beter cdl Breien gaat sneller dan u denkt! BIJ DE MARINE BEN JE 't IS ALTIJD WEER VOOR WOL "loaerne 4 vrouwen f 1OO"/0 WOL Gekookte varkenskluiven 50 cent per 500 gram Verse leverworst 25 cent per 100 gram Boterhamworst 200 gram60 cent Dik vet spek 80 cent per 500 gram Mager buikspek f 1,60 per 500 gram SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: Goede bakfiets, geschikt voor bakker of kruidenier. P. Duson, Hoofdpoortstraat 16, Zierikzee. Te koop gevraagd: Slachtkippen, konijnen, enz. W. van Zalm, Hogezoom 39, telef. 275, Haamstede. BUITEN- sportkleding Firma KOEVOETS St. Domusstraat Zierikzee seiner aan boord van Hr. Ms. jager Drenthe... Met modern- dikke wol en dikke pennen gaat breien één zo snel. 't Is heerlijk om te zien hoe je opschiet, en fijn te weten dat man en zoon met wollen kleding zo goed beschermd zijn. Wol is sterk, staat sportief en... met wol bent u voordeliger uit! Bij de Koninklijk* Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken en functies als: Jongemensen die vooruit willen, vinden bij de Marine een baan naar hun hart. Zij werken er op een manier die hen aanstaat: met de modernste middelen en volgens de nieuwste methoden. Het is de beste manier om je in het vak van je keuze verder te bekwamen. Bij de Marine ben je beter-afl matroos. Wij hebben een uitvoerig en fraai uitge voerd inlichtingenboekje voor UI elektromonteur (zowel sterkstroom als elektronisch), telegrafist, machinist, H«t Hoofd Marinewerving. Bezuidenhoutseweg f23. Den Haag hofmeester, marinier, vliegtuig-technisch personeel. LEEFTIJD. STRAAT PLAATS verzoekt toezending inlichtingenboekje Zend voor nadere inlichtingen bovenstaande coupon in of, beter nog, kom eens praten op een van de volgende adressen: Zierikzee, Gemeentehuis, elke tweede vrijdag van de maand van 12.00-14.00 u. en te 's-Gravenhage, Hoofd Marinewerving, Bezuidenhoutseweg 123 Raad van Ellemeet hield eerste vergadering in het nieuwe jaar Herstel zoutschade aan twee gemeentewoningen De raad van Ellemeet kwam maandagmiddag in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van wethouder J. M. Dale bout, wnd. burgemeester. Ter gelegenheid van de eerste raadsvergadering wenst de voor zitter de leden met hun gezinnen nog een voorspoedig 1960. Spreker memoreert, dat er in het afgelopen jaar niet veel gebeurtenissen heb ben plaats gehad. Aan de sportver eniging werd een kleedlokaal ter beschikking gesteld, de rioolwater zuiveringsinstallatie werd opgele verd, de gemeente trad toe tot de N.V. Brugverbinding Goeree-Over- flakkee en Hoeksche Waard. Beslo ten werd tot het verharden van het dorpsplein. Onder het secretarie- personeel kwamen veel ziektege vallen voor. Door de voorzitter wordt verslag uitgebracht over de door hem bij gewoonde algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Wa- terleding Mij. Schouwen-Duive- land. Op voorstel van b. en w. besluit de raad de jaarwedde van de secr.- ontv. van het Burgerlijk Armbe stuur te verhogen tot f 550 per jaar. Aan het gemeentepersoneel wordt een voorschot van 3 pet. toegekend over het le kwartaal 1960 op de nog vast te stellen definitieve ver hoging der bezoldiging. Akkoord wordt gegaan met het voornemen van de minister van Maatschappelijk Werk om de Woonruimtewet 1947 voor de ge meenten in Zeeland buiten toepas sing te verklaren. Het gros der in woners is aangewezen op gemeen tewoningen, waarvoor de wet niet nodig is. De raad kan zich verenigen met het voorstel van b. en w. tot her stel van de zoutschade aan de ge meentewoningen Schelpweg 9 en 11. Vaststelling begroting 1960 Nadat de secretaris de nodige toelichting op de verschillende pos ten heeft gegeven besluit de raad tot vaststelling van de gemeente begroting voor 1960. Het beschikbaar te stellen be drag per leerling voor het open baar lager onderwijs voor het jaar 1960 wordt vastgesteld op f 70,16. Besloten wordt een perceeltje grond tussen de gemeentewoningen en de woning van C. Korsman aan de Schelpweg van de Herverkave lingscommissie in pacht te aan vaarden, teneinde de grond te kun nen uitgeven voor volkstuintjes. B. en w. hadderr aanvankelijk be zwaren omdat de grond voor niet langer dan een jaar kan worden verkregen. Na een verklaring van de héér Gast is de raad van mening, dat de grond volgens alle waarschijnlijk heid definitief aan de gemeente zal worden toegewezen, zodat het risi co van beperkte uitgifte der grond kan worden genomen. De leden Gast en de Graaf zijn van mening, dat het euvel van stankverspreiding door de rioolwa terzuiveringsinstallatie niet verhol pen is. B. en w. waren van gedach ten,, dat de bezwaren opgeheven waren, daar zij nog kortelings ter plaatse aanwezig zijn geweest. Met de districtsopzichter zal op korte termijn overleg worden ge pleegd om de afvoerbuizen tot een behoorlijke afstand van de aanwe zige gebouwen te verlengen. Nieuwe huisnummering De heer E. Korsman informeert wanneer de nieuwe huisnummering voltooid zal worden. De voorzitter antwoordt, dat dit spoedig het ge val zal zijn. De heer de Graaf vraagt of de tuingrond tegenover het gemeente huis weer zal worden verpacht. De voorzitter deelt mede, dat belang rijke vertraging is ontstaan in het graven van een brandput in het ka der van de Bescherming Bevolking. Besloten wordt om de grond weer opnieuw voor een jaar in pacht uit te geven. Aan het slot van de vergadering dankte weth. de Jonge de voorzit ter voor de uitgesproken wensen en hoopte eveneens weer op een pret tige samenwerking. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Mooi resultaat actie Beatrixschool De leerlingen van de Beatrix school alhier hebben een mooi suc ces geboekt met een actie voor de algemene landelijke instelling „De Opbouw" te Utrecht. Deze instel ling beijvert zich op sociaal terrein, o.a. dat van de kinderbescherming. Door nog geen 50 leerlingen van de school werden niet minder dan (?37 mapjes ten bate van „De Opbouw" verkocht tegen de prijs van f 1 per stuk, zodat het mooie bedrag van f 637 voor het goede doel kan wor den afgedragen. NIEUWERKERK Filmavond Bijbelgenootschap In de tournee over Schouwen- Duiveland belegt het Ned. Bijbel genootschap- heden - donderdag - een filmavond in het Dorpshuis, waarop bekende films zullen worden vertoond. In de middag is er een speciale voorstelling voor de jeugd. BURGH - HAAMSTEDE Vergadering C.M.M.C. Vorige week vergaderde de C.M. M.C., afd. Burgh-Haamstede in hotel „Het wapen van Zeeland" te Burgh. De algemeen voorzitter, de heer D. Eveleens, hield de gebruikelijke openingsrede, waarin hij een uit gebreid jaaroverzicht gaf van de vereniging. Hij schetste alle werk zaamheden van het bestuur en de samenwerking met de V.Z. in het afgelopen jaar. De heer C. Zee, secretaris der Zeeuwse Melkfede- ratie en adviseur der C.M.M.C., sprak over het melkbeleid der re gering, de kwaliteit der melk, ex portzaken, enz. Een belangrijk punt was het melk leveren op zondag. De heer A. Hanse deelde mede, dat in Burgh-Haamstede 34 leve ranciers/leden tegen het bestuurs voorstel zijn en 4 voor. Het groot ste deel zijn principiële tegenstan ders. Er zijn er echter ook die te gen zijn, omdat er niet te leveren is vanwege het vroege rijden dooi de melkwagens. Dit laatste bracht meerdere sprekers aan het woord, want het accoord van 6 uur uit de garage blijkt door de expediteur meerdere malen niet in praktijk gebracht te zijn. Men acht 's win ters 6.30 uur ook mogelijk. De heer A. Hanse verklaarde dat dc meerderheid niet de dupe wenst te worden van de minderheid, n.l. dat één der huidige ritten zou verval len. ZEELAND IS IN TREK Drie Engelse voetbalclubs komen spelen op Schouwen-Duivelancl Zeeland Jjlijkt de laatste jaren wel zeer aantrekkelijk te zijn voor Engelse voetballers, getuige het feit, dat door hen op steeds ruimer schaal verzoeken om vriendschap pelijke wedstrijden in Zeeuwse plaatsen tegen Zeeuwse clubs wor den gedaan. Reeds eerder, sprak men over een Engelse voetbalinva sie, doch Pasen 1960 schijnt wel een topjaar te worden van het Engelse voetbalbezoek. De laatste jaren verbleven deze Engelsen steeds een viertal dagen in pensions en hotels langs de Belgische kust en speelden dan op zaterdag voor Pasen hun vriendschappelijke partijtje voet bal; ditmaal zullen ook een paar teams met hun supporters geduren de de Paasdagen hun intrek gaan nemen in Breskens, zodat de mo gelijkheid zeker niet is uitgesloten, dat in de toekomst deze voetbal toeristen intensiever gebruik zul len gaan maken van de Zeeuwse hotels en pensions. Miniatuur-interland Tiet blijkt, vooral voor vele klei nere clubs, bijzonder aantrekkelijk zo'n miniatuur interland te spelen en dat is mogelijk;, omdat de totale kosten geheel voor rekening van de Engelsen komen. Voor het eerst zullen ditmaal ook een drietal En gelse clubs zich naar Schouwen- Duiveland begeven. Omdat de hoge veerkosten bezwaarlijk ook door de bezoekers kunnen worden gedra gen, hebben de clubs aldaar het voorstel gedaan de bussen in Kat- seveer te laten staan, waarna de Engelsen in Zierikzee worden afge haald en voor rekening van do Zeeuwse clubs naar de plaats van bestemming worden gebracht. Jammer genoeg blijkt het niet gemakkelijk een tegenbezoek aan de Engelse voetbalvrienden te brengen, enkele grotere clubs uit gezonderd. Het schijnt dat de ver eniging Koewacht plannen koestert om hun sportmakkers van vorig jaar een tegenbezoek te brengen. De voetbalinvasie zal zich o.m. uitstrekken tot de volgende plaat sen, waarbij zeker met uitbreiding te rekenen valt. Seniorenelftallen zullen een bezoek brengen aan Breskens. Biervliet, Brouwersha ven, Terneuzen (Driewegen), Goes (Robur), Groede, 's-Heer Arends- kerke, Heinkenszand (Luctor), Hoek Kloetinge, Middelburg (3 x), Nieuw, land, Oostburg, Philippine, Renes- se. Retranchement, Rilland Bath, Schoondijke, Steen, Terneuzen (2 x) Veere, Vlissingen, Wissenkerke. Yerseke, IJzendijke, Zaamslag en Zuidzande. Ook junioren Ook een groot aantal junioren- ploegen, in verschillende leeftijds groepen, zullen als tegenstander van de Zeeuwse voetbaljeugd fun geren, o.a. in Breskens, Biervliet, Brouwershaven, Zaamslag, Rilland Bath, 's-Heer Arendskerke, Oost- burg, Schoondijke, Renesse, Kloe tinge, Wissenkerke, IJzendijke, Middelburg, Vlissingen (2 x) en Goes. Een bijzonder aantrekkelijke ont moeting is voorts in voorbereiding te Kapelle (Z.B.), waar vrij zeker een wedstrijd zal worden gespeeld tussen een sterk Engels jeugdelftal en het Zeeuws jeugdelftal. Ook de ze ontmoeting zal dan worden ge speeld op Paaszaterdag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6