Onze Puzzelrubriek Renesse verwacht volgende maand al of niet goedkeuring bouw kleuterschool Paasrapporten minister van prettige zaken zet zorgen opzij... AMSTLEVEN levensverzekering ,(^j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vbjjdag is afkil mo no. mss Raad akkoord met ontwerp herzien Uitbreidingsplan Onder voorzitterschap van bur gemeester mr. G. F. Lunsingh Ton- ckens kwam de raad in openbare zitting bijeen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van G.S. dat geen bezwaar werd gemaakt tegen de bouw van de rioolzuive- ringsinstaliatie. Goedgekeurd door G.S. werd de verhuur van een per ceel grond aan de heer J. P. Ge- leijnse en de verhuur van de volks tuintjes. Door de Bank van Ned. Gemeenten werd de gemeente Re- nesse In de gelegenheid gesteld 10 aandelen bij de bank te nemen, waar voorlopig f 1000,- voor ge stort zou moeten worden. De raad raad 2ag geen aan leiding om op dit aanbod in te gaan. Op haar verzoek werd aan de plaatselijke Oranjevereniging voor de feesten op 5 mei a.s. een subsidie toege kend van f 150,-. Met goedkeuring j van G.S. werd de gemeentereke-l nlng afgesloten op 31 maart j.I. In de commissie tot nazien van deze rekening werden benoemd de he ren J. Westhoeve, A. J. Goossens en H. Beije. Bouw kleuterschool Vervolgens werd in behandeling genomen de begroting 1960. Deze begrotingswijziging houdt verband met de bouw van de kleuterschool. De voorzitter zei in de loop van de volgende maand van het Rijk al dan niet de goedkeuring te ontvan gen. Voor de bouw, inventaris en de aanleg van de tuin moet een glo baal bedrag van f 90.000,- op de begroting worden geplaatst. De bouwkosten zullen in de loop der jaren voor een groot gedeelte terug worden ontvangen. De raad maakte geen bezwaar tegen het plaatsen van dit bedrag op de be groting. Verder zal een bedrag op de begroting moeten worden ge plaatst voor het herstel van de ge metselde palen aan de Ingang van het door prinses Wilhelmina aan de gemeente geschonken terrein aan de ingang van de dreef van slot „Moermond". De raad gaf ook hieraan zijn goedkeuring. De voor zitter deelde mede, dat het in de bedoeling ligt de herstelwerkzaam heden nog voor het zomerseizoen te laten verrichten. De heer Goossens informeerde of de palen niet in de weg zullen staan als het rijwielpad achter de wal in de Laone zal worden aan gelegd. Verder achtte hij het wel wenselijk dat de palen iets verder uit elkaar worden geplaatst dan de vorige. De voorzitter antwoordde hierop dat met betrekking tot het fietspad de palen niet in de weg komen te staan, terwijl verder zal worden bekeken of het wenselijk is de palen iets verder uiteen te zetten. Op voorstel van b. en w. be sloot de raad aan het gemeente- personeel een tweede voorschot over het 1ste kwartaal 1960 toe te kennen. De heer Westhoeve infor meerde of ook de huurophaler van Paaseieren, Paascostuums, zijn er, maar ook Paasrapporten, zijnde kleine boekjes, die op scholen wor den uitgedeeld, al of niet in een sfeer van spanningsvol verwachten. „Al of niet", want vele jeugdigen zijn tegenwoordig veel minder on der de indruk van de cijferrijtjes dan vroeger. „Het Paasrapport geeft de doorslag, als dat slecht is krijg je al bijna geen beurt meer", zei een oude leraar voor de oorlog, bij wijze van stereotype vermaning aan de zwakken. Daar had hij al tijd daverend succes mee, want dan liet men het er niet by zitten en was het werken geblazen, tot de zomervakantie eindelijk kwam. Nog altijd worden de schoolpres taties (tot Pasen) gevat in een cij fer. Gelukkig dat deze gewoonte later overgaat, want wanneer vlijt, gedrag en de „zwakke levensvak ken" met een cijfer zouden worden gehonoreerd, kwam men nooit uit de onvoldoendes, gesteld dat men ze had tijdens de schooltijd. Hoe het zij de cijfertjes staan weer onder elkaar, de blauwe en de (eventuele) rode en de pa's en de ■awe's zitten te knikkebollen van „goed zo" boven het schoolse to verboekje, of zitten te fronsen, zo in de geest van: „wat moet dat nu worden". Ach, de zon en de speelse lentewind trekken zich van rap portcijfers niemendal aan. De aard kloot zal blijven doordraaien tot aan zijn bestemde tijd en wat is een „fataal" cijfer in die levensbe palende verhouding tussen tijd en eeuwigheid? Goed overigens dat we het vroeger bij een pittige on voldoende voor scheikunde, zó niet hebben gezegd, want leraren dul den niet dat men hun vak relati veert. Uit de mond van een Engelse leraar viel destijds de kreet op te tekenen: „Er zijn geen vakken, er is alleen maar Engels". Was dat super-vak onvoldoende, dan zei hij - bij het uitdelen van het Paasrap port - als summum van paedago- gie: „Van Trlffelen blijft zitten". Van Triffelen had dan weliswaar een batterij achten en negens voor wis, natte his en nog een handvol vakken „van het zware werk", maar hij bleef zitten, alleen maar omdat Engels zo'n onvoorstelbaar belangrijk vak was. Natuurlijk ging van Triffelen met vlag en wimpel over. In 't hartje van de zomer im mers ziet alles er anders uit EILANDMAN. de gemeente in aanmerking komt voor verhoging. De voorzitter zei, dat dit nog niet bekend is, maar in principe voelt hij hier ook wel voor. De raad vond het juist, dat dit nader door b. en w. zal wor den bezien. Stichting Dorpshuis In plaats van de heer de Ruiter, die volgens de statuten niet her kiesbaar is, werd tot bestuurslid van de Stichting Dorpshuis be noemd de heer J. van Klooster. Door de raad werden geen op of aanmerkingen gemaakt op de re kening 1957, de begrotingswijziging 1959 en de begroting I960 van de Stichting Renesse. De voorzitter deelde vervolgens mee, dat de voorheen door de gebr. Fasol be woonde woning, die toegewezen was aan de heer Hevdra, door deze is geweigerd. Daar het niet juist is een woning te laten leeg staan, stelden b. en w. voor deze woning toe te wijzen aan de heer Nleuwen- hof. Op voorstel van de heer Goos sens is in de vorige vergadering reeds besloten over te gaan tot het slopen van de schuur naast het Dand dat thans door de heer Nieu- wenhof wordt bewoond. Gelijk hiermee zou nu ook de woning kunnen worden gesloopt waardoor het mogelijk is vanaf het Dorps huis de weg door te trekken naar de Zeeweg. Het plan bestaat dit oroject nog dit jaar tot stand te brengen. De raad ging hier volledig mee accoord. Voor het slonen van huis een schuur zal een openbare inschrijving plaats vinden. Beslo- fen werd dat alleen in massa kan worden ingeschreven. Naar aanleiding van het weige ren van de woning door de heer Heydra en de geruchten die hii dienaangaande heeft vernomen, zei de heer Verboom het volste ver trouwen in het college en de ad viescommissie te stellen. In rake bewoordingen hekelde spr. het op treden van sommige personen van elders ingekomen, die menen hier de lakens te kunnen uitdelen. De heer v. d. Klooster vroeg of het niet mogelijk is voorlopig een par keerterrein te creëren als de wo ning en schuur zijn gesloopt op dit terrein. Gevreesd wordt dat dit niet de aangewezen plaats is. Voor bereidingen zullen worden getrof fen voor de aanleg van het nar- keerterrein achter het P.Z.E.M.- huisje aan de Moolweg. Eveneens zal het parkeerterrein aan het eind van de Laone klaar worden ge maakt. Dit zal in D.C.A.W.-ver- band worden uitgevoerd, evenals de aanleg van het woonwagenkamp De heer v. d. Klooster deelde mee, dat in de onmiddellijke na bijheid van het aan te leggen par keer terrein nog grote honen grond liggen welke hier door de Duitsers in de bezetting zijn gedeponeerd. De grond zou uitstekend dienst kunnen doen voor het egaliseren van het terrein. De voorzitter zegt dat dit uitstekend zal kunnen wor den gebruikt. Ontwerp herziening uitbreidingsplan Hierna werd overgegaan tot vaststelling ontwerp herziening uitbreidingsplan, dat ter inzage ge legen heeft. Een aantal bezwaar schriften zijn hiertegen ingebracht. De heer Goemans, die een per ceel grond heeft aan de Moolweg, maakte bezwaar tegen het plan door de achterzijde van dit perceel de Zeeweg te projecteren. De raad stelde vast dat dit op geen enkele andere wijze is te ondervangen. De afdeling Renesse K.N.M.B. maakte bezwaar tegen uitbreiding van het winkelcentrum. Daar dit geen reëel bezwaar is in de zin van de wet tegen het uitbreidingsplan wordt dit voor kennisgeving aan genomen. De gebr. Dalebout maakten be zwaar tegen het afstaan van een strook grond ten behoeve van het verbreden van de Laone. Het ver breden van de Laone ter plaatse is zo urgent en van groot belang, dat de raad dit bezwaar niet kan steu nen. Door de Waterleiding-Mij Schou- wen-Duiveland was bezwaar inge bracht tegen de bebouwing over de hoofdleidingen. Dit bezwaar is meer van financiële aard, daar de leidingen zouden moeten worden verlegd. Door enige wijzigingen door de ontwerper, de heer Schat, is inmiddels een oplossing gevon den. Ook een bezwaar van de eige naar van het motel „De Zeeuwse Stroom", is na onderling overleg ondervangen. In zijn geheel wer den de ingebrachte bezwaren afge wezen omdat de gemeentelijke be langen groter zijn te achten dan de persoonlijke. Verder stelde het college voor nog enige kleine cor recties aan te brengen in het uit breidingsplan waartegen door de raad geen bezwaar werd gemaakt. Water en licht op sportveld Een schrijven van de Waterlei ding Mij. en de P.Z.E.M. Is inge komen waarin werd medegedeeld, dat de aanleg van water en een lichtkabel op het sportterrein voor ieder afzonderlijk f 700,- zal kos ten. Hierbij is dan het graafwerk niet inbegrepen. De raad verleende zijn toestemming dit in D.C.A.W.- verband te laten uitvoeren. Voor gesteld wordt het kleedlokaal eerst over te dragen aan de sportvereni ging als dit in gebruik wordt ge nomen, waarmee de raad instemde Wel zal het kleedlokaal spoedig op het terrein worden geplaatst, aldus de voorzitter. Bij de rondvraag in formeerde de heer Verboom waar om (toen er over de huurverhoging is gesproken op de vorige vergade ring) de Oostenrijkse woningen niet ter sprake zijn gebracht. Ge zien het feit dat deze zeker niet ge lijk zijn te stellen met een perma nente stenen woning, vond hij de huurverhoging van deze woningen niet op 2ijn plaats. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit geen gemeentewoningen zijn, maar van de Stichting Re nesse. De heer Goossens infor meerde naar de houten kamertjes op de zolder van de voorheen door de gebr. Fasol bewoonde woning die zouden zijn verdwenen. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer v. Klooster merkte op, dat de eerst geplante bomen op het Dorpsplein er niet best voorstaan, daar er te veel hout in aanwezig is. Contact zal hierover worden opgenomen met de opzichter van Staatsbosbeheer. BURGH/HAAMSTEDE Grote belangstelling voor ouderavond van de kleuterschool Kleuters worden onderzocht door schoolarts Voor de op dinsdag gehouden ouderavond van de kleuterschool bestond zeer grote belangstelling, wat de presidente, mevr Lysen- Beerens in haar openingswoord met vreugde constateerde. Mede wel kom heette ze enkele wethouders en raadsleden uit beide gemeenten, evenals de Comm. van Toezicht. De presidente bracht dank uit aan de gem. Haamsted? voor de gast vrijheid in deze school ontvangen en aan de gemeentewerkman, de heer J. Polderman voor het vele „zware" werk. Het doel van de oudercommissie is oen brug te vormen tussen huis gezin en school. De commissie staat altijd met raad en daad gereed Het d'eed de presidente veel genoegen dat de hoofdmoot van het program door de hoofdleidster zelf wordt gevormd. Uit het jaarverslag van de hoofd- lridster, mej. M. Stouten memore ren we de aanbieding van bloemen aan de bewoners van het rusthuis; het bezoek aan het strand; de herfsttentoonstelling; Sinterklaas; het Kerstfeesthet „kruisjes-krij gen" en het bezoek van de hospi- tant („de meester"). Dit jaar zal ook de schoolarts d? kleuters on derzoeken. Op het grote grasveld voor het rusthuis zullen spelletjes worden gedaan. De aftredende bestuursleden, de dames Lysen en Hack werden ver vangen door mevr Bakker-Groe- neveld en Klo^t-v. d. Weijde. Mej. Stouten bracht dank aan de aftredenden voor het vele werk en bood hun een aandenken aan. Tijdens de pauze was er gelegen heid om de uitgebreide collectie werkstukjes van de kleuters te be wonderen. Causerie hoofdleidster Het woord was hierna aan mej. Stouten die het dagelijkse kleuter schoolleven onder de loep nam Alles wat we met de kinderen doen heeft een bedoeling. De sociale vor ming van de kinderen is een be langrijke taak bij de ontwikkeling van het kind. Het belangrijkste is het spel. In zijn spel leeft het kind zich uit. In ditzelfde spel toont hij zijn moeilijkheden. Het bijbrengen van taal aan d? kinderen, door middel van opzegversjes is ook weer een onderdeel van het school leven. Een korte vertelling boeit het kind hoogstens 10 minuten Ook het creatieve spel speelt een grote rol bij het kleuteronderwijs, evenals muzikaal onderricht (maat gevoel en ritme). Alles leert het kind spelend. Het spel is weer ver deeld in vrij spel en het geleide spel. Deze we?r onderverdeeld in fantasie- en bewegingsspel. De gymnastiek is zeer belangrijk voor de ontwikkeling van de spieren. Het ouderwetse prikken en vouwen is nog steeds een gezellige bezig heid. Klassikaal werk wordt prak tisch niet gegeven omdat ieder kind anders is. Mej Stouten ver duidelijkte een en ander met be hulp van d-> bandrecorder, waarop heel wat kinderstemmetjes her kend werden. Tot slot vertoonde ze een drietal filmstrips over de kin dei opvoeding van 0-2, 2-4 en van omstreeks 6 jaar. Mevr. Lysen dankte aan het eind mej. Stouten en mej. C. v d Have voor het vel? goede werk dat ze dit jaar weer voor de kinderen deden. Ingezonden mededeling Zij wil graag studeren. Dat kón, want vader zorgde voor een veilige toekomst. Wie met Amstleven in zee gaat, vaart naar een wel varend later. Door vakkundige en vertrouw- I de voorlichting van Amstleven I bent u zeker de Juiste levens» verzekering af te sluiten. Niet te hoog. waardoor de verpllch- tingen uw genoegens In de weg zouden staan, niet te laag. opdat u later over vol- doende geld beschikt. In tegenstelling met de voorlaat ste puzzel, had de opgave van vo rige week blijkbaar weer ^en wat „milder" karakter. Gevolg was een grote hoeveelheid inzendingen, zij het dat ze niet allemaal geheel cor rect waren. De kaartjes zijn deze week be stemd voor: De heer J. VEROLME, BeatrLxstraat 2, Kerkwerve Het pocket-boek gaat naar: De heer L. v. d. VATE, Korte Groendal 24, Zierikzee De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. kalm, 4. vla, 6. iel, 8. il, 10. ml. 11 aai, 12. non, 13. aera, 15. oir, 17. alk, 19 aard, 21 genie, 23. eem. 24. agent, 26. kamfer, 28. pro, 29. set, 31. mom, 32. bad, 33. nel, 35 dar, 37. reet, 38. aga, 40 tango, 41 sik, 43. r^cu, 45. das, 47. sta, 49. hit, 50. pil, 51. som, 53. sen, 54. kleven, 56. crepe, 58. ree, 59. arend, 61 nerf, 63. kro, 65. kei, 66. bede, 68 ale, 69 one, 70. e.a., 72. a.g., 73. rot, 74. lek, 75. rots. Verticaal: 1 km, 2. aloe, 3. maria, 4. vla, 5. anker, 6 ina, 7 largo, 8. ir, 9. Jast, 14. ede, 16. inkt, 18. leem, 20. aard"1, 21. gas, 22. emma, 25. nee, 27. fortuin, 28 parodie, 30. eng, 33 n t.s., 34. lak, 36. ons, 38. aas, 39. ara, 42. ido, 44. cheer, 46. alva, 48. tor, 50. plek, 51 snee, 52. mud, 53. speer, 54. kerel, 55. erker, 56. coba, 57. end, 60 niet, 62 fat, 64. ook, 67. eg, 71. as. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt Horizontaal: 1. zoogdier, 6. delf stof, 11. jongensnaam, 13. jongens naam, 15. sti">kum, 18. zangnooi 20. vreemde munt, 21. kledingstuk 22. rang i h leger (afk.), 23. for maat, 25. ex-Russisch heerser, 21 jong dier, 29. jongensnaam, 33 voorzetsel, 32. pers. voornaamw 34. sportterm, 35. meisjesnaam, 37 rumoer, herrie, 40. voorzetsel, 41 groet, 42 water in Friesland, 43 bestaat, 44. wi">l, 46. maanstanc (afk.), 47. taf eiland, 50 rijtuig, 52 ijzerhoudende aarde, 54. natuur- kundeterm (afk.), 55. boom, 57 rondhout, 58. schijnsel, 61. glad effen, 63. zuidvruchten, 65 interna tionale organisatie (afk), 66. zang- noot, 67. eikenschors, 68. plaats dei oudheid, 69 schip, 71. landbouw werktuig, 73 bloedhuizen, 75. ver geving, genade, 76. op die plaats. Verticaal: 2. vlaktemaat, 3. eiland d Middellandse Zee, 4. gewicht, bekende motorraces (afk6. risse, 7. waarnemend (afk.), 8 odsdienst (afk.), 9. fakkel. 10. aan- >lik, 12. bid (Lat.), 14. plaats in kroningen, 16. duur van eb en loed, 17 plaats o.d. Veluwe, 19 >oom, 23. deel ve. vulkaan, 24. /oegwoord, 26. als volgt (afk.), 28. lelijk, 30. godsspraak, 32. op dit noment, 33. vogel, 36. hetzelfde afk), 38. niet raken, 39. kornuit, 2 bar, 45. reeds, 46. schip, 48 ilaats in Duitsland, 49. als eerder afk,), 51. hekeldicht, 53. kwajon gen, 56. godsdienst (afk.), 59. num ber (afk.), 60. muziekstuk, 62. deel d dag, 64. aanzien, 66. pers voor- laamw., 69. sch'el, 70. open plek in het bos, 72. bevel, 73. tandeloos zoogdier, 74. zonnegod. TONEEL EN FILM Thriller „De man die verdwijnen moest" in Concertzaalprogramma Eddie Constantine in film te Haamstede ,De man die verdwijnen moest" is de nieuwste thriller van de be- kènde regisseur van griezelfilms bij uitstek: Alfred Hitchcock Het is weer een meesterlijk geheimzinni ge geschiedenis van deze meester van de thriller, en dit weekeinde te zien te Zierikzee in de Concert zaal. Roger Thornhill, een reclame-ad viseur, wordt door een groep bui tenlandse spionnen aangezien voor een zekere Kaplan en ontvoerd. Zijn ontvoerders, Valerian en Licht trachten hem te doden, maar Thoinhill weet te ontsnappen. De man, die Thornhill opheldering kan geven, een zekere Townsend, wordt ook door Valerian en Licht ver moord. Zij weten echter te doen voorkomen alsof Thornhill de moord gepleegd heeft. Thornhill wordt nu door de politie van het gehele land gezocht. Er ontwikke len zich dan tal van zeer spannen de scènes, waarin Thornhill jacht gaat maken op de enige man di? weet dat hij onschuldig is, de be wuste mr. Kaplan. Thornhill krijgt )p de ren voor zijn leven assisten tie van de knappe Eve Kendall, die spontaan aanbiedt hem te helpen. Juist voordat de man achter de schermen het land per vliegtuig wil verlaten komt er licht in deze duis tere zaak Bovendien worden Thornhill en Eve herenigd, zij tiouwen en keren naar New York terug. Tarzan-avontuur Als tweede film presenteert de Concertzaal deze week „Tarzan's verborgen schat" met Johnny Weis- muller als Tarzan en verder o.a. Maureen O'Sulivan. In dit opwin dende oerwoud-avontuur wordt Tarzan's zoontje Jane gevangen ge nomen door de Ubardi volksstam en vervolgens gered door een we tenschappelijke expeditie. De ex peditie is ^chter meer op goud dan op kennis belust, waarover Tarzan later in woede ontsteekt. Na tal van verbijsterende avonturen gelukt het Tarzan de expeditie (flink van goud voorzien) naar de beschaafd'' wereld teiug te zenden. Hij en zijn gezin kunnen dan veilig terugkeren naar hun paradijs in de wildernis. Bioscoop Hotel Bom In hotel Bom te Haamstede zien PREDIKBEURTEN voor zondag 17 april (Eerste Paasdag) Ned. Herv. kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Bezemer (m.m.v.h. kerkkoor). Gast- huiskerk: 10 uur ds. Assendorp, 7 uur de heer van Pel. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift (bev. lidma ten). Serooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. W. Dijck- meester, Middelburg. Haamstede: 10 cn 7 uur ds. Boer (m.m.v. kerk en meisjeskoor). Renesse: 11 uur ds. van Liere (m.m.v. kerkkoor). Noordwelle: 9.30 uur ds. van Liere. Eikerzee: 10 en 6.30 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemairc: 10 uur ds Du- vekot. Noordgouwe: 10 uur vic. ^•choneveld. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak (m. m. v. kerkkoor). °nwerkerk: 10 uur ds. Franke.. Nieuwcrkcrk: 10 uur ds. Westerhof ^oslerland; 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur dhr. van Pel, 6 30 uur ds. Bezemer. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. Sint Philipsland: 9 30 en 2.30 uur ds. van Dieren. (Tweede Paasdag: 9.30 uur ds. van Dieren). Lutherse kerk Zierikzee: 10.30 uur dr. H. J. Jaanus, Rotterdam. Gereformeerde kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tie- mersma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Boerma. Renesse: 7.30 uur ds. Boerma. Scharendykc: 10 uur ds. Kamper, 2.30 uur dr. Becker. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Groot Zonnemaire 10 en 2 30 uur (onenb. belijdenis en H.D.) ds. Melse. Nieu- werkerk: 10.30 uur dr. Becker, 5 uur ds. Kamper. Oosterland: 9 uur dr. Becker, 2.30 uur ds. Tiemersma Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wiele- maker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Gereformeerde kerken (vrygem.) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Gereformeerde kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v.d. Klis Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur dhr. J. Vogel, Theol. stud, te Apeldoorn. Haamstede: 10 en 3 uur dhr. J. Vogel. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Meijering, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 u. leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 u. leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst (Tweede Paasdag: 9.3o uur leesd.). Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst; Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde kerken. Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10, 2 en 6 uur dhr. J. van Rooyen, Ede. St.-Phi- lipsland: 9.30 uur (bev. lidmaten), 2.30 uur (bed. H.D.) en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katkolieke kerk Zierikzee: 7.15 en 11 uur Heilige Mis, 7 uur Lof; Tweede Paasdag 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Haamstede: 9.30 uur Heilige Mis; Tweede Paasdag: 9.30 uur Heilige Mis. we deze week „De grote bluf", met o a. Dominiqu? Wilms en Mireille Granelli. De allergrootste ster is echter Eddie Conslantine, die zijn eigen bekende stempel op de film heeft gedrukt. Constantine is dit maal d? speler, een gokker, die na op vele punten van de aarde geld gewonnen en verloren te hebben naar Parijs terugkeert, om daar in een exclusieve clandestiene nacht club zijn geluk aan de roulette te beproeven. Het zit hem allerminst mee, maar dan komt„de grote bluf". De zaak wordt pas dan in teressant, niet het minst door de uitdagende vrouwen die als immer de Constantinefilms bevolken Na vel'1 vuistgevechten weet de harde Eddie het ook ditmaal te redden, een avonturenflim dus van de be kende soort.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5