Vergadering gemeenteraad Burgh J Verf het zelf met '^ÊTWf de superieure "V| Effl plasticverf van gj De gemeenteraad van Burgh kwam woensdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Jhr. A. van Citters. Naar aanleiding van een vraag betreffende de notulen werd d? heer Duson medegedeeld dat nog dit jaar de lantaarnpaal geplaatst zal worden bij het RTM-station. Op die plaats moet eerst de straat op geknapt worden. Bij de ingekomen stukken vro^g de heer Duson i v m. de gunnings- brief voor de o.l.-school een beslo ten zitting aan het einde der ver gadering, hetgeen werd toegestaan M?vr. Lysen bracht verslag uit van de vergadering der Beatrixschool te Zierikzee. Besloten werd tot verhoging met 5 pet. per 1 april '60 van de sala rissen van het gemeentepersoneel. Toegekend werd eveneens de huur- compensatie. Vastgesteld werd ver der de verordening uitkering in eens gemeentepersoneel over het le kwartaal 1960. Geen bezwaren waren tegen wijziging van de kin derbijslagverordening per 1/1 '60. Verhuur weidegrond Een kleine fout bleek te zijn ge maakt bij verhuur van gemeente lijke weidegrond. Dit betrof een stuk grond voor de woning van de heer C. v. d Maas. Deze had dit graag gehuurd doch de betreffen de grond was reeds verhuurd aan de wed. L. v. d. Zande. De voorzit ter bood zijn verontschuldigingen aan voor deze gang van zaken. Door v. d. Zande is thans kustmest op de grond uitgezaaid. Er zal een Bonn protesteert tegen Chroesjtsjef's aanvallen BONN, 6-5. West-Duitsland heeft woensdag bij de Sow jet-Unie ge protesteerd tegen de aanvallen die premier Chroesjtsjef in zijn rede voeringen tijdens zijn Franse reis op de Bondsrepubliek heeft ge- caan. In een nota die in Moskou is overhandigd verklaart de Bondsre gering dat Chroesjtsjefs uitlatingen het Franse volk ,,een geheel ver valst beeld van de geestelijke en politieke houding van het Duitse volk en de Bondsrepubliek" kan geven. D? Bondsregering kan dan ook niet geloven in de oprechtheid van de Sowjet-pogingen om tot vermindering van de spanning in de wereld te komen „zolang de Sowjet-Unie blijft proberen overal in de wereld haat en vijandschap tegen het Duitse volk te zaaien" en zij acht het in het belang van de wereld nodig dat er een einde komt aan de Russische „lastercampagne" aldus de nota. Franse regering gooit landbouwroer om PARIJS, 6-4. Aan de vooravond van voorgenomen massale demon straties van landbouwers heeft het Franse kabinet vandaag kredieten goedgekeurd tot een bedrag van 1,75 miljard nieuwe fransen voor de uitvoering van wetgeving op het gebied van agrarische hervor ming. De wetsontwerpen, die. mor gen aan de commissies van de na tionale vergadering zullen worden voorgelegd, omvatten plannen voor een economischer gebruik van het land door herverkaveling, techni sche scholing van landarbeiders, verzekering en de vorming van nationale parken. Dr. Barbara Moore nog niet uitgewandeld SOUTHAMPTON, 7-4. Dr Bar- bara Moore, de bakende lange-af- stands wandelaar, is woensdag per schip uit Southampton naar New York vertrokken. Vandaar vliegt zij naar San -Francisco De terug reis naar New York wil zij te voet maken, een afstand van 5 200 km. die zij in veertig tot vijftig dagen hoopt af te leggen. Zij wil hier mee bewijzen dat men met haar dieet van rauwe groente, vruchte- sap, noten en honing tot grote pres taties in staat is. Zij dealde mee dat zij later naar Adelaide wil vliegen om vandaar een tocht van 2880 km. door Aus tralië te maken. Miljoenen voor juwelen NEW YORK, 7-4. De juwelen- verzameling van een eccentrieke New Yorkse weduwe heeft woens dag op een veiling in New York 1.950.470 dollar (bijna 7,5 miljoen gulden) opgebracht. De opbrengst wordt verdeeld onder zes grote Amerikaanse instellingen voor liefdadigheid. De collectie was afkomstig van mevrouw Lilian Timken die in oktober overleed. In haar woning met 24 kamers die zij slechts zel den verliet, vond men bok kunst voorwerpen ter waarde van ruim een miljoen dollar, alsmede een voorraad levensmiddelen in blik, oude kranten en afval. De hoogste prijs bracht een ring met een dia mant van 28% karaat op - 157.500 dollar (ongeveer 600.000 gulden). De verzameling omvatte 158 siera den. oproep worden gedaan voor ver huur van weidegrond en d? raad zal beslissen in de volgende verga dering. Besloten werd vervolgens tot verkoop van boerderijgrond aan mevr. Kneteman-Litti voor de prijs van f 7,50 per m- bouwgrond en f 2 voor de achterliggende grond De heer Duson zM het niet eens te zijn met de voorzitter die meende dat op deze grond alleen perma nente bewoning op zijn plaats is. Een bungalow met alleen zomerbe- woning zou volgens de heer Duson ook geschikt zijn. Bij d*» bsspreking van de viering van de bevrijdingsdag werd mede gedeeld dat er dinsagavond een vergadering zal worden belegd door de Oranjevereniging. Het ligt in de bedoeling dit jaar speciaal de kin deren bij de herdenking te betrek ken. Mevr Lysen zou graag spoe dig gedegen plannen ter tafel zien gebracht. Begroting 1960 Bij de begroting 1960 dankte me vrouw Lysen de ambtenaar de heer B. Bossers voor zijn uitvoerige ge gevens verstrekt bij het nazien van deze begroting. Namens de com missie werd verslag uitgebracht door de heer Duson. De raad be sloot accoord te gaan met het voor stel van de commissie de presen tiegelden voor raads. en commis sievergaderingen te brengen op f 7,50. Het walletje in de Duinweg zal een opknapper krijgen. In wording is een nieuw hek rond de Julana- boom. De rapporteur zou verder graag verhoging zien van de ver huur strandcabines en plaatsing closets. Voorts wees de heer Duson er op dat ook de gemeente Burgh goede terreinen heeft voor het houden van evenementen in het seizoen De voorzitter roemde de speelweide van de Beatrixschool i v.m. gun stige parkeergelegenheid. Namens de commissie zou de heer Duson voorts graag zien dat een deel der ten goede zou komen De voorzit ter zal dit proberen te verwezen lijken. Voorts werd de commissie medegedeeld n.a.v. een desbetref fende opmerking, dat een vertrou wensman zal worden aangesteld die voor de gemeente het veld voor de wedstrijden zal keuren. Een huur overeenkomst met de s.v. Burgh werd noodzakelijk geacht Uitwijkmogelijkheid voor caravans De heer Duson vroeg vervolgen? - als raadslid - naar de mogelijk heid om op het nieuwe parkeerter rein aan de Punt te Westenschou- wen tegen betaling caravans to? te laten. Op die plaats is echter geen water en er is caravanruimte ge noeg Misschien is deze plaats wel geschikt als uitwijkmogelijkheid. Op voorstel van de heer Duson werd voorts besloten met de kTke- raad te bespreken de mogelijkheid de muur van de N.H kerk die ge restaureerd wordt te ontdoen van een te veel aan groene heesters. D? heer Jonker had aanmerkin gen op de huurprijzen van de tuin- tjse achter de WW-woningen aan de Weeldeweg De heer de Feiter gaf een toelichting op de subsidie Groene Kruis. Volgens hem is de subsidi? van Haamstede en Burgh te laag. Het totaal van de gewone dienst bedraagt f 306.542,29, onvoorzien f 841,15. Kapitaaldienst f 760 544,37 (inkomsten), f 903.853,91 (uitgaven) nadelig slot f 143.309,51. Eveneens aangenomen werd de begroting Maatschappelijke Zorg met f 11.158,06 in inkomsten en uitgaven met onvoorzien f 350,10 en een subsidie van f 5000. Uitbreidingsplan Westenschouwen Behoudens het tracé nieuwe pro vinciale weg w*rd door G.S goed keuring gegeven aan een gedeelte van het uitbreidingsplan Westen- schouwep. Daar het plan dat opgesteld was voor het gebied rond de nieuwe weg is afgeschr?ven zal een nieuw plan moeten worden opgesteld met grote kosten. Bebouwingsuitbrei ding in de richting van de Punt zal nooit worden goedgekeurd Wat Westenschouwen betreft moet de gemeente praktisch opnieuw be ginnen. Bij de rondvraag wees de heer H. W. v. d. Klooster op de stinken-., de sloten en rioleringen aan de Klooster- en Weeldeweg. De heer W. G. Jonker w°es op de te nauwe bocht Achterom-Prov. weg, hetgeen door b en w werd beaamd. De heer de Feiter bracht de aanschaf van een schoolprojector ter sprake. Dit is in overweging. Mevr. Lysen bracht de aanschaf van een twee jarige reebok voor het Domeinge- bied ter kennis. OM HET PRESIDENTSCHAP Meerderheid voor Kennedy in Wisconsin Het resultaat van de voorverkie zingen voor de kandidatuur van het presidentschap in Wisconsin is, dat Kennedy op 20% stem van de 31 stemmen mag rekenen die de de mocraten van deze staat op de ko mende-partij-conventie hebben. Humphr?y-krijgt de rest. In totaal zullen er op de conven tie te Los Angeles 1.521 stemmen worden uitgebracht, waarvan er 761 nodig zijn om tot officieel kan didaat te worden benoemd. De krachtsverhouding in het de mocratische kamp is op het ogen blik zo, dat Kennedy op 36% stem mag rekenen, Humphrey op 12% stem, Symington op 4% stem, Ad- iai Stevenson op 1% stem en Lyn- con Johnson op één stem. Kans voor emigranten-ouders De Stichting Spaar- en reisfonds „Wy komen" NAARDEN, 6-4. Het bestuur van de stichting spaar- en reisfonds „Wij Komen" ten behoeve van emi- grantenouders en hun kinderen deelt mede dat het op verzoek van de directies van een aantal grote Ned -u-landse vervoersmaatschappij - en een rapport hesft samengesteld over de resultaten, die dit fonds'in slechts luttele weken mocht boe ken. Niet minder dan 10.000 emi- grantenouders toonden grote inte resse voor het fonds en aldus het bestuur, enige duizenden emigran ten en hun ouders zijn reeds op een rijkspostspaarbankboekje, dat spe ciaal werd uitgegeven aan het spa ren. Ook aan de regering en de re geringscommissaris voor de emi gratie zal dit rapport worden aan geboden Het stichtingsbestuur heeft - zo wordt verder meegedeeld - in de gehele wereld een één dollaractie op touw gezet waarbij van alle 500 duizend landgenoten, die uit Neder land zijn geëmigreerd, één dollar zal worden gevraagd, bestemd voor het noodfonds om in urgente ge vallen ouders direct van reisgeld te kunnen voorzien. „PIONIER V" FUNK STUK WEG WASHINGTON, 7-4. De Ameri kaanse kunstplaneet, Pionier 5 be vindt zich thans op meer dan 3,5 miljoen mijl van de aarde Gelei delijk wordt het radiocontact met de 43 kg. wegende zonnesatelliet verloren. De verbinding via de achttien meter hoge antenne op Hawaii wordt minder goed, maar de instrumenten van het apparaat reageren nog onmiddellijk op sei nen van d? grote radiotelescoop van Jodrell Bank bij Manchester. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE V. De restauratie van de* oude monumenten In een schryven aan de raad ge ven b. en vv. een specifikatie van de kosten, verbonden aan de res tauratie van de oude monumenten te Zierikzee. Deze specifikatie ziet er als volgt uit: Zuidhavenpoort f 432.000, stad huistoren f 199.500, Noordhaven poort f 773.000 en de Nobe'noort f 410.000. De raming voor de Zuid havenpoort zal nog moeten wor den verhoogd met f 23000. OeTiik reeds in deze kolommen gemeld is onmiddel'ijk machtiging verkre gen tot het restaureren van de Zuidhavenpoort Daar het tech nisch niet is te verwezenlijken de restauratie in één jaar te voltooien, wordt er naar gestreefd van het geraamde bedrag in 1960 f 225000 en in 1961 f 200.000 te verwerken. Naar verwacht wordt zal 15 pet. van de restauratiekosten ten laste van de gemeente blijven. Dit ge meentelijk aandeel zal worden voorgedragen voor een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. B. en w. stellen voor tot restauratie van de stad huistoren in 1960 en tot het be schikbaar stellen van kredieten voor het gemeentelijk aandeel in de kosten van restauratie van Zuidhavenpoort en stadhuistorea voor 1960 van resp. f 38.250 en f 29.925. Plannen voor bouw hijskraan op Engelse kade Blijkens een mededeling (aan de raad) van het college van b. en w. der gemeente wordt het te Zierik zee als een gemis gevoeld, dat op de Engelse kade geen behoorlijk bokmof kraan aanwezig is, waar mede zware voorwerpen kunnen worden versleept. In verband met de mogelijkheid van industrieves tiging, kan worden verwacht dat een dergelijke hijskraan, althans ten dele, exploitabel is te maken. De kosten van een dergelijke ap paratuur worden geraamd op f 65.000, een krediet van deze grootte van de raad wordt ge vraagd, met vooropstelling van een zó hoog mogelijke subsidie bij het rijk als bijdrage in deze investe ring. Een krediet van f 42.000 zal worden gevraagd voor de aan schaffing van een nieuw prototype trekker-manschappenw.agen annex nevel-tank ten behoeve van dè brandweer. Een krediet van f 30000 werd door de raad reeds eerder toegestaan. Het gaat thans nog om een aanvullend krediet van f 12.000" Verf met glans en met gemak j Ingezonden mededeling VJ;laidC jCiECETA-BEVERil ZIERIKZEE Optreden politiek cabaret Het bekende politieke lekencaba- ret „De Steekvlam" uit Den Haag zal zaterdagavond a s optreden voor de afdeling Zierikzee van de Pv.d.A. Deze bijzondere avond wordt belegd in de bovenzaal van het „Huis van Nassau". BURGH Kijkavond o.l.-school Heden (donderdag)avond orga niseert het onderwijzend personeel van de o.l -school te Burgh van 7.30-9 uur een kijkavond voor de ouders. HAAMSTEDE Jeugdige landbouwer naar Amerika Binnen het kader van het zg. In ternational Farmyouth Exchange - piogramma, zal de heer W. P. de Vrieze, met een collega uit Noord- Bweiand en een Fries meisje op 4 mei naar Amerika vertrekken, voor een agrarisch oriëntatiebe- zoek van een half jaar. De reis wordt gemaakt met het m.s. „Maasdam". Gedurende drie maanden vertoeft dhr. de Vrieze :n één der Amerikaanse staten en de resterende maanden in een an dere staat. Tussentijds wordt een enorme jeugdmeeting gehouden, waar uit vrijwel alle landen der w-vreld jeugdige agrariërs elkaar treffen. RENESSE Burgerlijke stand over maart 1960. Geboren: Robert Jan, zoon van C. J. Kostense en T. M. de Vos. Arnold Steven, zoon van D. R. La- bee en E. M. Dalebout. Gehuwd: Willem Bouwman met Aaltje Reinders. NOORDGOUWE De in Noordgouwe onlangs ge houden collecte t.b.v. „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft f 61,69 op gebracht. DREISCHOR Geslaagd jaarfeest Hervormde jeugdclubs Het jaarfeest dat de clubs der Ned. Hervormde Gemeente alhier dezer dagen gaven, kan als zeer ge slaagd worden beschouwd. De keus van het ten tonele gebrachte was zeer goed en het uitgebreide pro gramma werd vlot uitgevoerd. Na het clublied opende ds. Duy- vendak de avond. Hierna volgde een klein spelletje door als boeven verklede meisjes. De jongensclub beleefde een spannend Indianen- avontuur in Amsterdam. De meis jesclub bracht daarna een geestige persoonsverwisseling goed voor het voetlicht. De jongensclub stond aan het loket te wachten op een boertje dat zijn geld niet kon vinden. Bij zonder aardig en goed verzorgd was het zangspel „Sneeuwwitje en de •even dwergen", gebracht door de jongere meisjes. Aandacht voor de vluchtelingen De oudste gemengde club vroeg in een poppenspel met eigenge maakte poppen en -kast aandacht voor de nood van de vluchtelingen. Is er gen plaats voor hen? Wie zal hen een eigen huis en bestaan ver schaffen? Er werd voor gepleit dat Je sleutelactie „Doe Open" harten en beurzen zal mogen openen. Voor dit doel vond een Amerikaanse ver koping van een pop plaats, waar van de meisjesclub de uitzet had verzorgd. Deze bracht f 31,50 op. In dezelfde sfeer bleef het bij belse spelletje „Het Kindje" (uit de nieuwe kinderbijbel van dr. Klink): „God heeft een plan met ieder kind". De door de clubs vervaar digde werkstukken werden ver loot. Aan het eind van de avond werd afscheid genomen van mevrouw E. Klompe-de Jonge, die het werk voor de jongere meisjesclub helaas moet staken. Met dank aan allen en het zingen van het Avondlied werd de zeer geanimeerde avond gesloten. OOSTERLAND Geslaagde bazar voor de vluchtelingen In deze gemeente werd door een aantal jongelui een geslaagde ba zar gehouden ten bate van de vluchtelingenhulp Vooral in de avonduren was er druk bezoek. De burg?rij had talloze goederen ge schonken, als textiel, porselein e.d. Deze goederen werden doorgaans bij opbod verkocht. Ook de grab belton kreeg de nodige aftrek. Iets bijzonders was de verrassingsauto- maat, die voor een kwartje een pakketje produceerde. Ook de ver schillende spelen brachten veel geld op. De pop traditioneel op elke bazar - heette „Nina", maar niemand kwam daar achter. Later werd de pop te gelde gemaakt. Een woord van dank intussen komt toe aan de winkeliers, inzonderheid de heer A. Bolle, die vele goederen tegen inkoopsprijs beschikbaar stalde. Ook het comité komt een woord van dank toe, voor de wijze waarop zij de bazar tot een succes maakte. Behalve ds bazar stond nog op het programma een filmavond en een voetbalwedstrijd. Het finan ciële resultaat zal binnenkort be kend worden gemaakt. SIRJANSLAND Ook in deze gemeente wordt (eind deze week) een collekte ge houden voor SIMAVI, die warm bij het publiek wordt aanbevolen. Verwachting tot vrijdagavond: Droog en zonnig Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden; zwak ke tot matige wind tussen oost en zuid; iets koudere nacht, morgen overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 8 april. Zon op 6.00, onder 19.25. Maan op 15.32, onder 4.33. Volle maan: 11 april te 21.28. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 8 april 0.21 v.m. 12.43 n.m. BROUWERSHAVEN 8 april 0.31 v.m. 13.16 n.m. Springtij: 14 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Een zeer groot hogedrukge- bied boven Rusland houdt onver minderd stand. In d? kern komen luchtdrukwaarden voor van 1050 millibar Het strekt zich uit tot aan west Europa waar langs de west flank er van zuidelijke winden warme lucht over Spanje en Frank rijk naar het noorden blijven voe ren. Zwakke storingsgebieden be wegen van Portugal over d? Golf van Biscaye naar het noorden. Een van deze storingen veroorzaakte in de nacht van woensdag op donder dag in het westen en noorden van ons land enige regen waarbij plaat selijk ook onweer voorkwam. Een volgende bevindt zich boven noord Spanje en vertoont slechts weinig activiteit Dez? zal er oorzaak van zijn dat morgen de wind in het hele land weer uit richtingen tussen oost en zuid waait, waarbij zonnige perioden zullen voorkomen en de kans op regen klein is. De tempe raturen blijven ver boven normaal. Ingezonden mededeling Beits zelf uw meubelen PRACHTBIJTSl van Ceta-Bever Zal Caryl Chessman op 2 mei sterven? Dit is woensdagavond door het Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart te Washington be kend gemaakt. (Ingezonden) Niet lang nadat de Wetgevende Vergadering van Californië met acht tegen zeven stemmen had be sloten de doodstraf te handhaven, werd de nieuwe executiedatum van Caryl Chessman op 2 mei a.s. gesteld. „Ik leg nu mijn lot in han den van gouverneur Brown", zei toen Chessman. - Blijkens een bericht evenwel van 12 maart '60 afkomstig uit Sacra mento (Californië) meent echter één zijner twee onvermoeibare advocaten mr. George Davis, dat er nog een mogelijkheid bestaat, wederom uitstel van executie voor zijn cliënt te verkrijgen. Het maandblad „Aantreden" der Ned. Ver. van Ex Politieke Ge vangenen tijdens de bezetting van maart '60 meldt: „Chessman zal niet sterven. Rechter Herbert Wal ker van het opperste greechtshof heeft besloten, zich onbevoegd te verklaren tot ;he tvaststellen van een nieuwe terechtstellingsdatum voor Caryl Chessman. Eén der ver dedigers van Chessman had in een beëdigde verklaring bezwaar tegen de rechter gemaakt, nadat deze een verzoek om zich onbevoegd te verklaren had afgewezen. Recht bank-functionarissen leidden uit de latere beslissing van rechter Walker af, dat deze verdere juri dische verwikkelingen in de toch al ingewikkelde zaak wilde ver mijden. In het bijzonder iets, waar tegen beroep zou kunnen worden aangetekend. De leider van de ver dediging van Chessman, advocaat George T. Davis, uit San Francis co gaf als commentaar: „Het Is precies wat ik had verwacht, Chessman zal niet sterven en ik begin er aan te twijfelen of hij nog ooit opnieuw ter dood zal worden veroordeeld". Hoe zit het dan met de executie datum van 2 mei Ook de dood straf in Californië is niet afge schaft, blijkens de laatstleden ge houden stemming der Wetgevende Vergadering. Krijgt advocaat Da- vis gelijk? Ongeveer honderd jaar geleden, raakte een wrakkig gevangenis schip voor de kust van Californië op drift Een razende storm had het van zijn ankers losgeslagen en joeg het in de branding, waar het uiteen geslagen werd. Luidkeels schreeuwende en dreigende be wakers dreven de groep gevange nen, die zich daarop bevonden hadden, op het strand tesamen. Het bestaan van het schip bewees, dat er toentertijd te weinig gevan genissen waren, of dat het gebruikt werd om bijzonder zware gevallen op te bergen. De storm had ge toond, dat een schip als gevange nis ook schaduwzijden heeft. Men wilde niet ver met de gevaarlijke schipbreukelingen reizen. Onge veer op de plaats der stranding besloot men een provisorische ge vangenis te bouwen, die later uit groeide tot het oerdegelijke ge bouw, dat thans Californië's oud ste staatsgevangenis is, San Quen- tin genaamd, compleet met wacht toren. waarin scherp spiedende en zwaar bewapende wachters waken. Zii is dus oud die gevangenis, stok oud. Van boven tot onder stinkt zij wellicht naar rottend hout, lek ke riolen, kwijnende mensen en lvsol. Doch één vertrek is modern, ultra modern, precies in overeen stemming met de moderne bescha ving en dit is een goed geoutil leerde gaskamer. In de nabijheid dier wachttoren, aan wiens voeten een perkje goudsbloemen nauwe lijks leeft op de schaarse zonne stralen, ligt het zaaltje met groene wanden verscholen. In dit zaaltje ligt veilig de even groen geverfde gaskamer geborgen. Zij, die daarin stierven, vertoefden in de tijd tussen het doodvonnis en de exe cutie in de dodencellen, gelegen on de Dodengang, die uitkomt op dat groene griezelige zaaltje. In één der cellen oo de Doden gang zucht reeds twaalf jaar Caryl Chessman, beschuldigd van mis daden waarop de doodstraf staat en waarvan de voltrekking tot op héden keer op keer is uitgesteld. Klopt er juridisch iets niet, da4 hij steeds weer uitstel van execu tie krijgt? „Er klopt heel veel niet" zegt Chessman. In het tijdschrift „Saga" van maart 1955 schrijft hij: „Hoe wel ik overvallen heb gepleegd op bookmakers (makelaars bij wie men op renpaarden wedden kan, L.) en ik lopers van een enorm bookmakerssyndicaat in dat gebied heb gedwongen hun geld aan mij af te staan, ben ik de beruchtte Bandiet met het Rode licht, die in zuid-Californië heeft geopereerd, niet geweest", (pag. 10-11 uit „Mijn laatste kans", blz. 215). Wenzell Brouwn heeft in het tijdschrift „True" van oktober '56 een gedokumenteerd artikel gepu bliceerd, waarin hij schrijft: „Ik geloof niet dat Caryl Chessman schuldig is aan de misdaden waar voor hij ter dood is veroordeeld. Ik ben er van overtuigd, dat hij ten onrechte schuldig is verklaard" (Als boven). Chessman zou boven dien het ongeluk hebben gehad, dat de stenograaf, die zijn eerste verklaringen stenografisch heeft opgenomen, fouten heeft gemaakt, doch dat die fouten niet hersteld kunnen worden, daar bedoelde stenograaf Inmiddels is overleden. Chèssman schreef drie boeken in de Dodencel. Zij maakten als best-sellers een indrukwekkende tocht over de wereld. Zou Chess man, schuldig zijnde aan de mis daden waarvan men hem beticht, de moed hebben bezeten o a. over zijn zaak drie lijvige boeken te schrijven Zulks is zeer twijfel achtig. Heeft deze twijfel zich wel licht ook aan het Hoge Gerechts hof van Californië en de Federale Gerechtshoven meegedeeld Ge zien de herhaalde opschorting van executie, lijkt het er op. Intussen snelt de tijd naar de dag waarop Chessman de gaska mer moet betreden.of, naar de volgende executiedatum. Het ware te wensen, dat Chessman gratie gegeven worde, herziening van zijn vonnis plaats vinde en tenslotte ontslag uit de gevangenis volge. De knellende greep der twaalf jaar gevangenisstraf is verhon derdvoudigd geworden door de voortdurende doodsdreiging. Deze gereclasseerde Chessman eenmaal vrij, zal beduidend minder gevaar lijk zijn dan de figuren, die hun -«crwoud-moraal met drie K's, van Klu Klux Klan, sneden in het lichaam der neger-huisvader wiens oorlret in dit blad van j.l. II maart werd gepubliceerd. Renesse, 31-3. C. Limburg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2