passen is pasvorm kiezen ZIERIKZEE Wala Corsetterie KOHSCHULTE D0RTMUNDER UNION BIER - Alleen-agentschap yoor Schouwen-Duiveland, I w I H M I I H bierglazen St. Philipsland en Tholen: HANDELSONDERNEMING „MC D" ZIERIKZEE Telefoon K 1110-2032 Dat zeggen 12.000 B.G.-deelnemers. Zij wonen in een eigen huis. Zij hebben zekerheid dat de huurverhoging hen niet raakt, dat ze nooit méér hoeven te betalen dan vooraf is overeengekomen. Zij hebben zekerheid dat ze 'aan 2ichzelf' betalen: iedere betaling voor 't huis helpt mee, dat huis verder onbelast bezit te maken. Zij hebben zekerheid dat ze een prima huis be zitten, tot de laatste cent waSr voor hun geld. Kies aak de zekerheid van het eigen B.G.-huisi BON no. 47 Ik wil graag alles weten otfer het bouwen en sparen met B.G. straat: plaats Zenden aan Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Javastraat 7, Assen. Laat B.G. u - net als die 12.000 vóór u - helpen, bij de keuze van een bouwplan, bij de hele paperassenboel, bij de controle van prijs en kwaliteit, bij de financiering en (vaak is dat immers nog nodig) bij 't vooraf sparen van het nodige eigen geld! Zet nog vandaag de eerste stap naar üw zeker heid, naar uw B.G.-huiszend de bon in voor vrijblijvende inlichtingen N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de veilige weg naar bet eigen huis Bijkantoren in Haarlem, Den Haag, Goes, Zutphen en Assen. TEENAGERS HEBBEN OOG VOOR MODE - èn voor modieuze, goede foundations. Walette-ontwerpsters weten dat! Hier zijn Walette-beha's, panties en jarretelgordeltjes van goede pasvorm (dat is nódig, juist voor een teenager) - en heel sierlijk (dat is le'uk voor een teenager. Walette Youthform beha fijn- geborduurd in lichtrose en bleu... Cup Aa en Bb 2.95 (Voorgevormd of in nylon 3.95) Bijpassende Walette panty voor een goed figuur in pantalon of aansluitend rokje. (Jarretels makkelijk in te haken!) Corri gerend voorpand, zacht tricot kruisje. 9-75 Walette Youthform beha blijvend wit nylon, met gebor duurde cups. Aa en Bb cup 3.95 Walette Youthform beha met smal maagbandje - voor teen agers. Borduursel in zachte pas teltinten. Cup Aa en Bb 3.25 (Voorgevormd 4.25) Bijpassende Walette jarretel- gordel. Rose/bleu geborduurd. 3.45 VRAGEN VAN KAMERLID DE VROONGRONDEN IN ZEELAND DEN HAAG, 30-3. Het Tweede Kamerlid Westerhout (P.v.d.A.) heeft aan de ministers van land bouw en visserij, van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van volkshuisvesting en bouwnijver heid de volgende schriftelijke vra gen gesteld: 1. Hebben de ministers kennis genomen van de uitlatingen van de directeur van de Provinciale Pla nologische Dienst in Zeeland, dat de pogingen van Staatsbosbeheer om vroongronden in Zeeland in bezit te krijgen, zouden zijn ge strand op de invloed van speculan ten op de desbetreffende grond prijzen? 2. Achten de ministers deze fei telijke mededeling niet in strijd met het antwoord op vragen van de heer Posthumus (aanhangsel handelingen Tweede Kamer 1959- 1960, deel II no. 2015) waarin werd medegedeeld, dat de wettelijke mo gelijkheid, welke ter voorkoming van grondspeculaties aan de over heid ter beschikking staan, vol doende moeten worden geacht om ongewenste toestanden te voorko men? Zeeuwse „krozen" bloeien al KAPELLE, 30-3. Het Is nog maar een heel schuchter begin, maar het is er in elk geval. De eerste fruit bomen in het Zeeuwse fruitland staan in bloei. Dat zijn de vroege pruimen, de z.g. „krozen". Er is een tijd geweest dat er zeer veel van deze pruimen in Zeeland en spe ciaal in de oude Zuid-Bevelandse fruitcentra, te vinden waren. Die tijd is voorbij. Ze hebben plaats moeten maken voor moderner, pro- duktiever en meer gevraagde ras sen die beter betaald worden. Her en der verspreid vindt men echter ook nog de krozen en deze staan thans overdekt met een wit te wade van bloesem in de overi gens nog kale en doods aandoende boomgaarden. Postkoets op weg naar Nederland Minstens 300.000 inwoners van Istanbul zijn gisteren getuige ge weest van het vertrek van de Ne derlandse postkoets, die haar 3404 km lange tocht over Balkan en Al pen naar de Rotterdamse Floriade is begonnen. Het afscheid is overweldigend ge weest en dat maakte het de deel nemers aan deze tocht wat gemak kelijker een grote teleurstelling te verwerken: de plotselinge dood van een van de tien paarden, dat de ochtend voor het vertrek aan een longontsteking was overleden. Bij het passeren van dorpen en steden in de buurt van Istanbul werden de reizigers in de post koets overladen met geschenken. In de gemeente Kügük Cekmeve kregen zij een groot koperen pla teau met een middellijn van een meter en voorzien van een toepas selijke inscriptie. De bevolking kwam met eigen gekweekte tulpen aandragen en voor elke passagier was er een Turkse pot met yoghurt. Op een groot tableau prijkten temidden van een hoop rijst twee gebraden geiten AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam heeft zonder hoof delijke stemming het voorstel van b. en w. aangenomen een lening te sluiten van 27 9 miljoen gulden bij de Bank voor Nederlandsche Ge meenten. Studenten maken klompen AMSTERDAM, 30-3. Twee Amsterdamse werkstudenten zullen op 6 april a.s. in Broek in Waterland een klompen makerij openen. Zij willen hiermede de vooral in het zomerseizoen drukke route Amsterdam-V olendam met een toeristische attractie verrijken. Het initiatief om de aandacht van de toeristen te vestigen op een oud Ne derlands ambacht, is geno men door de 28-jarige J. Kooiman en de 27-jarige J. Toledo. Zij studeren aan de politiek-sociale faculteit van de gemeente-universiteit te Amsterdam. Enkele reisbu- reaux hebben de laatste ja ren in het toeristenseizoen van hun diensten als gids of reisleider gebruik gemaakt. „Wij misten op de route Amsterdam-V olendam een klompenmakerij zozeer, dat wij besloten er zelf een te beginnen", vertelde de heer Toledo. Zuidafrikaanse militairen treden op KAAPSTAD, 31-3. Ongeveer drie duizend leden van het Zuid-Afri kaanse leger en de marine zijn van morgen vroeg naar de Kaapstadse neg?rwijken Langa en Nyanga ge zonden De marinetroepen trokken een kordon om Nyanga en de le- gertroepen omsingelden Langa. Enige tijd tevoren had de politie de wegen naar Nyanga versperd. STAD EN PROVINCIE BURGH - HAAMSTEDE Padvindstersbazar belooft een groot succes De bazar, die de padvindsters a.s. zaterdag ten bate van de „Doe Open"-actie organiseren, is op het ogenblik bijna klaar om haar gas ten te onvangen. De „Trek" is om getoverd in een warenhuis van alle mogelijke artikelen, die via een grabbelton, schiettent, kegelspel, ballen gooien, en nog vele andere spelen aan de man zullen worden gebracht. Een poppenkast is even eens aanwezig, een verkoopstand van fraaie handwerken idem. Ver der kan men rustig van een kopje koffie of thee met gebak genieten; ook ijs is volop aanwezig. Voor de kinderen is buiten door de padvin ders een korte kabelbaan aange legd, waardoor men -een fijn lucht- tochtje kan maken. Des avonds wordt het stukje wandelpad naar „De Trek" feestelijk verlicht. Ook voor parkeerruimte is gezorgd. De automobilisten kunnen hun wagens kwijt op de weide van de heer C. v. d. Panne, waarvan de ingang halverwege in het Duinwegje ligt. Padvinders zullen hier de helpende hand bieden. De ingang van de Duinweg, ongeveer 100 meter voor bij de R T M.-garage in Burgh rechts, wordt verder gemarkeerd door de grote „Doe Open"-sleutel. De padvindsters verwachten zeer grote belangstelling. De opening zal geschieden door mevr. Röell, des middags om 2 uur. RENESSE Jeugglmiddag van de Vogelwacht Het Dorpshuis was zaterdagmid dag voor een groot gedeelte gevuld met jeugdleden van de Vogelwacht die getuige waren van het voor vele kinderen bijna ongelooflijke verhaal van de „meester van de vogelklasse", de heer Karei Schot. Vol aandacht luisterden de kinde ren naar de vele werkzaamheden, die deze onderwijzer tesamen met zijn leerlingen verricht voor het opknappen van zieke en gezonde vogels. Een fazant, die door de heer Schot weer opgeknapt was, werd aan twee jongens uit Burgh mee gegeven, die ze aldaar loslieten, tot vreugde van de vogel. De jongelui hadden een prachtige middag. De heer Zevering, hoofd der school te Noordwelle, tevens be stuurslid van de Vogelwacht en re dacteur van de Jeugduitgave „De Dwergstern", sprak een kort woord Toneelvoorstelling voor Culturele Vereniging Op uitnodiging van de Culturele Vereniging Renesse werd door do toneelvereniging Brouwershaven in het Dorpshuis het toneelspel in twee bedrijven „De moord in de pastorie" ten tonele gebracht. De toneelvereniging Brouwershaven he?ft met de keuze van dit stuk ze ker geen gemakkelijke gedaan. De opgaaf bleek voor enkele tonelisten dan ook wel te zwaar. Over het ge heel genomen waren de rollen goed ingestudeerd maar het zwakke punt vormde in hoofdzaak wel de mimiek. Aan het slot werden de medewerkers met een dankbaar applaus beloond door de aanwezi gen voor het gebodene. Als tolk van de helaas niet geheel gevulde zaal sprak de voorzitter van de Cultu rele Vereniging de heer J. M. de Nooijer woorden van dank tot de medewerkers. SCHARËNDIJKE Jaarvergadering Groene Kruis De jaarvergadering van het Groe ne Kruis, afd. Elk^rzee, Ellemeet en Duivendijke, woensdagavond ge houden, werd geleid door ds. T. Kamper. Uit de jaarverslagen bleek dat de opbrengst van de bazar, netto f 2964,13, het mogelijk maakt alle schulden te vereffenen. Ook ls er nog de nodig? reserve. Alleen vertoont de jaarrekening nog een tekort van f 175. Als de inwonen de, verdienende gezinsleden f 4 per jaar bijdragen wordt de be groting sluitend. Alle verslagen werden goedgekeurd; de aftredende bestuursleden herkozen. Tot slot werden films over Vermont en over de Hoge Veluwe vertoond. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Zuid-Hollandse eilanden G.A. afd. Zierikzee Veiling van 30 maart 1960 Spruiten II f 30; Prei f 80; Wit lof I f 74, id. II f 52; Uien f 15; Furore f 14-13; Stoofsla f 14-20; Spinazie f 61-67; Andijvie f 66-68; Brederode f 25-37; St. R?my f 38- 41; Jonathan f 58-78; Zoete Erm- gaard f 48; Zoete Kroon f 30; On tario f 25; per 100 kg. Kropsla I f 10-12; Bloemkool (stek) f 20; per 100 stuks. Radijs f 17-22; Selderij f 10; per 100 bos. Vanaf heden driemaal per week veiling: maandag, woensdag en vrijdag. Daar, waar de Seine door een Noordparijse voorstad stroomt, zijn de lijken van drie Algerijnen aan getroffen. Twee der stoffelijke overschotten waren in koffers ge perst, die drijvende in de rivier werden aangetroffen. De drie Al gerijnen zijn met messteken ver moord. De politie zoekt thans naar een groep Alg-»rijnen die, naar Franse vissers hebben verklaard, de koffers In de rivier hebben ge worpen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 4