Tmêitm&kz MF£MK Veroordeling van kladderaars STAD EN PROVINCIE STAD EN PROVINCIE GRENSVOLK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag u februari i960 no ism burgh Jaarvergadering Koninklijke Harmonie „Witte van Haeinstede" Harmonie, drumband en boerenkapel floreren In hotel Bakker te Burgh werd maandagavond onder voorzitter schap van de heer C. A. Hartog de jaarvergadering gehouden van de Koninklijke Harmonie „Witte van Haamstede". In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter inzon derheid de heren burgemeesters Jhr. A v. Citters en Jhr. R. J. H. Q. Röell, de laatste als beschermheer; de ere-voorzitter de heer P. L. Vis; het ere-lid de heer C. W. Moeilij ker; het lid van verdienste de heer J. D. Lindhout en de verzorger van het toneel de heer M. C. Visser. Namens de donateurs waren aan wezig de heren L. Glerum en M. Meganck. De voorzitter memoreerde dat in het afgelopen jaar de harmonie bij verschillende festiviteiten weer luister en sfeer bracht door een muzikaal optreden. Diverse marsen en rondgangen werden gemaakt Grote bijzonderheden deden zich echter niet voor. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer A. v. d. Weel, ble->k een batig saldo groot f240,15, ondanks de hoge uitgaven. Namens de kascommissie adviseerde de heer A. Groenleer tot goedkeuring. Getracht zal worden de uitgaven voor de aanschaffing van muziek te halveren Burgemeester van Citters roemde het vernieuwde vaandel dat nu het trotse praedicaat „konink lijk" voert. In zijn jaarverslag memoreerde dc secretaris, de heer M. Hogen- stein, de verschillende activiteiten van de harmonie, o.a. op de ge slaagde strao-feesten, oranjefees ten en op het concours te Bruinisse. Ook de boerenkapel oogstte reeds successen Uit een en ander bleek dat de harmonie floreert, evenals de drumband en de jeugddrum band. Het gedeeltelijk in dichtvorm uitgebrachte jaarverslag oogstte een daverend applaus. Bestuurswijzigingen Het bestuurslid, de heer L. Bouw man, moest wegens gezondheidsre denen voor zijn functie bedanken. De voorzitter bracht hem warme hulde voor zijn jarenlange grote verdiensten, vooral voor de toneel uitvoeringen en papieracties. Uit dankbaarheid volgde hierna de be noeming van de heer Bouwman tot ere-lid. De heer D. Bossers, aftre dend vice-voorzitter, werd herko zen. De heer J. Vredenbregt werd gekozen i p.v. de heer Bouwman. Tot lid werd verder gekozen de heer L. de Bruine. De heer J. Bakker, tamboer-mai- tre van de drumband, werd opgeno men in het bestuur voor ^en vlotte afwikkeling van de technisch-mu- zikale verhoudingen. Ingezonden mededeling Aan het op 20 februari a s. te Se- rooskerke te houden straofeest zal muzikale medewerking worden verleend De leerlingen van de Pr. Beatrix- school krijgen onderricht in de theorie van de muziekinstrumenten. Ter verduidelijking van de lessen zullen aan het hoofd der school enige instrumenten worden afge staan. De heren J. Boot, J. v. d. Weel, J. Vredenbregt en D. Visser kre gen wegens hun bijzondere tondel- verdiensten een aandenken aange boden. In antwoord op een vraag van de heer W Boot deelde het be stuurslid de heer J. D. van Nieu- wenhuize mede dat er in ied^r ge val zal worden voorzien in de bouw van een muziektent. Verhoging contributie De donateursgelden zullen dit jaar worden opgehaald in augus tus Bij monde van de heer C. v. d. Klooster sprak de vergadering zich er voor uit de contributie te bren gen op 25 cent per weric Bij de volgende inning van de donateurs- gelden zal gevraagd worden deze met 50 cent te verhogen en te bren gen op f 3 Getracht zal worden verbetering te brengen in het op halen van oud papier. Als beschermheer en voorzitter van V.V.V. bracht Jhr. Röell dank voor de op vele dagen ondervon den muzikale medewerking van de harmonie. Bij deze woorden sloot zich aan Jhr. van Citters, die ook dank bracht aan het voortvarende bestuur. De voorzitter stemde in met het idee van Jhr. van Citters tijdens de avondconcerten in het seizoen ook van de zomergasten wat geldelijke steun te vragen. periode dan moet U ou Uw hoede zijn. Als U zich rillerig voelt in deze griep- periode dan moej^fc) Uw hoede zijn. Neem direct eenT^KNK grieppoeder en U voelt zich sp^dig veel beter. Ga er mee door tot LWich weer helemaal fit voelt. MEENX poeders helpen snel en zijn gemakkelijk in te nemen. Als U zich rillerig voelt in deze griep- eimJycM lewtl.» er mee dooj^tc^JLT zidj^v^er helemaal fit helpen snel en ziin gemakkelijk in te nemen. Als^^£fiffljfr ^iep- periode dan moet U op Uw hoede zijn. FRANKFORT, 9-2. In Frankfort is een 27-jarige timmerman tot vijf maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens het kladderen van hakenkruisen en anti-joodse leu zen op een school. Een jonge monteur is tot een maand voorwaardelijk veroordeeld wegens het smeren van een ss-te- ken op autoportieren. Het hof hield rekening met het feit, dat de be klaagde een joodse jongen tijdens gesprekken met mede-arbeiders had verdedigd. Hij verklaarde het teken alleen maar te hebben aan gebracht uit een behoefte om zich te laten gelden. Hij werd tevens veroordeeld tot het lezen van een boek over het concentratiekamp systeem van de nazi's en het schrijven van een samenvatting van tien pagina's. Een rechtbank te Osterode nabij de oost-Duitse grens heeft dinsdag een 35-jarige man, een vroegere gemeente-ambtenaar, veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, omdat hij in een restaurant had gezegd dat er niet voldoende joden zijn vergast. „Vrolijk België", het vermaak- centrum van de wereldtentoonstel ling te Brussel, zal als folkloristisch hoekje een plaats krijgen in een vijf hectaren groot attractiepark ren de voet van het atomium. Vóór Pasen hoopt men dit park voor het publiek te kunnen openstellen. Vereniging oud-leerlingen R.M.L.S. te Goes Op woensdag 24 februari a.s. zal de 57ste algemene jaarvergadering worden gehouden van de Vereni ging van oud-leerlingen der Rijks middelbare landbouwschool te Goes. Gerefereerd zal worden door de heer A. G. Lindenbergh, hoofd- inspekteur te Zwolle over het on derwerp: „Landbouwkolonisatie in de Noordoost-polder". haamstede Jaarvergadering „Pomona" Vandaag (donderdag) wordt in hotel Bom de jaarvergadering ge houden van „Pomona". burgh Vergadering gemeenteraad De raad van de gemeente Burgh komt in vergadering bijeen op dins dagavond 16 februari. Op de agen da vinden we o.a. de volgende pun ten: Voorstel b. en w. verhuur Oos tenrijkse zomerwoningen Kun A 70 en A 72; vaststellen verordening 3 pet. voorschot gemeente-ambte naren; voorstel b. en w. adhaesie- betuiging circulaire gemeente Val- kens waard; verhoging salarissen gemeente-personeel; onbewoonbaar verklaring woning B no. 92. noordwelle Uitvoering korfbalvereniging D.O.S.K.O. Zaterdag 13 februari hoopt de plaatselijke korfbalvereniging k.v. „D.O.S K.O." haar jaarlijkse toneel uitvoering te geven Gezien de re sultaten in vorige jaren mag ver wacht worden dat de uitvoering ook nu weer zal slagen. Opgevoerd wordt het toneelspel „Japke", naar het boek „Arjen" van Cor Bruyn. Vooral zij die het boek hebben ge lezen, zowel als „Sil de strandjut ter" zullen ten volle kunnen genie ten van het toneelstuk De junio renleden zullen een kluchtje op voeren, genaamd „Schoenwachter en Veldlapper". dreischor Vergadering weegbrug vereniging In de vorige week gehouden al gemene vergadering van de weeg brugvereniging „Beldert" werd de overleden vice-voorzitter W. A, de Vrieze door de vergadering her dacht In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer P. J van Lan- geraad, een overzicht van het afge lopen jaar, dat een z-^er belangrijk jaar is geweest voor de vereniging, in verband met de verplaatsing van de brug. Dank zij de vlotte mede werking van de Herverkavelings commissie, waarvoor de heer Fran, ke van genoemd bureau werd dank gebracht, kon een nieuwe weegbrug aan het eind van de Bogerdweg worden gebouwd, omdat door de herverkavelingswerkzaamheden aan de voormalige haven „Beldert" van de oude brug geen gebruik meer kon worden gemaakt. Woor den van dank werden gesproken san het adres van de aannemer de heer A. J. Verjaal en de leveran cier van de brug de heer Boot. Het bestuursvoorstel om de weegbrug telefonisch aan te sluiten werd aan genomen. Voorts werd door de ver gadering besloten tot verlaging van de weegkosten. Concertgebouw-orkest speelde voor Rampenfonds AMSTERDAM. Minister-president prof. dr. J. E. de Quay, staatssecre taris mr. Y. Scholten, de burge meester van Amsterdam, mr. G. van Hall en talloze andere voor aanstaande figuren, hebben in het Concertgebouw te Amsterdam de tenor Hans Kaart een ovatie ge bracht. Dit geschiedde tijdens een buitengewoon concert dat het Con certgebouworkest voor een vrijwel uitverkochte zaal gaf ten bate van de watersnoodslachtoffers van Tuindorp-Oostzaan. De volledige opbrengst van de avond kon aan het Nationaal Rampenfonds wor den afgedragen, dank zij de vrij willige medewerking, niet alleen van het orkest maar van vele an deren. Ned. Jeugdgemeenschap over antisemitisme DEN HAAG. „De uitingen van antisemitisme in verscheidene lan den hebben in Nederland grote verontwaardiging gewekt, ook bij de Nederlandse jeugd. Deze ver schijnselen van discriminatie zijn volledig in strijd met de eerbiedi ging van het recht dat ieder mens, ongeacht ras, huidskleur, gods dienst of afkomst heeft om voor eigen inzicht, overtuiging en ge aardheid het leven vorm te geven". Aldus een verklaring van de geza menlijke jeugdorganisaties en in stellingen, verenigd in de Neder landse Jeugdgemeenschap, afgelegd tijdens een vandaag in Den Haag gehouden vergadering van de raad van afgevaardigden. Zij achten het hun plicht te getuigen van hun be zorgdheid over deze uitingen van anti-semitisme en doen een beroep oo het Nederlandse volk en in het biizonder op de jeugd, de mens te allen tijde te blijven eerbiedigen en dit ^n hun eigen wijze van leven en omgang met andere tot uiting te brengen. Hulpfonds droogte- schade landbouw DEN HAAG, 9-2. Het Hulpfonds Droogteschade Landbouw 1959 zal, als binnenkort de nabetalingen van de melknrijsearantie over 't melk- jaar 1958-1959 worden verricht, op de veehouders een beroep do§n om het hun uitbetaalde bedrag geheel of gedeeltelijk beschikbaar te stel len voor hun door de droogte gedu peerde collega's. Een soortgeliik beroep is indertijd gedaan op de graanverbouwers, die uitkeringen ontvingen uit het voor het oogst jaar 1958-1959 beschikbaar gestel de extra-bedrag van 25 miljoen gulden. pomona - n.f.o. - haamstede Lezing over lonende exploitatie van fruitteeltbedrijf Voor de in de Tuinbouwschool gehouden gezamenlijke vergadering van „Pomona" en N.F.O. hield de heer P. A Spoor van het Land bouw Economisch Instituut een le zing over het onderwerp „Nieuwere inzichten in een lonende exploita tie van een fruitteeltbedrijf". Na de oorlog werden de fruit telers geconfronteerd met een snelle technische en economische vooruitgang, waaraan men zich diende aan te passen om de buiten landse concurrentie het hoofd te kunnen bieden. De weg naar de toekomst in de fruitteelt zal gewe zen worden door jonge moderne bedrijven, bedrijven dus met ge vraagde rassen, hoge produktie en lage arbeidsonkosten. Met enige voorbeelden schetste spr. de grote voordelen van de moderne perce len, waarvan de basis gevormd wordt door de plantsystemen. Als de fruitkweker nog wrkte als In 1948 zou de kostprijs in een struik- aanplant komen op 32 ct./kg. Thans ligt deze prijs op 25 ct. in een struik- en 23 ct. in een spillenaan- plant. Algemeen is er een streven naar uitbreiding van de bedrijfsgrootte, wat vooral voor de mechanisatie zeer gunstig is. De tendens zoals die er nu is voor het kopen van zwaardere trekkers voor de boom gaarden is zeker verantwoord, vooral als de spuitmachines op af- takas kunnen worden gebruikt. De snoei vraagt ongetwijfeld de mees te arbeid. Het mooi-* knipwerk van vroeger is ongeveer uit de tijd ge raakt en nu worden wat grote tak ken weggenomen. De beplantings dichtheid is voor een goede uit komst per ha van groot belang. Financieel voordeel wordt ook ver kregen door het bij de aanplant ge bruik maken van zeer lange rijen. Het thans te Buenos Aires bij een zijnde bestuur van de Wereld raad van Kerken heeft een beroep op de mogendheden met kernwa pens gedaan om te blijven streven naar het bereiken van een over eenkomst, waarbij alle proefnemin gen met deze wapens worden be ëindigd. Het bestuur spreekt de wens uit dat het desbetreffende Geneefse overleg - door deskundi gen van de Ver. Staten, Groot- Brittannië en de Sowjet-Unie - tot een dergelijk resultaat zal leiden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Tengevolge van een verkeersongeval is de 6-jarige jongen, F. Riesmeijer uit de Hoen- koopstraat te Rotterdam, om het leven gekomen. Hij liep bij het spe len de Gordelweg op en werd ge grepen door een personenauto. Met een schedelbasisfractuur werd hij naar het Westerziekenhuis ver voerd, waar hij later is overleden. HULST. Op de Rijksweg Hulst- Perkpolder is de 44-iariere mevr. Smit-de Block uit Terhole, moe der van drie kinderen, door een auto gegrepen en gedood. Zij stap te ter hoogte van de Tasdijk uit een autobus van de Z.V.T.B. en stak de rijksweg achter de bus langs over waarbij zij werd gegrepen door een auto en ter plaatse aan de verwondingen overleed. AMSTERDAM. Op 1 maart wordt in Amsterdam een nieuw theater tje geopend onder directie van Paul Ostra in het nieuwe gedeelte van „Bellevue" Leldsekade, „Pa- Ion." Daar zal het poppen-cabaret van Rolf Trexler uit Wenen en Rothenburg gedurende ongeveer 6 maanden voorstellingen geven. De teksten worden gesnroVen in het Hollands, Engels en Duits. EINDHOVEN. Het Brabants or kest, dat in mei zijn tienjarig be staan hoopt te vieren met een gala concert in Breda, heeft een uitno diging ontvangen om drie concer ten in Duitsland te geven. Het eer ste concert wordt in juni gegeven in Aken. Daarna volgen concerten in Keulen en Dusseldorp. HILVERSUM. Als Nederlandse zending voor het Eurovisie Song festival is gekozen het liedje „Wat een geluk" van Dick Schallles en Willy van Hemert. Dick Schallies was ook de componist en Willy van Hemert ook de tekstschrijver van het winnende liedie van het vorige jaar, „Een beetje". Een vakjury wees Rudv Carrell aan om het liedje op het songfestival in Lon den te gaan zingen. Ingezonden stukken Geachte redaktie. Met deze zou ik U willen verzoe ken onderstaand stukje op te wil len nemen in Uw rubriek ingezon den stukken! Met vreugde vernam ik dat za terdag j.l. de diepvrieskluis te Scharendijke in gebruik werd ge nomen, want het moet toch voor iedere bewoner van Eikerzee, Scha rendijke en Duivendijke een zekere vreugde betekenen, dat zoiets tot stand komt. Maar nu zit ik toch met een vraag, want we hebben t.ok. een mooi sportveld. Maar wat gaan we daarmee doen? We heb ben een korfbalclub, maar waar blijft onze voetbalclub? Het moet toch zeker wel zo zijn, dat we hier een voetbalclub kunnen oprichten, waar we helemaal geen slecht fi guur mee behoeven te slaan in de zaterdagcompetitie. Het is toch ook hier wel iedereen duidelijk, dat de sport de spieren staalt? Als ik kijk wat er op andere dorpjes kan; dan kan dat zeker bij ons ook, omdat we drie dorpjes bij elkaar hebben. Het is vooral mijn bedoeling niet afbreuk te doen aan de korfbal club, als er thuis door hen wordt gespeeld, sla ik geen wedstrijd over Maar in onderlinge samenwerking is er zoveel goeds te bereiken. Met hartelijke dank voor de opname. ADRIAAN MOST Deze bijzonder leerzame verga dering stond onder leiding van de heer J. C. de Feiter, voorzitter van Pomona". Na afloop beantwoord de de heer Spoor enige gestelde vragen. SPORT Voileybalcompetitte op Schouwen-Duiveland Evenals het vorige jaar is ook thans weer een aanvang gemaakt met het spelen van een volleybal competitie, waaraan wordt deelge nomen door de teams van Bruinisse, Dreischor, MEVO en Niuiwerkerk. In het kader van deze competitie werd de eerste wedstrijd gespeeld nl. MEVO-Dreischor. Na een span nende strijd moest de vijfde ge speelde set de beslissing brengen. Dreischor kon huiswaarts keren met een 3-2 overwinning op MEVO In de te Bruinisse gespeelde com petitiewedstrijd Bruinisse-Nieu- werlcerk leden de gastheren een 5-0 nederlaag. De uitslag van de 5 gespeelde sets was: 8-15, 12-15, 16 18, 4-15 en 5-15. Het damesteam van Nieuwer- kerk speelde op dezelfde avond een vriendschappelijke wedstrijd tegen een gemengde ploeg van Bruinisse, welke een 4-1 overwinning voor Bruinisse opleverde. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 9-2 Aanvoer 3322 stuks vee (we->ktotaal 5317 stuks), t w 300 vette koeien en ossen; 846 stuks gebruiksvee; 503 vette kalve ren; 104 graskalveren; 1182 nuch tere kalveren; 12 varkens; 19 lo pers; 42 biggen; 88 paarden; 15 veu lens; 204 schapen en lammeren; 7 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koelen en ossen f 2,95-3,25, f 2,80-2,95, f 2,55- 2 80; vette kalveren f 2,95-3,20, E 2,60-2,95, f 2,30-2,60; slachtpaar- den f 3,40-1,80-1,70. Prijzen per stuk: graskalveren E 440-380-280; nuchtere kalveren f 65-58-45; lopers f 85-70-60; big gen f 50-44-40; schapen f 100-80- 50; lammeren f 110-85-65: kalf- en melkkoeien f 1280-1090-900; vare koeien f 850-750-650; vaarzen f 910- 760-600; pinken f 560-500-400. KERKNIEUWS Ned Herv. Kerk Beroepen te Raamsdonk: P. Ko- 'ijn, Aalst; te Waddinxveen: H. N. van Heilsbergen, Renkum. Ger. Kerken Beroepen te Eernewoude en te Erica: kand. J. de Hoop, Harder wijk; te Schermerhorn en te Val- lhermond: kand. F. Spoelstra, Gro ningen. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Murmerwoude: D. Slagboom, 's-Gravenzande. Ger. Gemeenten Beroepen te Sint Catharines (On tario, Canada): C Hegeman, Gene- muiden. Bedankt voor Aagtekerke: A. Elshout, Utrecht. Ingezonden mededeling ellemeet Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1960. Overleden: 23. Jannetje Maria van den Berge, 95 j„ wed. van M. de Witte. Vertrokken: 8. Lijntje Linders, e.v. M H. Bodbijl naar 's-Graven- hage; 27. F. Bliek en gezin naar Zierikzee. elkerzee Loop der bevolking over ja nuari 1960. Ingekomen8. Helena Kloet van Bergen op Zoom. oosterland Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1960. Geboren: Ilona Charlotte, d. van J. M. Bodbijl en A. C. U. Kurfis; Krijn, z. van J. Goudzwaard en J. Groenendijk; Adrianus, z. van A. L Ista en J. Both. Overleden: Jakobus van der Ha ve, wedn. van T. Heuseveldt, 88 j. Ingekomen: F. Manten, echtg. van C. Hoogerhuis, uit Maarssen; J. J. Paauwe en gezin uit Utrecht. Vertrokken: W. J. van Dijke en gezin naar Dordrecht; L van der Weerd naar Kampen; J. Verhoek naar Kampen. feuilleton door JAKOB SCHOPMANS Ongewoon gesprek. Nog diezelfde avond na de zon dagmiddag, waarop ze met Jan Kempen op de hei gewandeld had, ging Annemarie van Dorenkamp naar de pastorie in de hoop, dat de oude pastoor met zijn raadgevingen haar hulp zou kunnen verlenen in haar moeilijkheden, die draaiden om het dilemma: vader of verloof de. Ze had er behoefte aan haar hart eens te kunnen uitstorten en tot wie zou ze anders gaan dan tot de grijze herder, die reeds vanaf haar jeugd bijzondere belangstelling voor haar getoond had? De oude pastoorsmeid opende nieuwsgierig de deur en ging haar voor naar de woonkamer, waar de pastoor zijn brevier aan het bidden was. „Zo Annemarie", zei hij verwon derd, „jij hier op zulk een onge woon uur?" Hij trad naar haar toe, reikte haar de hand en schoof een stoel naderbij. Enigszins bevangen nam Anne marie plaats. „Vertel eens, m'n kind, wat er aan de hand is? Je hebt zeker lrts op het hart. Nu je weet, dat je bij mij altijd welkom bent en dat ik je zal helpen, zo goed als ik kan" Zo wat op dreef geholpen begon het meisje: ,.U bent zeker wel een van d** oudste Inwoners van het dorp, meneer pastoor. Hebt u mijn vader nog gekend?" „Maar zeker, h'eel goed zelfs. Hij was een. flinke boswachter en vormde met je moeder en jou een heel goed gezin, want hij hield veel van jullie. Hij kwam nog wel eens aan hier op de pastorie, als hij succes had gehad bij de jacht en me eens op 'n haas of konijntje wilde tracteren". „Goed, goed. Maar ik wilde graag weten of hij ook blauws ogen had, net zoals ik?" vWat een rare vraag is dat nu weer Maar in ieder geval, ja, -hij had blauwe ogen en net zulk don ker haar als jij". „Donker? zei u. Maar als hij nog leefde, zou hij nu zeker wel grijs geworden zijn?" „Dat denk ik ook. In twintig ja ren kunnen donkere haren gemak kelijk grijs en zelfs sneeuwwit wor den?" „En hij had zulke sterke en toch zachte handen ,als hij over m'n ha ren streek". „Weet jij dat nog?" „Ja, alsof het gisteren gebeurd was". „Maar kunt u zich niet herin neren, dat hij iets aan een van die handen miste?" „Neen, niet dat ik weet. Of toch, laat eens nadenkenja, je hebt gelijk. Hij heeft eens met z'n hand tussen een vossenklem gezeten Dat heeft hem toen een vingerlid ge kost". ,„Aan welke hand was dat?" De pastoor verwonderde zich steeds meer ov»r haar vragen en langzaam rees bij hem het vermoe den op, dat zij daarmee een heel bijzondere bedoeling had „Maar weet jij dat nog allemaal" zei hij, „ik geloof dat het z'n lin kerhand was". „Zo precies kan ik het me ook niet meer herinneren", zei het musje, „maar ik wilde u nog iets vragen. Gelooft u, dat men bloemen op iemands graf gaat leggen 2onder dat men die persoon zelf gekend heeft?" „Neen, dat lijkt me niet waar schijnlijk". Annemarie bemerkte de verwon dering bij de oude pastoor ov»r de vragen, waarvan hij het verband niet snapte. Ze besloot hem volle dige opheldering te geven en deed het relaas van haar ontmoetingen met de vreemdeling, die beweerde namens haar vader gekomen te zijn maar die telkens zeer aangedaan was als hij haar zag en hoogst waarschijnlijk ook degene was ge weest, die bloemen bij het veldkruis had gelegd. De pastoor luisterde zwijgend en toen zij haar verhaal beëindigd had, bleef hij nadenkend voor zich uit staren. Na enige tijd vervolgde ze: „De vreemdeling is dezelfde als die ze Smokkeldorus noemen". Het verdriet dreigde haar bijna te machtig te worden, maar Anne marie hield zich zelf voor, dat ze nu moest doorbijten en de pastoor recht in de ogen ziende zei ze: „Als deze Smokkeldorus inderdaad m'n vader ls, en Jan Kempen m'n ver loofde, die ik allebei lief heb, ter wijl zij doodsvijanden zijn, wat moet ik dan doen?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5