TZhcvi Minestrone soep Anders! Verrukkelijk! E4S£4P „STILLE HELDEN" ZIERIKZEE 25-jarig bestaan Vereniging van Rechtz. Herv. in Verenigingsgebouw herdacht In een feestelijke kring van leden en genodigden heeft de Ver. van Rechtzinnig Hervormden te Zierik- zee dinsdagavond in de grote zaal van het Ned. Herv. Verenigingsge bouw ten vervolge van de herden kingsdienst van vorige week, het 25-jarig bestaan herdacht. Geopend werd met gemeenschap pelijk zingen van Ps. 138 1, waar. na de voorzitter, de heer A. Jonker, las Efeze 6 10-18 en voorging In geb?d. Na een openingswoord greep hij terug op de voorgeschiedenis van de vereniging, die strijd heeft moe ten voeren, evenals haar voorgang ster, de kiesvereniging „Steunende op de Bijbel". Hij herinnerd? hier bij ook aan het werk van de oud strijders, van wie hij enkele na men noemde, die met vele onge- noemden, vaak onder moeilijke om standigheden moesten arbeiden In dit verband no?mde hij ook het streven van de ver. voor evenredi ge vertegenwoordiging in de colle ges en hoe onder ds. Valeton een meerderheid werd bereikt. Als be langrijk werk van de vereniging noemde spr. de samenstelling van het kiescollege, het samenstellen van een goede lidmatenadminlstra- tie en de oprichting van een kerk koor, waarnaast nu ook het doen houden van lezingen, evangelisatie, buiten-kerkelijke arbeid, jeugd-en zondagsschoolwerk een ruime plaats hebben gevonden. Feestrede Nadat gezongen was Gez 300 1, sprak de ere-voorzitter, ds. C. Be- zemer, een feestrede uit, waarin hij ook verschillende herinneringen uit het verleden ophaald?. Hierin kwam o a. uit dat verkiezingen een belangrijke plaats hebben ingeno men in het leven der vereniging in tegenstelling tot nu, waar het er meer om gaat het orthodoxe ele ment te versterken. Spr. besprak verder het contact der vereniging met de kerkeraad en d? predikan ten (welke laatste altijd „ere-voor zitter" waren), waarbij ook nog wel eens moeilijkheden rezen. Ook ontbrak evenwel de humor niet, waarvan spr. ook enige staaltjes ophaalde. Toneelspel Na de pauze gaf een groep ama teurs. ond^r wie enkele bekenden uit de C.J.V., een opvoering van het spel „Ouderzegen", waarvan de titel niet geheel de inhoud dekte, maar dat met aandacht gevolgd werd. Hoewel enkelen wel eens even hap?rden, viel er van plan- kénkoorts niets te bespeuren. Voor al het optreden van de twee mar tiale politiemannen liet niet na in druk te maken. MARKTBERICHTEN Veiling van 10 februari 1960 Spruiten f 16,00-40,00, boeren kool f 15,00, witlof f 40,00-41,00, aardappelen (Furore) f 16,00; per 100 kg. Golden Del. f 53,00-73,00, idem K. f 23,00, Winston f 46,00, Jona than f 48,00-65,00, Goudreinetten f 50,00, Zoete Ermgaard f 30,00- 44,00, St. Rémy f 27,00-38,00, Bre- derode f 18,00-37,00, Comtesse f 15; per 100 kg. Selderij f 10,00 per 100 bos. Veiling Z.H.E. - Rotterdam op 9 februari 1960 Uien, middel f 13,60-13,80, drie lingen f 10,10-10,20; per 100 kg ex port. Aanvoer: 36.000 kg. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Verkiezing ambtsdragers ZIERIKZEE. Woensdagavond vond in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw de verkiezing plaats Namens het béstuur bracht de heer A. v. d. Berg de tonelisten dank voor het gebodene, waarbij hij de dames een snoepje en de he ren een rokertje aanbood. De voorzitter dankt aan het ein de van de avond allen, die aan het welslagen van de avond hadden medegewerkt. Na gezamenlijk zin gen van Gezang 226 eindigde ds. Bezemer met dankzegging. BOXTEL. Woensdagmiddag is de 10-jarige Adri van Beeck, uit Box tel, in een in de buurt van de ouderlijke woning gelegen visvij ver verdronken, toen hij zich op het te zwakke ijs had gewaagd. Het slachtoffer, de jongste uit een ge zin met vijf kinderen, kon eerst na enkele uren dreggen uit de vijver worden opgehaald. van 3 diakenen in de vakature, ontstaan door periodieke aftreding van de heren A. A. Schipper en A. Vermaat en door het vertrek van de heer A. Pipping, en het bedan ken van de bij de eerste verkiezing gekozen candidaten. In de vacature-A. Pipping wer den 84 stemmen uitgebracht, waar van 38 op de heer M. van Gilst en 46 op de heer J. Smallegange, in de vacature-A. A. Schipper 85 stem men, waarvan 41 op de heer W. G. F. Blokpo?l en 44 op de heer M. van der Male, in de vacature-A. Ver- maat 84 stemmen, waarvan 65 op de heer A P. van dér Mark, 17 op de heer J. M. Padmos en 2 blanco. Gekozen zijn dus de heren J. Smal legange, M. van der Male en A. P. van der Mark. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. A. A. Spijker boer, Charleville (Ardennen Frank- i ijk). B?roepen te Nijkerk (toez.): Jac. van Dijk, Garderen. Beroepen te Bodegraven: L. Blok, Cap?lle a.d IJssel. Angenomen naar Meppel (vac. dr. Th. C. Frederikse): H. de Nöo, Ju trijp-Homerts. Bedankt voor Boskoop: H. S. J. Kalf, Bennebroek. Ger. Kérken Beroepen te Beetsterzwaag: K. C Kim, kand. te Groningen; te 's-Gra- veland: H. Th. van Reenen, Lich tenvoorde. Beroepbaar: kand. H. Hoekzema, Kampen. Benoemd in vaste dienst bij het gevangeniswezen en de psychopa tenzorg te Avereest: H. Munnik, Maastricht. Beroepen te 's-Gravenzande (vac. L. J. Boeijinga): N. Korenhof, Ap- pingedam. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Mijdrecht: P. N. Rib- bers, Noordscheschut en P. H. Seg- gelink, Maarssen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Nunspeet: P. Hon- koop, Yerseke. Tweetal te Veen: M. Blok, Rijs- sen en C. Molenaar, Delden. Beroepen te Benthuizen: M. Blok, Rijssen. Bedankt voor Sint Annaland: Chr. van Dam, Rotterdam-zuid. Australië zal dit jaar behalve de 3.000 vluchtelingen, die het voor 1 juli zal opnemen, nog 3.000 be woners van Europese kampen voor verplaatste personen toelaten als een extra bijdrage in het raam van het wereldvluchtelingenjaar. Dit heeft de Australische minister voor emigratie, Domner, dinsdag te Can berra bekend gemaakt. Hij zei, dat Australië sinds 1946 bijna 250.000 vluchtelingen heeft opgenomen. EERSTE KAMER Ernstige kritiek over ministerieel beleid inzake de spijtoptanten De Eerste Kamer heeft ernstige kritiek geuit op het beleid van mi nister Beerman (justitie) inzake de spijtoptanten en maatschappelijke Nederlanders in Indonesië. De Ka mer vroeg zonder uitzondering een vergaande verruiming van de toela ting. D? liberale woordvoerder mr. R. H. baron de Vos van Steenwijk viel de ministeriële houding in felle bewoordingen aan. Indien de minister wil waken voor het behoud van het gezinsver band, hoe kan hij zich dan neerleg gen bij het besluit van zijn ambt genoot van buitenlandse zaken om visa voor kinderen beneden de zes tien jaar van spijtoptanten te eisen terwijl zij vroeger op de pas van de moeder konden worden geschre ven,, aldus de heer de Vos van Steenwijk. Er zijn moeders geschei den omdat zij dan de Nederlandse nationaliteit konden terugkrijgen, die niet kunnen vertrekken, omdat haar kinderen geen visa hebben. Spr. vroeg op humanitaire gronden een milder beleid, ofschoon hij vreest, dat hier eerder humanitair geredeneerd wordt over oorlogs misdadigers, dan over de ongeluk- kigen in Indonesië. Zij verkeren op het ogenblik inderdaad in le vensgevaar, maar wat denkt de minister van de dakloosheid, de ontslagen, de honger en de prosti tutie waar vrouwen en meisjes zich aan overgeven om niet van honger om te komen? Mr. de Vos van Steenwijk drong aan op versneld tempo van afwik keling. „Haal die mensen vlugger hier, houdt u niet aan het aantal van 2000 per jaar en strijk de kos ten over zeven jaar uit", aldus deze spreker. Hij vroeg het vormen van een b?oordelingscommissie voor de aanvragen ter advisering van de regering. Ook vroeg hij om voor schotten in roepiahs voor de hon gerenden. die nog niet uit de „hel van Indonesië" kunnen vertrekken. „De Indonesische regering ziet ze graag gaan en stélt alleen maar voorwaarden om de stakkers nog eens flink te pesten", aldus baron de Vos van Steenwijk, die besloot met te zeggen, dat in een tijd van „red een kind" de minister van justitie zeker aan de kinderen der spijtoptanten in Indonesië moet denken. De conclusies van de heren mr. J. van Bruggen (CH), prof. Diepen horst (AR) en mr. Cammelbeek (Soc.) verschilden niet veel doch wel kantten deze afgevaardigden zich tegen een aantal uitlatingen van mr. baron de Vos van Steen wijk. met Italiaanse tomaten en... Nederlandse smaak! Mmm.„ Minestrone... verrükkelijk in Italië... nu nóg lekkerder in Nederland: Minestrone soep van Knorrl Volkomen aangepast aan &1 uw wensen: met veel tomaten, allerlei groenten, milde kruiden en nog méér! Voedzame soep vol vitaminen! H4&1 een zakje, proef en... wéér heeft K.norr uw gezin aangenaam verrast. Bereid door Cosmonda Voedingsmiddelen N.V., Loosdrccht, in licentie en onder controle van Knorr A.G., Thayngen-Zwitserland, die het recept onder exclusiviteit heeft afgestaan» MAARTEN HANSE en BETSY KOOMAN hebben de eer Umede na mens wederzijdse ouders, ken nis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op vrijdag 26 februari a.s., des namiddags 3 uur, ten gemeentehuize te Haamstede. Haamstede, 9 februari 1960. Haamstede, Brabersweg 5 Scharendijke, Julianastraat 3 Receptie van 5 tot 6 uur in „hotel Bom" te Haamstede. Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis te geven, dat na een langdurig doch geduldig gedragen lij den, zacht en kalm is over leden, onze lieve zoon, broe der, behuwdbroeder en oom JAN CORNELIS VAN DE PANNE in de leeftijd van ruim 29 jaar Renesse: P. VAN DE PANNE J. E. VAN DE PANNE HOUTMAN Kerkwerve: C. J. VAN DE PANNE J. VAN DE PANNE- DE VLIEGER en kinderen Renesse: LEEN en JANNY Renesse, 9 februéri 1960 Watergat 25 De begrafenis zal plaats hebben zatërdag a.s., des namiddags 2.30 uur. ZATERDAG 13 FEBRUARI 8 uur Herv. Ver.-gebouw 'I Vrije 2 Zierikzee Een mijnwerkershisiorie uit Wales, met de beroemde neger-zanger Paul Robeson in de hoofdrol. Een uitzonderlijk zanger (en alleen daarom zal men de film willen zien en.... horen!), maar ook een speler van for maat, die de gehele geschiedenis „draagt" Leeftijd 14 jaar Toegangsprijs f 1, Kaartverkoop en plaatsbespreken: zaterdag 13 febr. van 4-5 uur aan de zaal (tel. 2073) Personeel gevraagd: Mevr. Poldermans, Poststraat 35, vraagt een meisje voor de, morgenuren. SUCCESJES Te koop: 4 z.g.a.n. haardfauteuiltjes. Roode Dorp 38, Zierikzee. Alle groentezaden. Steeds in voorraad. D. C. Groenewege, Zandweg 20, Haamstede. Z.g.a.n. gehoorapparaat. Te bevr. bij J. Volkeri, Boekhan del, Zierikzee. Zetpoters, Bintjes en Meerlan- ders, kl. A, maat 28/35. N.A.K. plombe. - D. C. Groenewege, Zandweg 20, Haamstede. Een kalfvaars, aan de reke ning. J. Bil, Hogézoom 65, Renesse. Zetpoters, Doré en Eerstelin gen, kl. A, maat 28/35. N.A.K. plombe. D. C. Groenewege, Zandweg 20, Haamstede. Een kinderfietsje, leeftijd 4 tot 7 jaar. Prijs f 30,-. A. de Jonge Högezoöra 63, Haamstede. Een driewieler kinderfietsje en een kinderstoel, bij L. Ber- revoets, Wevershoek 9, Zzee. Gloednieuwe invaliden-duw- wagentje. Te bevr. Cornelia- Stichting, Zierikzee. Een silo bietenblad, bij M. K. Romeijn, Oostweg, Ouwerkerk tel. 01114-406. Personeel aangeboden: Arbeider-trekker chauffeur. J. den Haan, Ooststraat 35, Nieuwerkerk. Abonneert u op dit Streekblad Bezoekt de uitvoering der K.V. „D.O.S.K.O." op zaterdag 13 februari a.s. Aanvang 7.15 uur Zaal: Lokker-v. d. Zande. Opgevoerd wordt het toneel stuk „JAPKE" Pauze (met verloting) Klucht in één bedrijf: „SCHOENWACHTER EN VELDLAPPER" Plaatsbespreking op de dag der uitvoering van 3 tot 4 uur BAL NA Coöperatieve Boerenleenbank OUWERKERK (Zld.) Algemene ledenvergadering op dinsdag 23 febr. 1960, te 7.30 uur, in café Pankow te Ouwerkerk. Met verwijzing naar artikel 14 van het H.R., betreffende aan vulling voordrachten voor ver kiezing van een lid van het bestuur en R. v. T., wordt medegedeeld, dat deze ter in zage liggen ten kantore van de bank. Het bestuur REGENPAKKEN ZUIDWESTERS REGENANORAKS FIELDJACKETS Fa. Frans Koevoets St. Domusstraat Zierikzee Huipin de huishouding? dan breimachines breimachines U heeft deze in ruime keuze bij de specialist G. J. WILBRINK Korte St Janstr. A tel. 2923 - Zierikzee Diversen: Zakkenlijm, zakkennaalden, bindtouw, rolladetouw, naai garen, van: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Wilt u eens iets nieuws in uw woning? Vraagt dan bij ons advies! J. C. Paauwe, tel. 469, Zonnemaire. De „Robinson" jongensschoen met 6 maanden schriftelijke garantie, verkrijgbaar bij: Fa. Gebr. Verton, tel. 324, Burgh. Onze kruiwagens met vaste en afneembare bak lopen veder licht en zijn oersterk! Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Brui nisse. Moorkoppen en roomhoorns met slagroom, een héérlijk gebakje! Zaterdag a.s. weer versl Bakkerij E. A. de Looff, Nieuwe Haven, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 4