PHILIPS RADIO I960 14 jaar en 3 pistolen op zak IMPOSANTE GROEI IN STIJL, KLANK, TECHNIEK! ZDERKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG II FEBRUARI 1960 No 18716 Philips mijlpaal-serie 1960 f 228,-. Moderne houten kast. Vier golfgebie- den: FM-band, lange-, midden- en kortegolf. Aparte afstemwijzers voor AM en FM, Grote dubbelconus-luidspreker. Continue klankkleur regelaar voor de hoge tonen en basschakelaar. Effectieve Ferroceptor. Afstemoog. Aansluitingen voor grammofoon en extra luidspreker. Zeven buizen. Afmetingen: 20 x 42 x 20 cm. Wat betekent het jaar I960 voor de radio? Vraag het uw Philips leverancier. Hij zal u laten zien en horen hoe Philips radio I960 wordt gekenmerkt door vernieuwing en voor uitgang. Wat een groei in stijl, in klank, in techniekBovendienwat een verscheidenheid u kunt kiezen uit vijf complete series. Van een der series ziet u hier enkele modellen. f 24-8,-. FM-band, lange- en middengolf. Grammofoonaansluiting. Houten kast. Klankkleurregister. Met kortegolf en vis serijband l.p.v. FM-band: f 228,-. f 328,-. Door directe energie-overdracht meer hoge en meer lage tonen. Zeer gevoelige AM- en FM-ontvangst. Twee luidsprekers, w.o. een voor galmeffect. Met extra visserijband f 338,-. Jonge revolverhelden in Wenen (Van onze correspondent) WENEN (P P). Een eenvoudige en juist daardoor ernstige zaak houdt de gemoederen bezig van de Weense bevolking. In de stad van de onsterfelijke wals en tevens het centrum van de internationale spionnage, zijn de rustige en le venslustige bewoners ernstig ge schokt. Reeds heeft een aantal in woners zich bij rekest tot het stadsbestuur gewend en op het ne men van doeltreffende en scherpe maatregelen aangedrongen. Over „dem Heiligen Abend", die in Wenen elk jaar weer opnieuw wordt gevierd en meebeleefd, is dit jaar een schaduw gevallen. Er viel een slachtoffer in de persoon van de 15 jaar oude leerling-ma chinebankwerker Heinrich Meister, de oudste zoon van het echtpaar Meister. Keurige, oppassende men sen, waarop en waarvan niets t*e zeggen viel. De sneeuw was rood gekleurd Op 19 december 1959, zo om streeks 6 uur n.m., was het in de miljoenenstad reeds donker. Don ker en toch gezellig. Gezellig door de vele lichten, die overal en zover het oog maar reiken kon, vriende lijk twinkelden. Plotseling werden de bemanningen van de radiowa gens K(onrad) en Lfudwig) der Weense politie tijdens hun „Strei- fendienst" opgeschrikt door een korte en dwingende radiomedede- Iing van het hoofdbureau, dat zij zich onverwijld dienden te begeven naar de voorstad Hadersdorf- Weidlingau, met name naar de Jo sef Resselstrasse, waar door pas santen het lichaam was gevonden van een jonge man, liggende in de sneeuw. De radio-melding besloot met de woorden, dat speciale re chercheurs van het hoofdbureau van politie (de zgn. Moordcommis- sie), zich eveneens naar de plaats des misdrijfs hadden begeven. Aldaar aangekomen vonden de politiemannen inderdaad het li chaam van een jongen, waaruit het leven was geweken. De jongen lag op de rug in de vers gevallen sneeuw, welke rood was van het bloed, dat uit een schotwond sij pelde. De gewapende letterzetter Het was het stoffelijk overschot van Heinrich Meister, oud 15 jaar, Naast het lijk zat, met een min of meer verwezen uitdrukking op zijn gezicht, de 14 jaar oude Hans Kronforst, eveneens in Wenen woonachtig en van beroep leerling letterzetter. De met het onderzoek belaste rechercheurs stelden de gebruike lijke vragen en al spoedig begre pen de politiemannen, dat er iets niet klopte met Hans. Uit zijn zak ken haalden zij een tweetal gela den volautomatische pistolen, ter wijl een derde naast het slachtof fer werd aangetroffen. In de pas gevallen sneeuw vonden zij ook nog een viertal patroonhulzen, die bij een vluchtig onderzoek over eenstemming vertoonden met de munitie waarmede de wapens aan getroffen op Hans Kronforst, wa ren geladen. Opmetingen werden verricht en foto's gemaakt van het slachtoffer, van de plaats des misdrijfs en van de aldaar gevonden sporen. Daar op werden belden weggebracht. De dode naar het Ziekenhuis voor een medisch-gerechtelijk onderzoek, de dader naar het hoofdbureau der Weense politie voor een nader ver hoor. Het verhoor leverde in de aan vang weinig bijzonders op. Hans wist van niets en bleef ontkennen. De jongen begreep echter wel dat hij zich voortdurend verder ver strikte in leugens en het duurde ook niet lang meer, of de beken tenis kwam los, ineens en onver wachts. Ja, Hans had z'n vriendje Heinrich tijdens een soort van duel neergeschoten, daar hij Heinrich er van verdacht, dat deze met derden zou hebben gesproken over de vuurwapenverzameling, die Hans er buiten medeweten van zijn ouders op na hield. De uitdaging Op de 19e december jl. had Hans zijn vriend uitgenodigd om mee te gaan naar een plek buiten de stad. Heinrich kon dan d? drie nieuwe Walther-pistolen, kaliber 7.65 mm. bewonderen, die hij - Hans - had weten te bemachtigen. En daar op die stille plek, aan de rand van de stad, verweet de een de ander los lippigheid. Hans gooide daarop zijn vriend een pistool toe, dat geladen was en daagde hem vervolgens uit. De door Heinrich op Hans afgevuurde ko gel mistte z'n doel, maar het derde schot van Hans was raak en door een kogel in de hartstreek getrof fen, zakte Heinrich ineen en gat kort daarop de g^est Het onderzoek wees ten slotte nog uit, dat de beide jeugdige re volverhelden, de gangsters in zak formaat, op ongeveer vijf meter af stand van elkaar stelling hadden genomen, daar er gelet op dez-j afstand - van een zogenaamde ta toeëring der schotwond, géén spra ke was. (Onder tatoeëring der schotwond wordt verstaan, het zich vastzetten van zekere stoffen en of voorwerpen, afkomstig uit de loop van het vuurwapen en of van de kogel en wilke stoffen of voor werpen worden mede gezogen naar het doel). Wild-West-ziekte Aan het licht kwam ook, dat de beide jongelieden hartstochtelijke bioscoopbezoekers waren en een ziekelijk-» belangstelling koesterden voor wild-westfilms Beiden ble ken tevens in het bezit te zijn van een groot aantal boeken, waarin de wild-west en de misdaad hoofd schotel vormden. Daarnaast bleek Hans nog een verwoed verzamelaar te zijn van vuurwapens en munitie, welke hij overal opkocht. De politie haalde uit de kast in zijn kamer in het ouderlijk huis een grote voorraad vuurwapens en munitie, welke zeer vanzelfsprekend in beslag werden genomen. De ouders van de betrok kenen waren van het een en ander sl?chts ten dele op de hoogte. In verband daarmede, verzocht de bevolking van Wenen haar ma gistraat die maatregelen te nemen, waardoor het in de toekomst on mogelijk zal worden gemaakt, dat minderjarigen wild-westfilms gaan zien, terwijl tevens op een herzie ning van de vuurwapenwet werd aangedrongen. Dez-;r dagen zal een bijzondere strafkamer zich in het openbaar met de afwikkeling van deze zaak gaan bezig houden. DE VAL VAN BARRANCA 51. Aram waant zijn laatste uur reeds geslagen. Maar als hij zijn tegenstander op de grond ziet liggen, schijnt de agressiviteit van de b?er plotseling bekoeld. Met een laatste dreigende grauw draait het dier zich om en loopt in een log sukkeldrafje het pad af om in de struiken te verdwijnen. Aram tracht overeind te krabbelen, maar een stekende pijn in zijn schouder doet hem terugvallen op het bospad. Kreunend van pijn richt hij zich half op op zijn rechterarm. Dan hoort hij achter zich de stem van Otto. „Aram! Aram! Leef je nog?" En gelijktijdig buigen de zigeuner en het zigeunermeisje zich over hem heen. „Blijf stil liggen, messire", zegt het meisje dringend. „De slag op uw schouder heeft wellicht daar spieren gekwetstHet is een wonder dat u nog leeft 1" golfgebieden, w.o. de FM-band. Grote dubbel conus-luidspreker. Met visserijband i.p.v. FM-band: f 258,-. f 398,-. Tienbuizentoestel met sublieme weergave en directe energie-overdracht aan grote dubbelconus-luidspre ker. Bovendien galmeffect-luidspreker. Uitgebreide klank- kleurregeling. Vier golfgebieden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 9