Planta even puur natuur als vers fruit halve prijs 16 leverpastei Dubbel zegels Feestmelange ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 No. 18725 Pudding-VOORDEEL bij 2 pakjes SPAR- dessertpudding het 3e pakje voer di ct èn 10'/. bij 3 pakjes Spar-margarine a 41 ct per pakje -10% bllkJ" QDAQ 200gram OlAll"" i65voor4;^) ct-10% direct gaan profiteren Luxe melange fijn snoepjo 200 gram 72 28 zegels, 14 ct voordeel! Knabbelkoeken zak 75 30 zegels, 15 ct voordeel! Zure Haring pot 8 stuks 12 O 48 zegels, 24ct voordeel! Zure Haring pot 4 stuks 65 26 zegels, 13 ct voordeel! Franse mosterd in glas 75 30 zegels, 15 ct voordeel! Shampoo el. of olie flacon 75 30 zegels, 15 ct voordeel! Knakworst blik met 8 stuks 136 54 zegels,2T ct voordeel! Bouillonsoep blik voor 4 borden 95 38 zegels, 16 ct voordeel! Hampunt ÏOO gram 62 24 zegels, 12 ct voordeel! Zult 200 gram 44 18 zegels, 9 ct voordeel! 't koekje met 10%] 250 gram ^5^5-10% SUCCESJES Te koop: Tweewielig melkkarretje, voor achter de fiets. W. v. Mourik, Slik weg, Zierikzee, telef. 2201. Een kinderstoel; theemeubel; rookfauteuil; rooktafeltje. Te bevragen: Boekh. W. de Vries Rz., Zierikzee. Slavonisch eiken huiskamer ameublement (handwerk). Ra- veslootstraat 1, Zierikzee. Bruidsjapon, m. 40. R. Roctus, Regenboogstraat 47, Zierikzee Te koop gevraagd: Een gitaar. Adres: J. Quant, Havenpark 30, Zierikzee. Voor het verzorgen van uw Boekhouding Loonadministratie Belastingaangifte administratiekantoor A. VERMAAT Schuithaven 2 Zierikzee Waarom proeft U in Planta die eigen smaak? Zo zuiver, zo natuurlijk? Planta bestaat uit pure plantenvetten Daarom proeft U de natuur in Planta. Daarom is Planta even puur natuur als aardbeien, druiven, tomaten, appelenAls het accent bij U steeds meer op moderne de verse smaak van Planta, voeding ligt... ja, dan is Planta Uw keus! Zoals de schil de vrucht beschermt... zo bewaart de nieuwe wikkel Voorstel aan Zierikzeese raad: Verzoek handhaving Woonruimtewet 1947 Adviescommissie vreest wanverhouding Op dinsdagavond 1 maart a.s. zal ten stadhuize een openbare ver gadering worden gehouden van de gemeenteraad van Zierikzee. B. en w. stellen de raad voor de betref fende ministers met klem te ver zoeken geen toepassing te geven aan de mogelijkheid neergelegd in art. 31 van de Woonruimtewet '47 deze wet geheel of gedeeltelijk niet meer van toepassing te doen zijn. Alvorens dit voorstel bij de raad in te dienen hebben b. en w. het no dig geoordeeld advies in te winnen van de Commissie van Advies als bedoeld in art. 8 der Woonruimte wet. Deze commissie deelt bij schrijven van 9 februari jl. mee, dat de behoefte aan woningen, gezien de lijst van woningzoekenden in de gemeente Zierikzee nog zeer groot is. De commissie acht het daarom zeer wel mogelijk dat wanneer de woonruimteverdeling niet meer van overheidswege geschiedt doch vrij wordt gelaten, in de verhouding huiseigenaar-huurder een ongelijke situatie zal ontstaan Vooral ook vreest de commissie dat bij buiten werking stellen van de woonruim tewet 1947 de zg. „probleemgezin nen" niet meer in aanmerking zul len komen voor een betere woning, omdat de huiseigenaren hun wo ningen niet meer ter beschikking zullen stellen. De beter-gesitueer- den- zullen dan in dubbel opzicht bevoordeeld worden. Het is zeker niet derïkbeeldig dat het sleutelgeld weer opgang zal gaan maken. Daar enboven wordt de handhaving van de woonruimtewet "47 voor Zierik zee naar mehing van de commissie verder geaccentueerd door het in voorbereiding zijnde saneringsplan, waarbij het noodzakelijk zal zijn om de bewoners van de te saneren wijken andere woonruimte te ver schaffen en voorts is de gemeente aangewezen tot ontwikkelingskern. Bij vestiging van industrie zal de medewerking van de gemeente worden verzocht voor het verkrij gen van woonruimte, aldus de com missie in haar schrijven, waarin tenslotte wordt geadviseerd de vo ren vermelde argumenten ter ken nis van de ministers te brengen en met klem te verzoeken tot hand having van de woonruimtewet '47. Financiering droogtescliade DEN HAAG, 22-2. Het bedrag van 27,5 miljoen gulden, dat de re gering maximaal beschikbaar stelt voor financiële hulp aan ernstig door de droogte getroffen gebieden, zal worden gefinancierd uit de al gemene middelen, zo deelt de mi nister van Landbouw mede in ant woord op de door het Eerste Ka merlid, de heer Geuze (CHU) ge stelde vraag. De minister heeft het voornemen op zeer korte termijn een suppletoire verhoging van hoofdstuk elf der rijksbegroting ter grootte van dit bedrag aan de Sta- ten-Generaal voor te leggen. De minister merkt verder op dat een eventueel overschot, voort vloeiende uit de egalisatieheffin gen, een op zichzelf staand vraag stuk is, dat als zodanig los staat van de financiële tegemoetkoming in de droogteschade. DEN HAAG. Naar het A.N.P. van de zijde van de R.V.D. verneemt ligt het in het voornemen van de prinsessen Beatrix en Irene op 12 maart in Stockholm deel te nemen aan een* bal, waarvoor koning Gus- tav IV en koningin Louise van Zweden een aantal prinsen en prin sessen in Europa hebben uitgeno digd. Brouwershaven's bloemkwekers vereniging „Floralia" hield jaarvergadering De bloemenkwekersvereniging „Floralia" te Brouwershaven hield in café „Centrum" haar jaarverga dering, waarvoor goede belangstel ling bestond. De voorzitter, de heer H. P. de Munck, verwelkomde in het bijzonder de heren J. M. Bol kenbaas en J. van Schelven. Eerst genoemde hield deze avond een le zing over het kweken van kamer planten, toegelicht met fraaie kleu rendia's. De heer van Schelven ver toonde door hem zelf opgenomen films van het bloemencorso, fruit- corso, Koninginnefeest enz. Na lezing der notulen volgde het financieel jaarverslag, waaruit bleek, dat de kas met een batig saldo sloot. Van de opbrengst der tentoonstelling was 50 pet. geschon ken aan het plaatselijk Groene Kruis terwijl aan het comité Ont spanning Ouden van Dagen een be drag van f 50 werd geschonken. Het ledental bedraagt momenteel 261. De kascontrolecommissie, be staande uit de heren J. v. Schelven en A. de Jonge adviseerde tot goed keuring der rekeningen. Het door het bestuur nieuw opgestelde regle ment (het oude was zoekgeraakt) kon de goedkeuring der vergade ring wegdragen. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de heer H. P. de Munck (voorzitter) en de secretaris-penningmeester, de heer J. B. Grootjans herkozen. De heer J. A. v. d. Hoek stelde zich niet meer beschikbaar, in zijn plaats werd gekozen mevr. v. d. Vlugt. De voorzitter dankte de heer v. d. Hoek voor het vele werk, in het belang der vereniging verricht. Op voorstel van de heer L. Bos besloot de vergadering de heer v. d. Hoek te benoemen tot ere-lid der vereni ging. Tot leden der kascontrolecom missie voor de a.s. jaarvergadering werden gekozen de heren H. de Vries en L. Bos. Na de afhandeling der huishou delijke vergadering hield de heer J. M. Bolkenbaas een causerie over het kweken van kamerplanten. Spreker besprak diverse aspecten van het kweken, zoals het geven van licht, lucht, warmte en voch tigheid aan de planten. Uitvoerig werden besproken de groeitijd, bloeitijd en rusttijd der planten. De fraaie kleurendia's werkten zeer verduidelijkend en waren van prima commentaar voorzien. Tot slot van deze geanimeerde verga dering vertoonde de heer v. Schel ven een achttal films, welke bij zonder in de smaak vielen. AMSTERDAM. De overstromings ramp van Tuindorp-Oostzaan heeft ook de keuringsdienst van waren in Amsterdam handen vol werk gege ven. Tijdens het opnemen van de schade in de vijf en veertig levens- middelenbedrijven van het Tuin dorp zijn grote hoeveelheden on deugdelijke etenswaren vernietigd. In totaal is voor een bedrag van f 178.000 aan waren afgekeurd en voor f 33.000 ongeschikt bevonden voor de handel. Het personeel van de keuringsdienst heeft voorts tal loze adviezen aan de bewoners ver strekt over de graad van deugde lijkheid van de teruggevonden le vensmiddelen. DE VAL VAN BARRANCA 60. Met het blanke zwaard in de vuist komen twee forse sol daten gejaagd de ridderzaal binnen. „Grijp die twee!" snauwt graaf Raimond driftig, op Aram en het zigeunermeisje wijzend. Geen van beiden doet een poging om zich aan de ruwe greep der sol daten te onttrekken. „Ik heb je gewaarschuwd je hier niet meer te vertonen, Aram", zegt Raimond dreigend. „Wel, nu zal je de prijs voor je overmoed betalen moetenBreng hen achter slot en grendel!" Als Aram door de soldaat ruw de ridderzaal wordt uitgeduwd, passeert hij prins Balthazar. Een ogenblik staren de beide mannen elkaar aan, maar Balthazar steekt geen vinger uit om zijn vriend te hulp te komen. Gelaten laten Aram en het zigeunermeisje zich door de soldaten door de lange gangen voeren, naar de donkere, vochtige kerkers, diep onder het kasteel. Een der soldaten werpt een zware deur open „Naar binnen jij", gromt hij met een be velend handgebaar naar Aram

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 9