Het Schouwen-Duiveland van „toen' (3880 LAATSTE NIEUWS Schouvven-Duivelandse Sportspiegel DKW Abonneert U op dit streekblad naar ZWITSERLAND? Goedkope MOTORRIJWIELEN Het vooroorlogse Zterik- zee had bermen in het centrum. Hoogopgaand proen, dat vele jaren het karakter van de bin nenstad bepaaldemaar later in kwaliteit achter uitging en tenslotte ge rooid moest worden. Het verdwijnen bracht het voordeel van een betere kijk op de aaneengeslo ten gevelrijen, maar zij die herinneringen heb ben aan het Zierikzee van „toen" zullen altijd het beeld met zich dra gen van de omhoogran- kende iepen, waardoor de zon kans kreeg een mysterieus spel van licht en schaduw te spelen op het bedaagde grijs van de muren der hulzen. Het met groen aangekle de Zierikzee had in sterkere mate nog dan thans Iets intiems, dat zich zo moeilijk laat om schrijven. Het hart van Zierikzee was groen, toen de rampen van oorlog en overstroming haar nog niet hadden beroerd. Padvindsters en padvinders gaan hun „heitje" verdienen Actie wordt gehouden op 20, 21 en 22 april ZIERIKZEE, 15-4. De bekende - en populaire - actie: „Een heitje voor een karweitje" gaat weer van start, om precies te zijn op 20, 21 en 22 april a.3. Medewerking wordt verleend door padvindsters, pad vinders, gidsen, welpen en kabou ters van de verschillende Zierik- zeese groepen. De actie valt dit jaar iets later, maar dit heeft het voor deel dat de huisvrouw een goede „kijk" heeft op de nog resterende karweitjes, waaraan zij, door de grote schoonmaakdrukte, zelf niet toegekomen is. De verdiende „hei tjes" {kwartjes) gaan weer in de bekende grote pot en het hierin ge zamelde bedrag is bestemd voor de lichamelijk gehandicapte p.v.- vriendjes en vriendinnetjes. Bovendien wordt van elke deel neemster en deelnemer ditmaal een kwartje gereserveerd voor de hulp aan de vluchtelingen. Het mesje snijdt dus werkelijk aan alle kanten. Ook de buitengemeenten krijgen BROUWERSHAVEN Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het ingeni eursexamen voor scheikundig in genieur, de heer M. J. van den Bos alhier. Tweede pont veer Zijpe Van de zijde der R.T.M. verzocht men ons er op te willen wijzen dat de extra pont op de dienst Zjjpe- Anna Jacobapolder op tweede Paas dag zal worden ingelegd vanaf drie uur precies. ONDERWIJS Rflks Middelbare Landbouwschool te Goes Aan de Rijks Middelbare Land bouwschool te Goes verwierven het diploma de heren H. J. Kuij- per te Ouwerkerk, J. M. van Lan- geraad te Kerkwerve, C. H. van Schelven te Dreischor, K M.' van de Stolpe te Ellemset, H. B. v. d Zande te Oosterland, J. P. van Da len te Tholen en J. J. v. d. Slikke te Poortvliet. Scheepvaartberichten Esso Nederland (t.), 14-3 te Fawley. Kryptos (t.), 14-4 te Nordenham. Lemsterkerk, 14-4 van Hamburg naar Bremen. Tegelberg, 14-4 van Kaapstad naar Port Elizabeth. Wonogiri, 15-4 te Djakarta. Roland Peugeot heeft de losprijs betaald PARIJS, 15-4. De vader van Eric Peugeot, Roland, heeft vrijdagoch tend meegedeeld, dat hij de ont voerders van zijn vierjarig zoon tje een losprijs heeft betaald. De omvang van het bedrag is niet be kend. Er was 400.000 gulden ge- eist. De vader deelde mee, dat hij de aanwijzingen van de ontvoerders „nauwgezet heeft opgevolgd" om zijn zoontje terug te krijgen. „Ik kon niet anders dan ze ver trouwen. Ze hadden me gevraagd de losprijs gistermiddag naar een plaats te brengen die door hen was aangewezen. Dat heb ik gedaan. Toen moest Ik maar afwachten. Wachten op Erics terugkeer. De laatste uren bij de telefoon waren dc ergste", aldus Roland Peugeot. ditmaal weer een beurt. Padvinders van „De Lichtboei" gaan naar Brouwershaven en Renesse. Leden van de „Mr. Bakkergroep" „doen" Zonnemaire en Noordgouws. De senior katholieke gidsen nemen Ouwerkerk, Oosterland en Kerk werve voor hun rekening Te Nieu- werkerk bestaat een welpenhorde, waarvan de leden zslf hun „heitje" willen verdienen en ze krijgen natuurlijk daarvoor de kans. Voor wie met het vinden van een karweitje eventueel in de maag zit, zijn hier enkele voorbeelden: spat bord wit lakken, afwassen, auto wassen, gras knippen, groenten schoonmaken, houthakken, koper poetsen enz. Karweitjes genoeg en hopelijk „heitjes" ook! Burgerlijke Stand - Zierikzee Geboren. 8 april: Arianus Fran- ciscus, z. van Franciscus Adrianus van der Westen en Helena Catha- rina Hellemons; 9 april: Anita Hen- riëtte, d. van Johannes Hoppers en Engelina Cornelia Glasbergen; 12 april: Robert Christiaan, z. van Si mon Coppoolse en Johanna Filius; 12 april: Frank Jouke, z. van Her man Ymke Schaap en Constantina Frederika Lambertina Anker; 14 april: Cornelis Johannes Jacob, z. van Johannes Jacobus de Jonge en Hendrika Hubrina den Haan. Gehuwd. 8 april: Adriaan Maar ten Brouwer, 23 j., wonende te Dui- vendijke en Johanna Cornelia Bak ker, 20 J. Overleden. 11 april: Helena Ma ria Hest, 78 j., echtgenote van Na poleon Willemse; 12 april: Hen- drina Westdorp, 80 J., weduwe van Adriaan Padmos, wonende te Brui- nisse; 13 april: Agnes Cornelia Eli- zabet Maria van Hal, 79 j., weduwe van Antonius Wisse. Pete Dawkins, „All-American" voetballer bi) het elftal van de Militaire Academie in West Point speelde onlangs in Engeland mee in een rugby wedstrijd tussen Oxford en Cambridge. Het Amerikaanse voetbal, dat zich uit het Engelse ontwikkeld heeft brengt meer lichamelijk contact tussen de spelers mee, zodat de spelers hoofd en lichaam moeten beschermen tegen de ge volgenvan harde botsingen. Engelse clubs spelen zaterdag in vier Schouwen-Duivelandse gemeenten. Tweede Paasdag speelt Zierikzee II uitgestelde bekerwedstrijd tegen Patrijzen. Korfballers naar Roosendaal. Eierzoekrit m.c. „Sparta" op eerste Paasdag. A VOETBAL, Morgen zaterdag middagbeleven we op ons eiland een kleine invasie van Engelse clubs welke op een viertal plaatsen vriendschappelijke wedstrijden zul len spelen. In het overige deel van Zeeland is dit bezoek gedurende de laatste jaren reeds vrij algemeen, maar voor Schouwen-Duiveland betekent het deze maal de primeur. Doordat het contact in Zeeland reeds enige jaren gaande is weet men ook de krachtsverhouding van de Engelse clubs, waardoor men bij het vaststellen van de Wedstrijden zoveel mogelijk elftal len tegenover elkaar stelt van ge lijke krachtsverhouding. Zowel binnen als buiten de lijnen zal men er rekening mee dienen te houden dat men in Engeland enigszins an dere opvattingen er op na houdt ten aanzien van het voetbalspel dan bij ons. Het aanvallen van de doel- verdediger bv., wat hier als onge oorloofd wordt gekenmerkt en waartegen de scheidsrechters op treden, wordt in Engeland veelvul dig gedaan wat reglementair (ook bij ons) is toegestaan. Men zal er dan ook. goed aan doen als dit even tueel morgen door onze gasten ook wordt gedaan elk geluid van pro test achterwege te laten. De grote vraag zal natuurlijk zijn of de gas ten zich aan ons spel zullen aan passen of dat onze clubs het om gekeerde zullen doen. Het laatste lijkt ons wel het meest waarschijn lijke. Als de weersomstandigheden een beetje mee willen werken mo gen er zeker aardige wedstrijden worden verwacht, waarvoor zeker de nodige belangstelling zal be staan. Te Oosterland zal Duiveland aantreden tegen Northwich Park F.C. terwijl Dreischor het team van Riverhead zal ontmoeten- Brouwershaven gaat het opnemen tegen Belsize Rangers F.C., terwijl Renesse de Ashly Roverers op be zoek krijgt. Verder speelt de jeugd van Brouwershaven tegen Christ Church Boys en deze van Renesse tegen Folmar. Op 2e Paasdag gaat Zierikzee II de uitgestelde beker wedstrijd tegen de Patrijzen spe len. Jl. zondag in de promotie-wed strijd hebben de Patrijzen zich over alle linies de meerdere getoond van Burgh en het zal voor de Zierikzee- reserves dan ook wel een buiten gewoon moeilijke taak worden om de 2e bekerronde te overleven. Te Ouwerkerk speelt SVOWK op 2e Paasdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Bruse Boys ter wijl vooraf aan deze wedstrijd de junior en-teams van beide vereni gingen elkaar zullen ontmoeten. Voor de bezetting van 2 plaatsen in de 3e klas van de KNVB is de kampioen van de 4e klas G. Kaalse Boys, voor de te spelen promotie wedstrijden ingedeeld riiet Bier vliet, Ililvaria en Gïlze. Op 2e Paasdag gaat deze competitie een aanvang nemen met de wedstrijden tussen Kaalse Boys en Gllze en Biervliet tegen Hilvaria. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat de bekerwedstrijden van de KNVB, waaraan de bovenste zes teams uit elke afd. kunnen deel- Verloofd: AMAL1A BEN CSIK en NICO PADMOS Zierikzee, Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Dreischor, Zuidstraat 1 116 april 1960. Voor de zeer vele gelukwen sen, de blijken van hartelijke belangstelling en de hulp, die wij bij de geboorte van onze derde zoon wederom mochten ontvangen, danken wij U ten zeerste. G. B. HEUTINK J. HEUTINK-VAN MUNSTER Haamstede, april 1960. heft alt»»" AUTO UNION ÏOOO Dealer voor Schouwen en Duiveland: Automobielbedrijf Firma W. GILIJAMSE Renesse Telefoon (01116)370 TOURING SERVICE ISSO Roland Bourgeois heeft, net als zijn BP Touring Service collega's in dat gezellige land. het GRATIS ZWITSERLAND PAKKET voor U klaarliggen I Mee» ven Genè< Wie In Nederland het BP EUROPA PAKKET koopt krijgt In elk land een GRATIS AANVULLINGSPAKKET plüs SOUVENIR I Niet alleen geeft het Europa-Pakkat (dat u voor f 7,50 bij elk BP-pompstalion kunt kopen) u een waarde die zeker het tweevoud Is van de prijs die u ervoor betaalt na elke grenspassering wacht u daarna bovendien nog een heel aan gename verrassing. Een van de 7 attraktl.es van het Europa-Pakket ls nl. het boekje met 14 coupons voor 14 landen. In elk land, dat u bezoekt, krijgt u bij afgifte van de betreffende coupon bij een BP Touring Service station, een „Wel kom-Pakket" met voortreffelijke kaarten, gidsen voor land en steden, folders enz... en een alleraardigst souvenir. Ja, waarheen u ook gaat met vakantie, zorg, dat u In het bezit bent van het BP Europa-Pakket: Europa-kaart, reisgids, universele draagtas, Rally Route Roller, gratis ongevallen verzekering, 12- talengids en... couponboekje voor gratis landenpakketten I BP TOURING SERVICE voor een onvergetelijk-heerlijke vakantie I BENZINE EN PETROLEUM HANDEL MIJ N.V. AMSTERDAM, VERKOOPORGANISATIE VAN THE BRITISH PETROLEUM CO. LTD. Tand om tand ROTTERDAM, 14-4. In dc volle wachtkamer van een tandarts kwam gistermiddag een 23-jarige matroos bin nenstappen, die om zijn angst voor de tandarts te overwinnen enige moed had ingedronken. Daardoor ge droeg hij zich nogal luid ruchtig en speciaal een an dere bezoeker moest het ont gelden. Hij stelde zijn mede patiënt een aantal vragen en toen deze er tenslotte niet meer van gediend bleek te zijn, wilde hij de matroos de deur uitzetten. De zee man nam het niet en het ge volg was, dat er over en weer enige klappen werden uitgedeeld. De politie werd gewaarschuwd en een agerit nam het tweetal mee naar het bureau, waar de matroos zijn verontschuldigingen aanbood. Als goede vrienden vertrokken ze. De matroos zou het kostuum van de an der, waarop al enige bloed vlekken waren gevallen, la ten stomen. Maar al met al zaten beiden nog met een pijnlijke kies. nemén en waarvoor ook Renesse heeftingeschreven, op 1 mei a.s. een 'aanvang nemen. KORFBAL. Door de SDKB is voor morgen geen competitie-pro gramma vastgesteld, maar op 2e Paasdag zullen een aantal 12-tallen van ons eiland deelnemen aan de serie-wedstrijden van de vereni ging Alliance te Roosendaal. De s.v. Burgh heeft ingeschreven met twee senioren- en een junior-12- tal. Zeemeeuwen zal deelnemen met twee senioren 12-tallen, terwijl DSS en DES elk met hun eerste 12-tal zullen verschijnen. Het is toe te juichen dat twaalftallen van ons eiland ook hun gezicht daarbuiten eens laten zien en van harte wen sen \oij hen dan ook veel succes toe bij de komende wedstrijden. MOTORSPORT. De m.c. Sparta organiseert op le Paasdag haar traditionele eierzoekrit. De eige naars van auto's, motoren en scoo ters zijn hierbij weer in de gele genheid een aangename middag te b eleven. 1 D.K.W. 250 c.c. 1 MAICO 200 c.c. 1 JAWA 250 c.c. '55f 475,— '55f 350,— '50f 295,— Alle motoren zijn voorzien van dubbelzit en verkeren in goede staat Automobiel- en moto rr\j wiel bedrijf Fa. W. Gilijamse, Renesse Telefoon (01116) 370 BROUWERSHAVEN Nieuw cafétaria ,,'t Seepaerd" officieel geopend Burgemeester Van Leeuwen bakte eerste patates-frites Donderdagmiddag heeft burge meester J. L. van Leeuwen te Brou wershaven de officiële opening ver richt van het nieuwe cafétaria ,,'t Seepaerd" op de Markt, welke voor de eigenaar, de heer H. van Oeverefi^werd gebouwd in de voor malige slagerij van de heer J. Ver schoor. Burgemeester van Leeuwen acht te hét in zijn toespraak een genos gen dit fraaie nieuwe bedrijf te mo gen openen en meende dat de zaak qua karakter en uiterlijk goed past in het centrum van de gemeente. Vooral voor de jeugd en de vreem delingen zal deze cafétaria in een grote-behoefte voorzien. De burge meester prees het initiatief van het echtpaar van Oeveren en sprak de wens uit dat de nieuwe zaak zal mogen bloeien door een aantrekke lijke en gezellige sfeer. Vervolgens verichtte burgemees ter van Leeuwen op originele wijze de officiële opening door als vol- lesrd „cafétariahouder" het eerste zakje patate-frites zelf te bakken. Namens de Middenstandsvereni ging werd de eigenaar vervolgens geluk gewenst door de voorzitter, de heer P. de Moor. De heer F. van Aken sprak na mens de ambachtslieden en roemde de prettige onderlinge samenwer king. Hij bracht dank aan de bur gemeester en de gemeente-opzich ter voor het vlugge -verlenen van de bouwvergunning. Ds oud-eigenaar van het pand, de heer J. Verschoor, herinperde aan het jaar 1902, toen hij het pand betrok. Hij meende dat de nieuwe zaak een veilig ankerplaats zal zijn voor de jeugd en ln een grote be hoefte zal voorzien. Het interieur Door het wegbreken van de oor spronkelijke toonbank en de grote koelcellen is er in de nieuwe zaak een flinke ruimte vrijgekomen. He* moderne meubilair dost het bijzon der goed. De wanden en de zolde ring zijn in zeer lichte tinten ge houden, de verlichting is eveneens zeer geslaagd. De vloer is bslegd met colovinyltegels. De bakoven is een hypermoderne met elektrische ontsteking. Het geheel wordt ge completeerd door ds onontbeerlij ke juke-box. Bij de opening was de zaak voorzien van een ware bloemenschat. Het metsel- en timmerwerk werd uitgevoerd door de fa. F. v. Aken uit Zierikzee, verder werkten aan de verbouwing mee S. v.. d. Velde (schilderwerk), fa. C. Slager (elek triciteit), fa. C. van Ham (sanitair), J. de Haan (verl. apparatuur) en fa. Joh. den Boer te Zierikzse (tegelvloer). „Florigo" leverde de bakoven. De hoofdinspecteur van de cri minele afdeling der politie in Bonn di\ Hans Maly, is geschorst han gende een onderzoek, zo heeft het ministerie van binnenlandse zaken van Noordrijn-Westfalen te Düs- seldorf bekend gemaakt. Volgens de bond van Westdultse ambtena ren wordt dr. Maly er van ver dacht, dat hij in de tweede wereld oorlog als lid van de nationaal- socialistische veiligheidspolitie „dc wet verkeerd heeft toegepast".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3