Ballonvaarder J. Boesman zorgde voor unieke philatelistische avond Chroesjtjef's bezoek aan Frankrijk STAD EN PROVINCIE GRENSV0LK AFDELING SCHOUWEN-DUIVELAND „PHILATELICA" Vliegveld „Haamstede" straks ballonhaven Z1ERIKZEE, 18-3. De door de afdeling „Schouwen-Duiveland" van „Philatelica" belegde avond in „Mondragon", die werd verzorgd door het ballonvaardersechtpaar Joop en Nini Boesman, is uitgegroeid tot een intiem „onderonsje", waarbij met opgewektheid - zy het hier en daar niet zonder enige weemoed - oude herinneringen werden opge haald aan het Schouwen-Duiveland uit de tyd van de eerste luchtver- binding tussen het eiland, de Zeeuwse K.L.M.-iyn, die op het vliegveld „Haamstede" een interessant en boeiend haltepunt vond. De heer Boesman is zo Zierikzee-minded, dat hy zyn ballon altyd maar deze kant opsturen wil, hetgeen natuurlijk niet altyd lukt, want in de horizontale lijn is een ballonvaarder geheel afhankelijk van de wind, naar we hebben begrepen, maar de gesignaleerde neiging van balloncommandant Boesman vormt wel een bewijs voor die heel merk waardige en pittige sfeer, die hy te Zierikzee in zyn jeugd vond, een sfeer die hem automatisch heeft gebracht tot de philatclie en de luchtvaart. „Boes" - zoals hij onder zijn vrienden van de toenmalige h.b.s. te Zierikzee werd genoemd - heeft aan enkele stedelijke heren heel wat te danken en hij genoot zicht baar een van hen met name te kunnen noemen: de heer P. Ver beek, die hem als pril h.b.s.-ertje al introduceerde in de kring van volwassen postzegelverzamelaars. Vanaf die tijd had Boesman rust noch duur, want het waren vooral de philatelistische luchtvaartspe cialiteiten die hem boeiden. Te Zie rikzee legde hij de grondslag voor een unieke collektie, die op deze avond de bewondering van allen afdwong. Paryse ballonpost De heer Boesman heeft vrijdag avond vooral aandacht besteed aan de „Parijse ballonpost", waarvan hij een respektafdwingende collektie heeft aangelegd. Deze post stamt uit 1870, toen de Pruisen een stalen ring rond Parijs hadden geslagen en de enige communikatiemogelijkheid van de ingesloten bevolking met de familie elders in Frankrijk bestond uit post, die met behulp van be mande ballons uit de belegerde stad werd gebracht. Niet minder dan 66 ballons (de dames offerden hun lin gerie voor de zijden omhulsels) ver lieten de stad. Stuk voor stuk be leefden de inzittenden hachelijke avonturen. De ene ballon kwam tussen de Pruisen terecht, een an der landde in Duitsland, een derde verzonk in de Atlantische Oceaan. Aan philatelistische en andere cu riosa rond deze ballonpost dus geen gebrek en met groot geduld en ijve rig „snuffelen" heeft de heer Boes man zijn collektie compleet weten te maken. Merkwaardig vooral wa ren de zgn. „pellicules", gefotogra feerde ragfijne bladen, die in een klein kokertje door postduiven van uit onbezet Frankrijk de belegerde stad werden binnengevlogen. De Zeeuwse luchtlijn Over de toenmalige Zeeuwse luchtlijn, naar dr. Plesman's woord: „een parel aan de kroon van het luchtverkeer", wees de heer Boes man nog eens op het unieke feit, dat deze lijn door partikulier initia tief tot stand kwam. Het was voor al te danken aan de voortvarend heid, het enthousiasme en doorzet tingsvermogen van wijlen de heer Cock, dat deze lijn er tenslotte kwam. Ondanks hoon en tegenwer king wist hij van geen wijken. Over het tegenwoordige vliegveld „Haamstede" merkte de heer Boes man op te verwachten dat het t.z.t. wel zal worden opgenomen in een of andere nieuwe luehtlyn, maar vooral voor de ballonsport wordt het belangrijk. De Nederlandse bal- lonvaarders hebben thans een pied a terre te Etten-Leur en vandaar zal de „gasluchtvaart" Haamstede frekwent weten te vinden, aldus de heer Boesman. PARIJS, 1Ö-3. Chroesjtsjefs be zoek aan Frankrijk, dat onlangs in verband met zijn griepaanval uit gesteld moest worden, is nu vast gesteld van 23 maart tot 3 april. Hij zal drie dagen in Parijs verblijven, dan een reis door de Franse pro vincie maken en aan het einde van zijn bezoek terug naar Parijs, een persconferentie houden en voor de Franse radio en televisie spreken, zo blijkt uit het nieuwe officiële program voor zijn reis dat zater dag in Parijs is gepubliceerd. Na de pauze vertelde Nini Boes man over haar exclusieve ervarin gen als balloncommandanten. Char mant en vlot wist zij te vertellen over deze sport, door insiders als een „delikatesse" aangemerkt, in vergelijking met motor- en zweef vliegen. De techniek van het bal lonvaren en enkele opstijgingen - o m. voor de coupe Andries Blitz en boven Paramaribo vormden stof, die de aanwezigen in hoge mate boeiden. Vooral de ervaringen in de heel hoge regionen, waar alle aard se geluiden verstommen en een mens letterlijk en figuurlijk boven zichzelf uitstijgt, boden stof tot na denken. Tenslotte trad de heer Boesman op als gast-veilingmeester voor de veiling van een aantal ka vels, bestaande uit fraaie lucht poststukken. De voorzitter de heer H. G. C. Heringa, had de leiding van deze avond. Hij verwelkomde het echt paar Boesman en dankte na afloop voor het gebodene. De expositie, gewijd aan de beroemde Zeeuwse luchtlijn, samengesteld door drs. Boesman, trok aller belangstelling. Op de Londense kunstveiling Christie is vrijdag voor ruim 40.000 gulden een riviergezicht van Jan van Goyen (het Valkhof aan de Waal) verkocht aan een particu lier. Een keukeninterieurtje van Pieter de Hooch ging voor f 8.000 naar het museum van Hallsbo- rough. m Een zin in het gemeenschappe lijke communiqué, dat dinsdag na hun eerste gesprek door president Eisenhower en Bondskanselier Adenauer is uitgegeven, betekent dat de V.S. „geruisloos steun zijn gaan geven aan de E.E.G. ten na dele van de kleine vrijhandelszóne (EF.T.A zo weet de „New York Times" zondag te melden. JAARVERGADERING „CON AMORE" Binnenkort uniformen voor muziekvereniging te Noordgouwe Donderdagavond hield de mu ziekvereniging „Con Amore" in café v. d. Weijde te Noordgouwe haar jaarvergadering. De voorzit ter, de heer D. Viergever, riep in zijn openingswoord een welkom toe aan burgemeester N. A. van Wijk, de heren Vis en Ganzeman (com missie van toezicht), de dames van de werkende leden, de voorzitter van het actie-comité uniformen de heer A. P. Kort en niet te vergeten de ere-voorzitter de heer Vijver berg. De notulen en jaarverslagen wer den daarna gelezen en goedge keurd. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat het vo rig boekjaar 1959 met een klein ba tig saldo sloot. Het uniformenfonds had de 1700 gulden bereikt, terwijl als de door de vrouwenvereniging te organise ren loterij zal slagen, daarbij ge rekend wordt op een bedrag van ongeveer f 300,De inzamelactie „oud papier" verloopt uitstekend. Op 12 maart jl. bracht deze inza meling ruim f 100,op, hetgeen een mooi resultaat is. Gezien de op-handen-zijnde schoonmaaktijd mag verwacht worden dat in de nabije toekomst „het papier" nog meerdere malen f 100,zal op brengen. De heer A. P. Kort deelde mede dat de geldlening voor de uniformen zijn beslag heeft gekre gen, waardoor het mogelijk is ge worden dat binnen afzienbare tijd de uniformen voor „Con Amore" zullen worden afgeleverd, dank zij de medewerking van de plaatse lijke burgerij, waarvoor een woord van dank hier zeker op zijn plaats is, aldus de heer Kort. Het 50-jarig jubileum zal hierdoor voor „Con Amore" een extra feestelijk karak ter dragen. Het zomerprogramma Voor deze zomer staat verder op het programma de filmopname (van gelijke strekking als de reeds vervaardigde film van Noord gouwe), zo mogelijk een muziek festival, terwijl voor het op 9 sep tember a.s. te vieren 50-jarig jubi leum wordt gedacht aan een revue. Aan het slot der vergadering sprak de voorzitter een opwekkend woord om zo veel mogelijk propa ganda te maken voor „de muziek". Tot de werkende leden liet spreker nog eens de vermaning horen om toch vooral trouw de repetities van de muziek te bezoeken, opdat wij onze „uniformen" „waardig zullen zijn", aldus de voorzitter. Vooral dit laatste werd mede door de di recteur, de heer v. d. Weele, met klem onder de aandacht van de werkende leden gebracht. Na beëindiging van het huishou delijke deel van de vergadering bleef men nog geruime tijd gezel lig bijeen onder de muzikale tonen NIEUWERKERK Bijeenkomst Plattelands vrouwen In het dorpshuis te Dreischor hield de Vereniging van Platte landsvrouwen, afdeling Duiveland, onder leiding van de vice-presiden- te mevr. van Schelven-van Iwaar- den, een vergadering. De opkomst was bevredigend. De middag werd verzorgd door de heer Gudde uit Zierikzee, welke demonstreerde met een bekend soort wol, waarnaast de heer de Jong, eveneens uit Zierikzee, de monstreerde met naai- en breima chines. Eerst werd nog een kleuren film over wol vertoond. In de pau ze werd met de brei- en naai machines gedemonstreerd. Na de pauze werd een show gegeven van genaaide jurkjes en diverse jum pers en truien met de hand of met de machine gebreid. Aan deze show werkten veel jongens en meisjes mee, variërend van 1 Vz tot 12 jaar, ook enkele dames en een heer had den zich voor dit doel beschikbaar gesteld. Het was een gezellige en zeer goed geslaagde middag. van „De Jantjes" uit Zierikzee. De muziek werd beurtelings met een voordracht en een quiz onder broken, hetgeen de gezellige sfeer verhoogde. Alles bij elkaar was het een zeer geslaagde jaarvergadering. OOSTERLAND WEER BESTUURBAAR OOSTERLAND, 18-3. Vandaag is in Oosterland opnieuw een open bare raadsvergadering gehouden. Evenals de beide vorige vergade ringen waren slechts de beide aan gebleven raadsleden van de S.G.P. aanwezig. Desondanks kon de ver gadering toch doorgang vinden in gevolge het bepaalde in artikel 54 van de Gemeentewet. By de ingekomen stukken bevon den zich de ontslagbrieven van de vyf afgetreden raadsleden en de afschriften van de besluiten tot be noeming van diverse kandidaats raadsleden. Nadat deze stukken voor kennisgeving waren aangeno men, moest ingevolge het reglement van orde voor de raad wordén over gegaan tot benoeming van een com missie van onderzoek van de ge loofsbrieven. De beide S.G.P.- raadsleden kozen elkaar en zich zelf, terwyl zy tevens fungeerden als stemopnemer. Na heropening van de inmiddels geschorste ver gadering, in welke tussentyds de commissie van twee de geloofs brieven hadden onderzocht, bracht de heer Bolle als rapporteur ver slag uit. Hy adviseerde tot toela ting van de heren M. Stouten (S. G.P.), J. P. van der Maas (Ge meentebelangen) en J. Op t Hof (A.R.) tot lid van de raad te be sluiten. Zonder hoofdelyke stem ming hebben de beide aanwezigen hiertoe besloten. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. ZIERIKZEE Prijs in consumentenwedstrijd De heer C. A. Hagenaars alhier heeft de eerste prijs gewonnen in een Kroon-consumentenwedstrijd, ten bedrage van f 250. Dezer dagen werd de prijs aan de heer H. over handigd door een vertegenwoordi ger van de Kroongrossierderij in tegenwoordigheid van de winke lierster mej. van Vessem. HAAMSTEDE Ontspanningsavond s.v. „Zeemeeuwen" Gewoonte getrouw geeft de s.v Zeemeeuwen een ontspannings avond op a.s. woensdag 23 maart in hotel Bom te Haamstede. Het pro gramma vermeldt o.a. de mede werking van de s.v. Duiveland te Oosterland, die met ongeveer 30 leden een gymnastiekprogramma brengt, w.o. grondoefeningen, aan gevuld met toestelturnen. Rytmi- sche oefeningen worden door de dames van beide verenigingen ver zorgd. Hoofdschotel is het optreden van de bekende toneelgroep Od Drift" uit Renesse met de komische één-acter „Extra Politiebericht" Een avond dus vol afwisseling. OOSTERLAND Een Zwitserse avond Op de jongste vergadering van de Chr. vrouwenvereniging, onder ieiding van mevr. Rijks, trad op mevr. Duvekot te Zonnemalre, die- een en ander vertelde over haar geboorteland Zwitserland. Zij deed dit naar aanleiding van een serie kleurendia's, die helaas niet van al te beste kwaliteit waren. Land- schaps- en stedeschoon van Zwit serland kregen de aandacht, het geen voor de leden het geheel zeer interessant maakte. ZIERIKZEE, 18-3. Vrijdagavond hield de afd. Zierikzee van de Christelijk Historische Unie haar jaarvergadering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, waarop een behoorlijk aantal leden, w.o. enige dames, aanwezig was. De vergadering werd geopend op de gebruikelijke wijze door de voor zitter, de heer L. Th. Fennema. Spr. hield vervolgens een korte politieke beschouwing, waarin hij o.m. ant woord gaf op de vragen: „Doen wij nog aan politiek en zo ja, waarom en aan welke kant staan wij dan?" en „Waarom Christelijk Histo risch?" Hij heette vervolgens de aanwezigen hartelijk welkom en wijdde vervolgens enige woorden aan de nagedachtenis van de heer A. Groenendijk, woorden van dank uitsprekend voor het vele dat deze als lid van de afdeling en als ver tegenwoordiger in de gemeenteraad voor de C.H.U. heeft gedaan. Als afgevaardigden naar de lan delijke vergadering te Amsterdam stelden zich beschikbaar de voor zitter en de heer W. ten Haaf Jacz. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde een lichte stijging van het ledental. Twee leden ontvielen de afdeling door de dood. Uit het financieel verslag bleek dat de ontvangsten in 1959 hadden bedragen: f 389 en de uitgaven f 245,75, zodat er een batig saldo was ad f 143,25, waarmede het te kort over 1958 ad f 14,29 kon wor den weggewerkt. De contributie bleef voor 1960 gehandhaafd op f 2,50, doch de voorzitter deed een dringend beroep op alle leden, deze zoveel mogelijk met een vrijwillige bijdrage te verhogen. Een kascom- missie, bestaande uit de heren T. C. Hekman en K. van Ruiswijk con- ZIERIKZEE Jaarvergadering afdeling C.H.U. ZONNEMAIBE Ouderavond o.l.-school Vorige week werd alhier een ouderavond gehouden van de o.l.- school. In zijn openingswoord ver welkomde de voorzitter inzonder heid de vertegenwoordigers van Volksonderwijs en gemeentebestuur en dr. Hoogenboom, die deze avond een causerie hield over prof. P. Zeeman. Uit het verslag van de penning meester bleek dat het kassaldo thans bedraagt f 379,83. N.a.v. een vraag van de heer v. 't Veer werd de vergadering voorgesteld de con tributie te verhogen voor een schoolreisje, dan wel hiervoor te collecteren. Met 15 tegen 11 stem men werd besloten geen collecte te houden, doch de contributie te ver hogen van 15 tot 25 cent. Tot nieuwe leden van de kascommissie werden benoemd de heren L. v. d. Werf en S. v. d. Berge. Uit het jaarverslag van het hoofd der school, de heer Mandemaker, bleek dat de kinglerpostzegelactie heeft opgebracht f 200,—. Dit jaar zal niet worden deelgenomen aan het schoolvoetbaltoernooi, daar het niet mogelijk is een elftal samen te stellen. Van de mogelijkheid tot bezoek aan de schooltandarts maakt nog niet de helft van de kinderen gebruik. Namens de oudercommissie sprak de heer Mandemaker een dank woord tot de heer Goemans voor de pi-ettige samenwerking en voor het vele dat hij deed voor het open baar onderwijs, onder aanbieding van een doos sigaren. De heer Goe mans was zes jaar in funktie. Hij dankte voor de gesproken woorden en ook mevrouw Mandemaker voor haar werkzaamheden en het ont vangen van de commissies. In de vacature-Goemans werd vervol gens gekozen de heer W. Flohil als voorzitter. Tot slot van deze ouderavond re fereerde dr. Hoogenboom over le ven en werk van prof. P. Zeeman, afkomstig van Zonnemaire. troleerde de boeken en bescheiden van de penningmeester en advi seerde tot goedkeuring van de re kening. Aldus werd besloten. De aftredende bestuursleden, de heren B. W. Schot en J. P. Over- beeke werden herkozen, terwijl in de plaats van de heer D. Goudriaan werd gekozen de heer K. van Ruis wijk. Arbeid voor minder-vallden Hierna hield de heer D. Goudriaan een inleiding over het onderwerp „Arbeid voor minder-validen". Na er op gewezen te hebben dat er vroeger gedurende lange tijd practisch niets voor de gebrekkigen werd gedaan, zette spr. uiteen hoe langzamerhand de sociale zorg ging groeien en na de beide wereldoor logen, toen er talrijke oorlogs-inva- liden kwamen het probleem pas goed werd aangepakt. Hij herinner de ook aan de tijd van de werk verschaffing in de dertiger jaren, de werkverruiming, de D.U.W. I en II en de diverse tot stand gekomen sociale regelingen. Hij ging hierbij nog wat dieper in op de in 1952 tot stand gekomen Gemeentelijke So ciale Werkvoorzieningsregeling (G. S.W.). Het te werk stellen van minder- validen dateert echter pas van de laatste jaren, waarbij evenwel steeds getracht wordt hen in het gewone arbeidsproces op te nemery gebaseerd op de gedachte dat deze mensen ook recht op werk hebben. Na deze „historische" uiteenzetting besprak de heer Goudriaan de be schutte werkplaatsen, waarbij hij er o m. de nadruk op legde dat alle in die werkplaatsen gemaakte ar tikelen volwaardige producten zijn, die normaal in het vrije bedrijf ook worden gemaakt, wat hij met ver schillende voorbeelden aantoonde. Het gaat dus niet om een bezighou den of opbergen van gebrekkigen! BRUINISSE De heer M. Krijger Ridder Oranje-Nassau B(j gelegenheid van zyn 70ste jaardag heeft burgemeester C. H. van de Linde van Bruinisse heden (maandag)morgen de heer M. Kry- ger mededeling gedaan van zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer M. Krijger heeft deze hoge onderscheiding ontvangen op grond van zijn velerlei verdiensten op kerkelyk en maatschappelyk terrein. Verwachting tot dinsdagavond: Droog weer Bewolkt, maar ook enkele opkla ringen. Droog weer. Matige ooste lijke wind. Vannacht temperaturen om het vriespunt, morgen dezelfde of iets hogere temperaturen. 22 maart. Zon op 6.39, onder 18.56. Maan op 4.00, onder 13.26. Nieuwe maan: 27 maart te 8.38. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22 maart 10.40 v.m. 23.20 ri.m. BROUWERSHAVEN 22 maart 10.16 v.m. 23.12 n.m. Doodtij: 22 maart. HET WEERO VERZICHT DE BILT, 21-3. - Het K.N.M.I. deelt mede: Op het westelijke deel van de oceaan ligt een bijzonder diepe depressie, met een luchtdruk in het centrum van ongeveer 948 m.b. Ze veroorzaakt in een uitge breid gebied zware stormen. Een andere storing trok door het zee gebied tussen Groenland en Noor wegen naar het noordoosten. In de omgeving van de Oostzee handhaafde zich een hogedrukge- bied. Het houdt boven het vaste land van west-Europa een ooste lijke stroming in stand. Hierin komt ook morgen nog geen verandering. Het droge en tamelijk koude weer met in de nacht temperaturen om het vriespunt duurt nog voort. Scheepvaarthfi-ichten Bengalen, 19-3 te Cochin. Esso Nederland (t), 19-3 dw. Rhorya Morya naar Mena. Kelletia (t.), 19-3 te Curagao. Lelykerk, 18-3 van Bandar Shapur naar Suez. Musilloyd, 17-3 van Alexandrië naar Halifax. Scharendijke bleef niet achter bij viering van Strafeest Dertiental ruiters nam deel Ook Scharendijke is dit jaar niet achtergebleven met de viering van een opgewekt Strêfeest, waarvoor de weersomstandigheden bijzonder gunstig waren. Een dertiental rui ters nam aan het folkloristisch feest deel. De stoet verzamelde zich in het dorpscentrum. De paarden zagen er keurig verzorgd uit en het was duidelijk dat de jury bestaande uit de heren Elenbaas, Deïst en v. d. Berge - voor een niet eenvoudige taak stond bij de toekenning der prijzen, die door de ingezetenen van Scharendijke, Eikerzee en Dui- vendijke waren bijeengebracht. Rondrit Na de keuring begon de gebrui kelijke rondrit via Ellemeet naar Looperskapelle, waar de bejaarde heer v. d. Hóèk de ruiters een glaasje aanbood. Te Brijdorpe werd gepauzeerd op de boerderij van de heer W. de Wilde. In de stoet bevonden zich twee amazones. Inmiddels maakte waarnemend burgemeester Padmos en echtge note hun opwachting en stelde de stoet zich op op diens hofstede. In middels arriveerde ook „Apollo" uit Brouwershaven, welk gezel schap voor de vrolijke noot zorgde. Nadat het stra-bestuur afscheid had genomen van burgemeester Padmos, trok de stoet „Apollo" met drumband voorop - naar Scha rendijke, gevolgd door talrijke be langstellenden. Hier werden ge slaagde ringrijwedstrijden gehou den. 's Avonds werd het feest in de openbare gelegenheden voortgezet. Een met al een uitstekend geslaagd strafeest. (Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Red.). FEUILLETON door JAKOB SCHOPMANS De gordijnen vielen weer recht, schroomvallig verbergend, wat zich daarachter afspeelde. En de huis vrouwen hervatten hun dagelijkse plichten met die onbevredigde nieuwsgierigheid, die zo vaak hun deel is. In dat opzicht was secreta ris Pennaert een bevoorrecht per soon. Toen de aanzienlijke vreem deling binrten kwam trad hij hem heel wat dienstvaardiger tegemoet, dan wanneer boer Konijn daar op z'n grote gele klompen voor hem gestaan had. „Vermeer uit Rotterdam", stelde de vreemdeling ziéh voor, ,„ik zou graag enige bijzonderheden verne men over een zekere Dorus van Do renkamp, die van hier geboortig moet zijn". De gemeentesecretaris spitste zijn oren en trok een gewichtig gezicht, waarachter hij z'n nieuwsgierigheid verborg. Hij nodigde zyn bezoeker uit om plaats te nemen en ging op zoek naar de geboorteregisters en ande re papieren. Met een zorgvuldig ge baar viste hij de akten op, welke op van Dorenkamp betrekking had den, toen las hij met gedragen stem voor: „Van Dorenkamp Dorus, bos wachter op de bezittingen van ba ron van Issel te Waldkerk. Gehuwd geweest met Lena Martens over leden en begraven alhier. Wegens doodslag gepleegd op Peter Beeren twintig jaar geleden gezocht, en sindsdien voortvluchtig". Daarna gaf de ijverige secretaris nog de juiste geboortedatum van van Do renkamp en diens vrouw op. „Heeft men die man sindsdien nooit meer hier gezien?" vroeg Vermeer. .„Nee meneer". „Ook niet een maand of wat ge leden?" „Ons is er niets van bekend". „Maar heeft hij dan. geen familie leden meer?" „Dat wel, een dochter, Annemarie geheten. 26 jaar oud". „Juist, dank u wel. Kunt u mij ook zeggen, waar ze woont?" „In haar ouderlijk huis,, aan de rand van het dorp, dicht bij de bos sen". Vermeer betuigde nogmaals zijn dank en liet met een onopvallend gebaar een doos sigaren en de se cretaris in tweestrijd achter. Maar tenslotte overwoog deze, dat het niet strijdig was met de waardig heid van zijn ambt om deze atten tie op aangename wijze in rook te doen opgaan. De Rotterdamse zakenman stapte in zijn auto en toen deze andermaal door de straten van Waldkerk zoemde, ritselden hier en daar op nieuw de gordijnen. De nieuwsgierigheid van sommi gen, die in de gelegenheid waren om te zien, dat de auto stil hield 83 voor de boswachterswoning, steeg tot een hoogtepunt. Vermeer duwde langzaam het tuinpoortje open en liep zacht over het grintpad naar de woning. Een enkele blik rondom had hem er van overtuigd,, dat hier een voorbeeldi ge orde heerste. Hij klopte aan de deur, die hij Iegelijk half opende om met een opl gewekte groet zijn komst kenbaar te maken. Annemarie van Dorenkamp stond haastig op en liep hem tegemoet met de vraag, wat hij wenste. Geboeid keek Vermeer naar haar bekoorlijke verschijning. „Wat ik wens?" herhaalde hij lachend, „nu, bijna zou ik het niet meer weten, nu ik u mag zien". Een lichte |d1os bevloog de wan gen van Annemarie. Vermeer 2ag het en hij vond, dat het haar char mant maakte. Doch toen hij er aan dacht, waarvoor hij eigenlijk kwam, werd hij zakelijk en recht op z'n doel afgaande, verklaarde hij, dat hij gaarne eens met haar over haar vader wilde spreken. Het meisje stond perplex. Haar vader? Maar die was toch al lang hier? Zou ze zich dan toch vergist hebben? Neen, dat kon niet. Ze hoorde hem nog fluisteren: „Ik hou van je". Ze kreeg een kleur van verwarring bij de gedachte, dat ze misschien bedrogen was door een of andere bedrieger. Eindelijk verklaarde ze: „U bent al de tweede in een half jaar tijds, die zegt., dat hij een boodschap van m'n vader komt brengen". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2