Onze Puzzelrubriek BIJKER'S SCHEEPSWERF - Gorkum AAN ROMANCE, HET BLAD VOOR TWINTIGERS: P/P PeP pP,^^P P Pm*. P/p P* -a&y'<n£P Voor onze scheepswerf vragen wij: SCHEEPSBOUWMETAALBEWERKERS MEUBELMAKERS ERVAREN IJZERWERKERS AUTOGEENBRANDERS KOPERSLAGERS - PIJPGIETERS HULPKRACHTEN Lonen volgens c.a.o. in de metaalindustrie. Nieuwe flatwoningen beschikbaar binnen enkele weken Aanmelding kan plaats vinden op dinsdag 23 februari a.s., op het Gewestelijk Arbeidsbureau te Zierikzee, Nieuwe Boogerdstraat 56, waar een onzer functiona- risen zitting zal houden, 's middags van 3 tot 5 uur en 's avonds vanaf half 8. Rolt U uw eigen sigaretten f§§ of steekt U een Havanna op? De keuze tussen shag en sigaren wordt niet altijd alléén door smaak bepaald. Heel vaak spreekt het geld daarbij 'n woordje mee Maar de keuze van mooie kleding kan voor elke man wél alleen door smaak bepaald worden Want elke man - kapitaalkrachtig of niet - vindt een smaakvolle sportcombinatie in de „Brixon"- collectie 99' BR IX ON" SPORTCOLBERTS zijn er in grote verscheidenheid, van niet duur tot best betaalbaar. En bij elk colbert vindt U een bijpassende sportieve pantalon, ook in Terlenka Poststraat Zierikzee Telefoon 2184 OVERAL AAN HUIS TE ONTBIEDEN! aarom juist aan Romance? Omdat Romance hèt blad is voor jonge mensen. Mensen die zij misschien kan helpen hun weg in het leven te vinden als zij hèn vertelt hoe zij er zélf is gekomen! U moet daarom beslist zien, dat U Romance in Uw bezit krijgt! Romance - onstuimig als de jeugd - is pas weer 12 bladzijden dikker geworden! Stuur daarom nog vandaag een briefkaart aan Romance, postbus 497 Amsterdam en U ontvangt dit kostelijke blad voortaan cllce week in huis! Bovendien: als welkomstgeschenk de 400 pagina's tellende roman DESIRÉE GEHEEL GRATIS! Causerie over huidig wereldgebeuren op N.C.V.B.-vergadering Vrouwen moeten geestelijk paraat zyn ZIERIKZEE, 17-2. Op de woens dagavond gehouden vergadering van de N.C.V.B.-afdeling, onder leiding van de presidente mevr. A. van Vloten-van Rjjswyk, werd het woord gevoerd door mevrouw Strubbe te Middelburg, die een causerie hield over het onderwerp: „Waakzaamheid ten aanzien van het huidige wereldgebeuren". Met een 40-tal anderen bleek mevr. Strubbe een cursus te hebben gevolgd aan het Defensie-Studie centrum te 's-Gravenhage. Onder de deelneemsters bevond zich een twaalftal, vertegenwoordigend ver schillende vrouwenbewegingen in Nederland. Tijdens deze cursussen werden belangrijke referaten ge houden, waarop een diskussie volgde. Sterk werd de nadruk ge legd op de noodzakelijke weer baarheid van het Nederlandse volk, voor het geval onverhoopt de nood aan de man komt. Spr. ging dieper in op de militaire en bur gerlijke verdediging van Neder land en onderlijnde de noodzaak dat vooral ook de vrouwen, met wapens van de geest, geraken tot een morele paraatheid. De Chris tenvrouw dient kritisch te staan tegenover hetgeen zij hoort, ziet en leest. Zij dient zich door de bijbel te laten leiden. Mevr. Strubbe achtte de B.B. van groot belang voor de vrouw, speciaal voor de vrouw, die op grond van haar ge zinssamenstelling, zich aan dit werk zou kunnen geven. Het communisme Verder behandelde zij enkele as pecten van het communisme en ging in op het wezensverschil tus sen christendom en communisme. Zij typeerde haar hetoog niet als opwekkend, maar wekkend en merkte op dat feitelijk elke burger een klein burcht je van moed en zelfvertrouwen dient te zijn. Bij een sterk geloof immers vindt het communisme geen voedingsbodem. Spr. zag de noodzaak in, dat vrou wen zijn levende stenen van Christus' kerk. Dan zijn zij ook levende stenen van de maatschap pij. Tevoren werd een korte agenda afgewerkt. Mevr. van Veen_ de Vries bracht verslag uit van het be zoek aan Tuindorp-Oostzaan door de dames-delegatie van Schouwen- Duiveland. Namens de kascommis- sie bracht mevr. Deurloo over de boeken van de penningmeesteresse ^en gunstig verslag uit. De presi dente deelde nog mede, dat de vol gende vergadering zal worden ver zorgd door de Voedingsraad, waar bij een film zal worden vertoond De speciale aandacht vestigde zij op de Vrouwenwereldgebedsdag die gehouden zal worden op 4 maart a.s. in de Gasthuiskerk. TONEEL EN FILM Toon Herman's'„Sonaansee" in Concertzaal-filmprogramma SPORT Zierikzee IHontenisse I Zondag a.s. zullen de rood-zwar- ten de zwakke indruk van zondag jl zeker weg willen werken in de wedstrijd tegen het wispelturige Hontenisse. De Zeeuws-Vlamingen die een zeer levendig speltype be zitten zullen het zeker niet zo ge makkelijk krijgen als R.K.F.C. Een gelijk spel ligt het meest in de lijn der verwachtingen. VOETBAL K.N.V.B. District zuid I Het a s. weekeinde zal in de Zie- rikzeese Concertzaal te genieten zijn van de eerste Nederlandse speelfilm van Toon Hermans „Mou- tarde van Sonaansee". Aan deze doldwaze parodie werken o a. mee Toon Hermans, Phillys Lane, Wies- je Bouwmeester. Lo van Hensber- gen, Hetty Bouber en vele anderen. Over zijn eerste speelfilm zegt Toon Hermans zelf :ik heb ge meend eens een kransje te moeten vlechten van wateenvoudige alle daagse dingen, die een mensenhart wat kunnen verwarmen als het winter is". Hartverwarmend is de geschiedenis wis en zeker. We maken kennis met een vreem de mengelmoes van wonderlijke mensen in een al even wonderlijk badplaatsje, Sonaansee genaamd. Het dorpje is ontstaan in de dagen van Lodewijk Napoleon. Er schij nen toentertijd enkele Franse edel lieden te zijn achtergebleven en ook heden ten dage vindt men er figu ren van adellijke bloede tussen de doodgewone lieden van alle dag. Belangrijker nog dan het toeris tenverkeer is in Sonaansee de grote Knik-Knakworstfabriek, die met vaste hand wordt geregeerd door de supermaterialist Braad. Hij is één der leidende figuren in het kleine badplaatsje en wil een twee de worstfabriek laten bouwen maar op de plek waar deze fabriek zal moeten verrijzen staat echter het oude landgoed „Rothweer". Er ont staat een vrij ingewikkeld geschil tussen de worstfabrikant Braad met de bewoner van het landgoed, de dichterlijke dromer Moutarde. Dan is er het begin van de draad om vele kolderieke Moutarde- af faires om heen te weven. In ieder geval keert alles tenslotte ten goe de. We kunnen ook niet anders verwachten van een verhaal over een dorpspoëet, die gelooft in de blijheid die opgesloten ligt in sim pele liedjes en muziekjes. Voor kolder op een heel ander plan zorgen in het Concertzaalpro gramma van deze week verder de befaamde herriemakers Stan Lau rel en Oliver Hardy en wel als „boemelstudenten", zodat inder daad de stukken er afvliegen. Danig van leer trekt ook Eddy Constantine als „Lemmy Caution incognito", te zien in bioscoop hotel Bom te Haamstede. Het zij gezegd dat Eddie .ditmaal als vice-consul, praktisch de enige is die ongedeerd blijft! DEN HAAG. De Koninklijke Ne derlandse Automobiel Club (KNAC) zal in een aantal plaatsen van het land anti-slipcursussen gaan orga niseren. Daartoe heeft de KNAC de „Eerste Nederlandse Anti-Slip- school" in Amsterdam overgeno men. De naam van deze school is gewijzigd in „K.N.A.C. Anti-Slip- school". DE NIEUWE PUZZEL Landbouwschap tegen verhoging grondbelasting DEN HAAG, 17-2. Het Land- bouwschap zal zich in een brief aan de Tweede Kamer tegen ver hoging van de grondbelasting ver klaren. Dit naar aanleiding van het vorige maand bij die Kamer inge diende wetsontwerp, waarin wordt voorgesteld de in 1956 afgeschafte opcenten voor het gebouwd (100 zg. Duitse opcenten en 30 andere) te doen herleven. Het Landbouwschap is van mening, dat de grondbelas ting dient te verdwijnen en merkt op dat deze belasting voor de land bouw een belasting van het pro- duktiemiddel bij uitnemendheid betekent. Het programma voor zondag 21 februari a.s. luidt: 3e klasse D.: ZierikzeeHonte nisse (half 3); Steenbergen-Halste ren; AxelR.K.F.C.; R.C.S.Zee land Sport; ZeelandiaODIO. 4e klasse G: Hansweertse Boys- Kaaise Boys; Oude MolenN.S.V.; NoordhoekNieuw Borgvliet. BRUSSEL. De Nederlandse mi nister van Landbouw en Visserij mr. V. G. M. Marijnen, wordt in Brussel verwacht waar hij voor bereidende bespreking enzal voeren met zijn Belgische collega, de heer de VJeeschauwer, met het oog op de „Benelux-topconferentie", die zaterdag in de Belgische hoofdstad zal worden gehouden. De constant dikke stroom oplos singen was er ook weer voor de puzzel van vorige week, die enke le lastigheidjes in zich verborgen hield, die echter de meeste in zendsters en inzenders wisten te omzeilen. Het lot moest weer be slissen wie de gelukkige prijswin naars waren. De kaartjes zijn ditmaal be stemd voor: fc. DE HEER J. QUIST, Grachtweg 25 c, Zierikzee Het pocketboek gaat naar: 'eJ Mevr. L. P. Bicmond-Ganzeman, Rijksweg 10, Oostcriand De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. nee, 4. imker, 8. peel, 11. geraas, 13. anemie, 15. er, 16. loodst, 18. nar, 20. moed, 22. las, 23. stevig, 25. pond, 27. aap, 29. l.o., 30. p.p.p, 32. oe, 34. verdun, 36. piept, 38. koel, 40. eden, 42. en, 43. aap, 45. dor, 47. te, 48. raar, 50. roer, 53. aster, 55. sparen, 56. mos, 58. ale, 60. p.d 61. nek, 63. vera, 65. spleet, 68. ade, 70. eind, 72. lia, 73. sarren, 75. oe, 76. unfair, 79. intern, 81. mast, 82. retig, 83. eis. Verticaal: 1. nero, 2. er, 3. saldo, 4. Isolde, 5. kassa, 6. ent, 7. re, 8. pi, 9. eenvoud, 10. largo, 11. gemop per, 12. a.o., 14. mot, 17. da, 19. ai, 21. eppe, 23.i speld, 24.-elders, 26. nota, 28. avef 31. pinas, 33. ik, 35. netel, 37. parade, 39. ode, 41. ne- reiden, 44. prent, 46. oase, 49. ap plaus, 51. one, 52. rm, 54. taal, 57. overig, 59. islam,, 62. kaart, 64. ren te, 66. pi, 67. elf, 69. dr, 71. nors, 73. sie, 74. en, 77. nrt., 78. ar, 80. ei. De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. gewas, 4. geest verschijning, 8. schrede, 12. kle dingstuk, 13. godheid, 14. reini gingsplaats., 16 .oorzaak v. veren- verlies, 17. hoofdbedekking, 19. strafwerktuig, 21. herkauwer, 23. durf, 25. soort, 27. kleur, 29. pasta, zachte substantie, 31. zeedier, 33. godsdienst (afk34. niet kunnende zwijgen, 37. gewicht (afk.), 39. vorm van kennen, 40. lidwoord, 41. on derricht, 43. aanwijzing, 44. Duits pers. voomaamw., 45. stapel, 46. bid (Lat47. insekt, 49. Frans lid woord, 51. muurholte, 53. voeg woord, 55. niet aannemen, 58. ge wicht (afk.), 59. driekroon, 61. meis jesnaam, 63. reinigingsmiddel, 64. het grootste aantal, 67. op een keer, 69. boom, 71. nagerecht, 72. nauw, 73. ik, 75. Chinees gerecht, 77. schelle schreeuw, 79. plaats o.d. Veluwe, 81. muziekteken, 82. plaats in Friesland, 83. jongen. LEEUWARDEN. Op de oude on beveiligde overweg van Barrahuis, nabijLeeuwarden,is een brom fietser gegrepen door een uit de richting Zwolle komende trein. Het ongeluk geschiedde tddens een zeer dichte sneeuwbui, waardoor het slachtoffer de trein vermoedelijk niet heeft opgemerkt De man moet op slag gedood zijn. Met een ambu lance van de gemeentepolitie van Leeuwarden is zijn stoffelijk over schot naar het stadsziekenhuis tc Leeuwarden overgebracht. Verticaal: 1. gewicht, 2. ambts halve (Lat. afk.), 3. bouwland, 4. heilige (afk), 5. vader (Fr.), 6. kel ner, 7. vogel, 9. openbaar vervoer middel, 10. uitroep, 11. plaats in Italië, 13. waterstand (afk.), 15. ti tel (afk.), 18. meisjesnaam, 20. dwaasheid, 22. lofrede, 24. uitroep, 25. verlaagde toon, 26. boom, 28 luchtstrijdkrachten (afk.), 30. af zichtelijk wezen, 32. drank, 33. volk. 35. roofdier, 36. jongensnaanv 38. gaarne, 39. scheepvaartmaatschap pij, 42. noodsein, 48. rondvormig. 50 .plant, 52. in elkaar, 54. netto (afk.), 56. mannelijk zoogdier, 57. kern, 58. onb. voornaamw., 60. af god, 62. telwoord. 63. lekkernij, 65. kleLn ogenblik, 66. volksoverleve ring, 68. paar, 70. afstandsmaat (afk.), 72. slofmaat, 74. pers. voor naamw., 76. bestaat, 78. pers. voor naamw., 80. Duits pers. voornaam woord. UTRECHT. Voor het Nederland se bedrijfsleven liggen in de Soe dan grote mogelijkheden. Het is een land vol perspectieven in het bij zonder voor leveringen van rollend materieel, installaties voor de in dustrie en havenwerken. Dit is de conclusie van de handelsmissie die van 23 januari tot 11 februari een bezoek heeft gebracht aan Egypte en de Soedan. De missie stond on der leiding van dc president-direc teur van dc staatsmijnen, oud-mi nister H. H. Wemmers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6