2 'ASPRO'5 -&ifit,' ea. „Benzine-oorlog" in west-Duitsland Voorlopig vijftig Starfighters voor 800 miljoen ENGELAND WACHT IN SPANNING LAATSTE NIEUWS MINISTER OVER GOEREESE BRUG EN VEERTARIEVEN WESTERSCHELDE Financiën en Economie WAT UQT DE HIT Vreemde beloning Vergadering Vereniging ziekenhui»verpleging Noordgouwe en Schuddebeur» Uitgaven namen aanzienlek toe SIRJANSLAND Causerie over „Het veranderde wereldbeeld" Enkele aspeetenSan het atoomtijdperk mei De Vereniging voor Ziekenhuis- verpleging „Noordgouwe-Schudde- bsurs" vergaderde in de zaal van café van de heer C. de Hollander, onder voorzitterschap van de heer D. Rentier, die in zijn openings woord mededeelde dat de vereni ging een zeer zwaar jaar achter de rug heeft, waarin de uitgaven t.o.v. 1958 zijn verdubbeld, Na raadple ging van statistische gegevens bleek 1959 een record aantal pa tiënten te hebben opgeleverd. Toch heeft de vereniging dit „stormpje" goed doorstaan, aldus de voorzitter, die mededeelde dat aan alle verplichtingen kon worden voldaan, ook al leverde het jaar een nadelig saldo op. Maar er zijn voldoende kasmiddelen om verder te gaan Uit het jaarverslag van de secretaris-penningmeester de heer J. W. Roskam bleek dat het leden tal thans 126 bedraagt, verdeeld over 42 gezinnen. Acht patiënten werden hier en elders opgenomen, met in totaal 143 ligdagen. Bij het kiezen van een ziekenhuis hebben de leden vrije keus. Het batig saldo per 1 januari 1960 bedraagt f825,76, hetgeen een vermindering betekent to.v. 1 januari 1959 van f 170. De contributie De contributie voor 1960 werd vastgesteld op f 0,60 per lid boven de 16 jaar. Onder deze leeftijd f 0,20. Meer dan drie kinderen per gezin beneden de 16 jaar, zijn vrij gesteld van contributie. De heer L. J. Dalebout werd herbenoemd als bestuurslid De heer A. P. Kort als lid van de kascommissie. De begro ting 1960 geeft in ontvangsten een bedrag te zien van f 3.000. De uit gaven kunnen moeilijk worden ge raamd. Besloten werd het ver ouderde reglement opnieuw te redi geren en vervolgens per gezins hoofd uit te reiken Gewezen werd nog op het grote nut der vereni ging, hetgeen vooral in 1959 is ge bleken. Gelukkig is het voortbe staan der vereniging momenteel niet in gevaar. HAMBURG, 18-2. De Westduitse Shell heeft vandaag bekend ge maakt de prijs voor gewone ben zine te hebben verlaagd tot 58 pfennig, en die voor superbenzine tot 65 pfennig per liter. Kortgeleden had de Shell, tege lijk met andere oliemaatschappijen in west-Duitsland, haar prijzen reeds eerder in het kader van een zg. „benzineprijsoorlog" verlaagd en wel tot 59 pfennig voor gewone, en 66 pfennig voor superbenzine. Later op de dag verlaagde ook de Esso haar prijzen tot resp. 58 en 65 pfennig Deze prijzen gelden voor alle pompen in west-Duitsland. De B.V. Aral zal de Esso-benzine te gen dezelfde prijzen verkopen. Ingezonden mededeling aspro 'ASPRO' tegen griep, verkoudheid, keelpijn HAAMSTEDE Interessante C.N.V.-filmavoncl in de winterkerk Aandacht gevraagd voor D.E.L. Nadat in de middaguren reeds een aantal kinderen in de winter kerk aanwezig was, om te genieten van een paar kinderfilms, kwamen des avonds de groteren, waaronder velen uit Renesse, Scharendijke en omgeving, die per bus waren ge komen, bijeen om de filmavond van het C.N.V. te bezoeken. De winterkerk was niet geheel gevuld, diegenen die thuis bleven hebben een mooie avond voorbij laten gaan. Na het zingen van Ps 89 1 en 8 en lezen uit Jes. 12, ging de voor zitter, de heer J. v. d. Have uit Renesse voor in gebed. In zijn ope ningswoord heette hij ds. L. Boer speciaal welkom. Het voorprogramma bestond uit een tekenfilm, gevolgd door Hol lands Lenteweelde, die betrekking had op het bloemencorso van Aals meer, en de jubileumfilm: 50 jaar C.N.V. Tijdens de pauze vroeg de heer P. Slager aandacht voor D.E.L. (Draagt Elkanders Lasten) in be ginsel opgezet voor t.b.c.-bestrij- ding, maar uitgegroeid tot een in stelling die thans op veel bredere basis helpt. De collecte hiervoor zal gehouden worden op zaterdag 5 maart. Ook noemde de heer Sla ger de nevenorganisatie van de werkende jeugd, met als doel de jongeren rijp te maken voor het C. N.V. Getracht zal worden in de Westhoek een afdeling op te rich ten. Iedereen die zich jong voelt en werkt, kan hiervan lid worden. „Echo der bergen" Hierna volgde de hoofdfilm „Echo der bergen" („Der Förster vom Silberwald"), een prachtig in kleuren opgenomen filmwerk. Deze film viel op het platteland wel zeer DEN HAAG, 19-2. De minister van Defensie deelt per brief aan de voorzitter van de Tweede Ka mer mede, dat onder het huidige defensieplafond voorlopig vijftig Lockheed-F 104 G vliegtuigen met reservedelen en uitrusting voor on geveer f 300 miljoen kunnen wor den aangeschaft. Op de begroting 1960 konden hiervoor geen budgettaire voorzie ningen worden getroffen. Niet dan na goedkeuring van de begroting 1960 kan een supletoire begroting worden ingediend. Op goedkeuring daarvan kan de minister bij de on derhandelingen met de industrie niet wachten. Hij deelt mede, dat in de betreffende overeenkomst zo nodig met het oog op deze goed keuring een voorbehoud zal wor den opgenomen. in de smaak, omdat ook hierin een plattelandsmeisje naar de grote stad trekt om daar artiste te worden maar tijdens een vakantie geheel door de fraaie natuur wordt ingepalmd en daar ook haar geluk vindt. In het slotwoord van ds. Boer haalde hij een gezegde uit de film aan: „aan de kracht van het gewei kent men het hert", wat hij voor deze avond wilde veranderen in: „de kracht van de vakvereniging bepaalt de macht van het maat schappelijk leven". Na het zingen van Ps. 68 10 sloot ds. Boer met dankgebed. Op een avonds-belegd m sam werking tussen vrouwenvereniging cn kerkeraad, sprak in het vereni gingsgebouw de heer K. T. Postma te Zierikzee, over het onderwerp: „Het veranderde wereldbeeld". In grove lijnen schetste de heer Postma - ter inleiding van zijn be toog - het wereldbeeld in vroeger tijden. De toenmaals bewoonde we reld was „klein" en de bewoners dachten haar als een plat vlak met een duidelijke begrenzing. Wat daarbuiten viel was gevaarlijk en geheimzinnig. Het gebied buiten de horizon was het terrein van boze geesten en de mens gevoelde zich angstig om hierin door te dringen. Deze angst was er inzonderheid voor de zee, die men zag als een bron van alle kwaad, vooral als deze .xloor sterke natuurkrachten fel bewogen werd De blik in die lang vervlogen tijd was slechts in horizontale lijn. Later kwam de priester-geleerde, die het in de ver- tikale lijn zocht en belangstelling kreeg en wekte voor de hemelli chamen, een bezigheid die later werd voortgezet door de Grieken. De Grieken De Grieken beoefenden de sterre- kunde, waardoor men ging begrij pen dat de aarde geen plat vlak, maar een bol was. Men ging ook begrijpen dat de wereld groter was, dan de omringende werkelijkheid zou doen geloven Na de middel eeuwen kwam er in het denken een belangrijke wijziging door de ont dekking van Amerika. Wat het heden betreft wees de heer Postma op het ontwakend Azië en Afrika, in een niet te stui ten vaart en stond stil bij het we zenskenmerk van de atoomtijd, die wij thans beleven. Enorm zijn de krachten die de mens heeft ontketend. Zouden deze ten kwade worden gebruikt, dan zouden de gevolgen niet te overzien zijn. Opmerkelijk intussen „aldus spr., dat de apostel Paulus - spre kende over het einde der wereld geschiedenis - reeds het woord „atoom" gebruikt, een woord waar schijnlijk door hem niet begrepen, maar wel als een profetie uitge sproken. Het is zaak voor de kerk van Christus hierop te letten. Tenslotte besprak de heer Postma enkele as pecten van de ruimtevaart, wijzend op de grote gevaren hieraan ver bonden. Niet altijd kan de kerk Salarisverhoging onderwijzend personeel DEN HAAG, 18-2. Het ministers van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen deelt mede, dat de alge mene salarismaatregelen met be trekking tot het overheidspersoneel als gevolg waarvan een salarisver hoging van vijf procent (met be paalde minima), en bijkomende verbeteringen van ten hoogste 1,2 procent zullen worden ingevoerd met ingang van 1 januari 1960 of eerder - indien de gemiddelde in gangsdatum voor de loonsverho gingen in het bedrijfsleven vóór die datum zou liggen - eveneens zullen gelden met betrekking tot het on derwijzend personeel, waarvan de salarisregeling van rijkswege vast gesteld wordt of aan goedkeuring NIEUWERKERK Ledenvergadering algemene kleuterschool .Relioboth" m In „Rehoboth" werd een slecht bezochte vergadering van de leden van de Algemene Kleuterschool gehouden. De voorzitster mevr. Westerhof opende met een wel komstwoord en drukte er haar spijt over uit dat de opkomst zo gering was. Als reden geldt zeker de algemene ziekteperiode. Medegedeeld werd dat binnen kort een ouderavond zal worden gehouden waarbij het werk van de kinderen kan worden bezich tigd. Uit het verslag van de pen ningmeester, de heer H. Wandel, bleek dat de inkomsten f 14147,79 bedroegen, dat der uitgaven was f 12783,88; een goed slot van der halve f 1363,91. De kascommissie, bij monde van de heer Jacs. Vane, adviseerde de rekening met ge noemde cijfers goed te keuren, waartoe werd besloten met dank aan de penningmeester en de kas commissie. Daar de heer Vane af tredend is in de kascommissie, werd in zijn plaats benoemd de heer J. L. van 't Hof. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek Het Ned.-Belgiscli landbouwbeleid Op het Belgische ministerie van landbouw is donderdag de hoop uitgesproken, dat het voor de ko mende „Benelux-topconferentie" alsnog mogelijk zal zijn een toena dering te bereiken in de uiteenlo pende standpunten van Nederland en België over het landbouwbeleid. In antwoord op vragen deelt een zegsman van dit ministerie mede, dat „weliswaar de besprekingen van woensdagavond tussen de Ne derlandse minister van landbouw, de heer Marijnen, en zijn Belgische collega, de heer de Vleeschauwer, niet tot besluiten heeft geleid, maar dat de kans op toenadering van beide standpunten groot is". o.m. dat de vereniging 250 leden telt en de school 63 leerlingen. In verband met dit verslag bracht de voorzitster dank aan de beide leidsters voor het prima onderwijs en de heer Schuiling voor het vele werk door hem verricht. De aftredende bestuursleden t.w. mevr. v. d. Zande-Bary en de heer C. Clarisse werden met bijna al gemene stemmen herbenoemd. Plet bestuursvoorstel om de naam Al gemene Kleuterschool om te zetten in „Stichting Algemene Kleuter school Nieuwerkerk" werd met al gemene stemmen goedgekeurd. Na afloop der vergadering wer den door de heer Sjoerd Wester hof een serie kleurendia's ver toond van zijn reis naar Grieken land, waarvoor hij de dank van de vergadering mocht ontvangen. Mevr. Westerhof sloot daarna onder dankzegging voor de op komst der vergadering. Ingezonden mededeling In één Uw ha gaaf e Volgens Indiase persberichten zouden Chinese troepen zoutmijnen in Tsjanthan (Ladak) hebben bezet en Indiërs, die daar zout kwamen halen, hebben geslagen. De 56-jarige Barbare Moore, die onlangs in 23 dagen een wandel tocht van 1.600 km. maakte van Schotland naar Wales, vertrekt over enige weken naar de Ver. Sta ten. Zij wil daar van kust tot kust wandelen, een afstand van 5.000 km., waarna zij nog wandelingen door Zuid-Afrika en dwars door Australië op haar programma heeft staan. meegaan met de voortschrijdende techniek, maar zij zal zelfs haar waarschuwende stem moeten laten horen. In alle onrust intussen blijft het evangelie het enig rustpunt, zo wel voor de enkeling als de mens heid in zijn geheel. De ouderling, de heer L. Klink, bracht de spr. dank voor zijn boei ende rede, die met grote aandacht werd gevolgd. De vrouwenvereni ging werd dank gebracht voor de hulp bij de organisatie van de avond Opening en sluiting ge schiedden op de gebruikelijke wijze. HOUD BRONCHITIS BUITEN DE DEUR! De beschermende, bacillendodende Pouer'j Catarrh Pastilles hebben een schier onfeilbare werking. Neem ze tijdig in hu»s_j_ apotheken drogisten f. 1.10 IHP. H. TIM miKIl ,,Ze wordt niet oud" MODENE18-2. „Dat meisje wordt niet oud, ze zal geen twaalf jaar worden", zo ver klaarde indertijd de gemeen te-arts van Montespacchio, een dorpje in de Italiaanse Apennijnen. Die dokter is overleden, doch het meisje, Filomena Cavani, leeft nog. Zij vierde donderdag haar 102e verjaardag en heel Montespecchio vierde het feest mee. „Ik ben het leven nog lang niet moe", zo zei ze donderdag. Ze maakt elke zondag nog een wandeling van drie kilometer naar de kerk. Toen zij 16 jaar was en in een klooster wilde gaan, kon zij haar roeping niet vol gen wegens haar zwakke ge zondheid. Toen zij 20 iüüs trouwde ze. Zij kreeg vier kinderen en vele kleinkin deren. WASHINGTON, 18-2. De Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Herter, heeft don derdag voor de Nationale Persclub te Washington verklaard, dat de V.S. tot een akkoord met de Sow- jet-Unie willen komen, om een einde te maken aan de bewape ningswedloop. Hij sprak de hoop uit, dat „de Sowjet-Ieiders zich er rekenschap van gaan geven, dat de bewapeningswedloop onaan vaardbare risico's met zich mee brengt". LONDEN, 18-2. Reeds een viertal dagen lang is een onofficiële wacht van op het eerste nieuws beluste Londenaars op post voor de hekken van Buckingham palace nadat maandag al gemeld was dat de ge boorte ran koningin Elizabeths derde kind van ogenblik tot ogen blik een feit kon zijn. De koningin maakt het best, zo werd vandaag nog gezegd maar blijft in de „Bel gische suite" (zo genoemd omdat destijds koning Leopold daar heeft gelogeerd) in de parterre van het paleis, waar alles voor de bevalling is ingericht. De koningin blijft inmiddels de staatslieden en hoffunctionarissen het gebruikelijke gehoor verlenen. Ook prins Philip neemt rustig zijn maatschappelijke verplichtingen waar. Vandaag zou hij aanwezig zijn op een lunch in de City met de hertog en hertogin van Glou cester en prinses Alexandra. De vroedvrouw, zuster Rowe, die de dokters heeft aangezegd zich voor onmiddellijke opkomst gereed ie houden, kreeg ysoensdagavond in het paleis gezelschap van hoar assistente Annette Wilson uit het Londense King's College zieken huis. Uitstel voor Chessman SAN QUENTIN (Californie), 19-2. Gouverneur Brown van Californie heeft Caryl Chessman, die heden in de gaskamer van de gevangenis van San Quentin zou sterven, een uitstel van executie van ten minste zestig dagen verleend. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LINNE. Vanmorgen om kwart over zeven is de 22-jarige J. Bollen uit Keipen (Limburg) op de rijks weg onder de gemeente Horn bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De jongeman kwam bij het oprijden van de rijksweg met zijn motor in botsing met een juist passerende vrachtauto, tengevolge waarvan hij op slag werd gedood. AMSTERDAM. Vanmiddag om streeks vijf uur is de vier en der tigjarige mevrouw T. M. ter Stege- de Groot uit Amsterdam op het Olympiaplein door een tram van lijn 24 aangereden Tijdens het ver voer naar het Wilhelminagasthuis overleed zij aan haar verwondin gen. VOORTHUIZEN. Vanmorgen is de 51-jarige heer H. J. van. Doorn uit Putten om het leven gekomen, toen zijn auto slipte. De heer van Doorn kwam uit de richting Voort huizen in Barneveld. Op de Baron van Nagellstraat begon zijn wagen te slippen,, draaide een volle slag om en botste toen tegen een boom. De bestuurder was op slag dood. TWEEDE KAMER Bij de behandeling van de be groting van Verkeer en Waterstaat heeft minister Korthals o.m. opge merkt dat van de zjjde van zijn de partement de brug voor Goeree- Overflakkee later op het program ma staat. Spreker verklaart er be grip voor te hebben, dat de bewo ners de brug eerder willen hebben, desnoods met tolheffing. Dienaan gaande zyn besprekingen gaande. Er wordt naar gestreefd de ver traging ten aanzien van de bouw van de Baanhoekbrug zoveel mo gelijk te beperken. Wat de veren over de Wester- schelde aangaat zegt de minister zich bereid te hebben verklaard goedkeuring te geven aan een ver laging der tarieven voor voetgan gers, rijwielen en bromfietsen. Verder meent hij niet te kunnen gaan. Het gaat z.i. niet de tekorten voor gratis vcervoer voor rekening van het rijk te nemen. De tunnelkwestie Vervolgens komt de minister te spreken over de brief van b. en w. van Amsterdam over de tunnel kwestie. Hij is het er mee eens, dat er een beslissing moet worden ge nomen. Hij herinnert aan rapporten terzake. De zaak is nu zo, dat op korte termijn een beslissing kan worden genomen. De minister zegt het van belang te achten, dat ons land deel heeft aan de ontwikkeling op het gebied der kernenergie'voor voortstuwing van schepen. m De Britse regering is van plan in het komende begrotingsjaar 527.460.000\pond sterling (circa 5,5 miljard gulden) uit te geven voor de luchtmacht,36.645 000 pond meer dan vorig jaar, zo blijkt uit donder dag gepubliceerde cijfers. Deze ver hoging is grotendeels een gevolg van de ontwikkeling van raketten, waarvoor ruim 20 miljoen pond meer wordt uitgetrokken dan vorig jaar. Gestreefd zal worden naar eer biediging van de zondagsrust in de scheepvaart, zegt de minister. Burgerlijke Stand - Zierikzee Geboren. 13 febr.: Leendert Ni- colaas, z. van Cornelis Boot en Neeltje den Boer; 13 febr.: Antho ny Livinus Joannes, z. van ïtoge- rius Joannes Godefridus van Velt- hoven en Florentina Maria Pou- leijn. Overleden. 15 febr.: Franke Adriaan Padmos, 58 j., echtgenoot van Jakoba Adriana de Jonge, wo nende te Bruinisse; 15 febr.: Jean- nette Maria de Oude, 89 j., weduwe van Willem Vis, wonende te Haam stede; 16 febr.: Anthonie Pieter Verijke, 67 j., echtgenoot van Ka- tharina Hoekman; 17 febr.: Samuel den Haan, 75 j., echtgenoot van Neeltje Jasperina van den Berge, wonende te Haamstede. N.V. Kon. My. „De Schelde" 12 °/o VLISSINGEN, 18-2. Blijkens het heden gepubliceerde jaarverslag van de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissin- gen over 1959 wordt voorgesteld het dividend over 1959 te bepalen op 12 pet. (onveranderd). Dit bete kent voor de N.V. Nationaal Bezit van aandelen Koninklijke Maat schappij „De Schelde" 12^ pet. (on veranderd). Het resultaat is gunstig beïnvloed doordat de financiële afwikkeling •van enige reeds afgeleverde orders in dit boekjaar tot stand kwam. De exploitatierekening geeft na reservering voor fiscale verplich tingen, enz. een voordelig saldo aan van f 12.609.811,,—, d.i. f 1.710.626 hoger dan over 1958. Verwachting tot zaterdagavond: Miuder koud Wisselend bewolkt met weinig of geen neerslag; aanvankelijk matige tot zwakke, later matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind; in het binnenland plaatselijk lichte vorst; morgen overdag dezelfde of iets hogere temperaturen dan van daag. 20 febr. Zon op 7.48, onder 18.01. Maan op 2.11, onder 11.36. 21 febr. Zon op 7.46, onder 18.03. Maan op 3.19, onder 12.24. 22 febr. Zon op 7.44, onder 18.05. Maan op 4.22, onder 13.22. Laatste kwartier: 20 febr. te 0.48. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 20 febr. 8.21 v.m, 21.01 n.m. 22.05 n.m. 23.31 n.m. 20.30 n.m. 21.47 n.m. 23.21 n.m. 21 febr. 9.20 v.m. 22 febr. 10.44 v.m. BROUWERSHAVEN 20 febr. 7.56 v.m. 21 febr. 8.58 v.m. 22 febr. 10.26 v.m. Doodtij: 22 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-2. - Het K.N.M.I. deelt mede: Boven de Britse eilan den en ten westen van Schotland handhaaft zich een omvangrijk lagedrukgebied, waarbinnen af zonderlijke storingen voorkomen. Eén ervan koerste van Ierland naar zuid-Engeland. Wolkenvelden van deze storing begonnen vanmorgen het land binnen te drijven, later gevolgd door hier en daar wat re gen. De komende 24 uur blijft de luchtdruk boven de Britse eilanden laag, met hogere luchtdruk boven midden-Europa. Daarmee samen hangend wordt de luchtstroming meer zuidwestelijk, waarbij iets minder koude lucht wordt aange voerd, waarin echter in de nacht de temperatuur in het binnenland nog plaatselijk even beneden het vriespunt kan dalen. In de zuid westelijke luchtstroming komen door de onstabiliteit van de lucht enkele locale buien voor, maar deze worden afgewisseld door opklarin gen. Bij die behandeling van de begro ting van verkeer en waterstaat in de Tweede Kamer heeft minister Korthals zich uitgelaten over de v eertarieven over de Westerschel- de. Met die tarieven zat men ginds in het slop, want men zal zich de mislukte vrije-veren-actie herin neren, waarna een periode van stilzwijgen is gevolgd. Thans zit er echter weer enige beweging in deze materie. De minister geeft voor de Westerscheldeveren niet het volle verlangde pond, maar enkele posi tieve toezeggingen zijn door hem toch wel gedaan. Het verbijsterende echter is dat de Oosterschelde in Den Haag weer een onbekende rivier blijkt te zijn. Schouwen-Duiveland heeft zich destijds rustig gehouden. Er is geen optocht geweest naar de residentie en o.i. terecht, want men kan een zaak ook forceren, waardoor meer onheil wordt bereikt dan winst be haald. De terugtocht van de „roe rige Vlamingen" lag niet lekker op ae maag en met dit weinig prettige voorbeeld voor ogen, was het ver standig van de Schouwen-Duive- landse regionaliteit zich kalm te houden. Deze kalmte en rust - waaruit vertrouwen sprak dat er aan de tarieven der veren over de Oosterschelde ook eens iets zou worden gedaan - heeft nu weer een vreemde beloning gekregen. Als toen, is het ook thans weer alles Zeeuws Vlaanderen wat de klok slaat, alsof er op de boot naar Kat- seveer geen mannen met dure kaartjestassen rondlopen. Alsof het eiland niet jaarlijks duizenden moet neertellen om aan de overkant te komen. Het zou toch wel wat logi scher zijn als de Zeeuwse veren als een totaliteit werden gezien. Mis schien is er dan nog wel aanleiding tot enige differentiatie m.b.t. de ta rieven van Wester- en Oosterschel de, maar helemaal niet noemen is iets dat op ds duur toch wel kre gelig stemmen moet. In principe immers gelden de ar gumenten die Zeeuws Vlaanderen aanvoert voor verlaagde tarieven of voor afschaffing, ook voor Schouwen-Duiveland, het eiland dat al die jaren zoet en braaf het volle pond betaalt, geen protest marsen naar het Binnenhof maakt, niet uitbarst in exclamaties van verontwaardiging en dus kan de brave Schouwen-Duivelandse Bello in zijn hok blijven zitten Wij zou den nog „blij" kunnen zijn met een verklaring uit dc Kamer, dat de le den ook de Oosterschelde niet ken nen en met de ministeriële medede ling, dat dc tarieven hier voor nu en altijd bevroren zijn op het hui dig niveau. Maar die stilzwijgend heid is onheilspellend, vooral als de bewoners van Zeeuws-Vlaande ren hun roerigheid beloond zien met het onweerlegbare feit, dat hun zaak tenminste weer over de tong gaat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2