonder ge slaagd is. „Wij hebben zeer veel gezien", zo zei hij, „en met zeer veel mensen gesproken, ook met diegenen, die het niet eens zijn met het regeringsbeleid". Gezien wat te zien was Ten aanzien van zijn verblijf op de Antillen merkte de heer Kort hals op, dat de regering van het land hem alles getoond heeft wat er te zien is. Alle zes eilanden zijn door het gezelschap bezocht. Een van de belangrijkste punten noem de minister Korthals de plannen met betrekking tot het eiland Bo- De landbouw en de consument UTRECHT, 22-4. Op de vandaag in Utrecht gehouden contactdag „Landbouw-Consument", georgani seerd door de Nederlandse Consu mentenbond, heeft de heer Buiten dijk, lid van het hoofdbestuur van deze bond, bezwaren geuit tegen het Nederlandse landbouwbeleid en het voorgestelde gemeenschappelijk landbouwbeleid in de E.E.G.-lan- den. De doelstelling van het land bouwbeleid is, volgens hem, het verzekeren van een redelijk inko men op een goed geleid sociaal en economisch verantwoord geachte bedrijf. Dit betekent, naar zijn me ning, dat ook niet-economische be drijven een redelijk inkomen moe ten kunnen opleveren. Door. het in lassen van het sociale criterium worden, volgens de heer Buitendijk, niet-economische bedrijven kunst matig in het leven gehouden. Dit kost, naar zijn oordeel, de gemeen schap schatten in de vorm van hoge prijzen en toeslagen uit de schatkist In dit verband merkte hij op, dat over 1958 de totale land bouwsteun in de vorm van direkte uitkeringen aan de boeren 450 mil joen gulden is geweest. Verordening stuifvrij houden zandgrond goedgekeurd De minister van Landbouw en Visserij heeft bij beschikking van 20 april 1960 goedgekeurd de door het bestuur van het Landbouw schap op 13 april vastgestelde Ver ordening stuifvrij houden zand grond. Het dagelijks bestuur heeft be sloten deze verordening met ingang van 1 mei 1960 ln werking te doen rieden. naire en de drie bovenwindse eilanden Saba, St. Eustatius en St. Maarten. „Deze eilanden moeten zo spoedig mogelijk geschikt ge maakt worden voor de toeristen- stroom uit de Verenigde Staten", zo zei de minister, „dit is zowel een zaak voor de overheid als voor par ticulier initiatief De overheid heeft echter de plicht te zorgen voor de aanleg van wegen, pieren in de havens - die hard nodig zijn - en kleine vliegvelden. Slechts dan zijn er voor het toerisme op deze eilanden grote mogelijkheden weg gelegd". Chroesjtsjef acht situatie goed LONDEN, 25-4. De Russische minister-president, Chroesjtsjef, heeft op een bijeenkomst van de Opperste Sowjet van Azerbeidsjan in Bakoe gezegd dat volgens de Russische regering, de internatio nale toestand op het ogenblik goed is, aldus meldt Tass maandag. De gesprekken met buitenlandse lei ders hebben, aldus Chroesjtsjef, geleid tot vermindering van de spanning in de wereld. Over zijn besprekingen met pre sident Eisenhower, president de Gaulle, minister-president Mac- Millan zei Chroesjtsjef: „Wij heb ben de indruk dat zij inzien dat het nodig is de spanning in de wereld nog meer te verminderen en inter nationale problemen op te lossen door middel van onderhandelingen in plaats van door overlag". Over de Russische voorstellen west-Berlijn tot een vrije stad te maken, die op de topconferentie zullen worden besproken, zei Chroesjtsjef helemaal niet ln te zien dat de voorgestelde status voor het westen ongunstig is Hij sprak er zijn vreugde over uit dat oost- Duitsland het Russische voorstel steunt hos wel Berlijn deel uit maakt van oost-Duitsland. Het communiqué dat na de be sprekingen tussen president Eisen hower en minister president Mac- Mlllan te Washington werd uitge- gegeven, geeft hoop dat er over eenstemming mogelijk is over een verbod van kernproeven. Uitspraak in „spijsolieschandaal" RABAT, 25-4. De openbare aan klager te Rabat heeft de doodstraf geëist voor vijf van de vierentwin tig mannen, die terecht staan we gens het verkopen van ondeugde lijke spijsolie" waardoor een tien duizend mensen ziek zijn gewor den. Tegen drie andere verdachten luidde de eis levenslang. Zoals ge meld was de verkochte olie ver mengd met vliegtuigolie. Het proces begon op elf april Koning Mohammed V had op 4 no vember jl. een wet met terugwer kende kracht uitgevaardigd waar in de doodstraf mogelijk werd ge maakt voor misdaden tegen de volksgezondheid. Meer dan zesduizend mensen zijn nog steeds onder behandeling we gens ziekte en verlamming tenge volge van het gebruik van de on deugdelijke olie. De moord op Engeliua Feenstra Inspecteur bulten verdenking AMSTERDAM, 25-4. De officier van justitie^ hoofd van het anon- dissemenisparket te Amsterdam, deelt het volgende mede. „Ten einde ongegronde verden kingen te voorkomen in verband mei de misdadige levensberoving op 7 april 19öu in perceel 'xer Gouwstraat 16 te Amsterdam, waar Engeiina Feensira het slachtdier van is geworden, hebben de hoofd inspecteur van politie J. Scnipper en zijn dochter E. Schipper, die tij dens het plegen van het misdrijf in gemeld peiceel aanwezig waren^ zich geheel vrijwillig beschikbaar gesteld voor het nemen van bloed monsters. Op de plaats van het misdrijf zijn op diverse plaatsen nl. niet onbelangrijke bloedsporen achtergebleven, welke afkomstig moeren zijn van de dader en niet afkomstig kunnen zijn van het slachtoffer. Het laboratoriumonder zoek is inmiddels zover voltooid dat aannemelijk kan worden ge acht dat de dader aan een zijner handen of armen en/of aan zijn ge zicht is verwond geraakt. Bij een nauwkeurig onderzoek in het labo ratorium voor bloedonderzoek van prof A. B. Fr. A Pondman te Gro ningen is gebleken dat het bloed van de heer Schipper en van mej. Schipper en het bloed van de op de plaats van het misdrijf achter gebleven en niet van het slachtoffer afkomstige bloedsporen tot ver schillende bloedgroepen behoren, zodat noch de heer Schipper noch mej. Schipper als daders van het misdrijf in aanmerking kunnen komen". Pokkeninenting al op een leeftijd van twee maanden De mogelijkheid bestaat om door middel van inentigen de kinderen tegen allerlei ernstige besmette lijke ziekten te beschermen. Een ieder weet van de inenting tegen pokken, maar ook vaccinatie tegen difterie, kinkhoest en tetanus verdient bij ieder kind aandachtige overweging. Dan is er nog de zo genaamde B.C.G.-inenting tegen tuberculose, die tegenwoordig al veel wordt verricht en die in de toekomst misschien nog wel een uitgebreider toepassing zal vinden. Grote activiteiten zijn de laatste jaren ontplooid bij de vaccinatie tegen poliomyelitis. Vermoedelijk zullen wij in de komende tijd min der vaak geconfronteerd worden met de treurige resttoestanden van kinderverlamming. Burgerplicht Al die vaccinaties mogen dan heel „onnatuurlijk" lijken, maar we kunnen er toch beslist niet buiten: we leven nu eenmaal niet meer in een natuurstaat. Daarom is het burgerplicht om zichzelf, zijn kin deren en daarmee zijn medemen sen te beschermen tegen een aan tal verraderlijke ziekten. Wanneer de overheid, daarbij voorgelicht door medische instan ties, bepaalde vaccinaties aanbe veelt, is het burgerplicht daaraan deel te nemen. Wanneer door om standigheden aan zulk een inenting bepaalde gevaren verbonden zijn, zal de dokter die de vaccinatie ver richten moet, daar ongetwijfeld de aandacht op vestigen. Het dragen van de verantwoordelijkheid in deze kan men de arts heel wel overlaten. Wanneer deze het beter acht de inenting uit te stellen, zal hij zeker niet tot vaccinatie over gaan. Tuberculose B.C.G.-vaccinatie wordt nogal eens toegepast bij pasgeborenen, wanneer de moeder of iemand uit de onmiddellijke omgeving van de baby aan besmettelijke tuberculose lijdt. Inenting tegen pokken kan heel goed plaats vinden als het kindje de leeftijd van een paar maanden heeft bereikt. De eerste vaccinatie tegen pokken moet liefst vóór de eerste, in ieder geval vóór de tweede verjaardag zijn verricht. Pokkeninenting zal door de dokter worden uitgesteld als het kind ziek is - ook een onschuldige verkoud heid is een contra-indicatie - of als het kind lijdt aan huidafwij kingen. Wanneer de inentingspok ken niet „opkomen", zal na korte tijd een tweede en eventueel ook een derde poging tot onvatbaar- making moeten worden gedaan. Wie eenmaal met succes tegen pokken is ingeënt, kan op latere leeftijd zonder gevaar opnieuw te gen deze ziekte worden gevacci neerd, al mag er dan ook op dat ogenblik evenmin een algemene ziekte of een huidafwijking be staan. Wie met baby regelmatig het consultatiebureau voor zuigelingen bezoekt, kan ervan opaan dat steed het juiste tijdstip gekozen zal worden om het kleintje tegen de meest belangrijke infectieziek ten te beschermen. Dr. Allreda Briedé. ONS NIEUWE FEUILLETON Vandaag beginnen wy met de publikatie van ons nieuwe feuilleton, dat ditmaal een bij zonder karakter draagt. Het feuilleton „HANNESJE", be handelt het leven van een boe renarbeider - liever gezegd van een Schouwen-Duiveland- se boerenarbeider - uit de eer ste helft der twintigste eeuw. De bekende ornitholoog en streekkundige de heer J. Vij verberg te Noordgouwe, van wiens hand dit als feuilleton gebrachte verhaal is, geeft hiervan zelf de volgende kwa- lifikatle: „Naverteld en ln verband ge bracht met Hannesjes eigen handschrift, verder aangevuld naar diens ontboezemingen door J. Vijverberg". In de komende afleveringen rijst het beeld op van een taai mens van het eiland, die - le vend in een sociaal zo uiterst moeilijke periode - zich schrap zette tegen de zwarigheden des levens. Wy «levend in een zo heel andere en - zonder twij fel materieel - betere tijd, zul len zeer stellig onder de indruk komen van dit boeiend relaas. Hannesje immers was één van ons hier op het eiland. Zijn leven was moeilijk en pri mitief, maar het had de gran deur van de kleine mens, die groot bly'kt als de omstandig heden hem er toe dwingen. Het klimaat in ons waterlandje houdt zich de laatste tijd niet meer helemaal aan de afspraak Was het voorheen zo, dat een regenmantel het meest gedragen kledingstuk in de garderobe was, tegenwoordig wil het wel met de droge en vaak warme dagen en dan komt de re genkleding op het tweede plan. Maar de Nederlandse regenkleding industrie heeft zich snel aangepast. In de eerste plaats wordt ook re genkleding vervaardigd, die uiter- ijk niet meer aan regenkleding doet denken en verder is men zich steeds meer gaan toeleggen op het maken van goede en mo derne sportkleding. Keus genoeg voor ieder type vrouw Bij de regenjassen voor de meis jes en jonge vrouwen is men enigs zins teruggegaan naar het sportieve model zoals de trenchcoat en de vele variaties daaiop. Dit soort jas sen is zeer geschikt voor teen-agers voor fiets en bromfiets. Ze staan vlot en kunnen tegen een stootje. Veel pastelkleuren zullen zorgen voor een vrolijke toets En welk een variatie in materialen wordt gebruikt: katoenen poplin en ka toenen gabardine; bedrukte- en giofgeweven katoen; terlenka in verschillende mengingen, rayon en nylon. Er zijn ook vele meer geklede jassen, zodat de regenmantel, bij gebrek aan regen, echt niet in de kast behoeft te blijven hangen. Een mantel uit Terlenka met wol in een Prince-de-Gall-dessin en zwart afgebiesd bijvoorbeeld komt altijd van pas, terwijl van een vage ruit in de terlenka-wolcombinatie een alleraardigste sportieve reisjas kan worden gemaakt. Gemakkelijk mee te nemen zijn ook de nylon- jassen die nylon coated zijn, d.w.z opgespoten met een plastic binnen- laag. Die krijgen weer een gekleed uiterlijk, wanneer die nylon be drukt is Een jas uit 100 procent rayon-ottoman in een pastelkleur geeft een fleurig zomers idee, wat ook het geval is met een jas uit een rayon met een shantung-effect. Heel mooi en heel gekleed. Gezel lig zijn effen of bedrukte katoenen jassen, min of meer gekleed, met of zonder ceintuur en bijpassend hoedje. Alle jassen - waterafsto tend. Bij het luiden van de klok Brak opeens de klepel; Wie hem op zijn tenen kreeg Liep voor altijd krepel. 't Was beslist een groot geluk Dat het ding bleef hangen En de goot zo vriend'lijk was 't Monster op te vangen. Ongeluk - het ts bekend - Dreigt van alle kanten; Zelfs een klepel loert op ons Uit de torenspanten. Klept het klokje straks opnieuw Uit de hoge tinnen, Denkt vast iedereen op Bru Opgepast! Blijf binnen! Engelsen gaan speuren naar munitie HOEK VAN HOLLAND, 25-4. Maandagmorgen 2 mei zal een acht tot tien man tellend? opruimings- ploeg van het Britse leger in het Engelse kamp (het zg. Transit Camp) in Hoek van Holland een onderzoek beginnen naar de aan- .vezigheidi van Duitse springstof fen De duur van de werkzaamhe den wordt op drie tot vier weken geschat. Bepaalde straten zullen .vorden afgezet en permanent zal •en wagen van de Rotterdamse brandweer aanwezig zyn. Negen dicht in, de buurt wonende gezin nen zijn ingelicht. Het toezicht op iet werk berust bij de Nederlandse genie. Zoals bekend heeft zich in sep tember 1958 op een terrein van het Sngelse kamp, dat begrensd wordt door de Stationsweg, de Havenweg en de Cuquisweg, een explosie voorgedaan, die aan twee Haagse arbeiders het leven heeft gekost en waarbij een aantal barakken werd weggevaagd. Een langdurig onder soek van de Rotterdamse politie heeft aan het licht gebracht, dat de arbeiders, die bezig waren zg. nis enhutten af te breken om het ter- ein bouwrijp te maken, op twee kisten zijn gestoten, elk honde d 'rilogram springstof bevattend In 1949 werd ter plaatse ook een der- [elijke kist gevonden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND IJMUIDEN. In de Bijleggersha ven van „Hoogovens" te IJmuiden is het reeds in verregaande staal van ontbinding verkerende lichaam aangetroffen van een oude man Het lichaam bleek aanvankelijk moeilijk te identificeren* maar la ter is de politie gebleken, dat het hier een inwoner van Zaandam betrof: de 93-jarige heer M. Koo- men. HAARLEM. Op de Grote Markt in Haarlem is het tot ongeregeld heden gekomen na afloop van een jazzconcert voor scholieren, dat in het Concertgebouw was gegeven. DEN HAAG. In de Ursula-kli- niek te Wassenaar is de 76-jarige J. Groot uit Den Haag overleden aan een ernstig schedelletsel, dat hij zaterdagmiddag 9 april opliep bij een verkeersongeval in Den Haag. UTRECHT. Op het emplacement Haarlem aan het baanvak Haarlem -Alkmaar zijn een wegwerker van de N.S. en een werkman van een aannemersbedrijf door een trein aangereden. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. De weg werker werd aan hoofd en benen gewond De werkman liep slechts lichte verwondingen op. De trein had 13 minuten vertraging. TERNEUZEN Ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen van de post Zuiddorpe hebben midden in de gemeente een personenauto met 625 kg. roomboter in beslag genomen. AMSTERDAM. Het nationaal spaar- en reisfonds „Wij Komen" heeft - zo deelt het mede - uit Aus tralië de opgave ontvangen van een groot aantal emigranten., die deze zomer per vliegtuig naar Neder land willen komen voor een bezoek aan hun ouders. Minstens twe-1 vliegtuigen zullen daarvoor nodig ziin. Aan spaargeld is thans circa f 250.000 Ingelegd. Ingezonden mededeling Verf met gemak en... van Ceta Bever DE LONEN IN DE LANDBOUW UTRECHT, 25-4. Da t'edifferen- tieerde loonpolitiek is in vergely- king met de vroegere centraal ge leide loonpolitiek voor de arbeiders in de agrarische bedrijfstakken niet nadelig geweest. Dit verklaarde vanmorgen de heer C. J. van der Ploeg, voorzit ter van de Nederlandse Katholieke Landarbeidersbond „St. Deusdedit" op de in Utrecht gehouden bonds raadvergadering van deze bond. De loonsverhoging in de agrari sche bedrijfstakken varieert - aldus de heer v. d. Ploeg - van vier tot ruim vijf procent. Bij de beoorde ling van de procentuele verhoging moet volgens hem rekening wor den gehouden met het effect van de verwerking van de huurbijslag 1957 en de nieuwe huurbijslag die op 1 april 1960 is ingegaan, waar door naar zijn mening de netto loonsverhoging gemiddeld op 6% en 7 procent gesteld kan worden. De loonresultaten - aldus de heer v. d. Ploeg - die men in de agra rische bedrijfstakken heeft bereikt, steken in het algemeen niet on gunstig af tegen die van andere bedrijfstakken. DE VIERING VAN DE BEVRIJDING DEN HAAG, 25-4. H.M de Ko- ningin en Z.K H. de Prins der Ne derlanden hebben het voornemen de bijeenkomst in het Concertge bouw te Amsterdam, georganiseerd door het nationaal comité „Viering Bevrijdingsdag 5 mei 1960", bij te wonen. SPORT KORFBAL S.D.K.B. J uniorencompetitie Burgh A-Burgh B 6-0 De grotere junioren hebben hun kleinere clubgenoten niet veel kan sen gegeven, hoewel de 6-0 over winning toch wel wat kras is Voor de rust doelpuntte P. Kok twee maal, binnen het eerste kwartier, gevolgd door een doelpunt van Co- ra Bouwman en Gerry Krijger. Rust 4 0 Na de rust deden de gro teren het wat kalmer aan en het waien Dick de Meij en Leendert v. d. Hav? die de 6-0 stand deden aantekenen. Het korfbalprogramma voor deze week 30 april le klas: Brouwershaven^-DSS; Zeemeeuwen-Burgh; Velo/Dosko- WIK (Noordwelle). 2e klas: Burgh II-NOAD; Renes- se-DES; MEVO Velo/Dosko II; SV- OWK-Unitas; Stormvogels-Zwalu wen Met uitzondering van de wed strijd Velo/Dosko-WIK (5.30 uur), vangen de wedstrijden aan om 6.30 uur. 3e klas (aanvang 7 uur) 3e klas: NOAD II WIK II; Uni- tas II-DSS II; Burgh III-Velo/ Dosko III; Zeemeeuwen II-Brou- wershavep II. 30 april (aanvang 2.30 uur) Junioren groep A: Burgh B-Re- nesse; Velo/Dosko Burgh A; Zee meeuwen-Zwaluwen. Junioren groep B: WIK A-WIK B; SVOWK-NOAD; DSS-Br.haven. Intrernnden mededeling 't Zou jammer zijn, als U ZA TERDAG 7 MEI voor Uw T.V.- toestel zou gaan zitten ln ge spannen verwachting van de Cupfinal, die komen gaat, zón der dat U van te voren een kijkje hebt kunnen nemen ln Revue. Want in Revue wordt juist het een en ander uit de doeken gedaan, dat U beslist moet weten om dubbel te kun nen genieten van déze Cupfinalé De volgende week in: EEN BLAD WAAR PIT IN ZIT R7 Revue, Postbus 497, Amsterdam feuilleton Hei leven van een boerenarbeider uit de eersfe helli der 20sie eeuw Hannesje werd in 1874 geboren. Johannes werd hij gedoopt, maar tot in zijn hoge jaren vermocht hij niet boven zijn baby-naampje uit te komen. Zijn wasdom bleef im mer beneden de maat. Als Hannesje stierf hij. Als ons verhaal aanvangt, heb ben vader en moeder een kroost van zeven kinderen te verzorgen, vier jongens en drie meisjes Van de jongens is Hannesje in leeftijd de derde. De vader, doodarme werkman, heeft wel nooit zijn tijd verslapen, maar om zoveel grage monden te voeden moet hij danig poot-aan spelen. Gelukig is hij, hoewel klein mannetje, begaafd met een buiten gewoon uithoudingsvermogen, zo dat hij de zware arbeid als mee krapmaler of stamper in de mee- stoof van het dorp jarenlang kan volhouden. Hoewel de meekrapcultuur op rijn laatste benen loopt, werkt zijn fabriek vaak nog een rond jaar op volle kracht. En de kleine man maakt dagen van bij de twintig ar beidsuren Een dubbele werktijd dus, maar ook.°en dubbel loon, zijndeelf twaalf gulden in de week, zegge elf twaalf gulden De man werkt zich dood, noch tans is dit dubbele loon ver ontoe reikend voor de behoeften van het gezin. Eémans verdienste is gauw overkeken. Met het uiterste overleg vermag het hem zich toch vrij te houden van schuld. De winter immers geeft hèm geen bijzondere zorgen, de winter, tijd van werkloosheid in de magere polder, als de boeren arbeider vaak de zware gang naar de diaconie heeft te gaan, om de hand op te houden voor de luttele guldens, waarvoor geen arbeid ls gepresteerd als hij noodwendig in de schuld moet komen bij bakker en kruidenier, schuld, die eerst ln de lange werkdagen van de komen de zomer, in hooi- en oogsttijd ge delgd kan worden Meestal slechts gedeeltelijk. Hopeloze strijd. Nooit komt hij er bovenop Hannesjes vader dan weet dit ondraaglijk lot te ontgaan, zij het, met het voortkruipen der zware jaren, ten koste van zijn gezond heid. Mag moeder in de eerste huwe lijksjaren al een daggeldje mee- verdienen met wieden op de akker, de aangroeiende kinderschaar bindt haar èl meer de handen. Thans res ten haar nog slechts de vroege morgenuren. Eigenlijk kan ze ook dèn onmogelijk haar gezin alleen laten Maar de nood dringt, het móét! De lucifers weggestopt, de deur op slot en ze gaat, op hoop van zegen! De kinderen slapen nog, maar ze zullen wakker worden, gaan spelenvechtenI 't Gaat, zoals 't gaat! Meermalen vindt ze bij haar thuiskomst tegen achten, meer van haar armzalig boeltje gebroken of bedorven, dan ze voor haar verdienste in de drie uren van haar afwezigheid - vijf tien hele centen - zou kunnen ko pen! Nauwelijks acht jaar oud, gaan de jongens als koewachter naar de boer, van april tot november. Ge durende de wintermaanden weer naar school. Of niet naar school. Leerplicht is er nog niet! En ook in de winter hebben hun handen werk: houtsprokkelen in de bossen! Geld voor steenkolen is er niet, vandaar ook geen kachel. On der de hoge, berookte schoorsteen is een vuurputje Daarin wordt hout gestookt, waarboven in een pot,, hangende aan een ketting, de maal tijd wordt gekookt. De aardappe len zijn vaak niet te zien van al het roet, dat er uit de schouw op neerdwarrelt. Bij dit vuurtje moe ten ook de kinderen, bij winterdag, zich verwarmen. Om beurten Ze kunnen er niet allemaal tegelijk omheen zitten. Als Hannesje vijf jaar oud is, verschijnt de eerste kachel, een zg. sleekachel. Die hebben de oudste jongens verdiend, door met hun kruiwagentje paarde- en koemest op te halen langs de wegen. Ze doen dit trouw elke dag. Thuisge komen, moet eerst vader zien, of ze wel genoeg hebben opgegaard. Dèn pas mag het bij het varken geworpen worden. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5