ROOMBOTER wrnn m 'tkm: Juf is geen rivale Ja, ik wéét dat 't lekker is - maar juist daarom ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 19 FEBRUARI 1960 No. 18722 Voor sportliefhebbers De „Floriade 1960" te Rotterdam wordt unieke tentoonstelling Blniienexpositie beslaat 27.000 vierkante meter ROTTERDAM, 17-2. - De „Flo riade I960,, te Rotterdam belooft een volkomen unieke tentoonstel ling te worden. Verwacht wordt dat er op de openingsdatum - 15 maart a.s. - reeds veel te zien zal zijn, zowel bulten als binnen, van de paar miljoen bollen: tulpen, narcissen en hyacinten. De zgn. binnenexpositie beslaat een totale ruimte van 27.000 vlerkante meter. Volgens mededelingen van de or ganisatoren kan nog gewezen wor den op te verwachten bijzondere inzendingen: tropische cultures, zo als Amerikaanse orchideeën, flora uit Nieuw-Guinea met Papoeahut als stoffering, planten uit Suriname met een typische Surinaamse over dekte marktruimte, en tuinarchi tectuur uit het hedendaagse Israël. Een verwarmde vijver moet zorgen dat de Victoria Kegla in de open lucht tot wasdom kan komen. Ver der zal het speurwerk van onze wetenschappelijke instituten wor den getoond, benevens het dierlijk leven in de grond. Voor de feestelijke aanblik van de zgn. koningshof in het midden van het park, is flora toegezegd uit de tuinen en oranjerieën van di verse Europese vorstenhuizen: Ne derland, België, Luxemburg, Zwe den, Monaco en Griekenland. Bloemenexposities Verschillende bloemenexposities zullen elkaar opvolgen: van 14 tot 24 april, na de bloembollen dus, o.a. produkten uit Boskoop en Aals meer. Deze zullen op 5 mei vervan gen worden door een „Hollandse tuin" met voorjaarsbloemen en planten. Voor de periode van 25 mei tot 6 juni worden exotica uit alle werelddelen verwacht, waarna men voornemens is van 7 tot 10 juli een rozen- en lathyrusfeest te organiseren. Van 22 tot 27 juli zul len de bloemist-winkeliers uit ver schillende landen hun kunnen laten zien op het gebied van het bloem- binden, waarbij ook een speciale bruidspagode op het programma staat. Dan volgen van 10 tot 15 augustus een gladiolenpalet,.van 31 augustus tot 4 september een dah liashow en ten slotte van 16 tot 25 september - de sluitingsdatum - een gecombineerde herfsttentoon- stelling van bloemen, groenten en fruit. ROZENBURG. Bij de Verolme Dok- en Scheepsbouw Maatschap pij N.V. op Rozenburg is het 35.000 tons droogdok „Prinses Irene" aan het natte element toevertrouwd. Het zal nu verder worden afge bouwd. Het moet begin april ge reed zijn. DE VAL VAN BARRANCA 57. Raimond is van zijn stoel opgestaan en Aram houdt de adem in, als de edelman op hem toekomt en hem cn het zigeunermeisje monstert met een vorsende blik. „Zo zo", zegt Raimond, op een lichtelijk spottende toon, „jullie kunt dus de toekomst voorspellen, is het niet? Welaan, oude, laat maar eens horen, wat er voor mij, graaf Raimond, in het vat zit. „Tot uw dienst, edele heer", zegt Aram met een stem, die kraakt als een oud wagenwiel. Uit de plooien van zijn gerafelde mantel haalt hij een kristallen bol tevoorschijn, die de oude zigeunerin hem heeft meegegeven en begint er in te turen. „Ahade schikgodinnen zijn u goedgunstig gezind, messire", krast hij, „vele aardse goederen vallen u ten deelzonder bloed vergieten vallen zij u in handeneen erfenis misschien Maar wat is dat? Ik zie een beker wijneen hand werpt enkele druppels van een giftige vloeistof in de drankik zieeen oude edelmanhij drinkt van de wijnnu staat hij boven aan een trap.... naast hem een...." „Stop!" schreeuwt Raimond eensklaps schril en met een driftige uithaal slaat hij Aram de kristallen bol uit de hand. Ook voor de sportliefhebbers is er een uitgebreide collectie: het proefmodel van de Volvo P 1800, die het volgend jaar in produktie komt, de M.G.A.-1600 en de M.G. Twin Cam, de Abart 850 en 2200 Coupe met motoren, die afgeleid zijn van de Fiat serieprodukten, de Goggomobil 2-persoons T 1700, de Auto Union 1000, de Jaguar XK 150 S Roadster, met een topsnel heid van meer dan 200 km per uur, de Hansa 1100 Sportcoupe, de DOKKUM. In de Douwe Hoog straat te Dokkum is het zevenjarig zoontje van de wachtmeester eerste klasse der rijkspolitie W. de Jong, door een passerende bestelauto van de 'beurtdienst Dokkum-Gronlngen overreden en gedood. Het jongetje kwam met zijn fiets vlak voor de aankomende bestelwagen te vallen. Het slachtoffertje werd nog naar het ziekenhuis „De Sionsberg" overgebracht, maar het was bij aankomst reeds overleden. •O************************************************4 X l Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee speelt zondag thuis tegen Hontcnisse Renesse komt deze week niet in het veld MEVO B I kan de puntjes binnenhalen tegen WIK B I VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee speelt zondag in de 3e klas D thuis tegen Hontenisse. De thuisclub zal m deze wedstrijd ongetwijfeld alles in het werk stellen om de smade lijke nederlaag van jl. zondag zo snel mogelijk uit te wissenGeluk kig zijn de interne moeilijkheden na een bespreking tussen de le elf talspelers en het bestuur opgelost en als van Aken (die tegen RKFC wegens ziekte niet kon spelen) weer present is op de spilplaats kan, wanneer alle spelers zich ten volle geven, zeker een eervol resultaat worden bereikt. Steenbergen zal weinig moeilijkheden ondervinden tegen Halsteren, waardoor het weer wat nader by de titel komt. Axel kan baas in eigen huis blijven tegen RKFC, terwijl RCS de winst wel zal moeten afstaan aan het bezoe kende Zeeland Sport. Zeelandia gaat te Middelburg de strijd 'aan binden tegen ODIO, waarbij een puntenverdeling voor de groen zwarten zeker tot de mogelijkheden behoort. In de 4e klas G komt Re- nesse deze week niet in het veld. Kaai se Boys gaat een bezoek bren gen aan hekkesluiter Hansweertse Boys, dat wel niet in staat zal zijn de leiders van de overwinning af te houden. Nieuiv Borgvliet gaat met uitstekende papieren naar Noordhoek terwijl Oude Molen de winst thuis kan houden tegen NSV. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. In de le klos B krijgt Dreischor bezoek van de reserves van Renesse waar bij de thuisclub als favoriet start. ZATERDAGMIDDAGCOMPETI TIE. Door de uitwedstrijd tegen Serooskerke te winnen kan Spui zich in de eindrangschikking nog opwerken tot de 2e plaats. Wolf- aartsdijk heeft een goede kans de competitie te beëindigen met een zege op Veere. JUNIORENCOMPETITIE. - In groep B VIII zal kampioen Zierik zee B I zich wel niet door Burgh B I laten verrassen. Brouwersha ven B I geven wij de beste kansen tegen het bezoekende Renesse B I terwijl MEVO B I, dat het de laat ste weken uitstekend doet, de punt jes binnen kan halen tegen WIK B I. In groep B IX staat er bij de ontmoeting tussen Bruse Boys B I en SINOTO B I veel op het spel. Relatief staat Bruse Boys er in de ze groep nog het beste voor maar SINOTO, dat het terreinvoordeel beeft, zal zeker alles in het werk stellen om de aansluiting met de kopgroep niet te verliezen. Ver van een gelijk spel zal de uitslag dan ook wel niet liggen. Dreischor B I is zeker van de winst tegen Brou wershaven B II terwijl ook Zierik zee B III zich de zege tegen ME VO B II wel niet zal laten ont glippen. I WIJ OUDERS Sinds kleine Floortje naar school gaat, is moeder een verandering in haar gaan constateren. Het is heel geleidelijk gegaan, maar kon ten slotte toch niet onopgemerkt blij ven, Floortje is niet op de kleuter school geweest. Haar intrede op de grote school betekende dus de eer ste stap, die zij deed uit het veilig besloten wereldje van thuis. Floor tje is altijd een gemakkelijk, mee gaand kindje geweest. Moeder's woord was voor haar het enige richtsnoer. Zoals moeder de dingen voorstelde, waren ze juist en waar en werden zij onomstotelijk door het kind aangenomen. Daarbij kwam nog, dat vader in zijn vrouw een soort superwezen van wijsheid en rechtvaardigheid zag en er een zinnetje op na hield, dat hij graag lachend bij iedere gelegenheid te pas bracht: „Wat mammie doet, is altijd goed". Het gaf moeder daar om even een schok, toen zij Floortje op een dag, nadat zij de kleine meid iets onder het oog had gebracht, hoorde beweren: „Maar juf zegt. En wat juf zei, bleek niet helemaal te kloppen met wat mammie haar voorhield. Moeder maakte zich er af met niet zonder gepikeerdheid te ant woorden: „Maar nu ben je thuis en hier heeft mammie het te zeggen". Het kwam hoe langer hoe vaker voor, dat Floortje haar moeder bij een of ander betoog in de reden viel met de irriterende opmerking: vJa, maar juf zegtHet prik kelde moeder onuitsprekelijk. Ze begon te begrijpen, dat ze een ri vale gekregen had. Iemand, die ook invloed op haar kind uitoefende en daarmee het kind tot vergelijken, ja misschien zelfs tot kritiek op haar moeder bracht. Dit kon moe der maar moeilijk verwerken. Ze was nog niet zover, om te be seffen, dat dit alles nodig was voor de ontwikkeling van Floortjes per soonlijkheid, omdat zelfs een heel jong mensje de dingen van ver schillende kanten moet Ieren be schouwen, om zich later een eigen oordeel te kunnen vormen. Moeder wilde haar kind nog ge heel voor zichzelf hebben. Ze duld de ia Floortjes leven geen andere maatstaven, dan die van haarzelf. Floortjes moeder hield er om trent standsverschillen bv. uitge sproken ideeën op na. Ze had Floortje streng verboden, met een bepaald kind om te gaan, van wie ze wist, dat het bij haar dochtertje in de klas zat, omdat het milieu waaruit dat kind kwam, haar niet geschikt voorkwam. Toen ze Floortje op een dag dan ook stevig gearmd met het bewuste meisje uit school zag komen, zei ze op diep verwijtende toon: „Maar kindje heb ik je niet gezegd, je nooit met dat kind in te laten? Dat is geen gezelschap voor je". „Maar juf zegt", riep Floortje, „dat we juist heel lief voor Stientje moeten zijn, omdat ze het thuis niet zo prettig heeft". „Je hebt niet naar juf te luisteren. Je doet wat ik zeg", riep moeder boos uit. Hiermee was het conflict in Floortjes leven geboren. Instinctief voelde ze, dat juf hierin gelijk had. Ze wilde ook lief voor Stientje zijn, want Stientje was arm en had nooit leuke kleertjes aan. Maar dan zou ze moeder ongehoorzaam moe ten zijn Ze heeft haar benarde hartje uit gestort, niet bij moeder, die boos tegen haar deed en bij wie ze voel de hiermee niet aan te hoeven ko men; maar bij jut die altijd gedul dig was De verstandige juffrouw is met moeder gaan praten. En geluk kig werd toen ook moeder verstan dig. Ze begreep, dat juf geen ri vale was, maar dat ze in haar een bondgenote moest zien, die met haar wilde samenwerken voor Floortjes heil. MARCELLE. HET RIJK VAN DE AUTO Veel te zien op R.A.I. in de hoofdstad AMSTERDAM, 17-2. Op de vele stands van de R.A.I. zijn tal van nieuwtjes voor de Nederlandse markt te zien. Onder meer de Opel 1200 en de vierdeurs Rekord met 1700 c.c. motor, de Daimler zes-cy- linder Majestic, de Bentley met een V-8 motor van meer dan zes liter zuigerverplaatsing, de Peu geot 403 met dieselmotor, de Ram bler „6" Custom Cross Country stationcar voor acht negen per sonen, de Hillman met automati sche gangwissel, de Humber Super Snipe met een nieuwe drie-liter motor en bij Citroën de ID 19- Break als ambulance en als sta tioncar. Voorts de nieuwe Amerikaanse auto's van klein formaat, de zoge naamde „compact-cars": de Che vrolet Corvair, de Chrysler Valiant - met een motor die onder een hoek van dertig graden geplaatst is - en de Ford Falcon. Thunderbird met 300 p.k.-motor en een opgevoerde Porsche met 75 p.k. motor. Op de kampeerwagenafdeling in de Apollohal zijn negentig verschil lende uitvoeringen kampeerwa gens, waarvan dertien modellen vouwwagens, ondergebracht. KERKNIEUWS HET PROTESTANTISME IN SPANJE DEN HAAG, 17-2. Voor een be zoek aan Nederland is aangekomen ds. Humberto Capó, predikant van de Spaans-Evangelische kerk op Mallorca en secretaris van de sy node van die kerk. Ds. Capo zal in verscheidene plaatsen van ons land voordrachten houden over het Pro testantisme in Spanje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 9