Aprilmop STAD EN PROVINCIE Garage ANKER Verlichting MAGAZIJN „ELECTRA" <4 Hoewel het geen aprilmop was, Was het tóch wel een mop. De hobbelwagen van Boldoot Verloor die dag zijn dop. De heibel die hierdoor ontstond. De schrik en het kabaal, Men gaf ons hiervan een verslag, We weten 't allemaal. Er werd wel volop zand gestrooid, Maar zand er over? Nee! Men vraagt zich af, geeft nu dat Cachet aan Zierikzee? (ding Is dan die kar niet uit de tijd, Kan 't anders ook misschien? Ook elders haalt men putten leeg Maarmet een zuigmachien. Ik weet niet of het lijden kan, Dat is alsnog de vraag; Maar als ons Bruintje 't trekken Uit veler naam: heel graag! (kan, DORDRECHT. De 43-jarige schip per B. Smid, gewoond hebbend in Rotterdam, is dinsdag tijdens de vaart van d? zandbak „Merwede" op de Dordtse Kil overboord gesla gen en verdronken. Omtrent de oorzaak van dit ongeval is niets be kend. De zandbak werd getrokken door de sleepboot „Henja" en was op weg naar Rotterdam. De heer Smid was gehuwd. Zijn stoffelijk overschot is nog niet gevonden. AARDENBURG. Voor ongeveer 1000 toehoorders waaronder tal rijke uit België, vond hedenmid dag in de St. Baafskerk te Aarden burg voor de zevende achtereen volgende maal de uitvoering plaats van de Matthaus Passion van J. S. Bach. De dag- en weekpendel van Schouweu-Duivelanders Wij vernemen van de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Zierikzee, cL> heer D. Goudriaan, dat een 175 personen van Sehou- wen-Duiveland deelnemen aan dag en weekpendel. Volgens hem be staat hier een structuurwerkloos heid van ongeveer 300 man. Een somber beeld dus. Uiteraard zijn .er slechts twee mogelijkheden tot op lossing van het vraagstuk, werk scheppen of elders werk zoeken. De weekpendel brengt geen echte oplossing, want de man is een hele week van huis en moeder staat alleen voor de opvoeding van de kinderen. Bovendien zijn er vrouwen die het gescheiden leven niet aankunnen. Voor de lokale ge meenschap zijn d? mannen feitelijk verloren. Bovendien zullen de meesten zo snel mogelijk pogen te verhulzen, hetgeen een leeglopen van het eiland met zich brengt. Uitbreiding werkgelegenheid Uitbreiding van de werkgelegen heid zal afhangen van de initiatie ven van de bestaand** bedrijven. Zo kan - zoals elders geschiedt - een ambachtsbedrijf „fabriekmatig" gaan werken Aantrekken van nieuwe bedrijven vordert verbete ring van de infrastruktuur in het Kerngebied, waarbij vooral de fi nanciën een grote rol spelen. We staan, aldus spr., thans voor een vakuum, want veranderingen ko men als de verbindingen met de staan, aldus de heer Goudriaan, thans voor een vakuum, want ver anderingen komen als de verbin dingen met de vaste wal er zijn. LEGE HAVENS Mosselvissersvloten vertrokken weer naar de Waddenzee Pendeldienst voor vissers In de Zeeuwse vissersplaatsen, voor zover de visserij bestaat uit het beoefenen van de mosselcultuur vindt men thans weer lege havens, want de vloot is weer vertrokken naar de Waddenzee. Nog is wel het mosselseizoen niet gesloten, maar men is aan de laat ste week bezig en er zijn nog slechts enkelen die van hun perce len nog een vrachtje aan het Be drijfschap afleveren. Veel meer is het doel zich te gaan klaar maken voor de grote mossel zaadvisserij campagne die 26 april weer begint en drie weken zal du ren. Wel scheiden ons nog drie we ken van d**ze datum, maar om het straks te vissen mosselzaad te kun nen ontvangen moeten de "percelen gezuiverd zijn van zeesterren en andere schadelijke fauna en moeten oe percelen goed schoongevist zijn, er mogen geen restanten oud? mos selen meer op aanwezig zijn. Wat Aanduiding voorrangswegen In de Westhoek (Ingezonden) Bij wijze van proef zijn de voor rangsborden (oranje vierkant met witte rand) op de provinciale we gen in de Westhoek kort vóór de kruisingen geplaatst en dus niet - zoals gebruikelijk - onmiddellijk nè de kruisingen. Het voordeel is, dat de gebruikers van de voorrangsweg voordat zij een kruising oprijden eraan worden herinnerd, welke voorrangsregeling van toepassing is. Vooral voor hen, die vanuit een zijweg de voorrangsweg zijn opge reden, is deze plaatsing van de bor den logischer, daar een bord, dat onmiddellijk na een kruising is ge plaatst, meestal wordt voorbij ge zien. Van een verkeerde plaatsing der borden, als volgens de Zierikzee- sche Nieuwsbode van maandag j.l. zou zijn vernomen van de Rijks politie te Haamstede, is derhalve geen sprake. De Ingenieur van de Provinciale Waterstaat: A. M. DE GRAAUW. zich elk jaar binnenshuis afspeelt, de grote voorjaarsschoonmaak, heeft du9 ook plaats op de Wad denzee, de grote voorjaarsschoon maak van de visserijpercelen, het naar andere percelen overbrengen van zaad en halfwas ,naar percelen om de mosselen tot consumptie mosselen te laten opgroeien enz. Van Zierikzee uit rijdt wekelijks een autobus om de vissers in de ge legenheid te stellen het weekend thuis door te brengen. De pendel dienst der mosselkwekers. ZIERIKZEE Jaarvergadering „De Dageraad" Heden (dinsdag)avond houdt de Coöp. Verbruiksvereniging „De Dageraad" de jaarvergadering in de Graanbeurs van het „Huls van Nas sau". Na afloop van het huishoude lijke gede?lte zal door het toneel gezelschap „Het Gouwse Masker" te Noordgouwe worden opgevoerd „Het zwarte schaap van de familie" Uitvoering Zeeuwse Muziekschool Wij vernemen dat de uitvoering van de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse. Muziekschool op vrijdag 24 juni in de Concertzaal zal plaats vinden. BURGH - HAAMSTEDE Geslaagde padvindstersbazar voor „Doe Open" De door de padvindsters georga niseerde bazar voor de actie „Doe Open" (hulp aan vluchtelingen) is zeer succesvol verlopen. De netto opbrengst bedraagt f 950. Aan de bazar was een verloting verbonden, waarvan de trekkingslij sten zijn opgehangen aan de gemeentehuizen in de Westhoek, inclusief Renesse en Noordwelle. Prijzen kunnen af gehaald worden aan het gemeente huis te Haamstede. HAAMSTEDE Schooljeugd in actie voor „Vier X Z.N." De leerlingen van de lywgste klas van de ehr. nat. schodl te Haam stede hebben een actie opg?zet, waarvan de baten bestemd zijn voor „Vier maal Z.Ni#Hp© jongelui verkochten prentbriefkaarten (1700) lepeltjes (30) en namen ook giften in ontvangst. Deze sympathieke jeugdactie bracht f 515 op. - Met ingang van 1 augustus is de heer A. d? Graaf, onderwijzer aan de chr nat school alhier, in gelijke functie benoemd aan de chr. nat. school te Hoorn. RENESSE Vergadering Oranjevereniging Als voorbereiding voor het be vrijdingsfeest belegt de Oranjever eniging op 7 april a.s. in hotel „Het wapen van Zeeland" een vergade ring om met de burgefij van ge dachten te wisselen over-het op de ze dag samen te stellen programma. Het bestuur van de Oranjevereni ging doet dan ook op alle inwoners een beroep om op d">ze vergadering aanwezig te zijn, daar men zich dan kan oriënteren naar de verlangens der inwoners. SCHARENDIJKE Jaarvergadering NCLB en NCB In het verenigingsgebouw te Scharendijke hielden de afdelingen van de N.C.L.B. en de N.C.B, ge zamenlijk hun jaarvergadering. De leiding van deze avond berustte in handen van de heer W. Verton, voorzitter van de afdeling van de N.C.L.B., die op de gebruikelijke wijze deze avond opende. Na het voorlezen van de jaar verslagen van beide afdelingen, sprak de heer Zuidema een propa gandistisch woord. Na de pauze, waarin de aanwezi gen koffie werd aangeboden, werd door een toneelgroepje uit de or ganisaties het toneelstuk „De.Veld- hoekers" op verdienstelijke wijze ten tonele gebracht. Het gebodène viel bij de aanwezigen zeer. in de smaak en na afloop werden de to nelisten dan ook met een dankbaar applaus beloond. De heer A. Kloet, die namens het district het woord voerde, herin nerde de aanwezigen aan de op 23 juni a.s. op ons eiland te houden provinciale bondsdag. Aan het slot van deze gezellige avond sprak de voorzitter woorden van dank tot allen die hun mede werking hebben verleend bij het doen slagen hiervan. De heer Zui dema sloot deze avond met gebed, BROUWERSHAVEN Kind viel van fiets Maandagmiddag had de 8-jarige Hannie Tanis, op weg naar het sportveld, het ongeluk van de fiets te vallen, waar ze achterop zat bij een vriendinnetje. Dokter Terp stra constateerde een beenbreuk en achtte overbrenging naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierik zee noodzakelijk. Kans op totoprijs Wanneer er niet meer goede meldingen binnenkomen bij de voetbalpool belooft hèt voor de heer F. Moerdijk te Brouwersha ven een aardig kluifje te worden. Als donateur der Alg. Sportverënï- ging „Brouwershaven" leverde hij een formulier in met een kolom, waarin dertien goede voorspellin gen voorkwamen. SIRJANSLAND Instuif-seizoen gesloten Het Instuif-seizoen te Sirjans- land werd besloten met een film programma, hetgeen geschikt bleek om oud en jong te boeien. Het-ver- enigingsgebouw was dan ook prak tisch geheel bezet met belangstel lenden. Een woord van dank aan hen, die voor de jeugd hun zater dagavond offerden, mag niet ach terwege blijven. ZIERIKZEE Opvoering toneelstuk: „Wolkom thus" :Geanimeerde jaarvergadering „Fryske Krite" van Schouwen-Duiveland Vrijdagavond jl. hield de Fryske Krite van Schouwen-Duiveland een zeer geanimeerde jaarvergadering. Uit de grote opkomst der leden blijkt wel dat de Krite op het eiland recht van bestaan heeft. De voorzitter, de heer L. Th. Fennema opende de vergadering en memoreerde in het kort d? stand van zaken betreffende de vereni ging, dat het ledenaantal thans 55 bedraagt en ook dat de secretaresse A. van der Weg, het eiland gaat verlaten, wegens de benoeming tot adj directrice van het stads en aca demisch ziekenhuis te Utrecht Na het voorlezen van de notulen en behandeling van de ingekomen stukken werden in het spel „heiten hwerhinne" (vaders waarheen) de leden getoetst op hun aardrijkskun dige kennis van het Hritelan On der het gebruik van een echte Frie se tractatie werd gepauzeerd. Daarna werden een dames- en een herengroep op hun kennis van Friesland in een spel „harsen- skraebje" (hersengymnastiek) ge test. Na het zingen van enkele Friese liederen voerden een aantal dames en heren het toneelstuk op „Wol kom thus" (welkom thuis). Hoewel maar kort gerepeteerd was viri het buitengewoon in de smaak en de speelsters en spelers viel dan ook een hartelijk applaus ten deel. De heer Biesen had op een voorbeeldi ge wijze de spelers gegrimeerd en deelde mede in het applaus. Hierna sprak de voorzitter een woord van .afscheid-.aan het adres van d?" vertrekkende secretaresse, die hij prees om haar voortvarend heid en organisatietalent. Zij is de gene die een groot aandeel heeft gehad in het tot stand komen van de Fryske Krite op "dit eiland. Op voorstel van de: vergadering werd aan zr. A. v. d: Weg het erelidmaat schap van de Krite aangeboden. In een kort woord antwoordde het erelid en dankte voor de eer die haar ten deel viel Als nieuwe se cretaresse werd aangewezen mevr Vis-v. d. Burg. De heer Pomper declameerde tot slot nog „Petear mei God" (gesprek met God). Hierna dankte de voor zitter alle medewerkers voor hun aandeel in het welslagen van deze avond en de leden voor hun trouwe opkomst, waarna hij de vergade ring sloot. NIEUWERKERK Burgerlijke stand en loop der bevolking over maart 1960. Geboren: 3. Aarnoud Willem, z. van-W. J, de Molennaar en T. W. Scl&ettekattë; 14. Neeltje Elizabeth, cl. van J. J. A. v. d. Velde en L. A. Hendrikse; 31. Jan Pieter, z. van S. vari' Mourik en J. M. van Burg. Overleden: 16. Adriaantje Ver hoek, 65 J., echtgenote van K. Da- lebout Ingekomen: A. W. op t Hof van Kapelle; F. Klaassen en gezin van Noordwelle; F. Wieringa van Oos- terland. Vertrokken: M. Otte naar Rotter dam; A. Vreugdenhil en gezin naar Oost- en West-Souburg; A. P. W. Verbraak en gezin naar Zierikzee. Causerie over geestelijke verzorging Vrijdagavond 3 aprfi^a.s. wordt m de Gereformeerde kerk alhier een samenkomst belegd waarop ds. J H. SHlevis Smitt, hoofdvlootpre- dikant, zal spreken over de geeste- ijke verzorging, inzonderheid bij de narine. Aan deze 'samenkomst zal /ocale medewerking worden ver leend door de Chr: zangvereniging. Er zal gelegenheid zijn tot het in dienen van vragen. De bijeenkomst, waarin gecollecteerd zal worden voor het P.I T., zal worden geopend door ds. Westerhof Dr. Becker zal de sluiting verrichten. BRUINISSE Door de slager M. L. van Don- ge te Bruinisse is op de Paasvee- tentoonstelling te Goes een os aan gekocht van ruim 800 kg., welk dier met een eerste prijs is bekroond. DE VAL VAN BARRANCA 82. Snel roept Aram zijn manschappen bijeen. „Als we de be legering niet doorstaan, kost het ons allemaal het leven", zegt hij ernstig. „Hij, die niet mee wil strijden, is vrij om via een touw ladder de burcht te verlaten en zich over te geven aan Raimond Ik zal het hem niet kwalijk nemen". Maar niemand treedt naar voren. „Ik wist wel, dat ik op Jullie kon rekenen", zegt Aram en er klinkt trots in zijn stem. „Vooruit dan, breng de olie aan het koken! We zullen ze een warme regenbui bezorgen!" Even later dreunt de stormram met eentonige regelmaat tegen de massieve buitenmuur^' Vanaf de wallen storten Arams mannen ketels yol. kokende oli^'naar omlaag. Sissend plenst de'hete vloei stof op heir dak van dé" stormram, maaciiRaimond heefte er Wel vootf gezorgd het dak met nétte koehuiderf)dicht te dekken en onge stoord dreunt de ram zijn eentonige, dreigende lied. Maar terwijl aller aandacht op de stormram gericht is, dreigt op een van de zuidelijke muren een nieuw gevaar. Een eenzame wachter slaat daar verschrikt alarm, als hij plotseling een ge helmde soldaat over de rand van de torentrans ziet gluren. „Hier heen!", schalt zijn stem. „Ze komen langs stormladders naar bovenl" KERKNIEUWS De Geref. Kerk van Djakarta DEN HAAG, 4-4. Na ar vernomen wordt zal de Nederlands sprekende Gereformeerde Kerk van Djakarta een fusie aangaan met de Geredja Kristen Indonesia, dat is de Chris telijke Kerk van Indonesië, die voorheen de Chinese Kerk vormde. Daarbij zal een overgangstermijn van twee jaar in acht worden ge nomen. Voorlopig wordt iedere derde zondag van de maand 's mor gens in de Indonesische taal ge preekt. Er is van de Gereformeerde Kerk van Djakarta - de vroegere kerk f van Batavia - na de massale uit tocht naar Nederland, niet veel meer overgebleven. In 1950 telde zij nog bijkans duizend leden en had zij twee predikanten. Het laatst hebben haar gediend de predikan ten ds. J. Oranje, thans voorganger te 's-Gravenhage-west en ds. G. Leene, momenteel als reserve-le- gerpredikant werkzaam. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Driebergen (vac H J. van Druten) (toez.): J. J Moll Schoonhoven; te Jutrijp-Hommerts: A. P. Nauta, Sint Johannesga; te Nisse (Zl.) (toez.): J. G. Kooren, pred. v. buitengew. werkz. (koop- vaardljpred), te Rouen (Fr). Bedankt voor Oudshoorn (toez.) (vac. A. J. Jorissen): J. den Besten, Dirksland. Ger. Kerken Beroepen te Dinteloord: P. N, Kruyswijk, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Amsterdam-Züid- Slotervaart: dr. D. van Swigchem. Kampen. Ger. Gemeenten Tweetal te Dordrecht: J. W. Ker sten, Schevenlngen en A. Vergunst Botterdam-Centrum; te Gorinchenr C. Heg?man, Genemuiden en G Zwerus, Norwich (Canada) v.h. te Middelharnis. Beroepen te Gorinchem en te Oostkapelle: C. Hegeman, Gene muiden. MARKTBERICHTEN Coop. Tuinbouwveiling der Z.H.E. G.A. - afd. Zierikzee Veiling van 4 april 1960 Witlof f 90; Andijvie f 80-82 Stoofsla f 17-19; Spinazie f 56-66, Rabarber f 59-60; per 100 kg - Kropsla I f 11-15, id. II f 8-10; Bloemkool C f 20; per 100 stuks. Radijs f 16-20, per 100 bos. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Het programma voor zaterdag 9 april a.s. luidt: le klas: Brouwershaven-Burgh; Velo/DOSKO-DSS; Zeemeeuwen- WIK. 2e klas: Burgh II-Velo/DOSKO II; Renesse-Zwaluwen; SVOWK- DES; MEVO-NOAD. Aanvang van alle wedstrijden 17.45 uur. Aankomend KANTOORBEDIENDE gevraagd: Zierikzee Op 1 april 1960 overleed onze geliefde broeder CORNELIS LEENDERT VAN DER GRAAF weduwnaar van Cornelia Pleternella Vorstheuvel la Brand in de ouderdom van 76 jaar Uit aller naam: L. C. VAN DER GRAAF Haamstede Heden overleed onze beste zwager en oom JACOB STOEL echtgenoot van L. Fondse in de ouderdom van 87 Jaar en 7 maanden. Uit aller naam: JAC. FONDSE Zonnemalre, 2 april 1960 Gemeente Zierikzee Spreekuur wethouder H. KOE* VOETS van woensdag 6 april kan niet worden gehouden. In plaats daarvan zal spreek uur worden gehouden op don derdag 7 april a.s., van 17.15 tot 18.15 uur. RECTIFICATIE In de maandag jl. geplaatste advertentie: KEURSLAGERS, stond als ondertekening abu sievelijk: De Gruyter, Noordgouwe Quist, Bruinisse. Dit moest zijn: DE GRUYTER, BRUINISSE QUIST, NOORDGOUWE Bezoekt de OPENBARE SAMENKOMST in NIEUWERKERK op vrijdag 8 april a.s., in de Geref. kerk, 's avonds half 8. Spreker: ds J. H. Sillevis Smitt hoofdvlootpredikant Onderwerp: „De geestelijke verzorging van onze mannen in dienstf'. Medewerking van de Chr. zangvereniging „Eén Naam is onze hope" Collecte voor P.I.T. NOORDGOUWE OPENBARE VERGADERING voor alle inwoners, op donderdag 7 april I960, in café Van der Weijde. Bespreking feestelijkheden herdenking 5 mei a.s. Bestuur Cult. Vereniging SUCCESJES Diversen: Bij Willem Appels staat: Opel- kombi f 950; V.W.-bus f 1950; V.W.-bus f 1300; V.W.-bestel, zeer mooi f 2300; B.M.W. Iset- ta f 2250; Messerschmitt f 2000; Goggo f 2450. Verder een grote keuze 2e hands motoren, scoo ters en bromfietsen. - Bergen op Zoom, telef. 4380. U wilt met vakantie? Bij ons staat de Grote Goggomobiel op u te wachten. De ISAR T 700. Een volmaakte automobiel. Ook in combi-uitvoering lever baar. Willem Appels, Bergen op Zoom, telef. 4380. Voor nieuw en gebruikt naar: Willem Appels, Blauwehand- straat 2, Bergen op Zoom. koopt men het beste in onze 2aak, daar wij ons hierin hebben gespecialiseerd Onze voorjaarscollectie is thans gereed zowel voor hanglampen, wand-, schemer- en vloerlampen, enz. Ook in electrische apparaten hebben wij een geweldige sortering, o.a.: STOFZUIGERS Uw speciale aandacht vragen wij voor het merk „EXCELSIOR", een van Neerlands beste machines, waarvan wij thans de nieuwste hebben ontvangen, n.l. de handstofzuiger'met een enorm zuigvermogen. Vraagt vrijblijvend demonstratie Poststraat - tel. 2119 - Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3